Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Oct 2020 16:06

spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 26 Oct 2020 16:24

lugedes tekkis nostalgihetk (ja huvi võiks pakkuda ehk vaid spl-le)
https://majandus24.postimees.ee/7094626 ... ises-kokku

enda diletandi mätta otsast võin öelda et kogu karjääri jooksul olnud (ERP jaoks) alati kõige kallim valik (ja seega ka ärajäänud valik).
Kuni suht suure firmani ajas asja ideaalselt ära nt MS Navision, sellest natuke edasi (veel suurema firma jaoks, ja ka natuke lollikindlama arhitektuuriga (a la linuxi kernel, raamatupidamise mõttes)) oli Axapta. ORA-loomaaias oli alati võimalus ORA-financials -i vms kasutada, jne (ja üldse praegused "online" lahendused ajavad ka hästi asja ära). Ühesõnaga, just see toode (koos oma 70 tuhande vms sisemise tabeliga) oli kuidagi teistsugune (ka visuaalis) ja sürrilt kallis.

============
Eestis oli ennemuiste AboBase, kes tegi OMAENDA db "tuuma" (mis juba ise oli igati kõva sõna), ja mille peal ka ka päris palju rakendusi istus.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Oct 2020 16:36

to pop,

oeh tead, need ülikallid "pilvefirmad" ajavad mind öökima. Nüüd mingi sale-for.ce maania Eestis, kui ma seda nägin ja kogu seda arenduse keerukust. Sisuliselt taga justkui Oracle andmebaasi, aga kõik päringud ala mongo stiilis (taob pead vastu seina). Mingeid keerukaid analüütilisi päringuid seal just ei tee, ka kirjete piirangud. Ma andsin nõu ühele firmale, ärge viige oma andmeid sinna üle, olete koheselt pantvangis ja exit maksab miljoneid. Sinna viime ja arendus oli ka sellistes summades, et küsisin miks ometi.

Tunnistan ausalt SAPi ma torkisin nii ammu, et ma sisuliselt juba selle ära unustanud.
---

Vaata huvitav trendi läbi aastate, ma vist kõiki andmebaase pidanud haldama, nüüd kui keegi sõna Ora-cle ütleb, vaadatakse talle kui vaimuhaigele otsa (ala sul liiga palju raha firmas või muud terviseprobleemid). Nüüd PostgreSQL paljudes kohtades, midagi halba ei oska öelda, erinevad collationid tekitavad probleemi ja tunnen puudust force indeksitest ning execution planneri juhtimisest (vahel paneb täiesti metsa). 2010 muud ei kuulnudki, et kui Ora.cle peame siia panema ja siia ning siia.

Sorry läks natuke tehnoloogiliselt lappama :P
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Oct 2020 16:46

Itaalia ütles, et nemad enam maj. ei sulge või muidu lähevad pankrotti. Samas Itaalias asi täiesti käest ära, seoses viirusega.

Siin jõuame ikkagi võlgade juurde, kui kõik kõigile võlgu, siis kas kaardimajake ei hakka kokku vajuma, kui üks kaart ei maksa enam võlga ära. Kellele enim EU riigid võlgu on ? Kas kusagil sellist kaarti ka on ? Ntx USAs tsirkus, sisuliselt enda keskpangale ollakse võlgu poole võla suuruses.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Oct 2020 16:54

Venemaa ikka täiesti asjad käest ära, batjad oleks ammu vaktsiini saanud

https://www.err.ee/1151572/venemaal-uus-koroonarekord-nakatunud-ka-viiendik-riigiduumast

Mul tunne, et see vaktsiin kahjuks ei tööta. Väidetavalt on see faas 3 testimises, aga tuletan meelde, et faas 3 lubati vahele jätta ja kohe vaktsineerima asuda.

---

https://www.err.ee/1151552/leedus-tuvastati-rekordilised-766-nakatunut
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 26 Oct 2020 17:17

[quote="spl"]Head lugemist kv teemal.

https://majandus24.postimees.ee/7093463/mihkel-nestor-kinnisvarasektorist-tuleb-segaseid-signaale[/
Soomes kaugtöö koroonamõjud sedavõrd märgartavad, et mõjutavad tuntavalt kinnisvarasektorit, ehitusmaterjalide ja mööbli jms. müüki. Majade (valmismajade müügis)ja korterite projekteerimises-ehituses on märgatav soov omada paindlikku (nihutatavadvaheseinad jms.) või sopilist- eraldatud toakeste -töönurkadega planeeringuid jms. Kuni sellelni , et korteriühistud otsivad võimalusi rajada ühiselt kaugtõõ ruume.
https://yle.fi/uutiset/3-11608032
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 26 Oct 2020 18:02

Autonoomne isejuhtiv auto - kui see on tõesti parim versioon, mida maailmas suudetakse täna pakkuda, siis .... jube. Vaadake videosid
https://www.zerohedge.com/technology/ho ... rightening
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 26 Oct 2020 18:06

spl wrote:Sorry läks natuke tehnoloogiliselt lappama :P

väga huvitav on lugeda erialaspetsi visioone suundumustest - sellist asja ise ei jõuaks mitte kunagi välja mõelda
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 26 Oct 2020 19:00

väike lukuke, aga huvitav lukustusmehhanism
https://youtu.be/31zYoAEdY6M?t=514

veel turvaparanoiat teemal TV + mobla mikrofon
https://youtu.be/j1FfVK6sj4I?t=28
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 26 Oct 2020 19:50

spl wrote:Ntx USAs tsirkus, sisuliselt enda keskpangale ollakse võlgu poole võla suuruses.

Ehk nagu ütles Hinkus - "mina sidusin mind kinni, mõistate ?"

Ma tunnistan et ma ise hästi ei mõista (ja Hinkus ütleb klipis rohkem kui keskpankuril öelda oleks)
Võla eksisteerimiseks (et tal oleks tähendus, sisu) peab eksisteerima vastav kogus "tsiviilõiguslikke subjekte" (ehk lõppkokkuvõttes ja moakeeli - inimesi). Kas maakeral kahekordistus rahvastiku arv alates märtsist (rääkimata töötegijatest-võla teenindajatest)?
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 26 Oct 2020 20:59

pop wrote:
spl wrote:Ntx USAs tsirkus, sisuliselt enda keskpangale ollakse võlgu poole võla suuruses.

Ehk nagu ütles Hinkus - "mina sidusin mind kinni, mõistate ?"

Ma tunnistan et ma ise hästi ei mõista (ja Hinkus ütleb klipis rohkem kui keskpankuril öelda oleks)
Võla eksisteerimiseks (et tal oleks tähendus, sisu) peab eksisteerima vastav kogus "tsiviilõiguslikke subjekte" (ehk lõppkokkuvõttes ja moakeeli - inimesi). Kas maakeral kahekordistus rahvastiku arv alates märtsist (rääkimata töötegijatest-võla teenindajatest)?


Hinkus oli nüüd küll asjakohane, kuid sa pead uue video tegema. Tunduvalt lõbusama, sest see on US kohane. Keerame sitta, naeratame, keegi ei saa aru, Hinkus peaks mingis sadomaso kostüümis olema, siis oleks täielik Pentagon. Selle aasta laksud tunduvad olevat lihtsalt puuduvate aukude täitmiseks. Ja natukene ka varuks. Sisetunne... Kui alatu see tegelikult on saame ainult siis teada kui alternatiivsüsteem on võimeline koormuse enamuses üle võtma. Ma lausa ootan Harmony testimist jne. Aga praegu makstakse kinni iga hinna eest illusiooni et midagi pole muutunud... Eks varsti näeme...
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 26 Oct 2020 23:08

td wrote:ujula riietusruum?

Jah, see on natuke problemaatiline koht. Ise lähen basseini alati tund enne sulgemist, et oleks vähem rahvast. Saksas näiteks on ujula riietusruumi uksed teipidega fikseeritud avatud asendisse, et suurendada õhuvoolu. Mullivannid ja saunad ei tööta, kuigi vähemalt 100 kraadine leilisaun võiks olla suht ohutu.

Muidugi on palju ujulaid, mis on ülerahvastatud ning kus võib toimuda mingil määral nakatumist. Ma muidugi loodan, et neid ei suleta peagi täielikult nagu kevadel tehti. Eks siis pean muul viisil sporti tegema.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 26 Oct 2020 23:26

pop wrote:
neto wrote:/.../(Taormina, Catania)/.../Restoranide sulgemine tähendaks Itaalias arvatavasti rahvuslikku katastroofi.

Tegelikult on ugrilastel (kellede ekstraverti eristab intraverdist kaaslase kinganinade vaatamine (eemalt) enda omade asemel) siis teoreetiliselt suur eelis. Trepikojas pööras osa eestlasi kellestki möödudes näo seina poole juba enne koovitit, jms.

Ka jaapanlastel oma hikikomori -ga on tugev eelis, lisaks lõunaeurooplastele kasvõi näiteks araablaste ees (kuivõrd WHO juhiseid jälgides mahub saatan vabalt koogutajate vahele (ja mida ei juhtuks kui Ornamentidega Manuaali (tavapärase rivitiheduse) põhimõtteid järgida).

==============
1 on väga ilus aga tiba disneyland turistihordide mõttes tavaolukorras (nt Kefalu on üsna hubane "mini-Taormina"). 2 on tööstuslinn, seal pole suurt midagi teha (mina võtsin bensiini). Seega sul vedas, said kõike trügimata vaadata. Trügimist on nagunii vähem Nebrodis ja pooltühjades sisemaa külades - enda eredaim elamus oligi täiesti inimtühja küla/minilinnakese väljakul toolil istuv vana naine kes lihtsalt omaette midgi valjuhäälselt sajatas, ja (ikka veel) II MS aegsetes varemetes Vucchiria ja Kalsa linnaosad Palermos (kus suht räbalais lapsed tegid tänaval mingit kahtlast sashlõkki).


No Catania kesklinn on kohati vägagi kena. Muidugi ei ole seda osa just eriti palju. Katedraal, selle ümbrus, elevandiga sammas, purskkaev ja Via Etnea olid parajad tunnise jalutuskäigu sisustamiseks. Meile sellest piisas. Rahvast oli tõesti õnneks tagasihoidlikult ja ei pidanud kusagil trügima.
_______

Vaatasin ka Hikikomori määratlust eestikeelses wikis.
https://et.wikipedia.org/wiki/Hikikomori
Seal on see veidi erinev ingliskeelsest wikist. Kuivõrd võtan sisuliselt omaks kõik 5 kriteeriumi, siis ma ei kvalifitseeru. Oleks vaid esimesed neli, siis jah. Õnneks viiendaga on kõik korras ja hästi. :)
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 26 Oct 2020 23:54

td wrote:kuidas oli Sitsiilias nüüd põgenikega?

Seekord tõesti midagi erilist silma ei torganud. Eelmine kord käisime neli aastat tagasi. Siis oli küll mitmeid tähelepanekuid. Nägime korduvalt mitmest bussist koosnevaid veidraid kolonne - bussijuht mingis hazmat kombinesoonis, mask ees, tema kõrval samas varustuses turvamees ja siis valgetes kombinesoonides reisijad. Eks need olid kuskilt rannast kokku korjatud tulnukad, keda veeti vastuvõtukeskusse. Neile olid selga aetud ühekordselt kasutamiseks mõeldud valged paberkombinesoonid ja kapuutsid olid kõigil peas. Eks seda ilmselt tehti hügieenikaalutlustel, et täid ja muu kraam bussi ära ei reostaks. See vaatepilt oli üksjagu veider ja ebamaine. Kujutage ette suurt tumendatud akendega bussi, kus istuvad valgetes kombinesoonides neegrid kapuutsid peas. Alguses tundus see vaatepilt lausa tontlik - nägudeta kogud, umbes nagu mingis Sõrmuste Isanda filmis. Siis vaatasin terasemalt ja sain aru, mille/kellega tegu.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Oct 2020 12:00

https://maailm.postimees.ee/7074039/trump-on-votmeosariikides-hadas

Minu arvates on mõlemad kandidaadid katastroof Ameerikale. Biden ehk välissuhetes vähem, kui Trump. Aga mingeid helgeid ideid tegelikkuses Bidenil ka pole, igav persoon. Alati räägib, Trump koroona epideemiaga kehvasti hakkama saanud. Samas ma pole ühtegi ideed kuulnud, kuidas Biden siis parem oleks, mida paremini teeks. Nothing...
Vaadanud neid Bideni kampaaniaid jne. No pole värskeid ideesid.
---

Meenutab Reformi valitsemist: "toimub palju ja mitte midagi", istume magame ja naudime mugavustsooni. EKRE juhtimine jälle stiilis, tagatoas ahvid loobivad nooli pöörlevale rattale, kus justkui ideed. Toimub läbimõtlemata majanduse juhtimine, mille tulemuseks varsti kõva langus ja maksukoormuse tõus (laenud vaja ju tagasi maksta, mille abil pidu peetakse). EKRE = meie oma Trump; Reformierakond = Biden
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 27 Oct 2020 13:21

neto wrote:
td wrote:ujula riietusruum?

Jah, see on natuke problemaatiline koht. Ise lähen basseini alati tund enne sulgemist, et oleks vähem rahvast. Saksas näiteks on ujula riietusruumi uksed teipidega fikseeritud avatud asendisse, et suurendada õhuvoolu. Mullivannid ja saunad ei tööta, kuigi vähemalt 100 kraadine leilisaun võiks olla suht ohutu.

Muidugi on palju ujulaid, mis on ülerahvastatud ning kus võib toimuda mingil määral nakatumist. Ma muidugi loodan, et neid ei suleta peagi täielikult nagu kevadel tehti. Eks siis pean muul viisil sporti tegema.

;) Alternatiiviks ujulate sulgemisele on tegeleda avamere- või järveujumisega. Paraku aga üle maailma selgus, et kalipsode jms. väliveespordivarustuse nõudlus lendas taevasse. Üksvahe tuli ca pool aastat oodata, et soovitud varustust saada.
Mis sauna puutub, siis see ju pea igal eestlasel olemas või lausa mitu. Aga väidetavalt nendegi ehitajatel ja saunavidinatemüüjatel olid vägagi kiired päevad.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 27 Oct 2020 13:36

neto wrote:
pop wrote:
neto wrote:/.../(Taormina, Catania)/.../Restoranide sulgemine tähendaks Itaalias arvatavasti rahvuslikku katastroofi.

Tegelikult on ugrilastel (kellede ekstraverti eristab intraverdist kaaslase kinganinade vaatamine (eemalt) enda omade asemel) siis teoreetiliselt suur eelis. Trepikojas pööras osa eestlasi kellestki möödudes näo seina poole juba enne koovitit, jms.

Ka jaapanlastel oma hikikomori -ga on tugev eelis, lisaks lõunaeurooplastele kasvõi näiteks araablaste ees (kuivõrd WHO juhiseid jälgides mahub saatan vabalt koogutajate vahele (ja mida ei juhtuks kui Ornamentidega Manuaali (tavapärase rivitiheduse) põhimõtteid järgida)
Vaatasin ka Hikikomori määratlust eestikeelses wikis.
https://et.wikipedia.org/wiki/Hikikomori
Seal on see veidi erinev ingliskeelsest wikist. Kuivõrd võtan sisuliselt omaks kõik 5 kriteeriumi, siis ma ei kvalifitseeru. Oleks vaid esimesed neli, siis jah. Õnneks viiendaga on kõik korras ja hästi. :)


Pelgan, et isolatsioonist, kaugtööst ja kaugõppimisest tuleb lähiajal igasuguseid tagasilööke ja ehmatusi. Suur osa nendest tõenäoliselt jäädavad ja üksikisikutele ning ühiskonnale pöördumatud. Ja sellest saame veel rohkesti arutlusteemat jms. Soomest sellisne tõdemus. :?
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006700264.html
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Oct 2020 13:37

https://www.severe-weather.eu/news/arctic-ocean-sea-ice-2020-jet-stream-effect-winter-fa/

Arctic Sea Ice is not freezing In October for the first time since measurements began, now having an unknown effect on weather development towards Winter

---

Kurivaim, olles ise IT tegelane, ma vihkan neid automaatseid vastuste roboteid. Kunagi ühes kohas mõõtsin, max suudavad 5% vastata midagi sellist, millest ka kasu.
Aliexpressis ka palju müüjad selle peale üle läinud. Facebook ja Google ainult neid kasutavadki. Reaalsus see, et klientidel puudubki võimalus vastuseid enda probleemidele saada.

Võiks panna artikli alla: kuidas lollid märksõnade suhtlusrobotid tapsid kliendiga suhtluse ! Kui tahate endale teenet teha, ärge firma kodulehele mingit robotit ehitage võite kindel olla kaotate kohe kliente. Vana hea KKK vorm koos otsingusõnaga lahendab kõik probleemid palju kiiremini.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Oct 2020 13:41



Kaugtööga peab arvestama inimese isiksusega, ekstravert ei sobi kaugtööle, muutub lohakaks ja langeb stressi. Ambivert on kaugtöös parim (ka spl selline), introvertidega võib tekkida probleemi tagasiside saamisega. St kui seda küsid, võib neil stress tekkida :twisted:

Kaugtööl saab lasta inimese, kes firmas vähemalt 3 aastat tööd teinud. Ta juba adub, mida teeb. Kui laste nö roheliste kõrvatagustega inimene kaugtööle, lõpeb see enamasti fiaskoga.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Oct 2020 15:27

Puudujääv osa tuleb väikefirmadel ja eratarbijatel kinni maksta :!:

https://majandus24.postimees.ee/7095698/lobi-kandis-vilja-suurtoostused-saavad-rohetasudele-maksulae
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Oct 2020 16:37

Mulle ei meeldi sellised artiklid, sest kõik võib muutuda murdosa sekundiga, meil lihtsalt siiani vedanud. Vedamise nii, et see võib sekundiga kaduda !

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/terve-euroopa-on-hadas-koroonaviirusega-eesti-mitte-nii-vaga-miks?id=91484708
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 27 Oct 2020 17:35

spl wrote:/.../Aga mingeid helgeid ideid tegelikkuses Bidenil ka pole/.../

Reaalsus tundub olevat see et kui Bideni valid, siis Kamala Harrise saad. JB tervislikel põhjustel võib see realiseeruda ka puhtformaaselt ära. Eelmine sarnane case oli Gerge Bush jr ja Dick Cheney. Viimase arvamusest olid kõik huvitatud, esimese arvamusest mitte nii väga, ja ta täitis suuresti "simple guy, on of us" rolli (ja tõepoolest ei olnud terav pliiats - mis on hämmastav isa rolli arvestades kogu maailma jaoks (ei anna siin rohkem hinnanguid viimasele)).

K. Harrisega saame ilmselt kõike seda ja rohkemgi veel mida nt AOC (kuuglist saab pika nime) on propageerinud, ja rohkemgi veel.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 27 Oct 2020 22:26

spl wrote:Puudujääv osa tuleb väikefirmadel ja eratarbijatel kinni maksta :!:

https://majandus24.postimees.ee/7095698/lobi-kandis-vilja-suurtoostused-saavad-rohetasudele-maksulae

Kahtlen, et EL mingit luba annab. Viimase aja sõnumid ja käsud Brüsselist on sellised, et loaküsimist võivad küsijad pikalt kahetseda...
projekteerija
 


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 28 Oct 2020 10:41

Youtube pakkus juhuslikult...

Foorumlastele hästi tuttav Jordan Peterson räägib asjast temale omasel viisil.Head taipamist.
https://www.youtube.com/watch?v=y564PsKvNZs
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 Oct 2020 15:37

spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 28 Oct 2020 16:03

spl wrote:toeh tead, need ülikallid "pilvefirmad" ajavad mind öökima. Nüüd mingi sale-for.ce maania Eestis, kui ma seda nägin ja kogu seda arenduse keerukust. Sisuliselt taga justkui Oracle andmebaasi, aga kõik päringud ala mongo stiilis (taob pead vastu seina). Mingeid keerukaid analüütilisi päringuid seal just ei tee, ka kirjete piirangud. Ma andsin nõu ühele firmale, ärge viige oma andmeid sinna üle, olete koheselt pantvangis ja exit maksab miljoneid. Sinna viime ja arendus oli ka sellistes summades, et küsisin miks ometi.
/.../
Vaata huvitav trendi läbi aastate, ma vist kõiki andmebaase pidanud haldama, nüüd kui keegi sõna Ora-cle ütleb, vaadatakse talle kui vaimuhaigele otsa (ala sul liiga palju raha firmas või muud terviseprobleemid). Nüüd PostgreSQL paljudes kohtades, midagi halba ei oska öelda, erinevad collationid tekitavad probleemi ja tunnen puudust force indeksitest ning execution planneri juhtimisest (vahel paneb täiesti metsa). 2010 muud ei kuulnudki, et kui Ora.cle peame siia panema ja siia ning siia.

IT-meestel siis sama fenomen, mis paljude erialade puhul: oluliste väärtuse peal võetakse manti, lahjendades seda mingi odava omaloominguga ja kogu komplekti "kasutajasõbraliku valmistootena" kallilt maha müües.

Nii nagu toiduainetetööstus toodab looduslikust toorainest mingit toidusarnast segu ballastainete lisamisega (vesi, suhkur, soja, tärklis, värvained, maitseained, konsistentsi hoidvad ained).
Sama moodi vaatasin täna pub.stat.ee lehekülge. 15 viimase aasta jooksul juba kolmas ekraanikujunudus (!) - aga olulist kvaliteedihüpet info osas ma ei märganud. Küllap ikka baseerub samadel andmetabelitel (ja kellegi usina statistiku hoolsal iga-aastasel arvepidamisel).

Foorumlastele ülesanne: leida veel sarnaseid nähtusi meie igapäevaelust, kus tegelik väärtus "täieneb" igasugu "pealisehitusega" ja mõttetud "pealisehitajad" võtavad suure osa rahast, mida lõpptarbija maksab selle väärtusliku algprodukti kasutamise eest.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 28 Oct 2020 16:04

teretere wrote:Foorumlastele hästi tuttav Jordan Peterson räägib asjast temale omasel viisil.Head taipamist.
https://www.youtube.com/watch?v=y564PsKvNZs

Milleks muretseda asjade muutmise eest, mida muuta ei saa ...
Õigem oleks ehk kohaneda?
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 28 Oct 2020 16:10

Läheb plaanipäraselt: uus viirusetüvi levib rohkem
https://novaator.err.ee/1152251/koroona ... st-levikut

Küsimus asjatundjatele (jääb vastuseta): kas sümptoomideta viiruskandajte rohkenemise taga on
a) sagedasem (laus)testimine ja sellest suurem valepositiivsete hulk
b) uus viirustüvi, mis levib kergemini ja kulgeb ka kergemini
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=91494900

Testide täpsust annaks suurendada see, kui sama testi dubleerimise asemel kasutada erinevat testimismeetodit (näit. PCR + imuunoloogiline antigeenitest, nädal hiljem tehtav antikehatest oleks veel parem):
= spetsiifilisuse suurendamiseks: kaks järgnevat testi, tulemus on negatiivne, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed. Ressursside kokkuhoidmiseks aga võib piirduda esimese testiga, kui see on negatiivne. Haiguse laialdaseks skriinimiseks on vajalik SP-P-IN ehk suurem spetsiifilisus (vähendab valenegatiivseid juhte)
= sensitiivsuse suurendamiseks: kaks samaaegset testi, tulemus on positiivne, kui vähemalt üks testitulemustest on positiivne.
Konkreetse haigusjuhtumi kindlamaks diagnoosiks on vajalik SN-N-OUT ehk suurem sensitiivsus (vähendab valepositiivseid juhte)

Edit: Spetsiiflisuse ja sensitiivsuse mõju läheb mul kogu aeg sassi, tundub kuidagi loomuvastane. Seepärast parandused tekstis. (ja ma pole ikka päris kindel, kas minu refereeritud konspektis on õigesti kõik kirja saanud)
----
valenegatiivne juht: haigus on, aga test ei näita seda
valepositiivne juht: test näitab haigust, aga tegelikult pole seda
Last edited by td on 28 Oct 2020 16:41, edited 2 times in total.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron