Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Jan 2013 11:35

h wrote:Väga kurb.

Nohh, ega see haigus enamasti nii ruttu ka maha võta, arvestada võiks eluga ikkagi nii 40-60 vanusesse. Aga viimane ots (paar viimast aastat) on mage. Kuid inimene kohaneb kõigega. Ja maksapuudulikkus põhjustab ka aju atroofiat (toiduga saabuvad valgud lagunevad aminoühenditeks, mida maks ei suuda ümber töödelda ning need aminoühendid on ajule mürgiks), inimese psüühhika lameneb tasapisi.
---
kunagi ülikooliajal üks õppejõud rääkis, et alkohoolikud tulevad oma maksatsirroosiga siis arsti juurde, kui sõbrad neile ütlevad, et nemad hiinalsega koos viina ei võta. Aga kui alkohooliku nahk juba kollane, siis on muidugi maks täitsa läbi, reeglina ka vesi kõhus (veri ei pääse läbi maksa ning suurenenud rõhk sisikonna veresoontes põhjustab kroonilise turse ja vedeliku imbumise kudedest väljapoole) ning maoverejooksu oht (vere hüübimine halvenenud maksa puudulikkuse tõttu - maksa ülesandeks lisaks muule on toota neid aineid, veri sisikonnast otsib uusi teid, et maksast mööda minna - reeglina leiab tee mao ja söögitoru juurest, nendes veresoontes on rõhk tõusnud)
Last edited by td on 22 Jan 2013 11:46, edited 2 times in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Jan 2013 11:35

Seda artikli peab kordama, sest ma alles Ekspressi lugedes nägin seda liive pildiga dollarit, kuidas riigifirmale lubatakse võtta selliseid riske, kui enda elektrisüsteemis investeeringud siiani tegemata ! Nagu keegi peab sellise jama eest vastutama peaga !

Eesti Energia kardab Ameerikas kaotada 100 miljonit dollarit
http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/eesti-energia-kardab-ameerikas-kaotada-100-miljonit-dollarit.d?id=65540092

Rõhutame, spetsialistid hoiatasid EE kantprille kordades ja kordades, et mida te teete !!!

----

See jutt erineb väga pankade jutust :!: :!: :!:

Sularaha kasutamine aasta-aastalt kasvab
http://uudised.err.ee/index.php?06270840
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Jan 2013 11:37

Ma olen rahva poolt, pole nii ametkond ütleb, läbustame looduse ära ja nii ongi; ei mingit kompromissi arutelusid...mott. Ei käi asjad nii...
Samuti mind ikka huvitav RMK juhi palganumber, millega põhjendatud see üüratu palganumber...

Kohalike lageraie-vastase protesti vastu tunneb huvi ka Greenpeace
http://eestielu.delfi.ee/eesti/harjumaa/anija/elu/kohalike-lageraie-vastase-protesti-vastu-tunneb-huvi-ka-greenpeace.d?id=65558216
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 22 Jan 2013 11:55

Soomlased on toasooja teema süviti ette võtnud. Veel üks HS artikkel soomlaste mõtetest energiahindade teemadel.
Säästäväinen perhe tarkenee 18 asteessa
http://www.hs.fi/kotimaa/Säästäväinen+perhe+tarkenee+18+asteessa/a1358660079659


Kummastav on jutt sellest, et 18 kraadises toas peab teki all istuma... :? .Muidu soomlaslikult arukas ja tasakaalukas artikkel. Rahulikult analüüsitakse võimalust alandada temperatuure ka kortermajades.
Minu jaoks on 24 kraadine toatemperatuur vastuvõetamatu....aga inimesi on erinevaid. Soomes on palju sisse toodud naisi taist ja filipiinidelt. (Artikli perepildil on vanemad siiski suht kogukad) Nendega pidi olema küll sedasi, et neil hambad lõgisevad suus ka 24 kraadises toas....Samas olen teadlik, et soojades maades olen ise suht kiiresti kurnatud. Seega troopikasse ei kipu.
3500 eurot aastas 120 ruudusele majale on ikkagi palju....Eriti arvestades, et ahi ja kamin koos soemüüriga on veel lisaks ...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 22 Jan 2013 12:07

spl wrote:Ma olen rahva poolt, pole nii ametkond ütleb, läbustame looduse ära ja nii ongi; ei mingit kompromissi arutelusid...mott. Ei käi asjad nii...
Samuti mind ikka huvitav RMK juhi palganumber, millega põhjendatud see üüratu palganumber...

