Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 16 Dec 2019 21:48

Täiesti uskumatu !

Kas Swedbank lasi Aadu Luukase heategevusfondi rahad tuulde?
https://televeeb.ohtuleht.ee/986685/kas-swedbank-lasi-aadu-luukase-heategevusfondi-rahad-tuulde
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 16 Dec 2019 23:10

Mu arust võiks ministrid avalikult esinedes stiili muuta -- et poleks nagu istumine köögialaua ümber ja omakeskis vestlemine.

Sama mõtet saab esitada ju kuidagi teises kõnepruugis.

Inimesed, kes saavad esimest korda ministriks, võiks läbida riiklikult ettenähtud avaliku esinemise koolituse, nendega võiks enne ametisse määramist tegeleda PR-asjatundjad ja psühholoogid. Ei tea, kas on olemas üldse mingi stiiliraamat või valitsuse reeglid, mis ja kuidas?

Kui käimas on rüütellik võitlus õigluse eest, siis miks nii kergekäeliselt mängida oma ministri-kohaga? Kui see kaotatakse, kuidas siis edaspidi paremini võidelda südamelähedaste teemade pärast?
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 17 Dec 2019 09:32

https://kultuur.err.ee/915759/jurgen-ro ... test-laulu

Jürgen Rooste tegi Swedbanki kahtlastest tehingutest laulu

Kommenteerib kahjukannataja Hans H.: "...ja astuski Swedbank eile sellest Vastutustundliku Ettevõtluse foorumist välja."
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Dec 2019 11:12

Meie siseministrit võiks nii kirjeldada, klipike vene klassikast: https://www.youtube.com/watch?v=zj1JVNsmykE

Mart Helme "lihtrahvast" ja Soome riigijuhti solvav rünnak rullib hooga maailma meedias
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/mart-helme-lihtrahvast-ja-soome-riigijuhti-solvav-runnak-rullib-hooga-maailma-meedias?id=88399409
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Dec 2019 14:41

Täna siis saame järjekordse stress-testi, aga tegelikkuses see ongi meie tuleviku ilmastik. Talved olematud +3 - 8, meeletu kogus vihma ja pidevalt tormid. Samuti suvedel palju torme.

30 m/s puhangud on juba karm teema.

Ilmateadlased: Tormi tõenäosus on suur. Valmistuma peab kogu Eesti.
https://maaleht.delfi.ee/uudised/ilmateadlased-tormi-toenaosus-on-suur-valmistuma-peab-kogu-eesti?id=88406101

---

Hea, et ma ei jõudnud tuulegenekat uuesti üles panna, jäi kevadet ootama.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Dec 2019 16:26

Ilma valehäbita ütlen, et see pole normaalne.

Värske statistika: on järjest normaalsem, et ka naisel on mitme eri mehega laps ja tema väärtus seetõttu ei lange
https://naistekas.delfi.ee/suhted/suhted/varske-statistika-on-jarjest-normaalsem-et-ka-naisel-on-mitme-eri-mehega-laps-ja-tema-vaartus-seetottu-ei-lange?id=88407167

On alati erandeid, seda ütlen, kus kokku satutud vale mehega, olgu vägivaldne, joodik. Aga tean niipalju lugusid, kus lõdva püksikumm on põhjuseks.
---

Võin ka rääkida loo, kui olin noorem. Oli tore naisterahvas, kellel oli juba laps. Justkui alguses oli hea klapp ja öelda, et laps pole probleem, arvasin sama, see väga vale arvamus.
Lõpptulemus oli see, et olin nagu suursponsor. Pidin võõrale lapsele kõike ostma, viima, tooma 24h taksojuht jne jne. Mees peab esmalt harjuma võõra lapsega, side tekkima. Aga kui pannakse sind olukord, kus öeldakse, vot sa ei ostan neid asju mu lapsele, järelikult sa vihkad minu last, järelikult vihkad ka mind. Põhimõtteliselt nii tõmbab naisterahvas omale koheselt vee peale. Soovisin edu järgmise suursponsori otsimisel. Ehk loo võiks nii kokku võtta: "naisel olid vaid õigused, mul vaid kohustused" 8-)
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Dec 2019 17:24

:twisted: muljetavaldav rikkur see eestlane ! Ma teadsin, et vahe on, aga mitte niipalju.

Kodulaenud on Eestis kallid, kuid pangajuhid intresside langust ei näe
https://www.aripaev.ee/uudised/2019/12/17/kodulaenud-on-eestis-kallid-kuid-pangajuhid-intresside-langust-ei-nae

Läntsi sõnul oli näiteks septembris välja antud kodulaenude intress Eestis 2,61, euroalal keskmiselt 1,47 ja Soomes koguni vaid 0,75 protsenti.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Dec 2019 23:35

spl wrote:Võin ka rääkida loo, kui olin noorem. Oli tore naisterahvas, kellel oli juba laps. Justkui alguses oli hea klapp ja öelda, et laps pole probleem, arvasin sama, see väga vale arvamus.
Lõpptulemus oli see, et olin nagu suursponsor. Pidin võõrale lapsele kõike ostma, viima, tooma 24h taksojuht jne jne. Mees peab esmalt harjuma võõra lapsega, side tekkima. Aga kui pannakse sind olukord, kus öeldakse, vot sa ei ostan neid asju mu lapsele, järelikult sa vihkad minu last, järelikult vihkad ka mind. Põhimõtteliselt nii tõmbab naisterahvas omale koheselt vee peale. Soovisin edu järgmise suursponsori otsimisel. Ehk loo võiks nii kokku võtta: "naisel olid vaid õigused, mul vaid kohustused" 8-)

Analoogseid jutte on MGTOW foorumis kümneid. Mõniklord tekkis mehel võõra lapsega juba emotsionaalne side, "üksikema" aga arvas, et ta peaks vanema mudeli vahetama uuema ja parema vastu ... ("I can do better!" ehk "Ma olen väärt rohkemat..."

"Never date a single mother!"

Muide, MGTOW päästab elusid (ja ka karjääre)
https://www.postimees.ee/6852272/postim ... vatlemises

"MGTOW saves lives."
"Never chat with virtual women!" (*Meet women 'in real life' instead.)
"Never send d_ck pictures!"

Kahju, et seda kõike on meestele nii vähe õpetatud, kahju, et see teadmine tuleb mõnikord liiga hilja!
----
Olin eile sõbraga poes viskit valimas. Sõber, kirju minevikuga "gurmaan" naiste osas (ta ei kiitle selle üle, nii lihtsalt on) ütles, et tema eas pakub šoti viski rohkem elamusi kui naised. ("Ah, eks ole seal kabeliaias saanud juba küllalt jalutatud.") Leidsin, et selles võib tõde sees olla - miks muidu nii paljud keskealised heal järjel mehed Scotch'ist lugu peavad. :P

Samas, kui minu naine meile mõlemale tee peale võileivad kaasa tegi, ütles ta väikese liigutusega hääletoonis: "Mulle pole ammu keegi võileibu tee peale kaasa teinud!"

-------
*MGTOW filosoofias tähendab see "pump and dump" ehk sisuliselt tühjenda end ja hülga. ("Never cohabitate a woman!" "Never reveal your real name, work and home!" "Use condoms!" "Don't leave your semen out of your control!") Kas see on eetiline või mitte - meie kultuuriruumis kindlasti ebaeetline, aga feministlikus valesüüdistuste ühiskonnas ehk ainuke turvaline tee juhuseksini?

----
Minu jaoks on teise mehe (ka endine) naine alati tabu. Kõllap seepärast olen pääsenud suht kergelt (kui paari-kolme lootusetut ja pikaajalist armumist välja jätta - aga see oli ju puhtalt minu enese rumalus ja kogenematus, nö "oneitis" ehk valisin kaua ja siis panustasin kõik sellele väljavalitule, kes aga minust ei hoolinud, mina arvasin aga, et suudan teda panna end armastama ...).

Sõbral juhtus ükskord nii, et hakkas suhtlema üksikemaga, seks oli superhea, aga järsku oli ups! - veel üks laps, vaat, kus lops!. Sõber tunnistas end isaks, nüüd maksab talle alimente, naine teda oma ellu enam ei taha (ka mitte oma last talle näidata), naine kuuldavasti flirdib praegu oma uue ülemusega!
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Dec 2019 00:59


mudeleid võib teha igasuguseid ....

konservtiivne talupojamõistus muidugi ütleb (erinevalt ühest teisest tsitaadist), et tuleb püüda säilitada samu tingimusi, mis tõid meid ürgajast täna siia, kuid olla valmis kohanema "musta luigega", mis viis meid kunagi jääaega ning võib viia ükskord ka kliimasoojenemisele - ilma meie sekkumiseta.
ehk ajalooliselt tõestatud kestvaks inimliigi püsimiseks tuleb viia süsinikupõhine energiamajandus ürginimese tasemele.


Huvitav oleks teada, kui palju tekiks veeauru, kui energia salvestamiseks kasutada vesinikku. (Loodan, et tunduvalt väikemas koguses kui täna looduses loomulikul aurustumisel, sest veeaur on ka kasvuhoonegaas).
Kui leiaks alternatiivenergia (cold fusion vms.), siis võib juhtuda, et inimene toodab odavat energiat rohkem kui seda maakera suudab kosmosesse kiirata ( kui suur oleks siis see kriitline soojusekogus, mis hakkaks kumuleeruma?)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Dec 2019 09:45

Ma tegelikkuses usun, et 60% kliimasoojenemises süüdi inimene. Nüüd kuna maakera soojeneb hakkas ka metaan meeletus koguses vabanema, mis tekitab lisavõimendust.

Nõme see, et meil hakkavad olema 3-8 kraadi "talved", vihm vihm vihm ja suved stiilis kas vaid vihm ning tormid või meeletu kuumus +35. See niiskus on aluseks igasugustele hallitustele, seentele, mis ka hooneid hävitavad, põllukultuure jne jne.


Austraalias on keskmine temperatuur tõusnud 40,9 kraadini ja maastikupõlengud ei taha vaibuda
https://elu24.postimees.ee/6852752/austraalias-on-keskmine-temperatuur-tousnud-40-9-kraadini-ja-maastikupolengud-ei-taha-vaibuda
---
Huvitav, kliimasoojenemisega samale hetkele sattunud ka see sündmus:

Maa magnetpõhjapoolus nihkub üha kaugemale, ületas nullmeridiaani
https://forte.delfi.ee/news/teadus/maa-magnetpohjapoolus-nihkub-uha-kaugemale-uletas-nullmeridiaani?id=88402795

---

Hea iroonia oli see, et Brasiilia vihmametsad sisuliselt on ära hävitatud, siin pole enam eriti midagi rääkida. Norra ja Saksamaa võtsid toetusrahad ära, enne meedias Brasiilia ütles, et meil savi neist rahadest. Nüüd käivad uksetaga kraapimas, et köhige pappi, kuidas muidu kõik need ametnikud saaksid omale head elu lubada.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 18 Dec 2019 11:13

Tuletame meelde,et kliimamuutused ei ole põhjus vaid tagajärg.

(Vabandust,lingitud video ei käivitu algusest-palun huvi korral ise algusesse tõsta :) )

www.youtube.com/watch?v=HZaheRRJmpU

Videos on kaks ca 10 minutilist lõiku,mis võtavad kokku probleemi olemuse.
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 18 Dec 2019 12:04

Mis toimub Pariisis ja millest meie ajakirjandus ei kirjuta

France on strike: Power cuts, schools shut, no Eiffel Tower
By ANGELA CHARLTON and ELAINE GANLEY
https://apnews.com/6e8881cfd9882fdfe90e ... smb1SsUUmA
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Dec 2019 16:13

hh wrote:Mis toimub Pariisis ja millest meie ajakirjandus ei kirjuta

France on strike: Power cuts, schools shut, no Eiffel Tower
By ANGELA CHARLTON and ELAINE GANLEY
https://apnews.com/6e8881cfd9882fdfe90e ... smb1SsUUmA

et siis põhjuseks pensioniea tõstmine 64 aastale?

njah, sotsialism kestab seni, kuni raha otsa saab. On inimesi, kes sisuliselt pensioneeruvad juba 40-aastaselt (kogudes endale piisava koguse dividendiaktsiaid või üürikinnisvara). Mitte, et see nüüd "me lähme rukist lõikama" kõigi jaoks hea on, aga nupukam osa ühiskonnast on selle võimaluse üles leidnud. Kui kõik hakkaksid nii tegema, siis:
- see skeem ei toimiks (keegi peab ju töö ära tegema, et dividendid ja üüriraha tekkiks)
- riik paneks kõvad maksud sellele
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Dec 2019 17:14

Vinge tuul, meitel nii ,et seisin avatud tuultega platsil ja ütleme nii, et püsti seismine oli keerukas. Jäin mõtlema, et koju peaks võimsamad raadiojaamad hankima, kui 5W...tead, et tulevikus meeletud tormid uus normaalsus ja mobla mastid võivad mitte töötada. Hädaabisagedus alati olemas.

---

On seda vingumist, et protestiks olid apteegid kinni. Võibki nii olla,et tulevikus üldse 3 päeva apteegid avatud. Riiklikult mängitakse lolli seadustega, siis võivad ka ärimehed lolli mängida, ei pane pahaks.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Dec 2019 17:16

Prantsumaast saab riik, kus varsti ei toimu midagi. Ma ei kujuta ette üldse, kes hull sinna investeeriks, sest peale streikide pole seal midagi. Soome ka kahjuks juba sarnane.

Liiga enesemõistvalt võetakse seda "pensioni" ütleme nii, et need kes pensioni said oli luksuspõlvkond. See ajastu läbi, multiplutikultist polnud vähimat kasugi, sest nad lihtsalt ei tee tööd ja koormavad sots. süsteemi lõplikult surnuks. Ehk pole midagi teha, kõrge pensioniiga on uue ajastu normaalsus.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Dec 2019 20:10

Ilmast ja selle muutumisest.
Lasin arvutil 10x100 tabeli lahtrit täita juhuslike arvudega. Kas selles, et osa kohti graafikul tühjaks jäi ning osa tihedamalt asustatud sai, peame nägema korrapära? Sama on ilmaga (max temperatuurid, max tuulekiirus) jt. suht kaootiliste nähtustega - enne korrapäraga kelkimist tuleb teha palju-palju vaatlusi .... Vaatleja jaoks, kes asub selles punktis, võib jääda mulje, et ta on eriline, tegelikult aga lihtsalt juhuste kokkulangemine.
Attachments
random.gif
random.gif (76.46 KiB) Viewed 6209 times
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Dec 2019 20:16

:lol: avasin just foorumi ja mõtlesin, et kas mul valed rohud sees, kui seda graafikut nägin. Random tegelikkuses enamasti random, aga täiuslik random on ülikeerukas protsess.

https://www.random.org/
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Dec 2019 20:23

viisnurk - "ma olen kaitstud!"
ovaal - "miks minuga alati juhtub see?!"
Kas ka Jumal mängib täringut inimsaatustega, see on muidugi palju-palju keerulisem küsimus, aga igasugu kokkulangemise peale ei tasu veel ekstaasi minna, võibolla Jumal on hoopis pööranud selja ja laseb juhustel möllata ....
Attachments
korrapxra.gif
korrapxra.gif (81.45 KiB) Viewed 6205 times
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Dec 2019 20:54

Või võtame hoopis nende 10 juhusliku arvu summa ja joonistame nendest graafiku (olgu resultaadiks mingi nähtus, mis kujuneb 10 iseseisva juhuslikkuse summana ja olgu vaatlusajaks eelmine sajand, s.t. 1901 kuni 2000 (1 kuni 100 x-teljel). Näeme, et "aastatel 1917-1924" esines "tugev tõusutrend", aga aastad 1977-1989 olid "suurte vapustuste" aastad. Ka aastatel 1929 ning 1954 tuli suur vapustus üle elada - nähtus vähenes korraks järsult.

Siia taustaks oleks paslik kuulata Arvo Pärti:
Summa
Attachments
summa.png
summa.png (46.94 KiB) Viewed 6200 times
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Dec 2019 21:02

aga toda eelmist graafukut ei saa enam kunagi tagasi, sest lasin arvutil genereerida uued juhuslikud arvud ning nüüd on "sajandi graafik" hoopis selline, millest võib samuti rääkida oma loo - justkui sama sajand paralleeluniversumis. (aga nüüd tänaseks aitab mõttetutest graafikutest)
Attachments
summa2.gif
summa2.gif (20.05 KiB) Viewed 6197 times
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Dec 2019 21:12

Üks graafik siiski veel - see on korrutis. Nagu spektrijooned oleks ....
Attachments
korrutis.gif
korrutis.gif (18 KiB) Viewed 6196 times
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Dec 2019 21:16

CNN on näitab muudkui seda Trumpi tagandamise teemat, reaalsuses ollakse nagu kanakari ja porgandimehega ei juhtu midagi. Pigem saab võimu tunnet juurde 8-)
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Dec 2019 21:45

Trumpi tagandamine on samasugune etendus nagu umbusaldus Mart Helmele. Jõujooned on hetkel paigas, vaja on ennast demonstreerida, kusjuures mõlemal osapoolel.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Dec 2019 21:50

miks aastalõpp võib finantsturgudel kujuneda tormiliseks
https://youtu.be/bBOMPE-ivRM?t=170
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Dec 2019 22:04

td wrote:Trumpi tagandamine on samasugune etendus nagu umbusaldus Mart Helmele. Jõujooned on hetkel paigas, vaja on ennast demonstreerida, kusjuures mõlemal osapoolel.


Börse vaadates on näha, et keegi ei usu porgandimehe tagandamist.
---

Nii tormike käis, oli valmis hullemaks, aga tavaline tormike. Seguämbri vaid lennutas naabri aeda 8-)
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 18 Dec 2019 22:37

Kas ka Jumal mängib täringut inimsaatustega[/url], see on muidugi palju-palju keerulisem küsimus, aga igasugu kokkulangemise peale ei tasu veel ekstaasi minna, võibolla Jumal on hoopis pööranud selja ja laseb juhustel möllata ....[/quote]

Juhul,kui Jumal on sinu jaoks CEO vormis tegelane..... :shock:
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Dec 2019 23:46

Jumala olemuse üle võib lõpmatult diskuteerida. Antud juhul on küsimuse raskuspunkt selles, et kas Jumal lõi ainult reeglid, mille järgi kõik kokku imepäraselt toimib (ja kõik toimub iseenesest, ilma Jumala otsese järelvalveta, kuna reeglid on hästi paigas) või on tal ikka mingi osa ka iga väikese nähtuse eraldi kujundamises. Ja kui on, kas ta siis rikub ka omaenda varasemaid reegleid või mitte. (jne. jne.) Kas see, mis ühel hetkel tundub juhuslik, võib teisel hetkel olla korrapära ja loomulik tulemus vastavalt varasematele reeglitele .... Kuidas nendel vahet teha? (minu graafik on arvatavasti ju juhuste kokkulangemine, mitte Jumala tahe mulle ekstra luua ja näidata seda korrapära, mis tekkis)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 Dec 2019 00:47

Rootsi moderaadid ja rahvuslased pidasid läbirääkimisi, koalitsioon ja ajakirjandus on tagajalgadel.
Hea on see, et järjest rohkem poliitikuid paljastavad oma näo, sest nad peavad tegema valiku.
Kas see tähendab Rootsi ärkamist, on veel vara analüüsida.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 126 guests

cron