Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 13 Feb 2019 01:08

spl wrote:Ma isegi teoorias oleks EKRE't võinud valida, aga siis kui nägin, kuidas nad üldse ei adu rahade teket ja kuidas olematut raha jagati. Siis tuli blokk peale.

Kui valik on laias laastus:
* raha haldamise võime on piisav, aga nii et eestlaste tulevik saab olema nagu liivlastel Liivimaal.
* peale raha tekkega tutvumist selgub et lubatud küllust ei saabu ja hullemaks ei lähe, aga saabumata jääb multi-kultistan ja eestlastel on edaspidi otsustusõigust kohaliku elu korraldamisel.
Ehk lühemalt: Kellele teie, Eesti ettevõtjad, jõukat Eestit üldse loote, kui rikkaks saades eestlasi siin enam pole?
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Feb 2019 04:02

Hmmm... Ma olen hämmingus ja vapustatud. Skännisin isa dokumenteeritud käsikirjalist sugupuud arvutisse. Saan vaadata 7 põlve tagasi (nagu enamus maarahvast siin ehk Põhjasõjani). Ja mis selgub - minu isa isa isa isa isa isa isa elas umbes sama koha peal, kust oli pärit minu isa. Noh, nii ca 5 km raadiuses. Ja praegu toimetab seal lähedal minu onupoeg. Vaat need on juured! Proovisin leida sama nimega talu, kust esivanem pärines, aga sellist ei olnud maakatastris siiski.
Sain teada ka seda, et vanaisa isa rajas talu samuti sinna lähedale (suri 1917) ning hiljem tolle naabermaal elas minu tädi. Veel sain teada, et mõned külainimesed, kellelest minu isa mulle on rääkinud, olid samuti meie kauged sugulased, üks nendest oli sündinud 1855, aga mina tean seda, kuidas isa poisikesena talle untsu tegi (vanamehel oli komme käia võõrast metsast puid varastamas).
See on võimas tunne ja paneb küsima, mida mina teen võõral maal ja miks mind pole seal, samas külas, onupoja lähedal. Onupoeg on vanem, kuid tema isa oli noorem, mina tean küla lugusid palju varasemast ajast, kuigi pole seal kunagi elanud ... Onupojal kahjuks poega pole.
Järgmisel aastal saab 100 aastat minu isa sünnist. Ema veel elab.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby K » 13 Feb 2019 13:18

https://ekspress.delfi.ee/teateid_elust ... d=85301863

Kogu see lugu ilmneb veel pikantsema kastmes.
Kas meid on pandud osalema mingisse sepitsetud näidendisse? Ei usu juhuslikku eksitusse.
K
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Feb 2019 13:38

Inimene reeglina teab, kus on ja mida teeb (v.a. vaimuhaiged). Seega, kui haigus on välistatud, on tegemist teadliku valetegelikkuse loomisega ehk VALETAMISEGA. Järgmine küsimus on, missugune on selle valetamise motiiv ehk kes lootis sellest kasu lõigata. Naine ise? Naise lähedased ja/või tuttavad (veensid naist osalema näidendis)? Esimese mõttena jääb sõelale, et oli vaja luua kuvand võõravihast. Kellele see oli kasulik? Esiteks, rahvuslike jõudude vastastele ehk globalistidele. Teiseks, nn. "rahvuslikele jõududele", kes ise tahavad olla valitsemas. Kolmandaks, võibolla tõesti kellegi (või inimgrupi) haiglane soov äratada tähelepanu ja kaastunnet, aga sellist tähelepanu saaks ka ju muul moel hankida. Neljandaks, antud sündmus leidis aset, kuid teisel ajal ja teises kohas - siis jääb arusaamatuks, miks oli ohvril vaja selle avalikustamisel aega/kohta muuta. Viies võimalus on muidugi ka: politsei uurijad eksivad või valetavad, aga jällegi - milleks?
Valesüüdistused vägivallas pole miskit haruldast USA ühiskonnas, reeglina valekaebaja pääseb suht väikese karistusega. Viimane skandaal oli ju valge koolipoisi ilmemõrv indiaanlasest Vietnami veterani vastu (ehk elukutselise provokaatori vastu, kes teenis sõjaväes aega külmkapi operaatorina nagu hiljem selgus).

