Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2018 00:28

Full Reserve Banking on olnud ikka aeg-ajalt diskussioonina üleval, viimati lausa rahvahääletus Šveitsis
https://en.wikipedia.org/wiki/Swiss_sov ... tive,_2018

aga maailm jätkab samal kursil
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2018 06:56

Riina Sikkut ütles, et ta kohtub arstidega taas ülejärgmisel nädalal, et arutada, kas valvearsti teenuse saaks käivitada juba tuleval aastal.

https://www.err.ee/875585/valvearsti-te ... koormusele

Kui asi toimub sotsialistlikel alustel, siis varsti hakatakse juurdepääsu piirama (vastasel juhul tuleksid kõik tasuta hüvesid nautima ka kõige väiksema vaevusega, mis aga patsiendi jaoks võibolla tähendab emotsionaalselt maailma lõpu algust). Seda suletud uste poliitikat kohtan ma Rootsis - tasuta teenuse uksed on lukus, telefonile vastab automaatvastaja jne.

Siin oleks hea turunišš erakliinikule, kes võtaks kõik abiotsijad vastu, sõltumata diagnoosi kergusest, kuid annaks patsiendile professionaalset abi või siis ka kindlustunde, et kõik on OK ja pabistada pole vaja. See muidugi tähendaks sõltumatust Haigekassa bürokraatiast ning see läheks abivajajale kalliks maksma (maksab ise ja vabatahtlikult, sest valida on sotsialistliku meditsiini ja erameditsiini vahel).
Asi võiks minna veel kaugemale - arst, kes tuleb alati kutse peale koju (nö perearsti visiit koju), kuid loomulikult mitte tasuta. Loomulikult jääb võimalus kasutada ka sotsialistlikku ehk riiklikku meditsiini (s.t. nädalavahetustel arsti ega õe koduvisiiti ei toimu, haiglas võetakse jutule üldjärjekorras madalaima prioriteedi alusel).

Eraettevõtlus on see, mis paneb asjad paika. Iseasi, kuivõrd on maksujõulisi "kliente". Küllap leiduks ka suure kogemusega professionaale, kes kompetentsilt mitte halvemad poleks riiklikust süsteemist. (paljud kogenud töötajad sooviksid ehk üle tulla sellisesse erameditsiini.) Seitsme kg hõbeda eest nädalas ehk mitte, aga 5 kg eest nädalas ehk hakkaks ka mina juba mõtlema kodumaale kolimisest. (Minul on EMO patsientide uurimise kogemus alates 1999. aastast.) Järgmine nädal kulub töömaratonist taastumiseks ja isikliku elu elamiseks, seega 5 kg ei ole eriti palju nõuda.

Seega haigekassanduse süsteem vajaks reformimist küll. Osa rahast võiks jätta inimeste enda kätte ja siis nad saavad valida, kas ostavad odava või hea. (valik sõltuks ilmsesti ka sellest, kui tõsiseks oma häda peetakse). Siiani on suurim vastuväide olnud, et lihtne inimene ei oska ise otsustada meditsiini headuse üle. Kui see otsustus aga taandub kättesaadavuse taseme hindamisele .... ?

Mingi lahjem variant võib ju olla Uberi sarnane koduvisiitide erasüsteem meedikutele (võimalus lisa teenimiseks oma töö kõrvalt), aga teenuse kvaliteet võib olla seal väga kõikuv (kuigi hindamissüsteem paneks professionaalid jälle pingeritta).

Kõik need "head mõtted" eeldavad aga seda, et oleks ühine patsiendiinfo andmebaas, millele on ligipääs kõigil professionaalidel, kasvõi oma iPadi kaudu. (sarnaselt doonorikaardile on iga kodanik määranud, kas tahab oma andmeid jagada kõigile professionaalidele või piirdub vaid oma perearstiga). Loomulikult peab see ligipääs olema ka seline, et saab tekitada uue sissekande.
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2018 07:43

Lugejakommentaar müügimeeste kohta kaubanduskeskustes:
Korrakaitseseadus § 55. Avalikus kohas käitumise üldnõuded
(1) Avalikus kohas on keelatud käituda teist isikut häirival või ohtu seadval viisil, eelkõige:
4) pakkuda isikut häirival viisil talle kaupa või teenust või häirival viisil kerjata;


Ehk siis müügimehele lajatada otse: "Teie tegevus käib EV Korrakaitseseaduse paragrahv 55 lõige 1-4 alla"
(kuigi jah, meetmed sellise paragrahvi korral piirduvad sisuliselt vaid suulise märkuse tegemisega, vaevalt, et politsei kuni 48 tunniks kinni peab:

§ 57-2. Riikliku järelevalve erimeetmed
(1) Korrakaitseorgan võib käesoleva seaduse §-s 55 sätestatud avalikus kohas käitumise üldnõuete üle riikliku järelevalve teostamiseks kohaldada käesoleva seaduse §-des 30, 31, 32, 34, 44, 49, 50, 51 ja 52 sätestatud riikliku järelevalve erimeetmeid käesolevas seaduses sätestatud alusel ja korras.
(2) Politsei- ja Piirivalveamet võib lisaks käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud erimeetmetele kohaldada riikliku järelevalve teostamiseks ka käesoleva seaduse §-des 33, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 45, 46, 47 ja 48 sätestatud erimeetmeid käesolevas seaduses sätestatud alusel ja korras.

§ 46. Isiku kinnipidamine
(1) Politsei või seaduses sätestatud juhul muu korrakaitseorgan võib isiku kinni pidada, sulgedes ta ruumi või sõidukisse või piirates muul viisil olulisel määral tema füüsilist vabadust, kui see on vältimatu:
1) vahetult eelseisva kuriteo toimepanemise ärahoidmiseks;


müügimees võib omakorda vastu lajatada paragrahviga 57:
§ 57. Käitumise häirivuse hindamine
Käesoleva seaduse §-des 55 ja 56 sätestatud käitumise häirivuse hindamisel lähtutakse keskmisest objektiivsest isikust ja eesmärgist, milleks avalikku kohta tavapäraselt kasutatakse ning selle piirkonna tavadest.
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2018 09:19

inflatsiooniga korrigeeritud graafikud annavad natuke teistmoodi pildi kullale ja hõbedale, küsimus vaid selles, et kas tehniline progress on toonud nende hinnad jäädavalt alla või on tegemist ikkagi emotsioonitu usuga fiat valuutasse kui mugavasse vahetusväärtusesse, mis muutub ahnuseks ja hirmuks, kui fiat raha nõrgeneb kiiremini kui eile-täna
https://goldsilver.com/blog/its-officia ... urce=zaius

kolmas faktor on ka
kas varade koondumine väheste inimeste kätte on kulla hinda tõstev või langetav faktor.
a) Kui enamusel inimestest on raha vaid hädapärase füsioloogilise vajaduse katmiseks ning "ülejäänutel" on raha nii palju, et ei oska sellega midagi peale hakata peale kullast WC-pottide ladustamise.
b) Kõik inimesed on ühtviisi keskklass (selle saavutamiseks vist võimalik vaid ümberjagamise ühiskond ehk kõik võrdselt vaesed), siis igaüks tahab omada natuke kulda. Suure inimhulga peale teeb see suure koguse.

neljas faktor on ka
Kulda ihkavad inimesed on ajalooliselt paljunenud sama kiiresti kui on lisandunud füüsilise kulla hulk inimeste kätes. Nüüd on rikkamate ühiskondade inimesed hakkanud aeglasemalt paljunema. Kas see tähendab, et kulda ihkavaid inimesi tekkib ka vähem juurde kui kulda kaevandatakse?
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 09 Nov 2018 11:12

td wrote:inflatsiooniga korrigeeritud graafikud annavad natuke teistmoodi pildi kullale ja hõbedale, küsimus vaid selles, et kas tehniline progress on toonud nende hinnad jäädavalt alla/.../

Siinkohal tasub ehk mõelda sellele ühele kes on põllule kündma jäänud, ja üheksale söögiootajale toas (koos kogutud kullakotikestega nurgas). Minu arusaam kohaselt on siiamaani suurenenud nii kaevandatud kulla kogus kui rahvaarv. Kui viimane stabiliseerub siis "unts-per-kärss" paratamatult suureneb, samas "hüved-per-kärss" ei pruugi seda mitte teha - kuivõrd puhtfüüsilises mõttes peab noorem põlvkond üleval nii iseennast kui ka vanureid.

"Puhtfüüsilises" mõttes tähendab kui opereerime kategooriatega nagu "tööle kulutatud aeg" (nagu rõhutas A. Barnhardt), toodetud ja söögivalmis leivapätsid, ulualune jne. Pildile finantsmaailma hologrammi lisamisel võib muidugi jääda mulje et ka hüved suurenevad.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Nov 2018 12:26

Uskumatu, kuidas tarbijaid lüpstakse, lepingutingimusi täidetakse valikuliselt.

Alexela tõstis fikseeritud elektrihinda, Eesti Energia peab võtet lubamatuks
https://www.err.ee/875539/alexela-tostis-fikseeritud-elektrihinda-eesti-energia-peab-votet-lubamatuks

Alexela argumenteerib hinnatõusu oma tüüptingimuste punktiga 2.4, mis ütleb, et elektrimüüjast sõltumatutel äärmuslikel tingimustel on neil neil õigus hinda korrigeerida. See tähendab nii hinnatõusu- kui -langetusvõimalust.

Elektriturul on küll tõus olnud, aga äärmuslikest tingimustest asi valgusaasta kaugusel !
spl
Site Admin
 
Posts: 17138
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2018 12:55

Mida-mida!? :shock: :evil: :evil: :evil:
https://www.err.ee/875792/ligi-presiden ... kirja-anda

kuidas see president varem ütleski, et kõigiga peab rääkima, et siis tekkib arusaam vms.
mis krdi leping, rahva poolt valimata presidendil pole nagunii nii suuri volitusi, tal on vaid esindusfunktsioon!
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2018 13:00

spl wrote:... aga äärmuslikest tingimustest asi valgusaasta kaugusel !

Suvel oli äärmuslik põud, aga sügisel oli jälle äärmuslik üleujutus Norras, elektrihinnad on jälle languse suunas.
Kui keegi leiutaja peaks tulema välja mõne efektiivse elektritootmise viisiga talvetingimustes ühe küla või linnaosa piires, siis Alekseela jt. võivad oma lepinguga edaspidi ... pühkida. Seni peab jah kahjuks müts peos käima härrade ukse taga. Ühe linnaosa piires ei oleks vaja isegi elektrivõrku tagasi osta, lihtsam ja odavam on tarbijatel moodustada kooperatiiv ja vedada ise uued liinid.
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Nov 2018 15:09

to td,

tegelt mikrotootjad ka kehvad ajad, ntx hetkel päikesetootlus mul olematu, tuulegenekas ka seisab pikemat aega.


---

See migratsioonilepe täiesti üllatav, kuidas saab tagaselja vastu võtta lepingut, mis määrab ära palju metslaste hordi peame võõrustama. Meile väideti, et see ei too mingeid kohustusi, seal on väga kindlad kohutused olemas, mis jutt see on. Miks kirjutatakse järjekindlalt alla lepingutele, kus ei teadvustada selle mõju meile :?

Marti Aavik: ei Absurdistanile! Miks saadetakse migratsiooni-allkirja andma president?
https://arvamus.postimees.ee/6449160/marti-aavik-ei-absurdistanile-miks-saadetakse-migratsiooni-allkirja-andma-president
spl
Site Admin
 
Posts: 17138
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Nov 2018 23:05

Ma usun, et enamus inimesi paneb tähele kui soe ja niiske november on. Pidevad udud jne. Tuttav metsamees rääksin, et tänu sellele pidid metsades igasugu mädanikud ka rohkem levima. Hirmuga mõtlen, kui külma talve ei tulegi, palju sääski tuleb järgmine aasta - see aasta oli juba õudusfilm :shock:
spl
Site Admin
 
Posts: 17138
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2018 23:09

Jah, enamasti Mart tinutab (-10) ja Kadri kuseb (+5). Ilmaennustus esialgu külma veel ei luba. Mul muidugi hea meel, sain kompostihunniku ümber laduda ja natuke ka lehti riisuda. Endiselt on kaks naabermaja elaniketa, aknad pimedad, lehed riisumata.
Südant soojendav oli see, et päris mitu mardisantide seltskonda liikus tänaval.
Udu tuleb sellest, et õhk on jahedam kui maapind, see on alati sügiseti, kui jahedaks läheb. Kolmapäval oli kogu tee Tallinnast Tartusse üks suur udu. Tartus on esimeste kangemate külmadega Emajõe pealt udu valgunud linna peale. Vaat need ongi juured, kui tead täpselt, kuidas iga aasta erinevatel aastaaegadel on .... Naine aga Rootsi eluga ära harjunud, meeldib meie Rootsi kodu (eks ma olen natuke uhke ka selle peale, et suutsin sellise mõnusa kodu talle luua, aga see on skisofreeniline olukord, ma tunnen iga ihukarvaga, kuidas armastan oma isakodu ja selle ümbrust, kuigi Rootsis on jah palju lihtsam ja mugavam oma eluga edasi kulgeda.)
Last edited by td on 09 Nov 2018 23:19, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Nov 2018 23:15

See soe kliima toobki meie piirkonda kaasa: palju hallitust, samblike vohamist, mädanikke, erinevate putukate uputust. Päris ebameeldiv värk
spl
Site Admin
 
Posts: 17138
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2018 23:20

spl wrote:See soe kliima toobki meie piirkonda kaasa: palju hallitust, samblike vohamist, mädanikke, erinevate putukate uputust. Päris ebameeldiv värk

Jah, kui nii edasi, siis saame troopilised haigused ka.
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Nov 2018 23:25

td wrote:
spl wrote:See soe kliima toobki meie piirkonda kaasa: palju hallitust, samblike vohamist, mädanikke, erinevate putukate uputust. Päris ebameeldiv värk

Jah, kui nii edasi, siis saame troopilised haigused ka.


Tean, paljud inimesed vihkavad külma, aga tegelikkuses külma on vaja igas mõttes. Ka kahjurite hävitamiseks. Lihtsalt kõhedust tekib see soojenemise kiirus, selleks peaks päris pime olema, et mitte märgata anomaaliat, kui detsembris muru niidetakse. Samuti see +3-+5 vahemik ja meeletu niiskus on täielik põrgu liigesehaigetele.

td kusjuures Saksamaal juba igasugu imehaigusi, meie meediasse jõuab vähe sellest infot. Nüüd ei tulegi meelde, aga seal tuli ühte järve soojaga elama mingi troopilise maa nahaparasiit.
spl
Site Admin
 
Posts: 17138
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 10 Nov 2018 12:54

Tundub endiselt, et viimase aja ilmaanomaaliate taga on Põhja-Atlandi suurte õhumasside pöörlemine vastupäeva. Korraks (kui oktoobri lõpus lumi hetkeks maha tuli) tekkis paar suuremat päripäeva keerlevat süsteemi, aga seejärel pääses vastupäeva liikumine jälle võimule. Hakkasin seda suurt pilti eelmisest sügisest alates aeg-ajalt vaatlema. Hiliskevadised külmad kaugel mandri Euroopas, anomaalselt soe suvi jne. on kõik suure tõenäosusega sellest ilmingust kinni. Kõik tavapärased õhuvoolude skeemid on lihtsalt sassis. Aladel, kus sügiseti puhuvad tavaliselt lääne- ja loodetuuled, on nüüd valdavad hoopis lõuna-, kagu- ja edelatuuled jne. Miks see õhuvool pahupidi läks, teab ainult vanajumal ise. Mõned arvavad, et arktilise jää sulamine on põhjuseks. Kel huvi, saab ise vaadata ja oma tähelepanekuid teha. http://www.windy.com
neto
 
Posts: 369
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Nov 2018 14:55

Kui kliimamuutused/anomaaliad osutuvad tõeks, siis järgmine küsimus on, kas nende vastu saab midagi teha või mitte. Kui ei saa, siis milleks rabeleda. Mina arvan, et pinnases ja merepõhjas vangis olnud metaani vabanemine külmematelt aladelt on suur päästikmehhanism, mis võib tuua muutuste olulise kiirenemise, kuna metaani kasvuhooneefekt on palju suurem.
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Mõtleja » 10 Nov 2018 17:50

Kas keegi ka seda on jälginud, et kuidas maa magnetväli on muutunud/kahanenud? Magnetiline põhja ja lõunapoolus peaksid praegu päris kiirest liikuma ja teoorias võib tulla flipflop ja maakera hakkab üldse teistpidi pöörlema.
Mis see kaasa toob? Ei kujuta ette. Aga see soojenemine on ikkagi kosmilise tähtsusega ja seotud ilmaruumiga, minu arvates.

Kunagi kirjutasin siia, et piibel on võinud olla ühe mehe elubiograafia järgi kirjutatud, aga nüüd ma enam ei usu, et ta kandis puuvillaseid riideid ja oli vegan. Pigem kandis ta ideaalis meriinovillast ja sõi rasvast kuivatatud liha.

Majandusest - Eestis araablaste kohalolu on märksa suurem, kui oleks osanud isegi arvata. Nüüd ise sellise taustaga firmas töötamas ja saan aru, miks araabiamaades nii palju sõdu on.
Neil on muidugi kõva müügioskus ja kontaktid, mis kohalikel täiesti puuduvad ja vähene konkurents sõjas olevatesse riikidesse toiduainete eksportimisel. Eestisse kogu sellest kasumist jäävad küll riismed.

Miks neid pagulasi nii palju vaja on - kas keegi tahab diktatuuri ja sõda euroopasse?
Mis oleks muidugi kõige kasumlikum äri väikesele eliidile.
Mõtleja
 
Posts: 153
Joined: 20 May 2015 18:46

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 10 Nov 2018 21:12

Mõtleja wrote:Mis oleks muidugi kõige kasumlikum äri väikesele eliidile.


Piibel räägib sellest, et lõpuaegadel läheb olukord nii hulluks, et rahvad paluvad põlvili Antikristuse tulekut.
Tema toob võltsrahu. Lubab rahu ja kõik teevad mida iganes, et ainult rahu saada.
Ta petab paljusid. Maailma ühendamine käibki niimoodi. Aga ärge uskuge neid jutte rahust ja õnnest.
Trump see ei ole kohe kindlasti, ärge uskuge, kui keegi ütleb.
See peab olema ülikarismaatiline kurjus, see isik. Ilmselt hologrammi abil petab ka maid ja rahvaid.
Tema tulekuks korraldatakse palju segadust, mis praegu käibki.

Ainus, tõesti ainus valik on Jeesus, pääste. Rohkem valikuid pole.
9-aastane tüdruk saab teate Jeesuselt, et Ta tuleb varsti tagasi Maa peale:
https://www.youtube.com/watch?v=IyIxXUVEuaA
h
 
Posts: 1731
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 10 Nov 2018 23:13

Kuhu iganes vaadata, kristlased on praeguses maailmas peaaegu vähesed, kes tõtt räägivad.
Hoiatus: meie riik ei levita tsiviilkaiste infot.

Märksõnad: mürsk, miinipilduja miin, lennukipomm, GRAD rakett jne.

