Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 24 Jan 2012 20:10

Kratsin kukalt...millest meedias räägitakse, et palgad tõusevad sellel aastal kõvasti ehituses ja ka IT's. Ja ka ei mõista, miks Webmedia tegelasega räägitakse, firma kes istub riigi -i otsas. Tahaks juttu uuesti kuulda, kui riigi rahad enam ei voolaks nii. Erasektori tellija ei maksa ealeski sellist hinda tunni eest.

St ehituses tõesti olen kuulnud, et palgad tõusnud. IT valdkonnas piisav hulk tegijaid keda tean ja jutt pigem vastupidime ning pole ka 1500 pakkumist :twisted: Võtsin lausa huvipärast üle pika aja cv keskused lahti, sisuliselt seal ikka asjalikke pakkumisi alla <20

----

Swedi analüütik ütles ühe õige lause, et tõde tööandjatele saabub selle aasta lõpus, kui selgub palju elanikke jäänud. Sest hetkel saab veel "ülbitseda", kuid varsti pole enam töötajaid võtta.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 24 Jan 2012 20:32

Hakkasin mõtlema, see Swedbank kampaania automaatide ära kaotamine on suurim PR bläkk, mida pole ammu olen näinud. Viimane selline tõsine oli EMT oma, kus arvati, võiks hakata vaid minutipõhiselt arveldama, siis hakkasid kliendid põgenema.

Kiisler pidavat pangaesindajad vaibale kutsuma, selle peale pangaonud vaid naeravad.

----

Aa...ja see pisiasi ka, kui Kreeka saab rusikatega vehkimise eest järgmise paketi, siis Eesti peab kukrut ka kergitama. Täiesti põnev, kuskohast see raha võetakse. Kui riik hakkab laenama, siis meie riigi reiting vajub.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Jan 2012 09:25

Hea uudis, niipalju meid ikka veel on...

E-rahvaloendusel on loendatud üle poole miljoni inimese
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/e-rahvaloendusel-on-loendatud-ule-poole-miljoni-inimese.d?id=63817638

Loodan, et jälle ei hakata kiitlema, kui vinge digitaalne ime see oli. Kogu see süsteem saab max hindeks 3-

----

Pigem on tähtis number see palju jäänud tööealist elanikkonda siia (ja nad ei ole avaliku sektoris). Pakun ikka enda ennustust, et meid 1.2 miljoni piires,
samas statistikaga mängitakse ehk tehakse paljud välismaale lahkunud ka ikka justkui siinseteks elanikeks.

1.4 milkut võiks olla see oleks ilus number.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Jan 2012 12:33

:) üldiselt ma lõbustasin statistikaga, palju meie foorumlased kommenteerivad, kelle alias suht unikaalne meedias. Pean nentima, et suht vähe...aff oli vist kõige aktiivsem :twisted: Aga elektrit saab vennale ei jõua te ligilähedalegi :lol: :lol:

Mina ausalt enam ei mäletagi, millal viimati meedias kommenteerisin.
---

Facebooki aktsiatega kauplemine peatatud
http://www.ap3.ee/article/2012/1/25/facebooki-aktsiatega-peatatakse-kauplemine

Mina ei saa sellest facebook väärtusest aru, et nagu kontaktid maksaksid ? Hmm... täiesti müstika, mis seal siis nagu maksab reaalselt. Saan aru, kui leiutataks hiv vaktsiin või superakud, siis saaksin selle tehnoloogia maksumusest ikka väga hästi aru. Aga mingi sotsiaalmeedia hind miljardites...midagi valesti.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby jollyroger_ » 25 Jan 2012 12:49

spl wrote:Mina ei saa sellest facebook väärtusest aru, et nagu kontaktid maksaksid ? Hmm... täiesti müstika, mis seal siis nagu maksab reaalselt. Saan aru, kui leiutataks hiv vaktsiin või superakud, siis saaksin selle tehnoloogia maksumusest ikka väga hästi aru. Aga mingi sotsiaalmeedia hind miljardites...midagi valesti.


Noh, ei superakud ega supervaktsiin (ega ka mingi mittesuper jublakas; koomiksiraamat või purk hapukurke või keskklassi pereauto) ei maksa midagi, kui sul ei õnnestu leida kedagi, kellele neid müüa... et selles suhtes on mingi (kasutus)väärtus kindlasti olemas, iseasi kas nii kõrge...
Aga teemaks on ju ikka hoopis see, et loodetakse hinnatõusule hoogu juurde anda, siis võimalikult tipus kellegile teisele ära müüa, ja kui pendel teisele pooel kõigub, siis uuesti põhjast osta.... osadel? enamikul? see loomulikult ei õnnestu.... :)
jollyroger_
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Jan 2012 12:54

Ma väga kahtlen Facebook reklaamitulude suuruses, et vastaks ka väärtusele. Facebook muutub tasapisi ka reklaamimootoriks ja õigemini on juba seda.

Mina näen järjekordset megamulli....
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby jollyroger_ » 25 Jan 2012 13:08

spl wrote:Ma väga kahtlen Facebook reklaamitulude suuruses, et vastaks ka väärtusele. Facebook muutub tasapisi ka reklaamimootoriks ja õigemini on juba seda.

Mina näen järjekordset megamulli....

Jah, täpselt, ja seda mulli puhuvadki tüübid, kes rihivad oma osaluse hindade tipus kellegile teisele ära müüa. Business as usual :)
jollyroger_
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S. » 25 Jan 2012 14:07

spl wrote:Kratsin kukalt...millest meedias räägitakse, et palgad tõusevad sellel aastal kõvasti ehituses ja ka IT's. Ja ka ei mõista, miks Webmedia tegelasega räägitakse, firma kes istub riigi -i otsas. Tahaks juttu uuesti kuulda, kui riigi rahad enam ei voolaks nii. Erasektori tellija ei maksa ealeski sellist hinda tunni eest.

St ehituses tõesti olen kuulnud, et palgad tõusnud. IT valdkonnas piisav hulk tegijaid keda tean ja jutt pigem vastupidime ning pole ka 1500 pakkumist :twisted: Võtsin lausa huvipärast üle pika aja cv keskused lahti, sisuliselt seal ikka asjalikke pakkumisi alla <20


Mina aru ei saa, mis nende ehitajatega Eestis lahti on.
Konkurentsi peaks nagu olema, aga hinnad mis küsitakse on müstilised.
Pean silmas just töö hindasid.

Näiteid tutvusringkonnast:
Normaalselt tasustatud ja kogemustega ehitusinsener tegi raamatute abil nullist selgeks ja ehitas endale ise ahju. Aega läks, kirus ja vandus küll aga väga hea sai.
Pealinnas hästi teeniv ja suht mainekas koolitaja otsustas maakodu katuse ise vahetada.
Kaubandusega tegelev väikeettevõtja pidas paremaks suure osa suvest vabaks võtta ja sauna otsast lõpuni ise ehitada.
Ise olen maal samuti pea täielikult iseehitamise teed läinud.

Kõigil eelnevatel jutt sama - töö hind sigakallis ega ole kuidagi suhtes ümbritsevaga. Lisaks pole kindlust kvaliteedi osas - tõenäosus, et saad kehva töö on suurem, kui see, et asi korralikult tehtud saab.
Kui kõrgelt haritud ja kogemustega proff ei saa lubada teenust, mille osutamiseks pole kõrgharidust ega tingimata samal tasemel oskusi/kogemusi vaja, on miskit mäda.
Iseehitamine on tore ja mulle endale see enamasti meeldib. Samuti on kihvt, kui inimene ehitab ise endale kodu/maakodu nagu vanasti.

Teisalt, kui insener ahju laob, selle asemel, et oma tööd teha või väikeettevõtja väärtuse loomise asemel katusel kõõlub, siis kuhu nii jõutakse?
Kui suht normaalselt teeniv inimene juba ise ehitab, siis madalapalgalise enamuse puhul ei tule teenuse tellimine kõne allagi. Tekib küsimus, et kes siis majandust elavdab/kasvatab?
S.
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 25 Jan 2012 14:51

S. wrote:
spl wrote:Kratsin kukalt...millest meedias räägitakse, et palgad tõusevad sellel aastal kõvasti ehituses ja ka IT's. Ja ka ei mõista, miks Webmedia tegelasega räägitakse, firma kes istub riigi -i otsas. Tahaks juttu uuesti kuulda, kui riigi rahad enam ei voolaks nii. Erasektori tellija ei maksa ealeski sellist hinda tunni eest.

St ehituses tõesti olen kuulnud, et palgad tõusnud. IT valdkonnas piisav hulk tegijaid keda tean ja jutt pigem vastupidime ning pole ka 1500 pakkumist :twisted: Võtsin lausa huvipärast üle pika aja cv keskused lahti, sisuliselt seal ikka asjalikke pakkumisi alla <20


Mina aru ei saa, mis nende ehitajatega Eestis lahti on.
Konkurentsi peaks nagu olema, aga hinnad mis küsitakse on müstilised.
Pean silmas just töö hindasid.

Näiteid tutvusringkonnast:
Normaalselt tasustatud ja kogemustega ehitusinsener tegi raamatute abil nullist selgeks ja ehitas endale ise ahju. Aega läks, kirus ja vandus küll aga väga hea sai.
Pealinnas hästi teeniv ja suht mainekas koolitaja otsustas maakodu katuse ise vahetada.
Kaubandusega tegelev väikeettevõtja pidas paremaks suure osa suvest vabaks võtta ja sauna otsast lõpuni ise ehitada.
Ise olen maal samuti pea täielikult iseehitamise teed läinud.

Kõigil eelnevatel jutt sama - töö hind sigakallis ega ole kuidagi suhtes ümbritsevaga. Lisaks pole kindlust kvaliteedi osas - tõenäosus, et saad kehva töö on suurem, kui see, et asi korralikult tehtud saab.
Kui kõrgelt haritud ja kogemustega proff ei saa lubada teenust, mille osutamiseks pole kõrgharidust ega tingimata samal tasemel oskusi/kogemusi vaja, on miskit mäda.
Iseehitamine on tore ja mulle endale see enamasti meeldib. Samuti on kihvt, kui inimene ehitab ise endale kodu/maakodu nagu vanasti.

Teisalt, kui insener ahju laob, selle asemel, et oma tööd teha või väikeettevõtja väärtuse loomise asemel katusel kõõlub, siis kuhu nii jõutakse?
Kui suht normaalselt teeniv inimene juba ise ehitab, siis madalapalgalise enamuse puhul ei tule teenuse tellimine kõne allagi. Tekib küsimus, et kes siis majandust elavdab/kasvatab?


1. Tööjõumaksud. Ka ehitusmees tahab pinsile minna. Erinevalt insenerist ja koolitajast ipt. on ehitajatel ka suht kiire füüsiline kulumine. Ntx. minu insenerist isa sai veel oma diplomiga ka 70selt lisa teenitud. Ehitajast onu aga oli juba pea 55-selt poolinvaliid. Nooruses liigselt tehtud lööktööobjektid iga ilmaga (kuigi kordades minu isast suurema palga eest) viisid tervise. :(
2. Praegu on enamus mehi ka piiri taga pikemalt ja lühemalt Kalevipoega tegemas käinud. Harjud korra suurema palgaga...hea töökorralduse jne....ja inimene eriti latti hiljem alla ei lase...Ja ega piiri taga pole ka eriti moes mingi pisiehitamine.
3. Eramuehitus, remonditööd jne. on sellised madalamarginaalsed tegevused. Ei ole mahtusid ega tööviljakust.... Pealegi transpordikulud, tarnelogistika jms. on omamoodi kirves. Iseehitajale on see elu huvitavaks vahelduseks (ntx. suvel kuu aega oma sauna veeres telkida ja konservsuppi mugida) aga aastaringi ainult seda elu elada on juba teine lugu.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 25 Jan 2012 14:54

