Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 06 Nov 2017 12:10

td wrote:Ehk siis: kui mõni naine tuleb välja mõne emotsionaalse argumendiga, siis mõtle, kas selle naise seisukoht üleüldse on sulle oluline.


Oeh. Olen jõudnud järeldusele, et naised ei tee seda kuritahtlikust manipulatsioonist, vaid et nad räägivad lihtsalt teist keelt kui mehed. Tegemist on võõrkeelega! Ja selle asemel, et demoniseerida vastastikku üksteist, peaks mõlemad minema keelekursustele.

--------

Väga karm tekst.

Manöövrid, millest pole fotosid
Oliver Kund
https://pluss.postimees.ee/4300117/mano ... le-fotosid
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Nov 2017 12:11

Mõned nädalad olen mõtisklenud selle seaduse üle. Arvan, et seda võib rakendada laiemalt, inspiratsiooni andis see, kui ühes kohas püüti rakendada seda bittkoini suhtes. Aga miks mitte mõelda sellest näiteks linnade kinnisvara puhul ja mitm. buumikaupade ("tulbisibulad") puhul - mida rohkem inimesi sellega hõivatud, seda kallim selle hind on.
Sama moodi võib mõelda ka börsifirmade puhul - mida rohken omanikke ja mida rohkem inimesi sellest firmast teab, seda suurem on turuväärtus puhtalt selle fenomeni tõttu. Seega suuremad firmad iseenesest peaksid olema kallimad kui väikesed (ja firma kasvuga tuleb juurde ka see kaudne positiivne efekt aktsiahinnale).
Last edited by td on 06 Nov 2017 12:16, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Nov 2017 12:12

Spl seda teemat niipalju kaagutanud, aga näha on, et riigivalitsejad arvavad, kui me teemat ignoreerime, kus varsti kordades vähem raha, siis nagu probleemi ei oleks... See riik ei suuda ilma toetusteta toimida, antud tõde on karm tõde.

Riigikontroll seekordses aastaaruandes: eurotoetuste magus põli saab läbi, aeg on saada iseseisvaks
https://majandus24.postimees.ee/4300605/riigikontroll-seekordses-aastaaruandes-eurotoetuste-magus-poli-saab-labi-aeg-on-saada-iseseisvaks
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Nov 2017 12:15

Aastaraport: valitsuse enda reservid ammendusid juba 2015. aasta sügisel
http://www.err.ee/640878/aastaraport-valitsuse-enda-reservid-ammendusid-juba-2015-aasta-sugisel
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Nov 2017 12:32

pop wrote:Ma arvan et on vaja lihtsalt õpetusi noortele kuidas igatsugu kaevurid jms kiirelt ära tunda ja seljataha jätta

Tekkis mõte, et suht hea test on ka see, et kui jääd haigeks (gripp vms.), siis tee pärast järeldused, kuidas sind haiguse ajal koheldi - kas
1) ignoreeriti
2) teeseldi osavõtlikkust
3) tundsid ennast väikese kutsikana, kelle eest hoolitseti

See viimane variant on siis õige reaktsioon, sellelt naiselt võid oodata tõelist osavõtlikkust, kui juhtumisi jääd nõrgaks ja ei suuda enam olla endisel kõrgtasemel, tema ei jäta sind. Minul on õnneks selline naine! Ta on olnud mulle toeks mitmel raskel hetkel (isa surm, kõhuoperatsioon, tööstress jne.). Püüan olla talle hea (ja pean vist üle kordama, et kõik see jutt, mida siin olen kirjutanud naiste ignoreerimistest, tema suhtes ei kehti).
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Nov 2017 12:43

Aeg tiksub: tegevuskava EL-i toetuste sõltuvusest vabanemiseks on ähmane
http://www.err.ee/640858/aeg-tiksub-tegevuskava-el-i-toetuste-soltuvusest-vabanemiseks-on-ahmane

Niipalju siis meie "teadmistepõhisest" majandusest...

Suur osa teadusrahast kaoks
EL-i toetuste kadumisel kannatavad kõik haridusastmed. Kõige ulatuslikumalt halveneb olukord teaduses ja kõrghariduses. Näiteks hoiavad eurorahad üleval nii loodus- ja täppisteaduste õpet kui ka teadustööd. Eurorahade kadumisel ei pruugi Eesti loodusteaduste õpe enam konkurentsivõimeline olla ja meil ei pruugiks enam õppureid jätkuda: nad läheks mujale.


Seda ma ei usu, lihtsalt veel kehvemat e-teenust pole võimalik pakkuda. Riik on e-tiigri ammu ära tapnud, lepime sellega...

E-teenuste kasvavat koormust
ei suudetaks hallata
Ka IT valdkond sõltub palju eurorahadest. MKMi hinnangul võib e-teenuste kvaliteet muutuda kehvemaks, kui enam senises mahus halduskoormust alandavaid teenuseid ei arendata.



:shock: :shock: :shock: meil tehti seda ka EU rahadega ?

Eakatehooldus kannataks
EL-i rahade lõppemisel ei pruugita suuta eakatele või erivajadustega inimestele samas mahus hoolekandeteenuseid pakkuda. Mure lahendaks lisaraha riigieelarvest, kuid paraku ei ole näha, et suurhaiglate ja erihoolekandeteenuse pakkujate tuluallikate suurendamiseks võimalusi oleks. Seega peavad haiglad-hoolekandeasutused ise puudujääva raha otsima.


Huvitav, et seda ei mainita, infratoetused kukuvad mõnusalt. Ehk ehitusfirmadel läheb elu suht hapuks.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Nov 2017 12:48

Pole midagi uut, kalamehed söödavad koha sisse (eurotoetused), et sealt pärast õngitseda (euromaksud, eurosolidaarsus, varasemad toetused kui argument, miks ei saa euroliidust nii lihtsalt lahkuda)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Nov 2017 13:13

alternatiiv jutuubile, miks ja kuidas ja mis nad ise endast arvavad
https://www.bitchute.com/faq
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 06 Nov 2017 15:07

ja mingil määral alternatiiv ka (näiteks kohatisele ZH poolsele) infole Jaapani "röögatu" võla/GDP suhte kohta (mis ZH-s ikka vilksatab, ja mujal ka)
https://www.youtube.com/watch?v=RSFNe0AowwM&t=21m6s

Ehk siis - kõike tasub ikkagi võimalusel järgi kontrollida. Kunagi üks guest siin ütles et doomsday-ennustajatel on pihtasaamisega "wrong-wrong-wrong-partially right-wrong-wrong" - kus partially right käis 2008/2009 kohta. Selge on muidugi ka et järgmine "partially right" on täiesti olemas ja triggeri-ootel :twisted:

Aga ZH-l on minu arvates õigus pensioniteemaliste artiklite osas, samas osaliselt mitmed muud pangateemalised mullistused a-la "deutche" ja "see-ja-teine-lähevad-kohe-allavett" - neid tasub ikkagi väikese reservatsiooniga lugeda. Ei ZH ega ükski ajakirjanik lihtsalt EI TEA kogu asja, seda enam et seda (KOGU tõde) ei tea ka kohalik keskpank (arvan .... khmmm.... ma ise), kogu tõde teavad vaid insiderid ja juhatus. Ja sulgemiste/natsionaliseerimisteni läheb siis kui regulaatoril või keskpangal närv enam vastu ei pea.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 06 Nov 2017 15:22

td wrote:
pop wrote:Ma arvan et on vaja lihtsalt õpetusi noortele kuidas igatsugu kaevurid jms kiirelt ära tunda ja seljataha jätta

Tekkis mõte, et suht hea test on ka see, et kui jääd haigeks (gripp vms.), siis tee pärast järeldused, kuidas sind haiguse ajal koheldi - kas
1) ignoreeriti
2) teeseldi osavõtlikkust
3) tundsid ennast väikese kutsikana, kelle eest hoolitseti

See viimane variant on siis õige reaktsioon, sellelt naiselt võid oodata tõelist osavõtlikkust, kui juhtumisi jääd nõrgaks ja ei suuda enam olla endisel kõrgtasemel, tema ei jäta sind. Minul on õnneks selline naine! Ta on olnud mulle toeks mitmel raskel hetkel (isa surm, kõhuoperatsioon, tööstress jne.). Püüan olla talle hea (ja pean vist üle kordama, et kõik see jutt, mida siin olen kirjutanud naiste ignoreerimistest, tema suhtes ei kehti).


See õpetus on piibellik, see vastab I Moosese raamat 24-le. Kuidas otsiti naist Iisakile. Tähtis ülesanne anti sulasele. Sulane läks teele ja jõudis allikale, kaamlid janused. Sulane ootas, kui allikale tulid külatüdrukud ämbritega. Sulane palus Rebekal joota oma kaamleid ning Rebeka oli nõus, ta jootis võõra mehe kaamleid. Siis oli otsustatud, et see on Iisaki tulevane naine. Boonus oli, et Rebeka nägi ilus välja. Aga luguge ise:

http://www.piibel.net/#q=1Ms%2024
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Nov 2017 16:28

jah, see oli ilus lugu, ainult üks asi paneb mind mõtlema:
Ja sulane võttis oma isanda kaamelitest kümme kaamelit ning
läks, ja tal oli oma isandalt kaasas kõiksugu kalleid asju;


ehk siis sulane justkui demonstreeris oma isanda rikkust
kui mees oleks ise läinud ühe kärnas kaameliga, siis võibolla poleks neiu talle järgnenud
asja vabandab välja see, et tegelikult oli isand palju rikkam

kuidas see täna võiks välja näha? maja turvamees sõidab isanda Bentley'ga bentsukasse ja palub möödaminevalt neitsilt osta talle mullivett ja täita tema auto bentsupaak ja siis küsida, kas järgned minuga, et minu isandale naiseks tulla ... :twisted:

või siis oma tõukoertega koertenäitusele ja palub joota ennast ja oma tõukoeri?

ma saan aru, et tuleb rakendada allegooriat, aga kuidas see praktikas võiks olla :roll: on kellegil ideid? :idea:

---
= minu puhul töötas see skeem 25+ aastat tagasi nii, et minu tulevane naine tuli mulle külla (mingil ettekäändel :) ja ta oli ostnud mulle ühe jäätise, mis oli natuke ära sulanud (ta teadis, et mulle maitseb jäätis) ja natuke tilkus (ta oleks võinud ju selle ära visata, aga tõi selle vapralt minu jaoks kohale)
= teine asi, mis ma tähele panin, oli see, et ta valis vaagnalt mitte kõige ilusama õuna vaid selle, mis oli talle kõige lähemal
= noh ja muidugi see soe pilk, millega ta mind vaatas
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Nov 2017 17:02

Võibolla homme ostan börsilt Targovax'i, eks näis.....
Aga võibolla ootan veel paar nädalat-kuud.
Võibolla ostan sellel nädalal poole kogusest ja siis kunagi hiljem juurde.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Nov 2017 17:16

Just, seda saavad rääkida sakslased enda eest, sest lihtsalt moslemikogukonnad võtavad selle riigi ja kultuuri üle. See pole mingi paanika vaid realism, mis sakslasi ees ootab.

Bundeswehri raport: läänelik maailmakord võib laguneda juba 2040. aastaks
http://www.err.ee/640949/bundeswehri-raport-laanelik-maailmakord-voib-laguneda-juba-2040-aastaks
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Nov 2017 17:38

Loodan, et eesti inimesed teevad siit järelduse, millise firma lihatooteid osta
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/hk ... d=80074980

Teatame, et kahe nädala pärast teatame oma seisukohad
Siis teatame, et teeme komisjoni, kes uurib palganõudmiste õigustatust
Siis teatame, et teeme komisjoni, kes määrab selle komisjoni koosseisu
Siis selgub, et järgmise aasta eelarve juba paigas ja pole võimalik palkasid tõsta
Siis selgub, et käive on vähenenud (näiteks tarbijate solidaarsuse tõttu töötajatega)
jne.

Melius cras, sic transit vita.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Nov 2017 20:00

kas kujutate ette maikuus üritust: Kas eesti emad on head emad?, mida juhib 2x lahutanud mees? (või märtsikuus: kas eesti naised on head naised?)
https://sobranna.postimees.ee/4301007/t ... aks-ei-saa

aga selles suhtes hr. Pruuliga nõus, et 30+ on see iga, kus mees peaks pere loomise peale mõtlema, varem tegelegu enesearendamisega, reisimisega, investeerimisega
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Nov 2017 20:45



:ugeek: kui firmal selline juht, ei ole firmal vaenlasi vajagi. Tapamajja töötajaid leida on suht võimatu, sest see pole koht, kus istud ja lakid küüsi. Kas tõesti firmal pole raha, et töötajatel natuke palka tõsta. Need töötajad firmale väga vajalikud. Ulme, kas tõesti koonerlusega loodetakse kuhugi jõuda ?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 06 Nov 2017 21:03

td wrote:jah, see oli ilus lugu, ainult üks asi paneb mind mõtlema:
Ja sulane võttis oma isanda kaamelitest kümme kaamelit ning
läks, ja tal oli oma isandalt kaasas kõiksugu kalleid asju;

kuidas see täna võiks välja näha?


Mu arust see sinu lugu oligi Iisaku ja Rebeka loo tänapäevane ekvivalent.

Aga seal oli mitu õppetundi:
= sulasel kästi otsida naist omasarnaste, mitte võõramaalaste seast
= sulane hoidis kallid kingitused peidus ja tõi välja alles kõige lõpus, kui asi oli selge
= sulane lasi end kogu aeg juhtida Jumalal
= kaevul andis sulane mõttes tingimuse: SEE neidis, kes lahkelt pakub vett juua (mitte teised)
= Rebeka andis sulasele vett juua NING lisaks jootis ka kõiki tema kaamleid (raske töö)
= alles siis tuli kingitus ja asi pandi paika Rebeka perekonna juures (teised kingitused jne)
= küsiti nõusolekut ka Rebekalt endalt, see asi ei käinud vägisi või üle tüdruku pea (teda ei koheldud kui eset või objekti, vaid teda koheldi kui subjekti)
= ja alles siis, kui oli Rebeka aktiivne nõusolek, läks kaamelitega sõiduks tagasi
= ja Iisak ei mõelnud üldse minutitki, see lõpp on ka hämmastav.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Nov 2017 21:11

Teate, üldpilt selline, et valitsus maalib, kui hästi meil asjad lähevad, olgem ausad. Tavainimeste elu ei ole kuidagit nii heaks muutunud.

Täna AK's

Puuetega laste vastutuse tahab riik endale maha raputada, kohtused pannakse 1 jaanuarist omavalitsustele, kus ei pruugi olla inimesi, kes oskaks erivajadustega lapsi õpetada. Tavakoolides pole keegi seal üldse selleks valmis.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Nov 2017 21:35

tänud, h. See oli ilus.
Ma teangi Norras ühte lahket ja tagasihoidlikku vallalist 30a. naisterahvast nimega Rebecca.
Tema isakodu on fjordi ääres, tal on vend ja õde, nüüd ostis korteri endale (laenuga muidugi), sõidab mägede vahel RAV4-ga. Neil on ka paadikuur ja paat. (Kuidas ma seda kõike tean? sest ta on lahke loomuga ja räägib minuga ilusti, kui me tööl kokku saame, kuigi jätab esmalt tusase mulje, ta ei ole kaunitar, aga minu meelest tema ilus hing on palju rohkem väärt :)
Loodetavasti siis abiellub mõne norrakaga.
Huvitaval kombel tema perekonnanimi on sama nagu ühel väga vanal (mainitud juba enne ristiusu saabumist) külal naaberfjordi ääres. Üleüldse on seal paljude inimeste nimed samad, mis ümbruskonna küladel, see on tõeline Norra.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Nov 2017 22:40

natuke MGTOW juttu ka
ehk siis, kui olete juba abielus, ei ole tarvis proovida astuda selle sama reha otsa, mille otsa astuvad paljud mehed (mina sealhulgas), see võib tunduda ilus ja ahvatlev tee, kuid lõpptulemus on ikka iga kord sama - kannatavad kõik, igaüks isemoodi. (Olete kokkuvõttes emotsionaalselt nullis või lausa miinuses.) Kuulake vanemate inimeste juttu ja õppige kasvõi alljärgnevast lingist. See ei ole asi, mida kadestada või ise järele proovida! Ärge tehke seda! Kasvõi ainult teie enda pärast!
http://sport.delfi.ee/news/tennis/eesti ... d=80079388

Küllap asi oleks teistmoodi, kui mitmenaisepidamine oleks meil pikaajaline traditsioon ja ühiskonnas aktsepteeritav ning teie piisavalt võimekad mitut naist, ämma ja lapsi ülal pidama kõigi nende tahtmistega .... Seniks ( :twisted: ) aga on nii nagu on.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Nov 2017 23:10

to td,

ausalt ma pean inimesi debiilikuks, kes kirjutavad kellega ja palju magasid raamatus. Meil kõigil saladusi, sellest ei pea kaagutama.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Nov 2017 23:26

spl wrote:to td,

ausalt ma pean inimesi debiilikuks, kes kirjutavad kellega ja palju magasid raamatus. Meil kõigil saladusi, sellest ei pea kaagutama.


See ongi naiste komme. :!: Mittekuulsatest inimestest reeglina siiski nad ei kirjuta. (Aga kes teab, võibolla lobisevad kõigest sellest naiste-WC-s oma sõbrannadega, kes ka teid tunnevad.) Seepärast kõik minu eelöeldu kehtib eriti nende kohta, kes on ka (natuke) kuulsad.
Kunagi 90ndatel üks mees pani ka kirja kõik oma seksilood ühte raamatusse. Aga seal olid kõik lood anonüümsed, üksikasjalikult oli kirjeldatud naiste keha, kuidas nad erutusid ja mis tunne neid oli ....da, palju aktipilte oli ka, nägu oli vist varjatud, aga mitte kõigil. 90ndad olid üleüldse kreizi aeg, igasugu imelikke nähtusi tuli Eestis ette. Kui noor olin, oli päris huvitav (ja erutav) seda kõike lugeda. Ta võttis muuhulgas palju noori tudengeid ette, samuti nende sõbrannad käisid tema juures nende soovitusel (ta ei saanud lapsi ja seda kõik tema naised teadsid) - seni, kuni tekkis kindel suhe mõne teise mehega. Uskumatu, kuid nii ta kirjutas.
---
Kui vallaline naine sellest kirjutab, siis ta tõmbab sisuliselt endale vee peale - kes see enam julgeb temaga suhtesse astuda (selliseid mehi muidugi on, aga neid on vähe). Kui seda teeb lesbi, siis on muidugi ükskõik.

Kas olete tähele pannud, et tavaliselt peale suhte katkemist hakkavad naised endast paljastavaid pilte avaldama, enda hingekest nad vist lahti ei võta (nad justkui tahavad vist näidata oma eksile, et tema poolt nähtu ei kuulu enam vaid talle ja samas ka eksponeerida ennastu uutele kandidaatidele?). Peale lahutust meeldib neile aga lahti kiskuda oma eksi hingeke ja näidata seda kõigile (nii heas kui) halvas. Meestel on jällegi kombeks vist avaldada oma eksi alastipilte - kuna see on rohkem taunitav, siis kohtab seda harvemini kui hinge paljaks kiskumist.
Last edited by td on 07 Nov 2017 00:01, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 06 Nov 2017 23:52

td wrote:/.../Aga kes teab, võibolla lobisevad kõigest sellest naiste-WC-s oma sõbrannadega/.../

Kinnitan et seda nad teevad ! Nohh ....vähemalt Balkani naised. Elu ainus (tahtmatult) pealtkuulatud naiste omavaheline vestlus kahe silmipimestava kaunitari vahel toimus Skopjes kontori suitsunurgas (ma ei järgenud vaid olin seal enne nende tulekut, nemad lisandusid ja hakkasid kohe sädistama kuivõrd mind peeti umbkeelseks välismaalaseks) ja see puudutas kummagi nädalavahetuse diskoteegikülastust, kohatud meeste analüüsi ja ka kummagi "afterparty" detaile.
Kui ma ise olin lõpetanud soovisin neile head nädala jätku ja huvitavat nädalavahetust.

Ma tunnistan et nii kiiret värvimuutust pole elus varem näinud mitte kusagil, ega vist näe ka tulevikus. Füsioloogiliselt on isegi huvitav kuidas saab minna näost üliiühikese hetke jooksul tulipunaseks.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 00:03

:lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: 8-) 8-) 8-) 8-)
You are the Man! Mis keeli Sa oskad üleüldse?
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 00:44

selle tuttava Rebecca peale meenus järsku üks laul ...
https://www.youtube.com/watch?v=frQD1ylPKIA

ei saa öelda, et see nüüd päris minu kohta käib, aga jah, surusin oktoobris auto rooliratta kõvemini pihku ja sõitsin üle Norra mägede tagasi koju, et veebruaris tagasi minna. Seepärast ongi oluline see MGTOW. Jama vähem.
Muide, selle laulu viisi autor on G. Ernesaks.

Nii nagu selle laulu viisi autor on A. Pärt (täitsa sobilik laulda neil, kel habemes veidi halli)
https://www.youtube.com/watch?v=ofbMn-oat30
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 07 Nov 2017 01:05

Aga Vana Testamendi Rebekast sai Jeesuse esi-ema tema ja Iisaku poja Jaakobi liini pidi.

Uus Testament algabki kõigi Jeesuse esivanemate loeteluga meesliini pidi - Abraham, Iisak, Jaakob... Need on kolm esimest, kelle järgi Jumal end tutvustas: "Ma olen Abrahami, Iisaku ja Jaakobi Jumal!" (Et eristada end Abrahami teisest pojast Ismaelist, kellest said alguse moslemid, aga see oli see vale liin.)

Nii et Rebeka lugu on veelgi võimsam, kui teada, mis edasi sai.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 01:19

Selle fjordilaulu sõnade autor on Evald Tammlaan - huvitava elu, kuid kurva saatusega mees. Kujutan ette, kuidas ta sügisõhtupimeduses sõitis laeva peal Norra fjordides ja kuidas see lugu võis temas sündida ja selle laulu sõnad paljusid eesti meremehi puudutada, kes olid kaugel oma kodust.
Lugesin hiljuti sellest suurest heeringalaevast Eestirand, kus teenindavad laevad jäid Bergenisse talvituma. Täitsa huvitav oleks teada, milliste laevade peal see mees merd sõitis ja kas veetis pikema aja Norras.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 07 Nov 2017 01:27

td wrote:
pop wrote:huvitav kas see AJonesi poolt ennustatud/lubatud 4nov-st algava "antifa" (jm globalistide "sleeper-cell -de") ülestõusu avapauk ongi siis nüüd antud või ?

täiesti müstika ikka - kirikuliste pihta tuli avada, sh lapsed. See oleks justkui provokatsioon.

Kumbalt poolt tehti sellise teooria puhul paradiisisaarte lask?
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 02:31

kes võis aastal 1991 arvata...
https://www.youtube.com/watch?v=lsC46b6l2_I
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 03:04

td wrote:Nii nagu selle laulu viisi autor on A. Pärt (täitsa sobilik laulda neil, kel habemes veidi halli)
https://www.youtube.com/watch?v=ofbMn-oat30


8-) :ugeek:
Mehed on ikka head nalja teinud, ma ei teadnud, et siit snitti võetud
https://www.youtube.com/watch?v=TFj0rxyNCtc

ja meenub selline lavakostuum :lol: 8-)
https://youtu.be/gEPmA3USJdI?t=110
Last edited by td on 07 Nov 2017 03:14, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 117 guests