Kohalike lageraie-vastase protesti vastu tunneb huvi ka Greenpeace
http://eestielu.delfi.ee/eesti/harjumaa/anija/elu/kohalike-lageraie-vastase-protesti-vastu-tunneb-huvi-ka-greenpeace.d?id=65558216


Ka mina toetan. Kõrghaljastus elumajade läheduses on riiklikult olulisem kui palgid saekaatris. P.S. Lagedale jäänud asulas on energiakaod kohe 3-7 protsenti suuremad.

Knnisvarabuumi ajal oli mitu juhtumit, kus arendaja müüs esmalt krundid metsa vahel ja pärast viimase kinnistu müüki tegi ka lageraie ümbritsevatel metsakinnistutel. Seega alati tuleb uurida kellele ja milleks on planeeritud naaberkinnistud.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 22 Jan 2013 12:30

spl wrote:
----

See jutt erineb väga pankade jutust :!: :!: :!:

Sularaha kasutamine aasta-aastalt kasvab
http://uudised.err.ee/index.php?06270840


No elukallidus ka pidevalt kasvab. Eriti need (pisi) teenused mille eest me sularahas maksame.
Ntx. Mitu eurot maksis kohvi, saiake või veepudel kioskis aasta tagasi ja nüüd. :?
Bussipilet maaliinibussis muutus kiiresti kahekordseks. jne.

Mul on viimasel ajal pidevalt sulapeenraha otsas. Iga hommik poiss annab teada, mitu eurot tal vaja läheb. Ja jälle sama jama. Euro on muutnud need kulud mitmekordseks.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 22 Jan 2013 13:53

projekteerija wrote:Mul on viimasel ajal pidevalt sulapeenraha otsas. Iga hommik poiss annab teada, mitu eurot tal vaja läheb. Ja jälle sama jama. Euro on muutnud need kulud mitmekordseks.


Kroonide ajal oli 25 krooni suur raha. Eurodes on seesama summa nüüd vähem kui 2 eurot -- ehk mittemidagi.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 22 Jan 2013 14:09

Pakun sularaha käibe kasvule viimastel aastatel veel ühe, küll mitte kuigi originaalse seletuse: mustalt maksmine endistele FIEdele.
Nimelt pärast avansilise tulumaksu kohustust on enamus FIEdest oma ametliku tegevuse lõpetanud. Ei jaksand või ei tahtnud maksta. Aga elama peab inimene ju ikka. Seega nii remondimees, autoparandaja kui pottsepp läksid "põranda alla" ja võtavad töö eest palka sulas. Korteriüürjad-juuksurid-turukauplejad on seda niikuinii kogu aeg teinud.

Kuna riik nagunii kaudsete või topeltmaksudega inimesi tühjaks pigistab, siis mis inimestel üle jääb? :?

Seega: ostkem ilma tšekita ning osutagem teenuseid ja valmistagem tooteid sularaha eest, kodanikud! :)
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Jan 2013 16:40

h wrote:
projekteerija wrote:Mul on viimasel ajal pidevalt sulapeenraha otsas. Iga hommik poiss annab teada, mitu eurot tal vaja läheb. Ja jälle sama jama. Euro on muutnud need kulud mitmekordseks.


Kroonide ajal oli 25 krooni suur raha. Eurodes on seesama summa nüüd vähem kui 2 eurot -- ehk mittemidagi.

