Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 14 Mar 2023 19:33

spl wrote:See on idiokraatia nii kõrge vorm, soojustamise ja materjali hinnad tõusevad 1000%.
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120157402/roheline-tuli-euroopa-parlament-toetab-suurt-renoveerimisplaani
Ma arvasin, et idootsusel on mingidki piirid. Ma niimoodi eksisin, et jube !! See otsus muutis pooled Eesti kv omanikud vallavaesteks.

Ma üritan siis omalt poolt jällegi samuti EU püüdlusi "pehmendada" ja hakkan tegema iga päev suvilas jaanituld (metsast leiab alati midagi).

Ma ei saanud ka sellest viimsepäeva-kalendri arvestusest päris hästi aru (et Eesti kasutas täna kogu oma selle aasta ökoloogilise resursi ette), minu arusaama kohaselt peaks nt Bangladeshi pindala arvestades juba pelgalt inimeste seedeprotsessi käigus erituva gaasi kogus broneerima ökoresursid piisavalt kaugele ette ära. Ja ilmselt ka T-särgi vabrikuid ei aeta vändast ringi.

Ma pole lõpuni aru saanud et mis on selle kõige natuke konkreetsem tulemus - kas eeldatakse et nt Aafrika, Hiina ja Kagu-Aasia vaimustuvad ja inspireeruvad EU rohepöördest sedavõrd et hakkavad nt 2X vähem sööma ? Ma ise arvaks et sealne iimeste mistahes sebimine (just selles osaleva rahva osakaalu mõttes) on suuresti just järgmise kõhutäie hankimisega seotud, mitte niivõrd digipöörde või moodsa arhitektuuri püstitamisega, vm sarnasega.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 14 Mar 2023 19:43

teretere wrote:Aga vaata kui elegantselt on lahendatud :D
https://www.err.ee/1608914780/kliimaame ... ad-eestile

No peaaegu sama elegantselt kui selles EU teemalises klipis
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 14 Mar 2023 19:45

spl wrote:to teretere,

tsiteerides Vene filmide klassikat: "lolle jagub meil sajaks aastaks!"

___

Esiteks paljud majapidamised seotud juba laenudega, kus parandati muid asju ntx torustikud. Siis juurde nad ei saa. Teine asi, kui maja täis pensionäre, siis laenu ei saada. Vaadake maapiirkondi.

Tööde hinnad, ma tean midagi ehitusest ja sealsest loogikast, kõik hinnad kasvavad 1000% ja tekitatakse kunstlik defitsiit. Kuskohast tekib selline kogus materjali, kus tekib selline kogus firmasid, kes seda tööd suudavad teha jne

Mis jääb segaseks, alguses räägiti, et kui majale töid ära ei tehta hakatakse trahvima. Mis sellega nüüd saanud on ? Kas see jäi ka sisse ? Ehk millised karistusmeetmed on.
Kas tulevad müügipiirangud jne. Meie põhiseadus ütleb: "eraomand on nö püha", kuidas EU seadus sõidab meie põhiseadusest üle.


Inimesed ei saa hetkel aru, aga sisuliselt tekitati meile korralik katastroof. Ma usun, et väga suur osa inimestest ei saa aru, mida see tähendas !
Nüüd on see hetk, kus Eesti kv omanikud peaksid tänavatele tulema protestima.

Mõnelgi pool Euroopas on aga seis selline...Sisuliselt selle sajandi kõigi aegade viletsaim uue kinnisvara müük. Ehk siis mullusega võrreldes on uute korterite müük Soomes -80% :shock: Laupseinasõit. Koolisõpitu ja kogemuse pealt arvaks, et peaks tulema vähemalt ca seitse aastat surnud perioodi. Materjali ja ehitustööstus saaks mingigi toe. Aga viimastel aastatel on lisandunud erinevatel põhjustel nii palju x-e ja ootamatusfaktoreid, et selline energiatõhususele suunatud bürokraatlik ja üleüldine sund põhjustab vähemalt pooles Euroopas hoopis veel ühe ettervamatu faktori lisandumise üldpilti. Pakun, et uusi kortereid massiliselt kokku ostnud investorid (neile raha laenanud pangad) on kindlasti pealiskaudselt vaadates esialgu rahul. Aga kui sellest survemeetmest sünnib võimenduv ebaratsionaalne finantshirm või mõni must luik silmapiirile ilmub, siis võib oodata sellest kahetsusväärne tegur. Ntx. ma ei ole üldse veendunud, et see plaan on ametnike-poliitikute-teise osakonna bürokraatide jaoks üllatuslikult vastuolus mõne teise EL poolt paika pandud eesmärgiga. Ehitusmaterjalid on ülimalt suure CO2 jalajäljega. Vähemalt lähematel aastatel pole ninu teada oodata CO2 neutraalsete turuletulekut. Ehk siis lisaks demograafilistele, rahandus-geopoliitilistele faktoritele tuleb arvestada ka muude eesmärkide täitmattajätmiste ja kaasnevate trahvide-kvooditasude kaasneva kuluga. P.S. Seniks kui sõda pole läbi, ei tegeleks ma pingeallikate ja koormuste lisamisega.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 14 Mar 2023 19:47

spl wrote:to teretere,

tsiteerides Vene filmide klassikat: "lolle jagub meil sajaks aastaks!"

___

Esiteks paljud majapidamised seotud juba laenudega, kus parandati muid asju ntx torustikud. Siis juurde nad ei saa. Teine asi, kui maja täis pensionäre, siis laenu ei saada. Vaadake maapiirkondi.

Tööde hinnad, ma tean midagi ehitusest ja sealsest loogikast, kõik hinnad kasvavad 1000% ja tekitatakse kunstlik defitsiit. Kuskohast tekib selline kogus materjali, kus tekib selline kogus firmasid, kes seda tööd suudavad teha jne

Mis jääb segaseks, alguses räägiti, et kui majale töid ära ei tehta hakatakse trahvima. Mis sellega nüüd saanud on ? Kas see jäi ka sisse ? Ehk millised karistusmeetmed on.
Kas tulevad müügipiirangud jne. Meie põhiseadus ütleb: "eraomand on nö püha", kuidas EU seadus sõidab meie põhiseadusest üle.


Inimesed ei saa hetkel aru, aga sisuliselt tekitati meile korralik katastroof. Ma usun, et väga suur osa inimestest ei saa aru, mida see tähendas !
Nüüd on see hetk, kus Eesti kv omanikud peaksid tänavatele tulema protestima.


Kuldse ringi omavalitsustes säilub siiski võimalus saada finantseering, et renoveerida, kuid teise eesti harjukeskmised- millised variandid on neil ? Emigreeruda ?
Jõukamatele kinnistuomanikele uus tore reaalsus https://minimajad.ee/product/kihnu-1/
Nõukaaegsed kivimajad jahvatada täitematerjaliks.
Kuid kortemajade puhul ei oska küll leida mingeid reaalseid lahendusi.
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 14 Mar 2023 19:55

pop wrote:
spl wrote:See on idiokraatia nii kõrge vorm, soojustamise ja materjali hinnad tõusevad 1000%.
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120157402/roheline-tuli-euroopa-parlament-toetab-suurt-renoveerimisplaani
Ma arvasin, et idootsusel on mingidki piirid. Ma niimoodi eksisin, et jube !! See otsus muutis pooled Eesti kv omanikud vallavaesteks.

Ma üritan siis omalt poolt jällegi samuti EU püüdlusi "pehmendada" ja hakkan tegema iga päev suvilas jaanituld (metsast leiab alati midagi).

Ma ei saanud ka sellest viimsepäeva-kalendri arvestusest päris hästi aru (et Eesti kasutas täna kogu oma selle aasta ökoloogilise resursi ette), minu arusaama kohaselt peaks nt Bangladeshi pindala arvestades juba pelgalt inimeste seedeprotsessi käigus erituva gaasi kogus broneerima ökoresursid piisavalt kaugele ette ära. Ja ilmselt ka T-särgi vabrikuid ei aeta vändast ringi.

Ma pole lõpuni aru saanud et mis on selle kõige natuke konkreetsem tulemus - kas eeldatakse et nt Aafrika, Hiina ja Kagu-Aasia vaimustuvad ja inspireeruvad EU rohepöördest sedavõrd et hakkavad nt 2X vähem sööma ? Ma ise arvaks et sealne iimeste mistahes sebimine (just selles osaleva rahva osakaalu mõttes) on suuresti just järgmise kõhutäie hankimisega seotud, mitte niivõrd digipöörde või moodsa arhitektuuri püstitamisega, vm sarnasega.



McPherson toob selle teema detailsemalt välja
https://www.youtube.com/watch?v=KICzlud ... reBatsLast
Science Snippets: On the Verge of Starvation
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Mar 2023 19:58

teretere wrote:Nõukaaegsed kivimajad jahvatada täitematerjaliks.
Kuid kortemajade puhul ei oska küll leida mingeid reaalseid lahendusi.


Väidetavalt mingid toetused tulevad, rakendage nüüd fantaasiat, mis bürokraatia sinna taha tekib. Kindlasti fix ruutmeetri hind, aga ehitushinnad panevad 1000% juurde.

Tekivad olukorrad, kus ehitustiimid lihtsalt lähevad minema, sest teine maja pakkus rohkem raha. Ma ei tea, kas minu analüütikuvõime ületab keskmist EU ametnikku või on tõesti rumalus maailma nakatanud. Sisuliselt peab siis kõik vanad maamajad ka ära soojustama ja ahiküttest loobuma :P


---

Ka soomlased on sellest lollusest hämmingus.

https://www.iltalehti.fi/asumisartikkelit/a/be1e477b-9b67-4b7b-85ab-16d26b846f50
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 15 Mar 2023 01:06

spl wrote:
teretere wrote:Nõukaaegsed kivimajad jahvatada täitematerjaliks.
Kuid kortemajade puhul ei oska küll leida mingeid reaalseid lahendusi.


Väidetavalt mingid toetused tulevad, rakendage nüüd fantaasiat, mis bürokraatia sinna taha tekib. Kindlasti fix ruutmeetri hind, aga ehitushinnad panevad 1000% juurde.

Tekivad olukorrad, kus ehitustiimid lihtsalt lähevad minema, sest teine maja pakkus rohkem raha. Ma ei tea, kas minu analüütikuvõime ületab keskmist EU ametnikku või on tõesti rumalus maailma nakatanud. Sisuliselt peab siis kõik vanad maamajad ka ära soojustama ja ahiküttest loobuma :P


---

Ka soomlased on sellest lollusest hämmingus.

https://www.iltalehti.fi/asumisartikkelit/a/be1e477b-9b67-4b7b-85ab-16d26b846f50

Järgmisest samateemalisest loost samast lehest leiabki sama mõtte millele kirjutaksin alla. P.S. Ilmselt siingi olen aastaid tagasi jaganud viiteid Soome uuringutele, mis tõestavad, et teatud piirist tõhusamaks soojustamisel kaasneb Soome/meie oludes hoopis epaar aastat pärast renoveeringi tegemist hoopis nergiakulutuse kasv. :HEAD
– Jos energiatehokkuusdirektiivi toteutuu esitetyssä muodossa, se aiheuttaa suomalaisille kotitalouksille suuria haasteita. Kasvavalla määrällä kotitalouksia ja taloyhtiöitä on jo nykyisinkin vaikeuksia saada rahoitusta korjauksiin. Energiatehokkuuden parantaminen erillään muusta asuinrakennuksen korjaustarpeesta on kallis ja kustannustehoton tapa tavoitella päästöjen vähentämistä. Korjauspakko koskisi myös sellaisia asuinrakennuksia, joilla ei ole tulevaisuudessa käyttöä. Se on rahan ja materiaalisten resurssien tuhlaamista, sanoo Kiinteistöliiton toimitusjohtaja Harri Hiltunen tiedotteessa.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 15 Mar 2023 11:37

Osta maatükk Aegviidu kanti, ilus loodus ja puhkus missugune.

https://viidumetsa.ee/

Kas mitte sinnakanti pole planeeritud sõjalist baasi koos harjutusväljakuga, kus mürsud hakkavad lendama?
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 15 Mar 2023 13:33

https://uueduudised.ee/uudis/eesti/karp ... 18-euroni/
See on täiesti ebanormaalne ja ebamoraalne, et valitsusel ja teistel kõrgetel riigitegelastel, kelle otsustest sõltub inflatsiooninumber, on seesama inflatsioon oluliseks komponendiks palgatõusu arvutamisel. Võib-olla seetõttu ongi Eestis rekordinflatsioon.
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/vaba ... uletanuks/
Selle uudisega seoses kerkib mul küsimus, kuidas staaradvokaat suutis nii edukalt asja ära vusserdada. Võimalik, et nii oli plaanitud ja tulevad uued käigud. Samas ütles ju Riigikohus, et nemad ei võta asja menetlusse, kui Valimiskomisjon pole asjas otsust teinud. Nüüd selgub, et Valimiskomisjoni kaebuse esitamise tähtaeg lasti sellega mööda, kui kohe Riigikohtusse mindi. See oli ju advokaadi valik, kas teadlik või eksimus. Loodetavasti ei olnud tegu tahtliku sussaninlusega. Põhimõtteliselt oleks olnud huvitav kuulata Riigikohtu seisukohta Kerese esitatud väidete osas. Need ei tundunud üldse alusetud. Loodetavasti leidub siiski veel mingi protsessuaalne võimalus. Kui ei, siis on kahju.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Mar 2023 13:52

Huvitav, kas ma avastasin Ameerika ? Ja ajakirjandus peaks hakkama küsimusi küsima EHR täis hooneid, kus mingi X imega on mingid energiaklassid ilma auditita tuletatud 2009 aastal. Sisuliselt kaks samasugust maja võivad olla täiesti erinevate klassidega, Kuidas saab üldse energiamärgist aktsepteerida ilma reaalse energiaauditita ?

Maja kus ma kunagi Lasnamäel elasin on kategooriaga C, lubage naerda, mitte mingit soojustust, lekib kõikjalt.


Ehk lugupeetud ajakirjanikud võtke ette EHR ja hakake ennast lõbustama majadega, kus mingeid auditeid pole ja antud C klass või isegi B. EHR energiamärgised on täielik jama vähemalt 50% ulatuses, mis puudutab Tallinna kortermaju.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 15 Mar 2023 15:02

spl wrote:Huvitav, kas ma avastasin Ameerika ? Ja ajakirjandus peaks hakkama küsimusi küsima EHR täis hooneid, kus mingi X imega on mingid energiaklassid ilma auditita tuletatud 2009 aastal. Sisuliselt kaks samasugust maja võivad olla täiesti erinevate klassidega, Kuidas saab üldse energiamärgist aktsepteerida ilma reaalse energiaauditita ?

Maja kus ma kunagi Lasnamäel elasin on kategooriaga C, lubage naerda, mitte mingit soojustust, lekib kõikjalt.


Ehk lugupeetud ajakirjanikud võtke ette EHR ja hakake ennast lõbustama majadega, kus mingeid auditeid pole ja antud C klass või isegi B. EHR energiamärgised on täielik jama vähemalt 50% ulatuses, mis puudutab Tallinna kortermaju.


Aga kui paberile märkida, et kõik on korras, siis nii ongi :idea: Samamoodi raiutakse metsa ülearupalju, paberitel kõik korras :idea:
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby is4 » 15 Mar 2023 20:11

Sellest EU renoveerimise asjast - jumal kõrgel, keiser kaugel tuleb meelde. Ei usu, et miskit väga hulluks läheb.
Autodega võrdlus tuua, siis hiljuti Saksamaa sisepõlemismootorite koha pealt arvamust avaldas, et liiga vara keelatakse praegu, soovis edasi lükata. Tõenäoliselt sellega samamoodi, küll terve mõistus võidab (sisuliselt kindlasti, vahet pole mis paberil).
is4
 
Posts: 238
Joined: 24 Jan 2011 20:02

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 15 Mar 2023 20:33

spl wrote:Huvitav, kas ma avastasin Ameerika ? Ja ajakirjandus peaks hakkama küsimusi küsima EHR täis hooneid, kus mingi X imega on mingid energiaklassid ilma auditita tuletatud 2009 aastal. Sisuliselt kaks samasugust maja võivad olla täiesti erinevate klassidega, Kuidas saab üldse energiamärgist aktsepteerida ilma reaalse energiaauditita ?

Maja kus ma kunagi Lasnamäel elasin on kategooriaga C, lubage naerda, mitte mingit soojustust, lekib kõikjalt.


Ehk lugupeetud ajakirjanikud võtke ette EHR ja hakake ennast lõbustama majadega, kus mingeid auditeid pole ja antud C klass või isegi B. EHR energiamärgised on täielik jama vähemalt 50% ulatuses, mis puudutab Tallinna kortermaju.

Energiamärgiste jms. on lisaks sedasi, et paratamatult aja jookusl osa "märgist " kaob. Vananevad ibinesed vananevad majade konstruktsioonid. Mida moodsamad materjalid seda riskialtimad. Soojusta maja vaakumpaneelidega ja üks lask haavlipüssist seina või lohakas laudisepanija kes kasutas mm pikemaid naelu vms. ning tipptasemel soojustusest pole midagi alles. Aga piisavalt palju ehitati-renoveeriti removeeriti nii, et isegi teoorias pole asjad paigas. Ntx. pehme klaas/kivivill paigaldatuna ilma tihenduspaberita või korralikult (kalli ajas kestva teibiga) teipimatta ning polegi ei projektist ega muudest investeeringutest suurt midagi alles isegi siis, kui vaheult pärast ehitust katseliselt alarõhuga tehti kvaliteedikontroll.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 Mar 2023 21:17

täna on jälle lootust virmalisi näha

ja tänane muusikaline vahepala on ka põhjamaine
https://www.youtube.com/watch?v=rMp7M3kx3E4

Ja veel üks põhjamaine kontsert. Ma ei tea, miks mul see alati Tšaikovskiga sassi läheb :oops:
https://www.youtube.com/watch?v=Kjx-AxpZUxQ
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 16 Mar 2023 11:58

Rootsis aastainflatsioon 12 %. Valitsus kohtub suurte toidupoekettidega arutamaks, kuidas toiduhindasid kontrolli all hoida. Meedias kirjutatakse ja arutatakse, kuidas kolida väiksemale pinnale. Pangad reklaamivad võimalusi, kuidas säilitada oma kodu. Stiilinäide (rootsi keeles), mis tuli minu e-postkasti:
https://www.lansforsakringar.se/stockho ... laneskydd/
Ajalehes kirjutati, et suvilate turg on muutunud ostjate turuks. Mul on tellitud kohaliku ümbruse kv-kuulutused postkasti, eriliselt magusaid kuulutusi pole siiski veel kohanud.
Kohalikus ehtepoes on tänavakuulutus, et ostavad kulda.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 16 Mar 2023 12:22

ja tänane muusikaline vahepala on ka põhjamaine
https://www.youtube.com/watch?v=rMp7M3kx3E4

Ja veel üks põhjamaine kontsert. Ma ei tea, miks mul see alati Tšaikovskiga sassi läheb :oops:
https://www.youtube.com/watch?v=Kjx-AxpZUxQ[

Klassikalise muusika disko huvilistele on see plaat ehk tuttav. Kui ei, siis loodetavasti saab mõnusaks tapeediks, mida muuude toimetuste juures taustaks kuulata. Ühtlasi hea harjutus muusikaliteratuuri kordamiseks. Kui esimest kordakuulsin seda 10. klassis, siis pani mind ahhetama, ka nüüd vahete-vahel kuulan.
https://www.youtube.com/watch?v=P7PRGiQjbqk
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 16 Mar 2023 14:03

järjekordne nurileiutis - mida kõike see meeskond järele ei proovi
https://youtu.be/6oysFAGkgQk?t=611
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Mar 2023 15:59

td wrote:Rootsis aastainflatsioon 12 %. Valitsus kohtub suurte toidupoekettidega arutamaks, kuidas toiduhindasid kontrolli all hoida.

Juhtumisi oli mu diplomitööks kunagi ammu "Hinnapoliitika Rootsi kuningriigis aastatel 1974 kuni 1990", meeles on vaid et toimusid pidevad läbirääkimised ametiühingutega (ja vist mingi suur maksureform jäi ka sellesse aega).
Aga eks iga valitsus peab väljaspoole peegeldama "liikumist" ja "tegevust", isegi kui see peaks mööda ringjoont toimuma.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 16 Mar 2023 16:57

Samas keskpanga tegevus on lihtsalt idiootlik.

Euroopa Keskpank tõstis intresse 0,5 protsendipunkti võrra
https://www.err.ee/1608916883/euroopa-keskpank-tostis-intresse-0-5-protsendipunkti-vorra
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 16 Mar 2023 22:54

td wrote:Rootsis aastainflatsioon 12 %. Valitsus kohtub suurte toidupoekettidega arutamaks, kuidas toiduhindasid kontrolli all hoida. Meedias kirjutatakse ja arutatakse, kuidas kolida väiksemale pinnale. Pangad reklaamivad võimalusi, kuidas säilitada oma kodu. Stiilinäide (rootsi keeles), mis tuli minu e-postkasti:
https://www.lansforsakringar.se/stockho ... laneskydd/
Ajalehes kirjutati, et suvilate turg on muutunud ostjate turuks. Mul on tellitud kohaliku ümbruse kv-kuulutused postkasti, eriliselt magusaid kuulutusi pole siiski veel kohanud.
Kohalikus ehtepoes on tänavakuulutus, et ostavad kulda.


Olen kuskile konspekteerinud Lynette Zangi vanast harjumusest õpetaja juttu loengus konspekteerida. Vaat kui huvitav, juba ununenud, aga nii õpetlik:

kes iganes omab kulda, omab võimu ja vabadust teha valikuid. Praegu kandub võim järjest rohkem läänest itta [Hiina ja Venemaa kullavarud, mille suurust keegi ei tea...]
Hiina -- the most gold, the most power and control.

Praeguse inflatsiooni tingimustes... Kinnisvara, mille ostmiseks peab praegu välja käima 100 untsi kulda, selle võib hüperinflatsiooni tingimustes kätte saada 1/4 untsi kullaga...

As I personally saw with my own eyes, and I know it's worse than this now, at the Bank of International Settlements -- FOR EVERY ONE OUNCE OF PHYSICAL GOLD THAT EXISTS, THERE WERE OVER 62,000 OUNCES OF DIGITAL GOLD. Well, in this world [demonstreerib raha "tulistamist", metsikut rahatrükki, mis teeb raha odavaks].
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 17 Mar 2023 09:24

Kas mõni Eesti vaktsiini-sundijatest kunagi sarnasel viisil mõnda oma viga tunnistab?
https://uueduudised.ee/uudis/maailm/saksamaa-tunnistab-vaktsiinidest-tingitud-tosiste-tervisekahjustuste-ulatust/
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Mar 2023 10:26

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120158918/ekspert-kinnisvara-hinnalangus-lukkab-kalli-hinnaga-elamud-soetanud-ostjad-plindrisse

Reaalselt ikka kv õhku täis, 30% korrektsioon on vajalik ja kallid laenud usutavasti tagavad selle. Langusruumi väga palju, sest 10-15% kuus oli hinnatõus, seda peeti normaalseks, aga siis langust ei peeta normaalseks. See tõesti mingi Aafrika riigi loogika. Graafik näitab, langus alanud, aga tulla on veel kõvasti alla.

Screenshot 2023-03-17 at 10-25-28 Kinnisvara KV.EE - Kinnisvara pakkumised - korterid majad maad äripinnad.png
Screenshot 2023-03-17 at 10-25-28 Kinnisvara KV.EE - Kinnisvara pakkumised - korterid majad maad äripinnad.png (78.71 KiB) Viewed 1858 times
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Mar 2023 10:29

katkend intervjuust, ühe mehe lugu, kuidas põgenes Venemaalt mobilisatsiooni eest.
https://youtu.be/PyE3LT0iLSM?t=189
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Mar 2023 10:40

KV indeksi keskmised hinnad jaanuari alguses

29.01.20 00:01 1415.70
06.01.21 00:01 1509.70
05.01.22 00:01 1793.10
04.01.23 00:01 2361.40

---

Ma siiski arvasin, et kv turul ikkagit elu veel toimub. Aga minu tuttav arendaja ütles, et turg täiesti surnud.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Mar 2023 23:38

tänane muusikaline vahepala 70-ndate Eestist. See läheb küll ajaga järjest paremaks, kuigi iga päev seda ei kuulaks.
https://youtu.be/lMw7E-exi7k
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 18 Mar 2023 10:46

spl wrote:See on idiokraatia nii kõrge vorm, soojustamise ja materjali hinnad tõusevad 1000%.
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120157402/roheline-tuli-euroopa-parlament-toetab-suurt-renoveerimisplaani
Ma arvasin, et idootsusel on mingidki piirid. Ma niimoodi eksisin, et jube !!

Või siis liberaal-idiokraatia, mille poolt edumeelsem kodanikkond nagu üks mees e-hääletas.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Mar 2023 14:00

kulla ja hõbeda teema täienduseks, Eesti ajaloo kontekstis
https://vikerraadio.err.ee/1608904931/e ... aardeleiud
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Mar 2023 14:05

Majandushuviline wrote:
spl wrote:See on idiokraatia nii kõrge vorm, soojustamise ja materjali hinnad tõusevad 1000%.
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120157402/roheline-tuli-euroopa-parlament-toetab-suurt-renoveerimisplaani
Ma arvasin, et idootsusel on mingidki piirid. Ma niimoodi eksisin, et jube !!

Või siis liberaal-idiokraatia, mille poolt edumeelsem kodanikkond nagu üks mees e-hääletas.

oo jaa, sõber oli üllatunud, et ma EKRE poolt hääletasin ja mina jälle, et tema REF-i poolt. Nagu öeldud, ma ei ole eriline EKRE fänn (juhtkonna vahetus võiks kasuks tulla, ennast ilmeksimatuks pidavad inimeseed ei vii elu edasi). Häälletasin nõnda seetõttu, et Ref-i tiib ei saaks üleolevat ülekaalu. Palju inimesi aga hääletasid pigem selle poolt, et EKRE ei saaks valitsusse. Sellest ka niii vähe hääli kõikuvale elemendile (Isamaa, Keskerakond).
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests

cron