Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 15:26

No ma arvan, et kui politsei ütleb, et viska nuga käest, siis Sa seda ka teed juba enne esimest hoiatuslasku? Või ma eksin?
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 08 Nov 2017 15:42

td wrote:
Your daddy makes sure you thank your momma for everything. Nobody ever says hey, Daddy, thanks for knocking out this rent; hey Daddy, I sure love this hot water; hey Daddy, it's easy to read with all this light.

Naised, õpetage oma lapsi tänama nende loomulikuks peetavate asjade eest samamoodi nagu issi õpetab teie lapsi tänama teid. :!: :idea:


SEE on väga adekvaatne point!
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2017 15:45

VIDEO: Urve Palo kaotas enesevalitsuse
https://majandus24.postimees.ee/4303385/video-urve-palo-kaotas-enesevalitsuse

Kuigi IT maailma pole kunagi konsensust, siis nüüd lausa hämmastav ja kõik IT professionaalid leiavad, et see tädi peast ...... jätame sõnad ära, need saate ise sinna panna. Enam ebakompetensemat inimest lihtsalt pole olemas, kui see P tähega tädi. Ta võiks ravi peale mõelda, see ei teeks paha.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2017 15:50

Palgasõda alles algab
http://www.aripaev.ee/arvamused/2017/11/08/palgasoda-alles-algab

Ma ei saa sellest Mere ajuehitusest aru, tapamaja pole koht, kuhu saab kiiresti kompetensed töötajad leida ja üldse, et keegi sinna tööle tahaks minna. Firma ju investeerib palgatõusuga enda inimestesse, kes seal juba üle 10 aasta töötanud. Ulme, ma ei saa neist juhtidest aru, kes hakkavad enda töötajatega partisanisõda pidama. Firmajuht võib alguses olla kindel, et ta kuulikindel, peale 900 auku kehas varsti mõistab, polegi... kuulikindel.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 15:51

põnev kaart, mis näitab lairibaühenduste huvilisi. See on justkui 1. ja 2. Eesti kaart nagu 10a. tagasi, ainult piir on nihkunud Lääne-Põhja suunal. Huvitaval kombel ka maailmas kipub olema nii, et lääne ja põhja pool on elatustase suurem. :roll:
https://tehnika.postimees.ee/4300437/ma ... i-kohtusse
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 15:52

spl wrote:Palgasõda alles algab
http://www.aripaev.ee/arvamused/2017/11/08/palgasoda-alles-algab

Ma ei saa sellest Mere ajuehitusest aru, tapamaja pole koht, kuhu saab kiiresti kompetensed töötajad leida ja üldse, et keegi sinna tööle tahaks minna. Firma ju investeerib palgatõusuga enda inimestesse, kes seal juba üle 10 aasta töötanud. Ulme, ma ei saa neist juhtidest aru, kes hakkavad enda töötajatega partisanisõda pidama. Firmajuht võib alguses olla kindel, et ta kuulikindel, peale 900 auku kehas varsti mõistab, polegi... kuulikindel.

Teine võimalus: ta kartis doominoefekti (juhul, kui ta oskab strateegiliselt nii kaugele mõelda)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 16:07

hh wrote:SEE on väga adekvaatne point!

Ma arvan, et teised minu postitused on siiski ka adekvaatsed, lihtsalt inimesed pole varem lugenud sellistest asjadest ja kohanemine ja arusaamade muutus võtab aega. (ma ei ole siin pahatahtlik seda kirjutades)
Aga loomulikult, positiivsega välja tulla on alati parem, kui negatiivset kritiseerida. :mrgreen:
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2017 16:09

to td,

tal on doomino kohal, kordades hullem, kui alguses paistis. Samas täisti haige, sul on töötajad raske töö peal, sa ei suvatsegi teha analüüsi, kes üldse palgatõusu saanud. Seal inimesed, kes üle 10 aasta polnud palgatõusu saanud :HEAD
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 16:16

spl wrote:to td,

tal on doomino kohal, kordades hullem, kui alguses paistis. Samas täisti haige, sul on töötajad raske töö peal, sa ei suvatsegi teha analüüsi, kes üldse palgatõusu saanud. Seal inimesed, kes üle 10 aasta polnud palgatõusu saanud :HEAD

tahaks loota, et see on tõesti kohal, mina pole 2 nädalat ostnud selle firma tooteid, üleeile oli poes nende "Lastevorst" (või oli see "Laste vorst"?) alla hinnatud, eks poodidel ka tekkib varsti järeldus, millise firma tooteid vähem tellida, et mitte endale lisakulusid tekitada.
Üks ca 20-aastane nohikuvälimusega noormees seisis lihaleti juures ja võttis vorsti kätte, siis pani aga tagasi riiulisse. Mul tekkis juba tahtmine öelda, et kas te viimast uudist selle tootja kohta olete lugenud.
HKScan märgiga tooted on Rootsi lihalettidel väga levinud, julgen pakkuda, et 1/4- 1/3 kõigist sinkidest ja vorstidest (kui delikatessvorstid välja arvata). Eesti ametühing võiks rääkida oma Soome ja Rootsi velledega, küllap nemad teavad, kuidas publicity't tekitada, iseasi, kas nad on huvitatud sellest, võibolla hoiavad energiat ja autoriteeti mõne enda maal toimuva asja jaoks.
Last edited by td on 08 Nov 2017 16:23, edited 2 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 08 Nov 2017 16:19

spl wrote:Tesla on ehe näide, kuidas väiksemgi edulugu maha mängida, ühel hetkel totaalne haip, antakse rahasid sisuliselt aitähh peale. Alles eile läks minema Tesla akude osakonna tipp-spetsialist.

Tesla’s Dangerous Sprint Into the Future
https://www.nytimes.com/interactive/2017/11/07/magazine/tech-design-future-autonomous-cars-factory-tesla-sustainability-gigafactory.html

---

Tesla nagu meie ID kaart, tuli oli ... ja hääbub(s)

Pole sellel Teslal ja ID kaardil iseenesest häda midagi. Aga (surma)hädad võivad neil olla ikkagi küljes. Ei saa ju välistada, et ka Tesla on omadega liiga vanakooli autofirma sarnane ...
Siin üks vanakooli autoideoloog pelgab arenguid.
http://www.autonews.com/article/2017110 ... es-goodbye
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2017 16:21

HKScan pettus tulemustes
http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/11/08/hkscan-tegi-norga-kvartali

Kehvapoolsete arengute tasa tegemiseks on HKScan käivitanud kulude kokkuhoiu ja efektiivsuse tõstmise kava.

Kas Eesti moodi: koondame pooled töötajad, paneme olemasolevatele nende koormused, aga palka olemasolevatel ei tõsta :roll: Seda mudelit kutsutakse "Eesti optimisatsiooniks"
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 08 Nov 2017 16:22

td wrote:
spl wrote:to td,

tal on doomino kohal, kordades hullem, kui alguses paistis. Samas täisti haige, sul on töötajad raske töö peal, sa ei suvatsegi teha analüüsi, kes üldse palgatõusu saanud. Seal inimesed, kes üle 10 aasta polnud palgatõusu saanud :HEAD

tahaks loota, et see on tõesti kohal, mina pole 2 nädalat ostnud selle firma tooteid, üleeile oli poes nende Lastevorst alla hinnatud, eks poodidel ka tekkib varsti järeldus, millise firma tooteid vähem tellida, et mitte endale lisakulusid tekitada.
Üks ca 20-aastane nohikuvälimusega noormees seisis lihaleti juures ja võttis vorsti kätte, siis pani aga tagasi riiulisse. Mul tekkis juba tahtmine öelda, et kas te viimast uudist selle tootja kohta olete lugenud.

Ma kahjuks ei saa liituda. Juba varajasemast on selle ettevõttega ja tema toodanguga nugadepeal olemine.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2017 16:24

to projekteerija,

Tesla mängis maha kaks asja: esiteks võidujooksu elektriautode valdkonnas, teiseks tarbijad pettusid, siiani oodetakse oma Model3, mis tulevad liinilt üliaeglaselt. Turule tulnud palju firmasid juba, ehk Teslal kadunud kaks tähtsat eelist. Samuti isesõitvate autodega on ka teised väga sina peal. Julgen arvata autofirmad tulevad 2018 välja erinevate elektriautode mudelitega.

