Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby is4 » 12 May 2021 13:41

Ca paar aastat tagasi kuulsin, et osa Talllinnas elavaid audi omanikke planeerivad margiesinduses vajalikud tööd saaremaal käimisega samale ajale. Väidetavalt (ei oska ise kinnitada) on töötunni hind 2x odavam.
is4
 
Posts: 238
Joined: 24 Jan 2011 20:02

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 May 2021 15:07

Kaudselt auto teema jätkuks, Reformil samapalju mõistust kui Gotlandi käial. Sisuliselt antakse maksuraha lätlastele ära, täiesti ulme. Kas nad tõesti ei saa aru, et transpordifirmad ei hakka enam Eestis tankima. See on juba korra juhtunud, kas üldse pole neil õppimisvõimet ?

https://majandus.postimees.ee/7246342/r ... inna-tousu

---

Kusjuures USA autode teema muutis mind mõtlikuks, pop sul võib siin point olla. USA's ei saaks nii tarbijaid trukkida, kui Euroopas, et ala kõike saad varstii teeninduses vaid teha.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 May 2021 16:10

spl wrote:USA's ei saaks nii tarbijaid trukkida, kui Euroopas, et ala kõike saad varstii teeninduses vaid teha.

Mu enda sügav veendumus on et EU on oma ajaloolistele loorberitele totaalselt puhkama (õigem oleks vist öelda - vedelema, lösutama, olesklema) jäänud. Seda igas mõttes, nii vormiliselt kui sisuliselt. On ilmselt paratamatu et see avaldub ka mh autotööstuses.
Ma julgen EU osas sõna võtta kuna olen ise Aasiat piisavalt näinud, aga ka Aafrikat, ja samas (selle esimese võrdluspoole osas) kunagi palju varem hulgaliselt nõupidamisi nö "Schumanni kvartali" erinevates hoonetes (ja tuleb tunnistada et Frankfurdis (erinevalt Brüsselist) on samadel teemadel rohkem sisu, ja inimeste jutt on, ütleme, lihtsalt adekvaatsem).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 12 May 2021 20:13

spl wrote:---

Kusjuures USA autode teema muutis mind mõtlikuks, pop sul võib siin point olla. USA's ei saaks nii tarbijaid trukkida, kui Euroopas, et ala kõike saad varstii teeninduses vaid teha.


US autode kered on pask, kui mingi Buick välja arvata.. Fordil on äär õnnestumist, kuid kokkuvottes nad andekad pole, ainult prantsuse auto saab olla hullem.. India ka loomulikult.. Mul on mingi väike kollektsioon vanadest ja julgen soovitada vaid jaapanit, elektroonika vabalt sakslast ja siis juba personaalselt mudelite kaupa. Autos peab olema tunda inseneri andekus. Suurima sita autoturule on teinud Peugeot 206 jne. Ilus auto, täiesti pask tehniline pool ja sealt edasi on järjest rohkem tehtud ilusaid kuid sisutuid autosid... Aga see on pikk jutt..
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 12 May 2021 20:20

Aga täna siis julgeti näidata ametlikult kõrgeid inflatsiooni numbreid, see on sisuline muutus, 100 Ecb ja 50% Fedi vastutusest on seal.. Julged vanad, loodatavasti nüüd hakatakse seda edasi varjama, sest igapaevaselt räägitakse sellest USs juba ammu..
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 May 2021 20:24

USA's sisuliselt on paanika, kas tõesti usuti, et see piiramatu rahatrükk jääb tagasilöögita.

---

to r009,

milliseid jaapanlasi soovitad.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 May 2021 20:59

Kui arvestame maha maksud ja inflatsiooni, siis ongi matemaatiliselt 0. Isegi pigem alla 0...