Heh, S, tuleta meelde nõukaaega - pea kõik ehitasid ise. Eks haltuuravendade brigaade telliti suuremate tööde peale või aitasid sugulased talgukorras, aga enamus aega käis ise nokitsemine. Mõni mees ehitas maja 10 aastat. Mõnel juhtus nii, et sai maja valmis ja surigi ära - elutöö tehtud... :(

Nõukaajal oli vähemalt see eelis, et materjali sai varastada või ei maksnud see palju - kui saada oli. 8-)

Ehitusfirmade toodang peaks spetsialiseerumise ja hulgitöö tõttu olema palju odavam kui eratöö. Aga tutkit! Nagu meil paljud asjad on ebanormaalsed, nii ka ehituse hinna kujunemine. Kas siis ülemuse uus maastur ja rängad tööjõumaksud või firmaomanike ahnus - igatahes on Eestis iseeehitamine odavam.
Naturaalmajanduse poole tüürime. :geek:
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Jan 2012 15:05

Jõehobu wrote:Heh, S, tuleta meelde nõukaaega - pea kõik ehitasid ise. Eks haltuuravendade brigaade telliti suuremate tööde peale või aitasid sugulased talgukorras, aga enamus aega käis ise nokitsemine. Mõni mees ehitas maja 10 aastat. Mõnel juhtus nii, et sai maja valmis ja surigi ära - elutöö tehtud... :(


Ehitamine pole raketiteadus ja tõesti seal ainus viga on nö füüsiline kulumine ning töö väga kehva ilmaga (tulevikus põnevad liigesehaigused). Isiklikult puutusin kokku sellistega, kes üritasid palka ulme kõrgustesse rääkida, justkui see oleks tõenline teadus. Ja tulemuseks ise ehitasin maja valmis st karbi ja see pole kipsikuut vaid ikka kindlus.
Mõni kord konsulteerisin sõbraga, kes projekteerija natuke tugevusarvutusi ja vsjo. Alguses müüriladumine oli tõesti keerukas, pärast nagu 80 kivi päevas polnud probleem.
---

Kõige hirmsam seda kohata, et ehitajad ei oska projekti lugeda, kes väidavad, nad justkui tasemel vennad. Isegi mina täiesti roheline saan aru, mida projektis nõutakse.

---
Ka natuke IT maailmast
On üks tuttav juhtival kohal kurtis mulle tõsimeeli, et täitsa kreisi olukord. Firmasse palgatakse vene keelt kõnelevaid progejaid, oskused keskmisel tasemel, kuid küsivad vähem palka. Siis tuleb koosolek, lepitakse asju kokku eesti keeles ja isegi nö selgitatakse inglise keeles ning ikka ei saa nad asjadest aru; samuti on klientisuhtlus nende poolt olematu. Et probleemiks see, et venerahvusest IT meeste keeleoskus on masendav...mõneti päris müstika.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Jan 2012 16:28

Oleme jõudnud Ansiplikku superriiki, kus demokraatia on vaid teoreetiline...

Valitsus jõuga töötukassa kallal
http://www.ap3.ee/opinion/2012/1/25/valitsus-jouga-tootukassa-kallal

Müstiline see, et valitsejad ei tahagi mingit kompromissi leida. St läbirääkimised on alati kahepoolsed, siin lihtsalt ei koti valitsejaid, mida ametiühingud või tööandjad arvavad. Päris julget mängu mängivad, sest Reformi toetajad just olnud tööandjad.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Jan 2012 16:34

Ma kardan, et meil hakatakse jälle seda statistikat "tõlgendama". Ehk pooled lahkunud muudetakse ikkagit siinseteks elanikeks.

Aija Brasliņa: rahvaloendus on riigi jaoks tõehetk
http://arvamus.postimees.ee/715208/aija-braslina-rahvaloendus-on-riigi-jaoks-toehetk/

Samas see ikka väga karm tõehetk, sest hetkel niigi pensionisüsteemi kuristiku äärel. Kui nüüd selgub, et maksumaksjate osakaal tunduvalt vähenenud, siis 10 aasta pärast on siin kõike muud kui lillepidu.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 25 Jan 2012 17:41

Lätis on küll üle 200000 inimese vähem, ent peaks vaatama ka äraläinute rahvuslikku kuuluvust. Mingite allikate järgi on seal rohkem venelasi välja rännanud :roll:
Eestis kardetavalt püütakse iga välismaale siirdunud hiirepoegki Eesti elanikuks tembeldada.

Tõehetkest on nüüd hilja rääkida. Tõehetked olid ammu ära - siis, kui valiti selline majanduspoliitika. :?
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Jan 2012 18:43

Mina pigem olen mures sotsiaalsete pingete kuhjumise pärast, sest nagu panete tähele viimasel ajal rekordiline arv proteste ja valitsejad sisuliselt ignoreerivad kõiki neid. See head ei tähenda, aga ausalt valitsejate tervise pärast ma ka ei muretse nagu küla koerale nii koer külale...

Kuna paistab elamiskulud ka järjest suurenevad, siis sealt ka uued pinged aina rohkem kasvamas. IRLi lubadused on väärt samapalju, kui mustlase "lubadus" kullapoes...

----

Rahvaloendusest rääkides ma olen enda tutvusringkonnast kaotanud umbes 30% inimesi; 34 on lahkunud Eestist jäädavalt, jama selles et olid pered ning suht targad pead. Tõsiselt targad inimesed ;)
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Jan 2012 20:23

Mis j.....mat siin Eestis käib, sellistele varastele oleks pidanud kohest vanglasse viimist rakendama, teadese isiku eelnevat käitumist. Nüüd tuleks kohaldada rahvusvaheline vahistamissorder ja karistusaeg viia 4 aasta peale. Järgmine prunnsuu kes lihtsalt irvitab riigi üle, samas konkreetselt varastas raha.

Galojan palkas Inglismaal uued advokaadid. Kas Sven Sillar on hüljatud?
http://publik.delfi.ee/news/inimesed/galojan-palkas-inglismaal-uued-advokaadid-kas-sven-sillar-on-huljatud.d?id=63827398

---

Viiol lasti vanglast lahti, kuna lubas hüvitada kahjud. Hetkeks hüvitanud vist alla 30 000 eeku ja kohtutäituritele jätab mulje justkui vaene ning tööd pole. Samas annab loenguid hmmm. Samas nagu müstika, kui inimene ei täida kohustust, siis tagasi türmi.

Vaatan, et poliitikute / ametnikele kehtiks justkui mingi teine seadusruum kui tavainimestele, need saavad kohe 200ga.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 25 Jan 2012 21:16

Sotsiaalsed pinged kuhjuvad jah, aga eestlane ju ei mässa "oma" valitsuse vastu, vaid heal juhul joob end täis või halval juhul tapab ennast ära...

Ja meie ajakirjandus võiks ausalt öelda, kui palju nad valitsuse käest raha saavad. No need ei saa väiksed summad olla, nii nüri järjekindlusega lugejat eksitada ja hämada saab ikka ainult miljoneid teenides... :twisted:
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Jan 2012 21:53

;) Refereerime uudiseid ja ministrite suhtumist:
tudengid - lollid, rumalad, laisad peavad aktiivsemalt õppima. Siis kui küsitakse, et kuule mees, tudeng peab tänapäeva tööl käima ja raha teenima, et ta ei suuda teie poolt sätestatud ainepunkte semestriga ära teha, siis umbes tehakse nägu, aga vanemad toetavad.
Hea lause oli protestil: kui Arno tundi jõudis, olid tudengid juba Soome läinud. Isegi oli aegu tagasi, kes pidi töötama ja kooli käima, see polnud meelakkumine. Õppisin lõpuks seistes magamise ära

- sots. min. ah tööandjad on liiga järeleandmatud ja üldse tobukesed, meie teeme seaduse ümber, saame ilma teieta.

Uskumatu...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 25 Jan 2012 21:58

25.01.2012, CNN 21:45 EET (20:45 CET):
kinnitus selle kohta et CNN tuleb eetrisse tsenseeritud hilinemisega (teat. hulk sekundeid), kogu õhtu on signaal ilma ainsagi häireta, nii kui Davosis ametiühingute liitude rahvusvaheline juht hakkab ütlema vastust Richard Quest-le, mis pole otsene vastus esitatud küsimusele vaid natuke nihkes ja demoniseerib globaliseerimist, hangub pilt. Pilt sulab taas 25 sek möödudes, kui esitatakse juba järgmine küsimus.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Jan 2012 23:09

Defkalion kuulutab välja oma LENR-massina väljanäituse, lubatakse, et COP on vähemalt 20
http://www.defkalion-energy.com/forum/v ... ?f=4&t=926

Kas meie aja Prometheus tuleb ka Kreekast? :-)

(aga imelik on ikkagi see, et kalorimeetria osa välditakse - selle asemel kasutatakse temperatuuri mõõtmist)

----

testi põhimõte on siis selline, et paralleelselt on kaks massinat - üks on laetud, teine töötab tühjalt. Mõlema elektrivoolu ja pinget mõõdetakse. Registreeritakse ka sise- ja välistemperatuur iga 1s tagant ning massina kaal enne ja peale eksperimenti. Süsteem töötab mõnda aega, siis korraldatakse eksperiment teistpidi: esimene massin töötab tühjalt, teine aga laetult.
http://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_ra ... tive_power
valem annab võimaluse võrrelda võimsusi P tühikäigul ja laetult, kui temperatuur T on teada (muud parameetrid on ju massinatel samad, aluseks nn. halli keha soojuskiirgus)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Jan 2012 01:05

Mjah...kandiliste vankriratastega riik

TV3: päästekomandode leviala riigis on niigi väike
http://www.postimees.ee/716526/tv3-paastekomandode-leviala-riigis-on-niigi-vaike/
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 26 Jan 2012 01:26

Jõehobu wrote:Heh, S, tuleta meelde nõukaaega - pea kõik ehitasid ise. Eks haltuuravendade brigaade telliti suuremate tööde peale või aitasid sugulased talgukorras, aga enamus aega käis ise nokitsemine. Mõni mees ehitas maja 10 aastat. Mõnel juhtus nii, et sai maja valmis ja surigi ära - elutöö tehtud... :(

Nõukaajal oli vähemalt see eelis, et materjali sai varastada või ei maksnud see palju - kui saada oli. 8-)

Ehitusfirmade toodang peaks spetsialiseerumise ja hulgitöö tõttu olema palju odavam kui eratöö. Aga tutkit! Nagu meil paljud asjad on ebanormaalsed, nii ka ehituse hinna kujunemine. Kas siis ülemuse uus maastur ja rängad tööjõumaksud või firmaomanike ahnus - igatahes on Eestis iseeehitamine odavam.
Naturaalmajanduse poole tüürime. :geek:


Spetsialiseerumist ja hulgitööd klassikalisel kujul eestis suures osas ei esine. Meie pisike omapära. ;) Kolm sarnast maja (eramut) ligistikku on enamasti juba piir mida on raske saavutada. Enamasti tuleb takistuseks turu pisiksus ette (v.a. Tallinn ja Harjumaa). Jabur on , et meie inimesed või kiiresti muutuvad olud ei kannata eriti sarnasusi. :o Isegi siis kui ehitaja kolm sarnast maja projektikohaselt valmis saab....on hiljemalt aasta pärast juba elanikud organiseerinud piisavalt muudatusi ,et kahelda algselt ühe ja sama tüüprojekti olemasolus. :shock:

Teise klassikalise juhtumi paljastab mitme tuttava juhtumised sooviga tellida köögimööblit koos paigaldusega. 30 km suurematest linnadest on raadius, mille sisse on võimalik saada koos paigaldusega midagi valida normaalse hinnaga. Kaugemal peab sul olema rasvaselt rahapakki ehk tuleb minna IKEA-sse ja ise kokku panna....
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 26 Jan 2012 02:01

Jõehobu wrote:Sotsiaalsed pinged kuhjuvad jah, aga eestlane ju ei mässa "oma" valitsuse vastu, vaid heal juhul joob end täis või halval juhul tapab ennast ära...

Ja meie ajakirjandus võiks ausalt öelda, kui palju nad valitsuse käest raha saavad. No need ei saa väiksed summad olla, nii nüri järjekindlusega lugejat eksitada ja hämada saab ikka ainult miljoneid teenides... :twisted:


Pakun, et poliitikute rahu Toompeal jm. on rikutud. Ots tehti lahti....ning peagi pea igapäevane lärm seal akende all.
Meie kandis ju tavaks raskused vedamasaamises. Hiljem....
101 tooli installatsioon oli hea. :) Sellest saadakse kindlasti inspiratsiooni. Pakun, et varsti on ka Tahmatoomad kohal. :lol:
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 26 Jan 2012 06:56

pop wrote:25.01.2012, CNN 21:45 EET (20:45 CET):
kinnitus selle kohta et CNN tuleb eetrisse tsenseeritud hilinemisega (teat. hulk sekundeid), kogu õhtu on signaal ilma ainsagi häireta, nii kui Davosis ametiühingute liitude rahvusvaheline juht hakkab ütlema vastust Richard Quest-le, mis pole otsene vastus esitatud küsimusele vaid natuke nihkes ja demoniseerib globaliseerimist, hangub pilt. Pilt sulab taas 25 sek möödudes, kui esitatakse juba järgmine küsimus.

näiline ajakirjandusvabadus - näilised sõbrad on alati ohtlikumad kui avalikud vaenlased. Meenub ka IRL tegevus. Ja tasuta lõunad.
Attachments
customer_or_product.jpg
customer_or_product.jpg (26.23 KiB) Viewed 10022 times
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 26 Jan 2012 08:12

pilk jahtunud katkise tuumareaktori sisemusse:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3Vdiwg6c5o
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Jan 2012 09:46

Ärimeeste parkimismaja nimega EKA Eesti-Kommerts-Asutus

Ministeerium valmistub Kunstiakadeemia naabermajale sundvaldust seadma
http://www.tallinnapostimees.ee/716234/ministeerium-valmistub-kunstiakadeemia-naabermajale-sundvaldust-seadma/

Vot nüüd ikka asjad mädad siis riigis, kui üks minister arvab, et detailplaneering on lihtsalt niisama asi. Müüakse kõrval krunt maha megahinnaga ja sinna tehakse 9 + kordne maja st nad olid teadlikud, et kõrvale enam ei saa uuesti kõrghoonet ehitada.

Kas lihtsalt niimoodi lastakse rahvast üle ? Kui seadused on täitmiseks kõigile, siis neid tuleb ka täita, mitte pisteliselt riigi tasandil.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Jan 2012 09:47

Emakeeli öeldes n...i te ronite sinna lollid inimesed

Eesti turistid võeti Egiptuses jälle pantvangi
http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/article.php?id=63827710
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 26 Jan 2012 09:48

norskav unihiir
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... lS3w1GGE8g

Tegelikult pole need hiired vaid geneetiliselt lähedasemad oravatele. Eesti keeles kunel, rootsi kelees seitsmemagaja (sjusovare) - kas siit siis seitsmemagaja päev? ;) Vikipeedia arvab, et Vanas Roomas peeti tema liha delikatessiks
http://et.wikipedia.org/wiki/Kunel
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 130 guests

cron