Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 01 Jan 2020 21:58

spl wrote:Head uut aastat foorumlastele !

---

Eks sakslased peavad nüüd ka mugavustsoonist välja tulema enda autotööstusega, elati pikalt ja hästi (ja alates 2006 aastast on autode kvaliteet pidevalt langenud).
Jama, et suured linnaosad seotud autotööstusega.

Electric Cars Threaten the Heart of Germany’s Economy
https://www.nytimes.com/2019/12/31/business/electric-cars-germany-economy.html

Head uut aastat, kümnendit...!
Mis sakslastesse ja nende autodesse puutub siis selline leid. :o Kuna Adolfi ja tema sõda on juba liiga kergeks (vist) häbenetud, siis nüüd kostab juba soov, et sakslased
peavad vabandust paluma, et leiutasid auto. (Kiirteede leiutamine on ilmselt juba Adolfi ja tema toetajate patt)
https://www.hs.fi/sunnuntai/art-2000006358500.html
Ja muidugi Merkelile veel Nobel sest ainult nii saab kõik... :HEAD
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 Jan 2020 12:01

Mul tuttavad kv ärikad ntx pole vaimustuses sellest, et pensionifondidest raha tuleb turule. St korraks tõmmatakse kv hinnad veel rohkem üles ja siis saabud korralik mõõn, sest mitte keegi ei suuda enam seda kv'd osta.

INTERVJUU | Peep Sooman näeb ohtu: osad inimesed käituvad nagu nad oleks eufoorias
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/intervjuu-peep-sooman-naeb-ohtu-osad-inimesed-kaituvad-nagu-nad-oleks-eufoorias?id=88538193

Teiseks. Elukondlikus kinnisvaras on olnud ka eksituste aasta. Tehingute arv on Tallinnas ja Harjumaal 750-900 kuus. Kolmandik neist moodustavad uusarenduste korterid. See veab statistilist hinda üles. See on eksitav ja see eksitus aina süveneb. Kui nüüd keegi soovib oma korterit müüa, siis ta vaatab piirkonna keskmist ja paneb sellest lähtuvalt hinna. Inimene reeglina arvab, et tema korter on veel naabri omast paremgi.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Jan 2020 13:30

jälle üks suur eesti kunstnik, kes muutub klassikuks peale surma (juhul, kui ta seda varem polnud):
https://www.postimees.ee/6862584/peeter ... -oma-teose

Minu isiklik suhe selle kunstiga on selline, et 80-ndate lõpus ülikoolis õppides nägin Tartu Ülikooli peahoone fuajees mingit pildinäitust ja siis hakkas silma seeria huvitavaid pilte – uurisin, kes see joonistas, autor oli keegi Peeter Allik. Minu jaoks tundmatu nimi, aga leidsin, et see on huvitav kunst ...
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Jan 2020 17:43

td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 Jan 2020 21:59

td wrote:Samal ajal Strasbourg'is
https://www.youtube.com/watch?v=9DKKM7eBgn0


Täiesti kohutav, millist varalist kahju need metslased tavainimestele teevad. Samuti selle tegevusega seavad ohtu inimesi ja hooneid.
Ausalt mõni säraküünalt meenutav metslane ei teeks seal paha.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 02 Jan 2020 23:06

YLE vahendatud uudise kohaselt on iseõppiv tarkvara juba ühes kitsas meditsiinilises valdkonnas üsna võimekaks arstitöötundide vähendaja potensiaaliga osaliseks muutunud.
https://yle.fi/uutiset/3-11141661
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 02 Jan 2020 23:42

td wrote:ja kuidas on lugu CO2 lisaemissiooniga moetoodangu korral? :twisted:


Ehee, ongi vastus käes! Itaalia Vogue arvutas kokku, kui palju raiskab loodust fotode tegemine ja otsustas palgata joonistajad-maalijad.

Italian Vogue Won’t Publish Photos This Month
Fashion’s favorite trend — sustainability — comes for print magazines.

https://www.nytimes.com/2020/01/02/styl ... WR2ZJMytKU
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Jan 2020 00:08

projekteerija wrote:YLE vahendatud uudise kohaselt on iseõppiv tarkvara juba ühes kitsas meditsiinilises valdkonnas üsna võimekaks arstitöötundide vähendaja potensiaaliga osaliseks muutunud.
https://yle.fi/uutiset/3-11141661

nii ta läheb ...
Rinnanäärme röntgenpiltide lugejad on väga spetsialiseerunud inimesed, kogu Eesti peale ehk vaid 5 inimest, kes seda suudavad kõrgtasemel. Meile öeldi kohe, et pole mõtet üldse pilti vaadatagi, kui iga päev sellega ei tegele. Kui võrreldi selliste kõrgtasemel spetsialistide tööga (mida võikski oletada), siis on kõva sõna. Esimesed üksikuid haigustunnuseid leidvad tarkvarad tehti juba 25 aastat tagasi, aga õige järelduse tegemine, see on muidugi teine tase ....
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 03 Jan 2020 00:22

8-)

Norras mõõdeti jaanuari soojarekordiks 19 kraadi
https://www.err.ee/1020017/norras-moodeti-jaanuari-soojarekordiks-19-kraadi
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 03 Jan 2020 10:47

USA ikka "tore riik" nüüd tapeti Iraani kõrged ametnikud, mis tähendab, et sõjaoht väga kõrge. Igakord, kui kasvõi päev stabiilsust on, siis mingi riik alustab sõjaga.

Kui USA peaks Iraani ründama, kuhu kõik põgenikud läheksid ? Ikka Euroopa, aga leian Euroopa võiks maailma suuremad kaubalaevad üürida ja kõik need põgenikud USAsse saata. Maailmas ikka normaalsed asjad käivad nii, kes si... hunniku teeb see ka ise koristab.

---

Las ma arvan, börsid vaid tõusevad, sest automaatkauplemissüsteeme ei koti mingid sõjad.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Jan 2020 13:04

Kui peaks sõda puhkema, siis nafta hind kerkib oluliselt. See omakorda muudaks kasumklikuks palju kildanaftatööstusi. Tõsi, praegu on seal suur probleem ka gaasiga - kuhu panna see gaas, mis puuraukudest välja immitseb. Puudub infrastruktuur gaasi kokku kogumiseks ja pakendamiseks, Nii ta seal vusiseb...
Kildanafta sai võimalikuks tänu madalatele intressimääradele ja investorite soovile kuskilt midagi lisa teenida (seni aga kahjumis).

Saksamaa piiras oluliselt kulla ostmist. Seetõttu eelmisel aastal väike buum seal, paljudes kullapoodides Saksamaal on investeerimiskuld (hetkel?) otsakorral. Eelmise aasta detsembris ostsin juurde ühe kuldmündi, selle müümise eest saaksin täna juba natuke (12 EUR) kasumit ....

Kitco.com muidugi promob kulda-hõbedat pidevalt, sest see on nende ärimudel. Üks intervjueeritav arvas, et 2020 on eeskätt hõbeda aasta. Kes vaatas Viini uusaastakontserti, siis seal tõenäoliselt kingiti dirigendile ka üks hõbemünt. ;)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 03 Jan 2020 14:25

Ma olen mõelnud rahvas on riigi kõrgeid võim, ei meenu kohe mitte, et rahvas RMK'le andnud volitused Eestimaa metsadest tühjaks raiuda. Meenub tõesti tõde ja õigus, kus Andres küsib, miks selle koha nimi "Vargamäe". Sellepärast, et enne olid siin suured ja kaunid metsad, siis varastati kõik metsa ära ja müüdi maha.

Riigimetsa majandaja plaanib Kurgja talu ümbruse lagedaks raiuda
https://parnu.postimees.ee/6863547/riigimetsa-majandaja-plaanib-kurgja-talu-umbruse-lagedaks-raiuda
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 03 Jan 2020 14:29

to td,

naftahind võib tõusta, aga tegelikkuses on tekkinud inimestel valik st. meeletu naftahinna tõus oleks vesi elektriautode segmendile. Eestis seda ei juhtu, meil pole taristut, mis oleks valmis suuremaks elektriautode hulgaks (kratsime ...e ja imetleme oma naba, maailm ammu edasi liikunud). Laadimisjaamad ei tohi olla Elektrilevi käes, kuigi minu teada ta võitis selle hanke. Ka gaasil sõitvad autod muutuksid veel populaarsemaks, hetkel rohkem taksod sõidavad gaasiga.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 03 Jan 2020 16:09

spl wrote:USA ikka "tore riik" nüüd tapeti Iraani kõrged ametnikud, mis tähendab, et sõjaoht väga kõrge. Igakord, kui kasvõi päev stabiilsust on, siis mingi riik alustab sõjaga.

Kui USA peaks Iraani ründama, kuhu kõik põgenikud läheksid ? Ikka Euroopa, aga leian Euroopa võiks maailma suuremad kaubalaevad üürida ja kõik need põgenikud USAsse saata. Maailmas ikka normaalsed asjad käivad nii, kes si... hunniku teeb see ka ise koristab.

---

Las ma arvan, börsid vaid tõusevad, sest automaatkauplemissüsteeme ei koti mingid sõjad.


See on üks asi millega ma kunagi ära ei harju ja paluks kõiki asja nimetada oma nimega. Juhtunuks see kuskil US väikelinnas või midagi nii, siis saan aru. Aga riigis kus nad nagunii mingi pläma taustal veidi alla mio kasti tekitasid, seal rahulikult edasi inimesi kasti lüüa väärib ka vastavat nimetust. Leidke neile oma õige nimi ja suhtuge neisse täpselt niimoodi nagu nad väärivad.
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 03 Jan 2020 20:57

spl wrote:Ma olen mõelnud rahvas on riigi kõrgeid võim, ei meenu kohe mitte, et rahvas RMK'le andnud volitused Eestimaa metsadest tühjaks raiuda. Meenub tõesti tõde ja õigus, kus Andres küsib, miks selle koha nimi "Vargamäe". Sellepärast, et enne olid siin suured ja kaunid metsad, siis varastati kõik metsa ära ja müüdi maha.

Riigimetsa majandaja plaanib Kurgja talu ümbruse lagedaks raiuda
https://parnu.postimees.ee/6863547/riigimetsa-majandaja-plaanib-kurgja-talu-umbruse-lagedaks-raiuda


Paluks kui siin on RMK otsustajaid või muidu metsaraiujaid, paluks kuulata 5 minutit Peetri juttu.

Peeter Laurits: maailmale on Ränioru kõrvale vaja ka Samblaorgu
https://www.err.ee/1020233/peeter-lauri ... samblaorgu
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 03 Jan 2020 20:59

Ja veel üks huvitav tõlgendus lätlastelt -- Ivo Nikkolo rõivad.

Start fresh with attitude of MINIMALIST. #new20ies #ivonikkolo

Ph: magazine Pastaiga, Miks Uzans
Attachments
Ivo Nikkolo kampaania dets 2019-.jpg
Ivo Nikkolo kampaania dets 2019-.jpg (68.68 KiB) Viewed 6178 times
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 04 Jan 2020 19:37

Austraalias ikka tõeline maapealne põrgu.

Austraalia põlengutel ei näi lõppu: temperatuur ähvardab tõusta pea poolesaja kraadini, hukkunute arv kasvab
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/austraalia-polengutel-ei-nai-loppu-temperatuur-ahvardab-tousta-pea-poolesaja-kraadini-hukkunute-arv-kasvab?id=88561567
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 04 Jan 2020 19:59

spl wrote:Austraalias ikka tõeline maapealne põrgu.

Austraalia põlengutel ei näi lõppu: temperatuur ähvardab tõusta pea poolesaja kraadini, hukkunute arv kasvab
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/austraalia-polengutel-ei-nai-loppu-temperatuur-ahvardab-tousta-pea-poolesaja-kraadini-hukkunute-arv-kasvab?id=88561567


Ma lihtsalt pean korraks ära mainima, et kui enam vähem sama jama oli Brasiilias siis oli ka kohe süüdlane olemas, nüüd on lihtsalt kurb ja nukker. Paha on paha, siin pole mõtet arutada, kuid hädas võiks suhtuda hädalistesse võrdselt lugupidavalt....
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 04 Jan 2020 22:04

r009 wrote:
spl wrote:Austraalias ikka tõeline maapealne põrgu.

Austraalia põlengutel ei näi lõppu: temperatuur ähvardab tõusta pea poolesaja kraadini, hukkunute arv kasvab
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/austraalia-polengutel-ei-nai-loppu-temperatuur-ahvardab-tousta-pea-poolesaja-kraadini-hukkunute-arv-kasvab?id=88561567


Ma lihtsalt pean korraks ära mainima, et kui enam vähem sama jama oli Brasiilias siis oli ka kohe süüdlane olemas, nüüd on lihtsalt kurb ja nukker. Paha on paha, siin pole mõtet arutada, kuid hädas võiks suhtuda hädalistesse võrdselt lugupidavalt....



r009 juhul kui võimalik, järsku täpsustad-selgitad mida sellega mõtlesid :)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 04 Jan 2020 22:17

Mul läks ka kuul kokku, mis seos Austraalial ja Brasiilial. Viimasel juhul taskupärdikud põletavad elusloodust, väidetavalt omad inimesed tahavad maad harimiseks. Tõesti mingi väike protsent on, aga seal suurkorporatsioonid, kes kasutavad tankiste, et suuri alasid ära laostada. Lahe oli ka see, kui Norra ja Saksamaa ütlesid, me ei anna enam raha, te ei kaitse selle eest vihmametsasid.
Öeldi, ei me ei vajagi seda raha jne jne. Nüüd kriibivad nö kohalikud kubernerid ukse taga, kuulge andke ikka pappi. Kõik nende suguvõsad ja ametnikud elasid sellest rahanisast, nüüd saabus reality check.

Aga samas jah, Austraalial pole sellega midagi pistmist. Austraalia õnnetus see, et seal rekordiline põud ja samas kui tulebki vihma, siis väike sorts, aga äike suudab jälle süüdata metsa ning meeletud tuuled + kuivus, totaalne häving. Kõige hullem, põlevat metsa ei õnnestu kunagi 100% ära kustutada, puud hõõguvad seest, kändude all tulepesad. Natuke jälle tugevamat tuult ja häving jätkub uuesti ning levib. See, et kliima soojeneb pole enam küsimus ja Austraalia ehk üks esimesi tõsiseid ohvreid.
---

Täna avastasin, et elulõngal väikesed lehed peal :ugeek:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jan 2020 02:52

Ma ei saa midagi enam aru: USA ründab Iraani poolsõjalist rühmitust ja tapab selle juhi, kuid see rünnak toimus Iraagis.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23



Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jan 2020 16:30

td wrote:Ma ei saa midagi enam aru: USA ründab Iraani poolsõjalist rühmitust ja tapab selle juhi, kuid see rünnak toimus Iraagis.


Porgandimees ikka täiesti segane, vahel oleks vaja, et USA saaks karistada. Loodame, et mitte pommid vaid karma karistab !

Trump: USA annab Teherani rünnaku korral löögi 52 Iraani objektile
https://www.err.ee/1020652/trump-usa-annab-teherani-runnaku-korral-loogi-52-iraani-objektile

Trump kirjutas, et need objektid on "väga kõrgel tasemel & väga tähtsad Iraanile & Iraani kultuurile ning et neile sihtmärkidele ja Iraanile endale ANTAKSE VÄGA KIIRESTI VÄGA JÕULINE LÖÖK

---

Kasumlik tapmine !

USA sõjatööstuse aktsiad rallivad
https://majandus24.postimees.ee/6864952/usa-sojatoostuse-aktsiad-rallivad
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 05 Jan 2020 18:57

teretere wrote:
r009 wrote:
spl wrote:Austraalias ikka tõeline maapealne põrgu.

Austraalia põlengutel ei näi lõppu: temperatuur ähvardab tõusta pea poolesaja kraadini, hukkunute arv kasvab
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/austraalia-polengutel-ei-nai-loppu-temperatuur-ahvardab-tousta-pea-poolesaja-kraadini-hukkunute-arv-kasvab?id=88561567


Ma lihtsalt pean korraks ära mainima, et kui enam vähem sama jama oli Brasiilias siis oli ka kohe süüdlane olemas, nüüd on lihtsalt kurb ja nukker. Paha on paha, siin pole mõtet arutada, kuid hädas võiks suhtuda hädalistesse võrdselt lugupidavalt....



r009 juhul kui võimalik, järsku täpsustad-selgitad mida sellega mõtlesid :)


Lihtsalt iseloomustuseks, täiesti samasugused olukorrad, Brasiilias isegi hullem, sest tegemist oli massiliste süütamistega, reaktsioon totaalselt erinev - ühel puhul kutsutakse kogu planeeti kaasa tundma, teisel puhul kanaleid kinni keerama. Üks on juba eliidi poolt jaotatud territoorium, teine massilise väikefarmerite ala, mille vastu on selge huvi prantsuse, itaalia ja USA grupeeringutel kelle artikleid suurtootmise vajalikusest antud regioonis on massiliselt. Lisaks toetab neid üks väga suur ja eriti vastil grupp tüüpe. Meil ei kirjutata eriti US sitatootjate ja -tarbijate mõjust Ladina Ameerikas, aga kohalikus infoväljas on see igale teisele teda. Ma muidugi võin minna sellest kirjutades veidi kurjaks, sest sitatootjate ja militaristide vastu on mul sügav sisemine viha. Eestis paari pätigrupi vastu võideldes sain nende võimu sügavusest veidi aru, Ladina Ameerikas on asi kordades kõrgemal tasemel. Põhiline pahameel on sellest, et Brasiilias tehti samasugustest õnnetustes äri, nüüd on nagu pe_epolka, oi kui paha, kõik nutma.... Aga pole hullu, eks läheb üle, ma rohkem ei torgi...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 06 Jan 2020 00:46

r009 wrote:
teretere wrote:
r009 wrote:
spl wrote:Austraalias ikka tõeline maapealne põrgu.

Austraalia põlengutel ei näi lõppu: temperatuur ähvardab tõusta pea poolesaja kraadini, hukkunute arv kasvab
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/austraalia-polengutel-ei-nai-loppu-temperatuur-ahvardab-tousta-pea-poolesaja-kraadini-hukkunute-arv-kasvab?id=88561567


Ma lihtsalt pean korraks ära mainima, et kui enam vähem sama jama oli Brasiilias siis oli ka kohe süüdlane olemas, nüüd on lihtsalt kurb ja nukker. Paha on paha, siin pole mõtet arutada, kuid hädas võiks suhtuda hädalistesse võrdselt lugupidavalt....



r009 juhul kui võimalik, järsku täpsustad-selgitad mida sellega mõtlesid :)


Lihtsalt iseloomustuseks, täiesti samasugused olukorrad, Brasiilias isegi hullem, sest tegemist oli massiliste süütamistega, reaktsioon totaalselt erinev - ühel puhul kutsutakse kogu planeeti kaasa tundma, teisel puhul kanaleid kinni keerama. Üks on juba eliidi poolt jaotatud territoorium, teine massilise väikefarmerite ala, mille vastu on selge huvi prantsuse, itaalia ja USA grupeeringutel kelle artikleid suurtootmise vajalikusest antud regioonis on massiliselt. Lisaks toetab neid üks väga suur ja eriti vastil grupp tüüpe. Meil ei kirjutata eriti US sitatootjate ja -tarbijate mõjust Ladina Ameerikas, aga kohalikus infoväljas on see igale teisele teda. Ma muidugi võin minna sellest kirjutades veidi kurjaks, sest sitatootjate ja militaristide vastu on mul sügav sisemine viha. Eestis paari pätigrupi vastu võideldes sain nende võimu sügavusest veidi aru, Ladina Ameerikas on asi kordades kõrgemal tasemel. Põhiline pahameel on sellest, et Brasiilias tehti samasugustest õnnetustes äri, nüüd on nagu pe_epolka, oi kui paha, kõik nutma.... Aga pole hullu, eks läheb üle, ma rohkem ei torgi...


Jamps on see, et ei kärssa-põletata ainult Austraalisas ja Brasiilias. 2019 oli hing kinni äärmuslikult ka Indial, lõunapoolsel Aafrikal. Indoneesia kuni selleni , et ka USA-s pole siiani suits laiali lõplikult hajunud. Tundub, et suures pildis on midagi väga nihu või tasakaalust välja läinud. Mulle isegi tundub, et keskkonnakaitsjatel jms. on ehmatusest suu ammuli. See kõik pidi kunagi tulevikus juhtuma...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jan 2020 00:59

hh wrote:"Tõe ja Õiguse" filmi muusika, Pärt Uusberg:

https://www.youtube.com/watch?v=m1sAsNm ... 1jR9OsVJF0



Ülivõrdes iseloomustamine on alati ohtlik, sest kui inimese silmaring on kitsas, võib kergesti paljastuda enda ignorantsus, kui mõnda keskpärast asja ülimuslikuks peetakse. :twisted:

Aga selle puhul vist ei ole seda ohtu. :D Meenuvad ilusad rabavaated, varahommik, Jumala lähedus. Antud teost kuulates tekkib paralleel Cyrillus Kreek'i loominguga. Eesti vaimuliku muusika arenguspiraalil on uus keerd juurde tulnud 21. sajandil.
https://www.youtube.com/watch?v=YID1n1BOAbQ

Muide, sellel laulul on vist samad sõnad. :P
https://www.youtube.com/watch?v=kw-tflf ... tu.be&t=38

Eesti keeles:
http://www.piibel.net/#q=Ps%20137

ikka seesama Tigris ja Eufrates, kus ka nüüd tegevus käib ....
https://tinyurl.com/up3z5o5
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jan 2020 02:28

veel üks viis samal teemal (Bach)
https://www.youtube.com/watch?v=gXoxDwcSmbo
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 103 guests