Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Dec 2021 14:41

elekter ....
Attachments
elektrihind2021-12-06.jpg
elektrihind2021-12-06.jpg (67.16 KiB) Viewed 6185 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 06 Dec 2021 15:01

spl wrote:siis tekib palju võlglasi. Ja monopolidel pole emotsioone, elekter võlgu, kohe välja, sama gaasiga jne


Meetod, kuidas riigistada kogu eraomandus -- vabastame inimesed kõikidest võlgadest, aga vastutasuks võtame neilt ära kogu nende omanduse. Siis tuleb kommunism, "te ei oma midagi, aga olete õnnelikud" (Klaus Schwab). Ilmselt süstitakse ka inimesse õnne-vedelikku. Ja siis muidugi "kodanikupalk" ja kontrolliühiskond, st raha enne kätte ei saa, kui inimene pole rõhutatult õnnelik. See on mustade jõudude ehk S--t-na kummardajate tulevikunägemus.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Dec 2021 15:14

Täiesti debiilikud need spekulandid ! Homme sisuliselt 1000 euri / Mwh st umbes üle euro on üks kWh !! Saan aru, et eesmärk on hävitaga ülimalt kiiresti ettevõtlus ja rahvas vaesusesse saata ?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 06 Dec 2021 15:27

spl wrote:Asi on läinud täiesti üle mõistuse !

https://www.err.ee/1608427076/uue-lepinguga-voib-fikseeritud-elektripaketi-hind-tousta-pea-100-protsenti

See on küll populistlik avaldus, aga ma ei leiagi enam, et see jabur. CO2 on muutunud spekulatiivseks turumoonutajaks, ta ei täida enda reaalset eesmärki. Elektribörs pidi ka tekitama konkurentsi ja head hinnad...

Ettevõtja Indrek Neivelt pakkus välja, et elektri hind tuleks fikseerida.

"Kas me ei saaks käituda iseseisva riigina ja see CO2 ja muu spekulantide jama kuu peale saata? Põlevkivijaamad töötaksid ja hind oleks fikseeritud. Poleks mingeid elektri ega gaasi spekulante, kes mingite futuuride või muude instrumentidega mängiksid. See ei loo ju mingit lisaväärtust. Põlevkivi on meil olemas. Gaasi hinna fikseeriks Gazpromiga viieks või kümneks aastaks. Praegu toimub lihtsalt keskklassi hävitamine," kirjutas Neivelt sotsiaalmeedias.



https://www.err.ee/1608426983/liive-korge-elektri-hind-voib-tuua-turumuutused

---

Mul tuttav elab Harkus paarismajas: gaasihind vist ca 3-4x kallim kui eelmine aasta, vesi läks neil ka vist 130% kallimaks, nüüd kirves elekter ka peale.

Nüüd kui peaks kv buum lõppema, mis kindlasti juhtub ehk korralik majanduslik raputus, mida ei oodatud, siis tekib palju võlglasi. Ja monopolidel pole emotsioone, elekter võlgu, kohe välja, sama gaasiga jne


Tuleb endale ausalt tunnistada, et kui selliseid avaldusi teha riiklikul tasemel tuleb vaadata ka nn köögipoolt.
Ehk siis selliste tingimuste eelduseks nagu viitad on eelduseks suveräänse riigi olemasolu.
Situatsioonis, kus kogu riikliku eksistentsi sisu on ainult taskud täis kerjata pole võimalik mingisuguseid tingimusi ju esitada.
Kuidas sellega meil lood riiklikul tasmel täpsemalt on pole vaja foorumlastele selgitada.
Indiviidi või nn sisulooja tasandilt vaadatuna meenutab selline avaldus pigem keskmise toreda uskliku usku Loojasse mis väljendub enamasti viisil- usun Loojasse tingimusteta vaid tingimusel, kui minu tingimused on täidetud/tagatud ;)

Eesti kv turust ülevaadet ei oma(ja soovi/vajadust ka pole).
Aga fakt on see, et iga pidu/buum saab kord otsa, kus iganes sektoris see ka ei toimu, küsimus on vaid millal ja millise magnituudiga.
Julgeksin pakkuda, et lugupeetud kreeditoridel on juba stsenaariumid olemas kuidas võlglastest jäävaid tühimikke täita näiteks toredate särasilmsete ja töötahteliste migrantidega...ja samal ajal võlgnikel(värsketel kodututel) tõmbab uuesti silma särama jõukam Lääne- Euroopa või koguni US, Kanada elulaad/tööturg ja miks ka mitte- let life flow :D
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Dec 2021 16:04

Huvitav oleks teada seda elektrihinna kujunemise mehhanismi. Väidetavalt viimane müüja kujundab hinna. See tekitab olukorra, kus kasulik on venitada oma turuletulekuga võimalikult kaua s.t. tekitada kunstlik defitsiit. Mul jääb arusaamatuks ainult see, et kas sama hinna saavad siis ka varem turul olijad või nende jaoks kehtib see börsihind, mil sisenesid turule. Pigem viimane variant, seega tõusvate hindade tingimustes on ka neil kasulik võimalikult kaua viivitada oma müügipakkumisega. Langeval turul oleks muidugi vastupidi. See on koht, mis võib positiivse tagasisisestuse tõttu anda suuri hinnakõikumisi ...
Selge on see, et kui on võimalik (lisa) teenida, siis seda võimalust ka kasutatakse ....
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby oliver253 » 06 Dec 2021 16:22

spl wrote:Täiesti debiilikud need spekulandid ! Homme sisuliselt 1000 euri / Mwh st umbes üle euro on üks kWh !!


Diiselgeneraatorid tarbivad suurusjärgus pool liitrit kütust ühe kWh tootmiseks. Isegi kui tanklast jaehinnaga osta, on 1kWh maksumus alla 0,7€. 2000€ eest saab generaatori, mis aasta peab ehk vastu, ütleme 0,3€ per kWh juurde.

Kui nii jabur ja ebaefektiivne viis oma kuuris elektri tootmiseks on teoreetiliselt konkurentsivõimeline, siis midagi on väga valesti.
oliver253
 
Posts: 70
Joined: 10 Jan 2016 02:06

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Dec 2021 16:42

Siinkohal võib õnnitleda ka elektriautode kasutajaid ....

Nissan Leaf näitel (nende kodukalt)
aku maht 40 kWh, kombineeritud sõidu-ulatus 285 km ehk 14+ kWh /100 km kohta

Boonusküsimus: mitu kWh kulub 40 kWh aku laadimiseks? (laadimise kasutegur?)
Nende kodukal on väide, et 7 kW laadija puhul kulub 270 km läbisõidu jaoks 7,5 tundi ehk 52,5 kWh /270 km teeb 19,4 kWh elektriarvet / 100 km kohta
Last edited by td on 06 Dec 2021 17:13, edited 4 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 06 Dec 2021 16:54

oliver253 wrote:
spl wrote:Täiesti debiilikud need spekulandid ! Homme sisuliselt 1000 euri / Mwh st umbes üle euro on üks kWh !!


Diiselgeneraatorid tarbivad suurusjärgus pool liitrit kütust ühe kWh tootmiseks. Isegi kui tanklast jaehinnaga osta, on 1kWh maksumus alla 0,7€. 2000€ eest saab generaatori, mis aasta peab ehk vastu, ütleme 0,3€ per kWh juurde.

Kui nii jabur ja ebaefektiivne viis oma kuuris elektri tootmiseks on teoreetiliselt konkurentsivõimeline, siis midagi on väga valesti.


Mnjah, nii vinges pildis ei suuda isegi mina oma lõugu pidada. Ostke maailma parimat kliimas ja te vabanete... Mul on maja + restoran 550 m2 + terrass valgustusega 350 m2 ja mu eelmine elektriarve oli 200 eur + teist sama palju veearvet 1000 m2 aia eest juurde. Aga see aed varustab mind umbrohuna kasvavate tomatitega, viinamarjadega ca 100 liitri veini jaoks ja poole aasta üleküllusega maracuja varu ja 3-4 kuu mango, papaya ja avokaado varu ja maitseroheline ja mõned pisikesed arbuusid jne. Restoranis on küll enne avamist vaid 1 külmik 9-st töös, kuid ega üle 5 neid käima ei lähe jne... Selle pildi järgi pole mul kliente isegi vaja, hoian juba enda ja omade pealt piisavalt kokku... Et teil täiega hapu oleks olla, siis meil kütus 95 on ca 1.15 ... Samas on ka natuke kurb, sest kui asi läheb hullemaks, siis lähevad inimesed julmemaks...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Dec 2021 17:19

krt, viimase keemiaravi järel luksun juba alates kolmapäevast saati, magu ei taha avaneda, näljatunne on, aga toit ei lähe edasi.... Tavaliselt möödus ikka mingi 3 päevaga, aga nüüd juba pikemat aega, see mürk keerab organismis kõik sassi (mõjub ka närvidele).
Öösel saan vähe magada. Pean kuidagi oma mao jälle tööle saama, aga siiani pole ükski vahend aidanud .....
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 06 Dec 2021 17:43

hh wrote:Meetod, kuidas riigistada kogu eraomandus -- vabastame inimesed kõikidest võlgadest, aga vastutasuks võtame neilt ära kogu nende omanduse. Siis tuleb kommunism, "te ei oma midagi, aga olete õnnelikud" (Klaus Schwab). Ilmselt süstitakse ka inimesse õnne-vedelikku. Ja siis muidugi "kodanikupalk" ja kontrolliühiskond, st raha enne kätte ei saa, kui inimene pole rõhutatult õnnelik. See on mustade jõudude ehk S--t-na kummardajate tulevikunägemus.


Julgeksin kutsuda hetkeks paastu ja palve juurest...
Jagaksin linki https://www.consciousplanet.org/our-supporters/ kus kenasti ühes reas kõik keda oma piiratuse tasemelt kirjeldad.
Võibolla tasuks teha väikene korrektuur oma toodetavasse pläusti.
(Ja ei ole varjatud sõnumeid/koode, dress codele pole vaja tähelepanu pöörata, rituaale ei viida läbi, president T.d ei mainita, kulla/hõbeda hinda ei manipuleerita, mütse peas pole jne jne.)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 06 Dec 2021 17:50

teretere wrote: pläusti.


Oi-oi-oi, sa pole vist millestki aru saanud -- sorry, osundada Klaus Schwabile kui positiivsele kangelasele -- ei osta seda ideoloogiat!

Ei saa maailma vaadata ainult monokli (monoteema, kliima-ideoloogia) kaudu.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Dec 2021 17:55

https://www.delfi.ee/artikkel/95320877/briti-sodur-vaidab-et-kaotas-eestis-kulma-tottu-konevoime-ja-nouab-miljon-eurot-huvitist

Mul on seda artiklit lugedes raske naeru pidada ... näha kohe, et "native" britt :twisted:

31-aastane Mwamba väidab, et sai külmetamise tõttu nii ränga kogeluse, et tema jutt on teistele inimestele pea mõistetamatu, vahendab Daily Mail.

Osa Mwamba nõudest on 400 000 naela tulevase teenistuse kaotamise eest, sest kõnehäire mõjutab tema võimalusi tööd saada.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Dec 2021 18:33

Ma olen tuulegenekaid ehitanud ja võin rääkida reaalsetest kogemustest. Talvel loota tuulegeneka peale, on nagu loota, et hommikul munete kuldmuna.

Nagu läheb üle -15 kraadi ! Sisuliselt 0 tuult. Meil ka see probleem, et Auvere elektrijaam järjekordselt katki. See minu meelest vaid katki ongi pidevalt, imelik et EE'lt ei nõuta mingeid trahve, kirjutatakse kõik tarbija kraesse. Nüüd ootan huviga, kuidas kõige külmemal ajal varsti hakatakse kaableid hooldama 8-)
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hexhex » 06 Dec 2021 19:04

oliver253 wrote:
spl wrote:Täiesti debiilikud need spekulandid ! Homme sisuliselt 1000 euri / Mwh st umbes üle euro on üks kWh !!


Diiselgeneraatorid tarbivad suurusjärgus pool liitrit kütust ühe kWh tootmiseks. Isegi kui tanklast jaehinnaga osta, on 1kWh maksumus alla 0,7€. 2000€ eest saab generaatori, mis aasta peab ehk vastu, ütleme 0,3€ per kWh juurde.

Kui nii jabur ja ebaefektiivne viis oma kuuris elektri tootmiseks on teoreetiliselt konkurentsivõimeline, siis midagi on väga valesti.

lisaks annab generaator 2/3 jääksooja,mida praegu hädasti vaja ehk ise tootmine hakkab ära tasuma ca 300eur/Mwh
hexhex
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Dec 2021 19:21

hexhex wrote:
oliver253 wrote:Kui nii jabur ja ebaefektiivne viis oma kuuris elektri tootmiseks on teoreetiliselt konkurentsivõimeline, siis midagi on väga valesti.

lisaks annab generaator 2/3 jääksooja,mida praegu hädasti vaja ehk ise tootmine hakkab ära tasuma ca 300eur/Mwh


Tublid foorumlased! Te saate kenasti aru, kui jabur kogu see avatud turg on ja elektribörs. Jaburdust kirjeldabki hästi see, kui enda diiselgenekas hakkab ära tasuma. Muideks jääksoojust saab kenasti ära kasutada ka vee soojendamiseks. Ma muideks hakkangi tasapisi uurima, millist genekat majale osta, mina enam seda tsirkust kaasa ei tee.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hexhex » 06 Dec 2021 19:28

spl wrote:
hexhex wrote:
oliver253 wrote:Kui nii jabur ja ebaefektiivne viis oma kuuris elektri tootmiseks on teoreetiliselt konkurentsivõimeline, siis midagi on väga valesti.

lisaks annab generaator 2/3 jääksooja,mida praegu hädasti vaja ehk ise tootmine hakkab ära tasuma ca 300eur/Mwh


Tublid foorumlased! Te saate kenasti aru, kui jabur kogu see avatud turg on ja elektribörs. Jaburdust kirjeldabki hästi see, kui enda diiselgenekas hakkab ära tasuma. Muideks jääksoojust saab kenasti ära kasutada ka vee soojendamiseks. Ma muideks hakkangi tasapisi uurima, millist genekat majale osta, mina enam seda tsirkust kaasa ei tee.


kiirelt ei suutnud väikseid veesärgiga diisel või propaanigeneraatoreid leida-kõik alates 20kw (60kw sooja),eramajale aitaks ca 4-6kw genekas.
hexhex
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Dec 2021 20:59

https://majandus.postimees.ee/7402538/elektrihinna-tous-on-pannud-rootsi-diislikutust-poletama

Rootsi energiaettevõte Vattenfall AB lülitas mõned oma tagavara diiselgeneraatorid sisse, kuna külmad ilmad on toonud kaasa nõudluse ja hindade hüppelise tõusu.

Mind üllatas, et isegi neil diisli peal asjad.

---

to hexhex,

selle soojusvaheti ehitamine sumbutile pole eriti keeruline DIY päevake teha.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Dec 2021 21:14

Rootslased kiruvad miljööparteid, kelle juhtimisel (marginaalne osa parlamendihäältest, aga said kaalukeeleks, et iga hinna eest välistada põlisrootslaste pääsemine valitsusse) on asutud sulgema tuumajaamu, probleem selles, et kord suletud jaama enam avada ei saa - kiirgussaaste tõttu seal ehitustöid ette võtta ei saa.
Riigi TV soovitab valida aega, millal tolmu imeda jne. Mina olen ka lollis hinnatsoonis - temperatuur on madalam kui Lõunas, aga hind on sama kalis kui Lõunas. Kirunas on elekter odavam, aga termomeeter näitas seal hiljuti - 40 kraadi. Huvitaval kombel Soomes hinnatsoone ei ole ....

Eelmisel aastal samal ajal oli elekter 0,42 SEK per kWh nüüd 124,26 SEK per kWh.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hexhex » 06 Dec 2021 21:35

td wrote:Rootslased kiruvad miljööparteid, kelle juhtimisel (marginaalne osa parlamendihäältest, aga said kaalukeeleks, et iga hinna eest välistada põlisrootslaste pääsemine valitsusse) on asutud sulgema tuumajaamu, probleem selles, et kord suletud jaama enam avada ei saa - kiirgussaaste tõttu seal ehitustöid ette võtta ei saa.
Riigi TV soovitab valida aega, millal tolmu imeda jne. Mina olen ka lollis hinnatsoonis - temperatuur on madalam kui Lõunas, aga hind on sama kalis kui Lõunas. Kirunas on elekter odavam, aga termomeeter näitas seal hiljuti - 40 kraadi. Huvitaval kombel Soomes hinnatsoone ei ole ....

Eelmisel aastal samal ajal oli elekter 0,42 SEK per kWh nüüd 124,26 SEK per kWh.


minu väide,et 20 kw el gen toodab 60kwh sooja oli vale,tegelikult 40kwh.

kas 124,26 sek per kwh ehk 12,3 eur kwh ehk 12000eur mwh on reaalne?siis oleks kõigil juba oma genekad ja võrgust ei ostaks keegi-rohepööre kannataks kõvasti.
hexhex
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Olen » 06 Dec 2021 22:25

teretere wrote:
Võibolla tasuks teha väikene korrektuur oma toodetavasse pläusti.
(Ja ei ole varjatud sõnumeid/koode, dress codele pole vaja tähelepanu pöörata, rituaale ei viida läbi, president T.d ei mainita, kulla/hõbeda hinda ei manipuleerita, mütse peas pole jne jne.)


Poolt
Olen
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Dec 2021 22:33

Küllap see el. hind oli max välja valitud ajaperiood.
Diisli hind on ka bentsukas juba ligi 20 SEK siin ja miljööpartei tahtis seda tõsta veelgi.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hexhex » 06 Dec 2021 23:07

td wrote:Küllap see el. hind oli max välja valitud ajaperiood.
Diisli hind on ka bentsukas juba ligi 20 SEK siin ja miljööpartei tahtis seda tõsta veelgi.

2eur on siiski 3 kwh+6kwh sooja ehk 9kwh energiat 2eur eest,mis tundub tänaste hindade juures siiski hea.
hexhex
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Dec 2021 00:23

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Dec 2021 00:44

hexhex wrote:
td wrote:Küllap see el. hind oli max välja valitud ajaperiood.
Diisli hind on ka bentsukas juba ligi 20 SEK siin ja miljööpartei tahtis seda tõsta veelgi.

2eur on siiski 3 kwh+6kwh sooja ehk 9kwh energiat 2eur eest,mis tundub tänaste hindade juures siiski hea.

vaatasin järgi, keskmine hind 1-7 dets on siiski ligi 2 SEK per kWh + maksud ja ülekandetasud
(ei saa eriti usaldada internetikommentaare, kuigi mõni tund võis selline hind tõesti ka olla)

nov. kuu eest on minule saadetud arvel siiski keskmiselt 1,06 SEK per kWh ilma käibemaksuta, maksud ja ülekandetasud muidugi juurde
60 % elektrist tuli aatomielektrijaamast, 32 % oli taastuvenergia, ülejäänud fossiilenergia
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Dec 2021 00:55

mida hekki ... mõned berearstid on puhta lolliks läinud
https://www.youtube.com/watch?v=OgkJ7G9iip4

see uim on ikka võimas
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 07 Dec 2021 02:33

mida hekki ... natsid tegutsesid juba enne natse ...

Aastal 1918 rajas Uus-Meremaa tsinksulfaadiga täidetud inhalatsioonikambrid.
Rongiga sõitmiseks pidid inimesed esitama paberid, mis tõendasid, et neid on ravitud.
Avalikkusele valetati ja neid julgustati nendes kambrites tsinksulfaadi udu sisse hingama – protsess, mis väidetavalt desinfitseerib kopse ja kurku ning kaitseb nakkuste eest. Tegelikkuses põhjustas tsinksulfaadi sissehingamine kopsu- ja kõrikahjustusi. Usaldasid "teadust".

https://nzhistory.govt.nz/media/sound/i ... on-chamber
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 07 Dec 2021 02:39

spl wrote:Ma olen tuulegenekaid ehitanud ja võin rääkida reaalsetest kogemustest. Talvel loota tuulegeneka peale, on nagu loota, et hommikul munete kuldmuna.

Nagu läheb üle -15 kraadi ! Sisuliselt 0 tuult. Meil ka see probleem, et Auvere elektrijaam järjekordselt katki. See minu meelest vaid katki ongi pidevalt, imelik et EE'lt ei nõuta mingeid trahve, kirjutatakse kõik tarbija kraesse. Nüüd ootan huviga, kuidas kõige külmemal ajal varsti hakatakse kaableid hooldama 8-)

Ja ärme unusta, et Auvere rajas General Electric. Eks nad on muidugi üksjagu kukrut kergendama pidanud jamade ja praagi pärast, aga loodetavasti tuleb neil veel kassaluugi juurde astuda. Eks osa GE-lt saadud rahast on EE oma klientidele trahvideks maksnud ja maksab veel, aga põhisüüdlane on GE.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 07 Dec 2021 02:46

td wrote:mida hekki ... mõned berearstid on puhta lolliks läinud
https://www.youtube.com/watch?v=OgkJ7G9iip4

see uim on ikka võimas

Läila lipitsemine tõepoolest!
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 07 Dec 2021 02:51

Kas see vastab tõele?

"Mitte keegi ei räägi sellest, et elektrit müüb Eestis peaministri lapse isa."
NB: Tsitaadi autor toimetusele teada
#NELLITEATAJA
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Dec 2021 09:13

Absoluutselt vastab tõele (Elering), lisaks on PM varem olnud seotud ka tuuleenergia firmadega (umbes sel ajal, mil lapse soetasid). Sellest olen varem siin juba kirjutanud.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 106 guests