Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 21 Sep 2020 11:11

spl wrote::roll: kas seal ei saa olla meeletud metsapõlengud ?

Ilmselt vist jah.
https://edition.cnn.com/2020/09/03/worl ... index.html

Samas on hämmastav California meediakajastus ja vaikus Jakuutia/Saha teemal. Tundub et juba suurusjärgult on erinevad sündmused (windy.com kaart on küll mercator projektsioonis (st põhjaalad suuremad), aga jakuutia on ka koos sellega californiast 7x suurem (sisuliselt sama mis India).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Sep 2020 12:52

pop wrote:
spl wrote::roll: kas seal ei saa olla meeletud metsapõlengud ?

Ilmselt vist jah.
https://edition.cnn.com/2020/09/03/worl ... index.html

Samas on hämmastav California meediakajastus ja vaikus Jakuutia/Saha teemal. Tundub et juba suurusjärgult on erinevad sündmused (windy.com kaart on küll mercator projektsioonis (st põhjaalad suuremad), aga jakuutia on ka koos sellega californiast 7x suurem (sisuliselt sama mis India).


Californias elavad ju rikkad, Jakuutias mitte. Aga globaalne jalajälg on seal kordades suurem ja kliimamõju jõuab USAni suuremas mastaabis, kui see, mis Californias toimub. USA's ka vaikselt räägitakse, et vist kliima muutub. Tegelikkuses USA saab korralikult peksa kliimamuutuse tõttu, aina võimsamad tormid, tihemini, põuad, põlengud. Porgandimees teeb näo, et kõik okei...kliima ju külmeneb vaid :evil: Ma julgen pakkuda, et Eestis tuleb samasugune talv nagu eelmine aasta, kus jaanuaris niitsid muru.

Vähe sellest Jakuutias ka tekkinud meeletud "sinkhole" tüüpi avaused loodusesse, selle käigus eraldub ulmeline kogus metaani.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Sep 2020 13:55

Pankurite elu ikka tõsiselt imeline, meeletud rahad, mitte kedagi kunagi vangi ei panda, see pigem väga suur erand. Isegi karistust ei saa. Ja kui hätta pank jääb, küll riik päästab 8-)

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/danskes-rahapesu-tokestamise-eest-vastutanud-amor-sild-miljonite-dollarite-puhtaks-pesemisest-ajakirjandusega-ma-sel-teemal-ei-suhtle?id=91099069
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 21 Sep 2020 15:58

spl wrote:Pankurite elu ikka tõsiselt imeline

On küll (been there, done it)
Samas mind paneb imestama kuidas Shveits on suutnud endale välja võidelda/säilitada ülimalt madala profiili sel teemal (meediakajastuses), aga meil siin konnatiigis on õnnestunud edukalt ennast täis s.ttuda.

H.Luik kommenteeris (20.09.2020 22:32:54) seda esimest artiklit ka tabavalt:
"Mäletan ühe panga klientidele korraldatud suusaüritust . Õhtuses vestlusringis heideti nalja Danske Eesti kontori üle - sest neil oli tulu klientide arveldustest täiesti anomaalselt suur, tulu laenuandmisest aga pisike. Justnagu oleks klientide hulgas olnud Apple.Inc
Taoline eripära oli selgelt näha teistele pankadele, järelikult ka Finantsinspektsioonile. Lugege aga valitsuse rahapesuvastase komisjoni protokolli sellest ajast. Sularaha tundus neile muret tegevat. KES pidi juhtima seda komisjoni, ent käis 8-st istungist kohal ainult ühel??"


Siin on siis kinnas visatud "Euroopa tublimale rahandusministrile". Kinnas on visatud sisuliselt veel rohkem ära mainitud asutuse juhile.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Sep 2020 20:04

pop wrote:Siin on siis kinnas visatud "Euroopa tublimale rahandusministrile". Kinnas on visatud sisuliselt veel rohkem ära mainitud asutuse juhile.


Hea postitus, kahju et thumbs up ikooni pole siin. Tegelikkuses enamik meie rahandustegelasi teadis sellest ja minister tahab väita, tema mitte. Bullshitt, nüüd need tegelased istuvad vaikselt nagu kuldid rukkis. Aumees astuks poliitikast tagasi, aga aumees termin ammu meie valitsejate seas ei kehti.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Sep 2020 21:37

Investorid ostsid jälle aktsiaid powerpoint presentatsiooni peale :lol:

https://hindenburgresearch.com/nikola/
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 22 Sep 2020 03:52

spl wrote:Investorid ostsid jälle aktsiaid powerpoint presentatsiooni peale :lol:

https://hindenburgresearch.com/nikola/


Nojah,illusioonide loomise maailm on täitsa olemas. Ja siis kui hakkad isegi õiget asja elus kokku lappima tuleb välja et lihtsalt aega ei jätku ja ikka leidub keegi vale inimene kuskil. Musk vähemalt töötas kümmekond aastat US jõustruktuuride agendina ja omab nende toetust (ja ka sõltuvust eeldatavasti, kuid see on väga suur, profesionaalne ja halastamatu meeskond).
Ma ise ootaks veel siiski veidi vesinikuauto üllatusi ja pagan, mu sõber elas üle autobatarei põlemise (ise ok, kuid asju enam autost päästa ei õnnestunud), nii et siin on vaatamata progressile veel üht teist siiski tulemas. Kahjuks on minu nimekirjas sellised autod nagu Jaguar XJ, Mitsubishi 3000 GT, BMW 850i ja ma ei loe ka diiselautot veel toimivaks, nii et ärge väga tõsiselt mind selles valdkonnas võtke. Suhtumine autodesse vahest oleks teema, ma ei talu masinaid, kes mind õpetavad ja muudavaks abituks raskes olukorras ja samuti vihkan oma auto otsimist parklas, üks miljarditest ühenäolistest jne...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 22 Sep 2020 03:57

spl wrote:
pop wrote:Siin on siis kinnas visatud "Euroopa tublimale rahandusministrile". Kinnas on visatud sisuliselt veel rohkem ära mainitud asutuse juhile.


Hea postitus, kahju et thumbs up ikooni pole siin. Tegelikkuses enamik meie rahandustegelasi teadis sellest ja minister tahab väita, tema mitte. Bullshitt, nüüd need tegelased istuvad vaikselt nagu kuldid rukkis. Aumees astuks poliitikast tagasi, aga aumees termin ammu meie valitsejate seas ei kehti.


Lohutan, kõikide liikumiste üldinfo on maailmas olemas ja see on ka analüüsitav ja aru saadav ja piisaks aastast, et seisukord võtta jne. Sellisest kümme aastat hiljaks jäänud analüüsid olukorras kus näed nüüd on juba ju ka kasulik on üpris kahepalgelised. Kurjus tuleb hävitada eos ja viisakalt , see on tegeliku evolutsiooni diktaat. Inimeste aju massipsühhoosistamine on näiteks minu jaoks kordades suurem kuritegu..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 22 Sep 2020 04:37

pop wrote:
rr009 wrote:/..../ehitan rahulikult oma sõltumatu maailma baaslahendust/.../

Mulle tundub et sõltumatut maailma kui sellist on suht raske ehitada. Kui sõltumatuse oht liiga suureks muutub, siis keelatakse vihmavee kogumine (nagu Colorado osariigis - kuivõrd see vesi on juba 10x ette ära monetiseeritud, ja ka osad Arizona maakonad om oma coloradu haurjõgede veeõigused kenasti maha parseldanud jooksvate (mineviku) eelarveaukude lappimiseks, ja on hetkel sõna otseses mõttes kuival, ja nüüd lisaks ka eelarve mõttes). Või siis tehakse piirangud päikesepaneelide paigaldusele (nagu kohati Californias).

Kui elu liiga lilleks läheb siis tekib päevakorda ka muidugi maamaks (ja seda rohkem mida väärtuslikumaks/elamiskõlbukumaks inimesed ISE oma kohaliku keskkonna muutnud on).
===================
KAs keegi teab kas on veel maailmas kohti kus on kodualuse maa maksuvabastus ? (Monaco ?)
Igatahes - respect Isamaale selle läbisurumise eest (ja jään surmani meeles pidama et sotsid olid kõige häälekamalt selle vastu (mis on ka loogiline, nagu ka see et ma neid ei vali), KE ja RE nuusutasid siis lihtsalt tuult ja seisukohta ei võtnudki).


Igiliikuri sarnast sõltumatust pole ja maamaks pole teab mis hirmus asi võrreldes kadedusega. Samas pole võimalik panna ka kõiki inimesi korda ja puhtust hoidma või nõuda neilt stabiilset pikaajalist nägemust ja selle järgimist. Küll on aga võimalus valida sõpru, mida sööd ja kellega räägid ja mis tuju kannad. Aga siin on võimalik ära kasutada eeliseid ja tekitada olukord, kus vajadusel saan enamuse idioote persse saata, selles suhtes jään kindlaks, DT f.king scrimp stiil on minu juuresolekul keelatud. Päikese kiirgusvoog 2600-2700 juures annab paraja varu energiasõltumatuseks (kuigi arukalt tuleb ka siin käituda), veelahendused kaljupragudest ühe kirkama vee saamiseks on veel ees, õhku filtreerib õnneks ca 20-30 000 000 km2 ookeani (umbes veerand on tegev ajaloolises passatide ringluses). Siinne ühiskond ei ole frustreeriv, kohati veidi lihtne küll, aga äärmiselt inimlik (tsivilisatsiooni taseme langus vs. inimilikuse tõus), nii et ole mees ja näita end ja sind hakatakse austama. Ekotoidu puhtus võrreldes kanaari päikeses rikastatud energiaga on kanaari kasuks ja selle kasvatamine väga hariv tegevus (ma ei kasta hommikul maja kõrval põõsaid mitte viljade jaoks, vaid kanaari lehelindudega sõbrustamiseks) jne. Tegevus on mõeldud proportsioonide taipamiseks ja ma usun, et teatud aeg ei vaja ma trükitud väärtuseid, vaid ainult inimesi, kes suudavad neid ise luua ja ka maailmale näidata. Ma ei saa küll kunagi tippmilitaristide vastu otseses lahingus, kuid loodan, et muudan väiksemaks nende sõprusringkonna. Aga siin on võimalik jääda ausaks, seda ma usun, sest piisab ka enda ja sõprade abist, et ilma kellegilt ära võtmata ennast hästi tunda.
Sul on Ukraina kogemus, see on teine äärmus, kus on meeletu militaristide ja nende pikenduste jõud, vahet pole mis mandrilt nad tulevad. Keskkond ise on väga toredate inimest kerge anarhia ja suht lõbus selline, kuid see kui persse on need militaarkäpikud selle keerata suutnud on täielik tase. Ma pole küll mingi hunnik aastat seal käinud, kuid nähes kaadrit kes siit läbi voolab ja aimates vanu kujundatud kombeid, siis jääb vaid natukene maigutada ja kanaarilindudele pesemiseks vett lasta... eks ta ole...
Kokkuvõte, me pole veel mitte kuidagi loodusest üle, seetõttu proovi parimas keskkonnas endale tugisammas teha...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Sep 2020 08:48

Teine laine Eestis juba pikemat aega käes...

Krista Fischer, Mario Kadastik: viiruse teine laine on käes. Aga nüüd me teame, millega on tegemist
https://epl.delfi.ee/arvamus/krista-fischer-mario-kadastik-viiruse-teine-laine-on-kaes-aga-nuud-me-teame-millega-on-tegemist?id=91104579
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Sep 2020 08:51

rr009 wrote:Ma ise ootaks veel siiski veidi vesinikuauto üllatusi ja pagan, mu sõber elas üle autobatarei põlemise (ise ok, kuid asju enam autost päästa ei õnnestunud), nii et siin on vaatamata progressile veel üht teist siiski tulemas. Kahjuks on minu nimekirjas sellised autod nagu Jaguar XJ, Mitsubishi 3000 GT, BMW 850i ja ma ei loe ka diiselautot veel toimivaks, nii et ärge väga tõsiselt mind selles valdkonnas võtke. Suhtumine autodesse vahest oleks teema, ma ei talu masinaid, kes mind õpetavad ja muudavaks abituks raskes olukorras ja samuti vihkan oma auto otsimist parklas, üks miljarditest ühenäolistest jne...


Liitiumi lahendus tõesti natuke kiviaegne, sest tegemist piiratud ressursiga, mille hind täiesti taevasse lennanud. Aga huvitav, kas meie päästjaid on koolitatud elektriautot kustutama,
see põleb nii agresiivselt, et tavalised kustutamismeetodid ei tööta. Ala stiilis Kreeka tuli.

Seda autot ei tohi veega kustutada, sest liitium plahvatab ja kustutaja võib surma saada elektrilöögist. Saksastel selleks mingi spetsiaalne kustutusvaht + see kustutamisseade nii isoleeritud, et kustutaja ei saaks elektrilööke.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 22 Sep 2020 09:22

See riist võib abiks olla Kooviti taltsutamisel. Hinnalipik ca. 2500€. Müüakse esialgu vaid meditsiiniasutustele.
https://www.japantimes.co.jp/news/2020/ ... ronavirus/
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 22 Sep 2020 09:25

spl wrote:
rr009 wrote:Ma ise ootaks veel siiski veidi vesinikuauto üllatusi ja pagan, mu sõber elas üle autobatarei põlemise (ise ok, kuid asju enam autost päästa ei õnnestunud), nii et siin on vaatamata progressile veel üht teist siiski tulemas. Kahjuks on minu nimekirjas sellised autod nagu Jaguar XJ, Mitsubishi 3000 GT, BMW 850i ja ma ei loe ka diiselautot veel toimivaks, nii et ärge väga tõsiselt mind selles valdkonnas võtke. Suhtumine autodesse vahest oleks teema, ma ei talu masinaid, kes mind õpetavad ja muudavaks abituks raskes olukorras ja samuti vihkan oma auto otsimist parklas, üks miljarditest ühenäolistest jne...


Liitiumi lahendus tõesti natuke kiviaegne, sest tegemist piiratud ressursiga, mille hind täiesti taevasse lennanud. Aga huvitav, kas meie päästjaid on koolitatud elektriautot kustutama,
see põleb nii agresiivselt, et tavalised kustutamismeetodid ei tööta. Ala stiilis Kreeka tuli.

Seda autot ei tohi veega kustutada, sest liitium plahvatab ja kustutaja võib surma saada elektrilöögist. Saksastel selleks mingi spetsiaalne kustutusvaht + see kustutamisseade nii isoleeritud, et kustutaja ei saaks elektrilööke.

Ma tihti loen igasugu ahelavariidest Saksa autobahnidel. Jube mõelda, mis seal siis juhtuma hakkab, kui ongi valdavalt elektriautod. Täielik põrgu nii päästjate kui päästetavate jaoks.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Sep 2020 09:27

neto wrote:See riist võib abiks olla Kooviti taltsutamisel. Hinnalipik ca. 2500€. Müüakse esialgu vaid meditsiiniasutustele.
https://www.japantimes.co.jp/news/2020/ ... ronavirus/


Juba turul müügil, alles üks ülikool tegi uuringu, et leida UV kiirgust, mis ei kahjustaks inimeste silmi jne. Japsid kiired, müts maha !
---

See pole veel kõik, kui elektriauto põleb ja korpus juba ära sulanud akudel, siis hakkavad lendama ka põlevad liitiumakud :|
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 22 Sep 2020 10:59

Lihtsalt tähelepanu juhtimiseks, tänane uudis.

Ministeerium kavandab omavalitsustele kohustust lubada hoonete külge 5G saatjad
https://www.err.ee/1107927/ministeerium ... nt-1107927

Tsitaat: "Eesti on üle võtmas eurodirektiivi, mis kohustab riiki ja omavalitsusi lubama enda ehitiste külge 5G saatjaid. Linnade ja valdade liit tõdeb, et lasteasutuste juures nad saatjate paigaldamist ei soosiks."

Riigikogulased ei hakanud 5G ohtusid arutamagi
https://m.forte.delfi.ee/article.php?id ... WBcXcm33pQ
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Sep 2020 12:31

Pisike näide, kuidas akud põlevad. Tegemist pole Teslaga, seal enamasti põlenud raam vaid järgi, siis spetsid kasutasid Tesla akupakki ja hästi näha, kuidas põlevad elemendid lendavad välja

https://www.youtube.com/watch?v=WdDi1haA71Q
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Sep 2020 13:49

Selle jutu valguses tekib minul küsimus, kui midagi kohustuslikuks muuta, siis kuskohast saab kvaliteetseid maske. Apteegid müüvad jätkuvalt sodi, sisuliselt tolmumaskid, mis takistab ehk liivatera eest !

https://www.err.ee/1138045/perh-i-ulemarst-ida-virumaal-voiks-maskid-kohustuslikud-olla
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Sep 2020 18:07

Moodsa maailma nähtused: laps, kes sündis surrogaat-ema abil – kuna puudega, siis keegi ei taha teda nüüd tunnistada enda omaks. Ja nii ta siis kasvabki ilma (päris) emata.
https://twitter.com/obianuju/status/1308052778229653505
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Sep 2020 18:20

Ma ei ole meinstriimi kojutellija ja kogu artiklit ei näe, aga alguse järgi tundub olevat hea lugemine:
https://leht.postimees.ee/7066909/viivi ... ukskoiksus

pealkirja lahti mõtestades: kui sallivus on tegelikult ükskõiksus, siis ükskõiksuse vastand on ju armastus (ja ebapiisavast vastuarmastusest tekkiv viha). Seega, kas võib siis järeldada, et sallivus = mittearmastus? (armastust mõtlen laiemas mõttes - ligimesearmastus jne.)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Sep 2020 19:27

USA tänane "headline" 200 005 surnut
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Sep 2020 20:07

Sellised jaburad seadused on lausa ohtlikud ! https://www.postimees.ee/7068798/eestit-ahvardab-vihakone-kriminaliseerimata-jatmise-eest-el-i-trahv

Minul küsimus, kus täpselt on "vihakõne" defineeritud, kes ütleb see vihakõne ja mitte.
Ehk ala julged öelda, et metslaste märatsemine lääneriikides pole normaalne. Kohe kriminaal, sest omasid arvamust.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Sep 2020 21:13

Eeesti logaritmgraafikul kipub haiglajuhtude ja aktiivsete juhtude graafik esialgu kulgema samas vahekorras nagu kevadel – seega, justkui ei ole tegu viiruse nõrgenemisega (või aastaajaefektiga). Liiga vara veel järeldusi teha.

Rootsis üldhaigestumus ca 8000 per million, uute juhtude arv juba mitu kuud stabiilne, teist lainet pole tulnud (erinevalt Norrast)
Norras ca 2400
Eestis ca 2243
Tšiilis ja Peruus 23 000+, haigestumine teatud langustendentsis

Millielt tasemelt algab karjaimmuunsus, on ikkagi raske öelda, sest Tšiilis ja Peruus on jätkuvalt veel päris palju uusi juhte. Selle põhjal tundub, et Rootsis on teine laine ka veel alles ees .... Samas, Lõuna-Ameerika indiaani geenid võivad olla süüdi selles, et seal haigestumus nii suur. Kevadel oleme hulga targemad - kes niikaua suudab vastu pidada.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Sep 2020 21:29

spl wrote:Sellised jaburad seadused on lausa ohtlikud ! https://www.postimees.ee/7068798/eestit-ahvardab-vihakone-kriminaliseerimata-jatmise-eest-el-i-trahv

Minul küsimus, kus täpselt on "vihakõne" defineeritud, kes ütleb see vihakõne ja mitte.
Ehk ala julged öelda, et metslaste märatsemine lääneriikides pole normaalne. Kohe kriminaal, sest omasid arvamust.

Kui nii jätkub, siis varsti muutub aktuaalseks küsimus, kas Eestil (s.t. põliseestlastel) on EU-st rohkem kasu või kahju. Selline küsimus võib kerkida juba järgmise 5 aasta jooksul. Kas läheb millalgi ka Estxit hääletuseks? Sõltub mitte ainult eurolollustest vaid ka sellest, kuhu pöörab Venemaa, kui pikaajaline valitseja seal põduraks jääb (tõenäosus äkkhaigestumiseks kasvab nüüd ju iga aastaga, looduse vastu ei saa).

Täna sai kiviraiumise töö vist otsa (tegin seda plaanitust rohkem, kokku kulus selleks 4 tuttuut kivipuuri), kuulasin kõrvaklappidest sel ajal jälle Vseviovi Bütsantsi ajalugu (salvestus aastast 1999/2000). Palju asju 21. saj. sündmustest tulid ka sealt tuttavad ette. EU kui Bütsants ja Eesti kui selle ääremaa, mille haaramine sõltub suurriigi päevapoliitilistest huvidest ja selle suurriigi võimekusest äärealasid-perifeeriat oma vasallina hoida. Keskuse soov mõjutada ääremaa poliitikat, soov asendada kohalikud otsustajad *asehalduritega. Riik ja inimesed kui inimfarm, mis toodab hüvesid maailma võimsatele.

---
*kas Ratas sattus Bilderbergi kohtumisele ettekavatsetult või kogemata (kutse oli tegelikult mõeldud eelmisele, reffide peaministrile, aga peaminister äkitselt vahetus?)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Sep 2020 22:50

Siin ühtin, EU pidi olema majanduslik liit, nüüd on näha, et see ülim monstrum. Kus iseseisvatele riikidele dikteeritakse, kuidas nad peavad rääkima, astuma jne. Kui nii edasi, siis tõesti tuleb teha ühel hetkel E-Exit.

---

Vaatan Tallinnas viiruse teema täiesti käest ära läinud. Riiklikult ei julgeta uuesti piiranguid kehtestada, sest see tapaks päris suure koguse ettevõtlusest. Aga usun, et varsti tuleb need uuesti kehtestada, sest inimesed ei saa asjadest aru. Katku aeg peeti pidusid ja eufooria oli üle mõistuse. Pill tuleb pika ilu peale !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Sep 2020 09:19

td wrote:Rootsis üldhaigestumus ca 8000 per million, uute juhtude arv juba mitu kuud stabiilne, teist lainet pole tulnud (erinevalt Norrast)
Norras ca 2400
Eestis ca 2243
Tšiilis ja Peruus 23 000+, haigestumine teatud langustendentsis

Millielt tasemelt algab karjaimmuunsus, on ikkagi raske öelda, sest Tšiilis ja Peruus on jätkuvalt veel päris palju uusi juhte. Selle põhjal tundub, et Rootsis on teine laine ka veel alles ees .... Samas, Lõuna-Ameerika indiaani geenid võivad olla süüdi selles, et seal haigestumus nii suur. Kevadel oleme hulga targemad - kes niikaua suudab vastu pidada.

Saaremaal siiani 16900 per million
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Sep 2020 09:46

https://www.err.ee/1138316/oopaevaga-lisandus-57-koroonapositiivset

Selle uudise valguses võib öelda, "korras"... Meenub ütlus: "ütle Jumalale, et sul on plaanid ja keegi kusagil kõva häälega hakkab naerma..."

Pigem küsime nii, millal algavad esimesed sulgemised ja kas eriolukord tuleb veel see aasta või järgmine. Inglismaal saab koroonapiirangu rikkuja trahvi kuni 10 000 naela. Tuletan meelde, meil pole ühtegi trahvi tehtud. See inimahv, kellest sisuliselt puhangu esimene osa sai alguse ja käis kõikjal, ei saanudki Eestis trahvi.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 23 Sep 2020 12:29

spl wrote:https://www.err.ee/1138316/oopaevaga-lisandus-57-koroonapositiivset
Tuletan meelde, meil pole ühtegi trahvi tehtud. See inimahv, kellest sisuliselt puhangu esimene osa sai alguse ja käis kõikjal, ei saanudki Eestis trahvi.

Selle kõige alguses oleks trahvidega saanud ehk midagi teha (+ garanteeritud/jõustatud karantiin, mitte eeldatud eneseisolatsioon).

Ma ise arvan et olukord on praeguseks muutunud (mainisin varem et sügisepoole ei huvita koroona enam ka sellesse nakatunuid, vaid pigem see kuidas järgmise päeva toit lauale tuleb).
Ja selle taustal ootan huviga mida pakutakse menüüs pööblile "problem->reaction->solution" põhimõttest lähtuvalt "solution" all.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 23 Sep 2020 12:43

... ja doktorite endi arvamus siia otsa
https://www.zerohedge.com/medical/no-me ... -urges-end

ja sama veel
http://asenseofplacemagazine.com/open-l ... ian-media/

ma olen 100% nõus nendega kes väidavad et koroona-vankri külge saab rakendada veel mitugi teist agendat ja nende läbisurumist, tuginedes lihtsalt ürgsele hirmu emotsioonile, mille taustal tuhmistuvad paljudki muud loogikad, eesmärgid ja tegelikud prioriteed.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Sep 2020 13:27

td, vaata EUst alles tuli keelan, käsen, poon ja lasen seadus nö "vihakõne" teemal. Nüüd tuli veel vingem, siis oli läbi lillede asi kirjutatud.

Euroopa Komisjon teeb ettepanekud sisserände „kohustusliku solidaarsusmehhanismi” kohta
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/euroopa-komisjon-teeb-ettepanekud-sisserande-kohustusliku-solidaarsusmehhanismi-kohta?id=91123907

See seadus sisuliselt kohustab liikmesriike vastu võtma tõmmunahalisi metslasi. Antud artikkel oli ikka väga läbi lillede kirjutatud...Saksamaa telekanalil oli sõnastus nii: "liikmesriik ei SAA enam keelduda pagulaste vastuvõtmisest". Ala kui keeldud, siis hakatakse miljoneid toetusi maha võtma jne. Keeldumisega tuli vist ka rikkumismenetlus, millega sai riiki trahvida suurtes summades.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Sep 2020 16:21

ei lasta rahulikult elada ...
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 109 guests