Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Oct 2020 12:10

Rr009 wrote:Pop.. Usu, nende soovid on suht lihtsad ja inimlikud, nad on suures osas nagu coca cola. Tahaks head, aga tegelikult mürk. Väga suur enamus on lihtsalt teadmatuses, et neid hakatakse pidevalt aastakümneid madalmas klassis hoidma. Korrastatud ja turvatud ala Aafrikas oleks neile parim lahendus..

See korrastatud ala Aafrikas - selle poolt olen 100%. Mul on tunne et maailm toimib tegelikult nagu gängsterijõukude kogum - lihtsalt on vaja ühte "ristiisa" kes asja nö stabiilsena hoiaks. Antropoloogiline inimloomus on läbi ajalöoo jäänud tegelikult suht samaks, mingil perioodil oli Altai ja Mongoolia tühermaadel ressursipuudus, kuid see-eest kiired hobused ja täpsemad vibud, no ja nii tulidki (järejekorras) peale nii hunnid, tshingiz-khaan, kui ka türklased. St - kui kuskil on midagi puudu siis kiputakse seda võtma mujalt jõuga (kui jõudu on) - ja ma ei kahtle et nt hiinlased teeksid sedasama. Seda muidugi ka tehakse, kui kasum on riskist suurem (Liibüa, Iraak).
Seega tundub et nii inimloomuses kui ka "riigi loomuses" on samuti seesama riski/kasumi hindamine, st. USA globaalse teerulli eest kaitseb mingil määral Venemaa tuumavõimekus, Hiina (esialgu pehme) teerulli eest .... Doonald (kah esialgu, vist), ja väiksemate omavahelist nagelemist väldib International Criminal Court (riigijuhtide tasemel), ja ka ÜRO. Iseasi on see et medali teine külg (st mis nende rahustruktuuridega kaasneb) on suht määrdunud ja saaks palju puhtam olla.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Oct 2020 13:24

oh jeerum, see maailm saab hukka kui maailmas on antud sõnaõigus meesnaistele, ei saa aru, kas nad onod või gavnod. Ehk kadedus, kui ilus pilt, siis hakkavad need vuntsidega naised röökima.

https://kroonika.delfi.ee/91326741/foto-soome-peaminister-sanna-marin-sattus-rindade-parast-skandaali-kas-toesti-on-see-pilt-liiga-paljastav
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Oct 2020 13:30

spl wrote:oh jeerum, see maailm saab hukka kui maailmas on antud sõnaõigus meesnaistele, ei saa aru, kas nad onod või gavnod. Ehk kadedus, kui ilus pilt, siis hakkavad need vuntsidega naised röökima.
https://kroonika.delfi.ee/91326741/foto-soome-peaminister-sanna-marin-sattus-rindade-parast-skandaali-kas-toesti-on-see-pilt-liiga-paljastav

Kui see oleks valitsusjuhi ametlik pressifoto siis ühineksin vist "оно"-dega. Kuna see on aga isiklik instagram siis "tehku järgi või maksku kinni" :P
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Oct 2020 13:33

pop wrote:
spl wrote:oh jeerum, see maailm saab hukka kui maailmas on antud sõnaõigus meesnaistele, ei saa aru, kas nad onod või gavnod. Ehk kadedus, kui ilus pilt, siis hakkavad need vuntsidega naised röökima.
https://kroonika.delfi.ee/91326741/foto-soome-peaminister-sanna-marin-sattus-rindade-parast-skandaali-kas-toesti-on-see-pilt-liiga-paljastav

Kui see oleks valitsusjuhi ametlik pressifoto siis ühineksin vist "оно"-dega. Kuna see on aga isiklik instagram siis "tehku järgi või maksku kinni" :P


Jep õige täpsustus ! Tegemist isikliku instragrami kontoga. Kohe kolemoorid röökimas, kõige inimelikum, et nende kisa jõuab meediasse ja suures mahus ;)
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Oct 2020 13:37

USA valimised päris huvitavad https://maailm.postimees.ee/7074039/ajalooliselt-tapne-kusitlus-ennustab-trumpile-havingut Eks me ennegi neid uuringuid näinud, samas Trumpi dünastiale oleks see lõpp. Ka ärile, kui kuulsin viimaseid numbreid. Ameerika meedias räägitakse ka, et teade Trumpi, ei tule sellest rahumeelne üleandmine. Ma ei saa ikka aru, mida see tähendab. Kas Trump annab valimised kohtusse või laseb 1000x hääli üle lugeda, venitab viimase hetkeni, et pukis olla. No mitte ei mõista seda terminit antud juhul.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Oct 2020 14:39

see vaidlus läheb ülemkohtusse (vist mingi jaanuari keskpaik on selle etapi lõpptähtaeg) kuhu see uus konservatiiv tahetakse määrata RBG asemele. Vaidluse sisuks on mh "covid-rezhiimis" posti teel laekunud sedelite kehtivus-kehtetus, jms. 25. konstitutsiooniparandust (presidendi eeldatav vaimuhaigus) üritavad demokraadid võibalt ka, jms. Selle kampaania käigus üritavad kõik kõike (nagu alati) ainult et natuke rohkemgi veel. Võibalt ka JB haigestub-paraneb kui see vähegi sentimenti muudab, jms.

Tundub et inimesi tapetakse selle kampaania käigus siiski vähem. DT<->HC kampaania ajal libisesid banaanikoorel järjest ja fataalselt suht suur arv inimesi, alates mingist IT tegelasest kes Hillary e-posti servereid kruttis, jne jne, kuni mingite "washington madam" -teni välja - et need siis voodivõimekuse infot parimale pakkujale müüma ei hakkaks.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Oct 2020 14:47

aga gallupi osas - ise ootan 3 Nov pigem ära, on ka risti vasutpidiseid gallupeid
https://www.zerohedge.com/political/pol ... e-november

asi selles et kui Antifa saab lõhna ninna et mingi kohalik/naaber on DT toetaja, siis see on toetajale otseselt kõrgendatud terviserisk. Seetõttu paljud DT fännid suruvad rusikat vaikselt taskus, põhimõttel "valimistel näeme, raisk"). Mõned julgemad üritavad seda ka välja näidata oma nanopanuse andmiseks üldisesse sentimenti, aga riskivad sealjuures üsna palju.

Seega, osad DT toetajad on "sleeper-cells", erinevalt JB (kõlab nagu viski :) ) toetajatest - ja seal võib olla hoopis vastupidine effekt (lause algusest tulenevalt).

===============
natuke semantikast-semiootikast: maailmas on moodustisi nimega "rahvademokraatlik vabariik", ja iroonilsel kombel nimetatakse nii valdavalt diktatuure. Samas "rahvademokraatlik" on justkui väljend "surmav mõrv", või siis "süvendatud auk" või "eenduv mägi", ühesõnaga - "vedel vedelik". Lisades "dēmos" (rahvas) ja "kratos" (võim) saab siis "rahva-rahva" vabariigi. Ja samas on USA -s vastanduvateks poolteks demokraadid ja vabariiklased ("res publica", ehk siis (ladina keelest) otsetõlkes "avaliku ruumi (õigus)", või siis Eesti õigussüsteemi terminites "avalik õigus", st reeglistik kodaniku suhete reguleerimiseks riigiga, ja mitte see millisest hirmust kannustatuna lambakari (nt "enamus" e rahvas e. demos (koos oma võimuga)) ja millises suunas just parajasti jooksma hakkab.
Mul on tunne et fookus viimasele (vabariik) on olemuslikult stabiilsem (mis ei välista et maksude suuruse/riigieelarve üle võiks otsustada rahvas otsesemalt, tulenevalt reeglitest ja sellest mis ulatuses reeglite jõustajat (st kui "paksu" riiki) üldse vaja on).

Ja kõige lõpuks on iroonia ka selles et et just konservatiive tembeldatakse populistideks (samas puhtkeeleliselt on demokraadid populistid juba nö "by definition", ainuke vahe et teine termin on ladina mitte kreeka keeles).

sellised keeleminutid/uitmõtted siis
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Oct 2020 15:34

Tänud pop, aga kas siis tõesti seni Trump on edasi president, kui järjest asju kohtusse annab ? Ta jõuab siis meelega niipalju ...ta teha, et ma ei kujuta ette isegi seda globaalselt.

Öeldakse, et kõige hullem inimene on see, kes ei oska kaotada ! Nartsissistil pole sellist terminit nagu kaotus, pigem asendab selle alati kättemaksuga.

Samas üldse ei imesta, kui ameeriklased jätkavad seda DT tsirkust nagu meil EKRE valijad, selliseid hillbillies terve riik täis, kes DT eelistab.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Oct 2020 16:01

spl wrote:/.../ameeriklased jätkavad seda DT tsirkust nagu meil EKRE valijad, selliseid hillbillies terve riik täis, kes DT eelistab.

Nojah, küsimus jääb et miks siis demokraadid ei suutnud kokku panna sõnumit mis hill-billie -sid (ehk suuresti Apalatshide ahelikuga kokkkulangevate osariikide) elanikke kõnetaks ? Selle asemel suutis HC (PR mõttes) otse "ventilaatorisse s-ttuda", sildistades seda osas valijaskonnast "deplorables" (mitte te ma nüüd HC fänn oleks - praegu oleks siis Süürias üks suur pommiauk ja ISIS'e kalifaat, rääkimata muudest kohtadest mis on osutunud "veel mitte küpseteks" eksporditud demokraatia vastuvõtmiseks (ingl on hea väljend "to embrace").
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby is4 » 12 Oct 2020 18:55

spl wrote:
Tegelikkuses ma mõistnud, et tihti omavalitsused ei tahagi, et midagi väga avalikult välja tuleks. Inimesed võivad ju protestida ja keegi ka kohtusse asja anda, see on nii ! Sama on RMK lageraietega, kõik üritatakse kiiresti ja salaja teha, et mõni teadlik inimene, ei märkaks.


Selleks, et asi ära teha endale sobivalt saab mõningatel juhtudel kasutada ka info tükeldamist, eri aegadel ja alapunktide all avaldamist ja seda pideva voona. Lõpptulemusena listist maili teel info tuleb, aga mitte tervikliku pildina vaid sassis puzzlena, mida tavaline kodanik kokku reeglina ei pane (ei oska näiteks kahtlustadagi, et peaks seda tegema - on ju KOV poolt antud avalik ja väga tihe info).
Kui ikka iga nädal kolm kirja tihedate punkhaaval loeteluna stiilis, et kus keegi koerakuudi projekteerimistingimused, eelmise kuudi lammutusloa, lammutuse vastuvõtu akti, ehitusloa uuele kuudile, parandused kasutusloa saamiseks, kasutusloa saamine ja pagan teab mida veel ... - nu siis ei jõua keegi enam lugeda. Ja kui välja tuleb see mida enamus ei soovi (poole vähemate uudisnuppude arvuga muidugi) - siis on ju teavitatud, tähtajad vaidlustuseks antud ja jokk.
Tegu siis teooriga, kas praktikas tehtud, seda ma ei tea.
is4
 
Posts: 235
Joined: 24 Jan 2011 20:02

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Oct 2020 19:22

is4 wrote:
spl wrote:/../Selleks, et asi ära teha endale sobivalt saab mõningatel juhtudel kasutada ka info tükeldamist. /..../Tegu siis teooriga, kas praktikas tehtud, seda ma ei tea.

Ega vist ei olegi niiväga teooria, ma ise oskan küll seadusi lugeda aga mõnest KOV ülesriputatud suvalisest "asjaõiguse objekti" kuulutusest on suht raske aru saada, isegi kui korraga esitatud. Eriti puudutab see sõnastuse selgust olemasolevate koormiste osas, või siis lepinguga kaasnevate lisakohustuste osas.
==================
Ma ei ole päris kindel kas EKRE on "hea halduse" jõutaja piisavalt (KE seda ei ole, ega ka saa olema lähitulevikus). Pole ka uurinud (kui seda infot üldse on), kuidas jagunesid kabineti vms. hääled nt kasvõi PortoFranco toetuse andmisel (ma pole kunagi uurinud kas prokollid on avalikud. Tavapäraselt ametlikult pressikonverentsil öeldakse "valitsus otsustas" - koos misiganes kaasneva sooja õhuga/õhuvõngutamisega mis pööblile pressikonverentsil etendatakse (a la "olin küll vastu, ja väga raske südamega ...." (lasin siiski samuti rahvale kõrges kaares)). Analoogia põhjal - meil ei käi ju nii et "riigikogu otsustas" (abstraktselt ja anonüümselt) - on konkreetsed inimeseed konkreetsete häältega. Samuti on ministrid reeglina nagunii riigikogu kohast loobunud saadikukandidaadid, seega poliitilised nagunii (lisaks ministri kui sellise poliitilisele ametikohale), seega peaks kabineti hääletusotsused olema sama läbipaistvad (v.a. riigikaitse vms asjad).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Oct 2020 21:13

https://www.err.ee/1146128/valitsus-plaanib-kolmandate-riikide-tudengitele-oppemaksu-kohustuslikuks-teha

