Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 16 Aug 2018 23:46

Aga natuke muust ka. Olen mõelnud viimastel nädalatel, et millised on hoovad, millega EU saab meid "suunata", kui järgmiste parlamendivalimiste koalitsioon osutub EKRE-meelseks.


loomulikult tuleks trahvid, aga kui neid lihtsalt ei maksa?

kui meil oleks oma valuuta, siis ilmselt annaks manipuleerida krooni kurssi jms.
kuna meil on ühisraha, siis annaks ehk muuta laenutingimusi karmimaks?

tollid jms. ei ole lubatud, aga uue Euroopa tingimustes ehk tulevad tagasi?

Sama küsimuse võib esitada ka Itaalia kohta (ja tulevikus võibolla ka Rootsi kohta), loomulikult ka Poola ja Ungari.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Aug 2018 08:48

to td,

me selline väike käpiknupp, et meid suunatakse EU rahadega. Niigi võetakse vähemaks, siis öeldakse, et nüüd on üldse kõik. Samas EKRE pole öelnud, et me peaks EUst lahkuma.

Vaata, mis tsirkus käib Inglismaaga, tulemus see, et tulevad piirid, kõik kaubad tuleb ära tollida. Tõenäosus, et EKRE saaks võimule on väga väike.

---

Mõtlen sellele, et hetkel ei saa noored aru, kui ostavad seda ülehinnatud kinnisvara, millised riskid on. Juba statistiliselt, mitu % paaridest lahku läheb, aga enne võetud ühine laen.

Hansson on Keskerakonna laenu omaosaluse kaotamise kava suhtes kriitiline
https://www.err.ee/854467/hansson-on-keskerakonna-laenu-omaosaluse-kaotamise-kava-suhtes-kriitiline
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Aug 2018 08:51

:twisted:

Uue määruse järgi tuleb vähemalt nelja korrusega kortermajadesse lift paigaldada
https://kodustiil.postimees.ee/6134632/uue-maaruse-jargi-tuleb-vahemalt-nelja-korrusega-kortermajadesse-lift-paigaldada
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Aug 2018 08:56

Hansson on tark mees.
Mina arvan ka, et see viib lihtsalt raha ühest taskust teise (nii nagu laenuintressi mahaarvutamine tulumaksust Rootsi näitel).

Kuidas siis tagada noortele inimesele turvatunne, et nad sooviksid lapsi ja peret? Eks ikka läbi patriarhaadi. ;) Kui ühiskonnas oleks üldine kirjutamata reegel/arusaam, et tublid noored mehed koguvad raha ja alles siis loovad pere, oleks ehk asi kindlam. (Noortele naistele sama asja kahjuks soovitada ei saa, sest nende keha vananeb rutem). Samas, meestele oleks vaja kindlustunnet, et abielulahutuse korral nad oma kogutud varandust ei kaotaks - ehk ei tekiks hirmu abielluda ja peret luua.
Kõik muud võimalused viivad turumoonutuste ja sotsialismini ehk kõik on vaesed ja defitsiidis ja maksujõuetud, korruptsioon (tasuta korterite/toetuste jagamine oma tuttavatele või lihtsalt altkäemaksu eest) aga õilmitseks.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Aug 2018 09:04

Mjah, aga buumi ajal korterit osta on terve mõistusega vastuolus. Vahel ehk tasub mõnda aega üürikas ka ära.
Noorte puhul paljud otsused väga rapsimisega, siin peaks vanemad ikkagit suunama natuke. Meeletu laenukoormus toob konfliktid noores peres, mis omakorda lõpetab ka suhte. Seda mustrit ma liiga palju näinud. Siis minnakse lahku, buum ka läbi, korterit ei saa enam turuhinnaga müüa. Siis ongi mõlemad nagu vallavaesed.
Samuti eeldus, et kõrgepalgaline töökoht säilib 30 aastat on ka meelevaldne.

Aga riik ei tohi küll buumi aeg veel hagu alla visata, üldiselt Eesti riik piisavalt vaene, et me ei saa mingit sotsialismi endale lubada.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 17 Aug 2018 10:49

Kuskil kirjutas, et kõige magusamat kinnisvara Noblessneri uutes majades ostab Soome kodanik. Soome hindadega võrreldes see odav!
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Aug 2018 11:12

hmm, ühiskonnas toimub radikaliseerumine
http://objektiiv.ee/nadalakommentaar-ka ... -kodusoda/
Viimane lause on hirmutav!
tunnetan ka ise, et olen muutunud aastatega radikaalsemaks
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 17 Aug 2018 13:58

spl wrote:Mjah, aga buumi ajal korterit osta on terve mõistusega vastuolus. Vahel ehk tasub mõnda aega üürikas ka ära.
Noorte puhul paljud otsused väga rapsimisega, siin peaks vanemad ikkagit suunama natuke. Meeletu laenukoormus toob konfliktid noores peres, mis omakorda lõpetab ka suhte. Seda mustrit ma liiga palju näinud. Siis minnakse lahku, buum ka läbi, korterit ei saa enam turuhinnaga müüa. Siis ongi mõlemad nagu vallavaesed.
Samuti eeldus, et kõrgepalgaline töökoht säilib 30 aastat on ka meelevaldne.

Aga riik ei tohi küll buumi aeg veel hagu alla visata, üldiselt Eesti riik piisavalt vaene, et me ei saa mingit sotsialismi endale lubada.

Kunagi ei maksa unustada, et keskmiselt kestab abielu ehk 6-7 aastat. Ehk jamad riskantse ( isegi keskmisest väiksema laenukesega kuid vähelikviidsemas piirkonnas) laenuga on sisuliselt tõenäosusteooria kohasely garanteeritud.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 17 Aug 2018 14:07

Puhas vesi on järgmine nafta? Soomlased on mures, et nende puhtaveevarud (järved) võivad sattuda vabaturumajanduses rohkem maksbate (spekulantide) küüsi... :?
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005793606.html
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Aug 2018 15:36

Eile sähvatas minu peakeses mõte, et England on ju tegelikult "niidu maa". Küsisin täna ühe norraka käest, et kuidas temale tundub sõna England ja ta ütleski, et see on niidu (niit, niidu) maa. Ei miskit seost inglitega. ;)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Aug 2018 16:51

Mõne inimese elu lihtsalt ei ole täisväärtuslik, kui pole parteilisust.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=83385821

Kui Jumal lõi inimese, siis andis talle kolm omadust: tarkuse, aususe ja parteilisuse - aga mitte kunagi kolme korraga. Nii rääkis üks vana nõuka-aja anekdoot.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 17 Aug 2018 16:59

td wrote:hmm, ühiskonnas toimub radikaliseerumine
http://objektiiv.ee/nadalakommentaar-ka ... -kodusoda/
Viimane lause on hirmutav!
tunnetan ka ise, et olen muutunud aastatega radikaalsemaks


Nii ja naa. Olles kuulanud Alex Jones'i suurte kauguste tagant, tekkis täielik masendus USA suhtes. Reisides siis üle pika aja sinna, ootasin hullemat vaatepilti. Ühes lennukis, mis sõitis üle ookeani, polnud näha näiteks ühtki moslemit ega isegi musta, kõik olid valged nagu vanasti. Linnapildis ei tabanud "muulasi" nii palju kui oleks arvanud. See nii suur maa, tõesti suur. Nähtused ja protsessid hajutatumad. Muidugi, mis toimub suure maa sees, rohujuuretasandil ja ideedetasandil, on keerukam. Aga Objektiiv tundub olevat üle võtnud samalaadse tungiva kõneviisiga meediastiili.

Tundub ka, et vägivaldsed vastuhakud ja põletamised pole "loomulikud ega isetekkelised", keegi ikka aitab nõu, jõu ja rahaga kaasa, et need saaks aset leida. Ehk et siis peaks ussi pead otsima. See pole niivõrd leninlik "alamkihid ei taha ja ülemkihid ei saa" vastuhakk, vaid kunstlikult tekitatud.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Aug 2018 21:08

Loodan, peale valimisi seda ümarprilli enam kusagil ei kohta, mul allergia kantprillide vastu, nüüd hakkab teine kuju ka allergiat tekitama.

Mees kelle meelest normaalne, et naised põllul sünnitavad. Igasugune sotsialism annab buumile veel hagu juurde, see pidu niigi lõppeb kurvalt, kui riiklik sotsialism juurde panna, siis seda kaost raske kirjeldada. Ma ikka tahaks näha nende lubajate katteallikaid, ei ole nii, kusagilt jälle võtame vähemaks pole võtta. Täiendavaid makse tõsta ? Mis need oleks - aktsiisid :lol: :lol: :lol: :lol:

Mäggi Hanssonile: noortel on kodu soetamine järjest keerulisem
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/08/17/maggi-hanssonile-noortel-on-kodu-soetamine-jarjest-keerulisem
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 17 Aug 2018 21:19

spl wrote:Loodan, peale valimisi seda ümarprilli enam kusagil ei kohta, mul allergia kantprillide vastu, nüüd hakkab teine kuju ka allergiat tekitama.

Mees kelle meelest normaalne, et naised põllul sünnitavad. Igasugune sotsialism annab buumile veel hagu juurde, see pidu niigi lõppeb kurvalt, kui riiklik sotsialism juurde panna, siis seda kaost raske kirjeldada. Ma ikka tahaks näha nende lubajate katteallikaid, ei ole nii, kusagilt jälle võtame vähemaks pole võtta. Täiendavaid makse tõsta ? Mis need oleks - aktsiisid :lol: :lol: :lol: :lol:

Mäggi Hanssonile: noortel on kodu soetamine järjest keerulisem
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/08/17/maggi-hanssonile-noortel-on-kodu-soetamine-jarjest-keerulisem

Ääremaa noorel ongi....kui on sunnitud pealinna kolima sest mida sa elad kusagil mõjal kui seal minimaalset turvalisust pakkuvaid teenuseid pole. Sünnitamine ja hambaarsti juures käimine eeldab ju ka Suurtele keskustele kümnise maksmist. Lisaks ega ääremaal ei ole sisuliselt ka uut korterit või korralikumalt remonditut võimalik sisuliselt saada. v.a. kui omavahendites.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 17 Aug 2018 21:58

spl wrote:/.../Mäggi Hanssonile: noortel on kodu soetamine järjest keerulisem
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/08/17/maggi-hanssonile-noortel-on-kodu-soetamine-jarjest-keerulisem

Kunagi arvasin et on osav populist aga nüüd arvan pigem et tegu lihtsalt natuke rumala inimesega:
"kartust hapude laenude pärast kommenteerides kinnitas Mäggi, et riigi käendus ei muudaks laenu saamist lihtsamaks"

Mina jällegi väidan et igasugunue käendus muudab igasuguse laenu saamise lihtsamaks, eriti veel riigipoolne käendus, ja eriti veel eraisikute kinnisvaralaenude korral.

=============
pikemalt teemasse laskumata on see ka põhjuseks miks tavaliselt nt kindlustuse omavastutust "ära kindlustada" ei saa - kuivõrd see ongi OMA vastutus.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Aug 2018 22:05

#MGTOW

:lol: Mulle meeldis üks video, kus toodi välja, kuidas ennast täis naisterahvaga suhtlemine käib (näide mõeldud mustrina, mitte konkreetse reaalse juhtumina)

Mees: Mis kell on?
Naine: Miks sa seda teada tahad?

Ehk siis tüüpiline näide, kuidas naine soovib ennast tähtsaks teha ja oma hinda üles kruvida ja vastaspoolt psühholooogiliselt sitsima panna (selmet lihtsalt vaadata kella ja öelda kellaaeg). Seetõttu, võõraste naistega ei olegi mõttekas arendada vestlust, sest pahatihti püüavad end (üle) tähtsustada ja vastaspoolt alandada. On olukordi (tööpostil!), kus tuleb paratamatult võõrastega tegeleda, siis tuleb lihtsalt mõelda: tegemist on suure lapsega, ega siit täit tarkust pole mõtet oodata, aga eks ma kannatan ära.

Meestevahelise jutu analoogiks oleks:
1. mees: Mis kell on?
2. mees: Ma teenin rohkem raha kui sina ja mul on uhkem auto kui sul, ära sega mind.

:lol:

---------------
Mina pakuks oma kogemuse põhjal välja, et naistele tuleb läheneda läbi (naise) hetke-emotsioonide:

mees (soovib teada kellaaega): Varsti on lõuna käes!
naine: Jah, kell on juba pool üks.
:twisted:
Ja nii oledki selle 20% meeste sees, kellelt naised ootavad tähelepanu, mitte selle 80% sees, keda tõrjuvad.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Aug 2018 22:39

pop wrote:
spl wrote:/.../Mäggi Hanssonile: noortel on kodu soetamine järjest keerulisem
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/08/17/maggi-hanssonile-noortel-on-kodu-soetamine-jarjest-keerulisem

/.../
"kartust hapude laenude pärast kommenteerides kinnitas Mäggi, et riigi käendus ei muudaks laenu saamist lihtsamaks"

Mäggi vist oskas hästi kabet mängida?

Siin tuleks ka mitu käiku ette näha:
1. käendus muudab laenu saamise lihtsamaks
2. rohkem inimesi saab laenu (sh. ka nö luuserid, kes seda saama ei peaks, s.t. riik kaotab käendades raha, kuna luuserid ei suuda laenu teenindada, kv läheb pankadele), luuseritele tagatud laen on suurema riskiga ja pank nõuab suuremat intressimakset
3. nõudmise-pakkumise suhe kaldub nõudluse poole, see viib hinnad kõrgemale
4. kõrgenenud hind viib rohkem raha müüjate taskusse
5. kõrgenenud hind tähendab suuremat laenusummat, suuremat intressikulu, keerulisemat ja pikemat tagasimaksmist, suuremat käendamissummat

Tulemus on see, et riigi raha läheb kv müüjatele ja pankadele, hinnad tõusevad ja on endiselt kättesaamatud, laenuaastad aga pikenevad. Kõrvalefekt on miuidugi see, et kv-hindadae tõus toob turule ka uusi kv-objekte.

See kõik on juba olnud. Nimelt enne 2007.a. kriisi USA-s (subprime mortgage crisis)
Last edited by td on 17 Aug 2018 23:03, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 17 Aug 2018 23:03

Red Tide. Selline pahalõhnaline hoiatus... Ei teadnudki varem sellest midagi (v.a üks sellenimeline pesupukber)
https://oceanservice.noaa.gov/news/redtide-florida/
https://www.cbsnews.com/news/red-tides- ... 018-08-16/
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 17 Aug 2018 23:12

td wrote:Mäggi vist oskas hästi kabet mängida?
Siin tuleks ka mitu käiku ette näha

Ta oli Tallinna panga juhatuses ja ilmselt peaks neid käike (tagajärgi) teadma. Seda enam on ka kummalised sellised väljaütlemised.

Kabe on vist natuke trips-traps-trulli sarnane nii oma kombinatsioonide arvu poolest kui ka võimalustelt lihtsalt viiki jääda.
Vot male või GO korral suhtuks teisiti ....
Kooliaegne nali oli et olümpiaala mille järgi rahvast tunneb ilmselget puudust, on allvee-kirikabe.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Aug 2018 23:17

pop wrote:Ta oli Tallinna panga juhatuses ja ilmselt peaks neid käike (tagajärgi) teadma. Seda enam on ka kummalised sellised väljaütlemised.

Jah. Võimalikud variandid:
1. Ei tea pangandusest midagi.
2. Teab küll, aga ei ütle.

Ehk reibas kretiin (kasulik idioot) vs. õel geenius.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Aug 2018 00:45

hmmm, selliste asjade kohta ei oska kohe midagi arvata
https://youtu.be/vd5RgrZDTYI?list=WL&t=1907

vt. samast show'st ka
https://youtu.be/vd5RgrZDTYI?list=WL&t=678
siin on küll hea kehakeele tundmine!
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 18 Aug 2018 12:05

Muldmetallide ja igasugustele traditsioonilistele akumaterjalidele (kaevandused, tööstused...) panustamine paistab siiski asuvat nõrgal jääl ja võib osutuda lühiajaliseks äriks ja eduks. Tundub, et soolaakumehed on jõudmas tegude faasi. Antud juhul siis Soome pundi seis. Samas erinevaid teadusrühmi ja startup-e, kes lähiajal tootmiseni lubavad jõuda on teisigi. Ootame põnevusega...
https://www.tekniikkatalous.fi/talous_u ... in-6736983
Nende enda leht: http://www.broadbit.com
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Aug 2018 19:45

td wrote:hmmm, selliste asjade kohta ei oska kohe midagi arvata
https://youtu.be/vd5RgrZDTYI?list=WL&t=1907

ja jälle üks kummaline lugu samalt mehelt:
https://youtu.be/RuRGzZAk7S4?t=2569

Kes kogu videot ei viici vaadata, siis väike selgitus: umbusklik mees nimega Wayne hoidis kõrvale õnnelikest võimalustest, mida talle lavastati. Wayne oli tänulik mees, et tal on pere, kodu, kapp täis toitu ja ei kippunud uusi võimalusi avastama. Arvas, et elu pakub talle pigem ebaõnne kui õnne. Siis aga näidati talle, missugused "võimalused" ta jättis kasutamata. Siis korraldati talle täringumäng, milles ta otsustas osaleda, oli võimalus kaotada oma säästud või kuuekordistada neid, kui täringul tuleb õige number. Linnakese rahvas tuli talle kaasa elama. Ja seekord oli tõesti tegu juhuslikkuse mänguga - rahvas ütles numbri, mida ta pidi viskama, tema ise aga ütles, mitmendal viskel see õnnenumber tuleb. Täringu pidi ta alla viskama täringumasinast. Ja tulemuseks oli võit.
Boonusena näete ka, kuidas ühte kulujuttu hakati levitama ja kuidas selle ümber hakkas elu keema. Mõned tegid end lolliks ka seejuures.

Kommentaaridest aga loeme, et 5 kuud tagasi Wayne hukkus, sest auto sõitis talle otsa. Maailm on tõesti palju suurem kui ette kujutada oskame.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Aug 2018 20:52

Hmm, d e l f i on traagilise loo kirjutanud hotellist surnult leitud inglise pereemast (kaastunne!), kelleks osutus aga 17-aastaselt sünnitanud üksikema. Kirjutasin artikli alla lühikommentaari teemal, et mis ajast üksikema pereema on? Ja see ei läinud läbi ja nüüd olen Delfis blokitud.

Asi ikka läheb täitsa käest ära. Vanasti jäeti tsensuurile tühjad kohad, nüüd teised inimesed ei saagi teada tsensuurist - enne kui nad ise sinna sattuvad. Õnnitlen programmeerijat, kes sellega peab tegelema!

Olgu see kõigile teadmiseks!

vt. ka:
https://youtu.be/o1xf78EltKM

----

Aastal 2009 vist oli pidukõne, kus öeldi, et täiskasvanuks on saanud esimene aastakäik iseseisvas Eestis sündinud inimesi. See on muidugi kena, et pole pidanud kogema nõuka-aja olusid, kuid näen ohtu, et sinisilmselt astuvad ise nendesse oludesse.
Rohkem üksikemade titeblogisid, meelelahutusuudiseid ja vähem sisulisi arutelusid ning kriitikat - seda alustuseks. Eks näeb, mis edaspidi tuleb. Vaba Eesti - minu eesel!
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Aug 2018 21:06

Ära põe td, siin ei blokita kedagi. Aga see tsensuur üle mõistuse läinud. Minu jaoks nüüd pastakast välja imetud teema, kus väikelapsega ema koosolekul paluti lahkuda.
Olen lapsevanem ja üritan ka alati lapsega olla, aga kui on keerukas koosolek, kus kõik peavad kaasa mõtlema, siis ei saa lubada katkestusi, kus laps karjub või niisama lällab.

Kui võetud ema roll, siis tuleb seda ka täita ja vahel tuleb leida hoidja. Äri pole lasteaed, see et mingi Reps veab lapsi kõikjale, see mõneti haige, segab teiste töötegemist. Aga kes ministrile julgeb midagi öelda.

---

Pigem üksikemade suhtumine üllatab, ju ma näinud just seda ebameeldivamat kontingenti. Ühel sõbral naine kahe lapsega istus sõna otses mõttes pähe, mees pidi selle naise kõik laste kulud kinni maksma. Selline tagasihoidlik vend ka, ma küsisin, aga miks sa seda teed. Naine peab tööle minema, lastel ka isa, kes peab toetama, et nagu mismõttes. Üks asi kui mees vabatahtlikult võtab kasuisa rolli, mõistetav ja siis peab see naine seda mees hindama kui kulda. Aga kui uus mees muudetakse vaid rahaautomaadiks, see ajab mul .... keema. Ütlesin sellele naisele, mu sõber ei pea midagi ja sul on aeg ilusalongide asemel tööle ka minna. Kas ma olen nüüd persona non grata :twisted: :lol: Siia viimase lause juurde oleks sobilik video https://www.youtube.com/watch?v=zxKJ-REbUlI
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Aug 2018 21:14

(Nais)tuletõrjujad võiksid ka rinnalapsi tööpostile võtta?

----------
Ma näen väga kurbi märke asjadest, mis on juba läänes (Rootsis)

-topeltstandardid (inimgrupi võrdsus ja eelistus samaaegselt - sõltuvalt olukorrast)
-topeltkõnelemine (eufemismid, enesetsensuuris keelatud teemad avalikult asendatud mõttetu mulaga ebaolulistel teemadel jne.)

Praegu liigub pendel ikka veel selles suunas. Ja see muidugi kinnitab usku, missuguse poliitika poolt hääletada valimistel! (Võibolla muidu polekski nii radikaalne)

-----

meeldis sõnademäng, et tänapäeva inimesed (k.a. noored naised) ei tea, mida tähendab sõna "accountable" - arvavad, et see on mingi loendatav asi. :twisted:
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Aug 2018 21:37

spl wrote:Ühel sõbral naine kahe lapsega istus sõna otses mõttes pähe, mees pidi selle naise kõik laste kulud kinni maksma. Selline tagasihoidlik vend ka, ma küsisin, aga miks sa seda teed. Naine peab tööle minema, lastel ka isa, kes peab toetama, et nagu mismõttes. Üks asi kui mees vabatahtlikult võtab kasuisa rolli, mõistetav ja siis peab see naine seda mees hindama kui kulda. Aga kui uus mees muudetakse vaid rahaautomaadiks, see ajab mul .... keema. Ütlesin sellele naisele, mu sõber ei pea midagi ja sul on aeg ilusalongide asemel tööle ka minna. Kas ma olen nüüd persona non grata :twisted: :lol: Siia viimase lause juurde oleks sobilik video https://www.youtube.com/watch?v=zxKJ-REbUlI

video mõte ( :roll: ) selgus alles viimastel sekunditel... 8-) :ugeek:
See Sinu sõbra juhtum on väga tüüpiline. Sa katsu sellele sõbrale tutvustada MGTOW teemat (Youtube on hetkel parim koht teemaga kurssi viimiseks: "single mothers mgtow"). Enamus mehi on muidugi sinisilmsed (nagu mina ka olin - lihtsalt meid on kasvatatud tubliks vinnajaks ja omal ajal, kui üksikemad olid põlu all ja klassikaline peremudel hinnas, oli sellel ka mõte sees. Tänases ühiskonnas aga peab mees selja sirgu ajama ja siis vaatama, kes üleüldse tema tähelepanu/ressursse/aega väärt on. Korralik mees ei pea vastutama/kannatama ebaadekvaatse naise valede otsuste eest, kellest on tehtud uus pereideaal! Džentelmen/rüütel ilmub välja alles siis, kui leidub daam!)
Last edited by td on 18 Aug 2018 21:46, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Aug 2018 21:44

to td,

on palju toredaid üksikemasid, kes pole nagu süüdi selles, et nad "üksi". Kelle mees mingil põhjusel lontkõrvaks osutunud. Kas joob, hakanud sarvi tegema, klassika nö. Aga need "mutid" keda mina nüüd sõpru orjastamas näinud, panevad mind pead raputama. Nö beidedest emadel veel üks sümptom, nad üritavad show korras tõestada, kui tähtsad ta lapsed on. Kodus asjad teisiti, tädi kadunud ilusalongides jne. Aga selle show käigus, jääb uus mees nii kodus kui avalikus elus lihtsalt rahakotiks. Temale aega ei leita.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Aug 2018 21:48

Jah, loomulikult. Aga lontkõrvaga lapse (mitte)tegemine nõuab ka teatud vastutustunnet. OK, nooruse rumalus, anname andeks. Aga kurb on see, et seda "kodu mängimist" ju lausa propageeritakse.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Aug 2018 21:52

spl wrote:nad üritavad show korras tõestada, kui tähtsad ta lapsed on.

seda showd ma mäletan juba hallist ajast, kui naistest ei teadnud ma veel midagi - oli grupp emasid, kes oma lapsi eriliselt ninnu-nännutasid kõigi ees ja püüdsid sellega näidata, kui tublid nad on. See tundus juba poisieas mulle kuidagi kunstlik. Tavalised emad lihsalt korjasid oma lapsed kokku (tulge, lähme nüüd!) ja kadusid võtteplatsilt.


spl wrote:Nö beidedest emadel veel üks sümptom, nad üritavad show korras tõestada, kui tähtsad ta lapsed on. Kodus asjad teisiti, tädi kadunud ilusalongides jne. Aga selle show käigus, jääb uus mees nii kodus kui avalikus elus lihtsalt rahakotiks. Temale aega ei leita.

Soovitan tungivalt: single mothers mgtow - sealt palju "äratundmisrõõmu" ja ka lahendusi oma näruse olukorra muutmiseks.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 125 guests

cron