Ukrainas kasutusel olnud GRAD viimaste killuvöönd tapab kuni 200m peale, lõhkekehast väljuvad teravad killud, mis lendavad läbi autode, õhemate majaseinte ja pihtsaamisel rebivad inimsel tavaliselt midagi küljest ära! Eriti ohtlikus teeb neid kiir-rakette, kuna nad jõuavad kohale hääletult (ilma vilinata) ning neid on tavaliselt trobikond korraga ning kannavad endas väga suurt lõhkeiane kogust.

VAID LAMADES on oht minimaalne. Isegi kükitades kasvab pihtsaamise ja lööklainega kukkudes vigastuse kümnetes kordades! Spetsialist annab nõu:

ÜLDISED JUHISED TEGUTSEMISEKS POMMITAMISE KORRAL
TÄNAVAL! Kui kuulete mürsu vilinat (ta on rohkem müra moodi) ja peale seda 2-3 sek pärast plahvatust, kohe viskuge maha. Ärge paanitsege: juba see, et kuulsite mürsku tulemas, tähendab, et mürsk kukkus piisavalt kaugele. Ja need sekundid enne lõhkemist lihtsalt kinnitavad küllalt ohutut kaugust. Samas järgmine mürsk võib teile lähemale kukkuda, seetõttu enda rahustamise asemele on vaja kiirelt ja tähelepanelikult ringi vaadata, kus saab varjuda turvalisemalt.

Kui leidub mõni väljaulatuv koht (isegi kõnnitee serv vms), kraav, iga süvend maapinnas, siis kasutage seda kaitseks. Kui läheduses on mõni betoonkonstruktsioon, heitke selle kõrvale.

Lamada on vaja selleks, et vähendada võimalust saada pihta kildudega. Kõik see ei aita otsetabamuse korral, kuid vähendab võimalust saada killuhaavu. Killud lendavad üles ja laiali ning kui inimene seisab, on suurem tõenäosus sattuda nende teele kui lamades.

AUTOS. Välju kohe autost, auto on surmalõks! Killud lendavad läbi auto, istud kildude lennutrajektoori kõrgusel. Lööklaine purustab aknad ja killud lõhuvad su näo, veel hullem uksed jm. osad kahjustavad seesolijaid.

ÜHISTRANSPORDIS. Juhul kui sõidad ühistranpsordis ja jääte pommitamise alla. Käsi viivitamatult peatuda - nõua enda väljalaskmist ja varju koheselt väljas. Bussid võivad muutuda surmalõksuks, vajadusel lõhu klaas (purunev avariiväljapääsuklaas) ning põgene bussist.
h
 
Posts: 1731
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 10 Nov 2018 23:29

Asi pole nahavärvis ega rahvuses ega sookuuluvuses ega vanuses ega elukutses.

Eks-moslem annab tunnistuse Jeesusest:
https://www.youtube.com/watch?v=I2i824Vq708

Et rahvad on liikumisse aetud, üks tagamõte on ajada juudid Iisraeli, enne kui on hilja (tagakius).
Teine strateegiline mõte on tuua max arv inimesi Jumala juurde, ka moslemeid, enne kui on hilja.

Kurjus arvab, et nende plaanid teostuvad.
Jumal arvestab Tema plaanide teostumisega.
h
 
Posts: 1731
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Nov 2018 23:55

sõber saatis mulle kuulamissoovituse, ehk siis intervjuu Tõnis Mägi'ga
https://vikerraadio.err.ee/872457/kajal ... sugavusest

Uskumatul kombel olin kõigega 100% nõus (ehk sain kinnitust, et küllap õigesti tajun maailma asju). Uus moment minu jaoks oli eesti keele ülistus. Tõepoolest, meil on võimas keel!
Aga eks kuulake ise ka ......

----

See, mis praegu California's toimub, on variatsioon teemal Soodoma ja Gomorra
http://kroonika.delfi.ee/news/inimesed/ ... d=84281275

---
Tundub, et nupukamatel (loe: eliidil või tarkadel) on maailm hädade ja sõdade eest varjumiseks kaks kohta: Hawaii ja Uus-Meremaa. Eriti see esimene, sest seal ei ole tugevaid maavärinaid.
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 11 Nov 2018 00:13

h wrote: Ilmselt hologrammi abil petab ka maid ja rahvaid.

Pole küll hologramm kitsamas mõttes, aga illustratiivne analoogiline näide kindlasti - ehk siis kunstlikult loodud meeldiv/karismaatiline kuju, mis levitab oma agendat
https://www.zerohedge.com/news/2018-11- ... ews-anchor
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 11 Nov 2018 00:17

h wrote:9-aastane tüdruk saab teate Jeesuselt, et Ta tuleb varsti tagasi Maa peale:
https://www.youtube.com/watch?v=IyIxXUVEuaA

kui otsida YT-st analoogseid videosid kohtumistest Jeesuse või Jumalaga, siis ikka väga palju on selliseid sarnaseid lugusid.
sama moodi on ka palju lugusid humanoididest, kasvõi näieks see:
https://www.youtube.com/watch?v=9vdRR0ixhps
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 11 Nov 2018 10:26

Valimispettusest Saksamaal:
https://youtu.be/xckD_RCXkzA?t=119
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 11 Nov 2018 10:29

td wrote:See, mis praegu California's toimub, on variatsioon teemal Soodoma ja Gomorra
http://kroonika.delfi.ee/news/inimesed/ ... d=84281275


Jah, Soodoma ja Gomorra lõppfaas. Samas ilmselt on sündmused ajastatud vahevalimiste järel-perioodiks, et kahjustada toolil istuvat presidenti. Miks ei tahaks nagu uskuda hiljutiste rohkete põlengute iseteket?

td wrote:sama moodi on ka palju lugusid humanoididest, kasvõi näieks see:


Püütakse praegu neid rõhutada, et asendada Jumal nendega. Need ei ole läinud ristile inimkonna eest ega armasta inimkonda.
Juba mõnda aega tunne, et me üldse ei tea, mis siin maailmas toimub.
Või kes veel inimkujuliselt tänaval ringi käivad.

Parem hoida kinni sellest, mis on oma. Ja mis on sajandeid kandnud inimesi meie kultuuriruumis.
Ehk siis Piibel.
h
 
Posts: 1731
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 11 Nov 2018 12:56

h, kas Piiblis on mõni koht ka sellest, kuidas inimene tegi ise enda sarnase olendi? Mulle otseselt ei meenu. Meenub küll klassikalisest kirjandusest näiteid, kus inimene on püüdnud kujundada-arendada superinimest, aga Piiblist ei meenu. Filosoofiliselt lähenedes peaks see olema mittemeelepärane tegevus - konkureerida Jumalaga tema kõige suurema loomingu pärast ja see võiks ju hoiatava näitena olla kuskil Piiblis ka kirjas.
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 11 Nov 2018 18:45

td wrote:h, kas Piiblis on mõni koht ka sellest, kuidas inimene tegi ise enda sarnase olendi? Mulle otseselt ei meenu. Meenub küll klassikalisest kirjandusest näiteid, kus inimene on püüdnud kujundada-arendada superinimest, aga Piiblist ei meenu. Filosoofiliselt lähenedes peaks see olema mittemeelepärane tegevus - konkureerida Jumalaga tema kõige suurema loomingu pärast ja see võiks ju hoiatava näitena olla kuskil Piiblis ka kirjas.


Tuleb pähe seoseid, kus Jumal püüab takistada inimesel superrassiks saamist. Ning et inimene liiga targaks ei saaks.

Vanas Testamendis I Moosese raamat -- Paabeli torni ehitamise lugu.

6 Ja Issand ütles: „Vaata, rahvas on üks ja neil kõigil on üks keel, ja see on alles nende tegude algus. Nüüd ei ole neil võimatu ükski asi, mida nad kavatsevad teha!
7 Mingem nüüd alla ja segagem seal nende keel, et nad üksteise keelt ei mõistaks!”
8 Ja Issand pillutas nad sealt üle kogu maailma ja nad jätsid linna ehitamata.

Kunstiajaloos on Mesopotaamia peatükis palju juttu tsikuraatide ehitamisest -- nagu paralleel Egiptuse püramiididele.
Piibli Paabeli torn oligi üks neist tsikuraatidest Babüloni linnas.
Babülon oli Mesopotaamia uhkemaid ja rikkamaid suurlinnu omal ajal, metropol meie mõistes.

Paabeli torni paik tänapäeval: http://www.livius.org/pictures/iraq/bab ... anki-ruin/
Last edited by h on 11 Nov 2018 19:24, edited 1 time in total.
h
 
Posts: 1731
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 11 Nov 2018 19:05

td wrote:h, kas Piiblis on mõni koht ka sellest, kuidas inimene tegi ise enda sarnase olendi? Mulle otseselt ei meenu. Meenub küll klassikalisest kirjandusest näiteid, kus inimene on püüdnud kujundada-arendada superinimest, aga Piiblist ei meenu. Filosoofiliselt lähenedes peaks see olema mittemeelepärane tegevus - konkureerida Jumalaga tema kõige suurema loomingu pärast ja see võiks ju hoiatava näitena olla kuskil Piiblis ka kirjas.


Teine koht, mis meenub, on Noa laeva lugu.

I Moosese 6:4 Sel ajal, ja veel pärastpoolegi, kui Jumala pojad
heitsid inimeste tütarde juurde ja need neile lapsi ilmale tõid,
olid hiiglased maa peal: needsamad vägimehed, kes muistsest
ajast on kuulsad mehed.

"Jumala pojad" said inimese naistega lapsi ja sündisid hiiglased. See on kummaline koht. Kes need "Jumala pojad" olid? Langenud inglid? Ufod?
Nad korrumpeerisid inimese ära nii hullusti, et Jumal üldse kahetses, et oli inimese loonud. Seetõttu otsustas Ta inimkonna hävitada üleujutuse läbi.
Ainus, kes armu leidis, oli Noa. Tema ehitas laeva, tänu millele tema pere ja loomad-linnud pääsesid ja inimkond alustas nullist.

http://www.bpnews.net/20955/in-search-o ... tions-1979

Kunstiajaloos tekib küsimus, kuivõrd olid "kükloopilised müürid" Mükeene kultuuris, megaliitikumi müürid indiaanlaste juures Ladina-Ameerikas üldse inimeste kätetöö?
https://en.wikipedia.org/wiki/Lion_Gate ... ycenae.jpg
mingi suvaline lehekülg: http://s8int.com/phile/page54.html

Väidetavalt puudub tänapäevalgi tehnoloogia, kuidas neid müüre võiks ehitada.
Ka Egiptuse püramiide ümbritseb salapära, neid poleks võimalik tänapäeva tehnoloogiaaga ehitada.

Nii et härra Darwin, kuidas sa seletaksid niisuguseid müüre?
h
 
Posts: 1731
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Nov 2018 00:12

Ma ikka mõtlen, kui maailma suurriike juhivad juhid, kes ei oska vihmavarju sulgeda mitmendat korda, jätavad I maailmasõja mälestusüritusele minemata, kuna natuke vihma. Siis ikka maailm on tõesti pee... Sain aru, ka miks Trump vihastas, Prantsusmaa julges öelda välja, et okei nõuate sõjaliste kulutuste tõstmist, aga miks peaksime selle raha eest vaid Ameerika relvastust ostma, peaksime eelistama enda toodangut.
spl
Site Admin
 
Posts: 17138
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Nov 2018 00:32

natuke vaatemängu nohikutele
https://youtu.be/1IheG_BIDeg?t=356
td
 
Posts: 14851
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests