Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Nov 2020 21:31

Minu teada pidi Soome sama teed minema. Kui arvutitehnoloogia areneb valguskiirusel, siis akude tehnoloogiates on jätkuv seisak.
Liialt ollakse kinni liitiumis, mida juba hetkel pole piisavalt.

https://www.reuters.com/article/britain-autos/uk-to-ban-sale-of-new-petrol-and-diesel-cars-from-2030-ft-idUSKBN27U0DG
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Nov 2020 01:00

USA valimiste osas nii Eesti valitsus ja kui meedia arvatavasti jätkuvalt nuusutavad tuult, et mida öelda.
Ma nuusutan ka, ja tuul toob selliseid teateid (Nov 15 seisuga, Foxnews).
Donny mängib muidugi seda 4D malet lõpuni.

================
Aga ma sooviks tõepoolest Eesti meedia (ja eriti KK, ja sotside jne kommentaari) juhul kui USA kohtud peaksid tõepoolest tõestama et tegemist oli ulatusliku valimispettusega.
(siin ulatuslik" = piisav et kaalukeele osariikides kaalud (koos presidendiga) teisipidi keerata).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 16 Nov 2020 01:54

spl wrote:Minu teada pidi Soome sama teed minema. Kui arvutitehnoloogia areneb valguskiirusel, siis akude tehnoloogiates on jätkuv seisak.
Liialt ollakse kinni liitiumis, mida juba hetkel pole piisavalt.

https://www.reuters.com/article/britain-autos/uk-to-ban-sale-of-new-petrol-and-diesel-cars-from-2030-ft-idUSKBN27U0DG

Üha rohkem on erinevate valdkondade tüüpe kes aravad, et praegu on selleks üleminekuks ülimalt (erinevatel põhjustel) sobiv moment. Kui akutehnoloogia millegipärast oodatud tempos ei arene siis pole ka hullu. Seesama arenev ja odavnev arvutitehnoloogia (ja seotud valdkonnad) võimaldab kitsaskohtadest praegu teisiti mööda sõita. Ntx. praegu ühiskonda raputav kaugtöövõimekus paistab vähendavat vajadust autoga jms. sõitmise järgi niivõrd. et leevendab üleminekuga kaasnevaid pingeid märgatavalt.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 16 Nov 2020 06:57

kellel on vanem Macbook, ärge proovige installida uut värsket opssüteemi - teie arvuti ei pruugi enam käivituda.
https://www.macrumors.com/2020/11/15/ma ... book-pros/

ilmselt olen ise ka samas kategoorias oma 2013. aasta aparaadiga.
Don't fix it when it works!
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 16 Nov 2020 07:01

spl wrote:Minu teada pidi Soome sama teed minema. Kui arvutitehnoloogia areneb valguskiirusel, siis akude tehnoloogiates on jätkuv seisak.
Liialt ollakse kinni liitiumis, mida juba hetkel pole piisavalt.

https://www.reuters.com/article/britain-autos/uk-to-ban-sale-of-new-petrol-and-diesel-cars-from-2030-ft-idUSKBN27U0DG


Selle valdkonna tegelik tasuvus on parajalt kaheldav hetkel veel. Ma olen suhelnud mitmete tuttavatega US ja nad räägivad Muski pundi effektiivsusest koledaid asju. Suurim kasu paistab tulevat ikkagi seal juristide pundist, kes kirjutab selliseid toredaid lepinguid, kus päiksepaneeli puhul on inimestel sulaselge investeerimisrõõm (kuid mitte kasum). Paypali teenustasud on tegelikult ilma mõjuvõimu toetuseta täiesti mõtetult kallid (seda saaks teha reaalsuses kuskil 10-20 korda odavamalt, kuid süsteem nõuab mingit vaikset omavahel jagamist). Tesla ja Space puhul on ka tegelik tehniline progress tuntav, kuid küsimus, kas see on sinna süstitud pappi väärt, on veel selguseta. See punt teenib domineerimise illusiooni pealt, parem ikka kui Aafrika, kuid mulle tundub et pole nii igavene kui meile välja paistab. Lähiajal võib tekkida siiski ka olukord, kus paljud tegelikult tegijad hakkavad oma nõudma, eks näis....
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 16 Nov 2020 07:16

pop wrote:USA valimiste osas nii Eesti valitsus ja kui meedia arvatavasti jätkuvalt nuusutavad tuult, et mida öelda.
Ma nuusutan ka, ja tuul toob selliseid teateid (Nov 15 seisuga, Foxnews).
Donny mängib muidugi seda 4D malet lõpuni.

================
Aga ma sooviks tõepoolest Eesti meedia (ja eriti KK, ja sotside jne kommentaari) juhul kui USA kohtud peaksid tõepoolest tõestama et tegemist oli ulatusliku valimispettusega.
(siin ulatuslik" = piisav et kaalukeele osariikides kaalud (koos presidendiga) teisipidi keerata).


Jah, aga saa aru, müügimehe elu alusstrateegia ongi väike pettus, inseneeri näiteks kohe ei oska nii mõelda... See on oluline, olen ise läbi elanud... Keskkonnas kus hommikult käid taimed läbi ja proovid mikrokliima õieti tiksuma saada pole nagu soovi pärast päev läbi sullerdamisega tegeleda, see on teine meeleolu ja sa elad päeva teisti. Kui TD poleks selline varas ja tõbras, siis ma oleksin tema poolel (kui ta lahutab, siis on see veel sügavam kinnitus mu sisetundele). Selles US juhtgrupis ei oskagi nagu välja tuua kes on sisulised loojad, nad on nagu kõike ümber ostmas. Aga kui nemad pole enam absoluutne baasraha, mis siis, tuleb välja et keegi on loll või... Ma olen näinud palju endiseid tippjuhte, täielik käpardite punt, ausalt. Loomulikult on tippjuhtide seas ka tegelike arenguenergia loojaid, kuid nende allakäik, kes on pumbast eraldatud on kuidagi eriti karm...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Nov 2020 15:22

koroonastatistikat:
UK-s on ca 50 000 kooviti-surnut (sisetunne ülteb et sinna hulka läks nii mõnigi kes nt (piltlikult) enne fataalset autoavariid jõudis korra köhatada)
Samas, märtsist septembrini on "tavalisi" surnuid ca 24 400 võrra rohkem

..... ja haiglates mitte-koovitisse surnuid on vähem (st surid selle asemel kodus, ilma abi saamata.
Seega kokku "statistiliselt nagunii surijad", pluss veel lisaks 26 000).

Sellest oli siin varem juttu aga kahju et ei ole head "co-morbidity" statistikat (selle sõna kõige "statistilisemas" mõttes, st kui palju muutis koovit-kõrvalhaigusesse surnute osa selle vanusegrupi üldist oodatavat eluiga (st oodatavat järelejäänud aastate arvu)).

Pika jutu mõte - et lockdown-i peab paremini planeerima, et selle kahjud ei ületaks kasu. Asjale võib vaadata muidugi ka teistmoodi - kergendus NHS-le, pluss kergendus pensionisüsteemile, pluss kergendus planeedile (ilmselt millelegi veel).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Nov 2020 15:39

Ja ka Tetris Kebre-Jeesuse tsitaadid on huvitavad - "Vaktsiin iseenesest ei tee pandeemiale lõppu."
https://maailm.postimees.ee/7111121/who ... petamiseks

Pole teab mis pandeem-ajaloolane aga kuidas siis (iseenesest) lastehalvatus läbi sai, või kuidas said (iseenesest) läbi rõuged, või kuidas said (no ikka iseenesest) läbi muud kunagised suht massilised nakkushaigused mis ka nt taluaaja paljulapselisi peresid jõudsalt harvendasid ? (ok - korrigeerime eelenvalt läbi peldikute ja hügieeni faktoriga, et võrdlus oleks aus).

Ma saan Tetris Kebre-Jeesuse mõttest (iseenesest) vist isegi aru, aga seda võiks formuleerida rahvale arusaadavamalt, nt öelda otse et "head kriisi ei tohi lasta raisku minna" (või hoidku selle eest et head pandeemiat enneaegu lõppenuks kuulutada). Siis oleks mõte selge. Praegu aga jäi nagu tiba lahtiseks et mis nende "muude meetmete" prioriteetsus ja ajakava ja rakendamise ulatus ja vastavat triggerid/lävendid jne siis täpselt on.
Ehk siis - natuke selgusetuks jäi see millised meetmed on WHO arvates "in" (st moes) selle kuul/selles kvartalis (et teaks ikka ajaga kaasas käia).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 16 Nov 2020 16:24

Tegelt ikka müstika, kuidas laenuraha põletatakse, see on üüratu summa. Ma tahaks kuluridade loendit, mida siis ikka täpsemalt vastu saadakse ja millise hinnaga ! Nüüd, kus COV vaktsiinid sisuliselt ukse taga, tekkinud kõva konkurents ja paistab, et järgmise aasta alguses need ka saadaval Eestis, siis nüüd hakata tõstma mingit võimekust testimisel on kergelt jabur.

https://www.aripaev.ee/juhtkiri/2020/11/16/hirmu-kaasabil-upuvad-koroonalaines-miljonid-ja-moistus

Inglane ütleks overkill – ohjeldamatu üleküllus. Äripäeva hinnangul saab just nii iseloomustada riigi tugiteenistuse keskuse korraldatud hanget, mille võitsid ka praegu testimisteenust pakkuvad ühispakkujad Medicum ja SYNLAB

---

Kui see laenuraha läbi, eks saame siis tunda toredaid maksutõususid.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 16 Nov 2020 17:24

pop wrote:Ja ka Tetris Kebre-Jeesuse tsitaadid on huvitavad - "Vaktsiin iseenesest ei tee pandeemiale lõppu."
https://maailm.postimees.ee/7111121/who ... petamiseks

Pole teab mis pandeem-ajaloolane aga kuidas siis (iseenesest) lastehalvatus läbi sai, või kuidas said (iseenesest) läbi rõuged, või kuidas said (no ikka iseenesest) läbi muud kunagised suht massilised nakkushaigused mis ka nt taluaaja paljulapselisi peresid jõudsalt harvendasid ? (ok - korrigeerime eelenvalt läbi peldikute ja hügieeni faktoriga, et võrdlus oleks aus).

Ma saan Tetris Kebre-Jeesuse mõttest (iseenesest) vist isegi aru, aga seda võiks formuleerida rahvale arusaadavamalt, nt öelda otse et "head kriisi ei tohi lasta raisku minna" (või hoidku selle eest et head pandeemiat enneaegu lõppenuks kuulutada). Siis oleks mõte selge. Praegu aga jäi nagu tiba lahtiseks et mis nende "muude meetmete" prioriteetsus ja ajakava ja rakendamise ulatus ja vastavat triggerid/lävendid jne siis täpselt on.
Ehk siis - natuke selgusetuks jäi see millised meetmed on WHO arvates "in" (st moes) selle kuul/selles kvartalis (et teaks ikka ajaga kaasas käia).

Mitu aastat kulus rõugete lõplikuks väljasurumiseks. Ning milliste võtete jms. seda tehti. Kas sellised võtted on üldse vastuvõetavad ja asi tehtav ilma ennepamdeemiat elustiili, majanduse jms. korraliku rapita?
Aga esmalt ootan uudist vaktsiiniga (mis ei ole mingi muu leevendav vaktsiinisarnase tulemusega lahendus) edukalt vakstineeritud kogukonnast...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 16 Nov 2020 17:35

Vot tak, sellel saavad olema mõjud kõikidele liikmesriikidele.

https://www.err.ee/1159727/ungari-ja-poola-vetostasid-el-i-eelarve-ja-taastepaketi
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Nov 2020 18:03

projekteerija wrote:Mitu aastat kulus rõugete lõplikuks väljasurumiseks. Ning milliste võtete jms. seda tehti. Kas sellised võtted on üldse vastuvõetavad ja asi tehtav ilma ennepamdeemiat elustiili, majanduse jms. korraliku rapita?

Tundub et rõugetele kulus 10 000 aastat https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_smallpox

Aga (sealtsamast)
"In the early 1950s an estimated 50 million cases of smallpox occurred in the world each year."
Ma ei ole lugenud et 50-ndatel oleks olnud mingeid sotsiaalseid kataklüsme (ja kolmandas maailmas on neid regulaarselt nagunii) - oli pigem rock-n-roll -i algus, koos kõige muuga, ja seni suurim kesklassi suhtelise jõukuse kasv (tööl käis vaid mees, sestap ka "tupperware" jms fenomenid sealtmaalt tänu igavlevatele koduperenaistele).

"As recently as 1967, the World Health Organization estimated that 15 million people contracted the disease and that two million died in that year"
(rõugete suremus olevat üldse olnud mingi 20% ja üles, mida varem seda rohkem)
67 oli Vietnam jne, ja Biitlid ja lillelapsed, samas pole ühestki allikast lugenud mingitest erilistest lockdownidest või elu seismajäämisest.

Malaariaga ja dengi-viirusega jne. olnud tulnud endalgi tegemist teha (vastumeetmete mõttes) mõnede tööde käigus (ja suur osa maailmast kogeb neid regulaarselt).
Ma ei tea kuhu paigutuks sellel graafikul koroona (just x- teljel, suremuse paigutus on enam-vähem teada, kusagil suht all-otsas).
https://cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_ ... ope3.0.png

chart.jpg
chart.jpg (140.16 KiB) Viewed 4693 times
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Nov 2020 18:18

spl wrote:Vot tak, sellel saavad olema mõjud kõikidele liikmesriikidele.
https://www.err.ee/1159727/ungari-ja-poola-vetostasid-el-i-eelarve-ja-taastepaketi

Saatuse iroonia on see et EU suurim abirahade/toetuste fond enne EL-i laienemist (ja vist ka peale seda) kandis nime PHARE - Poland & Hungary Aid for Reconstruction of Economy :twisted:
(sealt tilkus ka muudele, aga hüüdnime ei tehtud pikemaks)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Nov 2020 18:41

kunagi oli siin diskussioon sotsiaalsetest dilemmadest (et kuhu panna punkt skaalal "kõiki ravitakse tasuta" kuni "igaüks vaatab ise kuidas ravib").
Nüüd on meedias ka asjakohane kalkulaator skaala parema otsa paigutusele
https://epl.delfi.ee/uudised/haigekassa ... d=91675337

Huvitav kuidas käituksid inimesed kui riigi osa ravis oleks ümargune null ? (ja kõigil oleks ka hoiatavad eeskujud ümberringi olemas).
Ma arvan et X-spordialade populaarsus, nagu wingsuit flying, jms väheneks märgatavalt (aga ka suitsetamine, vähene liikumine jpm)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 16 Nov 2020 19:02

Seoses vaktsiiniuudistega küsimus. Kas kusadil keegi on maininud ka oma aremdatava vaktsiini kaitsevõimekuse kestvust.
Selles loos, mis keskendub Tegnelli möödapanekutele ennustamises mainitakse ära ka antikehade olematu kestvus ja tekkimise olematu protsent (7,3%) läbipõdejatel.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007622310.html
Milline on lootus vaktsiinile ja kui sagedasti peab vaktsineerimist uuendama? On tõesti põhjust peljata, et hea kriisi käigus saame kõik endale elektroonilise tervisekontrolli raamatu, mida siis jälgitakse ja kontrollitakse karmimate meetoditega, kui ühe ameti pidajaid tänavatel... :?
Juhuslikult koroonaga mainitud seose toob see uudis välja: Soomlased alustavad oma kvantarvuti ja kaasneva (tarkvara, spetsialistide ettevalmistus jms.) ehitamisega. Ajakirjalikule ilmselt põhjendatakse vajadust ka näitega, et koroonaviiruse uurimisel jms. oleks siiski kvantarvutusvõimsust vaja. Ajakirjanik korjab mõttejupi...
https://yle.fi/uutiset/3-11649407
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 16 Nov 2020 21:59

Porgandimees üritab maksimaalselt kahju tekitada, eks selle eest ta saab kindlasti pärast kõva pappi https://majandus24.postimees.ee/7111569/trumpi-valitsus-pakub-naftafirmadele-lepinguid-arktikas
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 16 Nov 2020 22:00

to projekteerija,

mul CNN mängib vahel lihtsalt tagataustal kui tööd teen, seal mingi doktorid arutasid ja sain aru, et seda vaktsiini peab igal aastal tegema ala kaks korda.
Kahjuks jään vastuse võlgu, kumb see neist oli , mida välja kireti.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 16 Nov 2020 22:03

pop wrote:
spl wrote:Vot tak, sellel saavad olema mõjud kõikidele liikmesriikidele.
https://www.err.ee/1159727/ungari-ja-poola-vetostasid-el-i-eelarve-ja-taastepaketi

Saatuse iroonia on see et EU suurim abirahade/toetuste fond enne EL-i laienemist (ja vist ka peale seda) kandis nime PHARE - Poland & Hungary Aid for Reconstruction of Economy :twisted:
(sealt tilkus ka muudele, aga hüüdnime ei tehtud pikemaks)


Nojah, aga sa oled ise rohkem selle rutiini sees. Saad sa ise vähemalt praegu aru mida siis see trükkiv gild peas kannab, saavad nad aru mis siis see raha nüüd on, abivahend, parkimisväärtus, väärtuste ekvivalent või igaks juhuks jama ära hoidmiseks tehtav vidin. Ma oma elus teen ka siiski kuigi palju reaalset väärtust tekitavat füüsilist tööd ja pagana huvitav oleks aru saada mida siis mingi jõmm mulle vastu pakub või lihtsalt hämavad teised veidi hädas..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 16 Nov 2020 22:16

td mul Apple kasutajatest lausa kahju, kogu see firma tegeleb tehnoloogilise väljapressimisega.
Nüüd selgub, et osad tema enda äpid lähevad ilma tulemüüri kasutamata läbi ja VPN ka ei aita.
Ma olen siiralt tänulik, et ühtegi Apple asja minu majast ei leia. Äppide kirjutamine sinna paras piin, remont ainult "omade juures" jne jne

https://thenextweb.com/plugged/2020/11/16/apple-apps-on-big-sur-bypass-firewalls-vpns-analysis-macos/
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Nov 2020 23:21

spl wrote:td mul Apple kasutajatest lausa kahju

no siis vaja väline Cisco tulemüür kõrvale osta ;)
(või teha ise säästu-tulemüür välisesse Raspberry PI-sse)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 17 Nov 2020 02:14

[quote="pop"]Ma nuusutan ka, ja tuul toob selliseid teateid (Nov 15 seisuga, Foxnews).

Video maha võetud.
Aga siin artikkel Eesti e-valimistest Reformierakonna kõrgajal -- nobedaimad e-valijad rekordiliselt olid 90-100-aastased:

https://www.evalimised.ee/vanad-ja-nobe ... mJK_lryYns
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Nov 2020 07:03

pop wrote:
projekteerija wrote:Mitu aastat kulus rõugete lõplikuks väljasurumiseks. Ning milliste võtete jms. seda tehti. Kas sellised võtted on üldse vastuvõetavad ja asi tehtav ilma ennepamdeemiat elustiili, majanduse jms. korraliku rapita?

Tundub et rõugetele kulus 10 000 aastat https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_smallpox

Ma ei tea kuhu paigutuks sellel graafikul koroona (just x- teljel, suremuse paigutus on enam-vähem teada, kusagil suht all-otsas).
https://cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_ ... ope3.0.png

chart.jpg


Ma paigutaks pärjaviiruse graafikul kuskile difteeria lähedusse - aga olulise erinevusega: difteeria tappis lapsi, see tapab vanainimesi.
Rõugevaktiin oli üleüldse esimene vaktsiin maailmas. Rõuged levisid 20. sajandil põhiliselt arengumaades, vaktsineerimisega nad ju likvideeriti (ja nüüd on oht uueks palanguks, kui enam ei vaktsineerita ja kuskilt laborist peaks veel see viirus lahti pääsema)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Nov 2020 07:14

projekteerija wrote:Seoses vaktsiiniuudistega küsimus. Kas kusadil keegi on maininud ka oma aremdatava vaktsiini kaitsevõimekuse kestvust.
Selles loos, mis keskendub Tegnelli möödapanekutele ennustamises mainitakse ära ka antikehade olematu kestvus ja tekkimise olematu protsent (7,3%) läbipõdejatel.

Juhul, kui viirus on ülediagnoositud (s.t. PCR-pandeemia haiguspandeemia asemel), siis on loomulik, et "antikehasid tekkib vähe".
Juhul, kui viirus on ülediagnoositud, siis on paraku ka viirusesse suremus alahinnatud, sest see saadakse ju suhtega:

[viirusesse surnud] / [viirust põdenud]

see aga omakorda sõltub ravimise oskusest ja ressurssidest - oskus on paranenud, ressursside osa ehk eriti mitte; kevadeks oleme (veel) targemad ...
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Nov 2020 07:21

tegelesin vahepeal Javascriptiga, puht praktilisest vajadusest (exceli asemel üks väike html-fail, mida sageli avada arvutamiseks). Ja leidsin, et Firefox ei kõlba selleks kohe üldse (mitmeid funktsioone täidab vigaselt). Kõige ladusamalt jooksis minu programmijupike Opera-ga. Kes pole veel kasutanud - proovige!
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Nov 2020 08:27

td wrote:tegelesin vahepeal Javascriptiga, puht praktilisest vajadusest (exceli asemel üks väike html-fail, mida sageli avada arvutamiseks). Ja leidsin, et Firefox ei kõlba selleks kohe üldse (mitmeid funktsioone täidab vigaselt). Kõige ladusamalt jooksis minu programmijupike Opera-ga. Kes pole veel kasutanud - proovige!


Puht sportlik huvi, milliseid funktsioone vigaselt täitis ? Javascript just Firefoxis mul kõige korrektsemalt töötanud ja nad kõige rohkem standardeid järginud. Opera ka kasutusel, aga seal puudub ID kaardi tugi, mida mul vaja.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Nov 2020 08:31

Mida tähendab kohtu jaoks "liiga haige". Liiga haige peaks olema surivoodil ! Tsirkuseks see meie õigussüsteem muutunud.

https://epl.delfi.ee/uudised/kohtupidamiseks-liiga-haige-valla-juhtimiseks-piisavalt-terve?id=91663903
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 17 Nov 2020 09:58

spl wrote:Mida tähendab kohtu jaoks "liiga haige". Liiga haige peaks olema surivoodil ! Tsirkuseks see meie õigussüsteem muutunud.
https://epl.delfi.ee/uudised/kohtupidamiseks-liiga-haige-valla-juhtimiseks-piisavalt-terve?id=91663903

Nõus. Kohtupidamiseks liiga haiged tuleb panna sundkorras tervenema riiklikusse raviasutusse (mis võikski olla kohtu alluvuses), kus ka jõusaal v. füsitoreaapia võimalused, kuid puudub võimalus ringi uidata.
Ja kohtupidamist saab haiglast läbi viia ka videosilla vahendusel.

Ma olen üsnagi kindel et selliste "haiguspäevade" kulu on oluliselt väiksem kui korruptsiooniga ühiskonnale tervikuna tekitatud kahju.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Nov 2020 10:15

pop wrote:
spl wrote:Mida tähendab kohtu jaoks "liiga haige". Liiga haige peaks olema surivoodil ! Tsirkuseks see meie õigussüsteem muutunud.
https://epl.delfi.ee/uudised/kohtupidamiseks-liiga-haige-valla-juhtimiseks-piisavalt-terve?id=91663903

Nõus. Kohtupidamiseks liiga haiged tuleb panna sundkorras tervenema riiklikusse raviasutusse (mis võikski olla kohtu alluvuses), kus ka jõusaal v. füsitoreaapia võimalused, kuid puudub võimalus ringi uidata.
Ja kohtupidamist saab haiglast läbi viia ka videosilla vahendusel.

Ma olen üsnagi kindel et selliste "haiguspäevade" kulu on oluliselt väiksem kui korruptsiooniga ühiskonnale tervikuna tekitatud kahju.


Sisuliselt on "liiga haige" korruptsiooni legaliseerimine, imekombel just suurimad korruptandid on need LIIGA haiged. Tsirkus täielik, kas kohtutel endal häbi pole !

Kus näeme kohtulikke dokumente, mille alusel "liiga haigeks" kuulutati. Mis haigus on liiga haige ? Südamehaigused pole LIIGA haige, see meil tavaline tõbi ühiskonnas. Saan aru viimase staadiumi vähk, aga kõik muu on simuleerimine ja oma sõprade poolt välja kirjutatud diagnoosid.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Nov 2020 10:50

Mitu nõunikku ja spetsialisti oli vaja selle avastuse tegemiseks. Ma oleks võinud selle neile öelda juba 4 nädalat tagasi.

https://forte.delfi.ee/news/varia/tervi ... d=91690403
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Nov 2020 12:52

spl wrote:
td wrote:tegelesin vahepeal Javascriptiga, puht praktilisest vajadusest (exceli asemel üks väike html-fail, mida sageli avada arvutamiseks). Ja leidsin, et Firefox ei kõlba selleks kohe üldse (mitmeid funktsioone täidab vigaselt). Kõige ladusamalt jooksis minu programmijupike Opera-ga. Kes pole veel kasutanud - proovige!


Puht sportlik huvi, milliseid funktsioone vigaselt täitis ? Javascript just Firefoxis mul kõige korrektsemalt töötanud ja nad kõige rohkem standardeid järginud. Opera ka kasutusel, aga seal puudub ID kaardi tugi, mida mul vaja.


numbritega olin hädas
= Firefoxi numbriväli lubab sinna lahtrisse kirjutada ka tähti, Opera ei luba!
= numbri valideerimine enne arvutamist kippus Firefoxis kinni jooksma (võibolla nende tähtede pärast, mida lubas sisestada). Esialgu valideerisin nii, et väärtus pidi jääma >0 ja <1, aga siis kippus Firefox kinni jooksma. Hiljem lisasin ka isNaN() kontrollimismeetodi, siis sain korralikult tööle
= Firefoxi numbriväli tahtis saada ja näitas vaikimisi punkti, seevastu sama kood Safaris ja Operas näitas automaagiliselt (?) kohe koma (OS X, arvutis inglise keel ja eesti sättingud)

Komaga numbri koperimine Clipboardi osutus aga ületamatuks takistuseks mõlemale. Numbriväljalt polnud võimalik kopeerida funktsiooniga:
Code: Select all
//Numbri kopeerimine Clipboardi, "idNumber" on numbrivälja identifikaator
function fnCopyNumber() {
  var midaiganes = document.getElementById("idNumber");
  midaiganes.select();
  midaiganes.setSelectionRange(0, 99999)
}


Numbriväljalt kopeerimine oleks hea selle poolest, et arvestab maa sättinguid. Tekstiväljast või programmist enesest kopeerimine tähendas aga punkti kaasa tulemist (äkki on kuskil võimalik mingi maa sättingutega teisendusfunktsioon?)
Komaga numbri kopeerimine oli vajalik selleks, et sai valida mitme välja vahel (posit. testivastus vs. negatiivne testivastus), millest kopeerida. Välja kõrval olevale nupule vajutamisega kopeerimine oleks mugavam kui Ctrl-A jaa Ctrl-C kasutamine, kõik ei pruugi ka seda nippi teada ....

ma ei ole ju mingi guru, võibolla on asi minus, aga diletandina torkas see vahe silma, kood oli sama ja aluseks olid teadmised siit:
https://www.w3schools.com/js/js_examples.asp

Võibolla on numbriväljalt väärtuse hankimiseks mingi muu meetod, mis oskab komasid? Aga ma ei leidnud referentsist midagi muud.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 124 guests