Nii naa osaliselt õige, samas ei pea Eesti maksumaksja toetama välistudengeid. ITK taha varjumine on ületanud kõik piirid, pole need välismaa tegelased mingist poolest niivõrd üle meie õppuritest. Siin peaks eristama, kui tulevad tudengid, kes matemaatikas ülimalt head ja suudavad krüptoloogiat / masinõpet täiustada. Mingeid tumeda nahavärviga Java treialeid meie maksumaksja raha eest toota, täiesti mõttetu, absurd !

Kui nii hea spetsialist, siis peaksid IT firmad antud õppuri õppekulud katma, pole mingi ennekuulmatu praktiga. Ehk talendikate inimestega sõlmib IT firma sponsorlepingu, sisuliselt maksab tema õppekulud ja see inimene asub sinna firmasse tööle. Aus olles, Eestis ei tule küll meelde eriti firmad, kes seda oleks teinud.


Üldiselt IT sektoris ammu juba ületootmine, mitu aastat isegi, sellest ülikoolid ei kipu rääkima :ugeek:
---
Kuulsin, et Mustamäel juba tõmmunahaliste getod kergelt juba tekkimas. Tuldi õppima, nüüd sugulased siin jne. Ma ei tea palju seal tõde, pole ammu viibinud sealkandis, aga ei usu, et need, kes seda mulle rääkisid luuletavad. Natuke liiga haritud inimesed.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 Oct 2020 01:57

Üks Ukraina populaarne ekspordiartikkel.
Aga parem ikka kui elundite eksport Balkanilt. Nt Skopje mustlastest suur osa puhtjuriidiliselt ei eksisteerinudki (sündimisel kusagil ei registreeritud), seega ka nt laste kadumise korral küsimusi ei esitata (nagu ei esita küsimusi erinevate nooruse-eliksiiride päritolu kohta ka jõukad lääne kliendid).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 Oct 2020 02:42

Trumpi teemal jätkuks niipalju et JB võidu korral saab Valge Maja asukaks peatselt ilmselt hoopis Kamala Harris - kuivõrd JB ise on sisuliselt nagu Leonid Iljitsh 70-ndate lõpus, kus rahvale lehvitamiseks oli vist varrukas mootoriga "eksoskeleton". Viimase juttu/kõnesid meeldis mulle plaadimängijal kuulata 45-kiirusega, ning ta erinevate kõnede plaadid olid olematu hinnaga (5 kopikat), ja anti mõnikord sundkorras kaas kui poest (Raekoja plats 16 - kust mujalt) nt Radari v Ruja ostsid.

Osadest Brezhnevi vinüülidest tegin ka eletrostaatilise generaatori:

static.jpg
static.jpg (23.69 KiB) Viewed 5521 times


(pleksiklaasi oleks olnud kallim osta, ka olid antud juhul tükid juba kenasti Riia Plaadivabrikus ümmargustena ja õiges mõõdus valmis lõigatud)

Aga tagasi JB juurde, siit on näha kuidas ta (a) kandideerib enda sõnul hoopis Senatisse, (b) dikteerib kaootilist url-i mida külastada (ühes varasemas oli vist "go to JOE30030/president" vms (sellisena dikteeriski)) jne.
Aga kokutamisest on JB kuidagi igatahes lahti saanud (ka Brezhev saadi ikka uuesti rääkima (tõsi küll, aeglaselt ja kehva diktsiooniga), kui ta eelnevalt õigesti ära õlitati). Kampaania algupoole oli Bidenil teleesinemistes "sisemise grammofoni" hüppamist ikka päris palju.

Ühesõnaga - suure tõenäosusega aitab ta koormat puhttervislikel põhjustel peatselt (võidu korral muidugi) leevendada asepresidendi kandidaat.
(võite ka ise kuugeldada/juutuubeldada nt "Biden public blunders" vms.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Oct 2020 08:20

Osadest Brezhnevi vinüülidest tegin ka eletrostaatilise generaatori:


Nice ! Mul jäi kahjuks Van De Graaf generaator pooleli.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Oct 2020 08:45

Mis teeb mulle hirmu, kui vaktsiinide kõrvalmõju peidetakse ära ja öeldakse see ärisaladus ! Nii saab ka minust vaktsiinidevastane. WHO vist isegi näitas näpuga, aga vaikselt.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/usa-ravimitootja-peatas-koroonavaktsiini-uuringud-parast-osaleja-seletamatut-haigestumist?id=91333917


Johnson & Johnson keeldus privaatsusprobleemide tõttu haiguse kohta täpsustusi jagamast

AstraZeneca seal ka salastati, mis juhtus, aga linnukesed siristasid, et patsiendil tekkis selgroos põletik, mis halvas ta jalad. Mis edasi sai ei teagi.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 13 Oct 2020 09:08

Geniaalsed ideed, kuidas lõpetada see viirus KOHE:

The top 10 best ideas for how to solve the covid crisis overnight (without giving up your freedoms)
https://www.naturalnews.com/2020-10-12- ... edoms.html
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 Oct 2020 12:46

spl wrote:Mis teeb mulle hirmu, kui vaktsiinide kõrvalmõju peidetakse ära ja öeldakse see ärisaladus ! /.../https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/usa-ravimitootja-peatas-koroonavaktsiini-uuringud-parast-osaleja-seletamatut-haigestumist?id=91333917

USA konstitutsioon on üks parimaid (vist ka Svheitsi kantonite isesesvuses võeti kuuldavasti schnitti sellelt), samas lugesin üht artiklit (foorumi link?) kus oli kirjas et et viimased paarkümmend aastat pole ükski kongresmen ühtki seadust kirjutanud (jah, mõned saavad oma nime küll paberile mälestuseks alla, kui hästi "müüvad" seda eelnõu). Need kirjutakse sisuliselt 100% valmis K street -il, kus ka suurfirmade esindused koos lobbistidega. USA-s ongi Eesti mõistes puhtakujulise "korruptsiooni", "mõjuga kauplemise" jne jur. terminite jaoks ühine sõna - lobby. Ja kongresmeni ülesanne on seda saalis lihtsalt "müüa". Samuti väljuvad pea kõik kongresmenid peale ametiaja lõppu n xkorda rikkamana kui ametiaega alustades. Ja perverssuse tipuna on neil immuunsus insider-tradingu süüdistustes - samas on nad turgu mõjutavate aktide vahetud vastuvõtjad (MITTE LOOJAD, nagu eelnevalt kirjeldatud).

Ja see osa on minu arvates US õigusloomes täiesti p_rses, põhimõtteliselt.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Oct 2020 13:28

Päris jõhker ikka, kui ülimalt fataalsed vaktsiini kõrvalmõjudes "salastatakse" - ärisaladus. Sellist ..ta mina omale küll süstida ei lubaks. Kaks vaktsiinitootjat juba nö suuri jamasid salastanud.

Venemaa vaktsiiniga vist ka nagu on, väidetavalt neil nüüd 3 faas, kuigi öeldi, et seda pole vaja. 12 000 vaktsiini saanud. Vaadates tänaseid Venemaa uusi rekordeid, siis mul kahtlus, et selle vaktsiini tõhusus pole see, mida avalikkusele demostreeriti. Hetkel tunne, et tegelikkuses on vaktsiini levitamises hoog maha tõmmatud.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Oct 2020 13:56

spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Oct 2020 14:30

Ma kujutan ette 15 aasta tagust majandusõpikut, kus räägitakse, et riigid saaksid 0 % intressiga laenu või veel parem, negatiivse intressiga. Tegelikkuses täiesti uskumatu, mis on rahandusest saanud. Itaalia suht järgmine Kreeka, päris hullu riskiga need laenud.

https://arileht.delfi.ee/news/investeeri/rahauputus-ajab-volaintressid-alla-suure-volakoormusega-itaalia-valitsus-sai-null-protsendiga-laenu?id=91340553
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 Oct 2020 14:59

15 a tagasi ei olnud rahvastiku juurdekasv "platooni" jõudnud (st - see rahvastik kes midagi määrab, GDP konteksis, st kogu plankton arvesse ei lähe).
Tegelikult neg. intress ilmselt ongi see rahanduse mudel mis täiesti haakub (puhtaritmeetiliselt) kahanevate töötegijate arvuga st kahaneva hüvede kogusega.

... ja keskpanga bilansi sisu on selle taustal (saab olema) puhtolemuslikult huvitav nähtus (st et - mida see näitab või esindab ?).

Ma arvan et "inimeste usk trükitakse täis" lihtsalt, st saate nt rannakarpe vahetada tegelike kaupade vastu, milline peab olema rannakarpide hunnik et kaubast loobujal (müüjal) tekiks kahtlus selle kättejäänud karbi edasise kasutusotstarbe suhtes ? (Isegi kui kohe midagi osta pole vaja).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Oct 2020 15:51

Kas see rahatrükk sisuliselt <> hüperinflatsioon juba ? Kui vaatame börse, üldisi hinnatasemeid.

---

Vaatasin kv hindu, justkui ka ti-ti tippspetsialist. Aga minu jaoks sellised hinnad täiesti üle mõistuse, kes need ostjad on, ma lausa tahaks neid näha.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 Oct 2020 16:18

spl wrote:/.../kes need ostjad on/.../

See on lihtslt koht raha parkimiseks - neil kel seda on

(alternatiivina mingi startupiga on lihtne täiega kärsata kui kõike suht detilideni ei tea, ja kus edu jaoks (nt mingi äpiga) on vaja teada rohujuuretasandil seda mismoodi teismelise pöial kõige mugavamalt moblaekraanil liigub, plus analoogiaid turul, plus nende kasutajaarvude proportsioone, jne jne. Eriti viimast - mis "sünergia" on muidu nt Oracle ja TikToki vahel ? Ma arvan et suht sama mis oli ( st mida ei olnud) Skype ja e-Bay vahel (st - sünergiat pole, on juurdepääs lihtsalt mega-kliendibaasile (Ora case, Skype/e-bay puhul polnud sedagi)).

Edukalt saaks parkida ka US võlakirjadesse (sedapuhku puhtakt nominaali säilitamise eesmärgil, versus võimalusega mõnes uppuvas pangas oma järge oodata), aga see pole eraisikute jaoks.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Oct 2020 17:01

Hmm Eesti kv alla raha parkida, ikka väga suur risk nendelt hinnatasemetelt mida näen. St korter tuleb siis välja üürida, muidu püsikulude teema jne.

---

https://novaator.err.ee/1146482/soome-uuring-koroona-labi-podenud-inimene-on-immuunne-vahemalt-neli-kuud
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 13 Oct 2020 18:31

spl wrote:Hmm Eesti kv alla raha parkida, ikka väga suur risk nendelt hinnatasemetelt mida näen. St korter tuleb siis välja üürida, muidu püsikulude teema jne.

---

https://novaator.err.ee/1146482/soome-uuring-koroona-labi-podenud-inimene-on-immuunne-vahemalt-neli-kuud


Sellega nõus et püsikulud julmad, jään soovitama kanaari saarte kinnisvara, mis on seoses nullturismiga paraja hinnaga. Samas see triljonite loopimine on ikka kohutav, ma olen näinud kuidas sadu miljoneid juhiti ja kuidas miljardi juures näha oli, et no muhvigi enam ei tajuta mis toimub. Seetõttu olen ikka ülisügavalt hämmastunud et praegu nagu kõik käivad ja naeratavad nagu oleks kõik endine.. Väärtus peab varem või hiljem maksma hakkama ja see pole õunaplönn, kuskilt peab kärisema hakkama...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Oct 2020 19:27

pole vist väga kaugel see aeg, kus holograafiline televisioon hakkab jõudma massidesse (nimeks panna holovisioon?)
https://twitter.com/BrianRoemmele/statu ... 5121946624
(kerige natuke alla, seal on teine video ka)
praegu maksab 60 000 USD, esialgu võimalik vaid valge taustaga

lähemal uurimisel selgus, et tegemist pole siiski päris hologrammiga, kasutab seda efekti:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pepper's_ghost
kujutis on läbipaistva LCD peal, mis on diagonaalis selle heleda kasti sees
hirmus reklaamikära on asjal
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 14 Oct 2020 03:48

pop wrote:
spl wrote:/.../kes need ostjad on/.../

See on lihtslt koht raha parkimiseks - neil kel seda on

(alternatiivina mingi startupiga on lihtne täiega kärsata kui kõike suht detilideni ei tea, ja kus edu jaoks (nt mingi äpiga) on vaja teada rohujuuretasandil seda mismoodi teismelise pöial kõige mugavamalt moblaekraanil liigub, plus analoogiaid turul, plus nende kasutajaarvude proportsioone, jne jne. Eriti viimast - mis "sünergia" on muidu nt Oracle ja TikToki vahel ? Ma arvan et suht sama mis oli ( st mida ei olnud) Skype ja e-Bay vahel (st - sünergiat pole, on juurdepääs lihtsalt mega-kliendibaasile (Ora case, Skype/e-bay puhul polnud sedagi)).

Edukalt saaks parkida ka US võlakirjadesse (sedapuhku puhtakt nominaali säilitamise eesmärgil, versus võimalusega mõnes uppuvas pangas oma järge oodata), aga see pole eraisikute jaoks.


Muideks veel parkimisest... Maailmas pole paremat produkti selleks kui mets. Vajadusest pole vaja rääkida, usaldusest samuti, ilma inimeseta juurdekasv 3-4% halval juhul, kohati ohtlikumas kohas ka 10-15%. Tänapäeva tehnika puhul ka juba kontrollitav (Venemaal on näiteks minilennukitel Lesoaviaohrana, SIberi jaoks küll veel ei piisa, kuid 5-10 aastat tehnilist progressi ja OK)
Eluline arusaadav väärtus mida kerge promoga on võimalik vankri ette panna ja eraisik eelistaks sellele nii US kui ka Saksa, Prantsuse, Itaalia võlakirju. Metsa printimist on raske teha, kasvatamine on juba inimeses evolutsiooni tekitav. Väga hästi seotud teiste loogiliste väärtustega nagu mulla mikrokliima ja atmosfääri mõjutamine. Eluvõime on oma ilus võrreldav Avatariga. Progress on tore, kuid pole alati reaalse arenguga seotud, metsas ei saa kahelda, mingi mõne miljoni aasta tõestus. Mida rohkem jälgid seda rohkem taipad harmooniast, ei tekita massipsühoosi ja mustlashüpnoosi nagu läikiv plönn... Isegi edvik TD võiks sinna minna ja end tühjaks karjuda ja natukene inimlikumalt välja tulla (samas on ka metsaelukate söömisvõime nii paras, et inimene saab aru, et ausas konkurentsis käib keerulilsem mäng)
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Oct 2020 07:34

seda oikka videot on huvitav vaadata vaid marketingiteooria seisukohast, CEO kordab samu käteasendeid erinevate (kuid sisuliselt samade) mudelite tutvustamisel:
https://youtu.be/KR0g-1hnQPA?t=2725

Mulle absoluutselt ei meeldi, et telefoni kaamera läätsed on kestast kõrgemal (mind ei häiriks, kui kest oleks selle võrra paksem)
Ka uut läpakat ma ei saa osta, nende hea disain lõppes kahjuks aastal 2015.
Mulle meeldib, kuidas erinevad Apple seadmed on omavahel integreeritud ja disain minimeeritud - seepärast olengi Apple fänn.
Kui pean võtma ette Windowsi ja seal miskit hakkama sättingutes muutma, siis see paneb kogu mu kere lausa sügelema.

ja 2020 ei väsi ikkagi üllatamast - kes oleks osanud 2019. aastal arvata, et video lõpus on selline disclaimer:
https://youtu.be/KR0g-1hnQPA?t=4100

---
Seadmete arengus on perioodid, kus teatud omadused hüpertrofeeruvad. Oli helinate aeg, kestade aeg ja nüüd on kaamera aeg. Kõik kena, aga niisugusel "ägedal kaameral" võiks olla siis juba ka koht standardse statiivi kinnitamiseks. (tuleb müügile Magsafe adapter statiivile kinnitamiseks?)
Kui kaamera arendamise najal marketingi võimalused otsa saavad - mis võiks olla järgmine hype moblade juures?
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests