Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 28 Mar 2016 14:42

pop wrote:väike arvutiteemaline spämm nüüd vahepeal veel korraks, seoses Windows 10-le üleminekuga (millele ei lähe üle mitte Teie, vaid Windows ise teie arvutis, kui kasutada vaikimisi seadeid).
Mina ise üle ei lähe, ja kui MS "viimaseks" windowsiks jääbki väidetavalt seesama kurikuulus 10 siis minu viimaseks jääb 7 (äärmisel juhul 8/8.1), edasi saab toimetamiste keskkonnaks olema ilmselt Ubuntu - erinevate draiverite olemasolu arvestades; või kui võimalik siis isegi Debian. Ja Windows jääbki lokaalseks tööks, ilma netiühenduseta (ja nt Adobe FX/Premiere, Avidemux, Handbrake, Photoshop jms" jaoks pole netti vältimatult vaja). Netis olemiseks ongi vist sobivaim Debian või kui keegi tahab Snõudenit mängida siis isegi Linux Tails :twisted: .

Ühest foorumist (ca paarisajast seni läbiloetust ja -katsetatust) jäi silma tekstilõik mis ütleb Windows 10 teemal iseenesest kõik:
"/.../ This will uninstall telemetry-related updates (including those prompting you to “upgrade” to Win10) and prevent them from being installed again.
Unfortunately, if you already “upgraded” to Windows10, it’s too late for you" (wikipedia - Telemetry).
(spl - kas sul on infot kuidas sensitiivsemad suurkliendid sellesse üleminekusse suhtuvad - kas planeeritakse juba põhimõttelisi alternatiive ?)
-----------------------
Teada on et läpakad ja mobiilid võtavad üha rohkem üle tavaarvuti fuktsioone. Samas tootjate huvi tundub olevat et mistahes linuxi paigaldamine mistahes tahvlile (ja hoidku selle eest et mobiilile) oleks võimalikult keeruline, või siis lihtsalt võimatu (teatud UEFI-boot tahvlid näiteks käivad siia alla).
Kõiki lõike postituses ühendab aga privaatsuse teema.


Siin sama. Ostaks kohe mitu tahvlit aga kõik mida käega katsuda olen saanud, on osutunud sellisteks, et rohkem katsuda ei taha... :evil:
Kuigi nagu neil võiks olla juba hulgem omadusi, mis teeksid nad kasutajatele kasulikeks ja meeldivateks. Kuid millegipärast kui selline omadus mõnel arendajal kogemattagi on mõnele mudelile lisandunud siis hetk hiljem tehakse kõik selle likvideerimiseks (uues tarkvaraversioonis on see kinni keeratud) või järgmise füüsilise junni juures kindlasti likvideeritakse. :x

Kui kaua see veel kestab???? Kui leiate mõne mõistliku tahvlimudeli, antke teada.
WIN tahvlid on muidugi kõige lootusetumad. (Nende eest julgetakse poes isegi vähemalt topeltraha küsida :mrgreen: ) Isegi ühe sellisega puutun pea iga kuu kokku. Keegi annetas neid mingi hulga ühele MTÜ-le. Kasutakse valdavalt baaris anonüümsesarnaseks muusika tuubimiseks või uudiste lugemiseks. IT - poiss pani kohe alguses kollase kleepsu taha, et tal on kõrini kasutajate tundliku info kogumisest ja jagamisest (ta ise ei jagavat aga see riistapuu tegevat seda ise...). Seega keelas nendega igasugustele kontodele minemise jms. kohtade külastamise...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 28 Mar 2016 14:50

Hm. Midagi uut.

Rockefelleri perekond hülgab fossiilsed kütused
http://majandus24.postimees.ee/3631013/ ... ed-kutused

Legendaarse naftamagnaadi John D. Rockefelleri järglastele kuuluv Rockefeller Fund teatas, et hülgab investeeringud fossiilsetesse kütustesse nii kiiresti kui võimalik ning elimineerib positsioonid maailma suurimas börsil noteeritud naftakompaniis Exxon Mobil, vahendab Reuters.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 Mar 2016 15:39

spl
Site Admin
 
Posts: 18383
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 28 Mar 2016 16:31

spl wrote:/.../Kruttisin kõik teada olevad nuhkimisvõimalused seal peal kinni/.../

:lol:
"Uuendustest", "parandustest", nende "hidimisest" jne jms ja erinevatest nö "cryptic" teenuste killimisest siinkohal parem enam ei räägigi.
Tegijamad panevad igatahes juba ruuteritest IP-sid ja domeene blacklisti :) :geek:
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 28 Mar 2016 17:01

projekteerija wrote:/.../Kui leiate mõne mõistliku tahvlimudeli, andke teada.

Olude sunnil olen just selles teemas kõrvuni sees.
Kui teemaks pole tahvlid siis üsna kvaliteetset-lollikindlat linuxi rauda tooda system 76 https://system76.com/laptops
Muude arvutite korral tasub
1) vaadata et saaks UEFI ja "secureboot" asemel käivitada nn "legacy boot" rezhiimis, ja
2) vaadata et protsessor oleks 64 bitine (Ubuntul on 64 bitine UEFI signatuur olemas). 32-bitisele UEFI-boot mudelile (pole vahet kas tahvel või mitte) on linuxi istutamine keerulisem.

Tahvlite osas:
Tundub et Surface Pro - le õnnestub linuxit istutada http://www.makeuseof.com/tag/10-devices ... all-linux/
Tasub tahvlite osas olla ettevaatlik, üks tsitaat sellest artiklist (ja infot siis lähemalt mis ja kuidas) http://www.techradar.com/news/software/ ... om-1162825
"After all, if it's x86-based then we can install pretty much anything on it, right? Erm, not quite."

NB! ARM protsessoriga seadmesse linuxit kuuldavasti (veel?) siirdada ei saa (kuigi iroonilisel kombel Raspberry Pi ARM protsessoriga just töötabki).
Ma ise VÕIBOLLA tellin selle http://www.ubuntu.com/tablet/devices

Kuna mitmeid androidi seadmeid muutub järjest nö prügiks (uuemad ja läikivamad tulevad kogu aeg peale), siis saab linuxit natukese lugemise järel suruda ka olemasolevatesse androidi seadmetesse (eelistatum on siis "root" õiguse olemasolu, Asuse androidi tahvlitel (vähemalt transformeril) pakub ruutimist kusjuures Asus ise). Muudel tuleb erinevaid häkke otsida, kusjuures seadet ON sealjuures võimalik külmutada (telliskivistada) - "to get bricked". Häkkide otsimisel ruutimiseks tasub ka silmas pidada et need ei paluks õigusi "sobrdada konktaktides, teha teist pilte-videosid, jne" (nendel puudub seos ruutimisega, tulemuseks võib olla hoopis "rootkit"). Juurdepääs SD kaardile peaks olema OK.

http://www.linux-magazine.com/Online/Fe ... e-to-Linux

On veel üks eraldi projekt lausa selle jaoks
http://linuxonandroid.org/ (NB! "Our custom ROM (on selected devices)")

Kui aga müügil on tahvel millel on ainult Windows 10 ja ükski arvutituttav ei oska kah öelda kas sellest konkreetsest mudelist kogu saasta on võimalik eemaldada, siis on parem see tahvel jätta poodi. On 95% tõenäosus et (tänapäeva) arvutipoe müüja ei oska teile tahvli omadustest peale selle värvi ja opsüsteemi lühendi midagi kosta (ja miks peakski, kui oskab - ei raiskaks ta oma elu enam seal arvutipoes).
-----------------
Mul on siiamaani olnud kogemus selline et nt Asus toetab oma asju väga pika aja vältel peale nende totaalset moraalset vananemist (veebilehel jne, draiveritega igasuguse ilma jaoks) (ja nt Epson samuti).

Ja nt Fujitsu - nope.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 28 Mar 2016 17:32


See on huvitav jah - just viimaste aastate trend on olnud sisemudelite võimaldamine erinevate finantsasutuste jaoks, ja nüüd siis surutakse taas kõik Prokrustese sängi (eelmine säng kuni ca 2005 kusjuures toimis, aga nüüd on selle taasrakendamiseks lihtsalt liiga hilja).

"Starting from 2017 therefore, financial institutions will no longer be able to use their internal models to assess risk for derivative counterparties."
Ehk siis Deutche Bank - bye-bye. (Välja arvatud muidugi juhul kui Baseli/Draghi "standardmudelid" ei saa olema veelgi lõdvemad kui DB enda praegused "sisemudelid". Aga - välistada seda vist ei saa, ütleks nii ...)
Ja üldiselt EU-s võetakse neid IFRS-e kasutusele EU-s endas rakendamiseks läbi teatava (EU-enda) "pehmendusfiltri" (vt. Article 3 punkt 1). Eriti kehtib see muide IFRS9 suhtes. Ja ka SEC-l on nendest IFRS-dest kohati poogen, ta kehtestab ise vajadusel "kõige õigemad" reeglid oma börsiettevõtetele.

Aga Basel/keskpangad kipuvad globaalselt küll sarnast olukorda tekitama.

Nendes siin varasematel aastatel viidatud doomsday filmides on juttu olnud ka sellest mismoodi see deleveraging tüüpiliselt läbi ajaloo välja näeb. Not a pretty picture.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 29 Mar 2016 00:24

Katrin Laur | Vaikne vaenulikkus Brüsseli tänavatel
http://www.ohtuleht.ee/724786/katrin-laur-vaikne-vaenulikkus-brusseli-tanavatel
spl
Site Admin
 
Posts: 18383
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 29 Mar 2016 10:09

Kas mitte meie riigi varasid pole hallatud geniaalselt...

"Meil on seda endiselt umbes 260 kilo. Taasiseseisvudes sai Eesti tagasi 11,4 tonni sõbralikes lääneriikides okupatsiooni ajal hoiul olnud kulda"


Eesti kullareserv on pigem sümboolne
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/eesti-kullareserv-on-pigem-sumboolne?id=74066115
spl
Site Admin
 
Posts: 18383
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 29 Mar 2016 11:02Eks selliseid kuupäevalisi kriise uskuda ei tasu. Aga see tihendamine on reaalselt vajalik, neid normatiive loeks põhjalikult hea meelega kui kellegile näppu satub. Selle reegliga seoses tuleks vaadata kindlasti trahve eksimuste vastu, sest maht on nii hullult suur sellel turul, et pisut numbreid moonutada tuleb paljudele pähe, kontrollida on neid tihti raske. Mingi väike varisüsteem ja muu nihverdiste süsteem ju aitab, aga Kruuda siis geenius pole.. Tavaliselt on fin süsteemi trahvid olnud päris vinged, kui siin on erand, siis on pilt selge, libaseadus... Aga eks käitumises toob see kaasa muutuseid, sest tavaliselt on see seotud omakapitali või bilansiga. Pankadel peaks tekkima tuju kasumit suurendada või siis aktsionäridel kopikat lisada ja see oma firmadele negatiivse intressiga tagasi laenata. Turul ju konkurents on väike kogu maailmas, kui Eestis LHVd poleks, siis uudsustega oleks kitsas, aga nende turuosa on väga väike ikkagi veel. Kui kogemata tuleb panganduse blockchaini revolutsioon, siis see võimendab seda seadust räigelt. Aga ega ma seda seadust ei kardaks, selles segmendis on räige omameeste loogika ja püha puutumatuse tabu, et kokkulepped tulevad väga ootamatult ja tasa.
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 29 Mar 2016 11:21

kunagi sai ostetud üks Lenovo odav läpakas, et oleks majas üks Windowsi masin. Aga ega tast õiget asja saanudki, paksult bloatware täis. Ja lõpptulemus oli see, et miskit imelikud protsessid hakkasid arvutit üle võtma - svchost (oli vist sellise nimega protsess, mis internetiühenduse jaoks oluline) sõi malu 3Gb jagu - võimalik, et viirus, aga viirusprogramm arvutis viirust ei leidnud. Win7 OEM installiketta pealt aga Windowsi uuesti paigaldada ka ei õnnestunud - miski kettadraiver oli puudu.
kuna majapidamisse tekkis ka üks võimsam Windowsi arvuti, siis panin selle vana peale Ubuntu. Ja üllatavalt viisakas asi, kasutajaliides on tavakasutajale isegi lihtsam kui Windows. Ainult, et ekraani tekst on aga ikka veel nii 90ndad (kare ja kole).

Linuxi käsurea kogemuse saab aga suures osas kätte ka Mac'i peal. Muuhulgas vt. ka
https://www.macports.org/index.php

ja üldiselt on ikka nii - kui tahad odavat ja head, siis tuleb osta üks odav ja siis selle järel paratamatult ka üks hea.
td
 
Posts: 16346
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 29 Mar 2016 11:40

Linuxi kruttimisel jäi ette selline andmebaasi tarkvara väiksemateks ülesanneteks (töötab ka Win ja Mac peal):
https://www.sqlite.org/

andmetabelite administreerimiseks sobib
http://sqlitebrowser.org/
või
http://sqlitestudio.pl/

Andmebaaside rakendamine võib üllatavalt lihtsustada teatud ülesandeid. Minu juhendataval oli vaja leida 4000 patsiendi seast need, kellel oli tehtud teatud operatsioon ning selle järel üks teine teatud operatsioon, kusjuures neid operatsioone on mitu ja neid tehakse ka muudel juhtudel ja tabel sisaldaski neid, kellel üks või mitu sellist operatsiooni tehtud. Juhendatav lähenes esmalt jõumeetodiga (s.t. otsis üles patsiendid, kellel need kaks operatsiooni tehtud talle sobivas järjekorras) ning 4 päeva jooksul sai Exceli tabelis poole peale. Päris kurb oli vaadata tema väsinud nägu. Andsin sama ülesande oma matemaatikust naisele, tema teisendas tabeli andmebaasiks ning sai SQL päringuga kätte 300 sobilikku patsienti paari tunniga (enamus ajast kulus ülesande sisusse süüvimiseks)
Last edited by td on 29 Mar 2016 13:23, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 16346
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 29 Mar 2016 13:14

spl wrote:Kas mitte meie riigi varasid pole hallatud geniaalselt...

"Meil on seda endiselt umbes 260 kilo. Taasiseseisvudes sai Eesti tagasi 11,4 tonni sõbralikes lääneriikides okupatsiooni ajal hoiul olnud kulda"


Eesti kullareserv on pigem sümboolne
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/eesti-kullareserv-on-pigem-sumboolne?id=74066115


Selles segmendis tahaks ma ise ka näha kullauskujate võitu, kuigi parem oleks metsauskujate võit, sest see on siiski elavam vara... Lihtsalt kaduvväärtuste kummardajaid on liiga palju ja nende filosoofia on pinnapealne ja nad kipuvad ära unustama et väärtusi mõõdetakse ajas. Praegune päris räigeks kuhjatud võlamass on minu mõtteid toetamas, sest üle saja protsendi võlgu olla on tiba nüri ja ei tohiks terve inimese loogikaga väga koos käia, sest kui sa poolt omad ja pool oled võlgu, siis on su arusaamised ja põhimõtted vist poole nõrgemad kui peaks olema...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 29 Mar 2016 13:27

uskuda võib ükskõik, millisesse varasse, kui sama sekti liikmeid on palju (s.t. kulla, bitcoini, tulbisibulate, Nokia aktsiate uskujad) ehk teisisõnu - vara on likviidne; aga tegelik asjade tarbimisväärtus võib olla muu. Küll tuleb aeg jälle ka metsauskujatele.
td
 
Posts: 16346
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 29 Mar 2016 13:57

päris huvitav lugemine Lääne-Euroopa mökustumise taustaks
http://arvamus.postimees.ee/3634965/tuu ... isel-eksis
td
 
Posts: 16346
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 29 Mar 2016 15:30

"RADARI" ERISAADE TÄNA: mis koht on Euroopa terrorismi pealinn Molenbeek?
http://www.ohtuleht.ee/724930/radari-erisaade-tana-mis-koht-on-euroopa-terrorismi-pealinn-molenbeek

Pilt on hea "metslane trellide taga" see oleks nende õige koht.

Molenbeek on linnaosa, kust juhiti nii Pariisi kui ka Brüsseli terrorirünnakuid. Samasse kohta jooksevad niidid veel seoses nelja avaliku massimõrvaga.
See on linnaosa, kus erinevate andmete kohaselt arvatakse olevat kuni 80% elanikest islamiusulised.

...

"Radari" kaameragrupp sattus kohalikega konflikti kohe politseijaoskonna kõrval. Brüsselis elavad eestlased ütlesid muide, et tegemist on Molenbeeki kõige turvalisema kohaga.

Teistel linnaosa tänavatel pole politseid üldse patrullimas, sest ka politseinikele on seal kallale tuldud. On teada ka juhtum, kus piletikontrolör tapeti oma tööpostil.


Belgiast saab sisuliselt varsti moslemi riik...Saksamaa hakkas ka liikuma sinna suunas
spl
Site Admin
 
Posts: 18383
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 29 Mar 2016 16:50

td wrote:/.../Ja lõpptulemus oli see, et miskit imelikud protsessid hakkasid arvutit üle võtma - svchost (oli vist sellise nimega protsess, mis internetiühenduse jaoks oluline) sõi malu 3Gb jagu - võimalik, et viirus/.../

Ahhaa !! :twisted: :twisted:
See on Microsofti viirus. Viiruse nimi on Windows 10-le sundüleminek. svchost (service host) on lihtsalt mistahes nn arvutis taustal tiksuva "teenuse" käivitamise moodul. Ja antud juhul tegeles see moodul Windows 10-ne installifailide allatõümbamisega (mida on ca 6GB). Mul hakkas oma arvuti ventilaator enne Win10 kampaaniat hullult sahisema, panin windows update (igaveseks) kinni ja tulemuseks on haudvaikus.
tee windows klahv + R siis trüki services.msc siis järjesta need serviisid nime järgi, hakka ülevalt alates otsima "bäckground intelligent transfer service (BITS)), ava ja tapa see ära (nii et startup oleks manual või ka "disabled"), siis keri alla kuni tuleb windows update, ja sellega sama.

Sodi eemaldamiseks parimad on CCleaner ja revo uninstaller (ma olen ka nende analooge kümneid proovinud). Ketaste kloonimise ehk "ajas tagasimineku" (puhtale ja kiirele kettale) parim (mäekõrguselt, ja vabavara) vahend on Clonezilla . Igasugu Paragon partitsioon mädzhikud ja Acronised jne on mitme sammu võrra tagapool (eriti kui tegemist on eksootikaga, nagu nt UEFI).

td wrote:Ainult, et ekraani tekst on aga ikka veel nii 90ndad (kare ja kole).

Ekraanidraiveri teema puhtalt. Ubuntul on neid suurim hunnik, aga Debian PÕHIMÕTTELISELT mitte-vabavara endas ei sisalda, st tuleb natuke käsitööd ja netiotsinguid sooritada (kui mõni selline draiver peaks mitte-vabavara olema). Näites mitte väga ammu soetatud Raspberry PI 3 ekraanipilt on windowsiga täiesti ekvivalentne (tähtede "clear type" ja "anti-alias" jne jne mõttes).
Aga kuna Ubuntu on sisuliselt Debian pluss mitte-vabavaralised draiverid jne (nt mp3 jaoks), siis tavakasutaja jaoks on see ilmselt parim. Serveri jaoks ilmselt parim Debian, kuna selles tunduvad bugid lihtsalt puuduvat (debiani uued versioonid tulevad välja siis kui aeg on küps, aga mitte siis kui investorid uue kvartali uudiseid ja uusi versioone ootavad).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 29 Mar 2016 18:41

me lähme rukist lõikama ;)
http://www.aripaev.ee/arvamused/2016/03 ... nud-borsil

siiani on kahjuks üsna palju negatiivseid näiteid Eesti IPO-dest. Prospekti pole veel ilmunud, aga võrdluseks toon

Nordea panga näitajad tänase seisuga :
aktsia turuhind täna 8,41 (selle aasta dividend 0,64 eurot on juba eraldatud), hind enne dividendi arvestust oli 9,15 (dividenditootlus 6,99%); eelmise aasta dividend 0,62 (kui oleks ostnud tänase hinnaga ja loota sarnast dividendi järgmisel aastal, siis järgmise aasta dividenditootluseks võiks loota 7,5%)
hetkel P/E 10,11 ja P/S 3,65
omakapital aktsia kohta: 571,10 EUR
käive aktsia kohta: 18,77 EUR
kasum aktsia kohta: 6,78 EUR
aktsiate arv: 455 miljonit

Ehk siis - kas osta LHV või näiteks Nordea panga aktsiat. LHV on vähelikviidne kääbus (IPO aktsiate arv väiksem kui rootsi staertup'idel), vaevalt, et suudavad kõrgemat dividendi maksta. Lihtne arvutus näitab, et kokku on olemas 25 miljonit LHV aktsiat, eelmise aasta kasum aktsai kohta oli vaid 0,592 eurot. Vastavalt siseeeskirjadele eraldatakse dividendideks eraldatakse vähemalt 25%, see teeb dividendiks aktsia kohta 0,1468 ehk tootlus 6,95 emissioonihinna juures vähemalt 2,1 % Ma sain P/E suhteks 11,74 ehk kehvem kui Nordeal ja SEB-il täna.
LHV ainuke lootus on kiire kasv ehk teistel turuosa äravõtmine osava turundusega ("eesti oma pank"), mis võiks aktsia enese hinda kiirelt kergitada, aga selleks peavad fundamentaalnäitajad (käive aktsia kohta, kasum aktsia kohta, omakapital aktsia kohta, P/E, P/S) olema paigas. Aga siin tuleb ette Eesti SKP, väljamaal vaevalt keegi seda LHV-d armastab pelgalt eesti pärast. Paremasse efektiivsusesse (võrreldes suurtega) ma ei usu.
*Disclaimer: olen küll ise LHV klient Eestis, kuid IPO-l osaleda pole plaanis, sest see on kaubeldav vaid läbi Eesti pankade ja teeks minu arvepidamise liiga keeruliseks.

Speedwank A-aktsia täna
173,80 SEK, dividend 10,70 läheb lukku 5. aprillil (dividenditootlus 6,16% ), eelmise aasta dividend 11,35
hetkel P/E 12,63 ja P/S 5,28
omakapital aktsia kohta: 108,96 SEK
käive aktsia kohta: 32,98 SEK
kasum aktsia kohta: 13,77 SEK

SEB A-aktsia täna
78,55 SEK, dividend 5,25 SEK läks lukku eelmisel nädalal, dividendieelne hind 88,45 (dividenditootlus 5,94%), eelmise aasta dividend 4,75 SEK
P/E 10,51 ja P/S 3,95
Last edited by td on 29 Mar 2016 19:45, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 16346
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 29 Mar 2016 19:07

pop midagi sulle

Beware! This Windows 7 And 8.1 Security Update Is Basically A Windows 10 Downloader
http://fossbytes.com/this-windows-7-and-8-1-security-update-patch-is-basically-a-windows-10-downloader/
spl
Site Admin
 
Posts: 18383
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 29 Mar 2016 22:21

td wrote:me lähme rukist lõikama ;)
http://www.aripaev.ee/arvamused/2016/03 ... nud-borsil

siiani on kahjuks üsna palju negatiivseid näiteid Eesti IPO-dest. Prospekti pole veel ilmunud, aga võrdluseks toon ...

http://majandus24.postimees.ee/3635137/ ... d-teisiti=

Hetkel kaks võimalust. Kas poisid on suured gee....................ja teevad tõesti midagi suurt
või mis on kümme korda tõenäolisem - läheb nii nagu alati. e. nutikalt ja julgelt tehakse tulutoov diil millega osutatakse finantsturule, börsile ja mõnele suurpangale paar väärtuslikku teenust.
Kuni eilseni arvasin, et LHV ajab mingit oma asja. Liigub vastuvoolu ja sebib asjadega millele ei viitsi suured tähelepanu pöörata. Täidab lokaalse panga tühja kohta. Loodab igasugustelt innovaatilistelt lahendustega suurtele poistele, kui mitte ära teha, siis kindlasti sellest ellujäämisvõimluse leida jne. Ainult sellest Pensionifondidega aktiivne mürgeldamine tekitas murekohti. Suured pangad on minu arvates kuidagi pensionifondidega seoses muutunud tõrjuvateks. Parem kui neid ja nendega seoseid olemas ei oleks. Ridade vahelt loen lausa otsest survelist tegevust nendest vabanemiseks ja teesklust. Ainult (harjunud) maine pärast ei julgeta nendest mõne pragmaatilise (JOKK) liigutusega vabaneda. LHV (selle suuromanikud)aga tasapidi sisuliselt ostsid neid või aktiivse kampaaniaga (mitmes aasta see juba käib, ilma igasuguse konkurentsita igas kaubanduskeskuses tsirkust teha?) tõmbasid pensionikogujaid üle.
Midagi pole teha aga nüüd paistab see kangesti sedasi välja, et proovitakse börsileminekuga müüa kogu kogutud kupatus kasumiga nendele samadele pensionäridele ja väikeinvestoritele kallilt maha. e. sisuliselt vana ameerikamaal tuntuks saanud paketeerimistrikk. Loodetavasti on broshüüris ka seda nurka valgustatud või potensiaalsed aktsiate ostjad nõuaksid eelnevalt ka nendesse kappidesse röntgenülevaatuse.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 29 Mar 2016 23:54

Vaadake seda imelist kultuuri... täielik metslaste ja primaatide käitumine, üksikule saarele sellised saata. Naljakas valge inimene siiani üritab ennast petta ja metslaste tegusid õigustada...

Mis juhtus eurooplastega, millal need munad ära kukkusid ?

"Radari" VIDEO | Mis koht on Euroopa terrorismipealinn Molenbeek?
http://www.ohtuleht.ee/725026/radari-video-mis-koht-on-euroopa-terrorismipealinn-molenbeek
spl
Site Admin
 
Posts: 18383
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Mar 2016 00:51

Minust 20km ja 40km lõuna pool on kaks hotelli muudetud pagulasmajutuseks.
Üks neist oli järve kaldal (muutis omanikku, omanik on aktsiaselts, mis on hoopis teises linnas mitusada km eemal)
http://www.centria.se/
ning enam külalisi vastu ei võta.
http://frykenstrand.se/
Teine on spa ja reklaamib ennast endiselt, kuigi üürnikud on sees. Migratsiooniamet on diskuteerinud omanikega võimalust see müüa.
Seega SKP turismisegment kasvas mühinal.

Beware, eesti hotellide/turismitalude ja tühjade korterelamute ümbruse inimesed! Kuskile tuleb need 550 (?) Eestile määratud inimest majutada. Järgmises etapis ka nende 550 inimese pereliikmed (see tendents on hakkanud tekkima nüüd ka siin).

Varem oli haiglal kombeks garanteerida tõlketeenus läbi tõlketelefoni, nüüd enam keegi selle peale energiat ei raiska, tõlk on kas patsiendiga kaasas pagulaskeskusest või on mõni araabia keelt oskav arst. On ette tulnud, et tõlki polegi olnud, siis olen hakkama saanud inglise keelega või siis lihtsalt öelnud inglise keeles, et valida on rootsi, inglise, eesti ja vene keele vahel. Eks näis, kuidas mõne aasta pärast. Kas öeldakse, et gavariite po tšelovetšeski araabia keeles. Õdedel on juba paberilehekesed araabiakeelse tekstiga "hingake sisse ja hoidke hinge kinni" (küllap arvavad, et see on ajutine, no eks vaatame .... Siiamaani olin tõesti imestunud, et varasemad sisserändajad nii hästi on rootsi keele omandanud).

----

näedsa, mis rootsi tv-st Eesti kohta teada saab, tõlkige see inglise keelde
http://www.svt.se/nyheter/utrikes/sju-k ... er-gransen
(kas teie teadsite, kui palju on imbunud Eestisse rändureid ja kui suur on vastuvõtu kvoot tänase seisuga)
ja täna vaatasin, et AK pinges näoilmega diktorid hakkavad järjest rohkem meenutama mulle Vremjat. (küllap neil ka pangalaen),
ei tea, kuidas teiste kanalitega - kas seal julgetakse peale padjaklubi ka muudel sotsiaalsetel probleemidel peatuda, pole sattunud vaatama
td
 
Posts: 16346
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Mar 2016 02:02

projekteerija wrote:
td wrote:me lähme rukist lõikama ;)
http://www.aripaev.ee/arvamused/2016/03 ... nud-borsil

siiani on kahjuks üsna palju negatiivseid näiteid Eesti IPO-dest. Prospekti pole veel ilmunud, aga võrdluseks toon ...

http://majandus24.postimees.ee/3635137/ ... d-teisiti=

Hetkel kaks võimalust. Kas poisid on suured gee....................ja teevad tõesti midagi suurt
või mis on kümme korda tõenäolisem - läheb nii nagu alati. e. nutikalt ja julgelt tehakse tulutoov diil millega osutatakse finantsturule, börsile ja mõnele suurpangale paar väärtuslikku teenust.

LHV turuosa kasv peab tulema vanade tegijate suust palukesi rebides (ehk kaubanduskeskustes inimesi varrukast sikutades) või täiesti uue kontseptsioonina, mis loob uue kiiresti laieneva turusegmendi (näiteks mingi elektrooniline maksmissüsteem mingil uuel põhimõttel) - s.t. turuosa kasv on kaheldava väärtusega, sest ka konkurendid hakkavad hoogsamalt tööle (ja oma emapanga tõttu saavad ajutiselt rakendada ka *dumpingut, kuniks kliendilekke oht möödub). Väljaspool Eestit ei müü ka kodumaise panga silt. Eesti majandusruum on aga üsna ahtake.

Nordea on juba valmis süsteem ja toimib (kuigi hiljuti oli uudis, et rubla nõrkuse tõttu on probleemid neile laenude tagasimaksmisega Venemaal), kuid fundamentaalnäitajad on hetkel samad, mis LHV-l, v.a. aktsia parem likviidsus (rohkem aktsiaid, laiem aktsionäride baas Skandinaavia börsidel)

LHV kutid reklaamivad end kodumaisena, aga teevad selle nime all kirvest. Küllap pole nad IPO hinda määrates tükil ajal vaadanud soliidsemate pankade aktsiaid börsil. Kapitalil aga pole rahvust ning arukas investeerija jätab emotsioonid kõrvale, kui talle kaasmaalased poolel teel vastu ei tule (**hind 5,95 annaks minu arvutuste kohaselt P/E 10,05 ehk lähedale tänasele Nordeale), ehk lõpuks on ikkagi business as usual, nothing personal. On paremaid rahapaigutusi. Patriootlikke tundeid lihtsameelsete peal ära kasutada pole aga ilus.
Ja veel. Halvaks tooniks on üldiselt see, kui firma ise on oma IPO organiseerijaks. Algajate asi?

----
*juhul, kui suurte pankade vastuaktsioone ei tule, siis paneb see küll kõrgelt kulmu kergitama - kas jaekliendi sektor ongi see, millest püütaksegi lahti saada. Vt. ka Danske panga näidet. Nii või naa on LHV jaoks tegemist lose-lose olukorraga. Jaekliendi enda jaoks küll mitte, olen ise LHV klient ja siiani rahul, julgen lausa soovitada (kliendiks olemist, mitte aktsionäriks olemist).
**juhtkonnal on võimalus märkida aktsiaid optsiooniprogrammi raames järgmistel aastatel 2 või 3 eurot tk.

vt. ka negatiivseid näiteid Tallinna börsi IPO-de minevikust, kodumaine kraam ja kodukootud ärimehed:

http://market.ee.omxgroup.com/market/?i ... 29.03.2016 (-79%)

http://market.ee.omxgroup.com/market/?i ... 29.03.2016 (-98%)

http://market.ee.omxgroup.com/market/?i ... 29.03.2016 (-65%)

http://market.ee.omxgroup.com/market/?i ... 29.03.2016 (-57%)Kuid on ka positiivseid ....
td
 
Posts: 16346
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Mar 2016 11:56

ise sööme, ise joome, ise nõud ka ära toome

ehk siis huvitab see, kui suure osa pensionirahaga kavatseb LHV osaleda omaenda IPO-s, mille nad ise endale organiseerivad
ehk siis esineb teoreetiline võimalus, kus LHV tänased aktsionärid tasapisi tilgutavad oma aktsiad omaenda hallatava pensionifondi kätte, milles on rahva raha; ka minu 10 aasta töö on seal, sest Danske müüs mind LHV-le maha

loodame, et rahaahnus ei pimesta ja nad oma marki täis ei tee
td
 
Posts: 16346
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Mar 2016 15:10

Lahendus Windows 10 upgrade murele

How to Disable Windows 10 Upgrade (Forever) With Just One Click
http://thehackernews.com/2016/03/disable-windows10-upgrade.html
spl
Site Admin
 
Posts: 18383
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Mar 2016 16:50

td wrote:juhul, kui suurte pankade vastuaktsioone ei tule, siis paneb see küll kõrgelt kulmu kergitama

Küllap kehtib ka siin reegel: first they ignore you, then they laugh at you, then they fight you

Praegu vist veel ignoreerimisstaadiumis. Väljanaermiseks tuleb ka arvatavasti veel põhjusi, sest ajalugu kipub korduma farsina - eriti kui LHV kujutab end ette Hansapank nr. 2-na.
Minu ennustus on selline, et IPO märgitakse täis, kurss lähiajal ei lange (sest pensionifondist pidevalt tilgutatakse hinna hoidmiseks uut raha ostupoolele). Tasapisi muutub omanike struktuur (müüakse pensionifondidele ja väikeinvestoritele maha ca 40% 25 miljonist aktsiast, sest tänased omanikud valmistuvad noorelt pensioneeruma). Kui lihtrahva pensionifondi puhver on otsas ja pangal turuosa oodatud kasvu ei järgne, siis hakkab aktsia hind langema.

Aga börsile tulekuks oleks piisanud ju ka ühest avalikust aktsiast hinnaga 1,4 miljonit. :twisted: Kuid ilus oleks olnud teha IPO näiteks 4 miljoni uue aktsiaga hinnaga 3,95 eurot tükk ja kõik oleksid rõõmsad (sh ka need, kelle pensioniraha sellesse aktsiasse läheb).
td
 
Posts: 16346
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 30 Mar 2016 17:05

spl wrote:Lahendus Windows 10 upgrade murele
How to Disable Windows 10 Upgrade (Forever) With Just One Click
http://thehackernews.com/2016/03/disable-windows10-upgrade.html

Hmm, huvitav leid sellisest kohast. Tegemist on usaldusväärse tarkvaraallikaga. Mina arvasin et ta on aktiivse tegevuse lõpetanud, aga näe !

Kunagi kui kõvakettad olid kallid (mist tähendab et väga ammu) oli tema SpinRite just see asi mis näitas kui palju "ketast veel järgi on". No ja td linkis vist ka kunagi videosid mis häält erinevad tuksiminemise kursil olevad kõvakettad parajasti teevad.
Teine hea asi oli (/on) ShieldsUp, mis pingis väljastpoolt üle kõik pordid sinu arvutis jms ja esitas raporti vulnerabiliteetidest.

Aga nüüd siis hoopis selline kaasaegne ja aktuaalne asi (sinu lingi source) ...
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 30 Mar 2016 17:17

Nüüd oleks vaja veel ainult leida selline sarnane vahend mis sõeluks välja kõik windowsi telemeetria uuendused (peaks leidma üles mingi fännklubi kes neid uuendusi igateisipäevaselt reverse-engineerivad).
Naljakas et Windows Update -ga on paralleelselt vaja täpselt vastupidise toimega asja, mida samamoodi kogu uuendataks (umbes nagu viiruste signatuuride listi).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 30 Mar 2016 17:31

spl wrote:Lahendus Windows 10 upgrade murele
How to Disable Windows 10 Upgrade (Forever) With Just One Click
http://thehackernews.com/2016/03/disable-windows10-upgrade.html

:twisted:
See üritab paigaldada KB 3065987 mis karjub vastu pea kõigist W7 telemeetria foorumitest
Ei oska ise hinnata selle telemeetrilisi omadusi, aga tundub ikkagi kuidagi olevat seotud W10 kampaania endaga: http://www.askwoody.com/tag/kb-3065987/
Exe-de käivitamise asemel tunduvad alateadlikult kuidagi usaldusväärsemad sedasorti batchid.

Aga minu W7 päevad on põhimõtteliselt läbi nagunii, muu maailma internet näeb edaspidi vaid mu Ubuntu "tagatulesid" (st porte, ja peale teemasse süvitsi minekut - ilmselt Debiani omi).

Loogilisim edaspidine käitumine tundub olevat probleemide korral (sõna "probleem" on lühend väljendist "Windowsi probleem") lihtsalt Clonezilla -ga ajas tagasiminek. Kui tarkvara on nt ca 30 GB - kuivõrd normaalolukorras asuvad kasutajafailid ja mistahes profiilid windowsi kettast nagunii eraldi - siis USB3.0 otsa ühendatud SSD-lt (või ka kiirelt mälupulgalt) taastub kettapilt Clonezillaga ca 6-7 minutiga (vähemalt Intel i7/8GB/Samsung EVO 840 korral).
Selle ajaga jõuab parajasti ühe kohvi juua või võileiva süüa ja rõõmsalt TÖÖTAVA arvuti taha tagasi istuda.

Ja ründevektori kordajad peavad siis eeldama et ma ka peale seda status quo taastamist nt internetis täpselt samu klikke teen vms (mida on natuke palju eeldada).

-----------------------
Aga uus telekas mis käeviipe peale internetti läheb ja kulmukortsutamise peale heli vaiksemaks keerab - see jääb kah poodi.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 30 Mar 2016 18:06

Sõdurpoiste ajakirja arvutuslik ja tead. viidetega artikkel Euroopa olukorrast. (ILmselt nad ei karda enam , et ajakirja rahastaja võiks julgeda rahastamise kinnikeeramise peale isegi mõtelda...pärast artikli läbilugemist. :x )
http://forte.delfi.ee/news/militaaria/k ... d=73926423
Kui mitu sõdurit on vaja tuhande terroristi tõrjumiseks? Mässutõrje kui tänapäeva reaalsus
Tegelik pealkiri peaks olema: Sisuliselt kaotatud sõda Saksamaal, Brüsselis, Göteboris ....jne.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 30 Mar 2016 18:26

Täna vist on eestimaiste naiivikute (aga isegi neutraalsete pessimistide ja parimate optimistide) masstümitamise talgupäev. :shock:
Aeg on unelmast ärgata ja pensioniootusi muuta
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/aeg-on ... d=74078077
Pensioniniootustele ja sammastele tõmmatid visuaaliga vesi peale. Isegi Delfi esimestes kommentaarides jõutakse järeldusele, et artiklist tulev hoiatus on veel ilustatud roosamanna. Kui kusagilt raha ei leita, pole praegune pension ilmselt reaalne õige lähemas tulevikus. :o
EE-st, Õlimajandusest, trahvieelarvest jne. lisaraha ei ole lootust saada.
Kui mõtelda Sõduri artiklile siis sügav masendus. Sissetoodavate pagulastega hakkamasaamine, sunnib pensionärid täiesti vabatahtlikult praegusestki sissetulekust loobuma. Lisaks täiendav kulurida tuhandete uute politseinike ja sõdurite jaoks.... :? jne. veel mustemate mõteteni.
projekteerija
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests