Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 04 Oct 2010 17:24

Facebook'is toimuv on hiljuti muutunud mainstream-meedia üheks ebakriitiliste uudiste allikaks:
- viimases Eesti Eksperssis pikk kommerts-tekst Facebook'i ajaloo kohta;
- Postimehes täna uudis, et Facebook'is tahavad tuntud poliitikud liht-inimeste sõbraks saada (asi, millest siin arutelud.com-is kirjutasin juba mõnda aega tagasi);
- Postimehes veel teine artikkel Facebook'ist.

Varsti peaks Facebook'i teemaline film meile tulema. Nii et -- spl, sa oled õigel teel, et sinna oma konto lõid :D
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 04 Oct 2010 17:27

h wrote:Varsti peaks Facebook'i teemaline film meile tulema. Nii et -- spl, sa oled õigel teel, et sinna oma konto lõid :D


lootuses, et Reform või Keskerakond mind sõbraks lisab... :lol: :lol: Mul Facebookis pole nagu miskit erilist, aga ainus kasutegur on olnud üritused. Ntx spordiüritused, kus sõbrad osalevad, kasvõi kohalik madistamine. Selles mõttes ta on edukas kalender.

Vaadake twitter tasapisi hääbub, kindlasti keegi ütleb, see loll jutt. Oodake mõnda aega... Samamoodi Facebook 2-3 aastat laseb nö mingil edumudelil, siis ta muutub nö "vanaks". Nüüd tahetakse veel sinna Skype ka külge toppida...oeh...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 04 Oct 2010 17:47

kunagi oli kõnekäänd,et programmi arendustöö on saavutanud oma tipphetke (muutunud bloatwareks) siis, kui sinna on lisatud e-posti saatmise võimalus (mingi aeg oli vist selleks kriteeriumiks veebilehitseja või veebiserver), nüüd vist on kriteeriumiks skype-taoline liides. :idea: :)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 04 Oct 2010 19:47

td wrote:kunagi oli kõnekäänd,et programmi arendustöö on saavutanud oma tipphetke (muutunud bloatwareks) siis, kui sinna on lisatud e-posti saatmise võimalus (mingi aeg oli vist selleks kriteeriumiks veebilehitseja või veebiserver), nüüd vist on kriteeriumiks skype-taoline liides. :idea: :)


Kui mäletad, siis ma maininud, globaalselt pole viimase kahe aasta jooksul ühtegi vinget tarkvara/liidest tekkinud. Suurem osa sellest on haip...puhas haip.

See küll kehvake uudis ;)

Euribor kruvib pinge
http://www.ap3.ee/?PublicationId=ff3e4bd5-5c4f-41cb-9c75-5592e4ca776b
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 04 Oct 2010 21:31

Tauno Kangro tunnistab uues filmis, et ta astus K-erakonda sellepärast, et säilitada oma vanalinna ateljee ja teha Kalevipoja kuju, ühesõnaga ta lasi end ära osta:

http://www.postimees.ee/?id=319820

Ja teda sunniti partei poolt osalema valimistes, muidu jääb oma kujust ilma. Vaat nii käib heausklike kunstnike tegelik santazheerimine. Julge mees, et tunnistab! Respect!

Oeh.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 04 Oct 2010 23:07

h wrote:Tauno Kangro tunnistab uues filmis, et ta astus K-erakonda sellepärast, et säilitada oma vanalinna ateljee ja teha Kalevipoja kuju, ühesõnaga ta lasi end ära osta:

http://www.postimees.ee/?id=319820

Ja teda sunniti partei poolt osalema valimistes, muidu jääb oma kujust ilma. Vaat nii käib heausklike kunstnike tegelik santazheerimine. Julge mees, et tunnistab! Respect!

Oeh.

Minu teada on ta seda juba mitu aastat rääkinud kõigile, kes vähegi huvi tunnevad. 2 aastat tagasi rääkis igatahes, et oht oli ateljeest ilma jääda.
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 04 Oct 2010 23:12

Ärgitaks veel pisut kunstikätši - mis tundeid Underi kuju tekitab? Ja miks meil kogu aeg teevad kujusid Karmin või Kangro, miks kedagi paremat peale ei tule/kasvatata? ;)
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jollyroger_ » 05 Oct 2010 06:03

Mõtlesin üks hetk ka natuke Tauno Kangrost, ja mulle tundus umbes niimoodi:
Et Tauno Kangro on, niipalju kui ma mäletan, jätnnud oma olemises-tegemises ja imagos keskaja või renessaansiaja kunstniku mulje.
St. ateljee vanalinnas, riietus ka suuremal-.vähemal määral "vanaaegsust" rõhutamas, jne.
Ma arvan, et ta ise näeb ennast Tallinna vana kunsti(-käsitöö)traditsiooni (järjepidevuse) hoidja ja jätkajana. Ja sellest ka tema keskerakondlus. Sel ajal kuulus ju kunstitegemise mudeli juurde lisaks Kunstnikule ka Metseen. Aga kuna arusaam sellest, mis on kunst ja kultuur, on vahepeal muutunud, leidus ainult üks tegelane, kes oli nõus sellise mudeli raames metseeni mängima (Oleks võinud ka hullemini minna, Borgiate mõõtu vast too tegelane vast ehk välja ei anna :) ).
Ja tänapäevast kunstiüldsust, kes Kangrot põhjavad, peab ta ilmselt "kurjadeks inimesteks" kes vana sajanditepikkust traditsiooni, mille kandja-hoidja-kaitsjana ta ennast näeb, lõhkuda ja hävitada tahavad.

Oma osa selles vastuseisus on IMO ka sellel, et osad "kunstiüldsuse" esindajad paistavad suhtuvat nii, et "kuidas ta raibe julgeb mitte nälgida !!!"

Siis hakkasin mõtlema veel et... palju siis neid Tauno Kangro kujusid avalikus ruumis ongi? Korstnapühkija on - alles hiljuti pandi. Kalevipoja/Tõllu üle on palju kisa olnud, aga seda ei ole. Loomaaias k-ninasarviku kuju. Mul rohkem meelde ei tulegi.... mis veel on? Kui palju Tallinnas avalikus ruumis üldse kujusid on? Kui suure % nendest moodustavad Tauno Kangro kujud? Kes on Tallinna avalikus ruumis kõige eksponeeritum skulptor?
Jollyroger_
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jollyroger_ » 05 Oct 2010 06:56

Ohh siis kui kunstilainel juba olen.... Kangro ja Jõgeva ja kes-mis-kõik-veel.
Hiljuti sattus kätte Tartu (vist kõrgema) Kunstikooli toimetiste vihik.
Võtsin suvaliselt kohalt lahti ja hakkasin lugema - ja sattusin artikli peale kus (vist noored)Tartu(vist kunstnikud) avaldasid arvamust, et mida peaks tegema, et kunsti inimestele lähemale viia.... ja niipalju kui ma aru sain, oli jutu mõte peamiselt, et "Andke kunstnikele rohkem raha, sest kunst on avalik teenus mis mõeldud kogu ühiskonnale."
Nüüd... minule tundus see natuke jabur... et need inimesed ei paistnud endalt üldse küsivat, et "Kui palju inimesi sellest avalikust teenusest huvitub?", "Kas SELLIST avalikku teenust üldse vaja on?", ja "Mida kunstnikud ISE saavad teha, et inimesed rohkem sellest avalikust teenusedt huvituksid?".

Ma arvan, et nö. kunstiüldsus ei ole tegelikult üldse eriti huvitatud sellest, et laiem ühiskond kunstile rohkem tähelepanu pöörama hakkaks.

Hiljuti palus mul üks vanem maal elav sugulane minna Tallinnas ühte galeriisse, seal oli ühe tema sugulase näitus - et ole hea, pildista, ja näita mulle ka, et mis maalid tal siis on.... Selgus et ma ei saa seda eriti kergelt teha - galerii on piisavalt kaugel minu töökohast, et ma ei saaks lõunapausi jooksul seal ära käia, õhtul pannakse see piisavalt vara kinni, nädalavahetuseti aga pole ma enamasti Tallinnas(Ja minu meelest oli see laupäeviti ka sellistel kellaaegadel lahti, et kui tahad homikul rahulikult võtta ja uimerdada ning siis veel turul ära käia, siis galeriisse enam ei jõua ).
Natuke on häbi ka - AGA- ma pole siiamaani KUMU-s käinud. Miks? Sest see on tööpäevadel lahti kella 18-ni. Ja - nagu ma ütlesin - nädalavahetustel pole mind Tallinnas.
Kui järgi mõelda, siis, kas keegi oskab nimetada mõnda muuseumi või galeriid, mille lahtiolekuajad on sellised, et tavalistel palgatöölistel oleks mugav seda külastada?
Kui kunstnikud-galeristid-kunstikriitikud rõhuvad sellele, et kunst on avalik teenus, miks nad ei ürita siis seda teenust muuta sihtrupile võimalikult kergesti tarbitavaks?

Mul on kuri kahtlus, et "ametlik" kunst(või ka üldisemalt - kultuur) on minemas dodo ja dinosauruste teed. Ja nende hulgas ka SandraJõgevad jms. "nomenklatuurile vastanduvad" nähtused.
Mis asemele tulevad? - ma arvan et need, kes ei tee mitte Kunsti (boldis ja suure algustähega), vaid teevad "some cool shit". St. asju mis kõditavad inimeste kujutlusvõimet; on sotsiaalselt relevantsed; hoolivad oma vaatajatest-lugejatest; ei lähtu mitte püramiidsest hierarhiast, vaid võrgu/pilve mudelist... jne....

Ok, aitab ka nüüd vahutamisest....

Mis teie nendest asjadest arvate ?
Jollyroger_
 


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 05 Oct 2010 07:52

Jah, galeriide lahtioleku - või õigemini öelda kinnioleku aegade üle ma ka korduvalt vihastanud.
Nagu paljud muudki asjad, on meil ka kunsti ja ühiskonna vahekord paigast ära. Kui Soomes näiteks Turus mööda Aurajoe kallast jalutada, siis tekib aimdus, kuidas asju korraldama peaks. Ja ühtlasi ka aimdus, et meil kunagi selleni ei jõuta...

Avalike hoonete tarbeks hakatakse meil kunsti käsukorras tellima.

Kangro vist kõige kuulsam kuju on Rakvere härg.
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 05 Oct 2010 08:01

Jõehobu wrote:Ärgitaks veel pisut kunstikätši - mis tundeid Underi kuju tekitab? Ja miks meil kogu aeg teevad kujusid Karmin või Kangro, miks kedagi paremat peale ei tule/kasvatata? ;)


Väga asjatundlik küsimus. Underi kuju meeldimisega on mul raskusi. Õige, et Kangro ja Karmin, Kangro ja Karmin, kujurid on ka õnnetud selle üle, et tellijad on vaid kahe skulptori käpa all. Neist kahest on Karmin ikkagi profim, kuigi tal kohati tase ebaühtlane. (Nõuk-ajal sai jälle Jaak Soans paljud riiklikud tellimused endale.) Aga noh, lisaks veel Tiiu Kirsipuu, Aili Vahtrapuu (mõlemalt tellinud Tartus Vanemuine), Terje Ojaver (Viljandis Laidoneri rastamonument), nais-monumentalistid saavad ikka ka tegutseda.

Kui on avalik konkurss, võisteldakse omavahel ausalt. Siis on tõenäone, et võidavad ka mõned noored, kas skulptorid või arhitektid (nt Pärnus iseseisvuse monument).

Jollyroger_ wrote:Mõtlesin üks hetk ka natuke Tauno Kangrost, ja mulle tundus umbes niimoodi:
Et Tauno Kangro on, niipalju kui ma mäletan, jätnnud oma olemises-tegemises ja imagos keskaja või renessaansiaja kunstniku mulje.
St. ateljee vanalinnas, riietus ka suuremal-.vähemal määral "vanaaegsust" rõhutamas, jne.
Ma arvan, et ta ise näeb ennast Tallinna vana kunsti(-käsitöö)traditsiooni (järjepidevuse) hoidja ja jätkajana.


Väga täpne kirjeldus. Tauno Kangro on lihtsalt nii vitaalne kuju, hea suhtleja, valmis alati kompromissideks, et teistel (soliidsematel) skulptoritel temaga raske konkureerida. (Rahvasuus öeldakse "umbrohi ei kao"; kalanduses ka teatud liigid, mis söövad välja teised liigid.)
Kangro on teinud Rakverre suure tarva kuju. Tallinna Mustamäele Mõtleva Mehe. Musumäele Suudlevad paarikesed. Kõik K-erakonna tellimusel, väljaspool avalikku konkurssi. Kalevipoja kuju konkurss oli farss. Aga ta on vist ka üldine rahva lemmik, sest "rahvas" saab tema kujudest aru ega esita keerulisi nõudmisi.

Jollyroger_ wrote:Ma arvan, et nö. kunstiüldsus ei ole tegelikult üldse eriti huvitatud sellest, et laiem ühiskond kunstile rohkem tähelepanu pöörama hakkaks.


Ses mõttes jälle õige, et Helsingi kesklinnas on Kiasma avatud õhtu kella 21-ni. Kumu on loodud paljus Kiasmale tuginedes. Aga Kumu asub kaugel Kadriorus, nad püüdsid hoida vähemalt all-korrust (filmide näitamise ajal) ja kohvikut lahti kl 21-ni, aga rahva vähesuse tõttu pannakse ka kohvik nüüd varem kinni. Nii et järele jääb minna Kumusse õhtul mõnd filmi vaatama. Päeval näitustele. Kuidas saab elada Tallinnas ja mitte olla käinud Kumus?
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jollyroger_ » 05 Oct 2010 08:18

h wrote:Väga täpne kirjeldus. Tauno Kangro on lihtsalt nii vitaalne kuju, hea suhtleja, valmis alati kompromissideks, et teistel (soliidsematel) skulptoritel temaga raske konkureerida. (Rahvasuus öeldakse "umbrohi ei kao"; kalanduses ka teatud liigid, mis söövad välja teised liigid.)

Miks sa teda "mittesoliidseks" liigitad? Või noh, milles see soliidsus selles kontekstis seisnema peaks?

h wrote:Kangro on teinud Rakverre suure tarva kuju.

Ähh, see läks küll meelest ära :)
h wrote:Tallinna Mustamäele Mõtleva Mehe. Musumäele Suudlevad paarikesed. Kõik K-erakonna tellimusel, väljaspool avalikku konkurssi.

Ok... kas see tarvas ka on keskerakonnaga seotud?
Mustamäe mees, musumäe paarike(sed?).... Meest vist olen näinud, aga pole eriti tähelepanu äratanud, musumägi... seal on vist peamine publik purjus noored.. käin sealt küll iga päev mööda, aga sinna ülse sattunud polegi. Minu jaoks tekib küsimus, kas mitte Kangro mäju linnaruumile üle ei hinnata.

h wrote:Aga ta on vist ka üldine rahva lemmik, sest "rahvas" saab tema kujudest aru ega esita keerulisi nõudmisi.

Miks sa "rahvas" jutumärkides kirjutad? Kui tema tehtud asjad avalikkusele meeldivad, siis mis selles halba on? Äkki peaks teised kunstnikud kah mõtlema sellele, kuidas - oma loomingulises ruumis, loomulikult - genereerida asju, mis on "rahva lemmikud".

h wrote:Kuidas saab elada Tallinnas ja mitte olla käinud Kumus?

Noh, nii saabki, et panevad paganased enne kinni kui ma sinna kohale jõuaks minna.... :(
Loomulikult on oma (SUUR :) ) osa ka minu räigel laiskusel....
Jollyroger_
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Oct 2010 08:48

Tallinna ärimees langes koduuksel palgamõrva ohvriks
http://www.postimees.ee/?id=322110

Selline asi tekitab ärevust, sest järjest enam levivad jutud, et ärimehed pettunud kohtusüsteemides ja üldse kogu Eesti seadusandluses, liiga lihtsalt saab külma teha ning vanad meetodid tulevad tagasi. Ausalt kardaksin seda, sest järgmiseks oleks pommid.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Keskerakond » 05 Oct 2010 09:06

Riigieelarve kui halb muinasjutt
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=15380

Esmaspäeval esitas peaminister Riigikogule 2011. aasta riigieelarve eelnõu. Kui mullu kuulsime valitsusjuhilt, et Eesti pürib kärpimise maailmameistriks, siis nüüd teatas peaminister, et püütakse Euroopa meistri tiitlit eelarve puudujäägi osas. Selliseid eesmärke seades on paraku põlistatud mitmed ebaõiglased koormised kodanikele ja omavalitsustele.

Ei saa hoobelda ainult sellega, et paberil paistab riigieelarve hea välja. Selle heani on jõutud viimase kolme aasta karmide maksutõusudega, püüdmatagi leevendada rekordilise tööpuuduse valu.

Kütuse- ja elektrihind ning käibemaks kõrge
Tõstes kolm korda kütuseaktsiise ning kehtestades Lätist ja Leedust viis korda (!) kõrgema elektriaktsiisi, sai riik sadu miljoneid lisatulu. Kuid see tulu tuli kodanike taskust.

Tõstes ligi kaks korda ravimite ja meditsiinitehnika käibemaksu, sai riik sadu miljoneid lisatulu. Kuid see tulu tuli kodanike tervise arvelt.

Tõstes kahenädalase etteteatamisega käibemaksu kaks protsenti, sai riik iga kuu sadu miljoneid lisatulu. Kuid see tulu tähendas kodanikele kallimat toidukorvi.

Pole võimalik kiidelda tasakaalus eelarvega, kui riik enda valearvestusi siludes on oma kodanike isiklikud eelarved tõsisesse puudujääki ajanud.


Koorem nõrgemate kodanike õlgadele

Peaminister reageeris minu arvamusele eelarvest valuliselt, väites, et eelarve tulud tulevadki kodanike taskust. Tõsi. Maksumaksjad on kõik, ka need, kellel tööd pole. Seda peangi kõige ebaõiglasemaks, et rängalt tõstes kaudseid makse (nii käibemaksu kui ka aktsiise) pannakse majanduslanguse raske koorem eelkõige nende inimeste õlgadele, kelle sissetulek niigi vaevu toimetulekut võimaldab.

Need maksupoliitilised muudatused, mida tänane valitsus põlistada soovib, on andnud riigile miljardeid kroone lisamaksutulu. See on parandanud riigieelarve tasakaalu ja halvendanud riigis elavate inimeste toimetulekut.

Valitsus maiustab üksi

Raskustes inimesed pöörduvad eelkõige oma kodukoha linna- või vallavalitsuse poole. Paraku on ka valdadel-linnadel olnud õnnetus anda sunniviisiliselt osa oma tulubaasist riigieelarve kohendamiseks.

Valitsus käitub omavalitsustega kui halvas muinasjutus: kõigepealt söödi väikse Peetrikese toidukott tühjaks ja nüüd maiustab riik üksi suure Peetrina suurte eurorahade ja laenudega.

Ebaõiglus ei muutu õigluseks sellepärast, et ta on juba mõni aasta kestnud.

2011. aasta eelarve püüab ebaõiglasi maksutõuse, kärpeid ja koormisi põlistada.
Keskerakond
 
Posts: 186
Joined: 27 May 2010 10:58

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 05 Oct 2010 09:10

90-ndad coming back! :twisted:

Veiko Märka kirjutas tookord:

Metsamaa Mait on surnud.
Haud ehitud lilledest.
Metsamaa Mait on surnud.
Ja kui ta ka elaks, mis sest?!
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 05 Oct 2010 09:29

Muide - ilusat õpetajate päeva kõigile!
Isegi keskerakondlastele :P
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Oct 2010 10:40

Jõehobu wrote:90-ndad coming back! :twisted:


Seda ma ei tahaks, elus oli hetki, kus pidi pead all hoidma, sest mingid vennad otsustasid arveid klaarida. Järgmiseks siis taastub ka katusepakkumine ?

Kärpekäärid halastasid ametnikele
http://www.ap3.ee/?PublicationId=76B2CBF2-1E59-43B9-A127-267C6155A0D0&SiteId=90C2BB91-3761-4C60-9CC9-0E25A8AE6951

See ikka päris räme ja otsekohene näkku panemine. Krt miks peab erasektor riiki päästma, soovitan teha erasektoril omad järeldused.
Üks asi mis eriti ajad s-keema on see, et hiigelpalgad on just avalikus sektoris nendel (uskuge ma tean millest räägin), kes reaalselt ei tee midagi ala leiutavad "teoreetiliselt" igiliikurit või kogu palgatöö kohvikeetmises ja presentatsioonides, mis täielik kräpp. Mida peaks tegema, et selline mugav elu maksumaksja raha peal kaoks ja no ametnike reaalne kasutegur suureneks ning "tootlikus" per ametnik tõuseks.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 05 Oct 2010 11:04

Jollyroger_ wrote:
h wrote:Väga täpne kirjeldus. Tauno Kangro on lihtsalt nii vitaalne kuju, hea suhtleja, valmis alati kompromissideks, et teistel (soliidsematel) skulptoritel temaga raske konkureerida. (Rahvasuus öeldakse "umbrohi ei kao"; kalanduses ka teatud liigid, mis söövad välja teised liigid.)

Miks sa teda "mittesoliidseks" liigitad? Või noh, milles see soliidsus selles kontekstis seisnema peaks?


See "soliidne" ongi veidi irooniline ja vanamoodne sõna, "soliidne" tähistab siin kunstnikke, kes on introvertsemad ega lähe end tellijatele välja pakkuma, vaid ootavad vaikselt, millal nende juurde tullakse (aga enamasti ei tuldagi, sest tellija-kunstniku suhe põhineb meil sageli isiklikul suhtlemisel ja meeldivusel, mitte tööde esteetikal.)

Jollyroger_ wrote:Minu jaoks tekib küsimus, kas mitte Kangro mäju linnaruumile üle ei hinnata.


Ses mõttes õige küsimus, et skulptuure tellitakse meil suht vähe, ok, võib-olla viimasel ajal rohkem (sest raha laiemalt käes ja tellijad on avastanud avaliku skulptuuri poliitilise / ärilise / ideoloogilise potentsiaali, st skulptuure saab enda kasuks tööle panna, mitte lihtsalt iluasjadena vaadata). Kui hankida statistikat, kui palju avalike skulptuuride rahast on läinud Kangrole, siis ehk saaks öelda, kas Kangro on üle- või alahinnatud.

Jollyroger_ wrote:Miks sa "rahvas" jutumärkides kirjutad? Kui tema tehtud asjad avalikkusele meeldivad, siis mis selles halba on? Äkki peaks teised kunstnikud kah mõtlema sellele, kuidas - oma loomingulises ruumis, loomulikult - genereerida asju, mis on "rahva lemmikud".


"Rahvas" ikka jutumärkides, see ju konstruktsioon, üldistus, sest mina olen ka "rahva" osa, aga minu arvamused teistsugused kui "rahval" tervikuna. Ei taha halvustada.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jollyroger_ » 05 Oct 2010 11:28

h wrote:
Jollyroger_ wrote:Minu jaoks tekib küsimus, kas mitte Kangro mäju linnaruumile üle ei hinnata.


Ses mõttes õige küsimus, et skulptuure tellitakse meil suht vähe, ok, võib-olla viimasel ajal rohkem (sest raha laiemalt käes ja tellijad on avastanud avaliku skulptuuri poliitilise / ärilise / ideoloogilise potentsiaali, st skulptuure saab enda kasuks tööle panna, mitte lihtsalt iluasjadena vaadata). Kui hankida statistikat, kui palju avalike skulptuuride rahast on läinud Kangrole, siis ehk saaks öelda, kas Kangro on üle- või alahinnatud.


Ma mõtlesin siin rohklem mõju linnaruumile/avalikule ruumile. Mitte eriti hästi rahas mõõdetavat, pigem visuaalset-emotsionaalset... gräffiti mõju "palju sellele avalikku raha on läinud" on nullilähedane, aga emotsionaalne mõju mõnikord üpris suur....

Palju avalikku raha on (mingil konkreetsel juhul) läinud positiivse(või negatiivse) emotsiooni tekitamiseks, oleks ka huvitav välja arvutada....

Hmm kuidas sellist emoptsionaalset mõju üldse objektiivselt mõõta annaks... memeetikast lähtudes?
Jollyroger_
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 05 Oct 2010 16:49

Rahandusest The BubbleOmics Guide to Gaming Billions from Basel III.

h wrote:Rooma paavst paar aastat tagasi hoiatas Itaalia naisi islami meeste eest, sealgi üalju kurbi elusaatusi juba. Kahjuks Eesti meeste perekonna-käitumise statistika on väga ebastabiilne, naised arvavad, et islami mehed on vähemalt truud ja hoolivad, aga hind nendega abiellumisel võib maksta selle naise elu.

Kas eesti mehe ebastabiilsust kinnitab mõni uuring või tuleneb see üldisest rahvatarkusest väljamaa-mehed-on-paremad-ja-rohi-mujal-rohelisem?
http://en.wikipedia.org/wiki/Divorce_rate näitab et "Crude divorce rate" (number of divorces per 1,000 population) tipus on:
Gibraltar 5.57
Aruba 4.99
Russia 4.42
Isle of Man 4.36
Moldova 4.14
United States 3.6
Puerto Rico 3.67
Ukraine 3.66
Czech Republic 3.24
Lithuania 3.20
Cuba 3.17
Belgium 3.02
Belarus 2.97
Bermuda 2.97
Estonia 2.94


Tabeli lõpus on:

Tajikistan 0.36
Mongolia 0.35
Libya 0.32
Belize 0.17
India 0.11
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby aff » 05 Oct 2010 17:45

See on vist esimene kord, kus ma kasutaja keskerakond toodud postituse ja tsitaatidega on põhimõtteliselt (peaaegu) kogu postituse ulatuses nõus. Ma vaataks küll seda asja veidikene teise nurga alt ja lisaks, et valitsuse käitumine sellisel kujul on äärmiselt lühinägelik, et mitte öelda majanduse kui terviku suhtes vaenulik. Tõstes makse, kui niigi on ikaldus, annab valusalt ka ETTEVÕTJATE ja TÖÖANDJATE rahakoti pihta. Teand kuskohast need töökohadki peaksid tulema, kui inimeste palkamine muutub järjest kallimaks, ettevõtluse sisendid (kütus, elekter jne) muutuvad kallimaks ja riik ise - läbi maksuameti, teeb veel kõik mis võimalik, et hingevaakuvad ettevõtted ikka kindlasti asjad kokku pakiksid.

Saetakse konkreetselt oska, millel ise istutakse. Kuna Eesti majandus on väga suures ulatuses sisetarbimine, siis võiks ju mõista - peamine mure on töötus. Kes ei tee tööta, see tarbib oluliselt vähem, see tähendab vähem aktsiise, vähem tööjõumakse, vähem käibemaksu. Kuna 2/3 eesti inimestest suunavad põhimõtteliselt igakuiselt kogu oma sissetuleku ringlusesse tagasi (mis lisaks tööjõumaksudele on veel maksustatud käibemaksuga), siis 100 000 töötut tähendab riigile sadu mljoneid laekumata maksukroone iga kuu. Rääkimata üldse nende inimeste elukvaliteedist puhthumaansest aspektist. Igal juhul kaotab riik sellega rohkem, kui ta iial maksude tõstmisest tagasi saab. Küll aga annab ta maksude tõstmiseks päris hea panuse selleks, et nendele inimestele EI TEKIKS töökohti. Kuigi prioriteet number 1 peaks olema vastupidine.
aff
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Oct 2010 19:24

Ühed riigid muutuvad teadmiste poolest rikkamaks, teised vaesuvad veelgi. Jutt käib ka Eesti kohta, kus targad inimesed põgenevad sisuliselt koheselt. Julgen ka väita, et nö majanduskriisis riigid või madala palgaga riigid muutuvad aasta aastalt lollimaks...ja ennekõike ajude väljavoolu tõttu.

Iirimaa ärksamad noored on massiliselt riigist lahkumas
http://www.minut.ee/article.pl?sid=10/10/05/1245229&mode=nested

------------

Palju krt neid jamasid juba kokku on

Riik taganeb ehituslepingust Koger ja Partneritega
http://www.e24.ee/?id=322339
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 05 Oct 2010 21:06

Majandushuviline wrote:Kas eesti mehe ebastabiilsust kinnitab mõni uuring või tuleneb see üldisest rahvatarkusest väljamaa-mehed-on-paremad-ja-rohi-mujal-rohelisem?
http://en.wikipedia.org/wiki/Divorce_rate näitab et "Crude divorce rate" (number of divorces per 1,000 population) tipus on:


Ja-jah, väga õige -- statistika aitab vahel müüte kummutada.
Aga siia oleks huvitav lisada ka abieluväliselt sündinud ja isata laste statistika, Eestis ju trend elada pigem "kooselus" kui "abielus". Et kui statistiliselt abiellutakse üldse vähe, siis ka lahutusi ei saa olla kohutavalt palju võrreldes teiste riikidega, kus ei elata nii massiliselt "kooselus".

Ilmselt tegemist mh meedia ja reklaami võimendatud nähtusega + kultuurilise fenomeniga. Iisraelis juhtis eesti üksikema (kaks teismelist poega) mu tähelepanu ekstra sellele, kuidas juudi isad (mitm) oma laste eest hoolitsevad, ta vaatas seda kui ilmutust või unenägu ja õhkas siis, et "oleks mul ka juudi mees". Seal teine kultuur ja kasvatus!
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Oct 2010 22:30

"Armas" Eesti eluke...

Püssis võivad pooled elanikud külma kätte jääda
http://uudised.err.ee/index.php?06216790


Lasnamäe tornmaja ähvardab võlgnike tõttu kütteta jäämine
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=322606

------

Kütteta maja riskid, mis mõneti kriminaalne (ettevõtte poolt, samas äri on äri), teistele kahju tekitamine:
- külmetuse tagajärjed tervisele, liigesehaiged ja muud seda tüüpi haigustega inimesed täiesti põrgus;
- majades külmub veetorustik, kaob vesi
- torustiku külmudes võivad minna ka solgitorud umbe ja tekib heitvee uputus; kuna ülejäänud vesi kinni, siis pole võimalik vett WC's ka lasta
- inimestel pesemine ülimalt keerukas
- vanade majade elektrisüsteemid ei pea sellisele koormusele vastu, kui N arv küttekehasid sinna lülitatakse. "Heal" juhul vaid maja peakaitse läheb läbi, kehvemal juhul võib majas juhtmestik põlema minna
- korterites tekib liigniiskus, mis kahjustab peaaegu kõike. Soodsaim elukeskkond hallitusele, mis omakorda tervist hävitab.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Oct 2010 22:31

h wrote:Iisraelis juhtis eesti üksikema (kaks teismelist poega) mu tähelepanu ekstra sellele, kuidas juudi isad (mitm) oma laste eest hoolitsevad, ta vaatas seda kui ilmutust või unenägu ja õhkas siis, et "oleks mul ka juudi mees". Seal teine kultuur ja kasvatus!

Ühe vastuse pakkusid välja, aga vastusevariante on ju rohkem. Pidasid ilmselt silmas, et seal on (meestel) teine kultuur ja kasvatus. Võibolla on ka seal (naistel) teine kultuur ja kasvatus (ei aja mehi hulluks oma näägutamisega, ei kasuta erinevaid mehi ära oma elutee eri etappidel jne.)? Veel variante:
-abielus olemine ja lastega tegelemine on hädavajalik, et oma vanaduspõlv kindlustada.
-isadel ennast lastega näitamine ja huvi teesklemine on "IN"
-isadel, kes ei tegele oma lastega, on kõvad (seadsulikud või mitteformaalsed) karistused, nad ei saa lastega peret jätta

Aga igal eesti emal on ju olnud võimalik kasvatada just selline poeg, mis sobiks tema ettekujutusega ideaalsest mehest. Miks siis see pole toiminud? Kas lapsi mittekasvatava isa eeskuju on siis nii nakkav, et ema sõna ei ole miskit? Kas minia pole poja vääriline, et poeg oma naisega nii käitub?

---
Rootsi ajalehes juba 800+ kommentaari Sverigedemokraterna kirikust välja marssimise teemal. Nii mitmedki lubavad rootsi (riigi)kirikust välja astuda, leitakse, et kirik sekkus liialt poliitikasse. Kõik, kes on sündinud enne 1996.a. ning kelle vanemad olid kiriku hingekirjas, on automaatselt Rootsi (riigi)kiriku liikmed. Seega päris paljud maksavad vanast inertsist vist ca 3000 krooni aastas kirikumaksu. Alates 1996 seadust muudeti ja uusi maksumaksjaid automaatselt ei lisandu. Küll aga on matusemaks, mis iga-aastaselt laekub kohalikule omavalitsusele ja kirikule ning see on samuti ca 2000 krooni aastas.
Aga SD vastaseid kommentaare on ikkagi rohkem, ca 75% vist. Mõned vädavad lausa, et SD näitas oma rassistlikku palet. Mina saan siiski aru, et SD-le püüti Riksdagi jumalateenistusel külge siduda rasssismi oreooli (Õpetaja ütles, et mitmes piirkonnas on toimunud rassismivastased miitingud ja et kõik inimesed on võrdsed. Tegelikult toimusid need miitingud ju ka SD vastu, neis oli osavõtjaid kokku ehk 10 tuhat, kuid SD valijaid oli seevastu üle 300 tuhande - kirikuemand oleks pidanud mitte valima poolt vaid kohtlema kõiki oma tallekesi võrdselt - ka nn. antirasssiste oleks võinud manitseda suuremale sallivusele, sest kohtumõistjaks on ju ainult ...., kelle nime ilmaasjata suhu ei tohi võtta)

"huvitav" on ka see, et seda artiklit, kus kirjutatakse SD väljamarsist, ei ole võimalik kommenteerida ei Dagens Nyheter'is ega ka Dagens Industri's (enamus muid artikleid on kommenteeritavad, sh. Ülempreestri enda kommentaar toimunu suhtes on kommenteeritav.

Seal kommentaarides leidub sõna "demokratuur" - mõiste ise pärineb juba 60ndatest.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Keskerakond » 06 Oct 2010 08:02

spl wrote:"Armas" Eesti eluke...

Püssis võivad pooled elanikud külma kätte jääda
http://uudised.err.ee/index.php?06216790


Lasnamäe tornmaja ähvardab võlgnike tõttu kütteta jäämine
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=322606

------

Kütteta maja riskid, mis mõneti kriminaalne (ettevõtte poolt, samas äri on äri), teistele kahju tekitamine:
- külmetuse tagajärjed tervisele, liigesehaiged ja muud seda tüüpi haigustega inimesed täiesti põrgus;
- majades külmub veetorustik, kaob vesi
- torustiku külmudes võivad minna ka solgitorud umbe ja tekib heitvee uputus; kuna ülejäänud vesi kinni, siis pole võimalik vett WC's ka lasta
- inimestel pesemine ülimalt keerukas
- vanade majade elektrisüsteemid ei pea sellisele koormusele vastu, kui N arv küttekehasid sinna lülitatakse. "Heal" juhul vaid maja peakaitse läheb läbi, kehvemal juhul võib majas juhtmestik põlema minna
- korterites tekib liigniiskus, mis kahjustab peaaegu kõike. Soodsaim elukeskkond hallitusele, mis omakorda tervist hävitab.


Jah, Keskerakond on esitanud valitsusele toasooja käibemaksu 20%->9%-ni alandamise eelnõu, et natukenegi hinnatõusu leevendada. Reformi ja IRL valitsus seda eelnõu ei toetanud, sest kes tõstis toasooja käibemaksu 5%-ilt -> 20%-ni ?

Ikka on Keskerakond halb :HEAD Ükskõik mida sa ka teed sildistatakse sind ikka halvaks.
Keskerakond
 
Posts: 186
Joined: 27 May 2010 10:58

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Keskerakond » 06 Oct 2010 08:07

kasulikkulugemist alternatiivmeediast. Info, mida sa "õigest" meediast ei saa ja mis ei sobi õigesse maailmapilti:

Pihli uus ja parem Eesti
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=15417

Valitsus arutab pensionide vähendamist
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=15422

Meid on jälle petetud
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=15436

Pensionireserv tühi, reformid tegemata, töötus ülisuur
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=15429

Meie tahame elada. Sven Mikser ei räägi, mis on Iisraeli-Araabia konfliktis peamine
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=15438
Keskerakond
 
Posts: 186
Joined: 27 May 2010 10:58

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Oct 2010 08:10

to keskerakond,

ühe käega annate, teisega võtate mujalt ja topelt, vahet pole ju. Eesti vajab uut poliitilist jõudu, te olete sisult kõik juba stagneerunud, kohad riigikogus saadakse kätte, siis suht pohh kõik muu. Lubadused ei maksa ammu enam midagi. Teie partei peab esmalt normaalsed juhid leidma nö sellega mainet korrastada.

------------

Tean isegi neid X lugusid nö maja peeti VIP staatuseks, ei saanud ju seltskonnas öelda, et elad kusagil Lasnaka lõpus korteris...

Kas tõesti eestlase õnn peitub majas?
http://naistekas.delfi.ee/persoon/lust/kas-toesti-eestlase-onn-peitub-majas.d?id=33631871&l=fplead
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 106 guests