Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Oct 2020 16:15

spl wrote:Ehk jah, ma arvan, meil viimane aeg immigratsioonile piir tõmmata. Hetkel veel pole need sisserändajad probleem, aga kui neid veel tuleb, siis Mustamäel suuremad probleemid algamas.

Tegin foorumis otsingu ja vaatasin, mida getostusest arvasin-arvasime.
2011 oli arvamus, et maaasulate kortermajad getostuvad
2014 juba algas arutelu tõmbekeskuste magalate getostumise osas. Pakkusin ise välja sellise variandi, et Mustamäele ei tasu korterit osta, kuna see getostub. Aga kui see on hakkanudki selles suunas liikuma, siis seda reaalselt tajuda on ikkagi jubedam (paljude inimeste "lapsepõlvemaa" muutub tundmatuseni)
20 aastat veel ja Mustamäe nimi muudetakse ümber, sest see solvab kohalikke elanikke. :evil: :HEAD
Aga Soodoma juba saabki uue nime. On veel kohti, kuhu mina kinnisvara ei ostaks juba ainuüksi nime pärast. (Meenub ka uusrikaste tüli, kus osad elasid Kapteni tänaval, samas teised pidid elama Madruse tänaval vms. :lol: )
td
 
Posts: 19556
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Oct 2020 16:54

td wrote:
Kindlasti on selle ajaga asi paremaks läinud. Aga väljamaalaste ebaproportsionaalselt suur hulk torkab silma igal pool (kombeks iga väiksema hädaga proovida saada arstitõendit; seetõttu tõsise väljamise hädasolija puhul võib suhtumine olla liiga pealiskaudne)



Kusjuures selle peale ei mõelnudki, enamus põliselanikel olid valugrimassid näos. Aga neile peale vaadates küll ei saanud aru, mis probleem võiks olla :| Punase kategooriaga sealt kambast polnud keegi. Kujutage ette meedias juba artiklit, et tumedanahaline vallandati, kuna võttis liiga palju haiguslehte. Ükski tööandja ei söenda, võrdsus tänapäeva moodi.

Lihtsalt nende % Eestis versus EMOs olnud inimeste kogum oli liiga suur. Muidu poleks ma sellele üldse tähelepanu pööranud, iga inimene võib ju haigeks jääda.
spl
Site Admin
 
Posts: 20943
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Oct 2020 17:19

Tänane tsitaat internetist, enesetsentsuur keelab kõiki tähti kirjutamast.
If Isl_m was a reli_ion of peace, its _xtr_mists would be _xtremely peacef_l.
td
 
Posts: 19556
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 30 Oct 2020 18:22

td wrote:20 aastat veel ja Mustamäe nimi muudetakse ümber, sest see solvab kohalikke elanikke. :evil: :HEAD

:lol: :lol: :lol:

On veel kohti, kuhu mina kinnisvara ei ostaks juba ainuüksi nime pärast.

10 aastat tagasi otsisin Saksas sobivaid investeerimisobjekte. Jätsin igaks juhuks välja linnakesed Huy ja Zschopau.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 30 Oct 2020 21:48

Aga mul ei lasta enam siia keskkonda sisse logida. Ilmselt olin liiga aktiivne viimasel ajal.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Oct 2020 22:00

hh wrote:Aga mul ei lasta enam siia keskkonda sisse logida. Ilmselt olin liiga aktiivne viimasel ajal.


Vale parool pole ? Ntx arvutil Caps Lock peal, meil pole siin ühtegi piirangut muidu. Kui ikka ei õnnestu, saada admin <att>arutelud.com, muudan parooli ära.
E-kirja lisa siis enda eesnimi, väike verify nö.
spl
Site Admin
 
Posts: 20943
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Oct 2020 10:35

Kui Eesti samas vaimus ka jätkab, siis ka meie ei pääse sellest. Poes inimesed käituvad täiesti meelevaldselt, ikka ei saad asjadest aru. Poodides tuleks piirangud tagasi tuua ja ka trahvid, kui mõni arvab, teise selga lahe ronida. Usun, et COV suretab ca 35% väikefirmadest.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/ajaleht-briti-valitsus-kehtestab-uleriigilise-karantiini?id=91531295
spl
Site Admin
 