Ma saanud aru, Reformi viimastest tegevustest, et järgmistel valimistel nad ei tahagi vist riigikokku ?
Kärpimised, aktsiisitõusud, õpetajate / päästjate mõnitamine...klassikaline R partei pakett.

https://www.postimees.ee/7246449/kallas-opetajate-palgatousust-kolm-protsenti-on-vaga-vahe-aga-ikkagi-parem-kui-null

Ja ma olin veel kunagi R partei valija, nende valimine pigem nagu hüpata mitu korda rehale ja otse näkku saada ning siis hoida lolli naeratust näol.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 12 May 2021 21:06

spl wrote:USA's sisuliselt on paanika, kas tõesti usuti, et see piiramatu rahatrükk jääb tagasilöögita.

---

to r009,

milliseid jaapanlasi soovitad.


US teab ülihästi mida ta teeb, küsimus miks nüüd avaldati..

Subaru on läbi ajaloo väga stabiilne (minu lemmik SVX, Haapsalu Tallinn 45 min). Impreza istub tõesti teel pagana liimitult jne.. Aga seal on enamus ajudega tehtud, Honda ja Nissan on ka ausalt tehtud.. Praegu taastan Mitsubishi 3000gt... Toyota Supra peaks ka kunagi ostma, pole odavat sattunud.. Lexus SC300 on vähe levinud, kuid pagana hea auto.. See Toyota Hiluxi hävitamine Top Gearis oli väga tõene.. Sama aja prantsuse toodang on nii pask, et häbi ja naiste ilumeele ära kasutamine veel hullem tõpratemp.. Aga ega iga inimese arusaamine kuriteost on erinev.. MB kuni 2003 on ka väga hea inseneri käega tehtud. BMW 530 võtan ka kunagi lihtsalt viisakusest, 850i on... Mul on õnneks Vladivostoki lammutused tuttavad, seal on head spetsid. Paljudel 2000 aasta autodel on kasutatud osade kvaliteet parem kui nüüd 20 aastat hiljem toodetud..
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 May 2021 21:15

autoost on ikkagi emotsionaalne ost, ainult siis jääb rahule, kui süda rahul on ....
jutuubis on mingi ameerika autoparandaja, kes kiidab pidevalt hondat ja toyotat
erinevatele maadele suunatud toodang võib olla ka erineva kvaliteediga
kasutatud auto müüakse ikka siis, kui temaga (enam) rahul ei olda, on muidugi erandeid

Uued Subarud miskipärast Whatcar lehel väga head hinnangut ei saa, aga eks igaühel omad hindamisprintsiibid.
Whatcar kõige töökindlamate autode esikolmik: Suzuki, Lexus, Toyota
https://www.whatcar.com/news/best-and-w ... /n19604#11

See on ka huvitav leht, mida enne autoostu uurida
https://car-recalls.eu/common-problems/
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 May 2021 22:09

Tegelt, ma sakslasi hoidnud, võimsad tööloomad ja diislid ka ehk kus kütusehind ka tõuseb, pole mul mõtet selle laiba elustamisega eriti tegeleda.

Mida arvate Toyota hübriididest ? Mul naine jöristab tihti linnas, mina linnas käin vaid relva ähvardusel :twisted:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 May 2021 23:00

spl wrote:Mida arvate Toyota hübriididest ? Mul naine jöristab tihti linnas, mina linnas käin vaid relva ähvardusel :twisted:

aasia autode (sh Toyota) CVT käigukast on maitse asi - mõnele meeldib, mõnele mitte.
erinevalt tavalisest hübriidist võimaldaks PHEV laadida ka elektrivõrgust, aga need on kallimad (vt. RAV4, Prius; ka Mitsubishi, Hyundai, Kia jne.); PHEV mudelivalik ilmselt lähiaastatel laieneb, kallima otsa pealt juba ka Volvo, BMW jne.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 May 2021 23:59

Ma pole CVT'ga kunagi sõitnud, kas see venitab rohkem ?