Tesla ka "optimiseeris" koondas pooled töötajad ja eeldati, nüüd hakkab tootmine palju paremini ning kiiremini toimuma...ups vastupidi 8-)
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 16:25

projekteerija wrote:Ma kahjuks ei saa liituda. Juba varajasemast on selle ettevõttega ja tema toodanguga nugadepeal olemine.

Kas tohib küsida põhjendust? (võibolla tugevdaks see teiste foorumlaste veendumust neist eemale hoida)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 16:29

spl wrote:Turule tulnud palju firmasid juba, ehk Teslal kadunud kaks tähtsat eelist. Samuti isesõitvate autodega on ka teised väga sina peal. Julgen arvata autofirmad tulevad 2018 välja erinevate elektriautode mudelitega.

selline võrdlus, kuid miks ka mitte
https://www.youtube.com/watch?v=2FlTEnpSvzo
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 17:20

siin on päris hea eestikeelne sissejuhatus meeste poolt kogetud koduvägivalda
https://www.eva-herrera.com/2016/10/mee ... vald.html/

siin on ingliskeelne infovoldik
http://www.mensadviceline.org.uk/wp-con ... tims-1.pdf

Eestis võiks siit abi saada
http://meestekriisikeskus.ee/
Last edited by td on 08 Nov 2017 17:25, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2017 17:24

to td, naised on vaimses vägivallas kordades paremad kui mehed. Lihtsalt meedias rohkem meeste vägitegudest, mitte naise omadest. :roll:

Lihtne näide, pidev naise näägutamine mehe kallal on puhas vaimne vägivald. Vaadake poes mõnda paarikest, naine käib ja laseb, küll sa oskmatu, küll seda teist, tsiisas. Muideks slaavipruudid võivad taldriku pähe lüüa ja hiljem armastust avaldada :lol: :lol: :lol: Õnneks spl omab titaanist pead, elasin ka slaavipruudid omal ajal üle.
---

Ühel mu sõbral oli naine, kes nii professionaalselt oskas meest peedistada, et talle vaja osta see ja see ning see. Vahepeal oli tunne, et mu sõber oli hüpnoosis või deprekas, kõik ostis sellele naisele, ise peaaegu pankrotis. Õnneks ma tegin talle selgeks, et see naine on nagu katk, saadaval naisi, kes on ka naised ning hoolivad mehest.

Või siis ühel sõbral tuli majja naine, kahe lapsega...olid koos juba elanud, mu sõber tahtis ka last. Naine ütles, tema ei taha mingeid lapsi, aga minu sõber peab kõik "külaniuded" üles kasvatama, ma ütlesin kõva häälega mina nii tõesti ei arva. seda ühel peol. Tal pole ühtegi kohustust sinu ees. Ja nii ma sain omale vihavaenlase...spli ei koti need vihavaenlased, soovin neile alati palju õnne. Õnneks see sõber nüüd ka pikka aega toreda naisega koos ning neil oma laps.

Vahel ma nagu mingi suhtekorraldaja ... Tegelt mul toanurgas ka suur kirves , sinna peale kirjutatud: "SUHTEKORRALDAJA" :lol: :lol: :lol:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 17:29

jah, ma olen ka trehvanud nägema seda avalikku näägutamist
---
meeste=>naiste vaimse vägivalla näitena kohtasin ükspäev poes sellist dialoogi, kus mees küsis naise käest mingit üsna tehnilist asja ja naine ei teadnud muidugi ja siis mees (pahaselt ja veidi kõrgendatud hääletooniga ning enesestmõistetavuse noodiga) ütles, et nohh, see on ju .... (järgnes tehniline kirjeldus asjast). Paistis, et nii mees kui naine olid selliste dialoogidega harjunud.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2017 17:33

Ntx temperametsele mehele parim naine on vaikne malbe maanaine. Minul natuke slaavi verd sees, kui temperament välja lööb...hoidke piip ja prillid. Samas naine tasakaalustab, kui teine pool rahulik, midagi vastu ei ütle paha. No mida seal üksi ikka kakled ning rahunedki maha :lol: Temperamenti ja viha ei tohiks segi ajada, temperament pole viha...see lihtsalt pigem viis ennast natuke kõvema häälega nähtavaks tuua.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 17:35

spl wrote:to td, naised on vaimses vägivallas kordades paremad kui mehed. Lihtsalt meedias rohkem meeste vägitegudest, mitte naise omadest. :roll:

jah, seepärast minagi nii palju sellest siin kirjutan

spl wrote:Muideks slaavipruudid võivad taldriku pähe lüüa ja hiljem armastust avaldada :lol: :lol: :lol: Õnneks spl omab titaanist pead, elasin ka slaavipruudid omal ajal üle.

