Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Aug 2019 12:43

tüüpiline näide vananenud informatsioonist (ehk terve pildi mittenägemine põhjustab valearusaamasid ja valesid soovitusi ehk veelgi suuremat rasvumist)
https://tervis.postimees.ee/6751188/kui ... ohurasvast

Minu viimase arusaama järgi on artiklis põhimõtteline viga: mitte küllastunud rasv (searasv, või, kookosõli) pole kurja juur vaid kurja juur on süsivesikud koos küllastunud rasvaga. Küllastunud rasv ilma susivesikuteta ise on ohutum kui siiani arvatud ja aitab isegi kaalu langetada. Lisaks soovitab artikkel ka valku süüa (loomulikult, valk on vajalik). Artikli soovituste lõpptulemus on see, et süsivesikute ja valgu tõttu suureneb insuliini hulk veres, mis soodustab kõhurasva ladestumist ja tekitab näljatunnet - s.t. soovi tihedamini süüa ja sellega veelgi insuliinitaset kergitada. Lisapaugu paneb küllastunud rasv, mis süsivesikute puudumisel läheks energiaks, aga nüüd peab organism tegelema ka grlükoosi ja suhkruga ning rasv on lisamaterjal kõhurasva ehitamiseks - seda lisapauku siis soovitatakse artiklis vältida. Seda täiendab (liigne) valk, mis võib minna nii rasvaks kui glükoosiks ehk lõppkokkuvõttes ikkagi rasvaks.
Last edited by td on 13 Aug 2019 20:21, edited 3 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 13 Aug 2019 13:08

td wrote:
S wrote:Ja eestlaste ühtne kandev idee? Selle pani Tammsaare ammu-ammu kirja...

Mis see Sinu meelest on, kui paari lausega kokku võtta?

Töö, ikka töö.
Teada-tuntud eestlaste töökus kui elustiil.
Omamoodi ambitsioonikus, korraarmastus ja soov oma elu parandamiseks midagi kohe ise ära teha.
Ka meie kuulsaim esikõneleja, Lennutaadu rõhutas seda pidevalt, nt. Verd, higi ja pisaraid jne.

td wrote:Jama on selles, et eestlaste osakaal Eestis hakkab kohe-kohe kriitiliselt langema - ja siis ei ole eestlastel enam võimalus otsustada, kuidas asjad käivad omal maal (jah, omas korteris/talus veel saab ehk seda otsustada, vastavalt euronormidele).

Mis Sa selle kohe-kohe all silmas pead? Pagulaste massilist invasiooni lähemal ajal? Vähemusse vast ikka niipea veel ei jää. Isegi mustade prognooside järgi.
Ja prognoosid... teadagi. Mida on meil peale hakata näiteks 30 aasta taguse rahvastikuprognoosiga? Või 10 aasta tagusega, kus kõik eestlased pidid kohe soome minema? Osa läkski aga nüüd tullakse jälle tuhandete kaupa tagasi. Või need ~20 000 ukrainlast aastas, kes saabuvad küll ajutiste töölubadega aga osa jääb kindlasti siia, seguneb ja ilmselt täiendab ka meie sündide arvu.
Eelmisel aastal rahvaarv kasvas (+ ~4700), just nende tagasitulijate tõttu. Tõsi, sündide-surmade vahe negatiivne, kuid tasakaalu saamine ei tundu hetkel ületamatu (+10% / 1500 last). Kolmandate laste arv ka kasvab.
Ei taha sugugi prognoose ega püramiidi alahinnata - kitsaskohad on seal kenasti näha. Aga kiirelt muutuvas maailmas ei saa neid vist ka ülehinnata.
Minu arvates on Eestil just hea potentsiaal meelitada siia natuke kultuursemat rahvast, kes kenasti ära sulanduks ja aitaks sellega ka eestlust edasi kanda.

td wrote:Iga praegune eestlane on arvel ja ta peaks tõsiselt mõtlema, kuidas hääletada valimistel, et eesti keel veel võimalikult kaua oleks ametiasutustes, koolides ja poodides. Alles siis tuleb kõik muu - oma maja korras hoidmine, lipu heiskamine jne. Nagu ikka, sümptoomid algavad metropolidest (Tallinn) ja levivad edasi väiksematesse linnadesse-küladesse ... Tallinn on seda olulisem, et suur osa rahvastikust elabki seal, suht väike osa elab maal.

Täpselt nii! Seda minagi, et iga eestlane on arvel. Aga enda mõtteviisist hakkab kõik pihta, mitte ametnikest. Enda panust oma igapäevaste tegevuste kaudu ei tohiks alahinnata. Meie eestlus ongi meie kõigi igapäevaste tegevuste summa, mitte mingi ametniku ilukõne. Ja just selle igapäevase osas olen mina optimistlik. Inimestega suheldes tajun eestluse kasvu, lääneliku pealetungi kiuste. Ka Tallinnas.
Kas me eestlastena tegelikult ka saame öelda, et "mina loobusin uskumast-teenimast.."? Ei saa ju. Meist kõigist tulebki Eesti kokku.
Valimine on lihtsalt hügieen, mida tuleb nagunii teha. Samas anda kellelegi hääl ja loota, et tema asjad paremaks teeb ei tundu ka loogiline. Ikka endast tuleb alustada.
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Aug 2019 13:18

S wrote:Mis Sa selle kohe-kohe all silmas pead? Pagulaste massilist invasiooni lähemal ajal? Vähemusse vast ikka niipea veel ei jää. Isegi mustade prognooside järgi.

1) vana põlvkond sureb, uus on väiksem ja laiali mööda maakera
2) eesti keele rääkimine ei ole targa eestluse garantii (vt. globalism, internatsionalism)
3) jah, lähiaastatel suureneb immigratsioon:
a) arengumaadest, kes soovivad kasutada Eestit astmelauana, kuid jäävad siis siia, kui edasi ei lasta
b) ida poolt tuleb majanduspõgenikke, kes soovivad elada venekeelses eurokeskkonnas
c) läänest tuleb inimesi, kes põgenevad rassivahetuse eest Ida-Euroopasse
need kolm gruppi kõik vähendavad eestlaste osakaalu - isegi, kui eesti keel selge, on mentaalsus teine, vektorite summa ei pruugi olla eestlust arendav (nagu Laulva Revolutsiooni ajal oli - me kõik tegutsesime erinevalt, kuid eesmärk oli sama, kuigi detailides erinev)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 13 Aug 2019 13:51

td wrote:
S wrote:Mis Sa selle kohe-kohe all silmas pead? Pagulaste massilist invasiooni lähemal ajal? Vähemusse vast ikka niipea veel ei jää. Isegi mustade prognooside järgi.

1) vana põlvkond sureb, uus on väiksem ja laiali mööda maakera
2) eesti keele rääkimine ei ole targa eestluse garantii (vt. globalism, internatsionalism)
3) jah, lähiaastatel suureneb immigratsioon:
a) arengumaadest, kes soovivad kasutada Eestit astmelauana, kuid jäävad siis siia, kui edasi ei lasta
b) ida poolt tuleb majanduspõgenikke, kes soovivad elada venekeelses eurokeskkonnas
c) läänest tuleb inimesi, kes põgenevad rassivahetuse eest Ida-Euroopasse
need kolm gruppi kõik vähendavad eestlaste osakaalu - isegi, kui eesti keel selge, on mentaalsus teine, vektorite summa ei pruugi olla eestlust arendav (nagu Laulva Revolutsiooni ajal oli - me kõik tegutsesime erinevalt, kuid eesmärk oli sama, kuigi detailides erinev)


1) Uus põlvkond tilgub pigem tagasi, stat kinnitab ka seda. Eesti on hea koht elamiseks.
2) Vt. kadakasakslus. Keel on väikerahval alati murekoht.
3) Mustade oht on olemas. Aga siiani on nad siit ummisjalu põgenenud - euroopas suuremad toetused, oma kogukond ja parem kliima.

a) Kas aafrikast ja lähis-idast siia astmelauaks tülikas-kulukas pole sõita? Kuskile Kesk- ja Lõuna Euroopa riiki lihtsam.
b) See oht on vägagi reaalne. Tallinn jääb siin surve alla, kuna venelased hoiavad linna poole. Õnneks on Riia atraktiivsem - olen märganud, et eestlaste mentaliteet piirab suure hingega venelasi ja nad tunnevad kammitsetult. Vene intelligentidele aga paistab Tallinn väga meeldivat.
c) Kas vabatahtlikult erinevatest lääne riikidest siia tulijad on ikka nii suur oht? Getosid ei moodusta. Tõenäosus, et haritumad. Pigem arvaks, et tasapisi segunevad. Globalismi toovad, seda küll.

Eestlust kannavad edasi ikka eestlased. Kes on tugevas ülekaalus ja keda ei murdnud ka pool sajandit venestamist.
Aga midagi lihtsat pole, selge see. Tirtsuparved on liikvel ja täpselt ei tea kunagi.
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Aug 2019 14:56

Pensionireformi käigus "vabanenud" raha kasutatakse erakorraliseks pensionitõusuks. Ei mõista, kus see "raha" vabaneb :|

Pensionireform tuleb terviklik ja vabanev raha läheb pensionitõusuks
https://www.err.ee/970113/pensionireform-tuleb-terviklik-ja-vabanev-raha-laheb-pensionitousuks
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Aug 2019 15:05

Raha vabaneb sellest, et osa inimesi ei soovi panustada oma raha (4 %) II sambasse ja sellega jääb riigil omapoolne 2 % panustamata. Võib muidugi olla ka nii, et reformitakse nii ümber, et riik üleüldse ei panusta enam II sambasse.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Aug 2019 15:11

Praegu on diislikütus B7, ka Rootsis on sildid bentsukates. B10 vastu protestivad paljud autotootjad, sest sõiduautodest vaid Peugeot ja Citroën on suutelised seda "jooma" ilma et pahandus sünniks. Kus seda B30 kasutada saaks, seda ma ei tea .... Suurtes veokites?
https://majandus24.postimees.ee/6752427 ... se-noudest?
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Aug 2019 16:46

autohuvilistele - kas tsentrifugaalsiduriga õnnestub Zhiguliga sõita?
https://www.youtube.com/watch?v=wLf7YAYSxBQ
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 Aug 2019 17:20

td wrote:Raha vabaneb sellest, et osa inimesi ei soovi panustada oma raha (4 %) II sambasse ja sellega jääb riigil omapoolne 2 % panustamata. Võib muidugi olla ka nii, et reformitakse nii ümber, et riik üleüldse ei panusta enam II sambasse.

Ma olen ise nõus sellega et arvestades senist tootlust (mis osaliselt tingitud ka FI poolsetest (kuigi formaalselt riigikogu poolt vastuvõetud ja RM-s eelnevalt formaalselt läbiarutatud)) jäikadest investeerimisvõimalustest, mis vabastati liiga hilja), aga ka jaburatest teenustasudest - võib senist 2 sammast ennast pidada sisuliselt tüngaks. Selle tegelik tüng on aga minu jaoks jätkuvalt olemuslik, st oleks hea kui mõni pankur või fondihaldaja või fondivalitseja või-kes-iganes, suudaks ära seletada kuidas kahaneva rahvastiku korral (või ka stabiliseerunud rahvaarvu korral) 2 sammas katab vanaduspõlve paremini kui 1 sammas ehk PAYG ehk pay-as-you-go süsteem.

II sammas võimaldab ehk vaid diferentseerida paremini seda et saadav oleks proportsioonis elu jooksul panustatuga (NB! ja sealhulgas jääks arvestamata panus laste näol).

Seda panustamise arvestamist (pensioni) jaotamisel saaks aga samahästi läbi viia koefitsiendiga mida arvutatakse nt kombineerituna, lähtuvalt elu jooksul makstud maksudest ja üleskasvatatud laste arvust. Kui mul on "investeering" vanaduspõlveks, siis on see nõue kellegi vastu, ja minu vanaduspõlves täidab seda nõuet nagunii keegi nooremast põlvkonnastm kes peegelpildis (minu nõudele ehk investeeringule) vastava kohustuse võtnud on.
Mille poolest on siis erinev see kui see noor lihtsalt läbi pensionikassa sedasama kohustust reaalajas nö "otse" täidab ?

Ja kui püramiid on kahanev siis pole seda nõuet nagunii kuskile esitada (vastav osa investeeringutest lähevad sisuliselt korstnasse, misiganes raamatupidamislik termin seda korstent ka ei tähistaks (või lahustatakse lihtsalt inflatsioonis)), ja täpselt sama olukord on ka siis kui pole "reaalajalise" mudeli korral kellelti seda maksu võtta millest pensione läbi pensionikassa maksta.

Igikestev õpe (ja -töö, ja üleüldse iseenda toitmine) tunduvad olevat niiehknii vältimatud.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Aug 2019 17:53

Mish'ilt huvitav analüüs neg. intressimäärade kohta ehk USA ja EU meetodite võrdlus
https://moneymaven.io/mishtalk/economic ... yDNTktL0g/

ehk siis jälle raha pritsib peale (Taanis neg. intressiga kodulaenude näol, aga antud hindade juures siiski paneb see laenuturu köhima), varsti on ees deflatsiooniline ajajärk (vt. aasta 2008). Mish on muidugi vana deflatsionist.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 13 Aug 2019 18:11

pop wrote:
td wrote:Raha vabaneb sellest, et osa inimesi ei soovi panustada oma raha (4 %) II sambasse ja sellega jääb riigil omapoolne 2 % panustamata. Võib muidugi olla ka nii, et reformitakse nii ümber, et riik üleüldse ei panusta enam II sambasse.

Ma olen ise nõus sellega et arvestades senist tootlust (mis osaliselt tingitud ka FI poolsetest (kuigi formaalselt riigikogu poolt vastuvõetud ja RM-s eelnevalt formaalselt läbiarutatud)) jäikadest investeerimisvõimalustest, mis vabastati liiga hilja), aga ka jaburatest teenustasudest - võib senist 2 sammast ennast pidada sisuliselt tüngaks. Selle tegelik tüng on aga minu jaoks jätkuvalt olemuslik, st oleks hea kui mõni pankur või fondihaldaja või fondivalitseja või-kes-iganes, suudaks ära seletada kuidas kahaneva rahvastiku korral (või ka stabiliseerunud rahvaarvu korral) 2 sammas katab vanaduspõlve paremini kui 1 sammas ehk PAYG ehk pay-as-you-go süsteem.

II sammas võimaldab ehk vaid diferentseerida paremini seda et saadav oleks proportsioonis elu jooksul panustatuga (NB! ja sealhulgas jääks arvestamata panus laste näol).

Seda panustamise arvestamist (pensioni) jaotamisel saaks aga samahästi läbi viia koefitsiendiga mida arvutatakse nt kombineerituna, lähtuvalt elu jooksul makstud maksudest ja üleskasvatatud laste arvust. Kui mul on "investeering" vanaduspõlveks, siis on see nõue kellegi vastu, ja minu vanaduspõlves täidab seda nõuet nagunii keegi nooremast põlvkonnastm kes peegelpildis (minu nõudele ehk investeeringule) vastava kohustuse võtnud on.
Mille poolest on siis erinev see kui see noor lihtsalt läbi pensionikassa sedasama kohustust reaalajas nö "otse" täidab ?

Ja kui püramiid on kahanev siis pole seda nõuet nagunii kuskile esitada (vastav osa investeeringutest lähevad sisuliselt korstnasse, misiganes raamatupidamislik termin seda korstent ka ei tähistaks (või lahustatakse lihtsalt inflatsioonis)), ja täpselt sama olukord on ka siis kui pole "reaalajalise" mudeli korral kellelti seda maksu võtta millest pensione läbi pensionikassa maksta.

Igikestev õpe (ja -töö, ja üleüldse iseenda toitmine) tunduvad olevat niiehknii vältimatud.


Herr pop lisaksin juurde, et elukeskkonna(habitat loss) püramiid on ka keskpikas perspektiivis kiiresti kahanev selles valemis-
nii et asjalood on igadepidi kehvad :(
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 Aug 2019 22:28

td wrote:Mish'ilt huvitav analüüs neg. intressimäärade kohta ehk USA ja EU meetodite võrdlus
https://moneymaven.io/mishtalk/economic ... yDNTktL0g/ ....

Ahhaa! Kahaneva majanduse narratiive hakkab ikkagi sisse tulema, kuigi enamikel tekib sellest lühis (kuna ei suudeta omaks võtta või tunnistada et hologramm aktiva poolel on ikkagi vaid hologramm).
Sealtsamast:
Of all the widely believed but patently false economic beliefs is the absurd notion that falling consumer prices are bad for the economy and something must be done about them.
My Challenge to Keynesians “Prove Rising Prices Provide an Overall Economic Benefit” has gone unanswered.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 14 Aug 2019 02:37

teretere wrote:
Ja kui püramiid on kahanev siis pole seda nõuet nagunii kuskile esitada (vastav osa investeeringutest lähevad sisuliselt korstnasse, misiganes raamatupidamislik termin seda korstent ka ei tähistaks (või lahustatakse lihtsalt inflatsioonis)), ja täpselt sama olukord on ka siis kui pole "reaalajalise" mudeli korral kellelti seda maksu võtta millest pensione läbi pensionikassa maksta.

Igikestev õpe (ja -töö, ja üleüldse iseenda toitmine) tunduvad olevat niiehknii vältimatud.


Herr pop lisaksin juurde, et elukeskkonna(habitat loss) püramiid on ka keskpikas perspektiivis kiiresti kahanev selles valemis-
nii et asjalood on igadepidi kehvad :([/quote]
Viimasel ajal poes käies olen pidevalt tabanud ennast mõttelt , et kas elu muutubki selliseks nagu praegu või on see vaid ajutine vaheheetapp. (Õnnelikud ajad...need kes vähegi suudavad ennast kohale vedada saavad tegevuse) Nimelt on mu lähiümbruse kaupluste töötajad viimasel ajal üha vanemad. Rahulik piirkond, kaupluste vahel üha tihenev konkurents üha viletsamate võimalustega kedagi tööle palgata. Õhtuti ongi nüüd tööl vaid üle 70-sed. Paar päeva tagasi üks taat riiulite vahel nägi juba nii vilets välja, et tekkis kahtlus, et tuleb kiirabi kutsuda. :shock:
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Aug 2019 08:35

projekteerija wrote:Viimasel ajal poes käies olen pidevalt tabanud ennast mõttelt , et kas elu muutubki selliseks nagu praegu või on see vaid ajutine vaheheetapp. (Õnnelikud ajad...need kes vähegi suudavad ennast kohale vedada saavad tegevuse) Nimelt on mu lähiümbruse kaupluste töötajad viimasel ajal üha vanemad. Rahulik piirkond, kaupluste vahel üha tihenev konkurents üha viletsamate võimalustega kedagi tööle palgata. Õhtuti ongi nüüd tööl vaid üle 70-sed. Paar päeva tagasi üks taat riiulite vahel nägi juba nii vilets välja, et tekkis kahtlus, et tuleb kiirabi kutsuda. :shock:



Mis tööandjatel üle jääb, uued tööturule saabujad ei taha keegi käsi määrida ega vähimatki füüsilist tööd teha :| Aga kui need inimesed ka lõplikult ära väsivad, siis ei teagi, kus töötajat leida.
Suurim osakaal vanemaealisi õpetajate seas, korralik katastroof on sealt tulemas lähima 5 aasta jooksul, sest õpetajaks õppijaid sisuliselt polegi.

Vanemaealiste tööhõive tõusis viimase kümne aasta kõrgeimale tasemele
https://www.err.ee/970315/vanemaealiste-toohoive-tousis-viimase-kumne-aasta-korgeimale-tasemele
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 14 Aug 2019 09:04

Võrratu reportaazh Boliiviast -- kuidas valitsus otsustas investeerida omaenda väikestesse farmidesse

BOLIVIA TO BE COMPLETELY FOOD INDEPENDENT IN 2020 BY INVESTING IN SMALL FARMERS
http://undergroundreporter.org/bolivia- ... zGEWko5pNo
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Aug 2019 10:43

Või nii...

Hoia oma maksuasjad korras: laenu taotlemisel võib nüüd pank küsida kliendi andmeid otse maksuametist
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/hoia-oma-maksuasjad-korras-laenu-taotlemisel-voib-nuud-pank-kusida-kliendi-andmeid-otse-maksuametist?id=87128627
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 14 Aug 2019 10:50

spl wrote:
projekteerija wrote:Viimasel ajal poes käies olen pidevalt tabanud ennast mõttelt , et kas elu muutubki selliseks nagu praegu või on see vaid ajutine vaheheetapp. (Õnnelikud ajad...need kes vähegi suudavad ennast kohale vedada saavad tegevuse) Nimelt on mu lähiümbruse kaupluste töötajad viimasel ajal üha vanemad. Rahulik piirkond, kaupluste vahel üha tihenev konkurents üha viletsamate võimalustega kedagi tööle palgata. Õhtuti ongi nüüd tööl vaid üle 70-sed. Paar päeva tagasi üks taat riiulite vahel nägi juba nii vilets välja, et tekkis kahtlus, et tuleb kiirabi kutsuda. :shock:



Mis tööandjatel üle jääb, uued tööturule saabujad ei taha keegi käsi määrida ega vähimatki füüsilist tööd teha :| Aga kui need inimesed ka lõplikult ära väsivad, siis ei teagi, kus töötajat leida.
Suurim osakaal vanemaealisi õpetajate seas, korralik katastroof on sealt tulemas lähima 5 aasta jooksul, sest õpetajaks õppijaid sisuliselt polegi.

Vanemaealiste tööhõive tõusis viimase kümne aasta kõrgeimale tasemele
https://www.err.ee/970315/vanemaealiste-toohoive-tousis-viimase-kumne-aasta-korgeimale-tasemele


Õpetaja ametil olevat üks imeline omadus. Hoiab ameti pidajat nooremana ja kõbusamana jne. Kui samaealisi teiste ametite pidajaid. Mul lähikonnas on terve hulk õpetajaid , kes sisuliselt jalad ees klassist väljusid. Muidugi on tegemist raske tööga ja enamus inimesi sellesse ei sobi. Kuid selle valguses on täiesti arusaamatu poliitikute soov rajada hiigelkoole, teha pidevalt koolireforme jms. (lõhnab rohkem kellu ja seguga raha parteikassasse sokutamisena) Usaldagu õpetajaid ja hajutagu pigem koolivõrku. Lapsi on lihtsustatud exceli tabelis effektiivne kokku koguda aga praktikas hiigelsüsteem ei ole õpetajasõbralik. Eriti vanemaealisi või osatööajaga või mitteniiväga ideaalsete kutseprofiiliga õpetajaid selles ei kasuta. Praegune haridusministeerium mängib ohtlikut mängu. Kiirähk võttis selle hiigelkoolitamise vägagi oskuslikult kokku :
https://epl.delfi.ee/arvamus/andrus-kiv ... d=85053753
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Aug 2019 17:44

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Aug 2019 17:53

Narvas alustati sotsialismi projektiga, lahe ja selle tulemusena kannatab kõvasti ülejäänud Eesti. Et siis kuidas Narvas head kaugkütte hinnad, mujal kerkivad hinnad kohe väga kõvasti. Küttepuu hind kerkib palju.

Helme ja Aas panid seljad kokku: põlevkivi jääb Eestis kasutusse
https://majandus24.postimees.ee/6753256/helme-ja-aas-panid-seljad-kokku-polevkivi-jaab-eestis-kasutusse

«Algatasime seadusemuudatuse, mis lubab Narva elektrijaamadel taastuvenergia tootmist ja hoiab stabiilsena Narva linna kaugkütte hinna,» märkis Aas. «Tänu väheväärtusliku biomassi kasutamisele Narva jaamades hoiame puhtana Eesti looduse ja tagatud töökohad Ida-Virumaal. Lisaks aitame põlevkivisektoril kiirendada üleminekut elektri tootmiselt õli tootmisele rafineerimistehase rajamisega.»

Pole hullemat asja, kui probleemi lahendamisel hakatakse loosungitega sotsialistlikke projekte tegema. Nägin ka, et postimehed kommenteerijad enamus ei saa üldse probleemi olemusest aru. Kogu see sotsialism hakkab korralikult tulema nende rahakotist ! PS. Seda probleemi oli Eesti Energial aega lahendada 10 aastat ja ikka mehed pukis.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Aug 2019 22:56

It's raining plastic: microscopic fibers fall from the sky in Rocky Mountains
https://www.theguardian.com/us-news/2019/aug/12/raining-plastic-colorado-usgs-microplastics

Plastic particles falling out of sky with snow in Arctic
https://www.bbc.com/news/science-environment-49295051
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 Aug 2019 01:16

laul mitte väga kaugest minevukst, teame ju kõik seda eestikeelset varianti, aga ingliskeelne on siin
https://www.youtube.com/watch?v=UKAeeGn ... e=youtu.be

hinnakem neid aegu, meie kallid on veel koos meiega ....
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 Aug 2019 10:37

sots on sots on sots: ühisomandis asja püüab panna endale raha teenima (ehk siis asjad peavad olema ühised selleks, et neid saaks endale krahmata)
https://www.postimees.ee/6753757/barbi- ... a-tal-pole
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 15 Aug 2019 12:54

Visioon tõelisest looduskaitsest. Mittemillegitegemine on ainus tõeline keskkonnakaitse. Või käsitleda seda uue akna laienduskatsena või keskonnasotsialismina ...millest saab keskkonnakommunism mis reeglina annab tulemuseks keskonnadiktatuuri...jms. :?
https://yle.fi/uutiset/3-10919955
Loodaks, et see visoon on mittetõene (sellise võiks koledamas vormis esseessarjana isegi mõne päevaga kokku kirjutada) ...kuid õhus (Lääne Euroopa poole vaadates mõnede uute peavoolu rohesotside ja ka mõnede liberastide (räägivad ühest - ntx. Euroopas ei jagu töökäsi ja suurendame sisserännet. Kuid praktikas tähendab see summaarselt siiski sama. Paadisolevad mehed tahavad ka oma esimese uue auto, lennureisi, naised ja maja vms. osta. Veel parem saada või ära kelleltki võtta (Valge mees on juba mitu autot ostnud-nendega sõitnud ja ka lennureise teinud ...seega oleks "õiglane" talle rohkem mitte lubada ..tööd võib veel edasi teha kui "lubame". Kommunistlik limiit on täis. jne. tegemisi ütlemisi jälgides) on märke, et asjad võivad sedasi või veel hullemaks areneda. :?
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 Aug 2019 13:50

Nonii, kohtueksperdid ültevad, et keeleluu murd on sagedamini kägistatutel, mitte poodutel (mööndusega, et ka vanematel inimestel rohkem). Mind ikkagi huvitab, et kui hästi on võimalik paberlinaga ennast üles puua (või kägistada).
https://www.zerohedge.com/news/2019-08- ... n-murdered
(Kui asja elavalt ette kujutan, siis ehk on nii, et poomise puhul keeleluu nihutatakse üles (keel väljub suust), kägistamise puhul aga surutakse lihtsalt kokku: küllap on oluline info ka see, kus on täpselt naha marrastused ja kui palju neid on - kas poos ennast mitu korda järjest .....)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 Aug 2019 14:28

Veel üks idee ärimeesteee: ketotoitude söökla (ja sööklate kett) :idea: :!: :arrow:
Aga valige sinna õigeid toiduained, muidu pole asjal tervislikku efekti
https://www.youtube.com/watch?v=fdr2JPLWNvY

sellest videost aga selgub, et kõige kasulikum kaalulangetuseks on lühiajaline intensiivne koormus (jõutrenn) või pikajaline väike koormus (jalutamine), seevastu vastupidavusalade harrastamine kudede hapnikuvaeguse piiril (anaeroobne ehk hapnikuvõlas trenn) on hoopiski kaalulangetuseks kahjulik, sest rasva asemel lammutab valkusid (aneroobne mehhanism on väga ebaefektiivne, kasutab küll glükoositagavarasid, aga need on orgaminsmis väikesed, neid saab kiiresti võtta hoopis glükoneogeneesist ehk valkude/aminohapete muundamisest, rasvast ka, aga aeglasemalt)
https://youtu.be/N1zjLsnHDPo?t=753

---
uus teadmine minu jaoks on suhkru-valkude või suhkru-rasvade kompleksühendid, mis osalevad paljude tsivilisatsioonihaiguste tekkes:
https://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_ ... nd-product
ilus näide, miks liigne süsivesik on kahjulik, suhkru funktsioonis võibolla ka inimese kõige loomulikum suhkur ehk glükoos, kui teda on liiga palju
aga need ained võivad tekkida juba toidu valmistamisel:
https://en.wikipedia.org/wiki/Glycation#Exogenous
Last edited by td on 15 Aug 2019 16:24, edited 6 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 15 Aug 2019 14:44

td wrote:Nonii, kohtueksperdid ültevad, et keeleluu murd on sagedamini kägistatutel, mitte poodutel (mööndusega, et ka vanematel inimestel rohkem). Mind ikkagi huvitab, et kui hästi on võimalik paberlinaga ennast üles puua (või kägistada).
https://www.zerohedge.com/news/2019-08- ... n-murdered
(Kui asja elavalt ette kujutan, siis ehk on nii, et poomise puhul keeleluu nihutatakse üles (keel väljub suust), kägistamise puhul aga surutakse lihtsalt kokku: küllap on oluline info ka see, kus on täpselt naha marrastused ja kui palju neid on - kas poos ennast mitu korda järjest .....)


Loe vahelduseks tema märkmiku sisu, see on kole.. Üks vähem või rohkem pole nii oluline, tähtis on taibata kui seotud osad inimesed tegelikult on, selle taga on otsused mis on palju vingemad kui tänaseks üks kuivav kärss..
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 Aug 2019 16:20

asjalik jutt majandusest, aga selle pideva paranemise jutuga ma ei oleks nõus,
https://www.err.ee/970700/analuutikud-n ... nagi-olnud
sest katse ahviga näitab, et ebaõiglus viib mässama
https://www.youtube.com/watch?v=meiU6TxysCg
(iseasi, mida mässajad selle "ebaõigluse" all enda jaoks tajuvad)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 15 Aug 2019 19:51

https://www.err.ee/971168/helme-alustasin-vaheri-suhtes-distsiplinaarmenetlust
"See ülesanne, mille Elmar Vaher sai oli ettepanekute tegemine, kui tekib vajadus teha kärpeid. Et missugused võiksid olla kärpe tegemise kohad," lausus Helme.
"Keegi ei ole kunagi rääkinud, et Elmar Vaherile on antud ülesanne koondada ära politseinikke, vähendada töökohti, vähendada palgafondi või muud taolist. Keegi ei ole talle sellist ülesannet andnud, see on puhas vale, kui ta väidab, et selline ülesanne on talle antud," lisas Helme.
..ma ei saa absoluutselt aktsepteerida seda, et minule alluva asutuse juht sisuliselt paneb küsimärgi alla ministeeriumi juhtimise ja ministeeriumi otsustusõiguse. Ja võtab selle otsustusõiguse enda kätte.


Neid sõnu lugedes oleks justkui ministril täielik õigus sekkuda politseijuhi tööülesannetesse.
See juhtimisstiil mis siit kumab, jääb paraku põlvkonnatagusesse aega ja on tänapäeval parim viis organisatsiooni lammutamiseks.

No tõesti ei taha ekrevastase hüsteeriaga ühineda. Olen endamisi võimaluse andnud ja tahaks näha, kas tehakse või mitte. Vaikselt lootes, et äkki tehaksegi.
Aga sellisel kombel võtavad nad küll ise selle võimaluse endalt väga ruttu ära.
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 15 Aug 2019 20:06

https://www.err.ee/971177/ratas-usaldan ... irektorina
Ratas: usaldan Vaherit PPA peadirektorina

Nüüd siis saame näha, kas kõlakad KE ja RE salakokkuleppest osutuvad tõeks või mitte.
Kui jah, läheb siit edasi kiiresti.
Võimalus ja ajastus on head.

Kui asi on siiras, siis pandi valitsusjuht ja koalitsioonipartner taas tanki. Millele Ratas reageeris igati professionaalselt.
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Aug 2019 20:45

Ma isegi enam ei vaeva oma pead poliittsirkusega, õhus Eestis kui üldiselt kirbe (saabuva) majanduskriisi lõhn. Soovitan hakata valmistuma selleks, et tellimused langevad ja iga sendi pärast pead kaklema.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 122 guests