Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Jan 2010 14:05

to MM, kuule tänud. Mulle meeldib, kui inimene teab millest räägib. Lihtsalt ehk suudaksin oma hobid teha MTÜ all ja kui kunagi ettevõtmisest saab asja, siis teha ntx OÜ. Panen ka sinu jutu harivad postitused alla, kui sobib.

St inimkeeli seletakse ära, ma tihti lähen pahuraks lugedes neid ametlikke tekste. Miks asjad ei võiks olla inimkeeli.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby MM » 26 Jan 2010 14:19

spl wrote:lihtsalt hetkel mina vaevlen ideede kriisis ja paljud teised ka...just selliste huvitavate teemadel. See TÄPU annab tunda nö täiega...viimasel ajal ka mu ajule. Teen lollusi....

Mul ideede kriisi hetkel ei ole, suurim probleem see, et peab jube väikse palga eest palju tööd tegema ja pole aega ideid realiseerida. Aga hea on see, et midagi ikka meie riigil saab ka-suvel kavatsen jääda vanemapuhkusele :D . Siis peaks juba aega rohkem olema. Esitasime just PRIA le küla spordiväljaku rahataotluse ja nüüd on uus eesmärk seltsimaja ja puhkemaja tegemine. See vist mingi eriala haigus-hullult tahaks midagi ehitatada :D .
MM
 
Posts: 98
Joined: 07 Aug 2009 08:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Jan 2010 14:24

MM wrote:
spl wrote:lihtsalt hetkel mina vaevlen ideede kriisis ja paljud teised ka...just selliste huvitavate teemadel. See TÄPU annab tunda nö täiega...viimasel ajal ka mu ajule. Teen lollusi....

Mul ideede kriisi hetkel ei ole, suurim probleem see, et peab jube väikse palga eest palju tööd tegema ja pole aega ideid realiseerida. Aga hea on see, et midagi ikka meie riigil saab ka-suvel kavatsen jääda vanemapuhkusele :D . Siis peaks juba aega rohkem olema. Esitasime just PRIA le küla spordiväljaku rahataotluse ja nüüd on uus eesmärk seltsimaja ja puhkemaja tegemine. See vist mingi eriala haigus-hullult tahaks midagi ehitatada :D .


:D mul ideid on, aga kõik lähevad minu erialast täitsa välja ja neile toetust eriti ei saaks. St. ma ei suuda neid projekte kirjutada.

Samas jumala õige, kui tahtmist tegutseda on, tuleb anda valu.
irw...mul vastupidiselt, ma teeks kõike, mis jumala eest poleks kuidagi ühegi IT asjaga seotud, ei otseselt, ega kaudselt. Sõnnikut laudas loopida oleks lausa lust... Muideks, levib naljakas lause, palju seal tõepõhja. Aga kõigist IT meestest saab ükskord põllumees :twisted:


IT sektori iseloomustaks nii, kuni 2004 aastani programmeeriti (see oli minu maailm), siis peale seda hangiti IT sektoris imetlemise peeglid ja hakati neile ainult mustritest ning frameworkidest rääkima. Kõik kiired rakendused kirjutati uimasteks...

:twisted: :twisted: vanemapuhkus - anna siis ka foorumis teada, millal võime õnnitleda
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 26 Jan 2010 14:25

MM wrote:
spl wrote:to MM, ma hakkasin nüüd mõtlema, pole eriti just seaduste spetsialist. Aga kui põhitöö kõrvalt oled FIE, siis nagu tööandja maksab sinu sotsmaksu ning täiendavalt ei pea maksma (?). Kas seal mitte pole ka sama süsteem nagu 2 koha peal töötamine (pool kohta mõlemast); et pead siis nö valima tööandja, kes maksab sotsmaksu. Huvitav, kas antud juhul siis ka ei rakendata süsteemi, et nädalas üle 48 tunni ei tohi töötada.

Huvitav, paljud ministeeriumite töötajad on ka FIE'd/ettevõtjad samaaegselt ?


Kui oled kusagil palgatööl, siis peab tööandja igal juhul miinimum palka maksma ja seega maksab miinimum sots maksu sinu eest ära (see peaks olema ca 1435 krooni-33% miinimum palgast). Kui oled samal ajal FIE ja mingit tegevust ei toimu, siis pole vaja ka lisaks midagi maksta.
Kui palgatööl ei käi ja oled ainult FIE, siis pead iga kuu maksma vähemalt 1435 krooni sots. maksu sõltumata sellest, kas tegutsed, või mitte.
FIE ks olemine ei tohiks olla 2 töökoht, sest endaga töölepingut ei tee. Kui aasta lõpus tulud ületavad kulusi, siis selle vahe pealt peab veel lisaks maksma sots, tulu jne maksud. Sellepärast FIE del aasta lõpus käibki kõva kulutamine, et kulud ja tulud tasakaalu saada.
Põhimõtteliselt pole mõtet FIE na 2000 de eest kuus sokke kududa, kui 1435 sellest pead ära maksma. FIE mõte peakski olema see, et kui vahel natuke midagi seaduslikult müüa tahad vms, aga praegu on nii, et seda võidki põhitöö kõrvalt teha. Ise ei ole FIE ja 100% kindel selles eelnevas pole. Ikka väga keeruliseks on tehtud see väike ettevõtlus.

Mulle hakkab järjest rohkem MTÜ vorm meeldima. Esiteks saavad nad 10% lise omafinantseeringuga toetusi kõikvõimalike asjade jaoks (spordivahendid, muusikariistad, käsitöövahendid, murutraktorid jne). Teiseks saab teha päris palju kulutusi maksuvabalt. Eeldab muidugi seda, et on mida kulutada :D . Teed näiteks MTÜ tehnikasõbrad, kelle põhikirjaline eesmärk on tehnika huvi arendamine jne. Samal ajal võib MTÜ pakkuda mingit teenust (näiteks IT teenused vms.) ja kogu teenitud tulu kulutada oma tehnika huvi peale. Ja seda kõike täiesti seaduslikult. Muidugi paberimäärimist omajagu ja võib juhtuda, et raha teenimiseks ei jää enam palju aega. Kui aga on mingi kallis hobi ja mingi teenus ka, mida tahetakse, siis peaks ära tasuma küll.


Paljude asjadega MTÜ tegeleda ei saa. :(
Ma ise pole uurinud, aga väidetavalt MTÜ-d projekteerimisega tegeleda ei saa.
Tegevuslitsentsi lihtsalt ei väljastata.
Kuigi olen mõtelnud, et nii mõnedki projekteerimisvaldkonnad võiksid just olla MTÜ-de pärusmaa.
Niigi paljud bürood (arhitektuuribürood peamiselt) väidavad, et nende tegevus rohkem osaliselt tasustatud hobi. Viimasel aastal hangete võitmise hind on enamasti pealemaksmine. Võidab see kes leiab sponsori. (Sponsor on ehitaja, peatöövõtja või mõni materjali tootja/tarnija kes saab endale ehitushanke juures mingisuguse eelise)
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby MM » 26 Jan 2010 14:39

projekteerija wrote:
MM wrote:
spl wrote:to MM, ma hakkasin nüüd mõtlema, pole eriti just seaduste spetsialist. Aga kui põhitöö kõrvalt oled FIE, siis nagu tööandja maksab sinu sotsmaksu ning täiendavalt ei pea maksma (?). Kas seal mitte pole ka sama süsteem nagu 2 koha peal töötamine (pool kohta mõlemast); et pead siis nö valima tööandja, kes maksab sotsmaksu. Huvitav, kas antud juhul siis ka ei rakendata süsteemi, et nädalas üle 48 tunni ei tohi töötada.

Huvitav, paljud ministeeriumite töötajad on ka FIE'd/ettevõtjad samaaegselt ?


Kui oled kusagil palgatööl, siis peab tööandja igal juhul miinimum palka maksma ja seega maksab miinimum sots maksu sinu eest ära (see peaks olema ca 1435 krooni-33% miinimum palgast). Kui oled samal ajal FIE ja mingit tegevust ei toimu, siis pole vaja ka lisaks midagi maksta.
Kui palgatööl ei käi ja oled ainult FIE, siis pead iga kuu maksma vähemalt 1435 krooni sots. maksu sõltumata sellest, kas tegutsed, või mitte.
FIE ks olemine ei tohiks olla 2 töökoht, sest endaga töölepingut ei tee. Kui aasta lõpus tulud ületavad kulusi, siis selle vahe pealt peab veel lisaks maksma sots, tulu jne maksud. Sellepärast FIE del aasta lõpus käibki kõva kulutamine, et kulud ja tulud tasakaalu saada.
Põhimõtteliselt pole mõtet FIE na 2000 de eest kuus sokke kududa, kui 1435 sellest pead ära maksma. FIE mõte peakski olema see, et kui vahel natuke midagi seaduslikult müüa tahad vms, aga praegu on nii, et seda võidki põhitöö kõrvalt teha. Ise ei ole FIE ja 100% kindel selles eelnevas pole. Ikka väga keeruliseks on tehtud see väike ettevõtlus.

Mulle hakkab järjest rohkem MTÜ vorm meeldima. Esiteks saavad nad 10% lise omafinantseeringuga toetusi kõikvõimalike asjade jaoks (spordivahendid, muusikariistad, käsitöövahendid, murutraktorid jne). Teiseks saab teha päris palju kulutusi maksuvabalt. Eeldab muidugi seda, et on mida kulutada :D . Teed näiteks MTÜ tehnikasõbrad, kelle põhikirjaline eesmärk on tehnika huvi arendamine jne. Samal ajal võib MTÜ pakkuda mingit teenust (näiteks IT teenused vms.) ja kogu teenitud tulu kulutada oma tehnika huvi peale. Ja seda kõike täiesti seaduslikult. Muidugi paberimäärimist omajagu ja võib juhtuda, et raha teenimiseks ei jää enam palju aega. Kui aga on mingi kallis hobi ja mingi teenus ka, mida tahetakse, siis peaks ära tasuma küll.


Paljude asjadega MTÜ tegeleda ei saa. :(
Ma ise pole uurinud, aga väidetavalt MTÜ-d projekteerimisega tegeleda ei saa.
Tegevuslitsentsi lihtsalt ei väljastata.
Kuigi olen mõtelnud, et nii mõnedki projekteerimisvaldkonnad võiksid just olla MTÜ-de pärusmaa.
Niigi paljud bürood (arhitektuuribürood peamiselt) väidavad, et nende tegevus rohkem osaliselt tasustatud hobi. Viimasel aastal hangete võitmise hind on enamasti pealemaksmine. Võidab see kes leiab sponsori. (Sponsor on ehitaja, peatöövõtja või mõni materjali tootja/tarnija kes saab endale ehitushanke juures mingisuguse eelise)


Ma selle kavatsen järgi uurida, niipalju leidsin, et üks MTÜ oli energiamärgise väljastamise saanud küll MTR-is registreerida.
Projekteerimise hanked on tõesti naljanumber, kui projekteerimisfirmade keskmine hind tuleb ca 300 000 ja selle hanke võidab ehitusfirma 100 000 ga siis on jah ainuke variant, et see vahe tuleb millegi muu arvelt kinni maksta. Ja kui projekteerimisfirma tahab seda hanget väga võita, siis vaesed töötajad (mina).

Helistasin MTR-i, õeldi, et ehitusvaldkonna registreeringuid MTÜ ei saa... :evil:
Krt. ei saa nüüd aru, see energiamärgise väljastamine ka kuulub ehitusvaldkonda.

Ehitusseadus ütleb nii:
§ 41. Ettevõtja tegutsemine ehitusalal

(1) Isikul on lubatud ehitada, projekteerida, teha ehitusuuringuid, energiaauditeid, omanikujärelevalvet, ehitusprojektide ja ehitiste ekspertiise, väljastada energiamärgiseid ning tegeleda ehitusjuhtimisega, kui ta on ettevõtja äriseadustiku tähenduses ning tal on:
1) majandustegevuse registri (edaspidi ka register) registreering ja
2) vastavasisuline õigussuhe käesoleva seaduse §-s 47 nimetatud pädeva isikuga (edaspidi vastutav spetsialist) või peab füüsilisest isikust ettevõtja ise olema pädev tegutsema vastutava spetsialistina.
[RT I 2009, 20, 132 – jõust. 1.05.2009]

MTÜ kahjuks pole ettevõtja äriseadustiku tähenduses :(
järelikult ikka ei saa ehitusvaldkonnas tegutseda MTÜ
MM
 
Posts: 98
Joined: 07 Aug 2009 08:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 26 Jan 2010 15:11

Projekteerijate kartell ????? :lol: :lol: :lol:
Konkurentsiamet: projekteerijate hinnakokkulepe oleks kartell
http://www.ehitusuudised.ee/Default.asp ... =1#comment

Aga asi on tõsine.
1. Sponsorite mõjuvõim. Mis läheb riigile ja omavalitsustele sõltuvate joonistajate tõttu kalliks.
2. Ainult hinda tehes (jooniste komplekti hinnakriteerium) kaovad muud eesmärgid. Hoone, planeering,rajatis jne. võib vastata kõigile normidele aga kasutamine on jabur, raiskav ja eesmärkidele mittevastav. Peale selle kole, sobimatu, ebaeetiline jne.

jne. jne.
Kuidas saada ressurssi ka mõtlemisele, innovatsioonile, ilule? Kõigele sellele mis jääb normidest väljapoole? Kuidas seda mõõta ja välja tuua?

Praegult on seis üldiselt selline, et ülemus ütleb mitu minutit/tundi on teil kasutada.
Allhankeks, iluks, kogenud tegijate palkamiseks ja uuringuteks jne. raha pole. Pange tüüpsõlmed ja varemtehtud seletused juurde ning kui "need" tooted/ lahendused ka sees on, saate pärast õnnestunud ehitushanget ehk ka raha kätte. :( Enne seda aga tuleb proj. hange võita.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Ivar » 26 Jan 2010 18:56

Ehitusest jällegi. Pole küll kiuslik aga kahjurõõm ikka kõige suurem :twisted: :
http://www.e24.ee/?id=216775

Piiskhaaval küll aga karikas vist hakkab igas suunas üle ajama.
Ivar
 
Posts: 105
Joined: 07 Feb 2009 23:47

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Jan 2010 19:35

Ivar wrote:Ehitusest jällegi. Pole küll kiuslik aga kahjurõõm ikka kõige suurem :twisted: :
http://www.e24.ee/?id=216775

Piiskhaaval küll aga karikas vist hakkab igas suunas üle ajama.


:roll: kas see polnud firma, kes riigihangetel kasutab strateegiat, et pakub madalaimat hinda ja siis hakkab raha kõvasti juurde küsima ?! Ning allhankijad ei taha sellest firmast midagi kuulda, kuna tihti nö arved maksmata.
---------------------

Saksamaa uudised huvitavad, esiteks on mobiilide omanikud vihased selle peale, et mobiilid pole külmakindlad alates -10 juba ekraanid ei funka ja muud jamad. Mida suuremad ekraanid seda põnevam...vihje mõnele tootjale. Tootjatel nüüd mõtlemisainet.

Teine huvitav uudis oli see, mida ma foorumis pikalt ketranud, et minijääaeg tulekul, sama mis oli 17 sajandil ja otsene seos oli päikeseaktiivusega.http://en.wikipedia.org/wiki/Little_Ice_Age

Saksa teadlased hakanud seda teooriat juba tugevamalt uurima ...st on mingi seos. Ehk võitja varsti see, mitte isik kellel rohkem kulda ostetud ja aktsiaid vaid kellel maksimaalselt küttepuid. Ise hoian näppe ristis seljataga, et see minijääaaja teooria seekord ei klapi. Mis selle asja põhiprobleem: inimkond on meeletu suurusega, iga suu tahab süüa, see tooks koheselt nälja ning viletsuse.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Jan 2010 22:14

Kuna hetkel on vaikuse aeg, torud külmand ja pea jääs...jääpurikas nina otsas, siis mõtlesin foorumlaste seas teha küsitluse, mis ametimehe/naisega meil tegemist/kasvõi ainult valdkond. Võib olla ka Guest, meid ei huvita nö "persoon". Kindlasti mitte mingi hinna eest mainida enda töökohta, pole vaja. Oleme nagu anonüümsed foorumhoolikud !

Miks tahan seda teha, siis saaks nö rohkem esitada erinevate teemade küsimusi ning saame kuidagi teineteist aidata know how'ga

Teen alguse: noh, see kindlasti tuleb suure üllatusena, et ma esindan IT sektorit (varem oli ametinimetus süsteemianalüütik/vanemprogrammeerija - staaz 14 aastat, mingi imelik loom) :twisted:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 26 Jan 2010 22:35

jah, spl-il hea algatus. Kõik juba teavad, et näiteks td on arst ja projekteerija on projekteerija ning et minu valdkond on kunst, aga huvid laiemad, ulatuvad otsapidi arhitektuuri jm, sest kõik on kõigega seotud.
Aga kes on guest või majandushuviline või maokene või Ivar jpt? Ei tea.
--------
Üks komparatiivne vaatlus silmaarstide teemal. Oli vaja uusi prille, kunstnik valis raamid välja, suvalise prillipoe tagaruumis tehti silmavaatlus. Seal väikses tagaruumis olid võimsad seninägematud aparaadid, kümned eri kontrollimeetodid, mida varem polnud kogenudki. Põhjalik läbivaatus, kestis oma 30 min. Ja siis sai klaasid, mis istusid silmade ette nagu valatult kohe esimesel hetkel, silmad ei pidanud harjumagi.

Edasi pidi minema ametlikku polikliinikusse silmakontrolli, et saada dokument, millega asutus maksab välja väikse summa prillitoetust. Seal olid hiigla suured tühjad ruumid, seinal üks armetu valguskast, mis näitas numbreid, õde kõndis kaugemale ja palus öelda, mitu sõrme ta on üles tõstnud, et kas ma näen. Selline tase ametlikus polikliinikus. Nii kurb hakkas.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Jan 2010 22:45

to h, ntx projekteerimise valdkond väga lai. Ntx mul klassivend üks teede projekteerija, teine arvutas mingeid ...tugevusi ja mida kõik veel, tema vent ventilatsioon jne. Selletõttu oleksi tipake kitsamalt valdkonda hea teada. td näiteks ei usu, et on tavaline üldarst, pigem ma ei teagi kirurg kõiketegija ?
Kunsti suunitluse kohta ma ei oska miskit täpsustavat küsidagi :) Nagu ma arusaanud, ise otseselt ei tegele maalimise / skulptuuridega jne ?
---------------
Minu amet oli nö lõpuaastatel selline, et meil probleem, lahenda või et sellist süsteemi vaja tee. Arvan, et nii mõnigi süsteem ka teid foorumlasi teeninud ja teenimas :) Nüüd mõtlen siin, et kas peaks jälle aasta lõpuks kuhugi palgatööle minema. Ei kisu kontorisse...siuhke ekskavaator nendest ees, eriti uuema ajastu IT meestest, täiesti "bricked" tüüpi inimesed (ruuterile vale firmware peale, siis on sul nö brick / kivike, seade, mis ei toimi) , nad absull ei kuula mitte midagi ;)
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby affordable » 26 Jan 2010 22:46

hariduselt puidurestauraator (kesk) või riigiametnik (avalik haldus). Hetkel elukutseline-vabakutseline php/javascript/sql treial. Vahepeal töötanud tollideklarandi, restauraatori, riigiametniku ja programmeerijana, - buumi lõpus ka paar aastat puistmaterjalide töötlemise ja veoga nö logistik-objektijuhina. Suurema osa oma tööelust siiski olnud seotud IT-ga, kitsamalt php-sql. Kondiiter-keevitaja siis kokkuvõtvalt. PHP mees alates versioonist 3.1
affordable
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Jan 2010 22:52

affordable wrote:hariduselt puidurestauraator (kesk)

Vau, esimene täiesti bro haridus ju, kas tõesti turgu pole. Ma omal ajal üritasin ise vana mööblit taastada onu juures ja mu teadmiste pagas jäi kesiseks. Samas reaalsuses mitmekesine ametite oskus annab tööturul hea eelise, minul ntx peale IT pole võimalik muud sektorit valida, kuigi tahaks midagi muuta.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hex » 27 Jan 2010 00:04

mina siis katlakütja-kaugelt seotud ka süsta t. õhku lennanud majaga.gaasi plahvatust ei usu.artiklite järgi tuli välja,et eestis polegi ühtegi maagaasiplahvatust kunagi olnud...
hex
 
Posts: 21
Joined: 29 Apr 2009 09:19

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Jan 2010 01:06

spl wrote:... td näiteks ei usu, et on tavaline üldarst, pigem ma ei teagi kirurg kõiketegija ?

no kirurg ma nüüd küll ei ole! Aga olen see, kes näitab kirurgile, kustkohast lõigata, mõnikord pean ka tema praaki likvideerima ;) Kui olen tubli, siis kirurg peab mind suureks sõbraks (ja natuke vahel isegi lipitseb minuga), kui ei, siis vaatab minust mööda kui tühjast kohast. Kokkupuude on vist iga ala arstidega olnud, kõige rohkem aga ikkagi kirurgide, onkoloogide, sisearstide, perearstidega, anestesioloogidega. Seetõttu, jah, pean olema suhteliselt kõigi haigustega natuke kursis, et olla tasemel vestluspartner eelmainitutega. Teie küsite oma arsti käest, tema aga küsib omakorda minult. :D Ka minuga võite haiglas kohtuda silmast-silma teatud situatsioonides, enamasti aga jälgin teid arvutiekraani tagant - nii et te ei näegi mind. :D Tööl igav ei hakka, sest iga päev ca 30-60 erinevat inimest uurida - igal ühel oma lugu. Arvan, et olen leidnud sobiva ala, sest olen kärsitu ja päevast-päeva sama inimese sama hädaga tegelemine tüütaks ruttu ära. Kui küsiksite, kuidas midagi ravida, siis jään vastusega hätta, mulle meeldib haigusi (negatiivset) otsida-avastada, mitte ravida. Sellega koos ilmselt ka minu sarkasm - kumb on siin põhjus, kumb tagajärg, seda on raske öelda. :D
Kui tavalised mehed riietavad vastu tulevaid naisi oma mõtteis lahti, siis mina näen tänaval vastu tulevatest inimestest sõna otseses mõttes läbi. :D Tunnen inimese anatoomiat pealaest jalatallani vähemalt 1cm kaupa. Eest-taha, paremalt-vasakule, ülalt-alla. Ja vastupidi. Une pealt. Vajalik öövalvetes. :D Kirurg teab minust veel paremini, aga ainult oma piirkonda. Kui hommikul raadios loetakse üles, mis vigastusi on inimesed öösel saanud, siis need olen avastanud-nimetanud mina või minu kolleeg.
Olen radioloog (röntgenarst). Töötasin varem Mustamäel ja Maarjamõisas, natuke ka põhitöö kõrvalt meditsiinikoolides Tartus-Tallinnas. Olen koostanud oma erialalisi konspekte tulevastele kolleegidele. Nende eest olen saanud õpilastelt kiita. Hea tunne. :D :geek: Proovisin ka doktorantuuri ära - ei sobinud mitte. Hetkel överläkare (vanemarsti) seisuses, varem Eestis I kategooria arst.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 27 Jan 2010 01:22

Mina olen eksjurist. "Eks" nimelt sellepärast, et olen nüüd 3 aastat asjast täiesti kõrval olnud (lapsega kodus). Viimasel töökohal läksid asjad üsna ebameeldivaks. Kuulusin kliendi soovil ühe järelevaleveorgani koosseisu ja see isik, kelle tegevust me pidime valvama, tegi selliseid sigadusi, et on. Teha ei saanud me talle midagi, sest tegu kohtunike pailapsega. Vahepeal hakkas justkui kangastuma, et lõpuks võin ka mina olla nende hulgas, kes teise mehe alatuid tempe omast taskust kinni maksma hakkab. Siis sai mul villand ja praegugi ei taha juristi töö peale mõelda. Lapsega koju jäin seetõttu, et anda naisele võimalus oma karjääri jätkata. Tal oli (on) hea töökoht, millest ta oleks ilmselt muidu ilma jäänud, minul ei olnud midagi kaotada. Lisaks ei ole naine üldse kodukana tüüpi, pigem sobib see elustiil mulle endale. Loomulikult olen juristina nüüdseks üpriski mahakäinud, sest pikalt eemal oldud. Samas on seljataga 14 aastat tööd kolmes erinevas advokaadibüroos. Valdkonnaks tsiviilõigus, tööprofiiliks konsultatsioonid, kohtuasjadega eriti ei tegelenud, kuid nii mitmetegi hagide konstruktsiooniga olen nikerdanud küll. Advokatuuri ma ei astunudki, sest mulle on see tsunft lihtsalt vastukarva. Üksvahe olin laineharjal ja siis tundsin, et nüüd pean valima, kas olla edukas advokaat-partner (mul oli see lõdvalt käeulatuses), kes ei olnuks enam mina ise ning kellel pole oma elu või jääda iseendaks ja elada hoopiski lihtsamat, rahulikumat ja tagasihoidlikumat elu. Your money or your life tüüpi küsimus. Nagu juba teate, otsustasin viimase variandi kasuks. Kas kunagi juristi tööd veel teen, ei tea. Praegu tiksutan mõningaid väiksemaid investeeringuid - naise kulul ma ei ela, tulen kenasti toime. Eks elus on varasematel perioodidel igasugu ameteid peetud - masinist-jälgija, pumbamasinist, kotikaupmees, autonikerdaja, hooajaliselt talutööline Soomes. Kuldseid käsi mul kahjuks ei ole, aga hakkama saan ma õnneks paljude praktiliste asjadega, tihti ka peedist pesumasinale trumli tegemisega.

Tore, et saab siin foorumis intellektuaalselt huvitavaid mõttevahetusi jälgida ning aeg-ajalt ka mõne sõna sekka öelda.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby MM » 27 Jan 2010 01:51

spl wrote: :) Nüüd mõtlen siin, et kas peaks jälle aasta lõpuks kuhugi palgatööle minema. Ei kisu kontorisse...siuhke ekskavaator nendest ees, eriti uuema ajastu IT meestest, täiesti "bricked" tüüpi inimesed (ruuterile vale firmware peale, siis on sul nö brick / kivike, seade, mis ei toimi) , nad absull ei kuula mitte midagi ;)

Ära seda viga küll tee, et kontorisse palgatööle lähed :lol: Ma eelmise aasta alguses tegin selle vea, esimesest tööpäevast siiani mõtlen, kuidas sealt minema saada. Vist on natuke viga ka selles, et kollektiiv pole just minu maitse. Iga üks istub oma laua taga, keegi midagi ei räägi jne.

Ma tööl teen põhiliselt konstruktsiooni projekte (need samad tugevusarvutused). Hobikorras oma OÜ-ga teen muid väiksemaid kuuri, lauda ja sõnnikuhoidla projekte :)
Olen liiga püsimatu, et konstruktori elukutsega suurt karjääri teha, hetkel kisub asi rohkem ettevõtluse poole.
MM
 
Posts: 98
Joined: 07 Aug 2009 08:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Jan 2010 02:39

huvitav lugeda inimeste elulugusid. Palun jätkake.
----

kumb on õige, kumb on võltsing?
Attachments
certif1.jpg
certif1.jpg (147.33 KiB) Viewed 16515 times
certif2.jpg
certif2.jpg (541.27 KiB) Viewed 16511 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 27 Jan 2010 08:56

hex wrote:mina siis katlakütja-kaugelt seotud ka süsta t. õhku lennanud majaga.gaasi plahvatust ei usu.artiklite järgi tuli välja,et eestis polegi ühtegi maagaasiplahvatust kunagi olnud...


Katlakütja ametil on väga väärikas minevik, nõuk-ajal olid mitmed intellektuaalid, kes ei nõustunud valitseva riigikorraga, katlakütjad. Nad võtsid sellise alandliku töökoha, et vabal ajal tegelda endale meelepäraste probleemidega. Näiteks Läti eelmine kultuuriminister, karismaatiline Helena Demakova kuulus sellesse rubriiki, ainult et naisena oli ta nõuk-ajal töötanud koristajana. Nii et sulgi võib olla marssalikepike põues.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 27 Jan 2010 09:24

spl wrote:to h, ntx projekteerimise valdkond väga lai.
Kunsti suunitluse kohta ma ei oska miskit täpsustavat küsidagi :) Nagu ma arusaanud, ise otseselt ei tegele maalimise / skulptuuridega jne ?


Ei tegele ise kunsti tegemisega, vaid mõtlemisega kunsti üle. Minu ülesanne on kontseptualiseerida asju. Eristada, mis on väärtuslik ja mis on jama. Sageli näevad väärtuslikud asjad välja täpselt samasugused nagu jamad asjad. Nii et selleks, et vahet teha, peab teadma palju lisa-informatsiooni - ajastu ajaloolist / poliitilist / majanduslikku / kultuurilist jne tausta, kunstniku isiklikku tausta, filosoofilist tausta, maailma kunsti tausta jne jne. Nii kukub välja mõnikord, et minu silmis on üks väike prügina tunduv asi sada korda väärtuslikum, kui kuldraamis uhke õlimaal. Oksjonid hindavad tavaliselt kuldaraami ja õlimaali, nii et mina kunsti müümisega (oksjonitega) ei tegele, rahaline hindamine on täiesti omaette spetsialiteet. See määrab ära ka minu sissetuleku, mis pole läbi aegade olnud üldse kõrge.

Kunst on samuti väga lai mõiste, et kas sa tegeled keskajaga või 17. sajandiga või kaasajaga, need on eri planeedid. Minu areaal on 20.-21. sajand. Võib olla ka kitsamat spetsialiseerumist, näiteks tean üht kunagist oma õpilast, kelle jaoks absoluutselt ainus teema, mis vääris tegelemist, oli grafiti. Mina olen rohkem sünteesivate huvidega, võin end sütitada põhimõtteliselt mis iganes teemast. Mind huvitavad seosed asjade vahel. Süttin siis, kui näen palju üksikuid kilde / tükke, millel puuduvad omavahel minu jaoks seosed, siis tahan avastada seoseid asjade vahel.

Minu ameti kohta öeldakse "kunstiteadlane", mis kõlab uhkelt. See on mehhaaniliselt tõlgitud saksa keelsest "Kunstwissenschaftler", aga ingl keelde pole seda võimalik tõlkida. Ei öelda ju "art scientist". Vaid öeldakse "art critic" ja "art historian". Mina olen siis mõlemad korraga, nii "critic" kui "historian". Aga eesti keeles kõlab nadilt, "kunstikriitik" ja "kunstiajaloolane", meil öeldakse "kunstiteadlane". Ok, kui I kursuse üliõpilased on juba "kunstiteadlased", siis olen mina ka.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Ivar » 27 Jan 2010 10:03

Teinud igasugu asju, metsas kõike, mis puu istutamise ja langetamise vahel ja ümber tehakse. Igasugu tehnikat kruttinud ja käitanud, jalgratastest ekskavaatorini. Pilli mängind ja laule treind. Viimane kümmekond aastat kive liigutanud. Ilusaid aedu ja õuesid teinud. Et siis väikestviisi ettevõtja. Küll tulemusele orienteeritud, ent kuna sitt müügimees olen ja tulemuseks mitte raha ei mõista pidada vaid õdusat keskkonda, mida luua suudan ja tahan, siis finantsiliselt õndsaks pole senini saanud :lol: Ju kuraasi ja pragmatismi veel kasvatada vaja. Külmal ajal vahel tõlgin ja kirjastan.
Selline olen. Puudustega aga äärmiselt mobiilne.
Ivar
 
Posts: 105
Joined: 07 Feb 2009 23:47

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 27 Jan 2010 10:18

td wrote:Olen radioloog (röntgenarst).


Ühesõnaga, td, sa tegeled samuti piltidega põhiliselt. Nagu mina. Loed ja analüüsid pilte ja kontseptualiseerid neid teiste jaoks.

Sellepärast olen alati imetlenud td postitusi, mis puudutavad pilte, ja nende piltide väga täpset "lugemist" ja tõlkimist verbaalseks. Respect! Sinust võiks saada väga hea kunstiteadlane :D On üks ameeriklane James Elkins, kelle raamatuid ja mõtlemist ma imetlen, ta andis välja terve raamatu sellest, kuidas eri elukutsete esindajad tegelevad oma igapäevatöös piltide lugemise ja kontseptualiseerimisega, see pole ainult kunstiteadlaste spetsialiteet (Elkins ise on maalija taustaga kunstiteadlane). Näiteks aastaid tagasi avastasin hambaarsti juures, kuidas nendele on esteetika ülimalt oluline, kui oli vaja valida plommi või uue hamba värvi.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jollyroger » 27 Jan 2010 10:23

Töötan disainerina - varem tegin trükki , viimastel aastatel multimeediat( Nii vist peaks "ametlik" nimetus olema - multimeediadisainer :) ). Reaalselt tähendab seda et tegelen Adobe Flashis teostatavates projektides kõigega, mis visuaali, animeerimist ja kasutamismugavust puudutab. Lisaks veel nõustan vajadusel programmeerijaid, kuidas oleks parem flashi-graafika-genereerimisega seotud asju kirjutada. Hobi korras programmeerin, maalin ja üritan mõistlikkuse piires kõiki asju ise teha - seebist ja singist mööblini :).
Jollyroger
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hex » 27 Jan 2010 11:20

h wrote:
hex wrote:mina siis katlakütja-kaugelt seotud ka süsta t. õhku lennanud majaga.gaasi plahvatust ei usu.artiklite järgi tuli välja,et eestis polegi ühtegi maagaasiplahvatust kunagi olnud...


Katlakütja ametil on väga väärikas minevik, nõuk-ajal olid mitmed intellektuaalid, kes ei nõustunud valitseva riigikorraga, katlakütjad. Nad võtsid sellise alandliku töökoha, et vabal ajal tegelda endale meelepäraste probleemidega. Näiteks Läti eelmine kultuuriminister, karismaatiline Helena Demakova kuulus sellesse rubriiki, ainult et naisena oli ta nõuk-ajal töötanud koristajana. Nii et sulgi võib olla marssalikepike põues.


hetkel pole tegemist üldsegi alandliku kohaga-inimesed paluvad,et tule tee sooja.marssalikepike käis põuest väljas ja 10 aastat olen võidelnud eesti eest riigi ametites .enamus sellest juhtival kohal.

praegu suudan tunniga rohkem inimesi õnnelikuks teha,kui tolle kümne aastaga.
hex
 
Posts: 21
Joined: 29 Apr 2009 09:19

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 27 Jan 2010 13:50

hex wrote:mina siis katlakütja-kaugelt seotud ka süsta t. õhku lennanud majaga.gaasi plahvatust ei usu.artiklite järgi tuli välja,et eestis polegi ühtegi maagaasiplahvatust kunagi olnud...


Eestis polegi olnud gaasiplahvatusi? Interneti (lääne gaasiseadmete) eelsel ajal oli iga stendil ja isegi igas trollibussis gaasiplahvatusi käsitlevad hoiatusplakatid. Uduselt midagi nagu gaasipaukudest mälus on. Aga pead ei anna. Üks udune mälukild oli paugust ühes müügiputkas. Olid sellised 1. korruselised juurviljade müügipaviljonid. Köeti neid tavaliselt gaasikiirguritega. Peaks küsima mõnelt vanemalt pensionär-insenerilt.

Belglased kahtlustavad ka gaasiplahvatust.
Belgias varises kokku 5-korruseline kortermaja
http://www.postimees.ee/?id=217112
Päris kole pilt. :shock: Piltidelt paistab uskumatu, et sealt keegi pääses.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby raam » 27 Jan 2010 15:10

Elulood on kõik väga huvitavad, kirjutan ka endast mõne sõna. Olen hariduselt graafiline disainer. Kuskil 8-7 aastat tagasi, kooli lõpetamise aegu, olin aasta-paar reklaamibüroode palgal, kuid sealne küüniline ajupesu hakkas ruttu ajudele. Hakkasin vabakutseliseks, olin FIE kuskil 5 aastat. Peamiseks huviks ja tegevusalaks on olnud illustratsioonid ja koomiksid, kuid ka raamatukujundamine, trükimeedia ja disain laiemalt. Olen kunstikoolis õpetaja verand kohaga. Hetkel vanemapalgal. Mis edasi saab, ei teagi. Ilmselt peab OÜ tegema, kuna nagu ülalpoolgi juba selgus, on eraisikust ettevõtja maksusüsteem ülejõu käiv - isegi kui tasud on talutavad Eesti mõistes.

Foorumit jälgin, kuna siin on mitmeid huvitavaid inimesi-arvamusi kokku saanud ja samas on see abiks ka minusuguse eluvõõra "kunstiudu" orienteerumisel karmide meeste materjalistlikus maailmas, milles pean perepeana nüüd ka paratamatult osalema :D Kunagi oleme ka h-ga nii usu-ja kunstialaselt kokku puutunud, ta on ka minu õpetaja olnud. Tema mind ilmselt ära ei tunne ja teisi osalejaid ma ise ka ei tea kahjuks või õnneks :) Kinnisvara ehk oma koha leidmine (või mitteleidmine) selles riigis, poliitika ja sotsiaalsed probleemid - need on mulle endalegi üllatuseks aktuaalseks ja isegi huvipakkuvateks teemadeks muutunud. Vähemalt antud eluetapil. Foorumi teemad lähevad mõnikord "lendama" ja integraalseid sidemeid looma erinevate elunähtust vahel - seda on eriti huvitav jälgida. Olen nii mõnegi ahhaa-elamuse saanud. Suur vestleja pole, seega on endapoolne panus kuritegelikult väike olnud. Ehk parandan veel ennast...
raam
 
Posts: 7
Joined: 30 Apr 2008 23:18

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Jan 2010 15:21

Tänud kõigile, kes julgevad natuke endast rääkida nö ametist või ka haridusest. Üldiselt, kes ainult foorumi viimaseid lõike lugenud, siis proovisin nö väikest küsitlust teha, et mis valdkonna inimesed; mida teinud ja mida tegemas, võib ka laiendada, et mingi vinge hobi ntx.

Pole vaja detaile avalikustada st. kus töötanud firma nimed jne.

Samuti võivad nö "vaikelugejad" kirjutada, ei pea olema registreeritud kasutada. Selle info põhjal meil ka lihtsam teemasid püstitada, üldiselt pean nentima, et meie foorumlastel ikka väga lai huvide/oskuste profiil.

Ootan huviga järgmisi postitusi, selletõttu ei hakka hetkel teisi teemasid üldse tõstatama. Tänud !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby aff » 27 Jan 2010 20:06

spl wrote:
affordable wrote:hariduselt puidurestauraator (kesk)

Vau, esimene täiesti bro haridus ju, kas tõesti turgu pole. Ma omal ajal üritasin ise vana mööblit taastada onu juures ja mu teadmiste pagas jäi kesiseks. Samas reaalsuses mitmekesine ametite oskus annab tööturul hea eelise, minul ntx peale IT pole võimalik muud sektorit valida, kuigi tahaks midagi muuta.


ei olnud minu jaoks, no midagi teha ei ole, iseloomuga ei sobinud. Väga suur osa sellest tööst on nürimeelne nühkimine, kraapimine, lihvimine. Aastakese pidasin vastu (tegime uksi, aknaid, treppe - mööbliga puutusin vähe kokku), siis läksin ülikooli. Olen vahest mõelnud, et mingi üksiku mööblijupi võiks ju endale teha, aga pole miskit jlagu jäänud, pealegi mulle ei meeldi vana mööbel. Heal juhul midgai sõdadevahelisest ajast leiaks, mis endale meeldiks.

Peitlitki pole tänaseks 10 aastat käes hoidnud. Õige puutöömehe esimene tunnus on et ta oskab peitlit teritaa (mis muide, polegi nii lihtne), Oakun täna tõenäosuseks 50/50, kas saab enne peitel otsa või mõistlikult teravaks (õige nurk ja sirge ka).
aff
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Jan 2010 21:15

aff wrote: Väga suur osa sellest tööst on nürimeelne nühkimine, kraapimine, lihvimine.


:lol: mul see tunne IT maailmas. Muideks eriti huvitava testi tegin, mul kuuris suur hulk vanu metallipuure, üks tuttav ehitaja ütles, noh, et mis see teritada pole. Lasin 2 puuri teritada, peaksin mainima, et puurimisel hiljem puur kulus ära. Kunagi onupoeg õpetas mulle puuri teritamist olin täiesti hämmingus milline nurkade teooria seal taga oli, õige poos isegi teritamisel.

:) kas meil rohkem ametimehi siis polegi lugejate seas? Kas teadlasi ka on, kes nö laborites tegutsevad ?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Jan 2010 21:47

spl wrote: Lasin 2 puuri teritada, peaksin mainima, et puurimisel hiljem puur kulus ära. Kunagi onupoeg õpetas mulle puuri teritamist olin täiesti hämmingus milline nurkade teooria seal taga oli, õige poos isegi teritamisel.

Biltemas on müügil selline puuriteritaja, mis käib drelli otsa ja hoiab teritamisel nurgad õiged. Ma ei tea, kuivõrd see on asjaks.
Attachments
puuriteritaja.png
puuriteritaja.png (91.85 KiB) Viewed 17243 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 120 guests

cron