Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 29 Jan 2010 18:16

Raisakotka ja täiturite vahe ? Kotkal saab kõht ka täis...varem sai seda võrdlust maaklerite puhul kasutada. Ahnusel puudusid igasugu piirid.

Kuidas vanaemast sai Swedbanki pantvang
http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/majandus/kuidas-vanaemast-sai-swedbanki-pantvang.d?id=28803429

Kuid oh häda, uuteks omanikeks saavad hämara äritaustaga tegelased, kes pumpavad ettevõtte kiiresti tühjaks. Nende “hooleks” jääb paraku ka laen, mida tagab Laine vara.

2009. aasta suvel leiab Laine postkastist täitekutse – maksku naine kahe nädalaga 1,2 miljonit krooni, muidu arestitakse tema maakodu ja pannakse kiiresti oksjonile. Algne laenusumma on kasvanud viiviste ja trahvide võrra.

Toimingu pealt nõuab kohtutäitur lisaks oma osa – 123 000 krooni!


Üldiselt minul olnud terve elu poliitika, ma ei käenda kedagi. Sest korra olen käendanud, rohkem ei taha kuuldagi sellest midagi. See üks kõige ohtlikum viis pasa sisse sattuda, elad rahulikku elu, kuni ükspäev kopp kopp...me tahame raha. Isegi su parimast sõbrast võib saada kõige hullem vaenlane...kui korra tema tehingule oled käendaja olnud.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 29 Jan 2010 22:01

Sulgemisest pääsenud kooli juht: jõuga ei tohi koole kinni panna
http://www.epl.ee/artikkel/487084

Kogu see koolide hulga ülaltpoolt ühetaoliseks reguleerimine suht ebaõiglane ja ajulage tegevus.

Loetakse pearaha ja automaatselt õppekavasid aga riiklikud muud eesmärgid ja kuluartiklid pole vaatluse alla võetudki. :(

Üks ohu allikas on transpordikulud. Kui ikka lapsed iga päev kümneid kilomeetreid läbima peavad, siis see kulu jääb ikka omavalitsuste kanda. Laste aega ei taha aga keegi kuluks lugeda. Kui gümnaasiumist saab vaid põhikool siis enamasti sellest omavalitsus võitu ei saa. Üldkulud tõusevad ja kvaliteet põhikoolil kohe langeb.

Mõni rohelise mõtlemisega uurija võiks võtta meie koolisüsteemi vaatluse alla ka ökoloogilise jalajälje mõistes. Kahtlustan, et nii mõnigi maakool seljatab kordades ülepaisutatud klassikomplektidega linnakoolid. Kui kütused kallinema peaksid ja rahalised vahendid per. õpilane lakke tõusevad võib olla majanduslikum hoopis linnakoolide hulga kärpimine või nende osade õpilaste maale suunamine.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby aff » 29 Jan 2010 23:30

td wrote:
spl wrote:Hmm...huvitav, kuhu seltsimees Somm kadunud ?! Tema ainus ennustus ei täitunud: D päev.

kannatust .... Ära ole nii kärsitu. Kui 5 miljardit laenu on ka ära kulutatud, siis saame näha. Parasjagu siis käes ka uus, 2011.a. eelarve ja uus aasta, mis toob või ei too eurot.

Aga Somm vahest puhkab praegu kuskil kuumadel randadel?

---

Mulle meeldiks iPad siis, kui tal tagaküljel oleks päiksepatarei - kui ei kasuta, keerad teistpidi ja laeb salamisi akusid. Veel peaks tal olema USB port ja SD-kaardi lugeja. Multitasking muidugi ka. Tore oleks ka programm, mis muudab iPadi hoopis suvalise Maci (näiteks MacMini) või PC ekraaniks-klaviatuuriks-hiireks - istud või lesid diivanil ja tegeled arvutiga, mis on hoopis teises toas. Midagi analoogset:
http://www.realvnc.com/vnc/index.html

---
mail.google.com osas selgus labane tõde - Firefox oli miskitmoodi kinni kiilunud - seda aadressi ei avanud, kõik teised töötasid ja ka Safaril avanes gmail. See Firefox 3.5.3 on ka selle poolest kummaline, et vahel siia foorumisse pilte laadides jookseb totaalselt kinni - vaja jõumeetodil sulgeda.


PÄHH see iPad. Mul on naine Õunapede ja ütles ka et sellega pole tal midagi teha (tal oli see juba sisuliselt välja kaubeldud). Mida teha junniga millel pole multitaskingut. Sülearvutit ta ei asenda. Sisuliselt on tegemist Suurendatud Iphonega, millega ei saa helistada. Sisuliselt on tegemist suure ekraaniga IPODiga.

SPAM ma kusjuures kiidan, ma lguses kahtlustasin, et apple müügimehed on kõvasti trenni teinud, et nende käes see kasutajaliides nii hästi toimib. Aga ta toimib, ta tõesti toimib nii nagu reklaamis näidatakse.

