Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Mar 2010 19:52

Oeh ärge rääkige ehitamisest, ma siin viimased kaks nädalat mõelnud, et hakkan ei hakka, hakkan ei hakka...

Kui hakkan, siis reservid kohe kutud ja arvatavasti pean kuhugi kiiresti tuima näoga polditreialiks jälle minema, vabakutseline olla hetkel täiesti karm, vanade tutvuste kaudu veel ajad asju. Samas ma tahan sellest haigest Tallinnast nii kiiresti minema saada, kui vähegi võimalik ja olla enda majas, kus olemas selline asi nagu vaikus. Ei ole mingeid suvalisi jorsikuid all või üleval karjumas.

Teine kamm, pean paneele tellima ehk targad foorumlased ütlevad, kus Tallinna piirkonnas tasuks paneele tellida, siis pean nad Eesti teise otsa veel transportima. Lääne poole...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 26 Mar 2010 20:29

Veel üks suurkukkumise valdkond.
Eesti meediareklaamiturg langes aastaga kolmandiku
http://www.e24.ee/?id=241949
Sellega seoses ka midgi head. Postkastilt võib varsti ära korjata tellimata reklaami keelava kleepsu. :)
Murdock proovib veebi tasuliseks tehes seda kõike kompenseerida:
The Times teeb veebiuudised tasuliseks
http://www.postimees.ee/?id=241969
Millegipärast arvan, et ta kukub sellega läbi. Kui rahval/reklaamitellijal raha/kasu reklaamist ei ole, pole sellest meetmest abi.

Arvatavasti juhtub tava ajakirjandusega midagi sarnast, mis juhtus muusikatööstusega. n.ö. (Piraaditsemine on jäämäe veepealne tipp. Seega mitteoluline. Võimalik, et tegemist võib olla tarbijapoolse viimase abipakkumisega.) Arvutite, erinevate sideteenuste (interneti) levikuga kaasnes see, et meedium võeti neilt käest. Seega energia, dirazheerimise vägi, kontroll ja võim läksid. Hiljuti kuulasin Eesti plaadikaupmeeste heietust raadios, kus nad lootsid uuest veel loomata muusikakandiaformaadist tulevikus abi. Noodid->saviplaadid->lindid->kassetid->CD->DVD-> Miski uus plaat???... iga kord tulu kasvas. Jättes kahe silma vahele fakti, et mälupulkade, kõvaketaste ja i-podide ajastuga see uus meedium juba sündis. Ainult, et kasvava rahahulga kasseeris/b Apple jt. :(
Kui juhtuma peaks , et tahvel e-raamatud muutuvad populaarseks, siis on rong lõplikult läinud. :( Tarbijate suurtel hulkadel lihtsalt ei jää vaba raha üle. Lugege ise kokku mitu EEK aastas kulutate internetile, mobiilsidele, tarkvarale, elektrile ja seadmetele. Ning võrrelge ca 7a tagusega. :shock:
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jollyroger » 26 Mar 2010 21:21

h wrote:
Jollyroger wrote:Kuidas need inimesed muidu palestiinlastesse suhtuvad?


Jah, vat, huvitav küsimus, palestiinlastest ei räägita. Õigemini nii palju räägitakse, kui palju kohapeal (siis Iisraelis) ekskursioonil käinud on kokku puutunud islami ja kristluse vahelise vaimse, poliitilise, rahvusliku jms konfliktiga.


Ma mõtlesin rohkem nagu seda, et millise eetilise hinnangu annavad need iisraelifännidest kristlased sellele, kuidas iisraeli riik (ja ka suur hulk juute) palestiinlastega PRAEGUSEL AJAL käitub (näiteks palestiinlastele kuuluvate oliivisalude maha raiumine, arstide poolt palestiinlaste kasutamine inimkatseteks ja surmasaanud palestiinlaste elundite kasutamine doonorelunditena).
Jollyroger
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Mar 2010 21:36

Üldiselt, kui maksuamet veel aeglasemalt töötaks minule vajalike asjadega, siis liiguks ta vist tagurpidi. Tegelt töötabki, tagurpidi amet, samas krt makse kasseerima nad sigakiired ja arestima ka.

Tulumaksutagastus viibib, kuna olin niivõrd nahaalne ja vastavalt seadusele kandsin üle eelmistest aastatest õigesti kalkuleeritud aktsiamüügi kahjumid.
Siis helistan, et kuulge kaua võib. Ei meie süsteem genereerib probleemid paberitele ja siis viiakse halduritele...tule taevas appi. Julgesin küsida ka veel, et kas teete nalja, selle peale saadi pahaseks.


Ettevõtja: maksuamet likvideerib ettevõtlust
http://www.ap3.ee/?PublicationId=5d8485f9-c367-4899-82ba-0aba68b28b89

Maksuamet: ajatamisgraafikute hulk on suurem kui kunagi varem
http://www.ap3.ee/article/2010/03/26/Maksuamet_kehtivate_ajatamisgraafikute_hulk_on_suurem_kui_kunagi_varem
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby z » 26 Mar 2010 22:29

spl wrote:Oeh ärge rääkige ehitamisest, ma siin viimased kaks nädalat mõelnud, et hakkan ei hakka, hakkan ei hakka...

Kui hakkan, siis reservid kohe kutud ja arvatavasti pean kuhugi kiiresti tuima näoga polditreialiks jälle minema, vabakutseline olla hetkel täiesti karm, vanade tutvuste kaudu veel ajad asju. Samas ma tahan sellest haigest Tallinnast nii kiiresti minema saada, kui vähegi võimalik ja olla enda majas, kus olemas selline asi nagu vaikus. Ei ole mingeid suvalisi jorsikuid all või üleval karjumas.

Teine kamm, pean paneele tellima ehk targad foorumlased ütlevad, kus Tallinna piirkonnas tasuks paneele tellida, siis pean nad Eesti teise otsa veel transportima. Lääne poole...


parimad paneelid kvaliteedilt ikka e-betoonelemendist, sealt saab kohe transa ka. Ise tellisin kunagi tartust ja väsitasin ka et saada odavamalt ja transat odavamalt kuid haaratsi transpordiga tagasi läks asi ikka suht sama maksma. Ja kvaliteet tartus kõvasti halvem
z
 
Posts: 419
Joined: 25 Feb 2008 22:56

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Mar 2010 22:32

z wrote:
spl wrote:Oeh ärge rääkige ehitamisest, ma siin viimased kaks nädalat mõelnud, et hakkan ei hakka, hakkan ei hakka...

Kui hakkan, siis reservid kohe kutud ja arvatavasti pean kuhugi kiiresti tuima näoga polditreialiks jälle minema, vabakutseline olla hetkel täiesti karm, vanade tutvuste kaudu veel ajad asju. Samas ma tahan sellest haigest Tallinnast nii kiiresti minema saada, kui vähegi võimalik ja olla enda majas, kus olemas selline asi nagu vaikus. Ei ole mingeid suvalisi jorsikuid all või üleval karjumas.

Teine kamm, pean paneele tellima ehk targad foorumlased ütlevad, kus Tallinna piirkonnas tasuks paneele tellida, siis pean nad Eesti teise otsa veel transportima. Lääne poole...


parimad paneelid kvaliteedilt ikka e-betoonelemendist, sealt saab kohe transa ka. Ise tellisin kunagi tartust ja väsitasin ka et saada odavamalt ja transat odavamalt kuid haaratsi transpordiga tagasi läks asi ikka suht sama maksma. Ja kvaliteet tartus kõvasti halvem


Et siis neil kohe nö kraanaga transport, seda tahangi teada.
Krt ma ei suuda sünki viia kraanat ja paneelide autot, pean maha laadima, siis otsima paigaldajad seal. Paras nuhtlus, kui ise elad Eesti teises osas.
Palju transpordi km hind oli, kui mäletad.

-----

Kujutan ette, kuidas meie projekteerijate klubi muigab. Mul majal vaid eelprojekt ja nö puudub tehniline osa, nüüd arvutan siin nii, et silmade ees must. Ennekõike paneelide pikkust, laiust, kuhu võiks tehas kohe lõiked teha, korstna osad, hiljem neid sisselõigata päris tüütu.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 27 Mar 2010 10:21

Jollyroger wrote:
h wrote:
Jollyroger wrote:Kuidas need inimesed muidu palestiinlastesse suhtuvad?


Jah, vat, huvitav küsimus, palestiinlastest ei räägita. Õigemini nii palju räägitakse, kui palju kohapeal (siis Iisraelis) ekskursioonil käinud on kokku puutunud islami ja kristluse vahelise vaimse, poliitilise, rahvusliku jms konfliktiga.


Ma mõtlesin rohkem nagu seda, et millise eetilise hinnangu annavad need iisraelifännidest kristlased sellele, kuidas iisraeli riik (ja ka suur hulk juute) palestiinlastega PRAEGUSEL AJAL käitub (näiteks palestiinlastele kuuluvate oliivisalude maha raiumine, arstide poolt palestiinlaste kasutamine inimkatseteks ja surmasaanud palestiinlaste elundite kasutamine doonorelunditena).


Juutide seas on olnud ka küüditajaid (Eestis 1940ndatel) jms, üks kuulsamaid oli Iidel Jakobson.

Selge et miski pole siin maailmas ühene. Ma isiklikult ei saa tõesti paljudest asjadest aru. Näiteks sellest, et paljud juudid polegi üldse kristlased, vaid elavad veel Vanas Testamendis ja ootavad oma messiast. Nad ei tunnista Jeesust ega Uut Testamenti, vähe sellest, neid koguni süüdistatakse, et nemad (juudid siis) lasid Jeesuse risti lüüa. See oli ju tolleaegse rahvahääletuse tulemus -- rahvas nõudis röövel Barabase vabastamist ning Jeesuse risti löömist. (Mis tegelikult väljendas Jumala stsenaariumit -- Jeesus peab surema, et taas ellu ärgata ja saada võit surma üle! Et saada surmavalla võtmed Saatanalt enda kätte.)

Peab olema väga karm värk, kui nad ei tunnista uut lepingut, mis seotud armastuse ja andestusega, vaid elavad vanas. Mingid prohveteeringud räägivad, et tulevad ajad, mil juudid ärkavad Jeesusele ja võtavad ta vastu kui oma messiase.

Aga ülestõusmispühad on varsti tulemas (järgmisel nädalal)!
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 27 Mar 2010 10:25

Jollyroger wrote:Ma mõtlesin rohkem nagu seda, et millise eetilise hinnangu annavad need iisraelifännidest kristlased sellele, kuidas iisraeli riik (ja ka suur hulk juute) palestiinlastega PRAEGUSEL AJAL käitub (näiteks palestiinlastele kuuluvate oliivisalude maha raiumine, arstide poolt palestiinlaste kasutamine inimkatseteks ja surmasaanud palestiinlaste elundite kasutamine doonorelunditena).


Ega palvetamine ei tähenda heakskiitu!!! Palvetatakse ikka siis, kui midagi on valesti ja vajab muutmist!!!
Kui kõik oleks hästi siin maa peal, ei peakski palvetama, vaid ainult ülistama ja kiitma.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 27 Mar 2010 11:06

http://www.postimees.ee/?id=241851

Moslemimeeste kommetest tahta abielluda valgete (sh eesti) naistega ning kuidas nad käituvad enne ja pärast abiellumist.
Moslemimeestega abiellumine kui julgeolekurisk Eesti riigile.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby z » 27 Mar 2010 11:58

spl wrote:
z wrote:
spl wrote:Oeh ärge rääkige ehitamisest, ma siin viimased kaks nädalat mõelnud, et hakkan ei hakka, hakkan ei hakka...

Kui hakkan, siis reservid kohe kutud ja arvatavasti pean kuhugi kiiresti tuima näoga polditreialiks jälle minema, vabakutseline olla hetkel täiesti karm, vanade tutvuste kaudu veel ajad asju. Samas ma tahan sellest haigest Tallinnast nii kiiresti minema saada, kui vähegi võimalik ja olla enda majas, kus olemas selline asi nagu vaikus. Ei ole mingeid suvalisi jorsikuid all või üleval karjumas.

Teine kamm, pean paneele tellima ehk targad foorumlased ütlevad, kus Tallinna piirkonnas tasuks paneele tellida, siis pean nad Eesti teise otsa veel transportima. Lääne poole...


parimad paneelid kvaliteedilt ikka e-betoonelemendist, sealt saab kohe transa ka. Ise tellisin kunagi tartust ja väsitasin ka et saada odavamalt ja transat odavamalt kuid haaratsi transpordiga tagasi läks asi ikka suht sama maksma. Ja kvaliteet tartus kõvasti halvem


Et siis neil kohe nö kraanaga transport, seda tahangi teada.
Krt ma ei suuda sünki viia kraanat ja paneelide autot, pean maha laadima, siis otsima paigaldajad seal. Paras nuhtlus, kui ise elad Eesti teises osas.
Palju transpordi km hind oli, kui mäletad.

-----

Kujutan ette, kuidas meie projekteerijate klubi muigab. Mul majal vaid eelprojekt ja nö puudub tehniline osa, nüüd arvutan siin nii, et silmade ees must. Ennekõike paneelide pikkust, laiust, kuhu võiks tehas kohe lõiked teha, korstna osad, hiljem neid sisselõigata päris tüütu.


Ei ole see midagi hullu, paar telefonikõnet. Esmalt pead vaatama kui lähedale auto majale saad et teada millise kraanaga hakkama saad. Ise ei soovita mingeid konstruktsioone arvutada, tonni paariga tehakse asi mõne päevaga ära. Pikkuse ja laiuse ja augud arvutavad sul isegi myygiosakonnas tasuta ära. km hinda ei mäleta kuid tartust tallinnasse sain oma paneelid mingi 3 tonniga.
z
 
Posts: 419
Joined: 25 Feb 2008 22:56

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Mar 2010 12:06

to z, projekteerijatel pole seal eriti midagi teha. Mul teada pikkus 3900, kõrgus 200 ja rohkem seal polegi mingit teemat. Maja seintel/vundamendini välja selline tugevusvaru, et tuttav projekteerija küsis, pidid ju 2 kordse tegema, aga paistab, et tulevikus veel 10 peale :lol:

Siis polegi transport eriti hull, ma kartsin kordades hullemat. Kuna mul siiani buumiaja hinnad meeles, igakord sain hinnapakkumise kukkusin pee peale.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby z » 27 Mar 2010 12:06

h wrote:
Jollyroger wrote:
h wrote:
Jollyroger wrote:Kuidas need inimesed muidu palestiinlastesse suhtuvad?


Jah, vat, huvitav küsimus, palestiinlastest ei räägita. Õigemini nii palju räägitakse, kui palju kohapeal (siis Iisraelis) ekskursioonil käinud on kokku puutunud islami ja kristluse vahelise vaimse, poliitilise, rahvusliku jms konfliktiga.


Ma mõtlesin rohkem nagu seda, et millise eetilise hinnangu annavad need iisraelifännidest kristlased sellele, kuidas iisraeli riik (ja ka suur hulk juute) palestiinlastega PRAEGUSEL AJAL käitub (näiteks palestiinlastele kuuluvate oliivisalude maha raiumine, arstide poolt palestiinlaste kasutamine inimkatseteks ja surmasaanud palestiinlaste elundite kasutamine doonorelunditena).


Juutide seas on olnud ka küüditajaid (Eestis 1940ndatel) jms, üks kuulsamaid oli Iidel Jakobson.

Selge et miski pole siin maailmas ühene. Ma isiklikult ei saa tõesti paljudest asjadest aru. Näiteks sellest, et paljud juudid polegi üldse kristlased, vaid elavad veel Vanas Testamendis ja ootavad oma messiast. Nad ei tunnista Jeesust ega Uut Testamenti, vähe sellest, neid koguni süüdistatakse, et nemad (juudid siis) lasid Jeesuse risti lüüa. See oli ju tolleaegse rahvahääletuse tulemus -- rahvas nõudis röövel Barabase vabastamist ning Jeesuse risti löömist. (Mis tegelikult väljendas Jumala stsenaariumit -- Jeesus peab surema, et taas ellu ärgata ja saada võit surma üle! Et saada surmavalla võtmed Saatanalt enda kätte.)

Peab olema väga karm värk, kui nad ei tunnista uut lepingut, mis seotud armastuse ja andestusega, vaid elavad vanas. Mingid prohveteeringud räägivad, et tulevad ajad, mil juudid ärkavad Jeesusele ja võtavad ta vastu kui oma messiase.

Aga ülestõusmispühad on varsti tulemas (järgmisel nädalal)!


Olen käinud Jerusalemmas, siis saad aru konflikti tuumast et nagu meie mõistes õismäe ja mustamäe sõdivad omavahel.
Juudid on palestiinlastel kõik rahakraanid kinni keeranud ja kohtlevad palestiinlasi kui hulle loomi.

Aga ausaltöeldes olen hakanud ise arvama et juudid on saadetud meie maailma tõsiseks nuhtluseks. Ja kõik maailma hädad algavad sealt. On alati alanud ja jäävadki algama.

Päris huvitav arvamus minu poolt kes on alati olnud ülimalt tolerantne kõikide rahvuste ja rasside suhtes. Aga see on tõde...
z
 
Posts: 419
Joined: 25 Feb 2008 22:56

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby z » 27 Mar 2010 12:09

spl wrote:to z, projekteerijatel pole seal eriti midagi teha. Mul teada pikkus 3900, kõrgus 200 ja rohkem seal polegi mingit teemat. Maja seintel/vundamendini välja selline tugevusvaru, et tuttav projekteerija küsis, pidid ju 2 kordse tegema, aga paistab, et tulevikus veel 10 peale :lol:

Siis polegi transport eriti hull, ma kartsin kordades hullemat. Kuna mul siiani buumiaja hinnad meeles, igakord sain hinnapakkumise kukkusin pee peale.


Arvestad sellega et paneele ei paigaldata seina välisäärega tasa? Need tuleb siduda, paneelide alla tuleb valada vöö ja siis ka otsad täis valada.
z
 
Posts: 419
Joined: 25 Feb 2008 22:56

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Mar 2010 12:09

z wrote:Päris huvitav arvamus minu poolt kes on alati olnud ülimalt tolerantne kõikide rahvuste ja rasside suhtes. Aga see on tõde...


8-) ja Iisrael ei kasutanud ju linnade pommitamisel valge fosfori pomme Sama siin, mul tekkinud Iisraeli vastu jälestus, selline riik paras üksi jätta enda ülbusega, kui häda käes, siis saagu ise hakkama.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Mar 2010 12:11

z wrote:
spl wrote:to z, projekteerijatel pole seal eriti midagi teha. Mul teada pikkus 3900, kõrgus 200 ja rohkem seal polegi mingit teemat. Maja seintel/vundamendini välja selline tugevusvaru, et tuttav projekteerija küsis, pidid ju 2 kordse tegema, aga paistab, et tulevikus veel 10 peale :lol:

Siis polegi transport eriti hull, ma kartsin kordades hullemat. Kuna mul siiani buumiaja hinnad meeles, igakord sain hinnapakkumise kukkusin pee peale.


Arvestad sellega et paneele ei paigaldata seina välisäärega tasa? Need tuleb siduda, paneelide alla tuleb valada vöö ja siis ka otsad täis valada.


Loomulikult, kui mul 300 blokk, siis sinna peale sillus, mis juba kenasti olemas. Siis paneel ise istub seal peal 150 ulatuses ja ülejäänud 150 valatakse sinna kenasti kinni, mis seob paneelid ära.

Krt üks koht on natuke problemaatiline, teisele korrusele minek. On variant, paneel seal ankurdada või B see osa lihtsalt valada. Seda ei ole suutnud veel otsustada.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby z » 27 Mar 2010 12:16

spl wrote:
z wrote:
spl wrote:to z, projekteerijatel pole seal eriti midagi teha. Mul teada pikkus 3900, kõrgus 200 ja rohkem seal polegi mingit teemat. Maja seintel/vundamendini välja selline tugevusvaru, et tuttav projekteerija küsis, pidid ju 2 kordse tegema, aga paistab, et tulevikus veel 10 peale :lol:

Siis polegi transport eriti hull, ma kartsin kordades hullemat. Kuna mul siiani buumiaja hinnad meeles, igakord sain hinnapakkumise kukkusin pee peale.


Arvestad sellega et paneele ei paigaldata seina välisäärega tasa? Need tuleb siduda, paneelide alla tuleb valada vöö ja siis ka otsad täis valada.


Loomulikult, kui mul 300 blokk, siis sinna peale sillus, mis juba kenasti olemas. Siis paneel ise istub seal peal 150 ulatuses ja ülejäänud 150 valatakse sinna kenasti kinni, mis seob paneelid ära.

Krt üks koht on natuke problemaatiline, teisele korrusele minek. On variant, paneel seal ankurdada või B see osa lihtsalt valada. Seda ei ole suutnud veel otsustada.


silluse ja bloki peale tuleb siiski vöö valada ja paneelid armeeringuga siduda enne otste valamist. Kui endale ehitad :-)
z
 
Posts: 419
Joined: 25 Feb 2008 22:56

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Mar 2010 12:19

z wrote:
spl wrote:
z wrote:
spl wrote:to z, projekteerijatel pole seal eriti midagi teha. Mul teada pikkus 3900, kõrgus 200 ja rohkem seal polegi mingit teemat. Maja seintel/vundamendini välja selline tugevusvaru, et tuttav projekteerija küsis, pidid ju 2 kordse tegema, aga paistab, et tulevikus veel 10 peale :lol:

Siis polegi transport eriti hull, ma kartsin kordades hullemat. Kuna mul siiani buumiaja hinnad meeles, igakord sain hinnapakkumise kukkusin pee peale.


Arvestad sellega et paneele ei paigaldata seina välisäärega tasa? Need tuleb siduda, paneelide alla tuleb valada vöö ja siis ka otsad täis valada.


Loomulikult, kui mul 300 blokk, siis sinna peale sillus, mis juba kenasti olemas. Siis paneel ise istub seal peal 150 ulatuses ja ülejäänud 150 valatakse sinna kenasti kinni, mis seob paneelid ära.

Krt üks koht on natuke problemaatiline, teisele korrusele minek. On variant, paneel seal ankurdada või B see osa lihtsalt valada. Seda ei ole suutnud veel otsustada.


silluse ja bloki peale tuleb siiski vöö valada ja paneelid armeeringuga siduda enne otste valamist. Kui endale ehitad :-)


see oli hea lause, ma liigselt nägin, kuidas teistele ehitati :D
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 27 Mar 2010 12:28

z wrote:
spl wrote:silluse ja bloki peale tuleb siiski vöö valada ja paneelid armeeringuga siduda enne otste valamist. Kui endale ehitad :-)


Eestikeelsetes kv-müügikuulutustes aeg-ajalt selline triumfaalne lause: "endale ehitatud" / "enda jaoks renoveeritud". Kui ülima kvaliteedi garantii.

Td, kas rootsi kv-kuulutustes leiab ka sellist lauset? Kaldun arvama, et ühtegi teise keelde ei saa seda tõlkida. Ehitamine on ehitamine, ja kvaliteedis pole vahet, kas endale või teistele.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Mar 2010 12:32

h wrote:
z wrote:
spl wrote:silluse ja bloki peale tuleb siiski vöö valada ja paneelid armeeringuga siduda enne otste valamist. Kui endale ehitad :-)


Eestikeelsetes kv-müügikuulutustes aeg-ajalt selline triumfaalne lause: "endale ehitatud" / "enda jaoks renoveeritud". Kui ülima kvaliteedi garantii.

Td, kas rootsi kv-kuulutustes leiab ka sellist lauset? Kaldun arvama, et ühtegi teise keelde ei saa seda tõlkida. Ehitamine on ehitamine, ja kvaliteedis pole vahet, kas endale või teistele.


:) ma pole veel küll leidnud lauset, endale ehitatud / ala ise ehitatud. Võid mõne lingi visata
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 27 Mar 2010 12:41

z wrote:Olen käinud Jerusalemmas, siis saad aru konflikti tuumast et nagu meie mõistes õismäe ja mustamäe sõdivad omavahel.
Juudid on palestiinlastel kõik rahakraanid kinni keeranud ja kohtlevad palestiinlasi kui hulle loomi.

Aga ausaltöeldes olen hakanud ise arvama et juudid on saadetud meie maailma tõsiseks nuhtluseks. Ja kõik maailma hädad algavad sealt. On alati alanud ja jäävadki algama.

Päris huvitav arvamus minu poolt kes on alati olnud ülimalt tolerantne kõikide rahvuste ja rasside suhtes. Aga see on tõde...


No see, et Jerusalemmas "Õismäe ja Lasnamäe sõdivad omavahel" ei saa olla konflikti tuum, pigem selle tuuma väliselt nähtav ilming. (Nii nagu meditsiinis, td selgituste kohaselt, et asjad toimuvad ära raku / rakumembraani tasandil ning kõik järgnev on vaid silmaga nähtav tagajärg.) Ilmselt on siingi konflikti tuum kuskil nähtamatus -- makrotasandi kategooriates ja ajaloos jms.

Ei usu, et "juudid kõiges süüdi", mis "on tõde". See oleks liiga lihtne lahendus. Et näitad näpuga ühtedele ja ongi vastus käes ning endal süda kerge. Kui vaadata mistahes rahva ajalugu, siis ükski rahvas pole puhas! See, et me teisi rahvaid ei süüdista, näitab ainult asjaolu, et me ei tea, mida jubedat nemad kõik korda saatnud!
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 27 Mar 2010 12:48

spl wrote:
h wrote:
z wrote:
spl wrote:silluse ja bloki peale tuleb siiski vöö valada ja paneelid armeeringuga siduda enne otste valamist. Kui endale ehitad :-)


Eestikeelsetes kv-müügikuulutustes aeg-ajalt selline triumfaalne lause: "endale ehitatud" / "enda jaoks renoveeritud". Kui ülima kvaliteedi garantii.

Td, kas rootsi kv-kuulutustes leiab ka sellist lauset? Kaldun arvama, et ühtegi teise keelde ei saa seda tõlkida. Ehitamine on ehitamine, ja kvaliteedis pole vahet, kas endale või teistele.


:) ma pole veel küll leidnud lauset, endale ehitatud / ala ise ehitatud. Võid mõne lingi visata


Aga palun: http://www.ikodu.com/?module=kuulutused&a=v&id=1-648107

Ja olen neid kohanud rohkemgi!
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Mar 2010 12:57

to h,

ongi nii. Heh...samas on ka tõde, ntx mina iseehitades suudan suvaliste soss-seppade kvaliteedist kordades paremini ehitada, kuigi ma terve elu olnud IT alal.
Ma oskan iseseisvalt mõelda ja lugeda (kasvõi projekte). Samas ma ei suuda ehitada paremini, kui tippehitajad (kogemustega tulevad teadmised erinevate nüansside suhtes), kuid paljud neist lasid Eestist jalga.

Ehk endale ehitatud asjas on nö seda hinge, millega aetud kvaliteeti taga.

-----------------

Mis mind muutis iseehitajaks:
A) ehitan etapi kaupa ja ei ole pangaori; aega kulub, kiiret pole
B) tean igat detaili, mis majas on
C) terve elu istunud sisuliselt arvuti taga, kord elus võiks nagu reaalselt ka ennast liigutada
D) polnud võimalik saada kvaliteetset ehitajat, keeldun maksma s-a töö eest
E) mõte sellest, et pääsen selles kuudist - korter. Kus pidevalt müra, kära, ühistu lollused, keegi röögib. Siis omakorda Tallinna keerab käru maksudena, sorry...kõik see paneb mind kordades kiiremini liigutama. Ma olen isiksus, kes naudib vaikust, mulle meeldib vaikus, see võimaldab mõelda.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 27 Mar 2010 13:37

h wrote:
z wrote:
spl wrote:silluse ja bloki peale tuleb siiski vöö valada ja paneelid armeeringuga siduda enne otste valamist. Kui endale ehitad :-)


Eestikeelsetes kv-müügikuulutustes aeg-ajalt selline triumfaalne lause: "endale ehitatud" / "enda jaoks renoveeritud". Kui ülima kvaliteedi garantii.

Td, kas rootsi kv-kuulutustes leiab ka sellist lauset? Kaldun arvama, et ühtegi teise keelde ei saa seda tõlkida. Ehitamine on ehitamine, ja kvaliteedis pole vahet, kas endale või teistele.


90% juhtudel on see endale ehitamine(siis kui seda rõhutatakse) pea sama vähekvaliteetne kui ehitajate tehtu.

Iseehitajate vead/kvaliteedi puudumine on kinni tihtipeale algteadmiste ja töökogemuste puudumises. Lisaks veel isetehes paljud mehed suudavad lasta ka oma töö hinnangu lati olematuks.
n. Sirgelt krohvida on raske ;) .....no endale teen. Las see sein ole vähe kõver. jne. :lol:

P.S. Enamus iseehitajaid kipub meil ka ehitamise käigus rohkesti muudatusi tegema.
Ehitusettevõtjatest on enamus ikkagi ratsionaalsed. Kui projekti peal on x akent siis sedasi ka ehitatakse. Iseehitajatel aga komme oma sisetunde järgi neid liigutada, lisada või siis suuremad teha. Ühte nähtust nimetakse lausa iseehitaja musta karbi sündroomiks. Kogemuseta inimesele tundub majakarbi faasis, et aknaid on vähe ja need on vale koha peal. Ka toad tunduvad tellijale siis uskumatult väiksed (Eriti FIBO korral .Optiline pete.) ja siis hakatakse muudatusi tegema. :twisted: Kui asi valmis siis saadakse apsakast aru. Lisaks avastatakse, et rapsima hakates on ka muid vigu tehtud (Küttevõimsuse, ventilatsiooni, torude-kaablite, katusekallete ja veel saja asjaga ei arvestata). Kogusummaks tihtipeale selline käkk mida kasutada ei ole võimalik. Siis hakatakse otsima lolli, kes selle ära ostaks. :x
Sellest ka vanasõnaks kujunenud fraas. Esimene endaleehitatud maja müü vaenlasele. Teine lollile sõbrale ja kolmas lase korraliku projekti kohaselt hea ehitaja poolt teha endale. :)
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Mar 2010 13:53

to projekteerija, mul siis tutvusringkonnas jubedad pedandid, sest kõik peab loodis olema, seinad isegi laseri kiire järgi. Algset projekti pole ka keegi muutnud nö arhitektiga sai asjad läbiräägitus, as is. Mina olin hädas akende hulgaga, mingist hetkest muutus maja kasvuhooneks, siis sai neid muudetud. Saan aru, et valgus hea ja tore, aga no mingid piirid võiks olla.

Tahan seda öelda, et see meeletu sossseppade hulk rikkus ka normaalsete ehitajate turu. Parem olen siis iseehitajast sosssepp, kui saan praak toote ja maksan selle eest veel raha ka.
--------

Oeh meenub, kuidas päästeametist kooskõlastust küsisin. Seal on mingi standardnõe, et katla ümber oli vist 1 m igale poole ei tohi seinu olla. Ütlen päästeametnikule saage aru, mul tuleb maaküte ja ei tule mingit katelt. Ei ei, milline on teie katla võimsus :shock: :shock: Lugupeetud ametnik, mul ei tule mitte mingit köetavat katelt...ja nii vist kordasin ennast palju palju palju.


:lol: või teine kild, et vallas ei saa majale ehitusõigust, kui pole ära alusplaanil liitumisi. Ala pead elektri sealt võtma jne. Küsisin vallaametniku käest, et kuulge, aga ma alt. energiate fänn ja ntx mul polegi seda elektrit vaja, kuidas siis liitumisi näitan...tulemuseks suuuuur vaikus.

Üldiselt meie bürokraatia on nii stampmõtlemises kinni, et hirmus hakkab.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 27 Mar 2010 14:59

spl wrote:Investorid on eurousku kaotamas , sest osaliselt teatakse ka lõunamaade mentaliteeti raha asjades, kui raha pole siis kohe t änavatele protestima ja laamendama, kõik teised on süüdi, aga mitte ise.

Tundub et ilmastikul on siin oma osa - põhjamaine elu paneb peas rohkem tööle põhjuste ja tagajärgedega arvestava analüütilise ploki, kuid mida lõuna poole, seda lihtsam on hakkama saada ainult hetkeolukorda arvestava emotsionaalse käitumisega. See (emotsionaalne ainult selles hetkes viibiv käitumine) arvatavasti meeldib lõunamaalaste juures ka naistele.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Mar 2010 15:53

Majandushuviline wrote:
spl wrote:Investorid on eurousku kaotamas , sest osaliselt teatakse ka lõunamaade mentaliteeti raha asjades, kui raha pole siis kohe t änavatele protestima ja laamendama, kõik teised on süüdi, aga mitte ise.

Tundub et ilmastikul on siin oma osa - põhjamaine elu paneb peas rohkem tööle põhjuste ja tagajärgedega arvestava analüütilise ploki, kuid mida lõuna poole, seda lihtsam on hakkama saada ainult hetkeolukorda arvestava emotsionaalse käitumisega. See (emotsionaalne ainult selles hetkes viibiv käitumine) arvatavasti meeldib lõunamaalaste juures ka naistele.


Minul ka jäänud mulje, mida soojem kliima, seda ebaratsionaalsem ja süüdimatum on tegutsemine, puudub analüüsivõime, ka vastutuse võtmise võime. Ega aju optimaalne tegevuse temperatuur ongi kuni 23 kraadi (õue temperatuurist jutt). Kes seda ei tea, et pea töötab külmas kordades paremini, kui soojas/palavuses.


Muideks ärge siis keeramist unustage...

Homme varahommikul läheb Eesti üle suveajale. Kell 3:00 tuleb kellad ühe tunni võrra ettepoole keerata ehk siis saab täna öösel ühe tunni võrra vähem magada.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Irreal » 27 Mar 2010 17:20

Põhjamaades on ka see aeg lühem, mil saab tänavatel protestida. Omaette kodus mossitada võib ju küll aga see pole päris see :)
Peamine on ilmselt siiski eeltoodud töökultuur, mis on ka kliimast tingitud. Kütte ja toiduvaru puudumine saab ruttu karistatud.

Iisraeli osas siiski lisaks, et neilt on ka nii mõndagi õppida. Nad on pideva sõjaohu tõttu oluliselt rohkem motiveeritud ka igapäevastes toimetustes ja on palju koostööaldimad. Taas, keskkond surub oma reeglid peale ja ei saa niipalju lollusteks aega kulutada. Seetõttu on nad majanduslikult ikka üsna tugevad (suured kaitsekulud nõuavad ka tugeva majandusliku baasi olemasolu). Oma osa on kindlasti ka headel suhetel USA-ga aga samasuguses olukorras on tegelikult ka Lõuna-Korea, kes on ka vaatamata suurtele kaitsekuludele (või just seetõttu) majanduslikult väga heal järjel. Sveits on vist ka sarnane riik.
Kuigi meil on ka olemas nullist suurem tõenäosus sõja puhkemiseks on see vist siiski piisavalt väike ja ei sunni pingutama. Huvitav kas leidub veel mõni koostööks motiveeriv põhjus peale sõja ehk otsese ohu enda elule?
Irreal
 
Posts: 126
Joined: 26 Aug 2009 22:19

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 27 Mar 2010 20:40

Nii lahedalt kommenteerivad kaks Jaapani ingliskeelset Baruto võidukat esinemist:

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=372289

Nad keskenduvad ainult Barutole, eks. Mitte sellele teisele sumokale, kes kaotas.

Eestikeelsetes raadio spordisaadetes on tohutupikad ja tühjad intervjuud sportlastega, kes iial ei võida. Kuuleme väga põhjalikku ülevaadet kellegi põlvevigastusest või et mida ta kavatses teha aga ei teinud ja mida ta ütles kaaslasele ja mida kaaslane vastu ütles ja kuidas tuju oli paha või ilm vedas alt. Need intervjuud on tõesti põhjalikud - 5 minutit.

Mida ütlevad Jaapani kommetaatorid sealse kaotajate meediakajastuse kohta? Seda, et sumo ozekidele on võitmine absoluutne norm -- ei ületa uudiskünnist. Lehed pasundavad neist alles siis, kui nad kaotavad.
h
 


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 Mar 2010 10:01

Masendav on see Eesti eluke...

Tallinnas hukkusid korterelamu plahvatuses väike laps ja mees
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/tallinnas-hukkusid-korterelamu-plahvatuses-vaike-laps-ja-mees.d?id=30070837&l=fplead

Varisemisohtlikuks muutusid nii kolmas, neljas kui ka viies korrus. Terve trepikoja ulatuses on elanikud evakueeritud. Hetkel käivad toestamistööd
...

Praeguseks pole teada, mis võis plahvatuse põhjustada, teada on vaid see, et majas polnud gaasikütet.

Ei pea olema selgeltnägija, et seal oli tegemist mingi lõhkeainega. Vähe sellest, ühe inimese idiootsus maksis väikese lapse elu, rikkus ka see teiste kortermaja elanike elu. Nüüd näete kortermaja riski võrreldes eramajadega, kunagi ei tea mis hullud võivad seal elada.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 107 guests