Mul ühel sugulasel lõi minia ämma pähe leivalaua katki. :roll:
Mida rohkem sellest rääkida, seda lihtsam on meestel abi saada, ei pea ju seda kannatama. Selles ingliskeelses infovoldikus, mille lingi andsin, on kõik suht kenasti kirja pandud, mida mees peaks tegema. Mitte mingil juhul ei tohi vastu astuda, tuleb kaugemale minna ja soovitavalt juhtunu dokumenteerida, tänapäeval ju mobiiltelefonid ka salvestavad, videosalvestis on hea mõte, kui vaja sellise läheduses viibida (eks alguses muidugi suur armasus ja "kuldne" v agiina pimestab mehi, kuid õhel hetkel tekkib küsimus: mida ma peaksin tegema?).
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 17:37

spl wrote:Temperamenti ja viha ei tohiks segi ajada, temperament pole viha...see lihtsalt pigem viis ennast natuke kõvema häälega nähtavaks tuua.

olen nõus, temperament ei tähenda kurjust
aga kui sellel temperamendil on saatuslikud tagajärjed ... seda peaks õppima kuidagi ohjeldama
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2017 17:39

td wrote:
spl wrote:Temperamenti ja viha ei tohiks segi ajada, temperament pole viha...see lihtsalt pigem viis ennast natuke kõvema häälega nähtavaks tuua.

olen nõus, temperament ei tähenda kurjust
aga kui sellel temperamendil on saatuslikud tagajärjed ... seda peaks õppima kuidagi ohjeldama


Alkohol on asi, mis temperametsete inimeste vaenlane. Aga ma ei joo eriti st ei viitsi, ma laiskus-karsklane, pean niipalju seda tarbima, et kõlksu pähe saada :lol: Olen kuluefektiivne inimene, näen kui tegevus mõttetu, siis ma ei tee seda. Ehk kulurida oleks alkoholi hind + langenud tööefektiivsus järgmisel päeval (kutsume seda päkapikudisko peas)

Naise vaimsest terrorist võiks ka meedia kirjutama hakata, natuke väsinud sellest mantrast kui pahad on mehed. Ütleme nii, et peaaegu pooleks meie vägiteod...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 18:14

Ahhaa! Ei pidanudki kaua ootama. :!: :?
Esimene mees, kes "alaealise" kumminuku ostmise eest pannakse vangi. Ja seda Norras.

«Kohtu silmis aitavad taolised seksnukud pigem laste seksualiseerimisele kaasa ning kohtu poolne sekkumine on vajalik, et ennetada taolise nõudluse kasvu tulevikus.»

https://maailm.postimees.ee/4304057/nor ... eest-vangi

Uudise lugemisel siiski selgub, et tal oli kodus palju lastepo rno pilte. Seega pigem ikka see oli põhjuseks. Selliste piltide omamine peabki olema karistatav, sest seal kasutatakse ju lapsi. Kui ei oleks nõudlust, ei oleks ka piltide tootmist.
(Samas muidugi jääb õhku küsimus, et kuidas modelleeritakse nende nukkude kehad - kas selleks kasutatakse alasti lapsmodelle või on see lahendatud kuidagi teistmoodi.)

Näis, kas selle otsuse valguses tõusevad tagajagadele varsti ka loomakaitsjad ning ütlevad, et mõmmibeebi nukkude tootmine on karupoegadele ohtlik. *//hüperbool, sarkasm
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 18:44

spl wrote:Ntx temperametsele mehele parim naine on vaikne malbe maanaine. Minul natuke slaavi verd sees, kui temperament välja lööb...hoidke piip ja prillid. Samas naine tasakaalustab, kui teine pool rahulik, midagi vastu ei ütle paha. No mida seal üksi ikka kakled ning rahunedki maha :lol:

