Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Feb 2010 22:16

(mark) wrote:Ka meie foorumlaste poolt on samalaadseid arvamusi avaldatud

http://www.ap3.ee/article/2010/02/12/So ... _on_paigas


See tähendaks, et meil hopsti peaks suurenema tööhõive ning palgarallit. 130 000 peret on laenude all Eestis, siis ntx mina ei näe, et meil mulli saaks tekkida, eriti veel kinnisvaramulli. Lihtsalt lihtne küsimus, kes võtaks laenu ? Täpsemalt, kes saaks enam laenu võtta.

Kahjuks Soomes toimuva kohta puudub info, kuid teades, et nende töötus teeb ka rekordeid, siis sama küsimus, kes laenu võtaks.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 13 Feb 2010 22:22

Tore algatus :D Kui ma ei eksi, ka siin tehti mingi sarnane ettepanek hulk aega tagasi.
Eesti Päevalehe üleskutse – vabadussamba konkurss vol. 2: anname sambale uue elu!
http://www.epl.ee/artikkel/487866

Samba tagakülg vajab eriti head lahendust. Pärast kivirähu viimast juttu tekkis tunne, et Harjumäe vorstiputkas läheb mõte süütute loomade peale, kes hukkusid saamaks VIINI vorstikeseks.
Vorstid ja karuliha ;)
http://www.epl.ee/artikkel/487856
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 13 Feb 2010 22:30

spl wrote:to projekteerija,

aga nimeta mulle ntx Twitteri kasulikkus, milles seisneks mikroblogi kasutegur ? Facebook kasutegur tavalisele inimenele peale kontaktide hoidmise.
Normaalseid blogisid ma isegi hindan, need kui märkmikud, kas enda või teiste tarbeks.


Siiani, teadmata.
Aga võimalik, et viga minus. :oops: Mõne kolleegid ja kliendid on avaldanud soovi projektid/ideed/ edenemine viia sinna alla.

Ilmselt on neil liigse vaba ajaga muresid.... :idea:
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby (mark) » 13 Feb 2010 22:41

spl wrote:
(mark) wrote:Ka meie foorumlaste poolt on samalaadseid arvamusi avaldatud

http://www.ap3.ee/article/2010/02/12/So ... _on_paigas


See tähendaks, et meil hopsti peaks suurenema tööhõive ning palgarallit. 130 000 peret on laenude all Eestis, siis ntx mina ei näe, et meil mulli saaks tekkida, eriti veel kinnisvaramulli. Lihtsalt lihtne küsimus, kes võtaks laenu ? Täpsemalt, kes saaks enam laenu võtta.

Kahjuks Soomes toimuva kohta puudub info, kuid teades, et nende töötus teeb ka rekordeid, siis sama küsimus, kes laenu võtaks.


Saan aru et jagatakse muret selle üle et praegust surutist ei osata ravida teisiti kui raha juurdetrükkimisega. Et seeläbi turgutada ülemaailmset laenuandmist-ostujõudu ja süsteemi vanade vahenditega käigus hoida. See oleks nagu valede varjamine veel suuremate valedega mis mida hiljem seda suurema pauguga lõpeb.
(mark)
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Feb 2010 23:00

(mark) wrote:
spl wrote:
(mark) wrote:Ka meie foorumlaste poolt on samalaadseid arvamusi avaldatud

http://www.ap3.ee/article/2010/02/12/So ... _on_paigas


See tähendaks, et meil hopsti peaks suurenema tööhõive ning palgarallit. 130 000 peret on laenude all Eestis, siis ntx mina ei näe, et meil mulli saaks tekkida, eriti veel kinnisvaramulli. Lihtsalt lihtne küsimus, kes võtaks laenu ? Täpsemalt, kes saaks enam laenu võtta.

Kahjuks Soomes toimuva kohta puudub info, kuid teades, et nende töötus teeb ka rekordeid, siis sama küsimus, kes laenu võtaks.


Saan aru et jagatakse muret selle üle et praegust surutist ei osata ravida teisiti kui raha juurdetrükkimisega. Et seeläbi turgutada ülemaailmset laenuandmist-ostujõudu ja süsteemi vanade vahenditega käigus hoida. See oleks nagu valede varjamine veel suuremate valedega mis mida hiljem seda suurema pauguga lõpeb.


Minu arvates on katteta raha trükkimine ületanud igasugused piirid. Ega osatagi, aga pangad ei kipu ka laenama ning see trükitud raha ringleb kuhu X kohta vanade võlgade tasumiseks. Rahasüsteemid, õigemini majandamine täiesti paigast ära. Pauk tuleb - kahjuks vist seekord EU'st, mis tõmbab teised kaasa.

Samas buum tähendaks ka palgarallit, mis hakkaks inflatsiooni ka toitma. Hetkel on õnneks meil ja globaalselt igasugune palgaralli kadunud.

Suure ringi küsimus ? Palju tohib eurosid trükkida, neil ju puudub ka reaalselt kate.

Selles mõttes õigus pangad on hetkel nö raha täis, aga nad ei laena (eriti seda USA's tunda). Samas, kas tänapäeva majandus peabki ainult võlgadel püsima, siis küll midagi väga viltu. Palju Kreeka võlg oli SKP'st; 120 %?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 13 Feb 2010 23:10

spl wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: järsku viga minus, ravige mind terveks. Kohe lähen twitterisse, facebooki, orkutisse... ? kuhu veel? Tegelik põhjus iroonilisem, mul pole selleks jamaks reaalselt aega :twisted:


Ma ka (veel) ei osale neis keskkondades, aga kolleegi jutust olen aru saanud järgmist:
1. Facebook ei ole nagu teismeliste rate.ee, kus sinu renomeed hinnatakse selle järgi, palju sul "sõpru" kirjas on (kas 50 või 5000). Facebook'is on suurim sõprade arv mingite (kunsti)ürituste organiseerijatel, kes kasutavad keskkonda info edastamiseks lihtsalt ja kiiresti. Järelikult, kõik suurte üritustega (näitused, konverentsid jne) seotud rahvusvahelised isikud peavad ka viibima Facebook'is.
2. Osad "sõpruskonnad" ongi rahvusvahelised, kõik meie inimeste arutelud kolleegidega ingl k.
3. Eestikeelsed arutelud toimuvad ka Facebook'is, kuuldavasti arutati vahepeal, et kuidas kukutada KL (suure kunstiorganisatsiooni) presidenti ja keda panna asemele.
4. Facebook on aretanud omaette keele või slängi. Üks kolleeg soovis seal keskkonnas teadet edastada - pidi laskma teisel kolleegil oma info "tõlkida" Facebook'i keelde :o
5. Minul soovitas kolleeg teha 2 (kaks!) Facebook'i kontot - üks kohaliku arutluskeskkonna jaoks, teise rahvusvahelise jaoks, et eri oleks kontodel eri jutud eri keeltes.
6. Avastasin mingid oma rahvusvahelised autoriteedid (vanuses -50 ja 50+) Facebook'is! Ainult minu elu suurim guru vanuses -70 pole Facebook'i veel kontot teinud :roll:

Ma isiklikult tunnen, et valitseb mingi veelahe - justkui tegelikud arutlused toimuks "kuskil mujal", aga aru ei saa, kus. Nüüd t-nu kolleegile saan aru, Facebook'is.
Kuigi kõlakad käivad, et noored tahavad juba mujale kolida, kui Facebook'is nii palju vanakesi.

Mul endal kõhe pigem sellepärast, et Facebook edendab nagu jälgimisühiskonda -- igaüks tuvastab sinu sõpruskonna ja arutlused kahe sekundiga.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 14 Feb 2010 00:05

Ja, soomlasest kolleeg läks Inglismaale tööle, nüüd aktiivselt hoiab sõprade ja kodumaaga kontakti Facebook'i kaudu.

Samas, minu arust toimuvad olulised arutelud ka siin meie foorumis, vähemalt mul on huvitav teiste postitusi lugeda. Nii et küsimus on vormis, mitte sisus. Ja inimestes, kes osalevad. Meie arutame anonüümselt, ilma näopiltideta, minu arust sisulisi asju. Facebook'is on koos ikka need inimesed, kes elus ka kohtunud, sama eriala ja huviala inimesed. Siinse foorumi eelis on see, et koos nii erinevad erialad, inimesed kes muidu vist ei kohtuks päriselus. Ja alguse sai see teema-põhiselt.

Teine minu jaoks oluline arutelu grupp on kirik ja kogudus, mis sõnumit toob jälle mõni võimas prohvet või pastor teistest riikidest. Mis on "õhus"? Mida Jumal räägib? Aga need arutelud toimuvad kõik live'is, isegi mitte üheski foorumis.

Nii et ei tasu jah fetisheerida mingit ühtainust suhtluskeskkonna vormi.

Probleem paberajakirjanduse seisukohalt pigem see, et kõik olulised arutelud toimuvad mujal. Ja inimesed on kogunenud arutelu gruppidesse (nagu meie siin), kuidas need grupid aga kuskil kokku saaks jälle? Kus on see ühisosa, ühine info, mis puudutab kõiki arutelugruppe korraga? Nii et killunemise ja koondumise dilemma.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2010 00:11

h wrote:Samas, minu arust toimuvad olulised arutelud ka siin meie foorumis, vähemalt mul on huvitav teiste postitusi lugeda. Nii et küsimus on vormis, mitte sisus. Ja inimestes, kes osalevad. Meie arutame anonüümselt, ilma näopiltideta, minu arust sisulisi asju. Facebook'is on koos ikka need inimesed, kes elus ka kohtunud, sama eriala ja huviala inimesed. Siinse foorumi eelis on see, et koos nii erinevad erialad, inimesed kes muidu vist ei kohtuks päriselus. Ja alguse sai see teema-põhiselt.


:lol: meil "Faceless book"...ja ütleme nii, et anonüümsust kordades rohkem. võib-olla ma olen eriline praktik, ma seda olen elus. Ma üritan näha praktilist vajadust endale, ntx mulle hetkel Facebook ja Twitter seda ei paku. Kui mul oleks vaja enda firmat kiita ja tema tegevusi kajastada, siis ehk. Kuigi samas võiks seda teha ka normaalselt läbi Wordpressi.

Kui rääkida kiriklikus keeles, siis suurim õnnistus oleks inimestele, kui arvutimaailm - nett kaoks mõneks ajaks. Toimuks normaalne sotsiaalne läbikäimine ja üldse maailmas oleks asjad kordades normaalsemad ning inimlikumad. Virtuaalnemaailm on ntx inimsuhted ja isegi tutvumised täiesti peapeale keeranud, see pole enam õige.

Saaksin ka nö foorumis postituste peegelduse teha twitterisse või RSS kanal, eelis kiiresti kohe oleks viimased postitused näha, miinus ei soovi populaarsust, see toob koheselt siia ka vähese IQ neurootikud ja seda ma tõesti ei soovi.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 14 Feb 2010 00:27

spl wrote:Kui rääkida kiriklikus keeles, siis suurim õnnistus oleks inimestele, kui arvutimaailm - nett kaoks mõneks ajaks. Toimuks normaalne sotsiaalne läbikäimine ja üldse maailmas oleks asjad kordades normaalsemad ning inimlikumad. Virtuaalnemaailm on ntx inimsuhted ja isegi tutvumised täiesti peapeale keeranud, see pole enam õige.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tubli, spl, meie arvutiguru!
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2010 00:30

h wrote:
spl wrote:Kui rääkida kiriklikus keeles, siis suurim õnnistus oleks inimestele, kui arvutimaailm - nett kaoks mõneks ajaks. Toimuks normaalne sotsiaalne läbikäimine ja üldse maailmas oleks asjad kordades normaalsemad ning inimlikumad. Virtuaalnemaailm on ntx inimsuhted ja isegi tutvumised täiesti peapeale keeranud, see pole enam õige.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tubli, spl, meie arvutiguru!


:twisted: arvutigurud hakkavad kõige ennem mõistma, mida teeb arvuti inimestega ja nende mõistuse ning mõttemaailmaga. Muideks see infohulk, mis netist tuleb tihti teeb inimesed rumalamaks; suhetest ei hakka üldse rääkima. Ka arvutimängud, ma hoian lapsi neist täiesti eemal.

Toon lihtsa näite, kuidas internet ja arvutid meid rumalamaks teevad: koolis ülesanne, tee referaat; võetakse google ette, siis leitakse tekst kopeeritakse sinna ja esitatakse. Selle asemel, et õppida istutakse rates aetakse ajuvaba juttu, siis õppeedukus aina kukub. Naise noorema venna peal näen, mis teeb arvuti inimeste ajudega.

Minu jaoks on arvuti tööriist; nagu mutrivõti garaažis, teen sellega tööd. Samas ei hakka ma mutrivõtmega naisi lantima...

Arvuti on ka inimeste loova mõtlemise surm. Minu arvamust ei pea tõsiselt võtma, aga panin faktid kokku, mida ise kogenud ja näinud teiste peal.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 14 Feb 2010 12:08

Premium Motorsi poolik autokeskus 80 miljoniga müügis
http://www.ap3.ee/article/2010/02/14/Pr ... iga_muugis

No nii... Saime teada siis mida (ulmet?) küsitakse poolikute hoonekarpide eest. Kõigi nende rajatiste (rajakad?) puhul on ühisnimetuseks see, et ilma hooneta oli krunt esteetiliselt nauditav ja osa mingisugusest arusaadavast linnaruumist.

Ajakirjanikud võiksid teha korralikku tööd ja detailselt avalikustada kuidas aastatega sellised mullid tekkisid. Näit. Mitmesaja tuhande eest toimusid kinnistute omanikuvahetused ca 15 aastat tagasi, kuidas tekkisisd planeeringud ja mis raha eest valati betooni. Ehk väldiksime tulevikus samu vigu. :idea:
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jollyroger » 14 Feb 2010 12:15

spl wrote:Need kliimateadlased, kes järjepanu oma mantrat tagusid ja siis EU's lobby, et rohkem CO2 eest maksta, ikka väääääääga vaikseks jäänud.
Üritasin ma kord mõista, kuhu siis surnud eesli kõrvade eest makstud obruk läheb, no ei saanud aru. Kas keegi teab, kuhu need CO2 miljardid kaovad ?

Ma küll pole absoluutselt seda uurind või infot otsinud, aga ma kahtlustan et see läheb millekski selliseks, millele kulutamise Sina või mina või kesiganes "inimene tänavalt" niivõinaa heaks kiidaks - ka siis kui selle eesmärgiks pole(ks) kliimasoojenemise peatamine. Sellised asjad nagu (linnades) puude istutamine, liikluse suunamine nii et saastet ühtlsemalt levitada (et need istutatud puud saaks co2 ära protsessida), vähem saastavate tehnoloogiate arendamine jne.
Aga võibolla olen ma lihtsalt optimist :)
Ma arvan seda sellepärast, et kõik bisnessmänid ja tööstuseesindajad, kes suurtest kuludest kisavad, kipuvad nendest kuludest saadud raha kasutamisest kuidagi väga sujuvalt üle libisema... Tavaliselt kui mingit asja varjata üritatakse, on see varjajale negatiivne... näiteks tekitaks avalikkuses nendele "suurtele kulutustele" (ka puhtemotsionaalsel tasandil) toetust.
Jollyroger
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 14 Feb 2010 12:28

spl wrote: :twisted: arvutigurud hakkavad kõige ennem mõistma, mida teeb arvuti inimestega ja nende mõistuse ning mõttemaailmaga. Muideks see infohulk, mis netist tuleb tihti teeb inimesed rumalamaks; suhetest ei hakka üldse rääkima. Ka arvutimängud, ma hoian lapsi neist täiesti eemal.

Toon lihtsa näite, kuidas internet ja arvutid meid rumalamaks teevad: koolis ülesanne, tee referaat; võetakse google ette, siis leitakse tekst kopeeritakse sinna ja esitatakse. Selle asemel, et õppida istutakse rates aetakse ajuvaba juttu, siis õppeedukus aina kukub. Naise noorema venna peal näen, mis teeb arvuti inimeste ajudega.

Minu jaoks on arvuti tööriist; nagu mutrivõti garaažis, teen sellega tööd. Samas ei hakka ma mutrivõtmega naisi lantima...

Arvuti on ka inimeste loova mõtlemise surm. Minu arvamust ei pea tõsiselt võtma, aga panin faktid kokku, mida ise kogenud ja näinud teiste peal.


Väidetud on, et kirjakunst on mälu kark. Nüüd sai kirjakunst endale oma kargu. :?: Kirja mittetundvad tsivilisatsioonid/kultuurid on suutnud infot hoida ja edasi anda tuhandeid aastaid. Loodetavasti pole tegemist evolutsiooni tupikteega.
Kui linki ei salvesta siis ...järgmine kord(siis kui tahad kellegile edasi anda või detailsemalt uurida) enam ei leiagi. :( Kui internetist ei leia, siis on nagu mälust pühitud. :shock:

Google algoritmid juba mõtlevad meie eest ja mõjutavad meie elu. Fantaseerin. Kui nii edasi läheb, siis varsti tunneme oma tuttavad ära ainult pildiotsingumootori vahendusel :o
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jollyroger » 14 Feb 2010 12:54

Feissbuukidest, orksidest ja reitidest. Ma arvan et tehnoloogia kui selline ei ole milleski süüdi. "Süüdi" on lihtsalt inimese (loomulik?) soov olla oma kaaslaste poolt tunnustatud ja hinnatud. Õigemini - soov et kaaslased seda tunnustust ja hindamist VÄLJA NÄITAKS. Inimesed tajuvad mingil tasandil sellist tunnustamist ka "kaubavahetusena" - suhtuvad tunnustajasse paremini, ütlevad midagi head vastu, jne. Ja sellist vastastikku õlalepatsutamist näeb absoluutselt igal pool - alates h kogudusest või minu lemmikkõrtsist kuni siinse või tarkinvestori või lhv foorumini. Ja eks see ole ka "liim" mis communiteid koos hoiab.
Jamaks läheb asi siis kui üksteise ego silitamine muudetakse kas väga lihtsaks. Algselt oli reit eestimaine variant hotornot lehest - seal sai järjest inimeste pilte vaadata ja neile hindeid anda. Kui õigesti mäletan, siis vist algselt polnud seal (hotornot) isegi võimalust inimese profiili vaadata või temaga ühendust võtta - lihtsalt juhuslikus järjekorras pildid.... Hiljem tekkis profiilivaatamise ja suhtlemise võimalus - ja - koos sellega ka võimalus teisele inimesele "õlale patsutada".
Noh ja nii patsutaksegi üksteisele... Eestis on see võibolla võimendunud ka seetõttu, et füüsilised vahemaad on väikesed - nii on tõenäolisem vähem pingutust nõudvaid virtuaalseid tunnustusi vahetada rohkem pingutust nõudvate reaalse elu tunnustuste vastu (noh, naisi voodisse saada :P).

Vahe "reaalse eluga" on lihtsalt selles, et kõrtsis ei jaksa 10-50-100-le inimesele öelda et "oi kui tore ja ilus sa oled" - lõualuud hakkavad valutama ja kurk jääb valusaks... arvutis on copypaste :)

Ja selliseid üksteisekiitmist lihtsamaks tegevaid aspekte ei mõtle mingid kurjad illuminaatid välja, vaid need "tekivad ise" - lihtsalt turg paneb asjad paika.... kui palju keskkonnakülastajaid hakkab mingit omadust nõudma, siis see ilmselt ka valmis meisterdatakse, sest muidu meisterdab keegi teine.

Samad tööriistad funktsioneerivad väga hästi, kui keskkonnale anda mingi konkreetne eesmärk. Näiteks: wikipedia, everything2, github, project wonderfl... hetkel ei tule rohkem meelde, kindlasti on neid rohkem....

Noh, minu point see et - keskkond muutub, selle üle pole mõtet eriti viriseda, pigem tasub mõelda, kuidas nende muutustega kaasa minna ja neid ise endale sobivas suunas liigutada(üritada).
Noh, seda me siin vist teemegi...(<-----nähhh patsutasin kõigile õlale :D )
Jollyroger
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby aff » 14 Feb 2010 13:33

HAAAAHAAAHAAA


Jah, jälle on käes need kaunid päevad, kui lakkavad kõik sõjad. Isegi mässuline kõrbepoeg nööbib lahti oma pommivöö, et elada kaasa suusahüpetele ja jäätantsule. „Enesetapurünnak võib oodata, kuni hokis medalid jagatud saavad,” on öelnud Pierre de Coubertin.

:)
aff
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Guest » 14 Feb 2010 13:34

projekteerija wrote:Väidetud on, et kirjakunst on mälu kark. Nüüd sai kirjakunst endale oma kargu. :?: Kirja mittetundvad tsivilisatsioonid/kultuurid on suutnud infot hoida ja edasi anda tuhandeid aastaid. Loodetavasti pole tegemist evolutsiooni tupikteega.


Kirjakunst on samamoodi kark kui kõne... ja kõne samamoodi kui ühmatused ja samamoodi kui teise (inimahvi) tegevuse pealt vaatamine ja imiteerimine.
Edasi on need kargud järjest keerulisemaks ja paremini funktsioneerivaks muutunud.
Ja üleüldse hakkas kogu jama siis pihta kui ürgmeres ringihõljuv ainetükk juhuse läbi niimoodi kokku väändus et ümbritsevast keskkonnast ainet enda külge kombineerides ennast kopeerima hakkas....

Soovitan kõigile Susan Blackmore raamatut "Meemimasin". Ja kui see läbi loetud, siis Richard Dawkinsi "Extended phenotype" ja "Selfish gene". Esimene on selline mõnus populaarteaduslik lugemine, teised on tummisemad...

Minu mõttemaailma mõjutasid need igatahes väga tugevasti... siiamaani kõige asjalikum seletus sellele miks "asjad on nii nagu nad on"
Guest
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 14 Feb 2010 17:06

:mrgreen: sain midagi selle kuu arve, mis lööb kõik rekordid --
2 478,65 kr
See tundub teile kindlasti naeruväärselt väike, aga minu korteri pind on kah väike võrreldes teie kõigi korteritega kindlasti, ja siiani ei ületanud ükski arve 2000 krooni.

------

Jollyroger wrote:Ja sellist vastastikku õlalepatsutamist näeb absoluutselt igal pool - alates h kogudusest või minu lemmikkõrtsist kuni siinse või tarkinvestori või lhv foorumini.


See on absoluutselt vale, et koguduses toimub mingi vastastikune õlalepatsutamine. Kui sa loeksid pastor Mardi e-maili jutlusi, need on VÄGA karmid tekstid. Võin mõne panna siia, kel soovi on. Kui on aga juba teoloogilisi või tõlgenduslikke erinevusi, läheb vaidluseks lahti kuni konfliktini välja, mille käigus toimub kas selginemine ja uuel tasandil jätkamine või lähevad inimestel teed lahku. Ka inimlikul tasandil ei pruugi olla nii roosiline nagu Jollyroger kujutleb, me ju kõik kõigest inimesed, ebatäiuslikud.

Ja ega vist ka foorumites ja lemmikkõrtsides ei saa läbi ilma konfliktideta, nii on see inimene seatud.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2010 18:25

to h, see rekordiarved täiesti absurd. Kui võtan % pere sissetulekust, siis jätab kõva jälje st. teades meie tarbimispõhistmajandust ei ole mul võimalik poodi minna ja nende tooteid omakorda osta (nö toetades erasektorit). Aga teeme suure kummarduse meie suuurte juhtide ees, kes rõõmsalt küttele panid 20% ja käibemaksu ning lisasid elektriaktsiisile ka juurde.

Vaadake ka kuivõrd imeliselt seda töötute teemat ignoreeritakse, mõnikord öeldakse, onjah natuke palju. That's it 8-) Kus töötud leiavad raha arvete jaoks ei huvita mitte kedagi.


-------------

Wall Street aitas Kreekal võlgu varjata
http://www.postimees.ee/?id=224660

Goldman Sachs oli üks selliseid panku, mis pakkus Ateenale juba pea kümne aasta eest, vahetult pärast Kreeka eurotsooni astumist salaja miljardeid laenu, mis aitas riigil täita eurotsooni defitsiidinõudeid, samas kui tegelikult elati üle oma jõu edasi.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Guest » 14 Feb 2010 18:27

h wrote:See on absoluutselt vale, et koguduses toimub mingi vastastikune õlalepatsutamine. Kui sa loeksid pastor Mardi e-maili jutlusi, need on VÄGA karmid tekstid. Võin mõne panna siia, kel soovi on. Kui on aga juba teoloogilisi või tõlgenduslikke erinevusi, läheb vaidluseks lahti kuni konfliktini välja, mille käigus toimub kas selginemine ja uuel tasandil jätkamine või lähevad inimestel teed lahku. Ka inimlikul tasandil ei pruugi olla nii roosiline nagu Jollyroger kujutleb, me ju kõik kõigest inimesed, ebatäiuslikud. Ja ega vist ka foorumites ja lemmikkõrtsides ei saa läbi ilma konfliktideta, nii on see inimene seatud.


Konfliktid ja vaidlused on täiesti teine teema. Ma oletan et rateteismelised vaidlevad ka, kuni konflikti ja mossitamiseni välja, näiteks... huulepulga värvide või geelküünte tüüpide üle :)
Tõenäoliselt ei taju Sa seda koguduses toimuvat "õlalepatsutamist" "õlalepatsutamisena" , vaid "teiste eluprobleemidele/rõõmudele kaasaelamisena", "julgustava sõnana", "ärakuulamisena", "ligimese aitamisena" jne. - ehk siis oled loonud endale sellisest tegevusest märksa positiivsema kuvandi. Ära sellepärast muretse - kõik teevad seda.
Ehk siis - kui mu "õlalepatsutamise" väljend tekitas mingeid negatiivseid assotsatsioone, siis mõeldud oli see täiesti neutraalsena. Lihtsalt suur osa inimsuhtlusest seisnebki selles, et üksteisele kinnitatakse, et "sul pole põhjust ebakindlust tunda". Tõenäoliselt pärineb selline käitumine ajast kui kõik koos sababidi puu otsas rippusime ja üksteisel hõimusidemete kinnitamiseks täisid-kirpe otsisime.

minu 2 senti, nagu ingliskeelsed ütlevad.....
Guest
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jollyroger » 14 Feb 2010 18:39

see quest oli siis minu kirjutet.
Jollyroger
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 14 Feb 2010 20:53

Jah, seda võiks nimetada ühiskonna liimiks. Miski peab inimesi koos hoidma. Eesti keelde on tõlgitud raamat "small talk" ja terve raamat räägibki, kui tähtis roll on "small talk"-il seltskonnas, terve filosoofia ja teooria selle kohta. Eestlased on sellised asjalik rahvas, et läheme kohe asjale kallale ja mis me siin aega raiskame mõttetule jurale -- väga kirvementaliteet. Teistel rahvastel terve tajumise-peilimise-uurimise-eelsoojenduse süsteem välja kujundatud, enne kui minnakse asja kallale.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2010 22:59

väikene rahvuskoloriitne olümpiatervitus
http://www.youtube.com/watch?v=7tyaXaem ... r_embedded
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2010 23:50

Washingtonis tõesti vist lumetormid ja muu kamm, vaatasin miks foorum aeglane. Kõik sealsed ruuterid vastavad ikka üliaeglaselt, lund vist täis :lol:
------


Küsitlus: sakslased viskaksid Kreeka eurotsoonist välja
http://www.ap3.ee/article/2010/02/14/Kusitlus_sakslased_viskaksid_Kreeka_eurotsoonist_valja

Enamik sakslasi tahaksid võlgades vaevleva Kreeka eurotsoonist välja visata ja rohkem kui kolmandik on vastu kreeklastele miljardite eurode väärtuses laenu andmisele, selgub küsitlusest.

Sakslased vihased pigem Kreeka peale nende valede tõttu. CNNis juba märgiti, kas saab algus eurotsooni lagunemisele ?

Kas meie otsus üle laipade eurot taga ajada on ikka õige, eriti teades, midagi vinget see kaasa ei too (ntx majanduskasvu).
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 15 Feb 2010 00:25

td wrote:väikene rahvuskoloriitne olümpiatervitus
http://www.youtube.com/watch?v=7tyaXaem ... r_embedded


Sellistesse asjadesse on kodeeritud ideoloogia. Et Venemaa esineb järsku mingite imelike rahvariietega. Tatarlased laulavad triumfaalselt üsna totalistaristliku moega. Nii nagu vene iluuisutajad kaunistasid end võõraste sulgedega, Austraalia aborigeenide riietusega ja tantsisid nende tantsu. Tublid aborigeenid, et protesteerisid. Tõesti natuke õõvastav vaadata, kuidas vaeseid väikerahvaid peedistatakse ja samal ajal kasutatakse nende kultuuri dekoratiivselt välispropagandaks, et mahendada sõnumit ohtlikust militaarimpeeriumist.

Käisin täna sõprade õhutusel ka lõpuks "Avatari" vaatamas. Seal jälle USA ideoloogia. Tulnukate tsivilisatsioon meenutas indiaanlasi, kes USA-s tabuteema. Niisiis kanditi indiaanlaste teema planeedile Pandora, seal mingi müstiline tsivilisatsioon, kes elab loodusega kooskõlas. Head valged (kes tahavad tsivilisatsiooni hoida) versus kurjad valged (kes tahavad hävitada). "Meie", kinokülastajad hoiame mõistagi "heade" poolele ja "meie" kultuuriline kollektiivne südametunnistus on puhtamast puhtam.

Samas üsna õpetlik film, soovitaks vaadata. Nii käibki - kuskil pärismaalastel on maapõuevarad, mis tuleb nui neljaks kätte saada. Teadus teenib militaarlaborite huve ja on heldelt rahastatud. Militaristidest põmmpead + korporatiivne raha, õudne kombinatsioon. Mis see meiega praegu teisiti on, seoses Nord Streamiga.

Pärismaalaste kaudu õpetab film aga seda, kuidas teha oma vaenlased (kiskjalinnud, uustulnukad) oma sõbraks, nii et nad hakkavad sinuga sinu huvides koostööd tegema.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Feb 2010 10:42

Rahvuslik "pidupäev"

Hommikuks oli laekunud üle 80 000 tuludeklaratsiooni
http://www.e24.ee/?id=224883
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Ivar » 15 Feb 2010 11:28

spl wrote:Arvuti on ka inimeste loova mõtlemise surm.


Tõsijutt! Vastikult vastuoluline on toda killerit loovaks kirjatööks kasutada. Iseenesest küll võimalik kui masinat käima pannes netikaabli küljest rebid. Loomingulised mõtted tuleb hommikuses rahus ära mõelda. Kui aga esimese asjana mõnd kiiret meili oodates postkasti "piiluda" ja seejärel mõnest uudisteportaalist silmad siuhti üle lasta, pole rohkem vajagi. Ongi kaabel kokku keevit ja Pegasus oma sorus tiibadega selleks korraks minema laperdanud.
Ivar
 
Posts: 105
Joined: 07 Feb 2009 23:47

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 15 Feb 2010 12:01

spl wrote:Hommikuks oli laekunud üle 80 000 tuludeklaratsiooni
http://www.e24.ee/?id=224883


tagastamisele kuuluv tulumaksu summa on nende põhjal 329,6 miljonit krooni, juurdemaksmisele kuuluv tulumaks 1,16 miljonit krooni.

Üks keeleline segadus terminoloogiaga - tagastamisele ja juurdemaksmisele kuuluv tulumaks. KELLE seisukohalt räägitakse? Kas riigi või kodaniku seisukohast? KES tagastab kellele? Ja KES maksab juurde kellele?

Olen absoluutselt alati on selle reani jõudes segaduses - ei saa aru, kas mina pean riigile maksma või riik minule? Iga aasta maksis riik mulle, aga eelmine aasta olid matemaatilised võrrandid nii seatud, et mul kästi juurde maksta, kuigi mingeid muutusi mu arveldustes ei olnud, võrreldes varasemate aastatega. Samas, kuna terminoloogia niivõrd segane, oli raske isegi aru saada, et riik tahab VEEL ROHKEM raha minult saada. Alles siis, kui hakkasid kurjad kirjad tulema, jõudis pärale.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Feb 2010 12:54

to h, mind ajas hämmingusse MA väärtpaberite osa, sisuliselt neil enamus andmeid olemas vä ostuhind, ma pean kõik dubleerima ja nuputama, samuti eelmise per. kahjumit ei kanta üle, kuigi neil see teada.

Tallinn juba pa-rotis ?

Tallinn võttis 130 miljonit arvelduskrediiti
http://uudised.err.ee/index.php?06194469
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Feb 2010 13:20

Hinnang: Iirimaa eurole tõsine risk
http://www.ap3.ee/article/2010/02/15/Hinnang_Iirimaa_eurole_tosine_risk

Siis on ka varem mainitud Hispaaniat jne jne. Küsimus, kas ikka eurole minek on väga õige idee ? Mul tunne, et rahatsooni murede jäätipp alles paistmas, mägi on veel vee all.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 15 Feb 2010 14:15

Nii. Tulumaksu kohta veel.

Nad nimetavad 2010. a. maamaksu "hetkevõlaks" -- juba ette. Maamaksu nõuet ennast pole veel saabunudki, see tuleb alles kevadel-sügisel, aga juba "hetkevõlg". Ilmselt võetakse tuludeklaratsiooni tagastatavast tulumaksust maamaks maha -- juba ette, et kindel oleks, et see kätte saadakse. No väga hea, hiljem muret pole.
h
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 103 guests

cron