Tarbijahinnaindeksi ühe difinitsiooni aluseks on aasta 1997, millal see indeks loeti võrdseks sajaga. 2012 detsembris oli selle indeksi väärtus 192,48 ehk 15 aasta jooksul on üldine hinnatase kasvanud Eestis ligi 2 korda. Osadel asjadel kindalsti rohkem, osadel ka vähem, kuid THI arvestab seda, mille peale keskmine inimene oma raha kulutab. Seega - 1997.a. 25 krooni on täna 12,5 krooni või siis tol ajal oli 2 eurot sama, mis täna 4 eurot.
Varasema aja kohta kahjuks statistika puudub, kuid on olemas palgaindeks ja selle suhe tarbijahinnaindeksisse, seal
palgaindeks
1991 => 100
1997 => 3502
palgaindeksi suhe tarbijahinnaindeksisse
1991 => 1,0
1997 => 0,85

siit 1997 a. tarbijahinnaindeks võrreldes aastaga 1991
3502/0,85 = 4120
siit sama asi võrdluses 1991 ja 2012
4120 x 192,48/100 = 7930 ehk tarbijahinnaindeks on tõusnud 1991 kuni 2012 ajavahemikus 79,3 korda ehk vahetatud 150 kroonis on tänaseks saanud 150/79,3= 1,89 krooni. Nüüd pange see asi eurodeks ka - ehk siis natuke rohkem kui 10 eurosenti. Nii näitab statistika.

Keegi võiks mu arvutuse üle kontrollida (seda just tarbijahinnaindeks ja palgaindeksi teisenduse osas). aga ma arvan, et suurusjärk on õige. Kui palgaindeksist teisendada teistpidi, siis on hinnaindeks tõusnud ikkagi ca 57 korda.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 22 Jan 2013 17:00

Td, sel juhul võiks juba pikemat aega olla kasulik laenata. Ostad tänase hinnaga, tagasi maksad palju odavamat hinda.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Jan 2013 17:04

«Nimetatud organid omandaksid volitused uurida kaebusi ning neil peaks olema reaalne meelevald oma otsuseid jõustada, näiteks määrata trahve, anda korraldusi vabanduste avaldamiseks trükis või eetris ning võtta ära [ajakirjanduslik] tegevusluba,» seisab dokumendis. «Riiklikud meedianõukogud peaksid järgima üleeuroopalisi standardeid ning alluma Euroopa Komisjoni seirele, tagamaks vastavust euroopalikele väärtustele.»

http://www.e24.ee/1111316/brussel-plaan ... diaseadust


Mis asi on ajakirjanduslik tegevusluba? Kui näiteks üks blogi muutub populaarseks sadade tuhandete seas, kas ta peab siis hankima loa? Kust jookseb piir?
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Jan 2013 17:08

h wrote:Td, sel juhul võiks juba pikemat aega olla kasulik laenata. Ostad tänase hinnaga, tagasi maksad palju odavamat hinda.

Kindlasti on ajahetki, kus on kasulik laenata. Aga meie lihtinimesena seda ei tea. Selleks on suured kontorid pangamajades, kes määravad intressid. Enamasti liiguvad need laenuintressid siiski samas taktis ja natuke kiiremini kui inflatsiooninumber. Fikseeritud intressinumbriga aga saad vähemalt kahel juhul kolmest petta, sest analüütikud on kindlasti informeeritumad ja haritumad kui Sina. "You can't beat the house" Seepärast pole mõtet ka laenuintressi ega elektrihinda fikseerida. Maja võidab enamasti alati. (iseasi on see, kui vajad kulude prognoosimisel ja arvestamisel kindlust - siis tuleb võtta rahalist kaotust kui maksu kindlustuse eest, et tulevikuasjad on teada)

Erandlik aeg oli krooniaja algus, sest ka pangainimesed polnud siis piisavalt vilunud ja neil puudus know-how. Praegu selle peale ei maksa enam panustada. Lepi sellega, mis hetkel on ja püüa rohkem teenida oma erialaga - see on see unikalane, milles oled tublim kui teised. Vaja vaid leida ühisosa ühiskonna vajaduste ja Sinu meelistegevuse vahel, et ennast paremini müüa. Pangainimeste ("nõustajate") juttu aga ära kuula - nendel on oma agenda ajada, et oma päevapalk välja teenida (pole kasumit, pole palka ega töökohta). Huvide konflikt tingib selle, et nad ei räägi täit tõde- milline osa jutust aga pole tõde, on raske teada saada, kui ise oma peaga ei mõtle. Milleks aga siis veel nõustaja?

Minu näitel: eile hindasin ca 60 erinevat haigusjuhtu (röntgenpildid, ultraheliuurignud, kompuutertomograafia uuringud, sekka üks söögitoru uuring), selle järel olin ka valves. Koju jõudsin kl. 22 (aga vahepeal sain siin foorumis natuke ka juttu vesta). Ilmselt olin nendele inimestele vajalik, kuid ka endal oli päris huvitav.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Jan 2013 17:46

Loe nagu pikrit

Huvitav fakt: Rosimannustel oli reaalne võimalus riigikogust Autorollo tehinguid teha
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/huvitav-fakt-rosimannustel-oli-reaalne-voimalus-riigikogust-autorollo-tehinguid-teha.d?id=65564162

MA arvan, et järgmine väike, häkkerid tegid nende firmadel ülekandeid.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Jan 2013 18:13

spl wrote:Loe nagu pikrit

Huvitav fakt: Rosimannustel oli reaalne võimalus riigikogust Autorollo tehinguid teha
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/huvitav-fakt-rosimannustel-oli-reaalne-voimalus-riigikogust-autorollo-tehinguid-teha.d?id=65564162


hehehe ...
Peale selle, et võõral inimesel pole võimalik riigikogu arvutit kasutada, ei ole riigikogu esindajate sõnul alust ka väidetel, et maksete tegemiseks võidi kasutada sülearvutit, kuna majas on olemas küll wifi-võrk, ent sellel on teine IP-aadress, kui arvutitel, millelt tehti Autorollo konto alt makseid.


MA arvan, et järgmine väike, häkkerid tegid nende firmadel ülekandeid.[/quote]
Nüüd jääb asjaosalistel üle valida väiksem pahe:
- usaldati Riigikogu arvuti parooolid kolmandale isikule
- tunnistada ausalt üles (kumb siis süü enda peale võtab, kas Vilja või Edgar?)

Ansipilt peaks küsima, mille peale ta nüüd mürki võtab. Veel on muidugi võimalusi:
- jätkuvalt eitada ilma põhjendusi pakkumata
- rääkida häkkmisest või paroolide varastamisest (nii nagu Hansoni ministriportfell tema kodust ära varastati)
- tulla välja veel suurema teemaga, mis selle varjutab

Tädi Roosi ongi natuke pildilt kõrvale lohistatud. Kes viskub dzhotile - Ligi peaks veel rohkem puuetega inimestest rääkima, ehk aitaks :?: :twisted:
Huvitav küsimus on ikkagi ka see, kui kaua püsib IRL koalitsioonis (aga vist on sundseis, koalitsioonist lahkumine ei päästa, kui Reformierakond ei lagune akna-alusteks, ja ka siis pole kellegagi koalitsiooni moodustada, vaevalt, et sotsid ja kesk tahavad enne valimisi valitsusse) -aga peaks ikkagi võtma ette Riigikogu nimekirja ja selle läbi vaatama: kui palju on nupukaid inimesi, kes mõistavad Reformierakonna fiaskot (nii aususe imidzhi kui ka majanduspoliitika läbikukkumise osas) ning otsustavad oma varasema leivaisa reeta. Enne valimis võib hakata huvitavaid asju juhtuma inimeste "vaadetes".

PUNNSEIS - kõik peavad oma rolli etenduse löpuni täitma, kuigi on halvad näiltejad. Vabariigi Aastapäeva ball läheb ka absurditeatrina kirja, morvärdidel muidugi ei ole piinlik, ei seda mitte, aga tülikas on olla liigse tählepanu all. (Kas Lillod ja Rosimannused tulevad kohale? Pakun ünsa tõenäolise "EI" - pole mõtet tähelepanu äratada, hea, kui rahvas unustaks need nimed mõneks ajaks)
Last edited by td on 22 Jan 2013 18:41, edited 5 times in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Jan 2013 18:48

Bad cop & Good cop
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=65564366

„Isiklikult ma arvan, et võiks (uurimiskomisjoni luua – toim),“ vastas Kallas Delfi küsimusele, mida ta arvab mõttest VEB fondi asjaolude selgitamiseks riigikogu erikomisjoni loomisest.


Mina isiklikul tarvan, et sellises eas arukas tütar reeglina enam ei astu oma isa vastu. Samas, teiste parteilaste puhul ma saaksin sellest aru (vajalik "eristuda" valedest ja näidata end aatelise poliitikuna)
Võibolla on loodaval komisjonil võimalik leida dokumente, mis näitavad asja teises valguses? Kah ju võimalik. Sel juhul aga saadakse uusi vaenlasi.


Aga nüüd lähen täiendan oma popkorni varusid, paistab, et läheb jälle põnevaks.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 22 Jan 2013 19:02

td wrote:Bad cop & Good cop
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=65564366

„Isiklikult ma arvan, et võiks (uurimiskomisjoni luua – toim),“ vastas Kallas Delfi küsimusele, mida ta arvab mõttest VEB fondi asjaolude selgitamiseks riigikogu erikomisjoni loomisest.


Mina isiklikul tarvan, et sellises eas arukas tütar reeglina enam ei astu oma isa vastu. Samas, teiste parteilaste puhul ma saaksin sellest aru (vajalik "eristuda" valedest ja näidata end aatelise poliitikuna)
Võibolla on loodaval komisjonil võimalik leida dokumente, mis näitavad asja teises valguses? Kah ju võimalik. Sel juhul aga saadakse uusi vaenlasi.


Aga nüüd lähen täiendan oma popkorni varusid, paistab, et läheb jälle põnevaks.


Komisjon on kõige parem võimalus asja kinni mätsida. Igale huvilisele saab öelda, et komisjon uurib, ärge oma nina enam toppige. Pärast teeb kamissija ühe ümmarguse avaldise stiilis "meile tundub, et olemasolevate tõendite valguses ei ole kuritegu sooritatud" ja asi jälle JOKKis :twisted:
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 22 Jan 2013 21:00

kõrvalehüpe - ACTA läks Eestis/Euroopas suht valutult ja kuuldavasti inimohvriteta, SOPA-ga on kaudselt (võibolla ka üsna otseselt) üks ohver ikkagi seotud.

https://en.wikipedia.org/wiki/Aaron_Swartz ((8.11.1986 – 11.01.2013))
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 23 Jan 2013 02:02

td wrote:tarbijahinnaindeks on tõusnud 1991 kuni 2012 ajavahemikus 79,3 korda ehk vahetatud 150 kroonis on tänaseks saanud 150/79,3= 1,89 krooni

Sellisele hinnatõusule vastaks aastane intress 23%. Milline hoius või fond ületab seda määra?
h wrote:Td, sel juhul võiks juba pikemat aega olla kasulik laenata. Ostad tänase hinnaga, tagasi maksad palju odavamat hinda.

Pangad ongi seda teinud: võtavad hoiustajate rahaühikud ja laenavad välja mitu korda rohkem rahaühikuid asjade ostmiseks tänase hinnaga (kui hiljem hoiustajad samu asju ostma asuvad siis kehtib uuele rahaühikute arvule vastav hinnatase). Kui aga rahaühikute loomine peatub siis enamuse hoiustajate vaesumine lakkab, hinnatõus pidurdub ja hinnatõusule panustamine muutub vähem kasulikuks.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 23 Jan 2013 02:52

Majandushuviline wrote:
h wrote:Td, sel juhul võiks juba pikemat aega olla kasulik laenata. Ostad tänase hinnaga, tagasi maksad palju odavamat hinda.

Pangad ongi seda teinud: võtavad hoiustajate rahaühikud ja laenavad välja mitu korda rohkem rahaühikuid asjade ostmiseks tänase hinnaga/.../Kui aga rahaühikute loomine peatub siis enamuse hoiustajate vaesumine lakkab, hinnatõus pidurdub ja hinnatõusule panustamine muutub vähem kasulikuks.

Huvitav oleks teada passiivsete hoiustajate (nö deposiidil istuva kirsturaha vms. mustade päevade raha) mahtu pluss ka padjaalust mahtu. Võibolla on see säilitusfunktsiooni täitev "raha" siiski ratsionaalne vahetada Au -ks (või eelistatavalt isegi Ag -ks), arvestades kasvõi demograafilist fiskaalset survet kogu maailmas, pluss käimalükatud "devalveerimissõda" (currency war), millesse liitus nüüd siis ka Jaapan.

Kui kogu seda värki taas ei kriminaliseerita või muul viisil elanikkonnalt välja ei pressita. Märke igatahes leidub - http://skinnyreporter.com/obamagoldban.html .
Samas Aasias julgustatakse riiklikult just eraviisilist omamist - http://buying-gold.goldprice.org/2012/0 ... -gold.html
Osmanite kodumaal on vahetu kogemuse põhjal nt. pulmakingiks samuti peam. kuld, mida siis põlvest põlve säilitatakse.

aga kulla hinna suuna määravad need (ja neid loeb vist ka I. Mang muude asjade hulgas):
http://stratrisks.com/geostrat/6732
http://www.zerohedge.com/news/2012-11-2 ... ing-crisis
http://www.zerohedge.com/contributed/20 ... ces-higher

Üks mitte kõige värskem aga suht asjatundlikult tehtud paanikavideo eelmisest aastast http://www.youtube.com/watch?v=hir7limRXUk ehk siis - asi taandub suuresti sellele milline on lepalehtede kokkuostjate tolerants pidevalt suurendatava võlapiiri suhtes. Üha tugevam tunne on et mingi märkimisväärne militaarne suskimine käib vaikselt taustal et seda tolerantsi igati "toetada".

üks naljakas reklaamtreiler ka http://www.youtube.com/watch?v=dReRee0kWyg
--------------------------------
Üleüldse tundub et igasugune praeguse aja "majanduse elavdamine" = mittetootliku rent-seekingu kaitsmine/säilitamine.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 23 Jan 2013 03:19

lahendusi demograafilistele probleemidele http://www.youtube.com/watch?v=nIYI8nFS9KU (palju on juttu vaktsiinidest)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Jan 2013 10:24

Mis vahet kreeklasel ja mustlastel, mustlane räägib vahel ka tõtt. Raha väljapetmise maailmameistrid !

Kreeka võltsis numbreid, et suuremaid abipakette saada?
http://www.ap3.ee/article/2013/1/23/kreeka-voltsis-numbreid-et-suuremaid-abipakette-saada

Nüüd mängitakse nö näidishukkamist...kuigi asi riiklikult tasemel korraldatud. Aga noh, kui loll annab raha, siis tulebki see temalt ära võtta
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Jan 2013 11:09

See summa miks maksumaksjatele läheb maksma fiktiivsete töökohtade hoidmine broileritele, kes jäid töötuks võib olla ikka väga üüratu !

Parteipalk koguneb mitmel tööpostil
http://www.postimees.ee/1112480/parteipalk-koguneb-mitmel-toopostil
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 23 Jan 2013 12:09

Milline näeb välja Jeesus?

Lapsed teavad. Mulle kingiti Todd Burpo ja Lynn Vincenti raamat "Taevas on päriselt olemas" (Helios 2012), kus ema-isa kirjutavad oma 3-aastase poja taevas-käiku operatsiooni ajal ning mida laps hiljem rääkis. Raamatu algus oli igav-olmeline, jätsin vahele. Hiljem väga easy-reading.

Aga mis oli seal huvitav -- 3-aastane käis taevas ja suhtles Jeesusega nagu tavalise inimesega. Rääkis asju, mida ta ei saanud teada, mis aga läks 100% kokku Piibli infoga. Lapsele näidati erinevate kunstnike maale Jeesusest. Ta ütles, et ükski neist pole adekvaatne. Kuni talle näidati 8-aastase Akiane Kramariki maali "Prince of Peace". Selle tunnistas too 3-aastaselt taevas käinu adekvaatseks Jeesuse kujutiseks. Maal koos imelaps-kunstnikuga:

http://www.flickr.com/photos/27581312@N04/2571033786/

sama maal suures plaanis:
http://www.google.ee/imgres?q=prince+of ... 24&bih=401
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Jan 2013 12:20

Rotosis on tööpuudus tõusnud. Osa erialasid on siiski sellised, kus otsitaks einimesi, need on:
Bergsarbetare, gruva
Mjukvaru- och systemutvecklare
Ingenjörer och tekniker inom gruvteknik och metall
Civilingenjörer, gruvteknik och metallurgi
IT-arkitekter
Civilingenjörer, bygg och anläggning
Läkare
Civilingenjörer, elkraft
Soldater
Förskolelärare
Kockar
Lastbilsmekaniker
Byggnadsplåtslagare
VVS-ingenjörer
Operationssjuksköterskor
Testare och testledare
sjuksköterskor, psykiatrisk vård
Byggnadsingenjörer och byggtekniker
Sjuksköterskor inom akutsjukvård
Maskinbefäl, fartyg
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Jan 2013 13:05

Kui see Rootsi kjeel mulle pjoleks nii jimelik saaksin arkitekter vabalta olla...

----

Mul tuttav ütles hästi jeejee uutele juhtidele tuleks hullumajas eraldi osakond avada...sellele saab aina rohkem kinnitust.

Rahapuud tuleb kasta põlevkiviõliga
http://www.ap3.ee/blog/2013/1/23/rahapuud-tuleb-kasta-polevkivioliga

Äripäev palus Sandor Liivelt lugu kriitika alla sattunud välisprojektide kohta, kuid nende kohta ei ütle Liive ainsamatki sõna. Toimetaja sellekohase küsimuse ja palve peale kommentaari täiendada teatas pressiesindaja, et Liive viib diskussiooni "uuele tasandile" - rahvusvahelistele projektidele on vaja luua kontekst, miks midagi sellist üldse tehakse
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Jan 2013 13:58

Kärpima kärpima....

Eesti võlakoormuse kasv oli üks EL-i suuremaid
http://uudised.err.ee/index.php?06270951
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Jan 2013 14:39

MOT saates rääkinud arhitekt paljastas vabamüürlaste kummalise rituaali, mille käigus tõrvatakse munandeid.

Vaat sulle siis arkitektor. Pean tunnistama, et mina pole oma elus veel ühtegi tõrvatud munandit kohanud.
http://www.elu24.ee/1112820/soome-vabam ... alastatud/
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Jan 2013 15:04

Ja ongi käes. Apple kasum vähenes esimest korda 10 a jooksul. No ei ole enam tegemist seksika firmaga. Minu 2010a. läpakal ka nüüd aku nõrk, uut aga ei saa panna - selleks peaksin minema teenindusse, mis aga on arvatavasti kallis. (ühe vana iBook läpaka aku maksis ca 100 euri, tolle vahetasin ise ära, kindlasti teenindus on ka kallis) Ja metallist arvutikorpus mulle ei meeldi - kord on liiga külm, kord jälle liiga kuum, teravad servad on ka ning klahvikäik ei meeldi. Olin omal ajal mäki fänn, aga hetkel leian, et vana aku teenindamise asemel võibolla ostaksin hoopis Lenovo Ideapad/Thinkpad-i, mile saab kätte 350 euroga ja ajab ka asja ära, kuid on ikkagi uus.
Kui aga tahaksin korralikku Apple läpakat, siis sügavalt mõtleksin, kas vahetada aku või osta uus - ma ei näe uuel Mac-i läpakal eelist vana ees.

Vöi oskab ehk keegi nimetada, mis on uuel MacBook Pro-l eelis võrreldes vanaga, et maksta ca 1500 eurot? (jah, kui mul ei oleks MAcBooki, siis ilmselt ostaks selle, aga mul juba on)
Muide, hea meelega kasutaks oma vana iBooki edasi, aga tolle 1G mälu ja G4 protsessor on paraku ajale jalgu jäänud, disain on aga ajatu - lihtsalt meeldib! Sobilik arvuti romaanikirjanikule.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Jan 2013 15:49

to td,

otsi foorumist ma ütlesin, et peale Jobsi kadumist Apple sära hakkab kustuma, Jobs müüs pigem enda mainet ja nime ja see läks tootele edasi, nüüd seal vaikus ja üritatakse vana rasva peale edasi minna. Tehakse SPAM 999999999 versiooni.

Apple liiga kallis ja näiteks mul enamus arendustarkvara ei tööta seal peal ehk pole midagi teha sellega.
----

Ministeerium: elektriautodel esineb seletamatuid aku tühjenemisi
http://www.e24.ee/1112990/ministeerium-elektriautodel-esineb-seletamatuid-aku-tuhjenemisi


:shock: :shock: :shock: :shock: mis see töötab keevitusvoolul neil, kas nagu süsteemi pole, et kui autoseisma jääb, siis suspend saadab viimased koordinaadid ja siis tuttu seade, kui käima pannakse siis kohe ei saada vaid ntx 5 min pärast.
«Oleme teadlikud, et madalpinge akude tühjenemist on teatud juhtudel esinenud,» märkis ta. «Põhjuseks oli datalogger ehk auto kasutamise kohta andmeid koguv, salvestav ja edastav lisaseade.»

Oh tehnikageeniused küll, kus te tulete kõik
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Jan 2013 15:59

Jobsi mainel ja nimel oli ka oma osa, aga tol ajal paistsid firma tooted välja - nii analoogidega kui ka omaenda ajalooga võrreldes, nüüd on vaid oma jälgedes paigaltammumine, kuni mutta vajumiseni. Ei ole sädet. Kõik seksikad asjad (mimimalistliku disainiga läpakas, puuteekraaniga telefon, puuteekraaniga tahvelarvuti, taskupleier, kompaktne lauaarvuti) olid Jobsi ajal, nüüd pole midagi lisandunud. Nad on suutnud isegi lauaaarvutist laiendamisvõimalused välja rookida - see on ju ainuke põhjus, miks eelistada lauaarvutit läpakale.

Kunagi siin fantaseerisime uute suundade üle teleka näitel, Applel oleks vaja ka tõsist ajurünnakut nooremate inimestega, et tulla välja uue tootega, mis tekitaks "iWantThis" tunde. Hetkel seda ei ole. Üks huvitav areng on näiteks see, et mobiiltelefoni saab kinnitada suure puutetundliku ekraani tagaküljele ning tekkib suure ekraaniga tahvelarvuti, aga seda ma ka siiski ei ostaks.

Ma ei tea, kas Jobs pani mingid visioonid maha veel enne oma surma, võimalik, et tal siis sai ka fantaasia otsa ning oli vaja muid mõtteid mõelda. Kui on säilinud mingeid visioone, siis võiks need üle vaadata. Ma arvan, et mingi Siri sarnane asi võiks see olla - tehisintellekt, mis kogub kokku vajalikud andmed/info ja hoiab omanikku kursis (see ei pea olema tingimata intenretipõhine info, võimalik ka, et on nö logiraamat - teeb märkmeid omaniku harjumuste, marshruutide vms kohta ning pakub välja optimaalseid lahendusi - näiteks peab isiklikku ramaatupidamist => annab soovitusi ökonoomsemaks poeskäiguks, mõõdab vererõhku ja päevas läbi kõnnitud meetreid ning soovitab treeningut vms. Aga ka seda toodet ma vist ei ostaks - tahan ikkagi olla oma emotsionaalsete otsuste peremees.

Kas see võiks olla mingi elektrooniline vidin? Miniatuursemaks enam minna ei saa. Filmid-muusika-raamatud on lahendatud. Samuti maanteekaart. Samuti pidev intenretiühendus (s.t. ligipääs andmetele). Ei näe midagi sellist, mida tahaks.

Aga jah, minigi isikliku tegevuse logija võiks olla järgmine produkt, mille võibolla ostaksin.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 120 guests