Ipad on gadget, fashion accessorie või midagi sinnapoole. Mingit praktilist väärtust tal ei ole. Ma näeks seda oma usina ihone spetsialisti (ise mängib installib möllab tõmbab surfib) 5 aastase poja näppude vahel, aga selleks on ta minu jaoks liiga kallis.
aff
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby aff » 29 Jan 2010 23:47

spl wrote:Raisakotka ja täiturite vahe ? Kotkal saab kõht ka täis...varem sai seda võrdlust maaklerite puhul kasutada. Ahnusel puudusid igasugu piirid.

Kuidas vanaemast sai Swedbanki pantvang
http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/majandus/kuidas-vanaemast-sai-swedbanki-pantvang.d?id=28803429

Kuid oh häda, uuteks omanikeks saavad hämara äritaustaga tegelased, kes pumpavad ettevõtte kiiresti tühjaks. Nende “hooleks” jääb paraku ka laen, mida tagab Laine vara.

2009. aasta suvel leiab Laine postkastist täitekutse – maksku naine kahe nädalaga 1,2 miljonit krooni, muidu arestitakse tema maakodu ja pannakse kiiresti oksjonile. Algne laenusumma on kasvanud viiviste ja trahvide võrra.

Toimingu pealt nõuab kohtutäitur lisaks oma osa – 123 000 krooni!


Üldiselt minul olnud terve elu poliitika, ma ei käenda kedagi. Sest korra olen käendanud, rohkem ei taha kuuldagi sellest midagi. See üks kõige ohtlikum viis pasa sisse sattuda, elad rahulikku elu, kuni ükspäev kopp kopp...me tahame raha. Isegi su parimast sõbrast võib saada kõige hullem vaenlane...kui korra tema tehingule oled käendaja olnud.


ma olen paar korda käendanud. pole vitsa saanud. Aga olen ka hoolikalt järgi mõelnud ja otsuse ikka selle järgi teinud, et kas see käendus oleks mulle vastuvõetav, kui ma peaksin ise maksma.

Selles artiklis on midagi valesti.

Esiteks - käendus EI KEHTI, kui pole määratud ülemist lage. Käenduse ülemine piir peab olema fikseeritud. MItte nii, et kusagilt lisanduvad leppetrahvid ja viivised. Kui oled andnud käenduse miljonile, siis sinu käenduse maksimumsuurus (nb! koos viiviste ja nõudetasudega) on miljon ja asi ants. Ei sentigi rohkem.

Teiseks, kuidagi sujuvalt hakkas käendataval paha ja ta lahkus firmast. Sellest libisetakse üle. Üritatakse jätta mulje et firma oli nagu õitsev lilleaed aga siis tulid pahad uued omanikud ja keerasid kõik tuksi. Ei kõla veenvalt.

Selles mõttes on muidugi õigus, et pank üritab rebida sealt kust tema hinnangul on midagi võtta. Kui tagatiste järjekorras on eespool kolm ahveristi kellele ei kuulu midagi peale nende enda aluspesu ja krunt mille müük on suht võimatu, siis minnakse kohe julmalt kõige kaugea ringi käendaja kallale, kellel midagi on.
Siin võiks pangaga kohut käia küll, nagu mammi teebki. Realiseerige ikka esimese järjekorra garantiid esimeses järjekorras. MItte et kõigepealt käendaja ja siis tagatisvara hüpoteek,
aff
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 29 Jan 2010 23:58

aff wrote:
td wrote:
spl wrote:Hmm...huvitav, kuhu seltsimees Somm kadunud ?! Tema ainus ennustus ei täitunud: D päev.

kannatust .... Ära ole nii kärsitu. Kui 5 miljardit laenu on ka ära kulutatud, siis saame näha. Parasjagu siis käes ka uus, 2011.a. eelarve ja uus aasta, mis toob või ei too eurot.

Aga Somm vahest puhkab praegu kuskil kuumadel randadel?

---

Mulle meeldiks iPad siis, kui tal tagaküljel oleks päiksepatarei - kui ei kasuta, keerad teistpidi ja laeb salamisi akusid. Veel peaks tal olema USB port ja SD-kaardi lugeja. Multitasking muidugi ka. Tore oleks ka programm, mis muudab iPadi hoopis suvalise Maci (näiteks MacMini) või PC ekraaniks-klaviatuuriks-hiireks - istud või lesid diivanil ja tegeled arvutiga, mis on hoopis teises toas. Midagi analoogset:
http://www.realvnc.com/vnc/index.html

---
mail.google.com osas selgus labane tõde - Firefox oli miskitmoodi kinni kiilunud - seda aadressi ei avanud, kõik teised töötasid ja ka Safaril avanes gmail. See Firefox 3.5.3 on ka selle poolest kummaline, et vahel siia foorumisse pilte laadides jookseb totaalselt kinni - vaja jõumeetodil sulgeda.


PÄHH see iPad. Mul on naine Õunapede ja ütles ka et sellega pole tal midagi teha (tal oli see juba sisuliselt välja kaubeldud). Mida teha junniga millel pole multitaskingut. Sülearvutit ta ei asenda. Sisuliselt on tegemist Suurendatud Iphonega, millega ei saa helistada. Sisuliselt on tegemist suure ekraaniga IPODiga.

SPAM ma kusjuures kiidan, ma lguses kahtlustasin, et apple müügimehed on kõvasti trenni teinud, et nende käes see kasutajaliides nii hästi toimib. Aga ta toimib, ta tõesti toimib nii nagu reklaamis näidatakse.

Ipad on gadget, fashion accessorie või midagi sinnapoole. Mingit praktilist väärtust tal ei ole. Ma näeks seda oma usina ihone spetsialisti (ise mängib installib möllab tõmbab surfib) 5 aastase poja näppude vahel, aga selleks on ta minu jaoks liiga kallis.


Microsoft jõudis sama tootega ette, kusjuures olgem ausad, mina kui native koodi pede. Leidsin, et tunduvalt lihtsam sinna tarkvara arendada. Ka Applel on ikka tõsiseid probleeme tehnilise dokumentatsiooniga, MSDNile ei jõua ligilähedalegi veel. Pole MS fänn, aga pean tunnistama, kui varem pidin tema formaate ise lahti murdma ja struktuure leiutama, siis neid lugeda oli tunduvalt lihtsam :lol:

8-) kuhu jäänud hologramm ekraanid, kus 3D sinu ees ja virtuaalselt nopid neid kuubikuid; kuhu jäänud mõtlemise teel juhitavad masinad...

Mõtlen ka selle peale krt mul oli maal tõsiseid probleeme juba tavalise läppariga, kippus laiali lagunema ning sealne ehitusplatsi liivatolm tegi liiga, mis selliste puutetundlike seadmetega saab.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby aff » 30 Jan 2010 00:04

Maakoolidest jne.

Kogu selle maakoolinudse juures on tegelikult nüanss. Ehk siis palju rääägitud regionaalpoliitika, me ei saa kõike taandada kulueffektiivsusele. Siis võiks teha Tallinnasse ühe SUURE GÜMNAASIUMI ja ühe suure ÜHISELAMU. Vat kus oleks kokkuhoid. Tegelikult maksab ka see, et EESTI ei alga ja ei lõppe tallinnas. Kulueffektiivsuse seisukohalt võiks üldse haridust jagada ainult tõmbekeskustes. Siis oleks Eestis ainult Tallinn, Tartu, Pärnu, Narva .... võibolla ka Paide, Haapsalu, Kuressaare, Kärdla ... aga see oleks ka kõik. LInnasiltide vahel oleks eikellegimaa, kus valitseks totaalne seadusetust ja veel suurem juhmus. Et oleks Eesti ja Eesti rahvas ja Eesti identiteet - selleks peab vähemalt lugema ja kirjutama õppimine (põhiharidus) olema saadaval ka mujal.
aff
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Jan 2010 00:09

aff wrote:Maakoolidest jne.

Kogu selle maakoolinudse juures on tegelikult nüanss. Ehk siis palju rääägitud regionaalpoliitika, me ei saa kõike taandada kulueffektiivsusele. Siis võiks teha Tallinnasse ühe SUURE GÜMNAASIUMI ja ühe suure ÜHISELAMU. Vat kus oleks kokkuhoid. Tegelikult maksab ka see, et EESTI ei alga ja ei lõppe tallinnas. Kulueffektiivsuse seisukohalt võiks üldse haridust jagada ainult tõmbekeskustes. Siis oleks Eestis ainult Tallinn, Tartu, Pärnu, Narva .... võibolla ka Paide, Haapsalu, Kuressaare, Kärdla ... aga see oleks ka kõik. LInnasiltide vahel oleks eikellegimaa, kus valitseks totaalne seadusetust ja veel suurem juhmus. Et oleks Eesti ja Eesti rahvas ja Eesti identiteet - selleks peab vähemalt lugema ja kirjutama õppimine (põhiharidus) olema saadaval ka mujal.


:) kas pole lihtsam üldse ära lõpetada koolitamine, saaksime veel truumad alamad, lollid nagu lambijalad. Ainus kool Putinstanis, ptui Tallinnas siis.

Võin öelda, et ainsana kus on olnud meeldib keskkond õppimiseks, on maakoolid.

Tegelt, mis mind häirib, igakord reformitakse ja reformitakse ning tulemuseks uus käkk ja süsteem, mis enam ei toimi.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Jan 2010 00:20

Tallinlaste jaoks võib märtsis soojuse hind tõusta
http://www.ap3.ee/article/2010/01/29/Tallinlaste_jaoks_voib_martsis_soojuse_hind_tousta

Jumal tänatud, ma juba kartsin, et mul jääb ehk mingi rahagi alles...Tänud monopolidele, kannavad ikka hoolt, et rahakotis ei tekiks mingit raskust.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby aff » 30 Jan 2010 01:19

Sommi ennustustest üks pole veel täitunud ...

... massiline lisatagatiste nõudmine. Eestis peaks olema hulgi kinnisvara, mille tagatisväärtus on oluliselt allapoole laenujääki. See on kusjuures huvitav .... kidas saab olla pankadel massiliselt tagamata nõudeid (kapitali adekvaatsus) ja laenuvõtja hõlma pole hakatud?

Swedbanki hiigelkahjumid ilmselt siit, emapank on otsustanud kõik kahjumi poolele ära kanda ja asjaga ühele poole saada.

aga huvitav sellegipoolest. Sest hoolimata rängast tagatisvara hinnalangusest POLE hakatud lisatagatisi nõudma.
aff
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Jan 2010 11:48

td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Jan 2010 14:02

td wrote:ka Hitler on pettunud iPad'is:
http://www.youtube.com/watch?v=lQnT0zp8 ... r_embedded


Ei tia, millal sxPod tuleb... :)

-------------

Tallinnas läheb toasoe kallimaks
http://www.e24.ee/?id=218502

Sisuliselt on Eesti peal olukord, kus paljudel läheb pool juba kommunaalide peale. Seda hinnakujundust ei kontrolli reaalselt mitte keegi, kontrollimine pigem on nö fiktiivne ja mõjudeta.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Jan 2010 14:33

Äri maailm on karm, aga mina tarbijana teen ka omi järeldusi.

Rivaalid hüppasid kaarnatena Toyota kallale
http://www.e24.ee/?id=218517

Peale avaldust, mis ka polnud eriti ammu, et hakkavad odavamaid juppe kasutama, siis mina isegi kaudselt enam ei mõtle selle automargi peale. Varem pidasin antud autofirmat kvaliteedi sümboliks nagu VW kuni aastani 2002, peale seda .........piip.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Guest » 30 Jan 2010 22:23

spl wrote: 8-) kuhu jäänud hologramm ekraanid, kus 3D sinu ees ja virtuaalselt nopid neid kuubikuid; kuhu jäänud mõtlemise teel juhitavad masinad...


Sellised hologrammekraanid oleks tegelikult ilmselt kasutusmugavuse poolest üpris hädised - sul pole taktiilset tagasisidet (puudutades ei tunne midagi, pole kindel kas said kuubikule pihta või mitte...).. aga võibolla ka harjumise asi, toutchscreenidele heideti ka seda ette et ei ole nii head "nupuvajutamise" tunnetust kui päris nupu puhul. 3D-prillid kus sellise süsteemi tekitada saaks, on täitsa olemas. Praeguse ajal küll viletsa resolutsiooni ja kalli hinnaga.( või parema resolutsiooni ja oi-roppu-kui-kalli-hinnaga :D). Kui resolutsioon läheks suuremaks kui 1024X768 ja hind kuskile 3000 krooni kanti, siis ma täitsa ostaks, prooviks.

Mõtlemise teel juhitavad masinad - kah jällegi - algeline interface on täitsa olemas: http://www.emotiv.com/ See on küll arvutimängijatele suunatud, aga kui saaks selle joonistamise/3d modelleerimise/jms. juures "kolmandaks käeks" toimima, oleks ju täitsa vahva... kah selline asi mille täitsa ostaks .... AGA MITTE ENNE kui selle kohta on foorumites kommentaare hakanud tulema et asi töötab nagu reklaamitud.
Guest
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Jan 2010 22:28

Guest wrote:
spl wrote: 8-) kuhu jäänud hologramm ekraanid, kus 3D sinu ees ja virtuaalselt nopid neid kuubikuid; kuhu jäänud mõtlemise teel juhitavad masinad...


Sellised hologrammekraanid oleks tegelikult ilmselt kasutusmugavuse poolest üpris hädised - sul pole taktiilset tagasisidet (puudutades ei tunne midagi, pole kindel kas said kuubikule pihta või mitte...).. aga võibolla ka harjumise asi, toutchscreenidele heideti ka seda ette et ei ole nii head "nupuvajutamise" tunnetust kui päris nupu puhul. 3D-prillid kus sellise süsteemi tekitada saaks, on täitsa olemas. Praeguse ajal küll viletsa resolutsiooni ja kalli hinnaga.( või parema resolutsiooni ja oi-roppu-kui-kalli-hinnaga :D). Kui resolutsioon läheks suuremaks kui 1024X768 ja hind kuskile 3000 krooni kanti, siis ma täitsa ostaks, prooviks.

Mõtlemise teel juhitavad masinad - kah jällegi - algeline interface on täitsa olemas: http://www.emotiv.com/ See on küll arvutimängijatele suunatud, aga kui saaks selle joonistamise/3d modelleerimise/jms. juures "kolmandaks käeks" toimima, oleks ju täitsa vahva... kah selline asi mille täitsa ostaks .... AGA MITTE ENNE kui selle kohta on foorumites kommentaare hakanud tulema et asi töötab nagu reklaamitud.


8-) tegelt norisin, lihtsalt hologramminduses ei jõutud korralikult selle tasemeni, kus sul laua peal 3D uudised ntx.

Muideks seda viimast kasutasid Discoveris Prototype this vennad romuralli ülesandes, sest kiiresti said sõita vaid siis kui polnud stressis ja korralikult keskendunud. Samas aju nii keeruline instrument, saame jälgida vaid mõne piirkonna aktiivsust, st abstraksust...mitte mõtet ennast 8-)

Huvitav, millal jõutakse tagasi lõhnasüntesaatoriteni. Venemaal kunagi teadlased tegelesid sellega, kahjuks rohkem infot pole. Ala näed telekast lillevälja, siis tunned lillelõhna. Satud Piritale suvel rattaga sõitma, tunned endise tselluloosi jääkide kõdunemise "haisu" + fekalismi.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Jan 2010 14:32

:shock: :shock: meie tuumajaama ehitus saab ka huvitav olema. Soomlaste peal hea näide sellest, et odavaima tööjõu kasutamine läheb lõpuks kordades kallimaks.

Soome tuumajaama ehitavad kirjaoskamatud
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/soome-tuumajaama-ehitavad-kirjaoskamatud.d?id=28864139&l=fplead

Poolakate sõnul jäid reaktoriehitise tugikonstruktsiooni keevised suure kiirustamise tõttu poolikuks. „Betooni tuli auto auto järel. Ja meie muudkui valasime. Isegi siis, kui tugikonstruktsioon polnud valmis. Betooni tuli valada, sest see ootas,” rääkis ehitaja Andrzej Miciak.

8-) Tuumajaama puhul sellist lauset on lausa rõõm kuulda
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Jan 2010 16:16

Valitsus kavatseb laenata üle 13 miljardi krooni
http://www.e24.ee/?id=218040

;) varem lugesin ühe silmaga pidevalt jäi meelde 3 miljardit, etskae...tahetakse ikka tunduvalt rohkem laenata 3 aasta peale. Reaalsuses meil ju enam reserve pole ehk kuidas edasi. Telekomile ja muudele rahalehmadele teeme ka teletupsu daadaaaa.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Jan 2010 17:13

tuletades meelde meie ajuvaba kinnisvarabuumi :lol: :lol:

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Jan 2010 19:41

;) ;)

VIDEO: Haihtus 1,2miljardiline välisinvesteering
http://www.ap3.ee/article/2010/01/31/VIDEO_Haihtus_1_2miljardiline_valisinvesteering

Rahandusminister Jürgen Ligi Mart Laari lubadustest: Laar valetas ja vassis
http://www.ap3.ee/article/2010/01/31/Rahandusminister_Jurgen_Ligi_Mart_Laari_lubadustest_Laar_valetas_ja_vassis

Viimasel ajal tunne, et Laaril käivad hood peal, saan aru 2011 pole enam kaugel ja mida vähem raha parteil, seda rohkem tuleb karjuda tähelepanu saamiseks. Laar ise räägib, populism üle mõistuse ja samas ise tegeleb sellega täiel määral. Riigil peavad olema vähemalt mingid eesmärgid; st 2011 euro ning mõelda välja, kuidas riigi kulusid siiski vähendada, kuidas tuua siia uusi investeeringuid jne jne. Laarilt tuleb alati palju juttu, aga konkreetseid plaane ei ole või need on lapsikud. Jah tõesti IRL valitsemise aeg oli maksukoormus tõesti kõige väiksem.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Jan 2010 22:02

Meil räägitakse kõvasti, et tuuleenergiaga saaks ka meid ära toita (aka rohelised). Vot selline pisike, tillu tillu, nummi asi. Et meeletute külmadega on Eestis viimasel kuul olnud tuult väga minimaalselt, aga samas tarbimine teinud igasugu rekordeid. See pole nüüd just 1:1 reegel, aga üldiselt meeletute külmadega on ka tuult tunduvalt vähem. Avatud turg toob talvel piisavalt suured elektriarved, et Valdur Lahtvee saab enda karvamütsi sööma hakata.


http://www.elering.ee/index.php?id=524

;) nõme see, et meil pole tuumaenergiast pääsu, aga ...natuke eespool on kirjeldus, mis probleemid soomlastel. Siis teades, kuidas isegi lihtsamate projektidega ei saada hakkama, tekib päris kõhe tunne. Selle ehitamisega oleme niigi juba 5 aastat hiljaks jäänud.

---------------------

:twisted: Mono & Log going offline
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Feb 2010 11:49

8-) võtan kampa...

Demolition
http://jaankaplinski.blogspot.com/2010/01/demolition.html

Ma võtassi lammutamise nimekirja: Tartu keskliina kaubamaja, Tasku, Talina Solarise, Ühispanga maja, paar vahtset hotelli ja muidoki Vabadussõa samba

Kui aus olla, siis sai Tallinna läbustamine alguse selles SEB hoonest, mis oli nagu .... keset küla. Siis tuli Viru Keskus oma meeletu koguse "vaba ruumiga". Naljakas see, et algne detail olevat näinud ette Viru Keskuse ees haljasala. Edasi oksendati täis terve Maakri tänav jubedustega. Järgmine läbustatav ala saab olema Pirita, eriti kui tõesti TOP ette tuleb kortermajade "klaster"; Kadriorus seda läbu teavad kõik. Tivoli platsi projekt kõigest vaid ootel !

Mina oleks tõsiselt igasugu klaaskuubikud suunanud Kopli kanti, esiteks sellele kohal pole midagi viga ja siis poleks (vanaaegse)Tallinna üldist pilti ära läbustatud. St. oleks arengu ka Kopli piirkonnale andnud.

Defineerin enda mõiste, mis on läbustamine:
A) ehitatakse mõttetu klaaskuubik, mis on lihtsalt külm ja KOLE !
B) ehitatakse iga ruutmeeter täiesti täis, st ala isegi maja ette kõnniteed ei jäeta ning parkimiseprobleemi kohta öeldakse, et tänava ääres ju ruumi... (reaaluses ehk 2 autot või üldse parkimine keelatud).
Kardetakse isegi pisemat roheala või istepinki, puudest rääkimata. Raha raha raha, iga ruutmeetri pealt betoonilt tuleb maksimum marginaal saada.

Selle risti kohta, mis läinud nüüd üle 130 milj. maksma, ütleksin nii, et mul häbi eestlane olla. See sammas iseloomustab lollust / süüdimatust ja ülimat võimet teiste (maksumaksja) raha raisata.

-----------------------------

EL Kreekale: kärpige riigisektori palku
http://www.e24.ee/?id=218986

Kreeklane on kreeklane ütlen vaid selle kohta, nii nagu riigisektoris palku langetatakse, on tänavad täis proteste ja mässu. Ei pea selleks isegi Igor Mang olema.

Komisjon esitab oma ettepanekud 15.-16. veebruaril eurotsoonile ja ELi rahandusministritele kinnitamiseks. Seejärel antakse Kreekale neli kuud tõestamaks, et nad oma kavad ka ellu viivad.

Kui peaks selguma, et nad seda siiski teinud ei ole, võivad ülejäänud 15 eurotsooni riigi valitsused vastavalt ELi seadustele Kreekale finantssanktsioone rakendada. Niiviisi ei ole ühtegi riiki alates euro asutamisest 1999. aastal veel karistatud.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Feb 2010 13:24

8-) kus riik võtab sellise tagatisraha, kui ntx mingi suurpanga kasvõi "allüksus"kokku kukub.

Hoiuste tagatis kasvab 100 000 euroni
http://www.e24.ee/?id=219016
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Feb 2010 18:38

spl wrote:8-) kus riik võtab sellise tagatisraha, kui ntx mingi suurpanga kasvõi "allüksus"kokku kukub.

Laenab samalt pangalt :twisted:
---
õnnelikult tagasi siis Rootsis! Hirmus sõit oli - hirmus külm, kurviline ja libe tee. Minu jaoks oli 60 km/h liiga kiire - ei jõua kurvi sisse minekul piisavalt kiirust alla pidurdada, pealegi, kurvid on pimedad - ei tea, mis on teisel mäeküljel. Mõned pildid siis sellest E16 maanteest (Oslo-Bergen) natuke Filefjelli suusakeskusest põhja pool. Külma -25 kraadi.
Kõige ohtlikumad kohad jäid pildistamata - oli piisavalt tegemist autojuhtimisega.
Attachments
1-maantee E16.jpg
1-maantee E16.jpg (174.31 KiB) Viewed 15225 times
2-maantee E16.jpg
2-maantee E16.jpg (105.21 KiB) Viewed 15182 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Feb 2010 18:41

siin on aga kohaliku haigla majandusjuhataja isiklik auto. Vaat selline majandulikult mõtlev 30-40ndates mees. Näidake seda mõnele Eesti riigi palgal olevale majandusjuhatajale :!: :twisted:
Attachments
Majandusjuhataja auto.jpg
Majandusjuhataja auto.jpg (93.75 KiB) Viewed 15181 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Feb 2010 18:48

Haigla ise on ka muidugi väike. Selle naabruses on juga, mis talvel helesinise jääna ära külmunud, see-eest aga kevadel hästi võimas. Seal oli neid mägiojasid muidugi palju, osad olid täiesti ära külmunud, jää all aga oli kuulda väikest nirinat. Mõned ojad aga polnud külmanud, aurasid -20 kraadi juures. Vanasti oli jões lõhe, aga nüüd on nad kadunud, sest nakatusid Gyrodactylus parasiidiga: http://en.wikipedia.org/wiki/Gyrodactylus_salaris
Haigla trepi peal on aga tore maal, mis lähedalt on ainult krobeline värvisegu, kaugelt aga õhuline pilt. h, mis arvad selles pildist? Huvitav oleks lugeda. ;)
Attachments
Tore maal1.jpg
Tore maal1.jpg (77.82 KiB) Viewed 15176 times
Haigla.jpg
Haigla.jpg (74.33 KiB) Viewed 15185 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Feb 2010 19:11

td wrote:siin on aga kohaliku haigla majandusjuhataja isiklik auto. Vaat selline majandulikult mõtlev 30-40ndates mees. Näidake seda mõnele Eesti riigi palgal olevale majandusjuhatajale :!: :twisted:


:lol: Tabasid õiget punkti, meil ütleks kohe isik X selle peale ole normaalne väääää...mina olen niivõrd tark ja väärikas; Mida pisem inimene, seda rohkem tahab end kuningana tunda.

Jõhkrad mäed, kas seal lumelaviine ei teki.

Muideks Jüri Kuuskemaa ka nüüd Savisaare nõunik, ütlen nüüd ausalt, mul läks loend sassi palju tal neid on.
---------------

Lahe tulin lasteaia koosolekult, pooled kasvatajad haiged, kedagi asemele pole võtta. Siis selgus, et suure rühma peale on tarvete ostmise raha 4000<= eeku rühm (aasta). Oli see nõuk.aeg, mis oli, aga sellist vaesust ma lasteaias ei mäleta. Loodame, et Savisaar tuleb ennast hästi mersus...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Feb 2010 19:37

spl wrote:
td wrote:siin on aga kohaliku haigla majandusjuhataja isiklik auto. Vaat selline majandulikult mõtlev 30-40ndates mees. Näidake seda mõnele Eesti riigi palgal olevale majandusjuhatajale :!: :twisted:


:lol: Tabasid õiget punkti, meil ütleks kohe isik X selle peale ole normaalne väääää...mina olen niivõrd tark ja väärikas; Mida pisem inimene, seda rohkem tahab end kuningana tunda.


sama haigla (tipp)kirurgi aastapalk on ca 700 000 ++ NOK (sõltub valvete arvust), Norras on maksuameti andmed avalikud, vähemalt valla 10 suurima palgasaaja nimed on internetis kättesaadavad. See kirurg on lääni nimekirjas seitsmes. Minu kui asendusarsti palk tuleb aga kuskil 35-40 kNOK brutto nädalas (täpselt pole huvi tundnud, sest summa pole kaubeldav ja olulisem on ju see, mille lõpuks kätte saad), maksud lähevad maha. (kui aastasissetulek on üle 80 000, siis läheb tööaasta pensionis arvesse.

spl wrote:Jõhkrad mäed, kas seal lumelaviine ei teki.

vaata seda ala pildil, mis projitseerub autost ülespoole kahe kadaka vahele - seal on heledam koht: kaks aastat tagasi oli seal kivivaring (need pruunid "harjased seal mäe serval on kased - see annab mõõtkava). Kuskil Norra linnas oli üle-eelmisel aastal kivivaring, mis jõudis keskväljakuni. Ajalugu teab, et kunagi sai seal üks väike tüdruk surma. Kui sõitsin autoga, siis tee peal oli ei tea kustkohast tulnud 2 telliskivi suurune kivi! Muud ohud teedel:

=aeg-ajalt otsustab mõni tee natuke variseda mäelt alla (õnneks harva)
=jäätunud mägioja ajab üle ja hakkab voolama üle tee - tekkib liuväli teele.
=põdrad (10km Oslo Gardermoeni lennuväljalt on üks asula, kus asula sees on märk "Põdra oht", sealt edasi on sama silt koos lisatahvliga "Suur põdraoht", natuke edasi oli kaks lisatahvlit märgi all kirjaga "Väga suur põdraoht", mõned km-d eemal aga oli punaselt kirjutatud lisatahvel "eriti suur põdraoht".
=väiksed mägiteed on kogu talve aja suletud. Avatud on ainult suured, kuid lumetuisu ajal seiskub ka seal liiklus. Siis on haiglasse transport võimalik vaid helikopteriga.

mägede vahel on udu ja tuul - helikopteriõnnetusi ikka juhtub korra aastas.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 01 Feb 2010 20:37

td wrote:Haigla trepi peal on aga tore maal, mis lähedalt on ainult krobeline värvisegu, kaugelt aga õhuline pilt. h, mis arvad selles pildist? Huvitav oleks lugeda. ;)


Td, su postitused on kuidagi värskendavad.

Tundub, et kunstnik on inspiratsiooni saanud Monet' seeriatest, ta maalis Roueni katedraali portaali erinevatel kellaaegadel, eesmärk oli maalida ÕHUprotsesse ja valguse muutumist, mitte niivõrd gooti portaali ennast. Monet'l (st esiimpressionistil) oli suht kama kaks, maalib ta heinakuhja või portaali, ta vajas piisavalt staatilist ja igavat motiivi, mille ümber valgus ja õhuvirvendus pidevalt muutuks.

See maal seal haiglas tundub olevat maalitud aga ilmselt 1960ndatel või 1970ndatel (pakun, siis oli selline reljeefsus moes), rootsi või norra kohaliku tähtsusega kunstniku poolt, ilmselt on maalija jaoks küll motiiv väga oluline. Ja inimene, kes valis ja riputas maali sellesse kohta, pidas kohe kindlasti motiivi oluliseks. Kirik rahustab inimesi, kes haiglasse tulevad, ja tuletab meelde igavikulisi väärtusi. Oleks huvitav, kui sa, td, järele uuriks maali aastaarvu ja kunstniku, et kas ma sain pihta.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 01 Feb 2010 20:54

Kõige kuulsam haigla jaoks maalitud maal on Mathias Grünewaldi "Isenheimi altar" (ca 1512-1516), saksa renessanss:
http://venetianred.net/2010/01/19/mathi ... ltarpiece/
(vt üldplaani ja detaile)

Isenheimi haiglakabeli maal, mida pidid vaatama haiged ja palvetama. 16. saj ravimeetodid olid eriti julmad ja karmid. See maal pidi töötama niimoodi: haige kontempleerib Jeesuse kannatuste üle ja mõistab, et Jeesus maksis ristil tema võlad ja haigused. Jeesuse veri on võimsaim aine maailmas, millel oli võime saada võit surma üle. Mida on meie kannatused Jeesuse kannatuste kõrval!

Isenheimi altar rõhutab ristil oleva Jeesuse kannatusi (kuidas on maalitud tema keha ja nägu). Füüsilistest piinadest sada korda hullem oli olnud vaimne piin, kui ta hüüdis: "Isa, Isa, miks sa oled minu maha jätnud!" ja Maad kattis hetkeks pilkane pimedus. Jeesus tegi läbi selle kannatuse, et meie (kõik järgnevad põlvkonnad kuni kaasajani) ei peaks tundma piina, kui Isa on meid maha jätnud.

"Isenheimi altar" on 16. sajandil umbes nagu see Hollywoodi film, "Jeesuse kannatused", mis jooksis mõni aasta tagasi Coca-Cola Plazas.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 01 Feb 2010 20:59

http://images.google.ee/images?hl=et&so ... CBwQsAQwAA

Ja siin Monet' tohutu hulk maale ühest ainsast motiivist, Rouani katedraali portaalist. Kus oluline on mittemateriaalne, st valgus ja õhk.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 01 Feb 2010 21:37

Isa oli vahepeal haiglas uuringutel, lõpuks selgus, et "midagi viga polegi". Aga see oli huvitav aeg, käisin talle iga päev lehti viimas ja tema kätt hoidmas. Kui ta kodus on olnud, oleme kohtunud harvemini. Ja selline olukord loob mingi teise lainepikkuse, et ta hakkas pihtima oma "saladusi", mis on alates Stalini ajast juba 60 aastat hinge painanud. Aga tema kui Mees (suure algustähega) on vapralt oma "saladust" hoidnud, kuni enam ei jäksa, piin juba nii suur. Tema suurim "saladus" oli see, et ta oli Stalini ajal aidanud üht meest, kellel oli saksa sõjaväe taust. Ja ta ütles nädal tagasi: "nüüd nad tulevad ja viivad mu ära". Hirm oli endiselt nii suur! See on see olukord, kus inimesed vajavad hingehoidu ja meeldetuletamist, et kõik on korras ja tema süda on igaviku ees puhas, tema motiivid olid Stalini ajal puhtad, mitte omakasupüüdlikud. Ja talle pidi meelde tuletama, et riigikord on vahepeal muutunud. Kas pole vapustav.

Huvitav, et eesti rahva eestkõnelejaks on saanud hoopis noor soomlane Sofi Oksanen. Koos temaga liitunud Imbi Pajuga. Oksaneni või Oksaneni-Paju premeeritud raamatud kannavad just selliseid pealkirju - "Stalini lehmad", "Puhastumine", "Kõige taga oli hirm".
h
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 125 guests