Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Mar 2013 21:35

just tuli uudis, et keegi ostis 22 000 bitcoini 1,4 millioni dollari eest. 8-)
https://bitcointalk.org/index.php?PHPSE ... msg1648751
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby nibbler » 20 Mar 2013 21:48

td wrote:
nibbler wrote:Enivei, td, oled BTC positsiooni võtmisest huvitatud? Kui Sa ei viitsi Mt. Gox vms maaklerkeskonnaga jändama hakata, siis ma võin Sinu ordereid ise turule vahendada! ;)


Aitäh abi pakkumast, suve lõpus on see aeg käes ja siis plaanis regulaarselt investeerida kuskile. Hetkel on jah bitcoin kindel sõit üles, sest asi hakkab minema meinstriimi. Vaatab, mis olukord on suvel. Bitcoin ja raamtupidamisväärtusga tagatud aktsiad on need kaks asja, mis on plaaanis.


Alustuseks näiteks 250 EUR eest 5.00 BTC? Minu eesmärk ei ole selle tehingu pealt mingit "komisjonitasu" teenida, vaid aidata Sind võimalikult väikese vaevaga üle lävepaku (kiibitsed ju juba pikemalt). Edasi saaksid nende ühikutega ise liigutada, uurida erinevaid BTC-põhiseid teenuseid jms. Või vahetada osa litecoin vastu.

Sulle võiks puht-professionaalselt huvi pakkuda Hal Finney eilne foorumipostitus. Hal oli Satoshi Nakamotole esimese BTC tehingu vastaspooleks. Täna on Hal aga parandamatult haige...
nibbler
 
Posts: 294
Joined: 07 Jul 2011 10:11

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Mar 2013 23:01

nibbler, palun pane kirja, kuidas on Eestis kõige efektiivsem viis bitcoine osta (ja müüa), siis saavad teised foorumlased ka abi (ja mina ka).

Al Gore (2013-03-20): "I'm a Big Fan of Bitcoin"

Nassim Taleb: "Bitcoin is the beginning of something great: a currency without a government, something necessary and imperative."
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Mar 2013 23:49

Küprose pangad suletud teisipäevani
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-21855163
(ja luteriusu maades tulemas ka pikad kiriklikud pühad), mis annab põhjuse selgitada mõningaid väljendeid, mis viimasel ajal esile kerkinud

'bank holidays' ehk aeg, mil riigis on pangad suletud pangajooksu tõttu
'too big to jail' - panka ja selle juhte ei saa kuritegude eest karistada (vangi panna), sest siis kukuks süsteem kokku (mõnede poliitikute arvates) või (lihtrahva arvates) on neil hea seljatagune ja asi kohtuni kunagi ei jõuagi
Last edited by td on 20 Mar 2013 23:52, edited 2 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Mar 2013 23:50

Bernanke ütles täna: "We are not targeting asset prices or measuring our success by the stock market. While the Dow may be hitting a high, it's in nominal terms and not real terms."
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 21 Mar 2013 00:10

td wrote:Küprose pangad suletud teisipäevani
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-21855163
(ja luteriusu maades tulemas ka pikad kiriklikud pühad), mis annab põhjuse selgitada mõningaid väljendeid, mis viimasel ajal esile kerkinud

'bank holidays' ehk aeg, mil riigis on pangad suletud pangajooksu tõttu
'too big to jail' - panka ja selle juhte ei saa kuritegude eest karistada (vangi panna), sest siis kukuks süsteem kokku (mõnede poliitikute arvates) või (lihtrahva arvates) on neil hea seljatagune ja asi kohtuni kunagi ei jõuagi

Kui na sedasi edasi panevad, on ükspäev seal kasutuses mingi ilma pankadeta ja valitsusteta arveldusmoodus (ELEKTROONILINE. selleks ju tehnilised vahendid nüüd olemas) ning proovigu keegi seejärel dzinni pudelisse tagasi saada.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 21 Mar 2013 00:21

Vaatan Spiegelit ja tekkisid paar mõtet.
http://www.spiegel.de/fotostrecke/photo ... 667-4.html
Vaadake kogu galeriid.
Kas:
1. Küproslased tõesti norivad tüli e. on lollid.
2. Mingid provokaatorid õhutavad tüli
3. Saksa ajakirjandus poliitikute-pankurite meeleheaks ja klikkide saamiseks teeb oma valikuid.

Mina küproslasena hoopis vehiks teiste plakatitega. Ntx. Võitleme eurotsooni ja EL püsimise eest. või SIIN ON RINNE. või Oleme vastu eurooplaste säästude röövimisele. või Täna röövite meid ....Homme kõiki eurooplasi jne.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby nibbler » 21 Mar 2013 08:43

td wrote:nibbler, palun pane kirja, kuidas on Eestis kõige efektiivsem viis bitcoine osta (ja müüa), siis saavad teised foorumlased ka abi (ja mina ka).


Bitcoini majanduse kui terviku jaoks oleks kõige kasulikum kui "ostmine" toimuks nende eest kauba/teenuse pakkumise läbi, ja "müümine" nende eest ise mingit kaupa/teenust ostes. Näiteks, r009 võiks neid omandada pakkudes seda oma kohvikus alternatiivse maksevõimalusena. Sina võiksid neid omandada kui teeksid väikese online-meditsiininõuandla :-)

Siin on nimekiri paljudest reaalmajanduse osalistest kes aktsepteerivad ühes või teises vormis BTC. Esiti arvasin, et Eestist ei olegi kedagi nimekirjas, kuid täpsemal uurimisel leiab sealt Eesti KullaEkspert OÜ! Colour me interested.

BTC vahetamise juures on problemaatiline usaldusväärse vastaspoole leidmine. Keegi ei taha müüa neid tavaliste e-raha kanalite kaudu (näiteks PayPal), sest viimastes on transaktsioonid tagasipööratavad. Näiteks, BTC müüja poolt vaadates, võib vabalt juhtuda, et oled BTC ostjale üle kandnud ja PayPal makse saanud, aga mõne päeva pärast deklareerib ostja sind petturiks ja võtab PayPal makse tagasi. Müüjal ei ole sellises seisus mingit mehhanismi oma BTC tagasisaamiseks.

BTC otsearveldusteks (over the counter) on olemas LocalBitcoins keskkond. Selle abil peaks olema võimalik leida enda naabrusest teisi ostu- või müügihuvilisi. Keskkonna eesmärk on teid kokku viia ja pakkuda hilisemaks escrow-teenuseid, aga tehingu tegemiseks pead ikka soojast toast välja minema ja võhivõõra inimesega kauplema. Idee poolest peaks keskkonnas tekkima konkurents parema vahetuskursi pakkumiseks. Tegelikkuses on kaetus Eesti piirkonnas üsna kehvake ja spread üsna lai. At the moment of writing this, 50 EUR eest Sa Eestist/Tallinnast 1 BTC ei saaks.

BTC jaoks eksisteerib üsna adekvaatne järelturg. Suurim kauplemiskeskkond on Mt. Gox. Mina tekitasin omale BTC ostuks/müügiks konto just sinna - konto taotluse esitamisest esimese BTC ostmiseni kulus ca 1 nädal (ma kirjeldasin oma täpset kogemust siin foormuis kunagi detsembri alguses). Mt. Gox. teostab enne konto avamist regulatsioonidega nõutud taustakontrolli. Põhimõtteliselt on nõuded isikutuvastusele võrreldavad Eestis uue pangakonto avamisega.
nibbler
 
Posts: 294
Joined: 07 Jul 2011 10:11

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby nibbler » 21 Mar 2013 08:54

nibbler wrote:Esiti arvasin, et Eestist ei olegi kedagi nimekirjas, kuid täpsemal uurimisel leiab sealt Eesti KullaEkspert OÜ!


Oh, crap! Kas te seal veebilehel SEDA MASINAT märkasite!?
nibbler
 
Posts: 294
Joined: 07 Jul 2011 10:11

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 21 Mar 2013 09:29

nibbler wrote:
nibbler wrote:Esiti arvasin, et Eestist ei olegi kedagi nimekirjas, kuid täpsemal uurimisel leiab sealt Eesti KullaEkspert OÜ!


Oh, crap! Kas te seal veebilehel SEDA MASINAT märkasite!?


Vinge karp, sellega saab isegi metsloomaliha küpsetada... Leiaks veel eestist kuskilt kullaliiva, siis saaks kodustes tingimustes väikseid münte tegema hakata..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 21 Mar 2013 10:20

http://www.epl.ee/news/eesti/16-aastane ... d=65852052
td, kuidas kommenteerid ? Mul endal on meedikute teat. osa suhtes .... oma arvamus (ja aju-, liigeste- jne kirurgide osas valdavalt positiivne arvamus ja ka kogemus). Ja veel üks huvitav tendents - julged iitsatada oma diletandiarvamust mingis küsimuses viitega netis avaldatud/kaitstud med. doktoritööle - arst konkreetselt vihastab - "nüüd guuglis on kõik isehakanud kirurgid, immunoloogid jne jne".

Ma olen ka mõelnud, et eeldusel et wikis jne otsest valet ei avaldata, mil moel auditooriumis kuulatu muutub justkui "tõesemaks" infoks võrreldes kriitilise pilguga netist loetuga ? Ok, detailsusaste on erinev, mul aga ju tavainimesena just üldpilti ja üldisemat põhjus-tagajärg seost just ongi vaja, ilma ahela vahepealsete lülide detailidesse kaevumata (kui vajadust ega huvi pole).

Aga artikli valguses meenub, et sumerimaal kehtis kuuldavasti tasustamisprintsiip et nt silmakae eduka eemaldamise korral võis osta endale maja, ebaeduka eemaldamise korral .... maja osta ei saanud (mh), ja vaja oli osta pigem käeprotees või klaassilm.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 21 Mar 2013 10:35

pop wrote:http://www.epl.ee/news/eesti/16-aastane-poiss-suri-kui-oli-tulutult-nadal-aega-jarjest-suure-kohuvaluga-haiglasse-poordunud.d?id=65852052
td, kuidas kommenteerid ? Mul endal on meedikute teat. osa suhtes .... oma arvamus (ja aju-, liigeste- jne kirurgide osas valdavalt positiivne arvamus ja ka kogemus). Ja veel üks huvitav tendents - julged iitsatada oma diletandiarvamust mingis küsimuses viitega netis avaldatud/kaitstud med. doktoritööle - arst konkreetselt vihastab - "nüüd guuglis on kõik isehakanud kirurgid, immunoloogid jne jne".

Jah, väga valus oli lugeda. Täpset diagnoosi ja konkreetseid asjaolusid teadmata on muidugi raske kommenteerida. Aga 16-aastasel selline surmav haigus on väga haruldane ja seega puudus Rapla meditsiinisüsteemis mehhanism, mis sellised olukorrad välistaks. Olen seda ennegi täheldanud, et tavaolukordades toimib meditsiin enam-vähem, kuid eriolukordades pole tast suurt kasu ja lõpp on enamasti traagiline. Osalt on süüdi organiseerimatus - vaja oleks mehhanismi, mis leiaks üles need, kes on mitmekordselt juba arstile pöördunud ning pole abi saanud (antud juhul tegeleti ju teistkordselt ka nagu uue juhtumiga). Kogenud arstid reeglina jäävad sügavalt mõttesse ja tellivad täpsemad uuringud (labor, kompuutertomograafia jne), kui esimene kontakt arstiga pole aidanud. Oleks vaja selline süsteem kirjalikult paberile panna ja toimima saada - nende juhtude jaoks, kus organismis on käigus midagi erilist, midagi väljaspool tavalist meditsiinipraktikat. (SÜSTEEM ON VANEM KUI MEIE JA ENAMASTI TOIMIB PAREMINI KUI LIHTNE OMALOOMING) Aga ikka ja jälle me eksime, jääme kinni oma tavadiagnoosidesse. Võibolla homme olen selle arsti koha peal mina (kuigi olen mõttes koostanud algoritmi, kuidas vältida selliseid olukordi - olen ka lausa kirjutanud paberile algoritmi, kuidas pean vaatama kompuutertomograafia pilte, et miski kahe silma vahele ei jääks, kui väsinud olen). Ja enamsti on nii, et piisab ennast vaid lõdvaks lasta - nii on varsti pahandus kohal.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 21 Mar 2013 10:48

pop wrote: julged iitsatada oma diletandiarvamust mingis küsimuses viitega netis avaldatud/kaitstud med. doktoritööle - arst konkreetselt vihastab - "nüüd guuglis on kõik isehakanud kirurgid, immunoloogid jne jne".

Arsti häirib see, et inimese silmaring on kitsas - ta on koondunud vaid ühele teemale (või siis vastupidi, võtab ette asjad, mis hetkel ebaolulised). See on muidugi meediku enesedistsipliini (kodune kasvatus! läbipõlemine!) küsimus, kuidas ta suudab seda meeleolu/suhtumist mitte välja näidata. Teoreetilist meditsiini õpitakse seepärast 6 aastat, et see on väga laiahaardeline. Enamasti töötab kogenud arst vaid teatud käepärase mälu piires, kuid vajadusel on võimeline sukelduma ka sellesse 6 aastasse, et sealt meenutada miskit, mis võiks haakuda antud olukorraga - siis on vaja muidugi erialakirjanduse või kolleegi abi.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 21 Mar 2013 11:56

http://www.e24.ee/1176344/eesti-energia ... dusalasse/

See lõhnab nüüd küll võimuvahetusele või muudele suurematele jamadele...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 21 Mar 2013 12:28

Aordi rebend on tavaliselt ikka 60+ vanuses inimeste haigus, mitte alla 30a inimeste haigus. Antud juhul võis põhjuseks olla suht haruldane kaasasündinud haigus, vt. tüüp 4:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ehlers%E2% ... s_syndrome
Aordi vigastus võib tekkida ka (varasema?) trauma või mõne haruldase infektsiooni korral, mis "närib" aordi seina läbi.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 21 Mar 2013 14:59

http://www.syndikaat.ee/news.php?uID=5161&lang=est

Armas Eesti Vabariigi rahvas.

Kutsume kõiki teid, kallid Eesti Vabariigi inimesed, osalema üleriigilisel mitteavalikul meeleavaldusel.
Kõigil, kes ei ole rahul 1. jaanuaril teostunud elektri hinna tõusuga, soovitatakse osa võtta.

Vaba turg tähendab konkurentsi, konkurents tähendab hindade alanemist.

Meeleavalduse eesmärk: Elektrienergia teenusepakkujate elektri ja võrguteenuste hindade alandamine.
Meeleavaldus on mitteavalik ning vabatahtlik.
Meeleavaldus on kooskõlas Eesti Vabariigi põhiseadusega.

Meeleavaldus toimub meie endi kodudes kuupäeval 21.03.2013

Osavõtjad peavad eemaldama oma kodus vooluvõrgust kõik elektriseadmed alustades telefoni laadijaga ning lõpetades külmkapiga ja kustutama kõik tuled ning asetama akendele küünlad.
Meeleavaldus algab kell 21.00 ja lõppeb kell 22.00

Kõikidel osavõtjatel palume elektriseadmed vooluvõrgust eemaldada ajavahemikul 20.30-21.00 ning elektriseadmed uuesti vooluvõrku ühendada kell 22.00-22.30 - selliselt ei koorma sujuv pooletunnine ettevalmistus liine ja alajaamu üle ning sama kehtib võrku ühendamisel.

Meeleavaldusest on informeeritud Eesti Vabariigi valitsust.

Korraldajad on täiesti tavalised Eesti Vabariigi kodanikud ega kuulu mitte ühtegi poliitilisse parteisse.
Juhul kui meeleavaldus osutub edukaks annavad korraldajad ainult Pealtnägijale intervjuu.
..............................................................

http://www.telegram.ee/eesti/facebooki- ... UOHpxzxrCU
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby võõras » 21 Mar 2013 18:22

võõras wrote:
rr009 wrote:Venelastel on täna ainsad, kes ideoloogilistel põhjustel võiksid Kipri eest maksta, rahaliselt on asi suht sürr juba kõigile...

Vaata ja suurenda seda pilti seal artikli juures.
http://www.e24.ee/1173660/kuprose-paast ... retsedendi
Ma arvan,et ideoloogiaga ei ole siin midagi pistmist.Lihtsalt,kui annate need sinised ruudud Gaspromile kasutada,võite rahulikult edasi tiksuda.
Seda sõnumit mindigi Moskvasse vastu võtma.


Jälle rubriik siit foorumist: homsed uudised juba täna.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=65854160
võõras
 
Posts: 430
Joined: 10 May 2009 11:16

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 21 Mar 2013 20:16

Tuttav, kes töötukassas arvel, teatas, et läheks õige hoopis välismaale, töötukassas olla pakkumine Küprosele pooleks aastaks :shock:
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 21 Mar 2013 20:56

rr009 wrote:http://www.e24.ee/1176344/eesti-energia-laheb-rahandusministeeriumi-haldusalasse/
See lõhnab nüüd küll võimuvahetusele või muudele suurematele jamadele...

Kas mitte mingi tundmatu lapsesuu RE ridadest ei väljendanud äsja uitmõtteid EE osalise erastamise vajadusest ? Ei mäleta täpselt varasemat mõne aasta tagust, siis ka üks koalitsioonipartner (kusjuures vist IRL hoopiski) ütles et "börsile!" ja teine ütles et "ei lähe kuhugi".
Kuidagi tuleb vägisi meelde hr. Pärn-\oja ja hr Lauri (Hillar La_uri, that is) mingist ennerrdzhii energyst mille ainus aktiva oligi vist lootus EE-d erastada ja mis lootuse luhtumisel ka koheset pankrotti läks.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby AjaVaim » 21 Mar 2013 21:39

rr009 wrote:/.../Leiaks veel eestist kuskilt kullaliiva, siis saaks kodustes tingimustes väikseid münte tegema hakata..


Maksumus kõigest 22 000.00 €, arveldatakse nii sularahas kui ka ülekandega. Kiirustage, kaupa on piiratud koguses :twisted:

Otsime ohutu ja usaldusväärne partner
http://www.okidoki.ee/item/2151496/

Image
AjaVaim
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 21 Mar 2013 22:50

AjaVaim wrote:
rr009 wrote:/.../Leiaks veel eestist kuskilt kullaliiva, siis saaks kodustes tingimustes väikseid münte tegema hakata..


Maksumus kõigest 22 000.00 €, arveldatakse nii sularahas kui ka ülekandega. Kiirustage, kaupa on piiratud koguses :twisted:

Otsime ohutu ja usaldusväärne partner
http://www.okidoki.ee/item/2151496/


Ghana on omapärane riik, kulda sealt ei saa, mu partnerid proovisid, see on selgelt keskvõimu ja muidu võimu kontrolli all, kui just kaamlitega läbi kõrbe vedada ei taha.. Aga kakaod annab osta, kuid sadamas, riigi territooriumi on juba 50-50. Ükskord tegid kohalikega napsitades nalja, et kas nad elevandi saaks kuskil varastada. Ise uimerdasid rahulikult oma asjadega ringi, aga 2 päeva hommikul oli elevant kohal ja tuli kinni maksta. Igal aafrika suguharul on mingi komme, kes varastab, kes on agresiivne, kes muidu napakas.. Kulda peavad nad kalliks ja tähtsaks, pärast saadud raha eest ostavad sellist jampsi, et laubale koputades tuleks lohk sisse...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 21 Mar 2013 22:58

võõras wrote:
võõras wrote:
rr009 wrote:Venelastel on täna ainsad, kes ideoloogilistel põhjustel võiksid Kipri eest maksta, rahaliselt on asi suht sürr juba kõigile...

Ma arvan,et ideoloogiaga ei ole siin midagi pistmist.Lihtsalt,kui annate need sinised ruudud Gaspromile kasutada,võite rahulikult edasi tiksuda.
Seda sõnumit mindigi Moskvasse vastu võtma.

Jälle rubriik siit foorumist: homsed uudised juba täna.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=65854160


Maailmas on raha mass läinud nii suureks, et isegi uudise peale pole turgudel võimalik reageerida. Küpros on süstemaatiliselt ja sisuliselt väga suur risk, aga kuna ostuhoog oli kogemata enne sisse antud, siis turud ei saa kohe pidama, vaid mängivad mingi nädal aega positsioone ümber. Kuskil järgmisel nädalal võiksid nad avastada, et oi kui suur jama tegelikult ja siis oma kohustusliku minikräshi ära teha. Aga see on kohati kohutav, et mingid eufoorias 100 suurspekulanti oma väikse sõbraliku pundiga võib täna rohkem ära teha kui keskmisel tasemel riik kümnekonna miljoni elanikuga...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Mar 2013 12:50

Pagan ma ennustamises juba kõva käpp, okei...asja nimi deduktsioon, muud ei midagi. Ma olen lihtsalt jälginud, kuidas EE'd juhitakse, see ikka paras katastroof. Kas tahtlik tegevus või kõrgema klassi rumalus ma ei tea, ma lõppeb sellega, et osa EE'd parseldatakse maha !

Miks Liive, Kaasiku, Ringi pead pakul pole, see on minu jaoks müstika !

TÄISMAHUS: Eesti Energia saladokumendid: riigilt küsitakse juurde kuni miljard eurot
http://www.epl.ee/news/graafikud/taismahus-eesti-energia-saladokumendid-riigilt-kusitakse-juurde-kuni-miljard-eurot.d?id=65857618

Vooglaid jäi endale kindlaks. Ta lasi protokollida eriarvamuse, öeldes, et kuna tal ei ole õrna aimugi, kuhu, milleks ja millal kavatseb Eesti Energia riigilt saadud järjekordset rahasüsti kasutada, ei saa ta ka toetada 150 miljoni eurost täiendavat omakapitali suurendamist sel aastal.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 22 Mar 2013 13:47

EEnergia on meie Monsanto. Riik riigis kõigile s-tta keeramas.
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 22 Mar 2013 14:55

Jõehobu wrote:EEnergia on meie Monsanto. Riik riigis kõigile s-tta keeramas.

Pigem siiski Eesti Enron.
Lisaks ei silmanud selles saladokumeni paljastusest ridagi Liibanonist ega Ameerikast. Ehk mis on arve KOKKU :?:
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 22 Mar 2013 16:42

projekteerija wrote:
Jõehobu wrote:EEnergia on meie Monsanto. Riik riigis kõigile s-tta keeramas.

Pigem siiski Eesti Enron.
Lisaks ei silmanud selles saladokumeni paljastusest ridagi Liibanonist ega Ameerikast. Ehk mis on arve KOKKU :?:


Enron on erialaselt muidugi täpsem, aga Monsanto vist investeeringutega hävimas suuremalt :twisted: http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/g ... itehasteks
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Mar 2013 17:52

Minu arust täiesti absurd, sisuliselt 3 tegelast tegid mingeid ulme investeeringuid, kus kõik spetsialistid raputasid pead ja ütlesid see suur risk, ka meie õlitehas (mis ehk veel toob midagi tagasi). Utahis sisuliselt paekivist õli tegema ja sama Jordaanias :HEAD
Siis räägitakse suurest vastutusest ja sellest sellised palgad, nii nüüd ma tahaks näha seda kurikuulsat vastutamist :!:
--

Kelle jaoks meie riik töötab, rahva jaoks küll mitte !

Gaasitorude sundmüük kergitab maist toasooja hinda
http://www.epl.ee/news/majandus/gaasitorude-sundmuuk-kergitab-maist-toasooja-hinda.d?id=65857634
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 22 Mar 2013 17:57

Vaat kes niutsuvad :HEAD
Küprose pangajuhid paluvad parlamendil päästepaketiga nõustuda
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=65862388

Selle loo tulemused on valusad paratamatult kõigile. Eks na teavad piisavalt, mis juhtus Islandi pankuritega.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Mar 2013 19:23

Ungari valitsus on valmis jõuga perede elektri hinda alandama
http://www.e24.ee/1178314/ungari-valitsus-on-valmis-jouga-perede-elektri-hinda-alandama

Reformarid on valmis jõuga tõstma veelgi perede elektri hinda... keegi peab EE täielikud fail investeeringud kinni taguma ju - "suur vastutus juhtidel ju"
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Mar 2013 22:03

Väga vajalik tegevus, sest seal ka õige kommentaar, kaob mesilane, kaob ka inimene (st mitte täitsa, aga suurtes mastaapides - nälg)

Maaülikool uurib putukamürkide hävitavat mõju meemesilastele
http://www.tartupostimees.ee/1177956/maaulikool-uurib-putukamurkide-havitavat-moju-meemesilastele

Mürgitootjate lobby ka kõva, kujutage nüüd ette, et selgubki, nende toode selles kollapsis süüdi !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 115 guests