Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2019 15:10

h wrote:Mis värk on Nikola Teslaga?

Ma arvan, et see on ilus linnalegend.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 10 Sep 2019 17:52

td wrote:
h wrote:Mis värk on Nikola Teslaga?

Ma arvan, et see on ilus linnalegend.


Ma ei tea!!! Siit-sealt tuleb aeg-ajalt mingeid põhjalikke insener-tehnilisi jooniseid ja tõestusi, et ta on maha salatud geenius, kellel lahendused inimkonnale, aga need lahendused ei too korporatsioonidele raha sisse ja sellepärast salastatud. Veelkord, ma ei tea, kuna pole füüsik!
Last edited by h on 10 Sep 2019 17:58, edited 1 time in total.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 10 Sep 2019 17:55

h wrote:Indrek Neivelt, teksti äratõmme Facebook-ist:

"Me elame huvitaval ajal:

* liberaalid ei taha inimestele vabadust anda,
* sotsiaaldemokraadid võitlevad viimase veretilgani pankurite tulude eest,
* pankurid muretsevad vaeste pensioni pärast.


Ja tõestust ei maksa kaugelt otsidagi :D Minu pank armastab mind:

September toob Swedbanki pensioniklientidele kolm olulist muudatust. Alandame II pensionisamba tasusid ning muudame investeerimisstrateegiat ja fondide nimesid.

• Madalamad valitsemistasud tähendavad, et Sinu fondi koguneb rohkem raha ja Swedbanki pensionifondid on jätkuvalt Eesti soodsaimate seas. Septembrist on Swedbanki aktiivselt juhitud II samba fondide kaalutud keskmine valitsemistasu 0,66%.
• Seadusemuudatusest tulenevalt saame varasemast suurema osa fondi varadest investeerida aktsiatesse või aktsiariskiga instrumentidesse (nt aktsiafondidesse, kinnisvarasse). See annab pikaajalisele kogujale võimaluse teenida suuremat tulu, sest aktsiariskiga pikaajalised investeeringud on ajalooliselt pakkunud paremat tootlust võrreldes teiste investeerimisvõimalustega.
• Kajastamaks aktsiate maksimaalset osakaalu fondis, muudame septembris kõikide II samba fondide nimesid. Number nimes hakkab näitama maksimaalset aktsiainvesteeringute osakaalu. Näiteks K3 nimeks saab K60, mis tähendab, et fond investeerib aktsiatesse kuni 60%.

Muudatuste eesmärk on lihtsustada pensionisamba nimesid ning aidata kaasa sellele, et Sinu pensionifondist saadud tulu oleks maksimaalne.


Kus nüüd on vesi ahjus. Viimased kolm sõna: "tulu oleks maksimaalne" :!:
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2019 17:56

h wrote:
td wrote:
h wrote:Mis värk on Nikola Teslaga?

Ma arvan, et see on ilus linnalegend.


Ma ei tea!!! Siit-sealt tuleb aeg-ajalt mingeid põhjalikke insener-tehnilisi jooniseid ja tõestusi, et ta on maha salatud geenius, kellel lahendused inimkonnale, aga need lahendused ei too korporatsioonidele raha sisse ja sellepärast pandud vaka alla. Veelkord, ma ei tea, kuna pole füüsik!


Need asjad, mida mina olen näinud, on ilus muinasjutt, lihtsalt unistused tolle aja kontekstis (energia juhtmevaba ülekanne suurte kauguste taha, atmosfäärielekter jne.). Energia, mida vajati, oli tol ajal väiksem jne. See, et Edison osa tema ideid pihta pani ja praktikasse rakendas, seda usun küll.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2019 18:06

h wrote: Minu pank armastab mind: ...

Neil läks asi käest ära siis, kui otsustasid äri ajamise kõrvalt tegeleda poliitika ja arvamuskujundusega (pean silmas teatud paraadide reklaami ja ühe teatud fondi toetamise lõpetamist, kui see andis aastapreemia ühele teatud konservatiivsele sihtasutusele)

Nii nagu mina tegelen töö tegemise ajal eranditult oma professiooniga (ei tee poliitilist propagandat), nii võiks ka nemad sama teha ....
Täna lugesin muigega aga seda PR-juttu Volkswagen'i kohta...
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 10 Sep 2019 18:22

Jah, globalistlikke asutusi tuleks boikottida. Tänapäeval suur raha sulab kokku suure poliitikaga.

Siin on loetelu kõikidest Monsanto brändidest.
Meie poeriiulitel ka mõned margid. Et teaks, mida mitte osta:

https://vocal.media/feast/food-brands-o ... 6nslLwkRCU

Aunt Jemima
Aurora Foods
Banquet
Best Foods
Betty Crocker
Bisquick
Cadbury
Campbell’s -- purgisupid, mis on kunstiajalukku läinud tänu Andy Warholile. Sinna nad jäägugi [siis kunstiajalukku]!
Capri Sun
Carnation
Chef Boyardee
Coca Cola -- muide jube efektiivne peldikupoti puhastamiseks, testitud, soovitan! (Odavam ja efektiivsem kui vastav keemia...)
ConAgra
Delicious Brand Cookies
Duncan Hines
Famous Amos
Frito Lay -- ehk siis Lay's kartulikrõpsud, väkk! One test showed that every single chip tested positive for not only GMOs, but also for weed killer.
General Mills
Green Giant
Healthy Choice
Heinz
Hellman’s -- hell tähendab ju põrgut
Hershey’s Nestle
Holsum
Hormel
Hungry Jack
Hunts
Interstate Bakeries
Jiffy
KC Masterpiece
Keebler/Flowers Industries
Kelloggs -- hommikusöögi helbed on paksult GMO-sid täis, kindel
Kid Cuisine
Knorr -- ja-jah, need puljongid on puhas keemia
Kool-Aid
Kraft/Phillip Morris -- suitsud ning korporatsioon, mille silmakirjaliku kunstisponsorluse vastu võitles juba 1980ndatel Hans Haacke!
Lean Cuisine
Lipton -- seda ei teadnudki siit nimekirjast otsida :shock:
Loma Linda
Marie Callenders
Minute Maid
Morningstar
Butterworths
Nabisco
Nature Valley
Ocean Spray
Ore-Ida
Orville Redenbacher
Pasta- Roni
Pepperidge Farms
Pepsi -- muide jube efektiivne peldikupoti puhastamiseks, testitud, soovitan!
Pillsbury
Pop Secret
Post Cereals
Power Bar Brand
Prego Pasta Sauce
Pringles
Procter and Gamble
Quaker
Ragu Sauce
Rice-A-Roni
Smart Ones
Stouffers
Shweppes
Tombstone Pizza
Totinos
Uncle Ben’s -- ja-jah need magushapu kastmed, purgi peal armsa vanaisa pildiga
Unilever
V8
Last edited by h on 10 Sep 2019 18:47, edited 4 times in total.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2019 18:27

jah, kui globalistid välja arvata, siis ehk 1/3 kaupadest jääbki alles ... :twisted:
Procter&Gamble kohta veel kaubamärke:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_P ... ble_brands
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2019 23:15

h wrote:Kelloggs -- hommikusöögi helbed on paksult GMO-sid täis, kindel

ja üleüldse, magusad helbed ja krõpsud on aeglane surm (ülekaalu tekkimisel lahutage vähemalt 10 aastat oma elukvaliteedist ja 3 aastat oma elust)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 10 Sep 2019 23:52

projekteerija wrote:Kliimamuutus või keskkonnamuutus või aineringluse muutus või milleks seda nimetada aga paistab, et saag on käima tõmmatud ja pilpad lendavad. ...
https://yle.fi/uutiset/3-10944986

Uudis kuidas terase tootmine on 3 korda suurema mõjuga lennundusest. Seega ilmastikupäästjad võiksid enne lennuki asendamist purjekaga, vaadata üle ka oma terasetarbimise ja peagi siirduda öko-mahe-terasele:
https://yle.fi/uutiset/3-10942131
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 11 Sep 2019 09:19

h wrote:/.../Siin on loetelu kõikidest Monsanto brändidest.
Meie poeriiulitel ka mõned margid. Et teaks, mida mitte osta:
https://vocal.media/feast/food-brands-o ... 6nslLwkRCU
/.../
Hershey’s Nestle
/.../
Unilever

Nende osas tekkisid küsimärgid, justkui sääsk omaks elevanti. Isegi brändide osas, nagu "Hershey’s Nestle" ja analoogiliselt ka Unilever (need on pigem tootjad kui brändid.)


h wrote:(...)Tombstone Pizza
:lol: :lol: (kahju et selle pilti polnud)
pop
 


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 11 Sep 2019 12:28

pop wrote:spl, midagi sulle (vt SKAIS 2) :twisted:
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=87391993


:roll: tegelt pole mulle, vaid õnnetutele maksumaksjatele, kes kõik selle ...ta kinni maksavad. SKAIS puhul teeb mind õnnetuks see, et nuumatakse sellise tunnihinnaga kindlate nimedega firmasid, aga tulemus räme saast. Erasektori tellija ealeski ei maksa sellist hinda. Parim oli see, et T-o sai ju sisuliselt raha asjade eest, mida ei tehtudki valmis.

Invaliidid ja nende hooldajad peavad edastama aruandeid 10 euri , kui riik paneb 30 miljonit viskab prügikasti nii, et keegi ei vastuta, keegi ei lähe kohtu alla wtf nagu mehed.

Ehk ma ei ole siiani saanud vastust, miks meie e-riigis konkurents välistatud (imelik, et meedia seda teemat ei analüüsi). Vaadake hangete tingimusi, saate aru, seal vaid 2 - 3 ettevõtet heal juhul saab konkureerida. Eestis minu teada on ca 6000 - 8000 IT ettevõtet või sellega seotud firmat. Räägiti suured head, riskid väiksed, kompetens suur... Vaadake neid fiaskosid, kus seda näha on: väikesed riskid ja meeletu kompetens :lol:

E-riik surebki ära just selletõttu, et sisuliselt seadustati kindlate IT firmade monopol, kes muutunud väga mugavaks ja laisaks ning oskused pole ka ammu enam need, mis peaks olema.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 11 Sep 2019 13:51

spl wrote:Invaliidid ja nende hooldajad peavad edastama aruandeid 10 euri , kui riik paneb 30 miljonit viskab prügikasti nii, et keegi ei vastuta, keegi ei lähe kohtu alla wtf nagu mehed.

Omal ajal sai tehtud nii:
- max (nt)4 hiireklikki avalehelt soovitud infoni jõudmiseks
- max (nt)10 klahvivajutust soovitud ekraanivormi täitmiseks
- ooteaeg vaate A muutmisel vaateks B - max 2 sek (kui ei saa siis päringud cachida jne, "user-side" funktsionaalsus "server-side" asemel - mis iganes, (nt)2 sek oli ja jäi)
- jne jne
Ehk siis päris detailselt kirjeldati ära just väljund (ja min % lõppkasutajatest pidi kohustuslikus korras arvamust avaldama, mistahes kriitika korral tehti ringi)

eeldatav käibekasv x% (müügijuht vastutas et asjata arendus ei oleks)
eeldatav kasumikasv/kulude kokkuhoid y% (toote/äriliini juht vastutas, kui müügiprogrammiga tegemist)

30% äriarenduse esmasest dokist moodustas efekti mõõtmine (et oleks üldse point)
jne jne
Tundub et ka riigikontrollis on IT osas mingid teadmised hakanud kujunema.
===================
Meitel on maksesüsteemid nt päris arenenud (nt QR moblaekraanilt), samas (ironically) autentimisvõimalustega ollakse Eestist tagapool.
Mõned riigiarendused on aga samm ees - nt parlamendi lehelt seadusi avades avanevad lingid otse paragrahvidele, riigiteatajas muudkui kliki-ja-skrolli.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 11 Sep 2019 13:56

vaat, mida teeb ...coin IOTA, millele ennustati suurt tulevikku (internet of things ehk IoT, kus "robotid" omavahel arveldavad)
https://www.coinbase.com/price/iota
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 11 Sep 2019 20:17

spl wrote:
pop wrote:spl, midagi sulle (vt SKAIS 2) :twisted:
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=87391993


:roll: tegelt pole mulle, vaid õnnetutele maksumaksjatele, kes kõik selle ...ta kinni maksavad. SKAIS puhul teeb mind õnnetuks see, et nuumatakse sellise tunnihinnaga kindlate nimedega firmasid, aga tulemus räme saast. Erasektori tellija ealeski ei maksa sellist hinda. Parim oli see, et T-o sai ju sisuliselt raha asjade eest, mida ei tehtudki valmis.

Invaliidid ja nende hooldajad peavad edastama aruandeid 10 euri , kui riik paneb 30 miljonit viskab prügikasti nii, et keegi ei vastuta, keegi ei lähe kohtu alla wtf nagu mehed.

Ehk ma ei ole siiani saanud vastust, miks meie e-riigis konkurents välistatud (imelik, et meedia seda teemat ei analüüsi). Vaadake hangete tingimusi, saate aru, seal vaid 2 - 3 ettevõtet heal juhul saab konkureerida. Eestis minu teada on ca 6000 - 8000 IT ettevõtet või sellega seotud firmat. Räägiti suured head, riskid väiksed, kompetens suur... Vaadake neid fiaskosid, kus seda näha on: väikesed riskid ja meeletu kompetens :lol:

E-riik surebki ära just selletõttu, et sisuliselt seadustati kindlate IT firmade monopol, kes muutunud väga mugavaks ja laisaks ning oskused pole ka ammu enam need, mis peaks olema.

Mulje on, et samasugused jamad ka teistes riikides. Ntx. meie naabrite juures teisel pool lahte. :(
Suured IT firmad ntx. planeerisid suuri tulusid tulevikku igasuguste funktsionaalsuste kalli, planeeritud ja pikaaegse arendamise teel. Samas seal üsnagi sageli on juhtunud sedasi, et mõni asjaarmastaja on hobi korras asja lihtsalt ära teinud või siis arendaja jaoks valel ajal... :lol: :lol: :lol: Ning ka lahenus jms. info on jõudnud ajakirjanduse kaudu n.ö. eetrisse. Viimati siis selline juhtum. Soome rongiettevõte ei "suutnud" kuidagi aastaid lahendust leida... https://www.is.fi/digitoday/art-2000006229280.html
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 11 Sep 2019 21:05

to projekteerija,

siin tuleb ka vaadata elatustaset, soomlaste magama pandud 30 milli oleks ka karm, aga võta ntx nende sots. toetused. Nüüd võtame 30 põletatud SKAIS miljonit palju oleks saanud ära teha, ehk 5 tädi Exceliga oleks aastaid olnud efektiivsem, kui see uus sisteem kokku.

Teine asi, pidime rämedalt kõva IT riik olemas pssst...ärge kõva häälega seda öelge, aga vähemalt 5 aastat juba pole me seda. Siis ei tohiks olla meil selliseid mitmemiljonisi sarifiaskosid. See lihtsalt üllatavalt kehv projektijuhtimine, tellijate oskamatus lepinguid teha. Ma ühte fiaskoga seotud projektijuhti tean ülikooliajast, imestasin siis, kui pidevalt rääkis mitte milleski ja igas teemas tuli teda aidata, kes temast tulevikus saab :lol: :lol:

---

Aga üldiselt IT sektoris toimuvad muutused, IT mehed enam ei saa nii lihtsalt tööd, tuleb pikalt otsida. Teine asi inimestel IT asjadest täiesti savi juba...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 11 Sep 2019 21:36

Vaatasin seda suurt automessi, seal tunnistati, üks suur viga on süsteemi sisse kodeeritud. EU tahab elektriautodele üle minna, aga elektriautod maksavad 40 000 euri alates.

Kuidas saavad tekkida elektriautod sellises koguses, kui keskklass ei suuda neid osta. Teine teema, kui suurem kogus elektriautosid tekib, ei pea elektrivõrgud vastu. Eestis sama teema !

Ainus võimalus oleks riiklikud toetused, aga need tuleksid millegi arvelt !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 11 Sep 2019 21:49

spl wrote:/.../imestasin siis, kui pidevalt rääkis mitte milleski/.../

Selle vastu on hea rohi - nimelt minna detaili (no ma ei mõtle sinu puhul otseselt nt a la protsessori registrite toimemehhanisme, vaid saas küsida "too mõni konkreetne oma platvormieelistuse konkreetsed eelised nt mõne teise suhtes" vms. Siis tavaliselt selgub et ei teha ei ühest ega teisest. Või siis - "too mõni kõige probleemsem näide oma kogemustest selle platvormi kasutamisel", st mis asjad on sellega raskendatud v ebapiisvalt toetatud, jne jne).

Kõige parem viis selleks on - "too mõni näide". Mul siin ka üks vahutab pidevalt nt finantssektori arengutest ja piduritest, siis küsingi - "too näide". Siis hakkame seda näidet lahkama (enamasti ei suuda ka eelevalt vahutatu kohta näidet tuuagi, vaid vahutab edasi - siis enamasti lõpetan järsult vestluse (tõusen sõnalausumata poolelt lauselt ja lahkun oma kabinetti, kahjuks pole ka tegemist nö alluvaga, muidu ... vahutajat poleks), ja selgubki et tagajärjele on laest võetud põhjused, eesmärgid on olemuselt loosungid. Nt küsid - ok tore, kuidas siis seda konkreetset eesmärki saavutada (ja mis ulatuses), mis tegevuste järjekord, mis eeldused, mida ise saame teha, kus sõltume kelleski teisest, keda kaasata, palju ressursse iga taski jaoks planeerida - vastuseks mingi "määä", või siis taas kaootiline loosungite jada.

Õnneks on kohalikud väga pragmaatilised ja selist väga näha ei tahagi, sestap otsibki nn "asendustegevusi".


Aga ma möönan ka seda et IT kliendi naiivsuse (ja kohatise lolluse) vastu head rohtu ei ole. Tellija lollusega on sama (aga lolle tellijaid on teatavasti vaid üks).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 11 Sep 2019 22:00

eelneva alguse lauseehitus ei tulene keele unustamisest vaid mitmes kohas korraga redigeerimisest
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 11 Sep 2019 22:02

Hea analüüs selle kohta, kuidas noortemoe pähe surutakse inimestele peale vaimuhaiguste tunnuseid:

https://www.eesti.ca/viiakse-labi-uhisk ... osGeBe-puQ

See on miski, mida iga inimene saab vähemalt valida -- kuidas riides käia jne.

Mõtlesin ka tätoveeringute peale -- see on eriti kuri mood.
Esiteks inimene märgistab end kui karilooma.
Teiseks inimene defineerib end vangina, tätoveerimine kuulub vangla visuaalkultuuri.
Kolmandaks tätoveering tuimestab hinge ja nahka, valmistades ette kiipideks, mille kaudu tekib totaalne kontroll inimese üle...

Ninarõngad -- nagu pullil, keda tuleb taltsutada...
Kaelas olev pael -- nagu 19. saj prostituut või keegi, keda on giljotineeritud Prantsuse revolutsioonis ja seda kohta tähistab pael...

Valige, milliseid sümboleid kannate.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Sep 2019 11:19

h, täpselt samad mõtted mul olnud ....
Noored muidugi ütlevad seepeale, et ajad muutuvad, et ajaga tuleb kaasas käia jne.
Mina ütlen juurde, et õpetada saab vaid siis, kui õppija on seda valmis vastu võtma. Aga see ei tähenda, et rääkima ei peaks - järsku miskit jääb meelde ka vanadelt mitte-autoriteetsetelt kändudelt ...

---
Seda tuimestamist aga võib laiendada edasi ka sellele, mida loete, mida vaatate, mida mängite ja mida sööte. Mida rohkem on ülepaisutatud elamusi, seda vähem atraktiivsemaks muutub loomulikkus (ja seda vähem saab rõõmu tunda igapäevastest asjadest).
Pean silmas ajakirja "Cosmopolitan", romantilise sisuga raamatuid ja filme, sotsiaalmeedia laike, p o r n o t, essentsidega ülemaitsestatud toite jne.

Väike laululind valib eeskätt suure käomuna, mida haududa, sest see on suurem ning "ilusam" - linnuke on looduslikult programmeeritud valima tugevamat-suuremat-paremat. Omaenda munad aga jätab unarusse.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Sep 2019 12:13

Võib-olla see ongi uus ja revolutsiooniline uuendus, millega Apple seekord maailma üllatab.

Ehk trüpofoobiast ... :lol:
https://novaator.err.ee/979477/uus-i-te ... kude-vastu

Port ei olnud siinkohal muidugi originaalne:
https://www.cosmopolitan.com/entertainm ... ypophobia/

Aga selle sama foobia valguses vt. ka
https://www.cosmopolitan.com/style-beau ... ends-2019/
ja
https://www.cosmopolitan.com/style-beau ... r-tattoos/
ja
https://www.cosmopolitan.com/style-beau ... airstyles/
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Sep 2019 13:29

Laupäeva õhtul minu juures, pühapäeval teie juures:
https://www.klart.se/europa/väderkartor/nederbörd/
https://forte.delfi.ee/news/teadus/orka ... d=87414975
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Sep 2019 14:05

päris huvitav, kuidas see hakkab mõjutama Eesti kütuseturgu (biokütus, hinnad, firmade kasumid)
https://www.postimees.ee/6776262/oktoob ... ri-reisida
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Sep 2019 15:20

Sisuliselt euro muutus WC paberiks, säästmine kõige mõttetum tegevus üldse.

Euroopa Keskpank keeras rahakraanid lahti
https://majandus24.postimees.ee/6776466/euroopa-keskpank-keeras-rahakraanid-lahti
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 12 Sep 2019 15:55

spl wrote:Sisuliselt euro muutus WC paberiks, säästmine kõige mõttetum tegevus üldse.

Euroopa Keskpank keeras rahakraanid lahti
https://majandus24.postimees.ee/6776466/euroopa-keskpank-keeras-rahakraanid-lahti


Hoiustamine intressi saamiseks on muidugi väike nali, kuid WC paberist on ikka väga kaugel.. Inflatsiooni järgi väga hea asi (kuigi väga ei räägita sisulisest inflatsioonist), ei sõda ega kaklemist, ülipikki projekte saaks teha nagu muda... Kuigi kuskil on viga jaotussüsteemis, seda väga ka ei tunnistata...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Sep 2019 09:34

Anecdotal evidence. Lugege lugejakommentaare USA meditsiini kohta:
https://www.zerohedge.com/health/medica ... e-collapse

Muljetavaldav oli näiteks ka see, et dementsusega inimese koduhooldus maksab 160 000 USD aastas ...

Või hoopis see juhtum:
My wife got sick one day, and I had to take her to the emergency room of our local hospital. She had a very high fever
and sat in the emergency room for 12 hours. One doctor, and one nurse, saw her. They didn't seem too concerned. Later
that night, I get a phone call saying she was in emergency surgery. I told them we didn't have insurance. They said, "don't
worry", "We have programs.' I rushed to the emergency room and discovered that she should have been in the emergency
surgery room 11 hours before, right when I brought her in. They misdiagnosed the problem. Well, after surgery, she was
in the hospital room for 4 days. I got the bill when we went to leave. $ 43,000. They had charged $ 50 for an aspirin, $ 75
for pillows, $2,500 a day for the room, etc. etc. I explained that I had told them I didn't have insurance.

Soovitus kõigile haiglasse sattunutele: öelge, et olete Gomez Ramirez Mehhikost ja mitte üks sõna rohkem ...
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Sep 2019 09:46

Sisuliselt keskpank lõi vahendi pangajooksude jaoks, ütlen täiesti ausalt, võtaksin koheselt ka enda väikese rahakese pangast ära, kui pank hakkaks sealt intresse koorima.

Soome uurib panga ideed kasseerida hoiustajatelt intresse
https://majandus24.postimees.ee/6777047/soome-uurib-panga-ideed-kasseerida-hoiustajatelt-intresse
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Sep 2019 11:16

Läheb plaanipäraselt: ka väikelinnades hakkab vaba kinnisvara "otsa saama".
https://www.ohtuleht.ee/976713/olukorra ... -on-korged
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Sep 2019 15:44

Kuidas selle kohviga nüüd on?
Kohvi hind on tasemel, mida viimati nähti aastal 2006.
Ridamisi uudiseid, et augustis on kohvi eksport vähenenud mitmetest olulistest ekspordiriikidest (Brasiilia, Vietnam, Indoneesia). Peruus ja Indoneesias kohvi tarbimine aga suureneb. Araabika kohvikottide varud augustis vähenevad (2,3 miljonit 60-kilogrammist kotti). Samas juulikuus oli kohvi eksport veel siiski 9,5% suurem kui eelmisel aastal: kokku 11.3 miljonit 60-kilogrammist kotti.
https://www.agra-net.com/agra/internati ... ffee-news/

kohvitoodang eelmistel aastatel, viimati 2017 ca 158 miljonit 60-kg kotti
http://www.ico.org/historical/1990%20on ... uction.pdf
sellel aastal hinnanguliselt ligi 170 miljonit kotti, esimese kümne kuuga oli toodangu kasv +10% võrreldes eelmise aastaga
tarbimine sellel aastal hinnanguliselt 165 miljonit kotti
https://icocoffeeorg.tumblr.com/

Brasiilia 19 kohvikasvatajat tegid ühisavalduse, et järgmisel aastal Araabika kohvisaak väheneb halbade ilmastikutingimuste tõttu (liiga varajane õitsemine). Robustat see ei mõjutavat. (eks hakkame siis nägema selliseid kohvisegusid, kus Robusta osakaal on suurem)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 107 guests

cron