---

Hopaaaa sain vaktsineerimisele aja, oi meie IT süsteemid hädised, kurb lausa. Suht sõnatu olen...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 May 2021 04:49

Ma pole ka CVT-ga sõitnud (v.a. reisijana). Eripära on see, et mootori pöörded on stabiilsed (undab sarnaselt kogu aeg - kõige optimaalsematel pööretel (bentsukatel 3000-4000 pöörde kanti); auto kiirust saab hinnata vaid spidomeetri järgi, mitte kõrvakuulmisega), mõnele meeldib, mõnele mitte, maitseasi (proovisõit kindlasti vajalik). Mõnedel markidel on võimalus simuleerida ka tavalist käigukasti, et anda juhile "rrrõnn-rrrõnn" tunnet. Kiirendus on isegi veidi parem, sest käiguvahetusi pole, on pidev vedamine mootori optimaalseimas töörežiimis. Töökindlus võiks olla nii ja naa (palju kuluvaid osi?), ei oska kommenteerida. Hooldus ja remont on väidetavalt kallim.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 13 May 2021 06:14

td wrote:Ma pole ka CVT-ga sõitnud (v.a. reisijana). Eripära on see, et mootori pöörded on stabiilsed (undab sarnaselt kogu aeg - kõige optimaalsematel pööretel (bentsukatel 3000-4000 pöörde kanti); auto kiirust saab hinnata vaid spidomeetri järgi, mitte kõrvakuulmisega), mõnele meeldib, mõnele mitte, maitseasi (proovisõit kindlasti vajalik). Mõnedel markidel on võimalus simuleerida ka tavalist käigukasti, et anda juhile "rrrõnn-rrrõnn" tunnet. Kiirendus on isegi veidi parem, sest käiguvahetusi pole, on pidev vedamine mootori optimaalseimas töörežiimis. Töökindlus võiks olla nii ja naa (palju kuluvaid osi?), ei oska kommenteerida. Hooldus ja remont on väidetavalt kallim.


Iga selle jama juures on olemas reaalsuses valem - palju kulu eest töökindlust ja kasutamisvõimalust või mugavust saad... CVT pole töökindel ja on kallis... see minu märge, et tihti on 20 aasta vana asi usaldusväärsem polnud kahjuks nali, ainukene tõsine revolutsioon on kütusekulus. Kehtib nii Jaguari, BMW kui ka MB puhul. VW ja Toyota on stabiilsemad...
Aga ma ise vaatan saksa elektriautode poole... Minu suurim nostalgialaks on Jaguar XJ8 90-ndate lõpp (ainult sensorid tuleb kõik ära vahetada peaaegu)

Muidugi Muski säutsud, et BC on out jne. sobivad inflatsiooninumbrite mänguga hästi. Krüpto põhja laskmisel on ka reaalset raha 300-400 miljardit kuskile auku kadumas, aga eks näeme. Muidugi krüpto puhul tehnilise analüüsi kasutamist hindamiseks pean ka sigakuriteoks, aga väidetavalt pole süüdi pätt oma käekirja kordamises vaid ohver selle uskumises.... Aga kogu see punt seal ei saa tülli minna, pea mitte keegi sealt pole oma pappi auga välja teeninud ja ka ülevõtjate tehniline tase pole täna piisav kogu koormuse endale võtmiseks (minu arvates)...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 May 2021 09:41

rr009 wrote:Aga ma ise vaatan saksa elektriautode poole...


Vaataksin ka (e-tron või id.4), aga kahjuks see hinnalipik hetkel minu jaoks liiga suur :?

---

https://arileht.delfi.ee/artikkel/93417047/eesti-energia-hoiatab-hiigelinvesteering-kolib-leetu-kui-riik-ei-tegutse

Saan aru, et poistel ikka katus täiega sõidab. Riik peaks hakkama kinni maksma investeerimisapsakaid, see vihje, et tõstame veel alt. energia tasu.

Arvestades, kui kõikuv on elektri hind, tuleb kindlaks määrata hinnapõrand, millest allapoole langedes maksaks riik vahe kinni.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 May 2021 11:37

rr009 wrote:/.../Muidugi krüpto puhul tehnilise analüüsi kasutamist hindamiseks pean ka sigakuriteoks, aga väidetavalt pole süüdi pätt oma käekirja kordamises vaid ohver selle uskumises.... Aga kogu see punt seal ei saa tülli minna

Krüpto mõjutamiseks on vaja mõjutada selle omajate usku (mis vähemalt BTC-d puudutab, paljud muud "krüptod" on sisuliselt täiesti teine teema). Keskajal oli peamine innovaator usu mõjutamise vahendite arendamisel inkvisitsioon, tänapäeval antud konktestis siis ilmselt keskpangad ja seadusandja.
Kõige kontrollitavamad on väravad kahe maailma vahel, ja ka puhtfüüsiline hüvede/kaupade tekitamine ja nende levitamine (kui me ei räägi juuksurist või prostituudist) - seega peam eeldus on "tootmise" võimalikult suur lokaliseerimine ja riigi "radarilt" maha saamine, st et see toimuks piltlikult "taluõuel" (nt kui absoluutselt kõigil oleks puskariaparaat teatavate "hoopis-muu-otstarbega" lego-klotside näol, siis oleks nende mass-konfiskeerimine sisuliselt võimatu). See kehtib veelgi enam nt suvalise 3D-printeri, või "taluõue-CNC-pingi" toodangu osas - mille vahetust/kaubandust on siis vaja lihtsalt kuidagi korraldada (krüpto/MKR või suvalisel muul viisil). Ka inimesi sunniks see rohkem suhtlema.

Minu jaoks on nt müstika see kui vähe on Eestis era-saeveskeid (ma ei mõtle Imavere Stora "era-saveskit"), ja kui efektiivselt saaks nt eravajadusejs vajamineva puiduäri koheselt "radarilt" maha (arveldades kasvõi sulas).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 May 2021 15:03

https://www.err.ee/1608211060/stellantis-el-i-julmad-reeglid-voivad-keskklassi-autodest-ilma-jatta

Mina ntx ei suuda normaalset elektriautot osta. See 3000 eurot või natuke rohkem toetus on naljanumber, tingimused, et pean lubama enda pidevat jälitamist, kindel läbisõit, kindlad elektrilepingud. No see kõrgtasemeline bürokraatlik tsirkus ja tõesti bürokraadid, mulle ei meeldi, kui keegi mind jälitab.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 May 2021 21:00

Vaatasin AK'd ja seda patsiendiportaali fiaskot, kus kõik inimesed, kes tahtsid näha testide tulemusi jne ei saanud ka sisse. See selline käkk, et ma ei saa aru, kuidas riigis ikka veel samad juhid seal TEHIkus palgal. Täiesti ulme ...

Aga emotsioon oli sama, nägin palju tuttavaid nägusid, kes ajavad täpselt sama jaburat juttu, mida 20 aastat tagasi. Imestan, kas riigisektor peabki olema nii jabur.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 May 2021 21:29

pop wrote:/.../Keskajal oli peamine innovaator usu mõjutamise vahendite arendamisel inkvisitsioon, tänapäeval antud konktestis siis ilmselt keskpangad ja seadusandja./.../

Ma parandan ennast, erinevate kaalukategooria suunamudijad suunavad sea usku vaat et samapalju.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 14 May 2021 07:07

pop wrote:
pop wrote:/.../Keskajal oli peamine innovaator usu mõjutamise vahendite arendamisel inkvisitsioon, tänapäeval antud konktestis siis ilmselt keskpangad ja seadusandja./.../

Ma parandan ennast, erinevate kaalukategooria suunamudijad suunavad sea usku vaat et samapalju.


Põikeks... Hüpnoosi aluseks on hüpnotiseerija mitte pendel...
Maailma mureks on info massivsus ja selle ühekülgne kajastamine. Seaduse järgi pole kuritegu, sisuliselt tekitab idioote ja see kes ise inimesi parandavat süsteemi ei arenda peab leppima olukorraga. Arvake mida tahate... Sisu avalik analüüs on maailmas puudulik, pappi pritsimine keskpankade poolt ilma arusaamiseta mis see on, ekvivalent, väärtusmõõdik või liikumist kiirendav plönn on nagu reklaam, kus tuimalt ignoreeritakse tehnilisi andmeid ja reaalset kasutegurit. Aga õnneks pole keegi selle eest vastutav ja vastukaaluks õnneks pole ka sõda, kuigi inimühiskonna struktuuri arutelu asendamine mingi omamehe massi hoomamisega pole minu jaoks õige.
BC energiakasutus on teada aastaid, see ei jõudnud Muskile kohale täna, ta sai lihtsalt mingi kindrali käest pähe ja ajus toimus sisuline muutus ja siis ka otsutavus tegudel või kogemata lõppes talle suunatud rahakantimisprogramm otsa või lihtsalt muutis kanepisorti (mingi osa sellest on vist sisuline nali). Otsus, et krüptosid võib kasutada inflatsiooni kõigutamisel ilma seadust rikkumata võib ka olla point, aga see on uitmõte...
Krüptode analüüs ja kasutusvõimaluse detailiseerimine on vajalik, seal on väga suur võimalus ühikuga koos ka teda kandvat sisu-väärtust kirjendada. BC on kahjuks tore vale, keegi ei kasuta enam 386 arvutit jne... Teenuse sidumine krüptoga on aga õige, lihtsalt energiakulu tuleb arukaks muuta ja lisateenused optimaalseks..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 14 May 2021 07:26

spl wrote:https://www.err.ee/1608211060/stellantis-el-i-julmad-reeglid-voivad-keskklassi-autodest-ilma-jatta

Mina ntx ei suuda normaalset elektriautot osta. See 3000 eurot või natuke rohkem toetus on naljanumber, tingimused, et pean lubama enda pidevat jälitamist, kindel läbisõit, kindlad elektrilepingud. No see kõrgtasemeline bürokraatlik tsirkus ja tõesti bürokraadid, mulle ei meeldi, kui keegi mind jälitab.


Kasutatud elektriautot 10000 eest pole raske leida juba, see on ka nende reaalne väärtus, sest seda on otsustanud kodanike keskkond... Paistab siiski, et patareide revolutsioon on käru keeramas... Aga mingi selline disko tuleb, kus poliitika müüb neid väliselt sama kuid sisuliselt intressivaba pika järelmaksuga raha eest ja siis kõik tantsivad nürilt. Aga auto ise samas vananeb kiiresti, naljaga pooleks, aga meie külas on hobune biodünaamilisem ja efektiivsem... Muide - tuleb teha väiksemaid ja raskemaid autosid jne. Andekas oleks toota plokke millest ise saaks auto kokku panna mingis atesteeritud kuudis..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 14 May 2021 09:00

rr009 wrote:
pop wrote:
pop wrote:/.../Keskajal oli peamine innovaator usu mõjutamise vahendite arendamisel inkvisitsioon, tänapäeval antud konktestis siis ilmselt keskpangad ja seadusandja./.../

Ma parandan ennast, erinevate kaalukategooria suunamudijad suunavad sea usku vaat et samapalju.


Põikeks... Hüpnoosi aluseks on hüpnotiseerija mitte pendel...
Maailma mureks on info massivsus ja selle ühekülgne kajastamine. Seaduse järgi pole kuritegu, sisuliselt tekitab idioote ja see kes ise inimesi parandavat süsteemi ei arenda peab leppima olukorraga. Arvake mida tahate... Sisu avalik analüüs on maailmas puudulik, pappi pritsimine keskpankade poolt ilma arusaamiseta mis see on, ekvivalent, väärtusmõõdik või liikumist kiirendav plönn on nagu reklaam, kus tuimalt ignoreeritakse tehnilisi andmeid ja reaalset kasutegurit. Aga õnneks pole keegi selle eest vastutav ja vastukaaluks õnneks pole ka sõda, kuigi inimühiskonna struktuuri arutelu asendamine mingi omamehe massi hoomamisega pole minu jaoks õige.
BC energiakasutus on teada aastaid, see ei jõudnud Muskile kohale täna, ta sai lihtsalt mingi kindrali käest pähe ja ajus toimus sisuline muutus ja siis ka otsutavus tegudel või kogemata lõppes talle suunatud rahakantimisprogramm otsa või lihtsalt muutis kanepisorti (mingi osa sellest on vist sisuline nali). Otsus, et krüptosid võib kasutada inflatsiooni kõigutamisel ilma seadust rikkumata võib ka olla point, aga see on uitmõte...
Krüptode analüüs ja kasutusvõimaluse detailiseerimine on vajalik, seal on väga suur võimalus ühikuga koos ka teda kandvat sisu-väärtust kirjendada. BC on kahjuks tore vale, keegi ei kasuta enam 386 arvutit jne... Teenuse sidumine krüptoga on aga õige, lihtsalt energiakulu tuleb arukaks muuta ja lisateenused optimaalseks..


Ei ole juhtunud kuulma, et maailm midagi kurdaks.
Küll aga käib pidev kurtmine homo sapiensi esindajate poolt- ja siin võib tõesti kohata duaalsust oma erinevates vormides ja varjundites :)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 14 May 2021 09:08

rr009 wrote:
spl wrote:https://www.err.ee/1608211060/stellantis-el-i-julmad-reeglid-voivad-keskklassi-autodest-ilma-jatta

Mina ntx ei suuda normaalset elektriautot osta. See 3000 eurot või natuke rohkem toetus on naljanumber, tingimused, et pean lubama enda pidevat jälitamist, kindel läbisõit, kindlad elektrilepingud. No see kõrgtasemeline bürokraatlik tsirkus ja tõesti bürokraadid, mulle ei meeldi, kui keegi mind jälitab.


Kasutatud elektriautot 10000 eest pole raske leida juba, see on ka nende reaalne väärtus, sest seda on otsustanud kodanike keskkond... Paistab siiski, et patareide revolutsioon on käru keeramas... Aga mingi selline disko tuleb, kus poliitika müüb neid väliselt sama kuid sisuliselt intressivaba pika järelmaksuga raha eest ja siis kõik tantsivad nürilt. Aga auto ise samas vananeb kiiresti, naljaga pooleks, aga meie külas on hobune biodünaamilisem ja efektiivsem... Muide - tuleb teha väiksemaid ja raskemaid autosid jne. Andekas oleks toota plokke millest ise saaks auto kokku panna mingis atesteeritud kuudis..

Miks peaks enamus maailma inimestest vajama teistsugusemat autot kui 6600 eurot maksev Ami? Olen muidugi nõus, et tegemist on ülehinnatud autosarnase disainjunniga mis on sama mittevajalikud kui linnu ja teid arusaamatult täitvad linnamaasturid ja muud valdavalt tühja nelja istet kaasas vedavad (ühe inimese, mobiiltelefoni , meigitoosi jms. koormatud) plekikoorikud, mis 90 % ajast lihtsalt võtavad linnades ja looduses tolmu kogudes kasutult läikides-pleekides ruumi ...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 14 May 2021 11:17

teretere wrote:
rr009 wrote:
pop wrote:
rr009 wrote: pappi pritsimine keskpankade poolt ilma arusaamiseta mis see on, ekvivalent, väärtusmõõdik või liikumist kiirendav plönn on nagu reklaam, kus tuimalt ignoreeritakse tehnilisi andmeid ja reaalset kasutegurit. Aga õnneks pole keegi selle eest vastutav ja vastukaaluks õnneks pole ka sõda, kuigi inimühiskonna struktuuri arutelu asendamine mingi omamehe massi hoomamisega pole minu jaoks õige.
BC energiakasutus on teada aastaid, see ei jõudnud Muskile kohale täna, ta sai lihtsalt mingi kindrali käest pähe ja ajus toimus sisuline muutus ja siis ka otsutavus tegudel või kogemata lõppes talle suunatud rahakantimisprogramm otsa või lihtsalt muutis kanepisorti (mingi osa sellest on vist sisuline nali).

Ei ole juhtunud kuulma, et maailm midagi kurdaks.
Küll aga käib pidev kurtmine homo sapiensi esindajate poolt- ja siin võib tõesti kohata duaalsust oma erinevates vormides ja varjundites :)


Mulle ei meeldi euroopalik heaoluühikonna mõtlemine, tean selle olemasolust, kuid ei paku huvi. Kui see on evolutsiooniline (nagu ta osaliselt on), siis ok, kuid plönnimine käib mul närvidele igal tasemel... Ma pean hoidma üleval koos partneritega ca sadakond töötajat jne ja hoian ka iga päev korras ca poole hektarilist aeda kõrbes+eesti metsad, nii et usun et võin oma kogemuste baasil rääkida nii inimestest kui ka loodusest... Tahad kaasa mõelda, siis mõtle, kui ei, siis ega ka see ei sega...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 14 May 2021 12:10

spl wrote:Vaatasin AK'd ja seda patsiendiportaali fiaskot, kus kõik inimesed, kes tahtsid näha testide tulemusi jne ei saanud ka sisse. See selline käkk, et ma ei saa aru, kuidas riigis ikka veel samad juhid seal TEHIkus palgal. Täiesti ulme ...

Ma sageli mõtlen et kas riigikontrolli palgatase ei peaks siis võimaldama palgata IT-auditi st nii käideldavuse/jõudluse kui ka arendusprojektide (ja kalkulatsioonide, ja õhk-töötundide jne jne) hindamise spetsialiste ? Kui ma mõtlen sellele millisel hulgal kliente töödeldi kunagi nn öiste automaatprotsesside abil (kusjuures mitte a la andmete kopeerimine vaid üsnagi dif-võrrandi personaalne lahendamine iga kliendi jaoks eraldi, koos sisendandmetega välistest registritest), või siis sellele millist koormust pidi taluma, ütleme, "ühe massilise finantsteenuse" osutamine (nii otse sisemise süsteemi veebikihist kui ka eraldiseisvast (osaliselt ka tagavarasüsteemina) retail-rakendusest, koos mõlema kõikide omavaheliste sünkimistega, + CRM (ja sa oled teinud ju sedasama, ainult "veel mullasemate" kätega), siis ma ei saagi aru miks see valdkond ei ole samavõrd fookuses kui muud riigi julgeoleku teemad.

Meil ju polegi vaja mingit Venemaa DDos päringut vms, selle DDosi/jm hangumise korraldavad juba pikemaks ajaks ette ära paar (kuri)kuulsat kohalikku arendajat (ja ma ka imestan kuidas nad Pärsia lahe äärde teenuseid osutavad, kuivõrd kui seal mõni Sheik pole tulemusega rahul siis reeglina pead veerevad).
pop
 


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 May 2021 20:20

td wrote:https://media.gab.com/system/media_attachments/files/074/097/834/original/c90645616d7c7635.jpg


:twisted: aitan rotte ja lähen ka vaktsineerima, kaua nad peavad ootama.

---

Nagu ma ennustasin hinnatõusu hakkab vedama nö eufooria ja ka see, et vahepeal olid paljud tehased kinni ning ka osaliselt kunstlikult tekitatud defitsiit.

https://www.err.ee/1608213286/kriisist-taastumine-ja-tarneprobleemid-hakkavad-hindu-kasvatama
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 May 2021 20:56

Mina sain täna pealelõunal Pfizeri vaktsiini lihasesse. Alguses ei tundnud midagi, nüüd õhtuks on lihas valulik ja natuke kuumab. Nii nagu peab (organismi vastus võõrale ainele). Võibolla olen ka natuke unisem (tukkusin pisut). Planeerisingi mitu päeva mitte midagi teha.

Oleksin rahul olnud ka AZ vaktsiiniga (parem ikka kui mitte midagi), aga seda nad siin süstisid. Oma 15-aastast tütart ma aga vaktsineerida ei laseks (kui haiguse olemus ei muutu ning vaktsineerimine jääb vajadusel kättesaadavaks ka hiljem). Süsti saab ka hiljem teha, aga juba tehtud süsti tagasi ei võta.
Last edited by td on 14 May 2021 21:00, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 103 guests