Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Feb 2021 14:04

Ka targad inimesed teevad otsustusvigu. Ehk ikkagi see unknown unknowns (mRNA vaktsiini mõju 5 aasta pärast selgub alles 5 aasta pärast, mitte 1 aasta pärast). Jah, tõenäoliselt ei juhtu midagi, aga kategooriliselt väita ei saa.
https://tervis.ohtuleht.ee/1027216/raku ... tsalt-oige

Kuid seda, kas kolme või viie aasta pärast võivad välja tulla kõrvalmõjud, mis hullemadki, kui koroona ise, Maimets ümber lükata ei saa, kuna elus ei saagi kõike ette ennustada.

Kui suur on risk 20-aastasel surra koroonaviirusesse?
Kui suur on risk, et 20-aastasel tekkib lu jooksul mingi tüsistus mRNA vakstiinist.
Esimesele küsimusele on vastus teada, teisele mitte. Aga juba räägitakse laste vaktsineerimisest Pfizeri vaktsiiniga .....

Otsustusvea teinud professor ilmselt saab rahulikul meelel kõndida linna peal avalikult edasi ka järgmistel aastatel. Vea teinud arst aga seda nii kergesti endale lubada ei saa, eriti väikelinnas.

Süstida saab praktiliselt alati, süsti tagasi võtta enam ei saa.
Last edited by td on 27 Feb 2021 14:52, edited 3 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Feb 2021 14:09

Üldiselt ei pea olena just raketi teadlane, näedsa ma suudan ka suht täpseid nakatunute prognoose anda. Tulevik tuleb karm, sest meil tegeletakse wifi lülitamistega, mitte ei panda asju kinni nagu peaks nende arvude juures. Mis edasi juhtub, võtke Leedu 3.5 nädalat tagasi, see juhtub ja Leedus olid piirangud ! Meil tuleb palju karmim, sest valitsuse tasemel need pehmod ei suuda midagi otsustada. Voodikohad saavad saavad 2 nädala jooksul täis !

https://leht.postimees.ee/7188594/suur-vaktsineerimisfiasko-maksab-elusid
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 27 Feb 2021 15:25

ma ei saa ühest asjast aru - kas analoogiliselt s|taproovidega kanalisatsioonist ei saa võtta õhuproove kaubanduskeskustest ?
Kui keegi peaks analoogiliselt kunagise Jaapani metrooga kunagi mingit sinepigaasi laskma kusagile, kas siis jäädaksegi mõistatama mis asi see üldse oli, või siis seda et kuipalju seda oli ?

Kui ma võtan kaubanduskeskuses videosse kuidas järjekordne töll maskita rõemsalt ja ülbe ilmega ringi tatsab - kas pole see puhtjuriidiliselt samaväärne tõend reeglite rikkumisest kui see kui keegi teisele nt lihtsalt "sahtlisse sõidab" ?

Huvitaval kombel politsei reageerib nt maanteehuligaanidele kohe, pelgalt suvalise eraisiku pardakaamera salvestuse põhjal - ma ei näe erilist jur. takistust miks ei võiks reageerida samaväärselt moblavideole maskireegli rikkumisest kaubanduskeskusest ?

Asi selles et terviseameti jt surmtõsise näoga tehtud apokaplüptlilised avaldused pressikonverentsil mind ennast ausalt öeldes eriti ei veena kui reegleid vaid nämmutatakse, ilma nende järgimise jõustamiseks sammugi astumata. Enamikke see ka ei puudutaks (st reeglite natuke jõulisem jõustamine) - see puudutaks vaid neid üksikuid maskita tölle kelle tõttu ülejäänute maskikandmine sisuliselt kasutuks muutub (vrdl kasvõi siinse kunagise postitusega simulatsioonist ruumis nakatumisest kui kõigil on ees, ja siis kui vaid ühel ei ole).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Feb 2021 15:37

Terviseamet ei saa üheski suunas hakkama, ainult PR kes teab mitu ametnikku, kes pidevalt räägivad kui hästi nad kõike teevad. Reaalseid trahve on tehtud ala < 10.
Seltsimehed meil läheb olukord väga hulluks ära Eestis ja valitsuse tasemel tegeletakse Reformi stiilis asendustegevustega ning töö mängimisega.

Hoidke ennast ja olge ettevaatlikud ! Triaaž otsustab juba varsti, kes saab aparaadi alla, kes enam mitte. Ehk kellele määratakse surmaotsus.

2000 piir olema peaks järgmise nädala lõpus või ülejärgmise alguses saavutatud.
---

Meediast loed, kuidas politse tegi edukad "puhumisreidi", tule taevas appi, katku ajal teha puhumisreide :HEAD
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 27 Feb 2021 15:49

spl wrote:/.../Triaaž otsustab juba varsti, kes saab aparaadi alla, kes enam mitte.

5 a taguse juhuse tõttu on mul endal veneaegne aparaat sinises plekkohvris olemas, ja täiesti töötav, hapnikku veel 3/4 sees (ma olin lähemal uurimisel imestunud et kogu süsteem on puhtmehhaaniline kuigi mõned lülitid (sh sisselülitamise "tumbler") näisid vägagi elektrilistena/elektroonilistena). Aparaat imiteerib 3 sek intervalliga aeglast sisse-väljahingamist (NB! mida reguleerib puhas mehaanika).

Tekkis ka (tagantärgi) DIY uitmõte kas poleks olnud võimalik tuua turule lihtsaid soolavee "kohvikanne" kahe elektroodiga, kus ühes otsas oleks voolik abivajajale ja teises otsas lihtsalt "vesinikuküünal".
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 27 Feb 2021 15:53

Üks mõte veel - ma arvan et pole välistatud ka selliste indiviidide tekkimine, kes - olles praeguse covid-masu/täpu käigus kõik kaotanud ja vaid täituritega või erakollektoritega suhtlevad - lähevadki teadlikult avalikku kohta köhima, umbes et nagu küla(riik) mulle, nii mina külale(riigile).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Feb 2021 17:04

Soome naisvalitsusel rohkem mune, kui meie valitsejatel kokku. Nad saavad aru olukorra tõsidusest, meil vist ei saadag isegi aru, kui pea maha võtta...
Ma teadsin, et Kallas ülimalt nõrk juht, aga hetke kriisijuhtimine näitab, tal pole üldse juhi omadusi.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/soome-valitsus-valmistab-ette-komandanditundi?id=92696109

Ma tean, ütlen ulme lause, aga igatsen EKRE aega. Vähemalt julgeti otsustada, saadi aru olukorra tõsidusest, aga kahjuks kaabud olid liiga kõvasti pea ümber. Hakkas muud jama liiga palju suust välja tulema :?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 27 Feb 2021 18:12

pop wrote:
Kui ma võtan kaubanduskeskuses videosse kuidas järjekordne töll maskita rõemsalt ja ülbe ilmega ringi tatsab - kas pole see puhtjuriidiliselt samaväärne tõend reeglite rikkumisest kui see kui keegi teisele nt lihtsalt "sahtlisse sõidab" ?

Huvitaval kombel politsei reageerib nt maanteehuligaanidele kohe, pelgalt suvalise eraisiku pardakaamera salvestuse põhjal - ma ei näe erilist jur. takistust miks ei võiks reageerida samaväärselt moblavideole maskireegli rikkumisest kaubanduskeskusest ?

Asi selles et terviseameti jt surmtõsise näoga tehtud apokaplüptlilised avaldused pressikonverentsil mind ennast ausalt öeldes eriti ei veena kui reegleid vaid nämmutatakse, ilma nende järgimise jõustamiseks sammugi astumata. Enamikke see ka ei puudutaks (st reeglite natuke jõulisem jõustamine) - see puudutaks vaid neid üksikuid maskita tölle kelle tõttu ülejäänute maskikandmine sisuliselt kasutuks muutub (vrdl kasvõi siinse kunagise postitusega simulatsioonist ruumis nakatumisest kui kõigil on ees, ja siis kui vaid ühel ei ole).

Täna oli imesoe päev ja käisin linna peal rattaga sõitmas ja vabas õhus mõnda tööasja arutamas. Igal juhul kaubanduskeskused ja suuremad poed paistsid sedamoodi välja, et nad tõesti ei taha keskuste sulgemist ja on pingutamas. Iga ukse ette on palgatud inimesed (maskikuhi laual ees, turvamees vähe eemal olukorda prillide tagant põrnitsemas...) ja sisuliselt ei näinud kusagil kedagi, kes maskita oleks sisse pääsenud. Igal juhul tõrje tööga pingutatakse (kas see ka aitab...seda näitab ilmselt aeg. Ma eeldaksin ka mingeid ehituslikke, korralduslikke ja ehk isegi kergeid plakatite kujul olevaid sisenejate südametunnistusele koputavaid jms. lisameetmeid.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 27 Feb 2021 20:50

projekteerija wrote:ja sisuliselt ei näinud kusagil kedagi, kes maskita oleks sisse pääsenud.

Ma käisin Olerexis - 4-st 2 olid maskita. Merimetsa selveris tatsas samuti ca 5 maskita lamemaalast. Võibalt suured keskused pingutavad tõesti rohkem (on rohkem kaotada).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Feb 2021 22:13

https://www.ohtuleht.ee/1027230/muuseumijuhid-hammingus-kas-kaubanduskeskuste-juhid-tegid-tugevat-lobitood-et-nemad-lahti-jaavad-ja-meie-peame-uksed-kinni-panema

Selles küsimuses on vastus ju sees, muuseumides olematu arv inimesi, kui viimati käisin. Mul FB's täis inimeste arvamusi, et mis tsirkus kaubanduskeskustes jätkub. See "maskiball" ka tsirkus, enamus maske pole üldsegi õiged maskid, kasutatakse valesti, pluss veel sealne ventilatsioon, mis viirust laiali keerutab. Tore näha kaubanduskeskustes inimesi , kes maski ninalt ära tõmmanud. Hingata ju kehv :ugeek:

Pane katku aeg õige summa raha kuhugi ja saad puutumatuse...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 28 Feb 2021 04:40

Veidi meediakriitilist vaatenurka ka. Kui suur võib olla farmaatsiatööstuse lobi peavoolu meedias?

TSITAAT: Kui varem oli nende tooteks uudis ja kliendiks lugeja, siis nüüd on nende tooteks lugeja ja kliendiks reklaami ostja. Kas sa pole mõelnud, kuidas on neil võimalik lugejatele pakkuda pikaajalisi tervikpakette, küsides vaid sandikopikaid? Ja kui sa ikka ei taha maksta, siis palju sisu on ka tasuta saadaval. See on võimalik vaid seetõttu, et nende poolt müüdav toode oled tegelikult sina ise.

https://fonte.news/tervis/miks-sa-pole- ... coTPdLKWlQ
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 28 Feb 2021 04:47

Postimees annab teada:

Aafrikast Eestisse saabunute seas on tuvastatud palju koroonapositiivseid

https://www.postimees.ee/7190014/aafrik ... 647QgPLqOM
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 28 Feb 2021 07:36

hh wrote:Veidi meediakriitilist vaatenurka ka. Kui suur võib olla farmaatsiatööstuse lobi peavoolu meedias?

TSITAAT: Kui varem oli nende tooteks uudis ja kliendiks lugeja, siis nüüd on nende tooteks lugeja ja kliendiks reklaami ostja. Kas sa pole mõelnud, kuidas on neil võimalik lugejatele pakkuda pikaajalisi tervikpakette, küsides vaid sandikopikaid? Ja kui sa ikka ei taha maksta, siis palju sisu on ka tasuta saadaval. See on võimalik vaid seetõttu, et nende poolt müüdav toode oled tegelikult sina ise.

https://fonte.news/tervis/miks-sa-pole- ... coTPdLKWlQ


Toksin paar sõna toetuseks, kuigi ise kannan maske rahulikult ja tean tuttavate läbipõdemist lugusid. (Eesti jäärapäisus on ka muidugi kohati jube, siiani vaadatakse ärapanijat, samas kui siin Euroopa nurgas iga teine kauplusemüüja kutsub sind oma armastuseks või lapsukeseks ja ka kohalikud naised leiavad alati aega et võõrale beebile paar head sõna öelda) Kuid usun ka seda et maailmas on vaja puhastavat jõudu ja kurjus on peenem kui kodanik arvab. Selles suhtes soovitan korduvalt lugeda C. Lewise "Pahareti kirjapauna" ja proovida aru saada kui kuritegelik on näiteks SMS krediidi läbi laskmine ja ka katteta FEDi rahatrükk olematu jumaliku eesmärgi nimel mida sõbrad kannavad ja ellu viivad.
Ma ise jään ka selle juurde, et enne seda kui keskpanga kohustuseks ei saa olema ühiskonna struktuuri proportsioonide avalik arutelu ja selle samasugune proportsionaalne finantseerimine, enne seda saavad ikka väga paljud tänamatult oma ahnusele ja varjatud kurjusele toitu. Puutumatute punt on ikka liiga haige minu arust, neil pole eriti viitsimist korraks läbi mõelda lihtinimese elu, sest tehniline analüüs on huvitavam ja toob rohkem kasu. Aga oskuses aru saada detaile ja neid võimalikult hästi kirjeldada peitub su enda väärtus, aga see ei too kahjuks kasumit (või on kasumi olemus valesti ühiskonnas kirjendatud). Ma sõidan aeg ajalt mägedesse Hesse "Klaaspärlimängu" lugema ja ausalt - suurlinnas ajaks see mind hulluks (kasvõi Tallinnas), mägedes saan koos selle raamatuga otsekui kosmose osaks.
Meedia käitumine on muidugi suht katastroofiline, reklaami ausus on ikka väga hull teema ja massihüpnoosi kasutamine on veel lõbusam laks ja see on ka nii mõjuvõimas, et ma ise ei prooviks eriti selle hammaste vahele jääda. Olla pärast aususes süüdi ja pettunud masstarbija nüris kohtuga kaetud põlguses on mulle tõsiselt hirmutav, kuigi ilu loomine ja selle näitamine siiski päevakorrast maha ei kuku..
Ise usun ka organismi arusaamisvõimest ja selle puhtuse vajalikusest. Farmaatsiatööstus on julma äri kari ja tundub, et asi saab alguse siiski toiduainetetööstusest. Muidugi saab asi veel sügavamalt alguse olematute proportsioonide loomisest ja neist kinni hoidmisest. Mäed muudavad keha tundlikumaks ja erakordselt puhas õhk ja liikumine aitavad kehal tajumisvõimet tõsta. Mul piisab näiteks poest hollandi masstootmisjuustu ostmisest ja ära närimisest et taibata, et nende Emmentali on SSundermunder ja see oleks juba esimene risti löömise koht. Kohalik toorjuust või mõni teine kitsejogurt jne annavad 2 korda väiksema kogusega sama energeetilise effekti ja ei teki ülesöömisisu (muideks kohalik juust koos kohaliku chillikastmega tekitab suus kerge magusatunde, kas pole huvitav, kuid samal ajal ei tohi juua CCola jooke, aga toorest noort veini võib).
Mul on endal täitsa huvitav aru saada mis on siis nn. meele petmise ained, mis on nende valemid ja elementide struktuurid ja missugune on visuaalne ja sisuline erinevus nn. kirgastavate toiduaintega. Kas loodus on loonud vormid, mis on headuse ja puhtuse kandjad ja kas neil on ka oma stiil ja nägu, nagu M. Emoto oma "Vee sõnumites" välja tõi. Kas seal on kirjas keel mida me tegelikult rääkima peaksime...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 28 Feb 2021 13:58

rr009 wrote:/.../Puutumatute punt on ikka liiga haige minu arust, neil pole eriti viitsimist korraks läbi mõelda lihtinimese elu, sest tehniline analüüs on huvitavam ja toob rohkem kasu./.../

Ma arvan et nad reaalselt mõtlevadki teistmoodi ja väärtusskaala ongi teine, nagu ka emotsioonide skaala (võrreldes sellega mida meie peame heaks ja halvaks emotsiooniks või meeldivaks ja ebameeldivaks), nagu ka õnne kriteeriumid ja ka see mis on oluline ja mis ebaoluline. Empaatiale ja emotsioonidele aja kuutamine ilma midagi vastu saamata (just seda mis oma väärtusskaalal oluline on, nt kontroll millegi üle) on lihtsalt ajaraiskamine. Kui üritada korraks nö teiste kingi proovida siis kas kellelgi tekib erilist emotsiooni metsas sibliva nt sipelga suhtes ? Jah - tema tegevuste loogikat on huvitav jälgida, nagu ka üldist loogikat nende organiseerituses, ja siis sellest õppida (midagi mis ENDALE kasu toob, mitte sipelgatele).

Looduse harmoonia tundub meeldivat nii meile kui neile, selle vahega et neil on seda piisavalt, ja ilma vaadet häiriva sebimiseta.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 Feb 2021 14:20

Tore tõdeda, et meie Mustamäe tumedanahaliste koloonia on siia Aafrika tüve järjest rohkem vedamas. Antud tüve vastu AstraXenecal on sisuliselt toime olematu.

Täna tuli 1200 nakatunud, nädalavahetustel on ka vähem testimisi st 2000 võib isegi selle nädala jooksul ära tulla ja siis hakkab vaid üles liikuma väga väga kiiresti.

---

Saksamaal põnev olukord, millega otsustajad ei arvestanud. Sakslased tahavad Pfiseri vaktsiini, mitte AstraXenecat. Nad ütlesid, miks peame süstima ennast nõrgema kaitsega vaktsiiniga. Omamoodi protestiliikumine :|
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 28 Feb 2021 15:03

Spiegel annab teada: Saksamaal makstakse peale 30 eurot neile, kes üldse lasevad endale süsti teha.

https://www.spiegel.de/wirtschaft/sozia ... JdicV4miLc

Küsiks: kus on garantii, et kui midagi vussi läheb, siis ravikulud -- kes maksab?
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 28 Feb 2021 16:10

Pensioneerunud Sooome kinnisvaraanalüütik tegi kokkuvõtte esimesest koroonaaastast. Üht teist on otse välja öeldud ka viimaste aastate trendidest jms. Soomes on ehitusturule auru (ca poole ulatuses) andnud viimastel aastatel kinnisvara investorid ja madalad intressid ning investorite tulevikuoptimism. Tulemuseks on üürituru hinnakasvu peatus ja selgelt õhus märgid, et oodata on üüritootluse langus või kadu. Ehk siis sisuliselt sama mid aktsiaturul ... jooksvaid dividende ei ole, peagi kaob ka väärtuskasv aga ehk säilib kaitse inflatsiooni ja neg. rahaintresside eest. :?
https://www.stat.fi/tietotrendit/blogit ... ukaudeksi/
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 28 Feb 2021 17:02

Eesti meedia on kallutatud -- näitas uuring abielureferendumi kajastuse kohta.

Postimees kajastab uuringu tulemusi:
https://arvamus.postimees.ee/7189764/al ... endentslik

uuringu aluseks olevad lähteandmed (9. okt. 2020 - 23. jaanuar 2021 ilmus 630 kajastust!!!!! pidi ikka vesi ahjus olema kellelgi, turmtuli):
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Sisukokkuvõte:
https://www.meiekirik.net/index.php/art ... I0eu3O1qDY
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 28 Feb 2021 17:06

Läti teatrijuhil on munad!

KAS KOROONAKRIIS SEAB SÕNAVABADUSE OHTU?
Riia Uue Teatri kunstiline juht Alvis Hermanis avaldas laupäeva, 27. veebruari hommikul ühismeedias teatri manifesti – seitse seisukohta teatri töötajatele ja külastajatele. See on omamoodi deklaratsioon poliitkorrektsuse vastu.

Seitse eetikanõuet Riia Uue Teatri töötajatele ja külastajatele

http://teatritasku.ee/kas-koroonakriis- ... #more-9429
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 Feb 2021 20:15

Enamus mu tuttavaid ülikõrge IQ inimesi ei suuda mõista, mis kohaga Kaja Kallas hetkel mõtleb.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/graafik-koroonapuhang-eestis-liigub-naaberriikidega-vorreldes-vastupidises-suunas?id=92702637


https://epl.delfi.ee/artikkel/92701347/rootsi-mudeli-lopp-peaminister-lofven-valmistub-riiki-lukku-panema

Karjaimmuunsust ei paista ikka kuskilt ja Rootsis sureb koroona tõttu 20 korda rohkem inimesi kui kolmes naaberriigis kokku.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 28 Feb 2021 20:27

Teadmiseks.

KUUM: Rootsis peatatakse vaktsineerimine Astra Zeneca vaktsiiniga – põhjuseks ägedad allergilised reaktsioonid

https://eestinen.fi/2021/02/kuum-rootsi ... ktsioonid/
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 Feb 2021 20:30

hh wrote:Teadmiseks.

KUUM: Rootsis peatatakse vaktsineerimine Astra Zeneca vaktsiiniga – põhjuseks ägedad allergilised reaktsioonid

https://eestinen.fi/2021/02/kuum-rootsi ... ktsioonid/


Kas kogu riik, ma ei leia kinnitavat viidet ?

https://norwaytoday.info/news/two-swedish-regions-stop-using-astrazenecas-corona-vaccine-after-side-effect-reports/
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 Feb 2021 21:23

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/tsehhist-sai-euroopa-koroonaepitsenter-kuidas-koik-rappa-tuuris-ja-milliste-sammudega-puutakse-kriisist-valjuda?id=92701053

Oxfordi Ülikooli inimkonna tuleviku instituudi vanemteaduri Jan Kulveiti sõnul tegi valitsus kahetsusväärse vea, kui võttis kasutusele strateegia otsuste langetamiseks haiglate hetkevõimekuse põhjal. "See tähendas, et need otsused tulid sageli liiga hilja," tõdes Kulveit.

Meil Eestis tehakse hetkel täpselt samamoodi.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 28 Feb 2021 23:04

ERR 17. veebruar 2021:

PERH sulges ühe koroonaosakonna
https://www.err.ee/1608112855/perh-sulg ... naosakonna

TSITAAT: PERH sulges nädala eest ühe kahest tavakoroonaosakonnast, sest see ei leidnud kasutust. Selle asemel saavad koroonapatsientide ootel valves olnud töötajad keskenduda oma tavapärasele tööle, mis parandab haigla plaanilist ravi.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Mar 2021 01:06

Kuidas allveelaeval hapnikku saada ...

Ma teadsin esimest meetodit, aga teine võttis karbi lahti :P

https://www.youtube.com/watch?v=g3Ud6mHdhlQ
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 01 Mar 2021 03:27

Hapniku küsimus on tõesti huvitav.
Käid poes ringi ja mask ei lase hingata, ajab naha higiseks, siis mõtled ainult maskile ja sellele, kuidas ruttu välja saada, et õhku hingata.

ERR, 24. nov. 2020 ja muide Ülle Madise on rääkinud sama:

Jõks: valitsuse maskikorraldus ei ole seaduslik
https://www.err.ee/1162681/joks-valitsu ... -seaduslik
hh
 


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 01 Mar 2021 10:29



US samal ajal 1400 lauale, meil siin saan isegi mina mingit 500 eur kuus kuna ei viitsi ametlikult äri ajada... Raha trükkimise ja selle jaotuse õiguse äri on pagana lahe... Samas nad on ka päris head raketid teinud, kuigi minu sisetunne ütleb, et Musk on küll andekas aga ka andekas gigamulli puhuja, selles suhtes on ta ikka väga ameerika... Aga siin peaks Hiina tegemistel silma väga peal hoidma, nad tõesti loovad praegu asju, mis süsteemi keskust järjest tugevamini nihutavad... Ma pole küll ise veel Harmony OS peale üle läinud, kuid kommentaarid on üldiselt positiivsed üle maailma...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Mar 2021 11:02

Pfiser paistab toimivat, küsime nii, et miks juudid AstraXenecat ei ostnud...

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/vaktsineerimise-musterriigis-iisraelis-on-vahemalt-uhe-susti-saanud-pool-kodanikest-vaktsiin-mojub-kohati-loodetust-pareminigi?id=92704637

---

https://epl.delfi.ee/artikkel/92706439/margus-punab-meil-on-vaja-ule-elada-kolm-kriitilist-kuud-selle-aja-jooksul-voib-nakatuda-ule-saja-tuhande-inimese-ja-surra-sadu

Eks mul FB's ka tuttav med. inimesed sõna võtnud, keegi ei julge avalikult rääkida, sest ega poliitikute tasemel see karistamata ei jää. Aga samamoodi ei suudeta mõista seda riigi munemist hetkel ning näo tegemist, et meil ju kõik korras. Lülitame Wifi välja ning pidu...

Ma ei väsi kordamast, Kallas kohutavalt nõrk juht. St tal pole üldse juhi omadusi, ta ei suuda otsuseid teha, mis meid suuremast jamast päästaksid.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 01 Mar 2021 20:08

hh wrote:Hapniku küsimus on tõesti huvitav.
Käid poes ringi ja mask ei lase hingata, ajab naha higiseks, siis mõtled ainult maskile ja sellele, kuidas ruttu välja saada, et õhku hingata.

ERR, 24. nov. 2020 ja muide Ülle Madise on rääkinud sama:

Jõks: valitsuse maskikorraldus ei ole seaduslik
https://www.err.ee/1162681/joks-valitsu ... -seaduslik

Kaubanduskeskused siiski otsustasid , et venitavad endale nädala...+ juurde. Kas see ka aitab, saame ehk hiljem teada aga maskita tüüpidele kutsutakse politsei ja antud juhul anti ka gaasi. Juhtus see sellesama ukse juures mille juurest juba Laupäeval ilma maskita läbi ei pääsenud.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=92710175
Teisalt ei ole mingit sundi kellegil poes olla. Kõike saab netist tellida jne. Enamuste poodide ustel saab ka tasuta maski (kui maha ununes vms.) ...
Ajakirjandus võiks paljastada fakte, kas Aasias eriti Jaapanis, aastakümneid kombeks olnud nohuga või gripihooajal maskikandmine on abiks või ei ole...
projekteerija
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 86 guests