Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 04 Aug 2020 20:41

anecdotal evidence
Let me tell you what we are seeing on the ground here in SW France. Hire rates for vehicles have jumped 20%. Cleaners and similar workers are demanding much higher hourly rates - up to €25 per hour. Groceries whilst more seasonally cheaper in the summer are about 10-20% higher than last year. We are at the start of the 'Great Stagflation'. The covid pandemic has forced Govts into evermore fiscal spending and this has exacerbated and accelerated the process of 'bottom up' inflation.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 04 Aug 2020 20:46

spl wrote:Aga kullaga selline asi, võtame meie kuulsa kullamüüja. Kui heal ajal ostsid, siis tagasi ostu hinnad ikka väga nigelad !

mitmed kullafanaatikud (ja müüjad) on juba mitu aastat öelnud, et tuleb üks ajaloo suuremaid varanduste liikumisi (vrdl rahvaste rändamine vms.) - rikkus läheb nende kätte, kellel on tegelikku väärtust omavad varad

kui elame, siis näeme - praegu tuleb istuda rahulikult varades ja hoida piisavalt sularaha (ja pidevat sissetulekut), et ei peaks neid varasid enneaegu müüma
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 04 Aug 2020 20:50

Ja-jah, need analüütikud, keda mina jälgin, ütlevad, et tuleb rikkuse liikumine kurjadelt inimestelt headele inimestele! Watch!

Et kui 1930ndate kriisis läksid rikkused headelt inimestelt kurjadele, siis nüüd sümmeetria printsiibil vastupidi :)
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 04 Aug 2020 20:51

h wrote:Facebookis keegi küsis Finantsvabaduse kinnises grupis, kuidas raha investeerida mõistlikult. Inimesed soovitasid panga investeeringut, mina iitsatasin sõna "kuld", mille peale keegi naeris laialt. Inimesel soovitati ikka raha panka kasvama panna. Selle peale lahkusin sealt grupist. Mingid teismelised vist.

Finantsvabaduse fanaatikud tahavad investeeringut, mis annaks igakuist või kvartaalset rahavoogu (üürikinnisvara, dividendiaktsiad) - sellest ka lai naer. Nagu Sa Piiblist tead: aeg külvata, aeg lõigata. Kuld sobiks neile just selleks, et oodata ära aeg, mil hinnasuhe aktsiad/kuld või kinnisvara/kuld on viimaste aastate madalamal tasemel ja siis vahetada kuld rahavoogu tootvaks varaks.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 04 Aug 2020 20:59

td wrote:
h wrote:Facebookis keegi küsis Finantsvabaduse kinnises grupis, kuidas raha investeerida mõistlikult. Inimesed soovitasid panga investeeringut, mina iitsatasin sõna "kuld", mille peale keegi naeris laialt. Inimesel soovitati ikka raha panka kasvama panna. Selle peale lahkusin sealt grupist. Mingid teismelised vist.

Finantsvabaduse fanaatikud tahavad investeeringut, mis annaks igakuist või kvartaalset rahavoogu (üürikinnisvara, dividendiaktsiad) - sellest ka lai naer. Nagu Sa Piiblist tead: aeg külvata, aeg lõigata. Kuld sobiks neile just selleks, et oodata ära aeg, mil hinnasuhe aktsiad/kuld või kinnisvara/kuld on viimaste aastate madalamal tasemel ja siis vahetada kuld rahavoogu tootvaks varaks.


Muide see inimene tahtis aastaks ajaks raha investeerida kuhugi. Kuld oleks olnud talle ideaalne, ilmselt ka hõbe. Aga seal ruulisid mingid diktaatorlikud kõiketeadjad, kes soovitasid pangahoiust. Kahju sellest inimesest kohe.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 04 Aug 2020 21:09

spl wrote:Kui heal ajal ostsid, siis tagasi ostu hinnad ikka väga nigelad !


See on suhteline. Näiteks Austria Franz Joseph -- siin 1 tukat -- on väga hea riskitasemega. Vt kollast kooki ja sinepivärvi koogilõiku, risk ainult ca 17 eurot. Teistel sarnastel on risk või juurdehindlus ca 40-50 eurot või rohkem. https://tavid.ee/kuld/austria-franz-jos ... -kuldmunt/
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 04 Aug 2020 21:40

risk 17 eurot on muidugi hetke hinnataseme juures, see võib suureneda või väheneda, sõltuvalt untsi hinnast maailmaturul
kui ostsite aastal 2018, ei tohiks kurta, minul tuleb kulla tootlus Tavidi tänase vastuvõtuhinna kohta ca 45 % (tänane hind/soetushind)
mul on hea meel, et hoidsin distsipliini ja ei läinud kõike teenitut panema börsile, kus hetkel olen suures miinuses (munad eraldi korvides!)

hetkel kuld juba 2013 USD/oz

EDIT: parandasin vigase arvutuse ära
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 04 Aug 2020 21:58

Võtame hea näite vastuolust, sisuliselt 150 000 ameeriklast surnud, epideemia neil aina suureneb. Börsidel ei mingit reaktsiooni, sisuliselt kui pool Ameerikat ära sureb,
börsid ei reageeri, kus on väiksemgi loogika.

---

Oeh aega vähe, aga panin majale veel päikesepaneele, seekord ei kasuta mingeid kontrollereid, soojendab otse vett. Eelis päikesekollektorite suhtes on see, et vajadusel saad elektri siiski oma süsteemi suunata (aka mingi kriis jne). Päikesekollektorid ja nende lisad mõttetult kallid
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 04 Aug 2020 22:13

spl wrote:Võtame hea näite vastuolust, sisuliselt 150 000 ameeriklast surnud, epideemia neil aina suureneb. Börsidel ei mingit reaktsiooni, sisuliselt kui pool Ameerikat ära sureb,
börsid ei reageeri, kus on väiksemgi loogika.


Kuidas on võimalik USALDADA statistikat, kui haiglatele MAKSTAKSE selle eest, et mida rohkem surmasid ajada viiruse kaela, seda parem?

Nähtud mitmeid kriitilisi videosid, kus arstid laiutavad käsi: see pole õiglane. Omaksed protestivad: miks on paberites kirjas viirus, kui tegelikult oli miski muu?
Iga viiruse surma registreerimise eest maksti haiglale dollareid. Haiglale on KASULIK tekitada rohkem nakatunuid. (KES MAKSIS? Hea küsimus!)

Tundub et praegused päevauudised on nagu praegune rahasüsteem -- fiat! Liba! Mis ei ole tagatud tegelikkusega.

Kellelegi on oluline HIRMU külvamine. Ja fiat päevauudised ilmselt börse ei mõjuta.
Last edited by h on 04 Aug 2020 23:04, edited 1 time in total.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 04 Aug 2020 22:58

lhv foorumis on kulla kohta väga vähe värskeid postitusi (vrdl. nt. pandeemia)

arvatavasti on kulla ajad tõesti veel ees.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 04 Aug 2020 23:52

Soome lapsed lähevad nädala pärast kooli ja käib usin taktikate ja koolikorralduse kokku leppimine. Meil on veel vaikus (see teeb mind vähe närviliseks. Erinevad ministeeriumid ja ametid peaksid praegu rügama nii, et silm punnis. Koolitama õpetajaid, koostama kriisiplaane, Ehk ka väiksemaid suuremaid ümberehitusi jms.) Õnneks on võimalus ja ajavaru jälgida kuidas teisel pool lahte asjad toimima on pandud ja mis juhtuma hakkab. Teine voor kaugõpet tundub mulle väga kahtlase sotsiaalse eksperimendina. Algklassides tuleks kindlasti kõigi vöimalike vahenditega sellist arengut (katkestus) vältida
https://yle.fi/uutiset/3-11479132

Igal juhul põllumehed oskasid demonstreerida oma lollust, hoolimatust ja ahnust...põhjuseid, miks neid välistööjõud (idast) tegelikult huvitab. Olukord oligi selline ja vähe hullem kui ennustasin mihg kaabudega onud välja lajatasid. :HEAD
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/v ... d=90640823
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 04 Aug 2020 23:58

h wrote:/.../mina iitsatasin sõna "kuld", mille peale keegi naeris laialt. Inimesel soovitati ikka raha panka kasvama panna./.../

Kui demograafiline püramiid oleks konstantne, ja tootlikkus (noh, et nö "nipsust" saab rohkem hüvesid, kuni lõpuks selle piirini kui lihtsalt elu kestus jääb lühikeseks nende nautimiseks) stabiilselt kasvab, siis puudub kulda investeerimisel igasugune mõte (minu arvates), kuna klassikaliselt investeerides omandan täna, nt 10 töötatud tunni eest õigused hüvedele tulevikus mille loomiseks kuluks täna nt 15 tundi (mis sest et tulevikus võimalik ka nt alla 10 tunni).

Sama asi on demograafilise plahvatuse algfaasis, ainult et siis taandub küsimus puhtalt eetikale, et õigeid valikuid põlvkondade vaheliste hüvede jagamisel teha (nagu buumerite näide, kes naudivad oma pensione milleniumi jne põlvkondade arvelt).

Nüüd aga - kui kogu elanikkond vananeb, siis minul isiklikult head retsepti pole. Hokkaido saare põliselanikel (filmis "ballad of Narayama") oli retseptiks (seda ka foorumis mitu korda maininud) see, et 70 aastaseks saanud vanema viis vanim poeg seljas kuskile mäetippu, kaasas 3 päeva toiduvaru (ja kõik, rohkem nad ei kohtunud).

Meil aga on igal vanuril üks hääl (ja nii peabki) - ma olen mõelnud milline oleks poliitikute poolne "populistlik" narratiiv nt juhul kui valijatest 80% moodustavadki ülalpeetavad. Laffer'i kõvera järgi ka ma isiklikult vist loobuks mistahes lisahüvede tekitamisest (v.a. riigikaitseks vajalik) peale vahetult omaenda vanemate ülalpidamiseks vajaliku, kuna lihtsalt "mäng ei vääri küünlaid", ja looks esmajoones just selliseid hüvesid mida puhttehniliselt "sundvõõrandada" (nt maksudena) ei saa.

Aga mis investeeringutesse puutub siis igasugune padjaalune kuld läheb nö pariteeti sellega mida üks põllule adra taha jäänu üheksale söögiootajale lauale suudab tuua (ja ilmselt ta seda kulda väga ei tahagi). Sama on tegelikult ka "investeeringuga" (ehk by definition - kellegi teise poolt võetud kohustuse/laenuga).

Kui selle kohustuse võtab (inimeste puuduse korral) endale nö "riik" - selle keskpanga ja valitsuse vahelise raha/võlakirjade kabemängu käigus - siis küsimus jääb - kes selle kohustuse siis võttis ? (maksumaksjad). Ja siit edasi (tagasi) ülalviidatud Laffer'i kõvera juurde.

=====================
Ma olen vahetult kogenud keskkonda kus kommunaalkulud on pensionidest suuremad (ja vanureid tänaval väga ei näe ka, kui siis vaid metroos kerjamas).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 05 Aug 2020 06:13

Kui loodud asjadel puudub väärtus, siis loomulikult peabki kuld kallinema. Täna veel usun, et telefonis massipsühhoosi saamist hinnatakse rohkem. Aga tipus osatakse ka kulda käes hoida, sest see annab kaalu nende nägemusele. Aga ainult kuld kui püsiväärtus on väga piiratud nägemus. Mulle näiteks meeldiks kordades rohkem titaan. Sellest saab teha ülikindlaid asju mis on ka visuaalselt nauditavad. Kui minu teooriad peaks kunagi vähekenegi võidutsema, siis teeksin oma aeda taimedele titaanist tuule ja päiksekaitsed, taimi saab juba kasvatada igavesti..
Aga asja jätkumisel on otsustamise moment. Inflatsioon on harjumus ja seda see oranž rutiinirott oma pätistaffiga ei taba. Eelmised trükid aukude täis lappamiseks lahenesid üle ootuste hästi, nüüd on aga oht, et varguste vargus tuleb välja, sest mulle tundub et inflatsioon on juba üle 2-3% ja see on oht, et võlakirjade teenindamine muutub superdiskoks. FED on küll juba jõudnud säutsuda, et nad ei näe paha üle 2% inflatsioonis, kuid siin on see sama jama, liiga palju on vist siiski ka raha nende käes kes vargsi tahaks taskus hoida asju ja nad pole väga lollid, järelikult erinevaid asju ja see saab olema uus harjumus mille vastu sõdida on neetult raske. Teades natuke nende iseloomu pean nentima, nad ei hakka tegema kunagi midagi väärtusliku, heade asjade tegemiseks vajalik kannatlikus neil puudub ja eufoorialembeline närvisüsteem on neil ka ja neid lollusi mida nad teha suudavad, neid lollusi teevad nad jätkuvalt edukalt. Ja seda nad teevad kuni kogu staff välja vahetatakse..
Aga metsarahade ja muude väärtussiduvuste rahade jne aeg on tegelikult käes. Kahju, et ma pean enda energiat veel sõltumatuse külakese rajamiseks raiskama, aga loodetavasti on see pikk protsess ja jõuan ka baaselementi tekitamise protesssi lülituda. Aga korjake kokku kosilasi, ma olen nõus võtma nii abistavaid väikeosanike, kui ka mõne tarkade klubi suuraktsinääri..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Aug 2020 08:23

Paneb mõtlema...

VIDEOD ja FOTOD | Beiruti sadamaalal plahvatas ammooniumnitraat, hukkus vähemalt 78 ja viga sai üle 4000 inimese
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/videod-ja-fotod-beiruti-sadamaalal-plahvatas-ammooniumnitraat-hukkus-vahemalt-78-ja-viga-sai-ule-4000-inimese?id=90642409

...ja meil...lihtsalt vedas

EKSPRESSI ARHIIVIST | Paldiski istus veel sel aastal samalaadse “pommi” otsas, mis eile Beirutit laastas
https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust/ekspressi-arhiivist-paldiski-istus-veel-sel-aastal-samalaadse-pommi-otsas-mis-eile-beirutit-laastas?id=88582235
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Aug 2020 09:04

Viinamarjadest veel pilti ei saa panna, ei küpse nii kiiresti, kui lootsin, siis panen oma maja seina pildi :twisted:

sein.jpg
sein.jpg (587.9 KiB) Viewed 3886 times
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 05 Aug 2020 10:01

spl wrote:Viinamarjadest veel pilti ei saa panna, ei küpse nii kiiresti, kui lootsin, siis panen oma maja seina pildi :twisted:

sein.jpg


Mis sul lasi 527 kB pildi ja mul üle 215 kB ei luba laadida..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Aug 2020 10:08

Väga omapärane, kas registreeritud kasutaja alt proovisid, mul piirang 800kb.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Aug 2020 10:11

pop wrote:Kui demograafiline püramiid oleks konstantne, ja tootlikkus (noh, et nö "nipsust" saab rohkem hüvesid, kuni lõpuks selle piirini kui lihtsalt elu kestus jääb lühikeseks nende nautimiseks) stabiilselt kasvab, siis puudub kulda investeerimisel igasugune mõte (minu arvates), kuna klassikaliselt investeerides omandan täna, nt 10 töötatud tunni eest õigused hüvedele tulevikus mille loomiseks kuluks täna nt 15 tundi (mis sest et tulevikus võimalik ka nt alla 10 tunni).

Mike Shedlock on veendunud, et kulla hund kasvab siis, kui inimeste usk keskpankade tegevusse hakakb kõikuma (s.t. usk currency'sse hakkab kõikuma). Seega, väga pikas persüektiivis (inimkonna ajalugu) on ilmselt Sinul õigus (samas, kogu Bütsantsi peale ei jätkunud piisavalt kulda, mille eest osta mobiiltelefoni), aga paari põlvkonna perspektiivis on ikkagi kuld see, mis on kergesti hoitav varanduse säilitamise vahend kontsentreeritud kujul. Kindlustus, millel puudub vastaspoole risk, ta ei ole IOU. Tal sisuliselt puudub ka liability komponent, sest kinnisvara jne. pealt võtab riik makse, samuti on vaja kinnisvara hooldada. Väikese inimese kullavarudele ei ole vaja eriti suurt peidikut - oleneb vaid selle inimese nupukusest.
Loomulikult ei saa kulda absolutiseerida, ta on vahend parema une saavutamiseks.
Last edited by td on 05 Aug 2020 10:32, edited 3 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 05 Aug 2020 10:12

Sisenemine minu alasse, nii öelda kolidor...
Attachments
esiala.jpg
esiala.jpg (245.89 KiB) Viewed 3879 times
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 05 Aug 2020 10:19

SRY, valesti undasin, laseb ka veidi suuremaid, aga 3 MB faili juures teatas, et üle 215 kB ei armasta... Lohutuseks tagahoovi viinamari, sellest saab väga head balsamico, veini jaoks tuleb kõrgemalt viinamarja otsida, alates 400 m ookeanipinnast..
Attachments
Tagahoov.jpg
Tagahoov.jpg (341.23 KiB) Viewed 3877 times
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Aug 2020 10:22

rr009,
kas omad või rendid?
kuidas on veevarudega (üks põud võib hävitada kogu töö)?

keegi suur mõtleja (Platon?) olla öelnud, et kui mul on aed ja raamatukogu, siis pole mulle rohkem vaja. :mrgreen:
üks hea aed on tõesti palju väärt!
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 05 Aug 2020 10:42

td wrote:aga paari põlvkonna perspektiivis on ikkagi kuld see, mis on kergesti hoitav varanduse säilitamise vahend kontsentreeritud kujul. Kindlustus, millel puudub vastaspoole risk, ta ei ole IOU. Tal sisuliselt puudub ka liability komponent, sest kinnisvara jne. pealt võtab riik makse, samuti on vaja kinnisvara hooldada. Väikese inimese kullavarudele ei ole vaja eriti suurt peidikut - oleneb vaid selle inimese nupukusest.
Loomulikult ei saa kulda absolutiseerida, ta on vahend parema une saavutamiseks.


Jah, kõik on kontekstuaalne -- siin vanakooli härra lihtsalt kirjeldab hullust, mis kaasneb piiramatu rahatrükiga. Mis on ilmselgelt seotud neoliberaalse poliitikaga, ennustab et selline süsteem võib püsida veel (keegi ei tea kui kaua, ta ennustab et) võib-olla 3 aastat, võib-olla 10, aga mitte lõputult. Selles kontekstis siis toimub Au ja Ag hinna kasv lähiajal. Praegu on arutlusteema "maagilise 2000" piiri ületamine, st unts kulda maksab juba üle 2000 USD, mis olla "aegade rekord":

https://youtu.be/GwOU4HVvksw?t=345

Jutu sees mainib siinne härra juba kulla 3000-st dollarist unts ning hõbeda hinnast 50 ja isegi 100 dollarit unts.
Hinnatõus seotud muidugi ühiskonna kehatemperatuuri tõusuga ehk palavikuga, nii et ses mõttes ka kõik on kontekstuaalne ega vääri idealiseerimist.
Last edited by h on 05 Aug 2020 11:17, edited 3 times in total.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Aug 2020 10:43

https://tartu.postimees.ee/7032799/naiivi-koroonakoldest-levis-viirus-raplamaale-ja-ida-virumaale

:? korras. 11 meremeest ja 11 uut nakatumist ! Teine laine on alanud, sisuliselt seda tänu ühele debiilikule (isiku nimi oleks avalikustada). Mis kõige huvitavam, kui sul kehv olla, pead arstilt saatekirja lunima, et testima saada. Lätis mitu korda rohkem testimist ja ei pea arsti saatekirja lunima, sest paljud selletõttu ei lähe juba testima.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 05 Aug 2020 11:11

td wrote:rr009,
kas omad või rendid?
kuidas on veevarudega (üks põud võib hävitada kogu töö)?

keegi suur mõtleja (Platon?) olla öelnud, et kui mul on aed ja raamatukogu, siis pole mulle rohkem vaja. :mrgreen:
üks hea aed on tõesti palju väärt!


Pool on omanduses, teine pool järelmaksuga omanduses, veel on vaja järelmaksuga osta restoran ja 2 hoonet ja siis on kogu tupiktänav omandatud..
Ma tahan 50% omanik olla ja teisi lasen hea meelega lisaks kui inimene on mulle vastuvõetav..
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 05 Aug 2020 11:13

Põuda pole, siin lihtsalt ei saja vihma, ok 3-4 korda aastas.... Niiskus tuleb õhust ja veetangist... 600 m kaugusel on ka põhjavee puurkaev, sealt tuleks tulevikus võtta..
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 05 Aug 2020 11:22

Täna kostab juba esimene hüüe "tänavalt".

Peeter Koppel harib Facebook-is oma sõpru:

"Kulla hind on aasta algusest liikunud 33% kõrgemale ning maksab hetkel 2035 dollarit untsist. Sellele on igasuguseid seletusi välja mõeldud - esoteerilisi ja vähem esoteerilisi. Tõde on aga ka seekord üpris lihtne - kõik vähegi mõtlevad inimesed saavad aru, et reaalintressid hoitakse kasvõi vägisi nähtavas tulevikus negatiivsed ning raha funktsioon pikaajalise akumulatsioonivahendina on kaotsi läinud. Väärismetallid ja nende tootjad on seega investorite jaoks kujunemas/kujunenud oluliseks strateegiliseks positsiooniks."
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Aug 2020 11:28

"viinamarjad" laiuskraadil 60. Vasakul on "Somerset Seedless", paremal on "Guna". Neist esimene hakkab juba valmima.
Attachments
viinamarjad_60.jpg
viinamarjad_60.jpg (156.49 KiB) Viewed 3862 times
Last edited by td on 05 Aug 2020 13:24, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Aug 2020 11:32

h wrote:Täna kostab juba esimene hüüe "tänavalt".

Peeter Koppel harib Facebook-is oma sõpru ...

Kõigepealt siseneb "smart money", seejärel esimesed nupukad. Kui siseneb meinstriim, siis tulevad suured hüpped üles (suured kasumid varem sisenenutele), aga "smart money" on siis juba märkamatult väljumas, sest peagi on oodata langust.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 05 Aug 2020 11:36

td wrote:
h wrote:Täna kostab juba esimene hüüe "tänavalt".

Peeter Koppel harib Facebook-is oma sõpru ...

Kõigepealt siseneb "smart money", seejärel esimesed nupukad. Kui siseneb meinstriim, siis tulevad suured hüpped üles (suured kasumid varem sisenenutele), aga "smart money" on siis juba märkamatult väljumas, sest peagi on oodata langust.


No see on "tavaline" skeem. Metallide puhul on palju muid argumente, sh wealth shield - pikaajaliselt. Et kui rahatrükil pole lõppu näha.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Aug 2020 11:41

r009 wrote:Põuda pole, siin lihtsalt ei saja vihma, ok 3-4 korda aastas.... Niiskus tuleb õhust ja veetangist... 600 m kaugusel on ka põhjavee puurkaev, sealt tuleks tulevikus võtta..

võiksid mõelda mingile õhuniiskusest vee kogumise vahendile (otsi internetist), et hoida mingit väikest veevaru, kasvõi tarbekasutuseks
kujutan ette, et ka tavaline konditsioneer eraldab ööpäeva jooksul päris palju vett, kui see kokku koguda.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 118 guests

cron