Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 21 Apr 2021 05:57

Kosläpp (hääldatakse [kuuslepp] ehk "lehmade lahtilaskmine") on Rootsis avalik sündmus, mida kutsutakse inimesi vaatama. Viimased kaks aastat aga avalikud kogunemised pole lubatud, seetõttu vaid video
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/skane ... t-i-skurup
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 21 Apr 2021 06:01

h,

jah, rahasüsteem on kreisi. Tullakse inimeste oma rahaga neile kosja (trükitud žetoonid antakse valitsusele ja eraisikutele nende poolt võetud tulevikukohustuste ehk laenude vastu). Kui enamus inimesi sellest aru saaks, kas muutub rahasüsteem või võetakse seda tuima paratamatusega nagu igapäevast liiklusstatistikat?
Need žetoonid on tagatud vaid inimeste tööga (ja usuga žetoonidesse). Kulla jm. "kõva raha" puhul jääb võlgade komponent ära, on vaid usk ja usaldus. Kuld ei ole orjade raha, see on vabade inimeste raha.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 21 Apr 2021 07:52

https://www.pnas.org/content/118/15/e1921854118
Potential ecological impacts of climate intervention by reflecting sunlight to cool Earth
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Apr 2021 09:14

Meeletu paugu on pannud see COV sulgemine laste haridusteele, seda tuleks arvestada igasuguste "testide" ja muude jurade puhul, et keskkond pole see, mis normaalne oleks. Tean andekaid tuttavate lapsi, kes kodus olles sisuliselt deprekas ja testid ebaõnnestusid. Mõtlen, kas Kersna mõtleb natuke karbist välja või lasemegi ühel põlvkonnal minna raisku, kes tegelikkuses väga andekad. Ütlen, see mis hetkel toimub on räme laste karistamine nende tuleviku arvelt ! Lollakad poliitikud, muud ei oska öelda.

See, et põhikooli lõpueksamid pole enam lõpetamise tingimus on asendustegevus poliitikute poolt.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Apr 2021 09:42

https://www.postimees.ee/7229708/poliitikud-kiirustavad-teadusest-ette

Minu "tavainimese" taju tahab naiivselt uskuda, et COV nüüd läbi. Realismi harrastav taju ütleb, me oleme suht kiiresti tagasi seal, kus alustasime, sest vaktsineemine siiski on aeglane. Enne oleks pidanud selle suurvaktsineerimise ära tegema ja siis tasapisi avama, nüüd käitume nagu kilplased. Eks poeomanike ja toidukohtade lobby asja taga.
---

Mul naine kõrgemas riskirühmas isegi haigla paberites, perearst pole mingit märget teinud. Nüüd peab mu naine vaeva nägema, et saada selgitus perearstilt, miks tal töö tegemata. Telefon pidevalt kinni ka. Klounid need perearstid, kui ma enda perearstile helistaksin ja küsiksin, et kuule tahaks vaktsineerida.
Siis kuuleksin, kas järsku tahaksid kolesterooli mõõta ja osta meie ravimit. Palun riik jätame klounid vahelt ära ja avame drive in vaktsineerimispunktid nagu enamus maailmas või haiglates. Lähed kohale, saad süsti ja kõik.

https://www.err.ee/1608185317/kolmapaevast-saavad-vaktsineerima-riskiruhma-inimesed-vanusest-soltumata
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Apr 2021 11:38

Jookske unetud, pange oma viimased sendid kinnisvarasse, mis mitmekordselt ülehinnatud, kinkige oma normaalne elu pangale ära.

https://www.aripaev.ee/uudised/2021/04/21/kinnisvaraturul-panused-korged
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 21 Apr 2021 13:02

spl wrote:https://www.postimees.ee/7229708/poliitikud-kiirustavad-teadusest-ette

Minu "tavainimese" taju tahab naiivselt uskuda, et COV nüüd läbi. Realismi harrastav taju ütleb, me oleme suht kiiresti tagasi seal, kus alustasime, sest vaktsineemine siiski on aeglane. Enne oleks pidanud selle suurvaktsineerimise ära tegema ja siis tasapisi avama, nüüd käitume nagu kilplased. Eks poeomanike ja toidukohtade lobby asja taga.

Vaktsineerimist eriti kiirendada ei saa, kui pole sobilikku vaktsiini. Äride avamise küsimus samuti taandub vabaduse ja võrdsuse dilemmale: ühe suurendamine vähendab teist. Praegustes tingimustes võiks vabaõhuärid aga küll juba vabaks lasta (siin oleks unistuste maa loova mõtlemisega ettevõtjatele), see aga paneb ebavõrdsesse seisu ettevõtjad, kes ei saa (või ei viici) vabas õhus tegutseda, nendelt ka surve valitsusele (nõuame võrdset kohtlemist jne).
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 21 Apr 2021 13:32

td wrote:
spl wrote:https://www.postimees.ee/7229708/poliitikud-kiirustavad-teadusest-ette

Minu "tavainimese" taju tahab naiivselt uskuda, et COV nüüd läbi. Realismi harrastav taju ütleb, me oleme suht kiiresti tagasi seal, kus alustasime, sest vaktsineemine siiski on aeglane. Enne oleks pidanud selle suurvaktsineerimise ära tegema ja siis tasapisi avama, nüüd käitume nagu kilplased. Eks poeomanike ja toidukohtade lobby asja taga.

Vaktsineerimist eriti kiirendada ei saa, kui pole sobilikku vaktsiini. Äride avamise küsimus samuti taandub vabaduse ja võrdsuse dilemmale: ühe suurendamine vähendab teist. Praegustes tingimustes võiks vabaõhuärid aga küll juba vabaks lasta (siin oleks unistuste maa loova mõtlemisega ettevõtjatele), see aga paneb ebavõrdsesse seisu ettevõtjad, kes ei saa (või ei viici) vabas õhus tegutseda, nendelt ka surve valitsusele (nõuame võrdset kohtlemist jne).


Toidu- ja joogikohtade omanike ning selleg seotud teenuste osutajad ning varade omanike jaoks on siiski kitsaskoht. WC. Võid ju 20 x20 m eraldusega välikohvikkopli rajada aga kui teenuse osutajal pole pakkuda iga laudkonna jaoks eraldi WC-d (mis ei tohi asetseda kusagil kitsaste koridoride rägastiku järel kaubanduskeskuse tagaotsas (kõigi kasutajate jaoks kobaras koos) või siis kõrvaloleva keldri tagasopis jne.) ...siis on läbikukkumine sisse programmeeritud. :evil:
projekteerija
 

arno

Postby teretere » 21 Apr 2021 16:58

Jagaksin portaalist Ypsilon mõtlema panevat ja Eesti elu kirjeldavat artiklit.

https://www.ypsilon.ee/7229619/miks-sul ... e-keeravad
Kellel ligipääs puudub, aga oleks huvi- teen copy:

Kui me peaksime välja surema, ja seda me varsti teeme, siis mitte sõjaka naabri, mõne rõveda tehase, immigrantide tulva või idioodist europoliitiku tõttu. Me leiame otsa paljulapseliste küünetehnikute tulvas. Pealetung on juba ammu alanud.

Arusaam, et inimesi on siin planeedil liiga palju ning et nad on ahned ahvid, on levimas üle maailma. Me sööme liiga palju, situme kuhu juhtub ja oleme ümbritsevate elusolendite vastu ükskõiksed. Kõike liiga palju.

Me vaatame neid, kes sellest veel aru ei ole saanud dokumentaalfilmist ja võdistame õlgu. Kuna me ise oleme erilised. Eriti Eestis. Ilmselt oleme me ka natuke lunastajad. Väljavalitud, kes selle jama lõpuks õigesse suunda keeravad.

Kuidas muidu selgitada tõsiasja, et meil on kehtestatud sigimiskvantiteedi riiklik toetus, oma edukust mõõdame me SKT igavese kasvu abil ning samal ajal peab nõukogude aegne naine koolis õõnsa häälega lastele loengut säästvast kestlikkusest.

Või seda, et meie kohalike omavalitsuste kaheks peamiseks ülesandeks on saanud ehitustegevuse korraldamine ning paljulapseliste küünetehnikute laste kasvatamine ehitajateks. Igasugune mõistuspärasust taotlev strateegiline juhtimine on muutunud näiliseks ja tüütuks.

Vallavanema edukust tema töös näitab uus ujula, remonditud tänav, kiiresti menetletud ehitusluba, tasuta lasteaiakoht ja koolilõuna ning riigilt välja lunitud toetuste kasv. Midagi muud neilt ei oodata.

Valla enda objektid on juba eos head, neid ehitatakse laenu ja riigitoetusega ning neid ei ole vaja põhjalikult kaaluda. Ka kaubanduskeskust ja päikesepaneele pole vaja kaaluda. Tehastega on keerulisem, kuid kuidagi ikka saab, kui kohalik oled.

Maksimaalne asjaajamislik jõud (proportsionaalsust arvestades) läheb vanade majade renoveerimise ja kuuride ehitamise kontollimisele. Oma digiallkirja ettevõtmise mõistlikkusele peavad enne sellega alustamist andma mitmed tähtsad ametnikud.

Lastega on oluliselt lihtsam. Ette teatama ei pea, arvele võtmine käib kiirelt ja ilma küsimusteta. Seni, kuni normaalse nime paned. Ehk siis kogu toetav kodune keskkond ja oskused võivad sul olla olematud seni, kuni sa kräämikut õigesti kutsud.

Sellest hetkest alates oled sa kindlustatud ja priviligeeritud. Emapalk ja toetused tilguvad arvele. Vajad beebile vankrit ja riideid? Kaeble! Vajad elamispinda? Kaeble. Vajad tasuta transporti, lasteaiakohta ja toitu? Kaeble. Põnn huviringi? Kaeble. Paljulapselistele lihtsameelsetele lapsekasvatamisteenuste pakkumine on valdavas osas omavalitsustes võtnud tööstusliku mõõtme!

Meil ei ole sugugi harvad juhtumid, kus sõltlased, kellelt eelnevalt on juba laste hooldusõigus ära võetud, toovad taas ilmale uusi kodanikke, kes kogevad esimeste eluaastate jooksul kõike muud kui arengut toetav keskkond ning kes hiljem suure tõenäosusega taas lastekodusse suunatakse.

Me imestame tööjõupuuduse üle lihtsamatel töödel? Huvitav, mis juhtub, kui anda miinimumpalka teenivale kahe lapsega naisele kolmanda eest umbes sama papp mitte midagi tegemata kätte? Loomulikult! Nad tulevad oma seniselt töölt ära ja hakkavad ettevõtjateks! Panevad geelküüsi või kitkuvad kulmusid. See maksuvaba käive, mida nad riikliku lastetoetuse alevikku laekumise pealt omavahel üles suudavad keerutada, on üüratu. Ometi on ainus, millega see seltskond enam-vähem iseseisvalt toime tuleb, uue mobiiltelefoni, kiirlaenu pakkuva ettevõtte kontaktnumbri, siidri ja populistlike idiootide valimine.

Ma saan väga hästi aru, et hädasolijaid peab toetama, kuid praegune kvantiteeti toetav helikopterilt raha külvav süsteem viib kollapsini. Meil ei jätku juba ammu raha ega inimesi kõige selle kommunismi meenutava teenindamiseks. Kõige selle tasuta pakutava üleval hoidmiseks. Lollus ja paisumine! Ehitame, tarbime, sigime!

Valged vanamehed Toompealt kiunuvad taevani, kui mõni geipaar lapsendamisele julgeb mõelda, samas maksavad nad teise käega igakuiselt selget pappi igale intellektipuudega tegelasele. Jah, perede toetamine on hea idee, kuid raha külvamine on alati populistlik pask, mille tagajärgedele keegi mõelda pole suutnud. Tegelikult – suudaks küll, aga suhteliselt pohui on, miks peaks üldse mõtlema.

Ärge saage valesti aru, lapsed on minu meelest okeid. Oluliselt okeimad, kui enamus valgeid vanamehi. Ma tean, ma olen isegi laps olnud. Mind ajab lihtsalt närvi see asi mida ma näen. Miks peab olema sündimus laes, kuid lastekasvatuse kvaliteet võib olla alla igasugust arvestust?

Kust mina tean, kuidas seda olukorda lahendada. Ma olen näiteks alati valimas käinud ja eeldanud, et valitud seltskond asjast aru saab. Sittagi!

Üks mu tuttav küsis kunagi mu käest – miks sul lapsi ei ole? Kuidas palun? Sedapidi ei saagi ju üldse küsida. Miks sul autot ei ole? Sest ma saan ilma hakkama. Miks sul lapsi ei ole? Sest ma saan ilma hakkama!

"Ühe mehe sünd on tragöödia, aga miljonite sünd on statistika."

Anonüümne türann

Ebapopulaarne arvamus on rubriik, kus ühiskondlikke protsesse mõtestavad inimesed avaldavad argumenteeritud seisukohti, mida nad enda nime alt teha ei saaks. Arvamusloo autor on toimetusele teada. Saada enda kaastöö ypsilon@mail.ee
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Apr 2021 20:26

Ei ole seda mõtlemisvõimet reformikatele antud, no pole. Mul tuttaval transpordifirma, ta ütles, koheselt annab töökäsu, Eestis tankida enam ei tohi vaid Lätis.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/93188439/kes-on-suudi-kui-maksud-uuel-aastal-taaskord-latti-soidavad
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Apr 2021 00:00

Eestis avatakse liiga vara suurte loosungite saatel, enne vähemalt 50% pole vaktsineeritud, ei tohiks seda teha. Nakatumisnäitaja ikka liiga kõrge väikerahvuse jaoks. Lätis ja Leedus algas jälle tõus.

https://www.err.ee/1608185527/leedus-nakatus-koroonaviirusega-1113-ja-suri-14-inimest
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Apr 2021 09:01

Mul kukkus ka karp täiesti lahti selle uudise peale, ma ei kujuta ette mingit järjekordset tänapäevast arhitektuuri jubedust (kubism ja klaas) Estonia teatri ees.

https://www.err.ee/1608186469/estonia-juurdeehituse-plaan-sokeerib-muinsuskaitsjaid
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 22 Apr 2021 09:41

spl wrote:Eestis avatakse liiga vara suurte loosungite saatel, enne vähemalt 50% pole vaktsineeritud, ei tohiks seda teha. Nakatumisnäitaja ikka liiga kõrge väikerahvuse jaoks. Lätis ja Leedus algas jälle tõus.
https://www.err.ee/1608185527/leedus-nakatus-koroonaviirusega-1113-ja-suri-14-inimest

Ma vaatasin hommikust BBCworldi, nt Indias on suht pupu, deklareeriti samuti "võit" viiruse üle, Delhis ei pääsegi inimesed "jutule", mingi naine lükkas ise käruga oma meest mööda linna, inimesed lihtsalt paluvad troppis haigla ukse taga et keegi tuleks (õue) ja nö vaataks mida teha saab. Praegune on taas ideaalkujuga parabool, pea vertikaalne: https://epidemic-stats.com/coronavirus/india

Seega ma jagaks nende skeptikute seisukohti. Ka ei saa ma aru miks ei võiks ringituulutajad panna mõneks päevaks peale elamusterikast päikesereisi panna oma kulul mediteerima 7 päevaks natuke vähem elamusterikkasse hotelli (need ju nagunii tühjad). Tobe ongi see kui nokk-kinni-saba-lahti põhimõttel kohalikud paiksemad inimesed kannatavad päris tuntavalt ja siis algab asi otsast, järjekordse sissetoodud kolde toel (vähemalt piisava vaktsineerimituse tasemeni oleks mõistlik oodata reiside korraldamisel).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Apr 2021 09:55

to pop,

näen jagad minuga sama seisukohta, et selline hurraaga avamine lõpeb seal, kuskohast alles alustasime. Kõik uuesti kinni ja pidu läbi.

https://tervis.postimees.ee/6931752/oopaevaga-lisandus-436-uut-nakatunut-11-inimest-suri

Reisijad piisavalt LAV tüve toonud, et saaks suve lõpus või keskel kolmanda lainega edasi sõita. Ehk kes seni COV läbi põdenud, siis LAV tüvega see ei päästa, samuti AstraXeneca efektiivsus täiesti olematu.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 22 Apr 2021 10:33

Investeerimise mõttes tasub võib-olla hetkel jälgida India ja Türgi ETF-e. Neid võib muude varahindadega võrreldes suht soodsalt saada ja pikas perspektiivis on kindlasti jumekad. India on veel vähe langenud, arvestades, kui hulluks seal haigusnumbrid minemas on. Türgis lisaks covidile ka muud jamad (Erdogan, liir jne.).
Kasvõi need:
https://finance.yahoo.com/quote/CI2.MI/
https://finance.yahoo.com/quote/IQQ5.DE/
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 22 Apr 2021 12:02

Küsimuste-vastuste voor -- vastab vanaema Lynn.

Inimene küsib: kumb tuleb enne, kas digitaalne dollar või rahasüsteemi lähtestamine?
Ja üldse, mis värk selle digitaalse jüääniga on (paar päeva tagasi lasi Hiina kasutusse digitaalse jüääni)?

https://youtu.be/9eWSBwh-AmQ?t=747

Kogu tulevase digiraha põhiline märksõna: kontroll, kontroll, kontroll. Ja avalikkus.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Apr 2021 15:40

Palun riik, lõpetage nende monopolide nuumamine, tekitage IT's konkurents :!: Kui terve riik kärbib ja hakkate jälle lahkelt mingeid X firmasid nuumama müstiliste tunnihindadega, te sülitate sellega sisuliselt näkku inimestele. Me juba piisavalt näinud neid "müstiliste" hindadega saadud rakendusi, natukenegi suurem koormus ja need Java monstrumid lendavad ükshaaval õhku. Ja siis seda rumalat PR juttu meedia täis.

Võtan oma pendli, keerutan pendlit kõvaketta peal: ma näen, ma näen, et Digiregistratuur lendab õhku kui tuleb suurem vaktsineerimine !


https://www.err.ee/1608187090/riik-tombab-pusikuludelt-rihma-koomale

Asutused esitasid RES-i 398 miljoni euro eest IKT valdkonda puudutavaid lisataotlusi. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium soovitas neist rahastada 299 miljoni euro mahus taotlusi.

---

Aga jah Reform; kärbime jälle kõvasti, loomulikult sealt, kust pole midagi enam võtta. Riigikogu jääb jälle "puutumatuks" jne.
See Reform nagu üks kohutavalt kehv film, mis pidevalt kordub.
Kas Reform saab aru, et veofirmad viivad tankimise Eestist ära ?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Apr 2021 15:49

Vahele mõtleme veel klubile küsimus: mis juhtub kui 0 gravitatsiooniga tulistada sihtmärki, eeldusel et ntx kosmosejaam või midagi. Mulle esitati selline küsimus, mina pakun midagi ei juhtu, kuul läheb otse, aga siiski hakkasin kahtlema natuke.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 22 Apr 2021 17:23

pop wrote:
spl wrote:Eestis avatakse liiga vara suurte loosungite saatel, enne vähemalt 50% pole vaktsineeritud, ei tohiks seda teha. Nakatumisnäitaja ikka liiga kõrge väikerahvuse jaoks. Lätis ja Leedus algas jälle tõus.
https://www.err.ee/1608185527/leedus-nakatus-koroonaviirusega-1113-ja-suri-14-inimest

Ma vaatasin hommikust BBCworldi, nt Indias on suht pupu, deklareeriti samuti "võit" viiruse üle, Delhis ei pääsegi inimesed "jutule", mingi naine lükkas ise käruga oma meest mööda linna, inimesed lihtsalt paluvad troppis haigla ukse taga et keegi tuleks (õue) ja nö vaataks mida teha saab. Praegune on taas ideaalkujuga parabool, pea vertikaalne: https://epidemic-stats.com/coronavirus/india

Seega ma jagaks nende skeptikute seisukohti. Ka ei saa ma aru miks ei võiks ringituulutajad panna mõneks päevaks peale elamusterikast päikesereisi panna oma kulul mediteerima 7 päevaks natuke vähem elamusterikkasse hotelli (need ju nagunii tühjad). Tobe ongi see kui nokk-kinni-saba-lahti põhimõttel kohalikud paiksemad inimesed kannatavad päris tuntavalt ja siis algab asi otsast, järjekordse sissetoodud kolde toel (vähemalt piisava vaktsineerimituse tasemeni oleks mõistlik oodata reiside korraldamisel).


India on hullumaja ka ilma viiruseta ja seal minnakse oma miljoni jumala saatel siis Rootsi moodi karjaimmunsust püüdma. Mul on sealt paar tuttavat ja partnerit ja nad on täiesti kindlad et riik seda ei lahenda.. Võime loota vaid kuumale suvele ja millegile sarnasele.. Samas kõik hiinas ebasoodsad tehased on seal ja kui need kinni lähevad siis on kas kaup otsas või hind kahekordne.. Sealt põgeneda annab Araabiasse ja paljud kasutavad seda kindlasti jne.
Aga nad hakkavad nagunii julma panema ja India mastaabis mingi 10 miljoni kadumine on vaid veidi tööd statistikaga... Julm aga pidulik, inimlikult ei oska seda õudust isegi ette kujutada..
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 22 Apr 2021 18:54

spl wrote:Vahele mõtleme veel klubile küsimus: mis juhtub kui 0 gravitatsiooniga tulistada sihtmärki, eeldusel et ntx kosmosejaam või midagi. Mulle esitati selline küsimus, mina pakun midagi ei juhtu, kuul läheb otse, aga siiski hakkasin kahtlema natuke.

Gravitatsioon levib valguse kiirusel, seega oli ka mulle endale veidi üllatav (äratundmine) et nt kui päike hetkega haihtuks (koos oma gravitatsiooniga) siis liiguks Maa veel 8 min mööda ringjoont, enne kui hakkab mööda sirgjoont edasi triivima (või mis iganes, nt neeldub Jupiteri sisse, sõltub asenditest).
Aga sinu näitel läheb kuul igatahes otse (kui just kusagil musta augu veerel või neutrontähe läheduses ei kõmmuta), samuti väljub kuul hääletult :) (ka sihtmärgi suunas, kui see kaugemal kui mõned meeter).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Apr 2021 19:40

Tänud pop, seda ma ise ka arvasin. Samas haubitsaid ei saaks kasutada, 0 gravitatsiooniga pole kena parabooli kujulist trajektoori... :ugeek:

---

Gravitatsioon üldse väga ebameeldiv teema füüsikutele, kui küsid okei oletame, et gravitatsioon on see, kus objekt painutab aega ja aeg mõjutab. Siis kui küsid, aga kuidas mis osakeste tasemel see toimub, antud juhul võid kindel olla, saad kas A) sisutut kvantjura, kus sisuliselt pole ühtegi loogilist sõna ja tõestust B) saad rämedalt kurja pilgu ja teemast minnakse mööda.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Apr 2021 19:42

Vaatasin ka Euronewsis, kus näitas Indias toimuvat, see täiesti kõhe. Pole midagi nii ebainimlikku ammu näinud, haiglate koridorid surijaid täis.

Indias levib kaks tüve, väidetavalt pole need ohtlikumad, kui LAV. Tahaks seda uskuda, aga olen skeptiline.
Seal ka natuke kultuuriteema, esiteks rahvast meeletult, teiseks ikka veel usumehed levitavad juttu, et see kõigest nagu gripp.

---

Riigis niipalju rahvast, et tõenäosus mõni uus tõsine tüvi tekib päris suur.

India’s massive COVID surge puzzles scientists
https://www.nature.com/articles/d41586-021-01059-y
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Apr 2021 21:38

üks hea uudis ka: minge Kadrioru kunstimuuseumisse Madalmaade kunsti vaatama
https://kultuur.err.ee/1608187000/galer ... aatenaitus
----
täna tegin gasemahla, lasin kasemahla sisse süsihappegaasi. Päris hea jook sai (parem ikka kui paljas vesi)
---
täna oli juhtumisi uitmõte: kuidas kuuleb kosmoses raketi häält
leidsin, et kui raketist väljuvad osakesed kuidagi sattuvad mikrofoni (võibolla, et väga palju pole neid vaja, siis miskit peaks kuulma, aga kas ka migit mürinat või lihtsalt valget müra (nagu vihm), vaat ei tea. Ilmselt sattuvd osakesed vaid raketi düüsi taha, mitte sellest külje suunas (vaakumis meenutab düüsist väljuv juga kujult palmipuud).
---
maalähedasel orbiidil ei ole 0 gravitatsioon (lihtsalt keha tsentrifugaaljõud on sama suur kui on raskusjõud ja jõudude summa on null), seega satelliitide tulistamisel peaksid kehtima samad seaduspärasused nagu tehiskaaslastele, s.t. Kepleri seadused vms. (trajektoori kuju sõltub välja tulistatud objekti kiirusest), 0-gravitatsiooni korral jah sirgjoon.
Last edited by td on 23 Apr 2021 08:04, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Apr 2021 22:47

https://www.postimees.ee/7231583/belgias-avastati-india-viirusevariant

Meil need IT firmad hindusid täis, arvake ära, kui suur on tõenäosus, et Eestis hakkab ka see levima. Leian, et piisavalt suur. Selle tüve kohta sisuliselt ei teata veel mitte midagi.

---

Ma jälgin seda Marsi drooni, vinge väike tehnikaime. 2500 pööret minutis ja topeltlabad ning isegi suudab seal hõredas keskkonnas lennata.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Apr 2021 07:54

Mõtisklen, et miks Indias ei toimunud suur nakatumine siis, kui näiteks USA-s oli. Miks tuli India jõuliselt kaardile alles nüüd ja oma mutatsiooniga? Vastust ei tea. Võib ju spekuleerida, et igal maal on tingimused natuke erinevad ja viirus otsib võimalust levida erinevates kohtades erinevate mutatsioonidena, mis sobivad paremini kohalike oludega (näiteks piisknakkus vs fekaal-oraalne nakkus). Need inimesed, keda videos Indias suremas nägin, ei olnud ka just ülekaalulised.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Apr 2021 08:29

td ma arvan, et suur seos ka India usupühadega, seal ei kanna keegi maski ja siis viiakse see haigus kõikjale.

Saksamaal on ka nakatumine tõusnud, sulgemised käivad liiduvabariikides. Naljakas see, et osades kohtades ei tohi õue minna peale 22:00 ega kuhugi liikuda.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Apr 2021 08:37

pildike näitlikustamaks toimuvat majandussõda
Attachments
nrlkxu.jpg
nrlkxu.jpg (64.72 KiB) Viewed 4509 times
Last edited by td on 23 Apr 2021 08:39, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 23 Apr 2021 08:38

td wrote:Mõtisklen, et miks Indias ei toimunud suur nakatumine siis, kui näiteks USA-s oli. Miks tuli India jõuliselt kaardile alles nüüd ja oma mutatsiooniga? Vastust ei tea. Võib ju spekuleerida, et igal maal on tingimused natuke erinevad ja viirus otsib võimalust levida erinevates kohtades erinevate mutatsioonidena, mis sobivad paremini kohalike oludega (näiteks piisknakkus vs fekaal-oraalne nakkus). Need inimesed, keda videos Indias suremas nägin, ei olnud ka just ülekaalulised.


Ma ise kardan, et see elukas on õppinud kohanema veidi kõrgemate temperatuuridega, Indias on ka hullult seda kõntsa igas nurgas kuhu kinnituda, Gangese jõgi on kogu aeg häbiplekk olnud, inimesed ka sellised nagu on, igal ühel oma jumal ja muidu lihtsad ... Meil siin saarel on näiteks meil päris huvitav see, et 90% on meil pealinnas, kus on vähekenegi kitsaid tänavaid. Lõunarannikul, kus on turism nullis ja hotellid kinni ja elu bungalodes ja eramajades ja päike saab agresiivsemalt möllata on meil nakkuse näitaja 0.5-1.5% vahel elanikonnast...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Apr 2021 08:41

see viirus oleks võimud olla hea levikuga Indias juba pool aastat tagasi (ise mõtlesin, et mis siis saab, kui Indias lahti läheb), aga seda ei juhtunud siis ...
Miks siis mitte ja miks just nüüd?

---
mõtlesin veel sellele tehiskaaslase tulistamisele ....
Kui tehiskaaslaselt tulistada tahasuunas, siis kuuli kiirus väheneb ning kuul liigub Maa suunas, seega tuleks sihtida veidi "kõrgemale". Kui tulistada ettesuunas, siis kuuli kiirus suureneb ja tuleks sihtida veidi "allapoole". Külgsuunas tulistamisel? Pooleldi külgsuunas tulistamisel? Lihtsam oleks kasutada lasereid, kus gravitatsiooni efekt ei ole nii märgatav ning tulemus on kohe näha .... Laserite puhul muidugi on kauguse piirang, kiir ei tohi läbida atmosfääri (ei saa tulistada atmosfääri kumeruse taha).
Omaette küsimus on muidugi kuuli tulistamisest tekkiv tagasilöök. Kui suur on aga tagasilöök laserkiire (footonite) tulistamisel? Kas see energia, mis vabaneb satelliidi hävitamisel on kuidagi seotud tagasilöögi suurusega ka laseri puhul?
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Apr 2021 09:05

täna stardib SpaceX koos astronautidega, otseülekanne (stardini on veel ligi 3 tundi aega vist)
https://www.youtube.com/watch?v=WeIVJyufJrE
kostüümid on küll ulmelised, nagu 60-ndate filmidest
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests