Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 08 Nov 2020 09:54

td wrote: on sõiduk, mis toob võimu juurde teatud seltskonna. Kui see on toimunud, pole teda enam vaja.


Üks analüütik ütles, et eriti latiinode jaoks oli vaja valimiskampaaniates meesenergiat, et nende hääled kätte saada.
Ehk siis suitsukate kellegi tegelikele plaanidele.

Juba oli ka foto, kuidas värviline tüdruk hoiab käes K.H. kujulist barbinukku. Kust see nii äkki välja ilmus?
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2020 14:50

Saaks ka meie "Trumpidest" lahti, masendavad isiksused. Süüdistavad teisi korruptsioonid, endal luukered kapis.

https://www.postimees.ee/7104894/helmed-lasid-soelapohjaks-nii-eesti-valimiste-kui-bideni-aususe

Pagan, oleks Reformil tugev juht ja uusi ideid, siis lootus ei kaoks. Hetkel sealtpoolt sisutu kaagutamine.

---

Niipalju siis Jürile antud lubadustest... :ugeek:

https://www.err.ee/1156626/ratas-helmed-peavad-lopetama-eesti-usa-suhete-oonestamise
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 08 Nov 2020 16:31

spl wrote:Saaks ka meie "Trumpidest" lahti, masendavad isiksused. Süüdistavad teisi korruptsioonid, endal luukered kapis.
https://www.postimees.ee/7104894/helmed-lasid-soelapohjaks-nii-eesti-valimiste-kui-bideni-aususe
https://www.err.ee/1156626/ratas-helmed-peavad-lopetama-eesti-usa-suhete-oonestamise

Helmed jah ei anna endale adekvaatselt aru mis on suur poliitika ja Eesti roll selles. Kui Biden jaanuaris ametisse kinnitatakse, kas Reinsalu viib siis kusagil USA välisministeeriumi esindajatega kohtudes kaasa tervitused Helmelt ? Krdi lasteaed, s-ttuvad konservatiivsuse olemuse selliselt lõplikult täis. Kersti vererõhk teeb kindlasti ohtlikke jõnkse selle peale (aga mu enda oma ka) - krt kui oled olnud Eesti suursaadik Venemaal no siis lihtsalt EI SAA NII LOLL OLLA, et selliste avaldustega esineda. OK, Reitelmann - mingi juhuslik element ja võibalt mitte kõige teravam pliiats - võib endale lubada et ennem lasen välja mida sülg suhu toob, siis vaatan/mõtlen/analüüsin mida just ütlesin. Aga Eesti siseministrile on selline asi igal juhul off-limit. (Nüüd ennustaks ise koalitsiooni lagunemist, kuna on reaalne põhjus - seni olid minu jaoks pigem pseudopõhjused mille ettekäändel avanes KK-l võimalus meedias ühelt jalalt teisele hüpata ja paaniliselt kätega vehkida.)

Sama tegi tegelikukt ka nt mikser kui enne Donny pukkisaamist ütles eelmiste valimiste eelses teleintervjuus et "hoidku jumal kui presidendiks saab selline <idioot> nagu Trump" (kui mälu ei peta siis nurksulgude sisu just selline oligi). Hiljem tuli olla välisminster (vot ei kujutagi ette mis tunne oli ?). Rääkimata sellest et KE-sse astudes oli teada kes seda juhuib ja kuidas, seega ausam olnud kohe sotsiks hakata (.... kui vaid võimalus oleks olnud))

Aga USA-s oleks asi osaliselt olemata kui kogu häälte lugemine oleks kaetud kaameratega samamoodi nagu kasiino, ja live-feed sellest avalik (ja ei saagi aru miks seda ei tehta ? Valimiste salajasus sellest ju ei kannataks (ristikeste "käekiri" on ju inimestel sisuliselt ühesugune)).

Ma olen igati nõus et kui need häkid tulemust ei muudaks, oleks kõik ok, aga antud juhul on ebaselge isegi see kas oleks või ei oleks muutnud. Ja ühes jaoskonnas oli Trumpi osakaal postiga tulnud sedelitest (mille lugemine, kolme ümbriku avamine jne võtabki jah rohkem aega jms) ümmargune null - ja seda on natuke raske uskuda. Bideni võidule jääb igast otsast natuke s-tamaitse juurde. Ja mu enda mätta otsast pole küsimus DT vs JB vaid just põhimõttes ja pretsedendis, kui see läbi lastakse.

Üks video mida tasuks vaadata, selgitab tagamaid (Juliani kõne)
https://www.youtube.com/watch?v=7H10wZ4SszM&t=21m55s
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2020 19:43

Kui need E - ....kud järgmine nädal ka võimul edasi, siis võib öelda, et K parteist saanud nende ori ja neil puudub igasugune eneseväärikus.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/mart-helme-sonavaling-uletas-the-washington-posti-uudisekunnise-leht-hindab-paistab-et-trumpi-kaotus-mojus-valusalt?id=91610175

Rattale lubati, nüüd jälgime oma sõnavõtte ja oleme korralikud. Kaua aega kulus ?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2020 20:05

pop wrote:Helmed jah ei anna endale adekvaatselt aru mis on suur poliitika ja Eesti roll selles.

Jah, kahjuks tuleb nõustuda. Kui on vaja oma sõnumit edastada, siis selleks on "mitteametlikud võimalused" ehk alternatiivse tõe väljaütlemine oma ajalehe ajakirjanike suu kaudu. Siis on sõna vaba.
Tark ei torma ega võta positsiooni asjades, kus mitu suurt omavahel veel võitlevad. Kus on see riigimehelik mõtlemine? Poliitik ei saa autisti kombel alati välja öelda tõde, midagi peab jätma ütlemata. Tuleb ikkagi osata eristada, mis on oluline ja mis mitte (Eesti jaoks).

"Uute uudiste" intellektuaalne tase on ka kahjuks natuke nõrgake. Kohati paistab läbi pakazuhha.

Kaljulaid ja co. ei ole muidugi need, kes seda võiksid ette heita. Kas nendel omaenda käitumine juba meelest läinud? See, kuidas nüüd paljud tormavad Baidenit kiitma ja õnnitlema, näitab muidugi, kuivõrd sügavale on globalistide haare jõudnud levida Eesti ühiskonnas.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2020 20:46

Statistika näitab, et miskit on valesti Baideni numbritega (mida oligi tarvis tõestada)
https://theredelephants.com/there-is-un ... ng-stolen/

Siit edasi kerkivad muidugi küsimused:
- kas Ülemkohus arvestab neid väiteid ja võtab vastu otsuse hääled uuesti üle lugeda, koos hoolika kontrolliga
- kas hääli on veel võimalik uuesti üle lugeda (kas need on ikka alles)
- kas pettuste hulk on nii suur, et selle avastamine ja tõestamine päästab Trampi positsiooni

----
mis puutub Demokraatiasse (suure tähega, USA-s), siis üks parteipoliitik kutsus juba üles koostama nimekirju Trampi pooldajatest ning neid inimesi diskrimineerima, "et enam ei saaks korduda see, mis juhtus". Samal ajal, kui võitjaks kuulutatud poliitik kutsub kõiki enda taha ühinema (ka neid, keda varem oli sõimanud ja solvanud). Üks Vabariiklane säutsus seepeale, et see on nagu toksiline peresuhe, kus peale vägivalda kutsub vägivaldne uuesti leppimisele - nagu midagi poleks juhtunudki.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2020 23:28

AI võimalusi visuaalses maailmas
https://youtu.be/KZ7BnJb30Cc?t=154
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 09 Nov 2020 00:09

Võimalus vananeda koos robotite jms. Mõnes mõttes võimalus aga kas see on ....?
https://www.bbc.com/future/article/2020 ... orm-ageing
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 09 Nov 2020 11:01

td wrote:Statistika näitab, et miskit on valesti Baideni numbritega (mida oligi tarvis tõestada)/.../

Midagi on mäda taani riigis tõesti. Ma arvan et JB saab küll presidendiks aga sellele jääb sedavõrd tugev s..tahais juurde et see saadab teda kogu presidentuuri (või siis tema ja K. Harrise presidentuuri, 25 konstitutsiooniparanduse tulemusena).
Tahaks näha kuidas ta "ühendab" enda taha need kes DT ajal said natuke aimu mismoodi osad asjad tegelikult toimuvad ja mis põhjusel. DT on ilmselgelt nartsiss, aga tema üldine moraalne majakas tundub minu jaoks natuke paremini sihitud kui keskmisel USA poliitikul (kes ei saa aru mismoodi impeerium ennast lõpuks ise seestpoolt sööma hakkab).

.... ja meedias oleks vaja mingit põhimõtteliselt uut toimimispõhmõtet, peavoolumeedia vajab faktikontrolle samapalju kui mitmed "alternatiivsed" - või isegi enam - kuna viimased on rohkem huvitatud oma usaldusväärsusest (kuivõrd O'Brien 'it ilmselt väga ei kottinud kui usaldusväärne ta jutt Winston 'i jaoks oli, nagu ei kottinud see ka Goebbels 'it).
Faktikontrolli vajadus säilib muidugi alternatiividele a la reptiilid viiendast dimensioonist kes on vabamüürlaste plaani järgi meie eest oskuslikult maskeerinud maa lameduse, G. Sorose finantseerimisel.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 09 Nov 2020 11:25

td wrote:AI võimalusi visuaalses maailmas
https://youtu.be/KZ7BnJb30Cc?t=154

See on h teema aga ma ise näen siin ohtu et selle käigus ka kunst kui mõiste saab täiesti uue sisu, ja seda on võimalik produtseerida sedavõrd palju et "generator/discriminator" iteratsiooni tulemusel on maailmas lõpuks mitte 7 mlrd kunstiteost, vaid kasvõi 7 mlrd kunstikoolkonda - ja ainsaks küsimuseks jääb paremal juhul kes protsessori elektrikulu kinni maksab (ja kelle jääb aega üldse seda nautida/tarbida).

Ja "füüsiline" kunst jääb täitma vaid kokkuleppelise väärtuse säilitamise (natuke vale sõna - pigem "raha parkimise") funktsiooni (teat. mõttes nagu bitcoin).

===================
AI ajastul tundub üldse et suurimaks "väärtuseks" jääb olulise eristamine ebaolulisest. Aga ilmselt suudab AI genereerida ka 7 mlrd kontseptsiooni mille järgi millegi olulisuse üle otsustada. Hetkest kui AI suudab jäljendada ka andeka inimese fantaasiat (ja eriti inimese irratsionaalsust) tekib mul endal päris mitmeid põhimõttelisi küsimusi.

Ma ise näen ka veel seda riski et teise inimesega jutuajamine muutub ebahuvitavamaks võrreldes AI-ga vestlemisega (siin võib ka mõelda mille üle üldse vesteldakse (et oma isiklik "AI-vestlusrobot" vanaduspäeviks programmeerida :twisted: :twisted: ), st mis tüüpi vestlusi esineb, nt (a) edvistatakse oma elupagasiga/minevikukogemusega - nt "kus käinud", "mida näinud", "kellega rääkinud" (b) tehakse nalja, poliitikute jne üle, põimides sisse oma nägemusi, (c) räägitakse sugulastest-tuttavatest ja nende tegemisteset, (d) kirutakse kõiki ja kõike (korreleerub vanusega, olen märganud), (e) aetakse lihtsalt mingit olmejuttu, jne jne)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Nov 2020 11:37

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 09 Nov 2020 11:49

Saangi viidata varasemale kohvipaksuvaatluse tulemusele (saab näha mis koalitsioonist saab, peast käis läbi ka tagasiastumise mõte, nö "miinimumpaketina", kogu koalitsiooni lagunemise asemel)
pop wrote:/.../Nüüd ennustaks ise koalitsiooni lagunemist, kuna on reaalne põhjus - seni olid minu jaoks pigem pseudopõhjused
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2020 12:14

pop wrote:Ma ise näen ka veel seda riski et teise inimesega jutuajamine muutub ebahuvitavamaks võrreldes AI-ga vestlemisega (siin võib ka mõelda mille üle üldse vesteldakse (et oma isiklik "AI-vestlusrobot" vanaduspäeviks programmeerida :twisted: :twisted: ), st mis tüüpi vestlusi esineb, nt (a) edvistatakse oma elupagasiga/minevikukogemusega - nt "kus käinud", "mida näinud", "kellega rääkinud" (b) tehakse nalja, poliitikute jne üle, põimides sisse oma nägemusi, (c) räägitakse sugulastest-tuttavatest ja nende tegemisteset, (d) kirutakse kõiki ja kõike (korreleerub vanusega, olen märganud), (e) aetakse lihtsalt mingit olmejuttu, jne jne)

ma arvan, et vananedes hakkame puudust tundma eeskätt inimestest, kellega meil on palju ühiseid mälestusi (elukaaslased, sõbrad, ema-isa, vanavanemad)
mina juba hakkan vaikselt tundma vahete-vahel nagu mu ema, et "ma ei jõua mõelda" keerulisemate asjade peale, s.t. mõttetegevus hakkab paratamatult lihtsustuma, jäävad varasemad emotsioonid, mida tahaks ette manada ikka ja jälle (ja neid siis arutada-jagada nendega, kes neid samuti mäletavad)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2020 12:22

pop wrote:Saangi viidata varasemale kohvipaksuvaatluse tulemusele (saab näha mis koalitsioonist saab, peast käis läbi ka tagasiastumise mõte, nö "miinimumpaketina", kogu koalitsiooni lagunemise asemel)
pop wrote:/.../Nüüd ennustaks ise koalitsiooni lagunemist, kuna on reaalne põhjus - seni olid minu jaoks pigem pseudopõhjused

soovitus kõigile poliitikutele: isiklik sõnavabadus ja institutsionaalne sõnavabadus on kaks eraldi asja
meeldetuletus kõigile ajakirjanikele: peavoolumeedia ning valitsuse teadaannete tsiteerimine ei ole veel ajakirjandus (kuigi ka see ei tohi kuskile kaduda)

Miks ei räägita Benfordi seadusest (95 %-lise usaldusvahemikuga), surnud hingedest, 104 %- lisest valimistel osalemistest jne. Kasvõi poole sõnaga, et "osa inimesi USA-s arvab aga teisiti, näiteks ...." (See, kas seda kõike peaks kajastama Eesti Valitsuse esindaja, on muidugi iseküsimus)
Miks ei räägita sellest, et tulemusi pole AMETLIKULT välja kuulutatud, on vaid massimeedia ja presidendikandidaatide endi arvamused (meenutab Bütsantsi võimuvõiltust, kus kuulutati end ise uueks keisriks). Meie meedia kirjutab lugusid Baidenist kui kindlast võitjast, eksitades niiviisi kõiki. Nii ei tohiks.
Miks ei räägita sellest, et au; n; ty FA on protestinud ka nüüd dem partei vastu, et Kortees ja veel üks naisterahvas kutsub üles koostama Trampi toetajate nimekirju, et neid elimineerida, et kunagi ei korduks Tramp, et gofundme blokeeris rahakogumise kodanikuinitsiatiivile, mis otsib võimalikke rikkumisi jne.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2020 12:33

popkorni kõrvale varuge ikka ka D ja C- vitamiini, sest:
https://twitter.com/michaelmina_lab/sta ... 00/photo/1

ja kui tervet rehkendust ei suuda, tuleks teha pool - esimesed 5 päeva karantiinis on palju olulisemad kui 5 viimast päeva (mõni päev tagasi postitasin pildi selle kohta).
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Nov 2020 15:20

:shock: Tuleb hoida ja transportida temperatuuril -80 ? Miks nii külm ? See tõesti täielik logistiline õudukas.

https://novaator.err.ee/1156952/arendusjargus-koroonavaktsiin-voib-tagada-90-protsendilise-kaitse
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2020 15:31

küllap on tegemist kergesti laguneva ainega, mida ei saa stabiliseerida mingi konservandiga vms.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 09 Nov 2020 15:39

spl wrote::shock: Tuleb hoida ja transportida temperatuuril -80 ? Miks nii külm ? See tõesti täielik logistiline õudukas.
https://novaator.err.ee/1156952/arendusjargus-koroonavaktsiin-voib-tagada-90-protsendilise-kaitse


Td, oskad sa öelda mis ulatuses üldse avaldatakse infot vaktsiini kohta ?
Ma pean silmas - kas avalikkus või ravimiamet saab nt digitaalsel kujul kätte täieliku antikeha genoomi info vms?

(infolehekesel mainitud kõrvalmõjude loetelust (jur. riskide maandamiseks) on siin foorumis juttu olnud - formaalselt võttes kvalifitseerub muidugi ka see "infoks").

Paralleel - müün auto. Peale 10000 km läbimist muutub vältimatuks x varuosa juurdeostmine (muidu võib auto kuubikuks teha (ehk siis reaalelus - ✝ ), jne.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2020 16:26

näitena olgu gripivaktsiini infoleht meedikule:
https://www.ema.europa.eu/en/documents/ ... ion_et.pdf
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Nov 2020 17:03

Oh need imelised märjad unenäod börsidel, unistatakse justkui oleks midagi olemas, mis toimiks pikaajaliselt.
Nafta tõusis, turismisektori aktsiad jne. Proovitakse leida põhjuseid, et saaks hinda üles.

https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2020/11/09/pfizeri-koroonavaktsiin-pani-globaalsed-aktsiaturud-rallima

Vaktsiini puhul mängivad rolli:
- hind + selle hoidmine ülimalt kulukas
- kättesaadavus
- kestvus

Mina olen kuulnud, et vaktsineerima peaks hakkama 4 kuu tagant. Päris hea rahalehm firmale. Küsime nii, kui COV muteerub, mis siis teha nende meeletute vaktsiinikogustega.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 09 Nov 2020 17:07

td wrote:
pop wrote:Ma ise näen ka veel seda riski et teise inimesega jutuajamine muutub ebahuvitavamaks võrreldes AI-ga vestlemisega (siin võib ka mõelda mille üle üldse vesteldakse (et oma isiklik "AI-vestlusrobot" vanaduspäeviks programmeerida :twisted: :twisted: ), st mis tüüpi vestlusi esineb, nt (a) edvistatakse oma elupagasiga/minevikukogemusega - nt "kus käinud", "mida näinud", "kellega rääkinud" (b) tehakse nalja, poliitikute jne üle, põimides sisse oma nägemusi, (c) räägitakse sugulastest-tuttavatest ja nende tegemisteset, (d) kirutakse kõiki ja kõike (korreleerub vanusega, olen märganud), (e) aetakse lihtsalt mingit olmejuttu, jne jne)

ma arvan, et vananedes hakkame puudust tundma eeskätt inimestest, kellega meil on palju ühiseid mälestusi (elukaaslased, sõbrad, ema-isa, vanavanemad)
mina juba hakkan vaikselt tundma vahete-vahel nagu mu ema, et "ma ei jõua mõelda" keerulisemate asjade peale, s.t. mõttetegevus hakkab paratamatult lihtsustuma, jäävad varasemad emotsioonid, mida tahaks ette manada ikka ja jälle (ja neid siis arutada-jagada nendega, kes neid samuti mäletavad)

Jah, see on väga tuttav tunne. Lisaks olen taasavastanud vanad head arvutimängud (RA2, Generals, Zero Hour, iidvana War Games endises headuses). Uued ei paku erilist huvi. Eks see inimese areng kord selline on, et hällist keskeani lihtsast keeruliseks ja keskeast hauani keerulisest lihtsaks. Ma ei ürita sellega võidelda. Kõvaketas krõbiseb järjest rohkem, aga protsessorit püüan ikka töös hoida - sudoku, mahjong, solitaire abiks.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 09 Nov 2020 17:10

td wrote:
pop wrote:Saangi viidata varasemale kohvipaksuvaatluse tulemusele (saab näha mis koalitsioonist saab, peast käis läbi ka tagasiastumise mõte, nö "miinimumpaketina", kogu koalitsiooni lagunemise asemel)
pop wrote:/.../Nüüd ennustaks ise koalitsiooni lagunemist, kuna on reaalne põhjus - seni olid minu jaoks pigem pseudopõhjused

soovitus kõigile poliitikutele: isiklik sõnavabadus ja institutsionaalne sõnavabadus on kaks eraldi asja
meeldetuletus kõigile ajakirjanikele: peavoolumeedia ning valitsuse teadaannete tsiteerimine ei ole veel ajakirjandus (kuigi ka see ei tohi kuskile kaduda)

Miks ei räägita Benfordi seadusest (95 %-lise usaldusvahemikuga), surnud hingedest, 104 %- lisest valimistel osalemistest jne. Kasvõi poole sõnaga, et "osa inimesi USA-s arvab aga teisiti, näiteks ...." (See, kas seda kõike peaks kajastama Eesti Valitsuse esindaja, on muidugi iseküsimus)
Miks ei räägita sellest, et tulemusi pole AMETLIKULT välja kuulutatud, on vaid massimeedia ja presidendikandidaatide endi arvamused (meenutab Bütsantsi võimuvõiltust, kus kuulutati end ise uueks keisriks). Meie meedia kirjutab lugusid Baidenist kui kindlast võitjast, eksitades niiviisi kõiki. Nii ei tohiks.
Miks ei räägita sellest, et au; n; ty FA on protestinud ka nüüd dem partei vastu, et Kortees ja veel üks naisterahvas kutsub üles koostama Trampi toetajate nimekirju, et neid elimineerida, et kunagi ei korduks Tramp, et gofundme blokeeris rahakogumise kodanikuinitsiatiivile, mis otsib võimalikke rikkumisi jne.

Just! Siis saaks eriti nalja, kui Trump lõpuks ikka pukki jääks.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 09 Nov 2020 17:42

spl wrote:Oh need imelised märjad unenäod börsidel, unistatakse justkui oleks midagi olemas, mis toimiks pikaajaliselt. /.../

Kui oled näinud (Ilmselt oled) "Wolf of Wall Street" (ja ka "Margin Call") siis oli näha et müüaksegi uudist, väidet, visiooni (unenägude börsileviimist pole veel kohanud, aga vist vaid aja küsimus, või pole õige artikli otsa lihtsalt komistanud).
ZH avaldas kunagi isegi ühe juhise kuidas nt praegusel ajastul edukat aktsiaemissiooni läbi viia :twisted: . (lugeda on mõtet alates "Step 1")
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2020 18:34

BBC artikkel võimaliku valimispettuse kahtlustamisest. khmm-khmm ... aastast 2016
https://www.bbc.com/news/world-africa-37243190
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 09 Nov 2020 18:51

td wrote:näitena olgu gripivaktsiini infoleht meedikule:
https://www.ema.europa.eu/en/documents/ ... ion_et.pdf

Päris mitmekesine kokteil.
Endal tekkis uudishimu-küsimus ka - kus ja kuidas on võimalik teha kliinilisi uuringuid (ma eeldan et need on enne kui müügile tulem) 2231 noorukiga, vanuses 2-17 a. (2-aastaseid vanglas arvatavasti ei ole, ja tegelikult farmaatsiatööstuse ja vanglate sünergia on üldse omaette huvitav teema).
===========
See ei olnud negatiivselt häälestatud küsimus, vaid teksti lugedes see tõesti tekkis.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Nov 2020 21:55

oooo selle vaktsiini teemal juba kriitilised sõnavõtud. Ala Saksamaal arendati asi välja, sisuliselt USA, Inglismaa ja Austraalia kõik ette ära ostnud, EU tilbendab kusagil ootejärjekorra lõpus.
Saksamaa ütles, see pole nii, et meie riigis tehakse asi valmis, aga meie ei saa midagi.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2020 22:29

pop wrote:Endal tekkis uudishimu-küsimus ka - kus ja kuidas on võimalik teha kliinilisi uuringuid (ma eeldan et need on enne kui müügile tulem) 2231 noorukiga, vanuses 2-17 a. (2-aastaseid vanglas arvatavasti ei ole, ja tegelikult farmaatsiatööstuse ja vanglate sünergia on üldse omaette huvitav teema).

kuskil arengumaades? 90-ndatel oli Eesti sellises staatuses.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 09 Nov 2020 22:50

td wrote:kuskil arengumaades? 90-ndatel oli Eesti sellises staatuses.

Tahtmatult meenub kusagilt loetud sildade arhitekt-inseneride traditsioon (ei mäleta kus) mille kohaselt sillainsener seisis silla all kui esimene rong üle sõitis.
=============
Raadiost tuleb reipaid kutsungeid ravimuuringutele siiamaani.
Huvitav et merisigade rollis on tegelikult hoopis õhtumaadel suur osakaal (kui sain õigesti aru sellest joonisest):
trials.jpg
trials.jpg (80.84 KiB) Viewed 4837 times
(joonise artikkel ise)
(no muidugi võib ka kodus testida massiliselt "paukherneid", ja aafrikas mõned korrad siis "TNT-d")

Samas USA firmade merisead näivad suuresti pärinevat väljaspoolt USA-d (pool ja rohkem).

(Vist ravimitootjate kirjutatud) kontseptsiooni solidaarsusest jms on kah päris huvitav lugeda.

===============
Kas see oleks liiga julm kui farmatseudid peaksid osalema enda loodud ravimi uuringus (st testides) ? (nö - put the money where the mouth is). Rõugevaktsiini looja (kui mäletan õigesti, st et rõuged) nii vist tegigi.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Nov 2020 22:58

aeg oleks mõelda ka Eesti e-hääletuse täiustamisele. Plokiahela kasutamise võimalustest ma ei oska midagi arvata (kindlasti oleks abiks info säilitamisel). Aga miks mitte kasutada seniks tänast süsteemi, kuid näiteks 3 erineva paralleelse süsteemi peal. Tulemused loetakse kehtivaks ainult siis, kui need kolm sõltumatut süsteemi annavad sama häältearvu (ja seda häältearvu avalikustatakse alles siis, kui süsteemi enam hääli lisada ei saa). Kas oleks võimalik korraldada nii, et e-hääletamise ajal saadetakse "signaal" korraga kolme eraldi sõltumatusse hääletusserverisse? Tarkvara kloonimine ei tohiks ju olla probleem. Ka arvutusvõimsust peaks ju jätkuma - raua hinnad on ju palju odvamad kui vanasti.
Last edited by td on 09 Nov 2020 23:00, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 115 guests

cron