Ma võin ka olla suht äkiline oma ütlemistes. Kui olen paar lauset turtsunud, siis hakkab endal ka häbi. Õnneks naine on rahulik ja teab juba, et ega ma nii päriselt ei mõtle. Mida aeg edasi, seda rohkem püüan end valitseda, sest pärast on ju kõigil halb tunne. Kui olen ületöötanud, siis muidugi kipub see pidur kaduma. Kontrolli aga lasen vabaks, kui olen üksinda kodus, siis sajatan päris kõvasti. (Pärast jälle mõtlen, et ega see asi ju nii hull ei olnudki, mille peale reageerisin.)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 18:57

Psühhiaatrid kurdavad suure töökoormuse üle
https://tervis.postimees.ee/4303741/psu ... kama-saada

Kogu sotsiaalne süsteem teeb varsti kabuum, seda kõikides "tasuta" teenustega maades. Lihtsalt uusi inimesi ei tule piisavalt peale või nende tase on varasemast madalam. Milleks rabeleda, kui mujalt tuleb leib kergemini. See ei tähenda, et amet kaoks, lihtsalt professionaalid väljuvad riigisüsteemist ja hakkavad nö vabakutselisteks, kus töötavad täpselt nii palju kui ise tahavad - mitte tunnitöö vaid tükitöö alusel (või siis riigitööl ajaintervallide kaupa). Minu puhul 8 nädalat töötamist aastas peaks tagama ca 28 000 eurose netosissetuleku aastas ja ma tõesti ei tahakski rohkem rabeleda. Võibolla tulevikus, kui kodus igav hakkab ....
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 08 Nov 2017 19:36

mitmedki ta ennustused on täide läinud, no saame näha kas see siis nüüd ka
Inside infot on mehel kahtlemata küllaga, ja sotsiaalset staatust praeguseks ka, varsti on tal Max Keiseri asemel stuudiokülalisteks ilmselt W. Buffet, Ray Dalio või Draghi (Marc Faber juba oli).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 19:40

kui vägivalla tagajärg on tõsine (ei pea silmas vaid perevägivalda), siis on parem sellest teatada 15 päeva jooksul politseile, sest hilisem reageerimine ei taga ohvriabi toetust
https://www.politsei.ee/et/nouanded/ohvriabi/
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2017 21:15

Kuna Eesti meedia on nagu on...kutsume "ühesuunaliseks". Siis spl vaatab Saksamaa uudiseid, probleem see, et liiga palju "araabia juurtega" noori läinud nende politseikooli ja seal kord majast nüüd ära. Mis kõige suurem jama pidi olema, et need tõmmumad politseinikud käituvad piirkondades, kus palju nende rahvuslasi vastavalt. St naisepeksu ei pruugita märgata ja teisigi vägitegusid.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 08 Nov 2017 21:54

spl wrote:Palgasõda alles algab
http://www.aripaev.ee/arvamused/2017/11/08/palgasoda-alles-algab

Ma ei saa sellest Mere ajuehitusest aru, tapamaja pole koht, kuhu saab kiiresti kompetensed töötajad leida ja üldse, et keegi sinna tööle tahaks minna. Firma ju investeerib palgatõusuga enda inimestesse, kes seal juba üle 10 aasta töötanud. Ulme, ma ei saa neist juhtidest aru, kes hakkavad enda töötajatega partisanisõda pidama. Firmajuht võib alguses olla kindel, et ta kuulikindel, peale 900 auku kehas varsti mõistab, polegi... kuulikindel.


See võib olla sama julm skeem, kui ühel tuttaval eestlasel, kes oli vaheülemus soome või rootsi omanikega firmas.

OMANIKUD annavad vaheülemusele palgafondi (väga väikese) -- vot nii palju ja mitte rohkem. Kui töölisi ei leia, lähed ise liini taha.
OMANIKUD annavad vaheülemusele kasumiplaani (suure).
Kuidas see kasum saavutatakse, neid ei huvita. OMANIKUD on kaugel mere taga, ei näe ega kuule, mis kohapeal toimub. Omanikke ei huvita!

Vaheülemus (eestlane) peab väikese palgafondiga saavutama max kasumiplaani. Muidu pead lendavad.
Ja ongi kogu äriplaan.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 22:07

Novosibirskis avati kapsel kirjaga tulevikku aastast 1967
https://lenta.ge/2017/11/%D0%B2-%D0%BD% ... %BC%D0%B5/
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 125 guests

cron