Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Apr 2013 14:45


Nojah, teatavasti Sloveenia peaminister ju ka teatas et "nemad abi e vaja".

Tekkiski vahepeal mõte et keegi võiks välja anda nö. fiskaalpoliitika ja avalike suhete vestmiku, kus oleks siis tavakeelde tõlgitud keskpankurite ja rahandusministrite standardavaldused:

"meie kindlasti abi ei vaja" - me vajame abi lähikuudel
"meie pangandussektor seisab kindlatel alustel ja on piisavalt kapitaliseeritud" - meie pankade kapitalibaas on puudulik
"meie fiskaalpoliitika on konsevatiivne ja eelarvepuudujääk kontrolli all ja lähiajal pöördub vähenemisele" - meie eelarve on stabiilselt defitsiidis ja defitsiit käriseb suuremaks, ka stabiilselt

Ühtlasi tuleb meelde et ca 7 a tagasi kuskil venemaal, pea uuralites, anti välja venelaste endi poolt vene-eesti turistivestmik, mis sisaldas küsimusi väga küsitava süntaksiga, aga ka vigadega.
Nt kauplusse sisenedes soovitati (eeldatavalt) küsida "mis hind on?", selle asemel sattus aga trükki vigane küsimus kujul "mitu mind on ?" Hea vestmik bipolaarsele kahestunud isiksusega skisofreenikule (ja ma ei blufi, see käis isegi uudistest läbi koos näidetega, ostaks või bitcoini eest ühe eksemplari, kui neid kusagil Eestis liikvel on).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Apr 2013 15:19

:twisted: td ma tunnen sind juba IP järgi ära, et kus sa just oled, tööl kodus või Norras :lol: :lol: :lol: :lol:

Ausalt mulle meeldibki pigem vaikne nurgake, muidu peaksin delfiilikute tõrjega ka tegelema....
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Apr 2013 15:42

delfi linkidest leidsin natuke naljaka video Guugli prillidest http://www.youtube.com/watch?v=8UjcqCx1Bvg
Ehk siis selline terminaatori vaade avaneb tulevikus prillikandjatele, tühise $1500 eest.

Muuseas, lennukipoodides/lennujaamades ja ilmselt ka ebays on müügil üsna huvitavaid pastakaid ja ka käekelli. Seega, äriläbirääkijad ja luurajad jt - vaadake siis et vestluskaaslase pastakas liiga paks ei oleks ja et ta liiga tihti teie suunas ei ürita "kellaaega näidata". Noh, audio talletumisest see muidugi ei päästa.

Aga asja point on ilmselt ka inimesi harjutada mõttega et salvestamine on igati cool, ja lisaks kenale papile saab guugel prillide abil reaalajas mistahes kohast oma "street view" (võibolla isegi "bedroom view") pildi kätte, polegi vaja mingeid katusele monteeritud tornidega autosid ringi sõidutada. Liiatigi viimased majadesse sisse trepist üles ju ei sõida.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Apr 2013 16:17

pop wrote:Muuseas, lennukipoodides/lennujaamades ja ilmselt ka ebays on müügil üsna huvitavaid pastakaid ja ka käekelli. Seega, äriläbirääkijad ja luurajad jt - vaadake siis et vestluskaaslase pastakas liiga paks ei oleks ja et ta liiga tihti teie suunas ei ürita "kellaaega näidata". Noh, audio talletumisest see muidugi ei päästa.

ühe sellise kella ma ostsin, mingi 500 SEK eest, aga kurivaim, tema programmivara jooksis kinni (aku pole välja võetav, laadimine ja ülekanne käib üle ebastandardse mini-USB pesa, mis meenutab stereokõrvaklapi pistikut; sisse-väljalülitus oli programmivaraline).
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Apr 2013 16:19

spl wrote::twisted: td ma tunnen sind juba IP järgi ära, et kus sa just oled, tööl kodus või Norras :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma tean, ma tean .... :twisted:
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby võõras » 12 Apr 2013 18:05

pop wrote:delfi linkidest leidsin natuke naljaka video Guugli prillidest http://www.youtube.com/watch?v=8UjcqCx1Bvg
Ehk siis selline terminaatori vaade avaneb tulevikus prillikandjatele, tühise $1500 eest.

Muuseas, lennukipoodides/lennujaamades ja ilmselt ka ebays on müügil üsna huvitavaid pastakaid ja ka käekelli. Seega, äriläbirääkijad ja luurajad jt - vaadake siis et vestluskaaslase pastakas liiga paks ei oleks ja et ta liiga tihti teie suunas ei ürita "kellaaega näidata". Noh, audio talletumisest see muidugi ei päästa.

Aga asja point on ilmselt ka inimesi harjutada mõttega et salvestamine on igati cool, ja lisaks kenale papile saab guugel prillide abil reaalajas mistahes kohast oma "street view" (võibolla isegi "bedroom view") pildi kätte, polegi vaja mingeid katusele monteeritud tornidega autosid ringi sõidutada. Liiatigi viimased majadesse sisse trepist üles ju ei sõida.

See ei olegi mingi raketiteadus.
Just esmaspäeval ostsin omale mingi 90 € eest sellised prillid.
http://www.oomipood.ee/product/re-sg720 ... laasid-6tk
Ostsin juurde 32 Gb mälukaardi ja mingi 7-8 tundi prillid ees sõitu ja käimist on salvestatud.
Naine ka ei plõksi enam nii teravalt,kui näeb ,et mul prillid ees ja pärast saab üle vaadata,kumb alustas .
Megarahul.
Mul on autos ka kaamera esiakna peal,aga nüüd arvan,et seda pole enam vaja .Prillikaamera on ägedam.Salvestab ja lindistab kogu mu vaatevälja,kuhu pea pööran.
Last edited by võõras on 12 Apr 2013 18:10, edited 1 time in total.
võõras
 
Posts: 430
Joined: 10 May 2009 11:16

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Apr 2013 18:07

pop wrote:delfi linkidest leidsin natuke naljaka video Guugli prillidest http://www.youtube.com/watch?v=8UjcqCx1Bvg
Ehk siis selline terminaatori vaade avaneb tulevikus prillikandjatele, tühise $1500 eest.


10 aastat tagasi ütlesin ühele matemaatikaõppejõule, et ühel hetkel teil klassis, eriti teooria eksamil kõik prillikandjad :twisted:
Selgitasin ka ära põhimõtte, ei ei ... sellist asja pole ega tule.

Ehk kõrva mikrokuular (müügil), õiged prillid ja hea abiline ning eksamite tegemine nagu lapsemäng...
---

Pagan I can see the future...damn...näen ka Eesti oma... :roll:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 12 Apr 2013 18:16

võõras wrote:Mul on autos ka kaamera esiakna peal,aga nüüd arvan,et seda pole enam vaja .Prillikaamera on ägedam.Salvestab ja lindistab kogu mu vaatevälja,kuhu pea pööran.


Õudne. Varsti suurim luksus privaatsus.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Apr 2013 18:23

h wrote:
võõras wrote:Mul on autos ka kaamera esiakna peal,aga nüüd arvan,et seda pole enam vaja .Prillikaamera on ägedam.Salvestab ja lindistab kogu mu vaatevälja,kuhu pea pööran.


Õudne. Varsti suurim luksus privaatsus.


8-) h rahu, igale mürgile on vastumürk... kahjuks need gadgetid ka mulle nii tuttavad, et ma alati muigan, keegi neid kasutab.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby võõras » 12 Apr 2013 18:35

h wrote:
võõras wrote:Mul on autos ka kaamera esiakna peal,aga nüüd arvan,et seda pole enam vaja .Prillikaamera on ägedam.Salvestab ja lindistab kogu mu vaatevälja,kuhu pea pööran.


Õudne. Varsti suurim luksus privaatsus.

Ei ole.
Autokaamera ostsin esiklaasile peale seda ,kui oma kolmeaastase lapselapsega talvel lepikusse lendasin.Mingi töll ei vaadanud peeglisse ja tunnistas hiljem seda ausalt ,et mulle ette keeras.Aga alguses ajas tagasi .Kui nägi,et laps autos ja lubasin ta ära ellimineerida,siis vabandas ja aitas auto teele tagasi vedada.Peale seda tundsin,et see 200 eurot on väike raha,et enda õigusi tõestada.Nüüd sõidan alati ,et kaamera töötab.Igaks juhuks.Igasuguseid lolle on olemas,kes arvavad,et nad on maailma naba.
võõras
 
Posts: 430
Joined: 10 May 2009 11:16

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Apr 2013 18:38

Venemaal käis autokaamerate buum üle, Eestis on ta hetkel suht tipus (lihtsalt tean) :!: Ma pole veel viitsinud seda soetada
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby võõras » 12 Apr 2013 18:42

spl wrote:Venemaal käis autokaamerate buum üle, Eestis on ta hetkel suht tipus (lihtsalt tean) :!: Ma pole veel viitsinud seda soetada

Venemaal kaskokindlustus ei maksa mitte midagi,kui sul esiaknal kaamerat ei ole.
võõras
 
Posts: 430
Joined: 10 May 2009 11:16

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby nibbler » 12 Apr 2013 18:49

pop wrote:... ja nibbler on meil vist "market maker" 8-) 8-) 8-) http://ap3.ee/?PublicationId=5bad6291-1 ... b43bfa5ff9


Palun mulle mitte omistada "arvamusliidri" staatust selles asjas! Max Keiser ettekuulutused on siin tõenäoliselt sada korda kaalukamad kui minu mõned neutraalsed kommentaarid.

Ma ei ole omateada andnud investeerimisnõu osta BTC hõlptulu teenimise eesmärgil. Tõsi, ühe korra soovitasin kasutajale td osta 5 BTC@50 EUR, aga see oli rohkem "kaasamise" eesmärgil (ja kui td tunneb ennast sellest PRAEGUSEL HETKEL haavatuna, siis loomulikult palun siiralt vabandust).

Ma olen alati püüdnud esile tuua Bitcoini kui tehnoloogia väärtust. See on püsiv ja vahetuskursist sõltumatu. Täna avaldab Business Insider arvamusloo Dan Kamisny sulest: I Tried Hacking Bitcoin And I Failed. Sellest kaks tsitaati.

Esimene puudutab Bitcoin network unikaalset omadust, et tema keerukus praktiliselt ei muutu uute kasutajate lisamisega. Traditsioonilise pangandussüsteemi puhul on keerukuse kasv ekponentsiaalne. Bitcoin suur ideeline panus on realiteet, et ühe isiku kontrollida võib olla lõpmatu hulk "pangakontosid". Igaks vajadusekss on oma konto (näiteks: igapäevaarveldused poes, igapäevaarveldused internetis, kümme erinevat kogumiskontot erinevate eesmärkide saavutamiseks jne), kontod võivad olla mitme isiku vahel jagatud jne.
The cost of regulating any network actually goes up exponentially with the number of nodes that must be monitored .. But the cost of adding yourself to the BitCoin network is not exponential.


Teine nendib fakti, et kuigi Bitcoini ajalugu tunneb mitmeid kelmuse- ja vargusejuhtumeid, siis neid ebaausal teel omandatud vahendeid ei ole ründajad saanud oma hüvanguks kasutada. Keskset regulaatorit "õigusküsimustes" asendab väga efektiivselt kogukonna eneseregulatsioon.
And indeed, as far as I’ve seen none of the stolen BitCoin have actually been spent in any way.
nibbler
 
Posts: 294
Joined: 07 Jul 2011 10:11

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Apr 2013 19:03

võõras wrote:Just esmaspäeval ostsin omale mingi 90 € eest sellised prillid.
http://www.oomipood.ee/product/re-sg720 ... laasid-6tk

heh-heh, kolmas silm
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Apr 2013 19:22

võõras wrote:Just esmaspäeval ostsin omale mingi 90 € eest sellised prillid.
http://www.oomipood.ee/product/re-sg720 ... laasid-6tk

Nojah, guugli omad on natuke fänsimad https://www.google.ee/search?q=google+g ... =isch&sa=X, põhimõtteliselt saab ka veebikaamera klambriga prilliraami külge panna.

Aga kusagilt jäi silma et prilliklaasi sisse on võimalik samuti sensorid paigutada (st klaas nagu kärbse silm), nii et ainuke potentsiaalne kahtlustäratav element filmitava jaoks on natuke paksemad sangad-raamid (aku mahutamiseks). Samas, mingi suvaline musta klaaspinna ja suvalise embleemiga "klubimärk" pintsaku revääril on ilmselt kamuflaazhi mõttes lollikindlaim. Ma nimelt oma (lapsikust uudishimust soetatud) asus transformeri tahvli mustal klaaspinnal kaamerasilma peaaegu ei erista. St seda ei näegi, see on sisuliselt tähistatud ringikesega - et lihtsalt teaks kus salasilm paikneb (ja 99.9999% ajast on see nagunii pealetõmmatud kummiriba all).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby nibbler » 12 Apr 2013 19:42

pop wrote:Aga kusagilt jäi silma et prilliklaasi sisse on võimalik samuti sensorid paigutada (st klaas nagu kärbse silm), nii et ainuke potentsiaalne kahtlustäratav element filmitava jaoks on natuke paksemad sangad-raamid (aku mahutamiseks).


KANTPRILLID :shock:
nibbler
 
Posts: 294
Joined: 07 Jul 2011 10:11

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Apr 2013 19:47

nibbler wrote:/.../KANTPRILLID :shock:

Just !! :lol: :lol:
Ja "Muvvame läbi" Pavts ilmubki aega ajalt ekraani ülanurka ja ütleb ette mis juttu rääkida.
-------------
Aga kantprillidest niipalju et spl, kiru mis sa kirud aga see gäng täidab nõukogu suuniseid - ja teevad just seda, ei rohkem ega vähem.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby nibbler » 12 Apr 2013 19:52

Järgmine Bitcoini kauplemiskeskkond on sunnitud tegevuse (ajutiselt?) lõpetama: Bitcoin-24.com.

Sulgemisteates väärib tähelepanu:
The Polish authority closed your Bank account in Poland.


Kas jätkame siin Bitcoini teema kajastamist, või on kõigil kahe päevaga järsku kopp ees?

Moraali hoidmiseks Guillaume Lebleu (@giyom) värske säuts:
I'm LT bullish the BitCoin space esp. blockchain as platform vs BitCoin itself. Still, BTC $1000 in 1-2 yrs more likely than not.
nibbler
 
Posts: 294
Joined: 07 Jul 2011 10:11

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Apr 2013 20:09

pop wrote:Aga kantprillidest niipalju et spl, kiru mis sa kirud aga see gäng täidab nõukogu suuniseid - ja teevad just seda, ei rohkem ega vähem.


Siis piisaks ju ühest kandilisest PLC kontrollerist, sest see teeb täpselt seda, mis tal kästakse. Ei peaks maksma 10 000 + kuus palku...
Milleks vaja mõtlemisvõimetuid kantprille...raske mõista, random generaator suudab ka vist adekvaatsemaid otsuseid ja äriplaane teha
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Apr 2013 20:51

Pagan vaatan aina rohkem EE juhtimisstiili, nõukogu otsuseid, võin juba kellegi karvast kätt näha; ka Parts seal vägagi sees. Et asi saaks varsti maha parseldatud...

---

Kuulge kas homme läheb meie tudengisatelliit orbiidile, kas keegi teab, mis sagedusel see töötab. Isegi kui digisignaal, siis tore oleks kodumaist .... kriiksutamist kuulata.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 12 Apr 2013 20:54

nibbler wrote:Järgmine Bitcoini kauplemiskeskkond on sunnitud tegevuse (ajutiselt?) lõpetama: Bitcoin-24.com.

Sulgemisteates väärib tähelepanu:
The Polish authority closed your Bank account in Poland.


Kas jätkame siin Bitcoini teema kajastamist, või on kõigil kahe päevaga järsku kopp ees?

Moraali hoidmiseks Guillaume Lebleu (@giyom) värske säuts:
I'm LT bullish the BitCoin space esp. blockchain as platform vs BitCoin itself. Still, BTC $1000 in 1-2 yrs more likely than not.


BC peab natuke reaalsusega arvestama küll, isegi Skype ei saa tegelikult Glob Mob Assotsiatsiooni vastu, kui nad tahavad, siis ütlevad, et keelatud programm ja finito, seda küll valdkonnas mis on sidelitsentsiga seotud, aga ka see on põntsuks piisav.. BC viimane 3-4 kuud on olnud täielik eufooria, karta on, et kuskile suht madalale tasemele jääb tiksuma ja siis on näha kas tuleb 2-3 a jooksul reaalne progress. Aga eks nüüd on karta ka paljude konkurentide tekkimist, mis veel hägustab. Loodan, et päris sendioksjoni staatus teda ei oota..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Apr 2013 21:04

Hmm korrelatsiooni näen, siin toimub Bitcoin vestlus ja äripäev ka kajastama seda. Mitmes kord tähendan korrelatsioone...äripäev tulete meie toetajateks (me töötame kohvi, küpsiste ja kommide peal) :twisted:

Tamming: bitcoinist võiks kujuneda uus maailmaraha
http://www.ap3.ee/article/2013/4/12/tamming-bitcoinist-voiks-kujuneda-uus-maailmaraha

Juhuslikkust ma (inimeste hallatavas)maailmas ei usu 8-)
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Apr 2013 21:39

spl wrote:Hmm korrelatsiooni näen, siin toimub Bitcoin vestlus ja äripäev ka kajastama seda./.../

Muuseas, olgu öeldud et asi mida huvigrupid (muuhulgas) kardavad on ühiskondlik diskussioon ! Ja samas on diskussioon just see mis inimestele, sh laiadele rahvahulkadele tegelikult meeldib. Ma olen küll IGASUGU kräppi pidanud elus läbi lugema, sh keynesi kräppi, ja (sisuliselt koduperenaistele mõeldud) economicsi/macroeconomicsi õpikuid, samas new austrian schooli ja ka alternatiivseid webster tarpley stiilis vaateid või seisukohti on olnud võimalus seedida alles sel aastatuhandel.

Kui monetaarpoliitika (ehk maakeeli - mida raha esindab, kas vahetamise ootel kaupa, salvestatud tööd, võlga, väärtuse mõõtühikut, vms ja kuidas omavahel kogu kompott suhtestub ja kuidas seda juhtida) alased diskussioonid jõuavad taksojuhi tasemele siis on see hea algus. Muidugi - ka demokraatia kui sellise sisu alased diskussioonid on tänuväärsed.

-------------------------
Aga mõtlemapanev oli siiski üks dialoog Margin Call filmis kus inv. panga CEO ütles lõunasöögi ajal treiderite juhile peale hommikupoolset turu s-taga üleujutamist (ilma et turg seda teadnuks) umbes et "Ära võta südamesse, täna tegime seda meie, homme teeb seda keegi teine. Kogu ajaloo vältel jääb rebaste ja jäneste proportsioon ühiskonnas protsentuaalselt samaks, ja ei ole meie asi maailma parandada". Või umbes midagi sellist. Ja siin on teatav tõetera - mida teha kui suur osa lihtsalt tahab jänesteks jääda, sõltumata saadaolevast infost.

Ma arvan et monetaarteemadega kursisolek on 21 saj baasharidus - umbes nagu liiklusest arusaamine. Neandertaallane sureks tänapäeva linnas ilmselt esimesel ristmikul või autoteel, mida kohtab.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Apr 2013 22:29

Ukraina. Alles oli uudis Swedbanki tagasitõmbumisest. Nüüd seoses Ansipi viisidi (ja arvatust pikemaks veninud kohtumisega) lausa mitu uudist:

Ansip: Viru Keemia Grupp sai Ukrainas põlevkiviuuringute loa (0)
Karu ütles BNS-ile, et reedel Kiievis toimunud ametlikul kohtumisel Ukraina justiitsministeeriumi õigusosakonna direktori German Galuštšenkoga sõlmiti kokkulepe, mille kohaselt moodustatakse lähiajal eraldi komisjon Olympic Entertainment Groupi nõude osas lahenduse leidmiseks.. Olympic Entertainment Group oli sunnitud Ukrainas 2009. aastal tegevuse lõpetama, kuna Ukraina parlament kiitis heaks seaduse, mis keelustas kasiinode tegevuse
12.04.2013 - http://majandus.delfi.ee/archive/articl ... d=65965626


Armin Karu loodab kaotatud miljonid Ukrainast tagasi saada (0)
Tallinna börsil noteeritud kasiinoettevõte Olympic Entertainment Group saavutas reedel kokkuleppe Ukraina võimudega komisjoni moodustamiseks, et lahendada 38,5 miljoni eurose kahjutasu küsimus, mis tekkis seoses kontserni ettevõtete tegevuse lõpetamisega Ukrainas 2009. aastal.. Sama aasta augustis alustas Olympic Entertainment Group kahju hüvitamise nõudmist Ukraina riigilt selle eest, et kasiinode tegevus riigis lõpetati
12.04.2013 - http://majandus.delfi.ee/archive/articl ... d=65964044



Peaminister Ansip kohtus oma Ukraina kolleegi Mykola Azaroviga (0)
Peaminister Andrus Ansip ütles kohtumisel oma Ukraina kolleegi Mykola Azaroviga, et investeeringute soodustamiseks on väga oluline, et Ukraina võtaks ette samme investeerimiskliima parandamiseks ning lihtsustaks oma maksusüsteemi.. Peaminister tutvustas oma Ukraina kolleegile Eesti ettevõtjaid ning nende plaane Ukrainasse investeerimisel
11.04.2013 - http://www.delfi.ee/archive/article.php?id=65958968
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Apr 2013 22:50

Rootsis seda probleemi pole, kuid ometi on arstide põud
http://www.businessinsider.com/medical- ... ebt-2013-4
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Apr 2013 22:57

td wrote:/.../Peaminister Andrus Ansip ütles kohtumisel oma Ukraina kolleegi Mykola Azaroviga, et investeeringute soodustamiseks on väga oluline, et Ukraina võtaks ette samme investeerimiskliima parandamiseks ning lihtsustaks oma maksusüsteemi/.../

Üsna vahetult enne seda kui ma siin udu siili ja sofia katedraali pilte postitasin, võetigi vastu "lihtsustatud maks", kus väikeettevõte maksis tulumaksu nö miinimumsummana, umbes nagu miinimumpalk. Käive ja kasum ei olnud määravad.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Apr 2013 10:41

pop wrote:
td wrote:/.../Peaminister Andrus Ansip ütles kohtumisel oma Ukraina kolleegi Mykola Azaroviga, et investeeringute soodustamiseks on väga oluline, et Ukraina võtaks ette samme investeerimiskliima parandamiseks ning lihtsustaks oma maksusüsteemi/.../

Üsna vahetult enne seda kui ma siin udu siili ja sofia katedraali pilte postitasin, võetigi vastu "lihtsustatud maks", kus väikeettevõte maksis tulumaksu nö miinimumsummana, umbes nagu miinimumpalk. Käive ja kasum ei olnud määravad.

Ja ametlik väikeettevõtlus kahanes selle peale mühinal, ilmsesti.
Kas legendaarses linnas Odessas ka oled käinud? Ma pole sinna kunagi sattunud, aga kuna nii palju on sellest linnast räägitud, siis tahaksin oma silmaga näha ja taskutega kogeda. :twisted:
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 13 Apr 2013 11:03

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=65966314

Laar pankade korrale kutsujaks, he-ha...Täitsa tõsine, esiteks peale sellist haigust on töövõime vägagi küsitava, kindlasti on suure koormuse ja vastutuse kandmine rohkem nagu saatusega mängimine. Arvestades, et ta oli üks olulisest kolmikust, kes meie süsteemi sõltumatuse maha mängimist eriti toetasid, siis ajal mil kõik tuleks vähemalt natukene ümber ehitada on ta rohkem kui sobimatud. Lihtsalt selleks et raiduda juba olematuks muutuvaid tõdesid ta ju sobib. Vaevalt et tema peale muutuste vastutust mängda tahetakse..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 13 Apr 2013 15:45

Mõned Ateismi ajaloost Eestis (XIX sajandi lõpust kuni aastani 1989) lõigud meenutavad siinseid arutlusi.
Ateismi definitsioon on äärmiselt problemaatiline teema ning siia võiks tuua lehekülgede kaupa erinevaid definitsioone. Ühes ollakse üldiselt siiski kindel – sellel, mida nimetatakse ateismiks Lääne ühiskonnas, ei ole suurt tegemist sellega, mis oli esindatud Nõukogude Liidus...
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Apr 2013 16:10

nohh, mehed, peaaegu see, mida vaja (kui vaid neist vanadest punastest rasvaliitlastest seal ka lahti saaks)
http://www.postimees.ee/1201404/mart-he ... oliitikas/
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 105 guests

cron