"Kas laimab võõra kadedus ...."
Ei ole midagi uut siin ilmas.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Feb 2019 15:02

Samamoodi väidetavalt "rünnati" lapsevankriga meest, selgus et see oli ka tahtlikult lavastatud. Sotsiaalmeediat, kes usub, sellel ikka tõsiseid vaimseid probleeme. See selline solgipang, et 85% infost jama.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Feb 2019 15:51

Eks paljud meie politiikud diplomid saanud mingit moodi nihverdades, kes see eelmine poliitik oli, kes oma doktoritöös copy ja paste tegi. Irff Vakra vabandus oli hea, et justkui tema pealt oleks maha kirjutatud :lol: :lol: :lol:

----

Ooo juba uus vabandus, krt see parem kui "Pikker" :lol: :lol: :lol:

Rainer Vakra plagiaadisüüdistusest: lõputöö kirjutamise aegu olid reeglid «pehmemad ja arusaamatumad»

Ma ka justkui olen natuke ehk isegi vanema ajastu lõpetaja, ma küll ei mäleta, et meil oleks lubatud diplomitöös võtta teiste töö ja teha copy ja paste. Mul vist kehv mälu 8-) Tsiteerimine tähendab vaid osalist teksti (mõned read max) ning siis PEAB olema viide algallikale.

---

Plagiaadi ohver: ma isegi ei teadnud, kes on Rainer Vakra
https://www.postimees.ee/6522353/plagiaadi-ohver-ma-isegi-ei-teadnud-kes-on-rainer-vakra
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Feb 2019 16:03

Kerge iroonia, meie tulevik pidi ju olema teadmistepõhine majandus :ugeek:

Galerii: teadlaste meeleavaldus Stenbocki maja ees
https://novaator.err.ee/909988/galerii-teadlaste-meeleavaldus-stenbocki-maja-ees
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 13 Feb 2019 16:48

spl wrote:Kerge iroonia, meie tulevik pidi ju olema teadmistepõhine majandus :ugeek:

Galerii: teadlaste meeleavaldus Stenbocki maja ees
https://novaator.err.ee/909988/galerii-teadlaste-meeleavaldus-stenbocki-maja-ees



Kui energiasisend(ERoEI) langeb,siis kõigepealt saavad pihta komplekse ühiskonna kõige kompleksemad kihid.

https://duckduckgo.com/?q=kaupo+vipp&t= ... 6XTsySOgn0
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Feb 2019 21:09

Vakra vabandusi vaadates on raske mitte kõvasti naerda :P Nüüd vend nägi okei, vabandused ei toimi, kasutame kurikuulsat poliitiku strateegiat. Peidame ennast ära ja loodame, et skandaal vaibub. Enamasti jäädakse "haigeks" või minnakse puhkusele.

---

USA võlg kasvab iga 4,3 päevaga Eesti riigieelarve võrra
https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2019/02/13/usa-volg-kasvab-iga-43-paevaga-eesti-riigieelarve-vorra

USA riigivõlg tõusis sel nädalal rekordilise 22 triljoni dollarini :shock: :shock: :shock:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Feb 2019 23:35

Youtubega siis varsti kõik ?

Ansip: EL jõudis autoriõiguste reformis esialgse leppeni
https://majandus24.postimees.ee/6522778/ansip-el-joudis-autorioiguste-reformis-esialgse-leppeni
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2019 00:14

K wrote:Ühe eesti mehe valimiseelsed mõtted.
http://objektiiv.ee/tiit-madisson-iga-r ... litsejaid/

Jah, arukad mõtted. Millegipärast kujutati seda meest omal ajal natuke totakana. Sügav sisu, suur elukogemus. Nooremad võiksid kuulata ja lugeda.
Last edited by td on 14 Feb 2019 01:07, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2019 00:18

spl wrote:Rainer Vakra plagiaadisüüdistusest: lõputöö kirjutamise aegu olid reeglid «pehmemad ja arusaamatumad»[/url]

MA ei õigusta aga püüan mõista. Tõesti oli mingi aeg "vabadus" kirjutada suht suva teksti, polnud kritiseerijaid ja eeskujusid, seda peeti mõnes kohas normiks. Aga seepärast ongi igasugu tuututajaid sattunud liiga kõrgetele okstele. Minu jaoks see mees on ka tühi koht, leige õhk väljub suust, kui midagi püüab seletada.

---
See, kuidas Tallinna ülikoolis oli võimalik, et kaitstakse niisugune töö, mille kohta selgub, et ei juhendaja ega komisjon ei suutnud kasvõi selles asjas nõu anda kui oli viidata vaja või tõesti siis vahele astuda, kui tegemist niisuguse asjaga oli, mida peab praegu Tallinna ülikool klaarima, et mis siis tegelikult juhtus.

https://www.err.ee/910298/lauristin-pet ... t-taanduma

Hmmm ... sama kui "Tartu kilud"
Last edited by td on 14 Feb 2019 01:25, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2019 00:23

spl wrote:Plagiaadi ohver: ma isegi ei teadnud, kes on Rainer Vakra
https://www.postimees.ee/6522353/plagiaadi-ohver-ma-isegi-ei-teadnud-kes-on-rainer-vakra

Poliitik hr. Ligi emapoolne suguvõsa on (vist) "Moora". Selline seos tekkis, võibolla ei oma see antud juhul tähtsust. Vale on muidugi vale ikkagi. Vale ilmsikstulek enne valimisi aga ei pruugi olla juhus.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2019 00:31

Sirvin siin omaenda sugupuu kroonikat (ma ei ole hr. Ligi ega mõne prominentse poliitiku sugulane :twisted: ). Kes sõidab Tartust Otepää poole suusatama, siis selline huvitav faktike, et vanasti (ca 1920-ndad ja varem) oli Nõuni rahval kombeks Kastolatsi juures lõigata metsas ühele kuusele rist, kui mõnda omastest Otepää kalmistule viidi. Vanasti olla seal neid ristiga kuuski olnud palju, nüüd on see komme kaduma läinud.

Lisaks torkab silma see, et peaaegu kõigil on noore pere alustamisel olnud raske, pole olnud kohta kus elada, isegi rendipindadega oli raskusi. Ikka tuli ette ka vallaslapsi. Ja surm oli ikka noortel ja lastel väga agar "külaline". Ei tahagi kohe mõelda sellele kaotusvalule, mida vanemad pidid tundma .....
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2019 00:53

Lapiku maa teooria sai natuke tuge juurde. :P
https://heureka.postimees.ee/6520462/ko ... s-lapikuks

Päris huvitav, missuguse mehhanismi abil muutuvad taevakehad lapikuks? Mingi kosmiline press? :lol:
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2019 01:15

spl wrote:Kerge iroonia, meie tulevik pidi ju olema teadmistepõhine majandus :ugeek:

Galerii: teadlaste meeleavaldus Stenbocki maja ees
https://novaator.err.ee/909988/galerii-teadlaste-meeleavaldus-stenbocki-maja-ees

Raha jagamine on sisult sotsialistlik tegevus. Sotsialismi viljastavaid tingimusi me teame. Samas, kapitalismi hukutavat mõju haritlastele samuti.

Ideaalses maailmas võiks vist olla nii, et haritud (äri)inimene teab, mida tahab ja tellib teadlastelt uurimuse, mis lahendab tema probleeme ja uudishimu - siis saavad mõlemad rahuldatud ja edasi arendatud ning jäävad ära uurimused teaduskraadi pärast (mis on ju muutunud eesmärgiks iseendas). Aga see on muidugi utoopia. Miks näiteks programmeerijad ei korralda valitsuse ees rahastamise suurendamist nõudvaid aktsioone? ( #learntocode :twisted: ; võibolla sobiks ka Vakrale)

---
Kõrgharidus on läinud massidesse ja see on viinud kõrghariduse lati alla. USA-s räägitakse lausa haridussüsteemi mullist, mis millalgi lõhkema peab). Isegi keskealised inimesed pole veel oma õppelaenu suutnud kustutada - sest "investeering" haridusse pole toonud loodetud tulu. Sada aastat tagasi püüdsid vanemad anda vähemalt ühele lapsele hea hariduse (teisele jäi talu), sest haridus tagas elus läbilöömise. See mõttekäik on säilinud (nii nagu on säilinud teatud austus/usaldus laserprinterist välja tuleva möga suhtes) ja buumikäitumises võibolla isegi võimendunud. Aeg silmad avada ja õppida elukutse, mis toob leiva lauale, diplomi tähendus on devalveerunud. Erandiks on väga elitaarne kool, kuhu uusmarksism pole sisse murdnud (reaalteadused? inseneriteadused? meditsiin?)
Jaotuskõvera vastu ei saa, +2SD ja rohkem on alati vaid teatud osal rahvastikust, püüd seda laiendada viib hariduse mõiste devalveerumisele.
Last edited by td on 14 Feb 2019 01:46, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 14 Feb 2019 01:39

td wrote:
spl wrote:Plagiaadi ohver: ma isegi ei teadnud, kes on Rainer Vakra
https://www.postimees.ee/6522353/plagiaadi-ohver-ma-isegi-ei-teadnud-kes-on-rainer-vakra

Poliitik hr. Ligi emapoolne suguvõsa on (vist) "Moora". Selline seos tekkis, võibolla ei oma see antud juhul tähtsust. Vale on muidugi vale ikkagi. Vale ilmsikstulek enne valimisi aga ei pruugi olla juhus.

Ma olen pikalt oodanud, millal plagiaadi ja autorluse tarkvaraga näritakse läbi mõned rohkem või vähem salapärased (autoreid siiani kiivalt varjanud... keegi ei mäletavat les kirjutas jne. ) dokumendid. (Otsitakse salapäraseid autoreid) Kui ajakirjanikud pärast Vakra rappimist selle ette võtavad, siis ... :lol: :lol: :lol: Nii mõnegi partei olulised tegelased ja häälemagnetid saaksid sulevabaks võimalik, et ka kogu partei maine...ja hulk tähtsaid riigiameteid vajaksid uut mehitamist.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2019 01:48

Tartus oli üks meditsiiniprofessor, kes ikka armastas öelda, et mida kõrgemale ahv ronib, seda kaugemale ta paljas (punane) p.rse paistab. Pidas silmas parteilasi, kes püüdsid teha karjääri meditsiini alal. :lol: (ei kehtinud nende suhtes, kes pidid astuma parteisse, et jätkata karjääri)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2019 01:59

projekteerija wrote:Ma olen pikalt oodanud, millal plagiaadi ja autorluse tarkvaraga näritakse läbi mõned rohkem või vähem salapärased (autoreid siiani kiivalt varjanud... keegi ei mäletavat les kirjutas jne. ) dokumendid. (Otsitakse salapäraseid autoreid) Kui ajakirjanikud pärast Vakra rappimist selle ette võtavad, siis ... :lol: :lol: :lol: Nii mõnegi partei olulised tegelased ja häälemagnetid saaksid sulevabaks võimalik, et ka kogu partei maine...ja hulk tähtsaid riigiameteid vajaksid uut mehitamist.

Süsteemsele läbirappijale igatahes siis Bonnieri preemia paistab....

Hmmm....
http://kultuur.rae.ee/ilus-on-ikkagi-isamaa-pale/
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2019 02:09

Täna tegin avastuse, et meie klassist on tulnud 3 radioloogi (üle poole klassist läks arstiteaduskonda, enamus ka lõpetas).
Venna klassist tuli aga mitu akadeemikut.

Mõlemal juhul oli selline põlvkondade vahetuse aeg. Omamoodi "võitjate põlvkond".
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 14 Feb 2019 02:17

oliver253 wrote:
spl wrote:Üks põhjus, miks elektriautode masslevik poleks hea, on elektrihind. Meil läinud see, koos võrgutasudega juba taevasse + kallineb veelgi. Siis tekiks olukord, kus ka ööelekter võrdsustuks päevasega, sest suurem laadimine oleks öösel. Teine asi on see, et ntx maapiirkondades ei pruugi elektrivõrgud vastu pidadagi, laadimisvoolud ikka päris suured. Kiirelaadimisest ei hakka rääkimagi, seda ei saa küll keegi eriti kodus lubada.


Elektriautod niipea laiatarbekaubaks nagunii ei muutu, kuid see on üks koht, kus päikesepaneelidel on jumet. Ei ole vaja oma akupanka ega elektrit võrku müüa. Kui garaaži katus on paneele täis, igapäevased vahemaad väga suured ei ole ja auto saab päevasel ajal laadimispesas olla, siis pool aastat või natuke rohkem saab päikesega ringi sõita. Talvesarnasel aastajal kas ostetud elektri või obesega.


Ei hakka ennustama aga igasuguste vidinate elektrilisteks muutumine on nii mõneski siiani bensumootorite valdkonnas igasugusel kujul juba turgu raputamas või siis lausa peavooluks muutumas. Soomes näiteks tuvastati, et mitmekordselt kasvas mullu elektriliste paadimootorite müügimaht. Norras aga enamus müüdud sõiduautodest olid eelmine kuu (talv ju ikkagi) elektriautod või siis pistikhübriidid. Samas "vaeses" soomes on nende osatähtsus ikkagi veel olematu.
https://www.tekniikkatalous.fi/tekniikk ... ia-6758180
Skoda (ikkagi taskukohasem ja massidele suunatud bränd) avalikustas oma elektriauto unenäo: https://www.tekniikkatalous.fi/tekniikk ... da-6758169
Ning kui sellise hinnasildiga sõidukid ka meile jõuavad, siis võivad muutused statistikas olla üsnagi äkilised. https://newatlas.com/baojun-b100-gm-ev/50779/
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2019 02:23

K wrote:https://ekspress.delfi.ee/teateid_elust/mary-jordan-motles-valja-ekrelaste-runnaku?id=85301863

Kogu see lugu ilmneb veel pikantsema kastmes.
Kas meid on pandud osalema mingisse sepitsetud näidendisse? Ei usu juhuslikku eksitusse.

usun, et enne valmisi näeme veel mingeid etendusi
kui juhtub ime, et EKRE saab enamuskoalitsiooni, siis võibolla näeme ka moodsa aja esimest poliitilist atentaati Eestis (süvariigil ehk establishmentil on lihtsalt liiga palju kaotada) - trepilt kukkumine või õhtune ajuinvaliidistav läbipeks turvalisel linnatänaval
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2019 03:45

jälle uskumatu lugu: alaarenenud pidevalt haigele poisile ilmutab Jumal ja kahe aasta jooksul saab temast klassi targem poiss - ühes teises koolis, muidugi; nüüd 2 PhD-d jne.
https://www.youtube.com/watch?v=0GgAieY098I
kõige rohkem meeldis aga see, kuidas nende inimeste (ema ja poja) vahel oli armastus ja lihtsus, väga positiivselt mõjuv video
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2019 12:45

Raisk mul ametnikest kõrini ja nüüd kaeban seni, kuni tuleb lahendus. Olin kodust ära, pean palgatöölisena rohkem rändama, minu maa sees asub nö kuivenduskraav, seal suured pajud, aga nad ei kasva kraavis ja veevoolu ei takista. Ja nad kasvavad minu maa peal, nüüd mingid vennad on tulnud minu maalt kõik need ära niitnud ja sisuliselt üks pool nüüd mul põllu poole, kus tolm ja sitt hakkab maja peale nüüd lendama, privaatsusest rääkimata.

Saatsin kirja, öeldi et on kraavi servituut, ütlesin tean, aga see ei anna õigust tulla tegema töid ilma maaomaniku kooskõlastuseta. Ehk sisuliselt sul tuleb tuppa torumees hakkab lambist torusid puruks saagima. Elektrilevi kenasti teavitas kõigest ja kooskõlastas. Vald käitub nagu mingi kuningas eraomandi suhtes, kui asi ei lahene, pean vist õiguskantsleri poole pöörduma.

Et kas ongi nii, et suvalised tegelased võivad tulla ja laamendada sinu maal. Kuivenduskraav on sinu krundi osa, seal küll servituudi termin, aga see on sinu maa, sina haldad seda.

Sisuliselt mingi eriline ülbus alanud ja igasuguste austuse puudumine eraomandi vastu. Naisele ütlesin, seekord mina jonni ei jäta, kevadel valla tegelased tulevad oma kulude ja kirjadega siis sinna mingi suurt hekki istutama. Vallal kõik mu andmed olemas, et ei saa pöörduda vabanduse taha, me ei teadnud kes omanik. Kui ei tea, võtad Xtee ja teed päringu.

Mul tekkinud selline allergia igasugu amentike vastu, et ... jah jätan mõtted enda teada. Aeg oleks paarisloe teha ja kiiresti !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2019 14:07

:o :o see number on kolossaalne

Alkoaktsiisi tilkus eelarvesse üle 100 miljoni vähem kui oodati
https://majandus24.postimees.ee/6522852/alkoaktsiisi-tilkus-eelarvesse-ule-100-miljoni-vahem-kui-oodati
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 14 Feb 2019 14:44

spl wrote::o :o see number on kolossaalne ....

Tavaolukorras peaks mõned pead veerema (no nt JO oma)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 14 Feb 2019 14:48

spl wrote:Raisk mul ametnikest kõrini ....

Mina andsin servituudi kanal. trassi jaoks, aga lepingusse sai nö expressis verbis kirja et jah, hoodada võib, aga mistahes tööd teostatakse kinnisel meetodil, ja ühtegi labidatäit mulda ei liigu krundi piires mitte kuskile ja mitte kunagi. Ehk siis puurigu oma robo-mutiga uus kanal maa alla, või uuristagu ise nagu Vietnami sõjas.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2019 15:11

pop wrote:
spl wrote:Raisk mul ametnikest kõrini ....

Mina andsin servituudi kanal. trassi jaoks, aga lepingusse sai nö expressis verbis kirja et jah, hoodada võib, aga mistahes tööd teostatakse kinnisel meetodil, ja ühtegi labidatäit mulda ei liigu krundi piires mitte kuskile ja mitte kunagi. Ehk siis puurigu oma robo-mutiga uus kanal maa alla, või uuristagu ise nagu Vietnami sõjas.


pop Sina ja paljud meie nutikad, kas oskate viidata seadusele, kus vald võib tulla nö puhastama kraavi teie valduses nii, et nad ei pea teiega mitte midagi kooskõlastama. Ma ei leia küll mingi seadusepunkti, samuti polnud mingi force majore ka seal, et kuivenduskraav oleks kinni olnud. Siis nad peaks piltide kujul seda tõestama, ma igapäevaselt elan ja näen, kuidas vesi ülikiiresti vuliseb. Mind riivab hetkel see, et vald ei austa üldse eraomandit. Tulin koju ja mind tabas wtf moment täiesti.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 14 Feb 2019 16:04

mina soovitan - kui vald protestidele ei reageeri siis tuleb välja mõelda millist moraalset jne kahju nad tekitasid, siis vaadata kõige tugevamaid argumente siit:
https://www.riigikohus.ee/et/lahendid?
siis natuke vähem tugevamaid (aga laiema teemade ringiga, arvatavalt ka sinu oma) - siit:
https://www.kohus.ee/et/andmebaasid/koh ... ite-otsing
https://www.riigiteataja.ee/kohtulahend ... lused.html

..., ja teha nii et vallale saabuks kiri juba teadagi kust - siis on suht garanteeritud valveseisak su edasiste kontaktide peale.

Vajadusel istutagi pajud tagasi (kui otsest õigust eemaldada ei olnud).
Mul tartumaal kuskil sirtsusoos taheti kraavi puhastada maaparanduse jaoks, saadeti kenasti kõik pildid "enne-ja-pärast" ("pärast" osa joonistasin kusjuures ise), jne, PDF-na katastriväljavõte koos tööde plaaniga jne jne
pop
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests

cron