Posts: 20943
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Oct 2020 10:37

Nüüd tehakse kampaaniat, et liitu 3 sambaga. Ulme, kuidas nad nii nigelat tootlust saavad tekitada ?

https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2020/10/30/nigela-tootlusega-kolmandat-sammast-ei-paasta-ka-tulumaksu-efekt
spl
Site Admin
 
Posts: 20943
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Nov 2020 20:00

Ma mõelnud elektriautode peale, aga ntx Tesla ma ammu välistanud, sellest ka hea artikkel:

https://www.vice.com/en/article/y3mb3w/people-are-jailbreaking-used-teslas-to-get-the-features-they-expect

Ala sa ostad auto, kõikide viledega, maksad selle eest. Müüd edasi, Tesla lülitab pooled asjad välja ja nõuab, et sa uuesti maksaksid.
Samuti pole sellel autole varuosasid sisuliselt saada, ehk "roheline mõttelaad", kui litakas käib, saadetakse terve auto romulasse...

Ehk pead enda raha peale väga vihane olema, kui selle auto soetad.
spl
Site Admin
 
Posts: 20943
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Nov 2020 22:53

veidi mobiilse kv-teemal
https://twitter.com/i/status/1322862701467504640

ja jälle selline taasäratundmine, et the future is now
https://twitter.com/i/status/1319354537061339136
td
 
Posts: 19556
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 02 Nov 2020 01:01

Peavool üle maailma paistab olevat ühel meelel, et koroonatõbi põhjustas tõsise ja kiire muutuse tööelus ja kaasnevas. Muutus on massiivne ja tõenäoliselt pöördumatu. (Ka ilma teise..kolmanda...neljanda laineta) Teisalt aga ebavõrdsust ja pingeid suurendav jne.
Hulga arvamusliidrite lühiarvamused, millest mõned on ka kahtlased ja minu meelest eksitavad aga...igaüks peab oma valdkonna või brändi eest väljas olema. ;)
https://www.bbc.com/worklife/article/20 ... ay-we-work
1) Kontrolliks küsiksin, kuidas need teemad paistavad Sinikollaste maalt ja üldse slaavlaste vaatenurgast, või siis kuuma päikese saartelt vaadates. Ehk teab keegi arvat mida põhjustab Aasiale (hiinlastele) aga ka aafrikale...
2) Ma ise olen mõnegi arengu osas veel rohkem mures.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 02 Nov 2020 01:11

Sipelgagrupi makseosakonna bõrsile minek paistab maailma raha ja digivõimukeskuse vägisi Ida pooile nihutavat.
Jack ise ütleb otse välja (ei hakka tõlkima): ”Tämä on ensimmäinen kerta kun näin suuri pörssilistautumisanti tehdään New Yorkin ulkopuolella. Sitä ei olisi tohtinut ajatellakaan viisi tai kolme vuotta sitten”...
https://www.hs.fi/talous/art-2000006706891.html
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 02 Nov 2020 08:30

projekteerija wrote:Sipelgagrupi makseosakonna bõrsile minek paistab maailma raha ja digivõimukeskuse vägisi Ida pooile nihutavat.
Jack ise ütleb otse välja (ei hakka tõlkima): ”Tämä on ensimmäinen kerta kun näin suuri pörssilistautumisanti tehdään New Yorkin ulkopuolella. Sitä ei olisi tohtinut ajatellakaan viisi tai kolme vuotta sitten”...
https://www.hs.fi/talous/art-2000006706891.html


See saab olema laienev tõsi. Vaatamata igasugustele puhutud uudistele, et Hiina oli julm kellegi suhtes on see montrum liikumas tohutu jõuga. Loomulikult jääb keegi rulli alla, kuid kui aus olla, siis nende siis kodeeritud töökultuur võimaldab väga viisakalt käituda. Neid peeditakse pidevalt välja teenitud positsiooni saavutamisel (vana hea müügimehe vargataktika), kuid need sipelgad panevad jälle seljad kokku ja jälle töötavad üle. Kogu sitta mida nad võiksid turgudel teha on suur, kuid nad teevad seda tõsiselt minimaalselt. US puhul hõlptulu kadumise puhul ootaks tugevalt hullemat reaktisooni jatundub, et kümne aasta jooksul saab ka seda veel näha...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 Nov 2020 10:05

projekteerija wrote:/.../kuidas need teemad paistavad Sinikollaste maalt

Sinikollaste maal järgib statistika justkui matemaatikaõpiku jooniseid (hetkel aktiivsete haigete arvu tõusujoon muutub ühtlaselt ja pidevalt vertikaalsemaks).
Lihtrahvas on vist üsna meeleheitel (selle väljenduseks oli aastatagune presidendivahetus), ja nt penskari pisikorteri kommunaalid on tihti kõrgemad kui pension ise. Õnneks aga puudub neil igasugune võimalus pidada mõnda "väikest võidukat sõda" (a la Türgi vms - ja Türgile edastas Venemaa hiljuti sõnumi (Armeenia osas) läbi Süüria, rullides seal päris suure osa tolle palgasõdureid maapinnaga ühetasa).
Aga sinikollase penskari staatus on hetkel vist üks ebameeldivamaid (aga eks see levib ka mujale). Kui veel seal olin toetasin mõnikord lillekimpe müüvaid mutikesi kuni sain teada et need jagab neile hommikult kätte koordinaator, ja korjab õhtul ka käibe kokku. Peale seda toetasin vaid sellega mida toetatav sai minu nähes ära süüa. (Muuseas nt ka Katmandus olid osad küsijad "kavalad" - paludeski osta nt 5kg riisi - aga sain enne seda teada sellisel juhul läheks see kohe kõrvalturule müüki et rahaks teha).

Pea kõik kommunaalteenused on oligarhide käes, ja nt Odessa on lihtsalt tavaliste gängsterite käes (nt m2 asfaldi mahapaneku kulud on kohati 10x suuremad kui Kiievis jne). Valitsus astub liitu kasvõi vanakuradi vanaemaga (nagu Lenin Brest-Litovski rahlepingu nimel), kui see iganes pappi vastu annab. Aga see oli ka varem, kui JB lubas pappi kui (mh) tema poja toimetamisi uuriv pearpokurör lahti lastakse (ütles et mul läheb lennuk 6 h pärast, eks ise vaadake - no ja 6h jooksul veeniski Poroshenko Shokinit et see lahkumisavalduse esitaks). Kui Venemaal oleks pappi piisavalt siis minu arvates see (ametlik) Euro-orientatsioon poleks sugugi nii kindel.

Kokkuvõtvalt - võimalus surra koroonasse ja lihtsalt nälga on suht sarnased (kui mõni tööpäev "külmetuse" töttu vaheele jätta) - see seletab ka levikut, plus see et Kiievis magavad inimesed vasakul kaldal, töötavad paremal (ja saavad vasakult paremale puupüsti täis metrooga), ja inimesi on metropol-piirkonnas koos Donbassi põgenikega vst ca 4 mln. Emigratsioon on suhtarvuna ka üsna suur (see on ilmselgelt vananenud, kuna on kiirenenud viimastel aastatel, ja mis penskarite elu just ei kergenda). Ei leia üht head graafikut mida hiljuti nägin (vist ZH) kus UA oli viimastel aastatel vist 6 kohal maailmas mingi emigratsiooninäitaja suhtes (absoluutarv?).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 Nov 2020 12:24

Joe Rogan (kuulsamaid raadio talk-show vedajaid) ütleb AJonesile otse näkku olulise asja mis mind on algusest peale AJ juures häirinud (ja mis tundub et tabas hella kohta ;) ), ja mis on ilmselt ka põhjuseks miks ükski saatejuht/töötaja pole AJ juures kauem kui 1-2 a vastu pidanud.
(peab rohkem JR-i taustaks panema vist)

.... aga siit kuni lõpuni räägib AJ ausalt endast ja oma (mh tervise) probleemidest. Need toidulisandid mida ta müüb võivad olla küll igati OK, aga tema enda ("hea") tervise jutt nende taustaks on ilmselgelt ....veidi ülepaisutatud (moakeeli - kutt oma omadega läbi, ületöötamise tõttu).
=================================================
(peab tuhka pähe raputama et kui keegi raiskab aega lobaga mingil kokkusaamisel mis on planeeritud töö eesmärgil siis ma muutun natuke sarnaseks (selle vahelerääkimise mõttes) - kuna kõike saab tagasi v.a. raisatud aega (väljaspool tööd on teistmoodi, nii uskumatu kui ka poleks). Kui on ette teada oht et jutt kisub mölaks, siis on hea ette saata/küsida:
1) mis punkte arutame (list) ja miks
2) kas need puudutavad mind (või kutsutavat, kui ise saadan) - ja kui siis kuidas (kas on vaja mingit otsust-valikut vms)
3) kas on ettepanekuid kes ja kuidas neid teha võiks (kuivõrd probleeme oskan (oskab kutsutav) ka ise näha/välja mõelda, ja selleks et pole vaja kokku saada et pelgalt teadvustada, ilma et oldaks lahendusvariante kasvõi üldjoontes läbi mõelnud).
4) (läbimõeldud, põhjendatud) ettepanekud järjestuse/tähtaegade/ressursikulu osas
(jne)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 02 Nov 2020 14:36

Täpsustaks (kuigi üldine foon on samuti toimuva mõistmiseks oluline) koroonaarengute (osa)küsimust.
Soomes on mitmedki uurijad osad vahekokkuvõtted avalikustanud.
https://yle.fi/uutiset/3-11621707

Osadele valgekraedele on ootamatult ja massiivselt kaela langenud kaugtöö hästi mõjunud. Tööviljakus tõusis, vaba aega rohkem, kulud alla (sukkpükse ja ülikondasid kulub vähem, transpordikulud olematuks, väljas söömine jms. vähemaks) , tüütused (koosolekute persetunnid,...) ja mitteolulised tegevused/segamised ära kadunud ....
On ka paljusid kellele muutus mõjus laastavalt (tegevusvaldkond kadus, roll ettevõttes muutus mittevajalikuks, karjääriredel muutus nähtamatuks...oskuste õppimise võimalus kolleegidelt või intrigeerimine muutusid võimatuks...)
Igal juhul hetkel on vahekokkuvõtete tegemise aeg. Eks neid puuduseid + tagasilääke ...ootamatuseid) ole samuti ja igauguseid korrektuure teeb elu ja turumajandus paratamatult. Ntx. Mul üks sõber, kes muidu elab USA ühes lääneranniku metropolis on siiani rahul. Kevadest saati Eestis. Ettevõttel läheb hästi. Lääneranniku palk jookseb ja isegi preemiat said tingituna headest majandustulemustest. Samas lääneranniku kulud on ära jäänud. Ainult, et öösel töötamise (online koosolekutel olemine, klientidega suhtlemine...) rütm pole kõige meeldivam.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 02 Nov 2020 15:16

pop wrote:
projekteerija wrote:/.../kuidas need teemad paistavad Sinikollaste maalt

Sinikollaste maal järgib statistika justkui matemaatikaõpiku jooniseid (hetkel aktiivsete haigete arvu tõusujoon muutub ühtlaselt ja pidevalt vertikaalsemaks).
Lihtrahvas on vist üsna meeleheitel (selle väljenduseks oli aastatagune presidendivahetus), ja nt penskari pisikorteri kommunaalid on tihti kõrgemad kui pension ise. Õnneks aga puudub neil igasugune võimalus pidada mõnda "väikest võidukat sõda" (a la Türgi vms - ja Türgile edastas Venemaa hiljuti sõnumi (Armeenia osas) läbi Süüria, rullides seal päris suure osa tolle palgasõdureid maapinnaga ühetasa).
Aga sinikollase penskari staatus on hetkel vist üks ebameeldivamaid (aga eks see levib ka mujale). Kui veel seal olin toetasin mõnikord lillekimpe müüvaid mutikesi kuni sain teada et need jagab neile hommikult kätte koordinaator, ja korjab õhtul ka käibe kokku. Peale seda toetasin vaid sellega mida toetatav sai minu nähes ära süüa. (Muuseas nt ka Katmandus olid osad küsijad "kavalad" - paludeski osta nt 5kg riisi - aga sain enne seda teada sellisel juhul läheks see kohe kõrvalturule müüki et rahaks teha).

Pea kõik kommunaalteenused on oligarhide käes, ja nt Odessa on lihtsalt tavaliste gängsterite käes (nt m2 asfaldi mahapaneku kulud on kohati 10x suuremad kui Kiievis jne). Valitsus astub liitu kasvõi vanakuradi vanaemaga (nagu Lenin Brest-Litovski rahlepingu nimel), kui see iganes pappi vastu annab. Aga see oli ka varem, kui JB lubas pappi kui (mh) tema poja toimetamisi uuriv pearpokurör lahti lastakse (ütles et mul läheb lennuk 6 h pärast, eks ise vaadake - no ja 6h jooksul veeniski Poroshenko Shokinit et see lahkumisavalduse esitaks). Kui Venemaal oleks pappi piisavalt siis minu arvates see (ametlik) Euro-orientatsioon poleks sugugi nii kindel.

Kokkuvõtvalt - võimalus surra koroonasse ja lihtsalt nälga on suht sarnased (kui mõni tööpäev "külmetuse" töttu vaheele jätta) - see seletab ka levikut, plus see et Kiievis magavad inimesed vasakul kaldal, töötavad paremal (ja saavad vasakult paremale puupüsti täis metrooga), ja inimesi on metropol-piirkonnas koos Donbassi põgenikega vst ca 4 mln. Emigratsioon on suhtarvuna ka üsna suur (see on ilmselgelt vananenud, kuna on kiirenenud viimastel aastatel, ja mis penskarite elu just ei kergenda). Ei leia üht head graafikut mida hiljuti nägin (vist ZH) kus UA oli viimastel aastatel vist 6 kohal maailmas mingi emigratsiooninäitaja suhtes (absoluutarv?).


Ma pole juba aastaid Ukraina spets, kuid kas selles tuttuues mülkas on äkki mingi asi mis pidama jääb ja mingi aktsia mida ära ei saa varastada. Vaadates üldpilti seal nagu enam hullemaks minna ei saa.
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 Nov 2020 15:18

projekteerija wrote:/.../mitteolulised tegevused/segamised ära kadunud ....

Couldn't agree more, iseenda viimase 7 kuu tööde põhjal.
projekteerija wrote:/.../kellele muutus mõjus laastavalt /.../oskuste õppimise võimalus kolleegidelt või intrigeerimine muutusid võimatuks

Tjah, just selline isehakanud ekspert meil tiimis üks juhtumisi ongi. On leidnud endale tegevuse teiste "komade asetuse" kommenteerimisega (kuna ise ühtegi teksti ei kirjuta, küll aga külvab teiste leheservadele ebapädevaid uitmõtteid/kommentaare mida keegi pole palunud). Ma tegin talle asja lihtsamaks - jätsin CC-dest lihtsalt välja.
Ja kui nüüd nt veebikohtumise palvele soovin eelnevalt omalt poolt ülaviidatud punkte 1-4 (ja täiesti diplomaatilises keeles) - siis oleks see justkui isiklik solvang - aga seegi võtab praeguseks paremal juhul vaid (korraks) õlgu kehitama.

Ja ära on muidugi jäänud ka "suitsunurga" vestlused, mille tõttu ka asjasse puutuvaid "talking pointe" (millega ennast kliendi jaoks usutavaks/huvitavaks muuta) tuleb nüüd endal internetist otsida. Õnneks teeb sedasama tänapäeval ka klient (otsides vajalikku internetist) - seega erinevaid kloune jääb (loodetavasti) ajapikku vähemaks.

Ühesõnaga - kõigi jaoks oleks hea kui igaüks oma klaaslage võimalikult objetiivselt tunnetaks/tunnistaks.
================
Meenub taas epsiood (olen varem maininud) Sherlock Holmesi paroodiast kus külaelanikud paluvad külla sattunud kuulsal detektiivil avaldada oma arvamust kaldale tõmmatud uppunu surma asjaolude osas (peale nädalast tiigisviibimist). Holmes kummarduski, uuris tähelepanelikult läbivettinud laipa, ja tõuseb püsti ning teatab "Gentelmen, it is my opinion that this man is dead" - mille peale küla muidugi aplodeerib (kuna lõplik tõde sai eksperdi poolt lõpuks paika pandud)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 Nov 2020 16:34

.... ja tegelikult on oluline uudis hoopis see
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=91548693
päris jube. 91 aastal Stockholmis töötades sain kohalikult teada et päris paljud leitakse naabrite poolt lõhna järgi (vist olen ka maininud).
Ja selline saatus võib tabada ka nii mõndagi praegust "influencer'it" (või muidu cosmo-tüdrukut/cosmo-poissi).

....ja seda tiba mordbiidset meeleolu (mida sellised eakamad võiksid ehk tunda) annab ideaalselt edasi rootslaste endi film - "Lõputusest" (Om det oändliga, rezh. Roy Andersson (vaatasin et praegu Sõpruses jookseb, ikka veel)).
Tegelikult vist pigem ei soovita vaadata - liiga morbiidne (st lihtsalt mainin filmi olemasolu ära). Ja tegelikult nt von Trieri meditatiivsed episoodid on ka kordi sügavamad (need mis jäävad shokeerivate episoodide vahele), aga just morbiidse "vormi" osas on seda "Lõputust" väga raske ületada.

Teine sama jube linateos oli üks kunagine dokumentaal heaoluriigi vanadekodudest, kus sagedaseim motiiv oli tühjal pilgul silmapiiri vaatamine.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Nov 2020 17:58

Meie kohalikus surnuaias on kolme tüüpi haudu:
1) traditsiooniline peekonnarahula (read ja kõnniteed, nende ääres suur kunstipärane kivi perekonna või inimeste nimedega)
2) anonüümne "Minneslund", kus on inimeste tuhk anonüümselt (s.t. politkorrektne mõttefraasike, küngas ja pink selle juures ning muru)
3) põllukivide ringiga ümbritsetud ilupõõsaste "saarekesed" muru sees, kus igale kivile on graveeritud konkreetse surnu nimi - justkui "töökollektiivid", ilma sugulasteta. Neid "saarekesi" tehakse muru sisse aeg-ajalt juurde, et oleks reservi. Lähedased saavad panna selle lihtsa kivi juurde ka küünla. Saarekese ümber on ca 30...50 kivi.

Huvitaval kombel endine naabrimees on tuhastatud ka variandis (3), kuigi tal on naine, kolm last ja täiskasvanud lapselapsed meie linnakeses, koduga mitte kaugeal kui paar kilomeetrit. Naabrimees oli korralik koduperemees, ei olnud (vähemalt vanas eas) mingi kodust irduja, toimetas oma koduaias.
Huvitav, kuidas kujunevad teise usu kummardajate hauad, kui asi sinnamaale jõuab.
Last edited by td on 02 Nov 2020 18:06, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19556
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 Nov 2020 18:05

spämmin veel
Kareni nalja teavad ilmselt paljud.
Ja statistika näitab et tehtud nimevalikust on JB naisvalijate hulgas levinuimaks nimeks ... justnimelt Karen :lol: :lol:

Kareni nalju on veel, ja veel, .... (YT "Karen clips" vms). On aga ka selliseid Kareneid ("karedaid neidusid" :) )

Nende visuaalses eksterjööris on, ma ütleks ... teatav "common denominator".
Ma arvan et tõelise õnne leiaksid need Karenid kõik moslemi-meestega (Ornament-Manuaalis laskutakse lausa tehnilistesse detailidesse kuidas naist õiges suunas juhtida).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 Nov 2020 19:01

td wrote:kuidas kujunevad teise usu kummardajate hauad, kui asi sinnamaale jõuab.

vist oli nii et kiirelt mulda (enne päikeseloojangut) - seega kohene visuaal väga pretensioonikas ilmselt ei ole.
Huvitaval kombel ringikolistatud kohtadest olen ma selle usu haudu näinud ainult Turkmeenias (ja sedagi ülikooliajal, bio-geoloogidega kõrbes jalutades). Mingi väike redel oli kõikidel (igalühel isemoodi, mõnel lausa heinarõugu aluse moodi). Mingi sarnane otstarve oli vist ka sellel õigeusu risti väiksemal viltusel põikpuul .
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 Nov 2020 21:51

Eestisse saabuvad asjad viitega, pakun sama case tekib meil detsembri alguses.

Peaminister tahab Lätis kuulutada välja erakorralise olukorra
https://www.err.ee/1154258/peaminister-tahab-latis-kuulutada-valja-erakorralise-olukorra
spl
Site Admin
 
Posts: 20943
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 Nov 2020 23:55

ja ka kooona jätkuks - potentsiaalne testitootjate pankrotistaja
https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=91553425
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 03 Nov 2020 00:14

pop wrote:Ja ära on muidugi jäänud ka "suitsunurga" vestlused, mille tõttu ka asjasse puutuvaid "talking pointe" (millega ennast kliendi jaoks usutavaks/huvitavaks muuta) tuleb nüüd endal internetist otsida. Õnneks teeb sedasama tänapäeval ka klient (otsides vajalikku internetist) - seega erinevaid kloune jääb (loodetavasti) ajapikku vähemaks.

Ühesõnaga - kõigi jaoks oleks hea kui igaüks oma klaaslage võimalikult objetiivselt tunnetaks/tunnistaks.
================
)

Kahtlustan, et erinevatel ühiskondadel, kogukondadel, riikidel, põlvkondadel jne. on ka oma klaaslaed ja kindlasti tugevad-nõrgad kohad mis uues reaalsuse ja post pandeemiajärgsest mingil kujul välja tulevad. Seda kuidas soomlased või me ise (rootslased, norrakad, enamus valgest ameerika) lahendame suudame mõista. Aga enamus maailmast sama teha ei saa...pigem miskitmoodi massiga mõjutades kirjutavad meile ette vms. :?
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 03 Nov 2020 00:35

Kinnisvarauudiseid Soomest. Võimalik vaid Soomes või on midagi sellist leitud ka peagi meil.... :?
Soomes on kinnisvarahinnad endiselt kasvamas (ebakindlus on kasvanud, raha on juurde trükitud, fondidel+jõukamatel inimestel pole raha kusagil turvasadamas hoida) tehinguid toimub endises mahus jne. (mida meilgi mainitud) Samas on tekkinud uued hitid ja muudatused soovides. Üllatuslikult on ca 10 000 võrra vähem pakkumisi . Kaubast on selge puudus.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006705614.html
Teine lugu aga kinnitab, et ollakse valmis kolima ka püsivalt maale ning suveonne (mökki) tahetakse ka aastaringselt kasutusele võtta.
https://yle.fi/uutiset/3-11618909
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Nov 2020 03:40

pop wrote:ja ka kooona jätkuks - potentsiaalne testitootjate pankrotistaja
https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=91553425

jaa, see on tõesti huvitav
When validated with subjects diagnosed using an official test, the model achieves COVID-19 sensitivity of 98.5% with a specificity of 94.2%. For asymptomatic subjects it achieves sensitivity of 100% with a specificity of 83.2%.
td
 
Posts: 19556
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Nov 2020 03:51

"kaarenite" vasaktiib ehk värsked arreteerimised (ja dem. kohtunike poolt kohesed vabakskirjutamised). Ka neil on mingi ühine madalaim nimetaja ja seda on masendav vaadata
https://twitter.com/hashtag/PortlandMug ... htag_click
td
 
Posts: 19556
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Nov 2020 04:26

selle vana kaardiprojektsiooni võrdlus kosmosepildiga tekitab kergesti igasugu mõtteid
https://twitter.com/JackPosobiec/status ... 80/photo/1
td
 
Posts: 19556
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Nov 2020 06:14

väikestele arvutisõpradele on jälle huvitav arvuti loodud
https://www.youtube.com/watch?v=OqpylxLhw98
td
 
Posts: 19556
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests