Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 25 Feb 2021 13:18

spl wrote:
hh wrote:Reuters teatab eeseti tech-firma seadest, mis pea ümber UV kiirguse abil hävitab kõik pahalased.


Natuke muinasjutu moodi, tahaks sest COV hävineb ca 5 min jooksul UV kiirguses mitte kohe.

Kuna tõsine UV lamp võtab kõvasti elektrit, siis kasutatakse UV dioode, mis ikka tunduvalt nõrgemad.
Kui viroloogia laborid kinnitava, et see nii ka on ametlikult, siis võtan tõesti mütsi maha. Siis midagi väga uut leiutatud.

See idee oli mul kohe COV alguses, aga UV lamp lihtsalt tõmbaks igasuguse aku tühjaks ja nagu ütlesin UV ledid on naljanumber.

Olen kriitiline igasuguste seadmete osas, mis müra ja õhuliikumist tekitavad. Eriti kui see müra on pea ja kõrvade läheduses. Või õhu liikumine katmata kehaosade ligiduses. Aga proovima-katsetama peab. (katsetaja võib tootest arendamise käigus hoopis midagi muud kasulikku välja pigistada. See kes ei katseta ja ei proovi... sellel ei juhtu sedagi) Kui ikka väga jamaks keerab, siis sööb vanakurigi kärbseid. Ning siis pole (piltlikult) ajudesse tungida ähvardav surin mingi ületamatu segaja...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 13:37

see käis küll kiiresti :D
Image


nägin und, et "ühiskonna toimimiseks vajalikud" inimesed, kes on vaktsineeritud, muutuvad tulevikus superlevitajaks:
(turvatunne+sümptoomideta põdemine + viirused ninaneelus)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 13:52

New-Yorkis ka uus kohalik mutatsioon. Väga ei süvenenud, aga lisaks on olemas ka uus mutatsioonikoht ehk
"One specific mutation, the L452R mutation, in the receptor-binding domain of the spike protein may enable the virus to dock more efficiently to cells.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 14:08

heh, see oli küll tore ninanips nendele tüütutele siristajatele
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/torv ... ninanipsu/

tunnen, et minus on tekkinud pööre - ma ei võta enam neid siristajaid kui võrdväärseid, kellega diskuteerida; minu jaoks on nad muutumas kärbesteks ja sääskedeks, keda ignoreerida
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 15:00

Ehkki sellised inimesed annavad positiivse PCR-testi tulemuse, ei tähenda see, et nad oleksid sel hetkel nakkusohtlikud," selgitas Kalda.

https://www.err.ee/1608122110/professor ... -mottekoht

Olekski täitsa huvitav teada, kui palju PCR-positiivsetest on tegelikult nakkuse levitajad.
---
Kuna suur osa inimestest ei tea, kustkohast nad nakkuse said, siis teatud levikuprotsendi juures võib rahva sees liikuva inimese puhul eeldada, et tal kindlasti on olnud kontakt (aga ei pruukinud nakatuda). Seega testimine kaotab tõesti mõtte. Mõttekas on hoopis maksimaalselt vähendada inimeste arvu, kellega kokku puutud - ka üle teiste inimeste. (s.t. mehe/naise uue armukese suguhaigus ei saa levida sulle, kui enam ei seksi oma naise/mehega)

Kas keegi tunneb täna inimest, kes ei tunne inimest, kes on olnud haige?
Last edited by td on 25 Feb 2021 15:09, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 25 Feb 2021 15:08

teretere wrote:
spl wrote:Jah kuulan pressikonverentsi, need meetmed, mis tulevad on kõike muud kui karmid minu silmis. Suht purki p--tamise tegevustik./.../Sobilik film meie kriisijuhtimisele, vana hea "Idiocracy"
https://www.youtube.com/watch?v=pibqo6Z4Cgo

meditsiin on ehk veel veidi parem kui see (sealsamas)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 15:12

mitte eriti
kerberosel (telefoni vastuvõtjal) on omad algoritmid, mille järgi sorteerib helistajaid, piltideni pole veel asi jõudnud
algoritmid on sellest head, et minimeerivad inimliku eksimuse ja "klienditeenindajaks" saab palgata madala kvalifikatsiooniga inimese
asi läheb karmiks siis, kui inimese asemel on kõnetundmissüsteem koos algoritmiga ja inimeseni pole võimalik enam jõuda (pikk ootejärjekord)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Guest » 25 Feb 2021 15:45

rr009 wrote:Ma ise näen lähikümnenditel põhiprobleemi Aafrikas. Senine ajalugu on näidanud et noorema vanusegrupi hüppeline kasv rahvastiku osakaalus toob alati kaasa mingid revolutsioonid (siia sai ka kunagi lingitud dokumente kust nähtus et nt enne prantsuse suurt revolutsiooni oli seal kah värske buumerite põlvkond, ja sama venemaal enne 1917.


Ei, midagi on valesti, seda massi ei tohi lasta isikute kätte, sest maksutulu eeldaks ka baassumma suurenemist ja see on kontrollimatu tarbimine. Ja keskpangad on suht primitiivsed, nad ei vastuta proportsioonide eest ühiskonnas (mis on minu arust tegelik areng), nad on tuimalt kinni inflatsioonis ja ette kirjutatud reegleid nad täidavad, ikkagi inimesed ju ja oma reputatsiooni pärast kohe on ilus väriseda, olenemata mis nägu parasjagu ees on. Äkki nad on lihtsalt hetkel kokku jooksnud, vaatavad lihtsalt oma tehnilist pilti ja proovivad graafikuid kokku jooksutada, aru saamata et tänavad on tühjad ja pole kellegi kaela isegi midagi kirjutada. Luuaksegi mingeid sürrväärtuseid a la BC, mis on ilus ja edev ja progressivne ja selle hinna juures absurdselt sisutu (kui vaatan veel staffi kes seal taga on, siis on lausa natukene kurb) ...
Boston robotsi abil saab ka igasuguse Aafrika kontrolli alla väidetavalt..., muidugi Gadaffi arenguplaan oleks olnud kordades effektiivsem, kui veel ookeani magestada ja sellega Sahaarat päästa, siis oleks poolel aafrikal ka tööd...
[/quote]
Seda, et kas Sahara niisutamine ja roheliseks maailma (või Aafrikat) päästab, tuleb siiski eelnevalt uurida ja mudeldada. Liiga lihtne ja inimlikult mõistetavad on igasugused jõgede tagurpidikeeramise, metsade-soode (Sahara puhul siis kõrbe) põldudeks raadamise plaanid. Praktikas on aga tulemused ettearvamatud või lausa selgelt katastrofaalsed. Vesi ja veega seotud energia ja aineringlus jms. on uskumatult ettearvamatu, keerukas ja energiamahukas. Ntx. Tooks üha rohkemate uurijate kahtlues, et Lõunapoolse Aafrika põuad ja veepuudus on sünkroonis Amasoonase kahanemisega. Borneo raadamine põudade-põlengutega Austraalias jne. Suuremate muudatuste tegemisel on liigagi sageli selgunud, et summana ressursid ei suurene vaid hoopis kahanevad.
Teine asi on see, et Bostoni ... või sellest ettevõtte toodangust tõhusama koli tootjadte töö tulemusena pole inimloomade kasutmine keerulisemates oludes ammu enam konkurentsivõimeline. Kuumaga kohanenud aafriklane võib palka olematult soovida (ntx. harjaga päiksepaneelilt tolmu pühkida) aga ise sebiv või kaugjuhitav masin teeb summana palju odavamalt. Ei vaja elukeskkonda, meelelahutust, puhkust jne...
Guest
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 25 Feb 2021 15:56

td wrote:mitte eriti
kerberosel (telefoni vastuvõtjal) on omad algoritmid, mille järgi sorteerib helistajaid, piltideni pole veel asi jõudnud
algoritmid on sellest head, et minimeerivad inimliku eksimuse ja "klienditeenindajaks" saab palgata madala kvalifikatsiooniga inimese
asi läheb karmiks siis, kui inimese asemel on kõnetundmissüsteem koos algoritmiga ja inimeseni pole võimalik enam jõuda (pikk ootejärjekord)

Ma olen mõelnud, et peaks arendama äppe mis rõõmuga suhtlevad igasuguste robotmüügimeestega, robotvestlejate ja ka madalapalgaliste "klienditeenindajatega"... ning alles siis kui see ahelik läbitud, annab toru päriskliendile.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 15:57

td wrote:
Ehkki sellised inimesed annavad positiivse PCR-testi tulemuse, ei tähenda see, et nad oleksid sel hetkel nakkusohtlikud," selgitas Kalda.

https://www.err.ee/1608122110/professor ... -mottekoht

Olekski täitsa huvitav teada, kui palju PCR-positiivsetest on tegelikult nakkuse levitajad.


"Minu ja mu kolleegide töö näitab, et kui lävitsükli väärtus läheb üle 35, ei ole sa tegelikult nakkusohtlik, sest sinu eritistest viiruse isoleerimine on sisuliselt võimatu.

https://novaator.err.ee/1608122191/test ... -maaramist
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Feb 2021 16:12

Üle pika aja midagi mõistlikku Helme suust.

https://www.err.ee/1608122173/helme-eesti-voiks-hakata-ise-vaktsiinitootjatega-labi-raakima

Mul tuttavad ärikda ütlesid, pane tähele kaubanduskeskustes pidu jätkub, sest nende PR nii tugev. Ma olin kindel, et see tsirkus lõpetatakse ära, aga ennäe pidu läheb kaubanduskeskustes edasi.
Ainult Wifi lülitatakse välja :HEAD

Kallas vist ei adu, et see otsustamatus läheb 1000x kallimaks.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 16:30

Oleme jõudmas sinna, et uppuja päästmine riiklikul tasemel enam ei toimi (ühiskondlik ja äriringkondlik vastuseis pluss viiruse lai levik, mille piiramiseks adekvatsed meetmed pole enam võimalikud). Uppuja päästmine on jälle iga uppuja enda asi.

Filosoofiline küsimus - kuivõrd riik üleüldse saab pikas perspektiivis mõjutada lõpptulemust (s.t. natuke ikka saab, aga kas piisavalt).
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Feb 2021 17:19

to td,

lihtsalt küsimus, kuna vaktsiine tegelikkuses saaks ka Apteegiketid juba osta kallimalt natuke sisse. Siis puhtteoreetiliselt, milline takistus oleks, et lähen apteeki, ostan vaktsiini ja sisuliselt lati kõrval tehakse mulle käsivarde süst (ma ei mõtle Pfiserit, pigem tavalisi külmkapi temp vaktsiine). Adreanaliinisüst ehk vaid peaks olema varus.

Riik ei saa hakkama, seal käib selline bürokraatlik segadus. Küsiti, miks pole vaktsineerimispunkte, küll mämmutati. Sorry, aga ei saada hakkama, mina ütlen põhjuseks ka kehv juhtimine, nii vaktsiinide hankimisel kui nende levitamisel. Valusalt Kiik and Co kaitsevad ennast.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 17:36

kui ravimi kõrvaltoimetes on kirjeldatud anafülaktilist šokki (s.t. äkilist vererõhu langust koos rohke limaerituse ja õhuteede kitsenemisega, mis võib lõppeda surmaga ca poole tunni jooksul), siis tuleks ette näha võimalus selle harvaesineva potentsiaalselt fataalse kõrvaltoime kiireks ravimiseks. Mis selleks vaja on:
- adrenaliinisüstal (teostatav, apteekides müüdaval)
- otsustaja, kes otsustab seda kasutada (üldiselt arst, aga metsikus looduses viibides ja herilaselt nõelata saades - ka patsient ise)
- võimalus patsienti jälgida 1 tunni jooksul peale vaktsiinisüsti saamist (lisaruum apteegis)
- võimalus kutsuda välja anestesioloogia või kiirabi brigaad, kes võtab juhtimise üle, vajadusel intubeerib ja viib kunstlikule hingamisele

Sellise vaktsiini kõrvaltoime risk on väga väike (1:10 000? 1:100 000? 1:1 000 000?), aga mitte keegi ei taha endale seda - ei süstijana ega süsti saajana (süsti saaja ei oska seda karta, süstija ka alati mitte). Poole tunni möödudes võib patsient olla juba surnud, seda ka siis, kui enne seda oli täitsa rõõmus ja terve, kott kaubanduskeskusest ostetud kraamiga jääb tema kõrvale kasutult lebama.
Kas perearstikeskuses seda süsti saada on ohutum? Ilmselt mitte, kui süstija väljaõpe on sama hea. PR-seisukohalt on ülemustele parem, kui surm süsti tõttu saabuks haiglas, mitte kaubanduskeskuse apteegis.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Feb 2021 18:08

td wrote:Kas perearstikeskuses seda süsti saada on ohutum? Ilmselt mitte, kui süstija väljaõpe on sama hea. PR-seisukohalt on ülemustele parem, kui surm süsti tõttu saabuks haiglas, mitte kaubanduskeskuse apteegis.


Kusjuures point ongi, perearstikeskustes pole mitte mingil määral asi ohutum, sured täpselt samamoodi. Ehk ala ma ise võtan vastutuse, kui apteegis selle süsti teen, mitte ei oota millal need riiklikud hädapätakad minuni jõuavad. Hetke seis see, et nad ei jõuagi tavainimeseni. Sest 6 kuu pärast peavad hetkel süsti saanud uuesti vaktsineerima (eesliin, tagaliin jne)!

Enamus perearstikeskuseid on juba nagu riide- ja tööriistapoed. Verd ehk osatakse võtta ja süsti teha, kõik muud tõsisemat tuleb haiglate juures teha.

Mul natuke saksa verega päris raske seda kaost vaadata, mis riiklikult toimub ja see blame game.

https://tervis.ohtuleht.ee/1027027/eksminister-karu-tanane-kriisiolukord-eestis-on-kontrollimata-kaos
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 18:15

küllap vaktsiini tulevik ongi ninasprei või lausa tablett
https://tervispluss.delfi.ee/artikkel/9 ... leti-kujul

Sellega praktiliselt langeks ära ka anafülaksia oht. Puuduseks on see, et ei saa kontrollida vaktsiinikogust, mis organismi peab jõudma. Teeks lihtsaks ka uued kordusvaktsineerimised igal sügisel. Küllap ka hind ajapikku langeb.

Antud pandeemiapuhang mõjub nagu üks väike sõda. Oluline edasiliikumine viiruste-vaktsiinide know-hows ja meditsiini logistikas.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 18:26

Olin mures, kuidas aprilli alguses tööle saan. Ikkagi piiriületus jne. Täna tuli kiri, et graafik on ümber tehtud, mind oodatakse tööle mai lõpus. See on hea, siis ehk see jama juba möödas
1) enamus inimestest juba läbi põdenud ja tervistumas
2) piirangud ja päike teevad oma töö, viirus taandub kuni sügiseni
Täna tuli ka kiri, kus pakutakse tööd mitmel pool Rootsis asendusarstina (suvised ja sügisesed ajad). Esialgu naudin veel vabadust. Kui raha peaks otsa saama, eks siis näeb ... Meie linnakese haiglas oli hiljuti ka töökuulutus 2 radioloogi leidmiseks. Aga vaat enam ei huvita töö 07.30-16.00 iga nädal.

Mul ei tekki moraalset dilemmat, olen juba küllalt töötanud ja ennast ohverdanud. Aitab. Kahte risti keegi surnuaiale ei pane, ordeneid jagatakse lisaks tublidusele ka sõpruskonnale - ei tahakski tõsta nende ordenite väärtust, kui peaks saama asja eest (vt. ka Nobeli rahupreemia kulg ajas).
Last edited by td on 25 Feb 2021 18:33, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 25 Feb 2021 18:32

Hädahüüe Iisraelist. Olukorras, kus meedia on tsenseeritud, jääb väljapoole mulje, nagu nad oleksid maailma avangard.
Testitakse seal asju, mida hiljem tuua teistele maadele?

https://rapsodia.fi/halytyskellot-israelista-nyt/
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 18:44

Juhul, kui on tõsine pandeemia (katk vms.), siis vajalikud meetmed meenutavadki totalitaarset režiimi. Sellel ettekäändel on aga võimalik inimesi käsutada ja diskrimineerida. Väga kerge on siin libastuda ning eriti neil, kes on psühhopaadid (s.t. sisemise sooviga teiste üle valitseda). Ka meedikutel tekkib sisuline vastuolu ühiskonnaga, nemad tahaksid piirata haiguste levikut, et enda töökoormust vähendada (kui oleks riikliku asemel erasüsteem, oleks arvatavasti vastupidi - rohkem tööd, rohkem teenistust)

Video on Kanadast ehk kuidas "ehitustegevuse" taga käib hotellis salapärane tegevus. Jääbki arusaamatuks, kui palju on vandenõuteooriat, kui palju tõtt. Piisaks vaid avalikustamisest, mis ühtlasi tähendaks ka ühiskondlikku kontrolli, et inimõigusi ei rikutaks
https://www.youtube.com/watch?v=cb588l3-9BA

Ametnike "aadli" vaktsineerimisel on lisaefekt: nad kaotavad huvi hoolitseda oma "talupoegade" eest.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 19:35

üks Astra-Zeneca vaktsiinipartii on põhjustanud Rootsis mitmeid ägedaid allergilisi reaktsioone. Selle partii süstimine on peatatud, teistega jätkatakse. Sisuliselt pole sealt palju puudu anafülaksiani (kuna ei ole kirjeldatud täpset reaktsiooni, siis ei saa muidugi täielikult välistada, et oligi anafülaksia). Enamasti piirduvad need ägedad reaktsioonid köhatuste, ninasügeluse ja muu sarnasega.

Täiendus: selgus, et vaktsineeritu võttis ise eile õhtul ühendust, seega pigem on tegu natuke hilisema reaktsiooniga, tavaliselt nahalööve vms.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 21:50

Kas tahate, et üks kummaline laul hakkaks teie peas kummitama? Ei taha? Siis ärge avage seda linki.
https://www.youtube.com/watch?v=vnUlG9Ggt1E&t=0s
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 21:55

Te ei suutnud loobuda kiusatusest, ega ju? :D
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Feb 2021 22:19

Mul ei jäänud :D

---

https://epl.delfi.ee/artikkel/92678223/valitsus-ei-votnud-teadusnoukoja-rangemaid-soovitusi-kuulda

Selline pehmo mängimine läheb väga kalliks meile maksma, nii inimelude poolest, kui ka lõpuks majanduslikult. Sellist Rootsi stiilis tsirkust võiks siis teha, kui meil oleks ideaalne vaktsineerimine. See hetkel muutunud täielikuks kaoseks.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 22:24

Tuletasin uue Murphy seaduse:

Kui tippametnikud saavad vaktsineeritud, lakkab intensiivne vaktsineerimine.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Feb 2021 22:43

td wrote:Kui tippametnikud saavad vaktsineeritud, lakkab intensiivne vaktsineerimine.


Ma pole just kõige targem, on palju palju tarku inimesi, aga ma tunnen ära ülimalt kaootilise ja kehva juhtimise. See, mis hetkel toimub on kaootiline juhtimine ehk isegi juhtimise puudumine. Strateegia - mis see veel on ?

Kallase strateegia see, et hoiame kõike lahti, antud strateegia tähendaks, et 24h käiks vaktsineerimine. Meie panime kõik munad sisuliselt ühte korvi, hea et Pfiserit sai alguses kohe rohkem ostetud. AstraXeneca oli suurim panus, sest see oli "odavam". Viimasel palju kõrvaltoimed ja tarned täiesti kaootilised. Vist telliti küll natuke lisaks, aga soovitaks kiiresti Pfiserilt veel varusid tellida. Tuletan meelde, et alates sept. tuleb hakata uuesti eesliini täies mahus vaktsineerima. Sest kuna üldine vaktsineerimine nii aeglane, siis tuleb kõike uuesti teha sügisest.

Nüüd oleme jõudnud olukorda, kus teadlaste soovitusi ka enam sisuliselt ei kuulata. Jeerum, hakka või kaabusid tagasi igatsema !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 23:28

Lisaks vaid juurde, et AZ oli kindla peale minek, sellist tüüpi vaktsiine oli enne ka toodetud.
Pfizer oli Moderna kõrval vaid lubadus toota täiesti uut tüüpi vaktsiini, aga nemad said sellega paremini hakkama.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2021 23:31

Ajaleht, mis hurjutab loomaomanikke oma loomade kergekäelise kohitsemise eest, aga julgustab lapsevanamaid toetama nende lapsi soomuutmisel.
Attachments
huffpost.jpg
huffpost.jpg (80.59 KiB) Viewed 4020 times
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Feb 2021 23:43

td wrote:Lisaks vaid juurde, et AZ oli kindla peale minek, sellist tüüpi vaktsiine oli enne ka toodetud.
Pfizer oli Moderna kõrval vaid lubadus toota täiesti uut tüüpi vaktsiini, aga nemad said sellega paremini hakkama.


Nagu poliitikud ettevõtjatele ütlevad, te peate kohanema. Hetkel on näha, et AstraXeneca oli igas mõttes altminek (olematu kasu vanuritel, tarned täielik kaos, palju kõrvalnähtusid jne). Nüüd tuleks kiiresti strateegiat muuta ja mõelda sügise peale, kus tuleb uuesti hakata vaktsineerima. Kusjuures Sa td väidad, et kui see ost tehti teati, mis lähenemist AstraXeneca kasutab, ma ei usu, sest see polnud kusagil avalik info. Sputnik on isegi efektiivsem, kahju et EU's kasutusluba pole. Neil esimese ja teise doosi viirus erinev, millele see oga külge poogitud.

Vaadake seda kisa, kus keegi ei uskunud, et venelaste vaktsiin töötab !

---

https://www.err.ee/1608122602/popov-haiglatesse-jouab-nakatumiste-tous-1-5-nadala-parast
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Feb 2021 00:43

Minu andmetel sai AstraXeneca puhul see hind, mida pakuti. See firma lubas EUle kokku maad ja mered, teisisõnu EU'lt saadi miljoneid, et tootmist arendada jne. Sisuliselt tõmmati EU täielikult lohku, kasutati seda tootmisvõimsust ära, mis tehti EU riikide rahaga, et müüa kallimalt välja.

Eesti keeles selleks ütlus: "tõmmati p-se lohku"...

Leppetrahvide mittenõudmine EU poolt läheb ulme valdkonda !

---
Nüüd ametlik

https://www.postimees.ee/7188811/usa-kiitis-heaks-pfizeri-vaktsiini-hoidmise-kulmkapi-temperatuuril
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 26 Feb 2021 02:50

kas kellegil on olnud autos selline turvavöö? :D
https://youtu.be/YqVvFOPjWxg?t=620
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 113 guests