Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 15:27

Njah, vana lugu tuleb jälle lahti harutada, uues valguses.
Spordiarst Vitali Bernatski tunnistas 2013. aasta lõpus, et varustas aastatel 1995-2007 sportlasi ja treenereid dopinguainetega. Bernatski kirjeldas muu hulgas, kuidas Mati Alaver tellis dopinguaineid tippsuusatajatele Andrus Veerpalule ja Jaak Maele. Bernatski mainis oma ülestunnistustes ka teisi sportlasi, nagu Raul Olle, Margus Kübar, Harry Lemberg, Donald-Aik Sild, Aleksander Tammert, Priit Soosaar ja Roland Lessing.

Mulle meeldis tema ausus, et ei hakka uute inimeste kohta arvamust avaldama, kuna on nüüd (sõna otseses mõttes) taksojuht ja spordist eemal.
https://sport.postimees.ee/6535140/dopi ... u-lahkunud

Võibolla Alaver ikka tahab juba memuaare hakata kirjutama? Võibolla rahvas isegi ostaks seda raamatut?
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 17:40

Ai-ai-ai. Mina paneks siit ühe asja siiski enda elufilosoofiasse/elukogemusse lisaks. Aus tuleb olla alguses. Kui asi välja tuleb, siis ehk ikka ei tasuks liiga palju lobiseda (kitse panna). See, et hiljem teised inimesed sisse rääkida, kes sind enne usaldasid kuritöösse, ei ole just kah kõige õilsam tegu
https://sport.err.ee/915869/tammjarv-er ... ma-ei-pane

Ehk siis minu arust kõige targem (pragmaatilisem) tegutsemine: ole juba algusest peale aus (eelkõige iseenda vastu), et valesid ei saakski tekkida. Kui aga on siiski loodud mingi vale ja see välja tuleb, ära tõmba teisi selle sisse - pigem vaiki kui lobise*.

---
Aga võibolla tegelik lugu on veelgi kirjum kui see loba - ehk tegemist on juba peakolus kärbitud tekstiga ja teatud valitud faktide avaldamine selleks, et teravik mujale suunata? Ei usu seda siiski.

----
*siiski, mida teha siis (näiteks maffiajõugus), kus kasutuks muutunud teadjad tapetakse:
1) et nad ei hakkaks lobisema
2) kättemaksuks ja hoiatuseks selle eest, et hakkasid liialt lobisema
:roll:
Last edited by td on 01 Mar 2019 19:25, edited 3 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 19:17

Dopingut spordis tuleks analüüsida ka huvide konfliktide kaudu. Sisuliselt kõigil osalejatel on teatav soov, et doping ja sport oleks koos (kuid nad ei soovi,et see välja tuleks). Siin on ikka väga raske sellega võidelda.
Sportlane: soovib esikohta (soovib "head" dopingut osta), et saada rohkem au, kuulsust ja rahaa
Rahvas: soovib esikohta, et saada positiivseid emotsioone
Treener: Soovib esikohta, et saada rohkem au ja end kallimalt treenerina müüa
Spordi sponsor: soovib esikohta, et reklaam paremini kohale jõuaks
Dopingu vahendaja: soovib dopingut müüa
Dopingu tootja: soovib dopingut müüa

Seega: on nõudlus, on vahend, on vahendi pakkumine.

Ainuke dopingule vastu töötav grupp on aus sportlane-treener-rahvas, kes ei soovi võitu valedel alustel. Doping on nagu umbrohi, mis hakakb vohama, kui seda ei roogita. Mida paremad on sportlase tulemused, seda suurem on ka raha, mis läheb süsteemi ja seda suuremad on võimalused kasutada "head" dopingut, mis avalikuks ei tule (positiivse tagasisidestusega protsess, mis kipub minema lappama).
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 22:21

jälle õks uskumatu lugu Jumalast - ateistist joodikust pereisa otsustab teha enesetapu - sõita autoga vastu betoonseina
https://youtu.be/viRrJlvOop0?t=719
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 Mar 2019 09:42

Mõtleme nö "dopingule" laiemalt: Eesti pangad said Venemaa rahaga dopingut, kogu Eesti kinnisvaraturg üks suur doping ise.

Neivelt: poliitikud ei esinda rahvast, vaid fondihaldureid
https://www.err.ee/916026/neivelt-poliitikud-ei-esinda-rahvast-vaid-fondihaldureid


---

See lihtsalt arvamus, aga mul tunne, et järgmine valitsus R ja sotsid. Krt kus ma ei taha sotse enam näha :|
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Mar 2019 15:35

Praeguseks teame, et Harju tänava läänekülje vanimad hooned ehitati puidust, mis on puiduproovide alusel dateeritud 12. sajandisse – 13. sajandi algusesse ehk kolonistide eelsesse aega. Sellelt pinnalt võiksime eeldada, et esimesed majad ehitati siia juba muinasajal. Paraku pole see nii üheselt võetav, sest säilinud ehitusjäänused ei osuta kohalikule ehitustraditsioonile ning lõviosa vanimatest majadega seostatavatest leidudest kuulub pigem kolonistide inventari sekka.[ii] Teisalt on kvartali piires satutud siin-seal muinas- ja keskaja piirimaile jäävatele juhuleidudele (nt kohaliku taustaga ehted ja keraamika), mistõttu saame ikkagi teatud mööndusega rääkida linnaeelsest kultuurmaastikust Lyndanise linnuse all.

https://heureka.postimees.ee/6535113/ta ... u-rikkujad

No ma ei tea... mulle tundub (analoogia alusel, ilma faktideta) ikka kõige loogilisem see, et Lyndanise on viikingiaja laen ehk siis "Pärnaneem" ("Lindanäs" oleks praeguses kirjapildis) - väikene viikingite asundus Läänemere ääres (vt. Lääne-Soome rannik, miks mitte ka hilisema Venemaa linnad suurte laevatatavate järvede-jõgede ääres jne.) - nii nagu kohtame neid mujal maades Läänemere ääres. Maarahvas oli kindlasti ka, aga kuskil mujal, mis oli rohkem eestipärase nimega.

Helsingfors (Helsinki) peaks tähendama koske, mille juures paadid-laevad kokku said plaani pidamiseks jms. otstarbel (kokku lepitud traditsiooniline kohtumispaik laevadele või inimestele). Raadiolevi ju siis polnud ...

Ja ikkagi ei saa ma jälle mainimata jätta, et väga paljud siinsed Sognefjordi inimesed on näojoontelt sarnased eestlastega, keda olen oma elu jooksul kohanud - nii mitmelegi kohalikule on välja pakkuda sarnane tüüp Eestist. Kesk-Rootsis (ilma rannajooneta) ma sellist tuttavlikkust ei näe või siis palju vähem. Samas, inimestel on siin tugevd juured: minu juurde tuleb sellise perekonnanimega inimene, kes on pärit sama nimega asukohast kaardil.
Last edited by td on 02 Mar 2019 15:54, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 02 Mar 2019 15:53

Loetagu.

President Kaljulaid on eksiteel, ütleks Nassim Nicholas Taleb (134)
https://arileht.delfi.ee/news/eekonvere ... Kb4TkLZlZw
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Mar 2019 15:57

hh wrote:Loetagu.

President Kaljulaid on eksiteel, ütleks Nassim Nicholas Taleb (134)
https://arileht.delfi.ee/news/eekonvere ... Kb4TkLZlZw

Lugegem. ;)

Meie president on tark naine, kes on juba harjunud sellega, et teda peetakse targaks. Aga see tarkus väljendub tehnokraatlikus tarkuses (võibolla koos kerge autistliku-nartsissistliku värvinguga?). Hingetarkuse osas kahjuks sobiks mõni väikesaare memm hulga paremini ....
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Mar 2019 16:24

#MGTOW

Olen nüüdseks kuulanud ikka päris palju meeste arvamusvideosid tänpäeva lääne naiste kohta. Tahaks teha sellise väikese tavaüldistuse ingliskeelsest terminoloogiast (mis on osalt ka otselaen vastavatest videotest)

1) s l u t: kellele lihtsalt meeldib seksida, seksib ennastunustavalt ja lahkub ning võtab ette uue seikluse (üheöösuhted); seksib ja unustab, sest meeldivad uued seiklused. Suguhaiguste osas väga ohtlik, muus osas suht ohutu.
2) w h o r e: naine, kes kasutab seksuaalsust endale tähelepanu (ja samas ka igasugu muude ressursside) saamiseks, hiljem uuristab mehe hinges ja igapäevaelus, et mehel võimalikult valus oleks - nii kaua kuni miskit veel võtta on või kuni kättemaksuhimu täis saab; tihti ka lihtsalt 'nokuõrritaja'. Kõige halvem/ohtlikum tüüp mehele üleüldse, viib palju mehi hukatusse (jooma, enesetapule, mõttetusse võitlusesse teiste meestega jne.). Jezebel on ta nimi. Samuti see 'imeilus Helena', kellest Trooja sõda alguse sai.
3) p r o s t i t u t e: naine, kes teenib seksiga raha (s.t. professionaal, kes teeb oma töö ausalt ära ja hiljem ei tiku mehe ellu). Vastastikku kasulik pragmaatiline suhe. Vääriks ühiskonnas senisest rohkem austust. Aitab mehi nende 'nõrkusehetkedel', mistõttu teised naised ei saa kasutada oma 'meetodeid' meeste peal nii hõlpsasti. Sellest ka pidev häbistamine-alandamine ühiskonnas läbi ajaloo naiste poolt (ja mehed järgivad seda häbistamist). Kahjuks selline amet mõjub ka naise enda hingele, seega - ootame ära robotid.
4) t h o t: 25+ aastates naine, kes sarnaneb mõneti slut'i ja whore'ga, kuid oskab seejuures ka hästi meikida ja riietuda, seetõttu tema nägemine võtab kogenemata meestel jalad kohe nõrgaks, kuid seksipartnerite suhtes ehk ka rohkem valivam ja üritab paremat karjääri teha (Monkeybranching ehk hülgab kohe vana suhte, kui leiab 'parema' mehe), kuid üle 35 a. vanuses kaotab enamuse atraktiivsusest ja ei oska enam sealt edasi minna => kui pole õigel ajal abiellunud, siis üksindus, odav vein ja kassid ning kurdab avalikult, et häid mehi pole kuskilt (püsisuhteks) võtta (ülehindab ennast ja alahindab oma kirevat ajalugu); 32+ aasta vanuses laseb oma munarakud sügavkülma panna - lootuses, et tema ellu siiski tuleb veel see 'hea mees'. Tihti siis neurooside-depressioonidega sattuvad 38+ aastates ka arstide vaatevälja.
5) b i t c h: naine, kes käitub meestega väga halvasti, välimusest olenemata, selline bitch'imine pakub talle lausa naudingut või siis ta ei oskagi meestega õigesti käituda (puudub positiivne eeskuju oma vanematekodu näol), teatud tingimustes hakkavad ka muud liiki naised bitch'ima (takka üles lööma).
6) (dumb) c u n t: naine, kes ei oska piisavalt asjade üle järele mõelda või ei kõlbagi peale ühe asja mitte millekskiks muuks. Olenevalt mõttetegevuse sügavusest ja oma tuleviku ettenägemise võimest võib klassifitseeruda erinevatesse eelnevatesse gruppidesse

ja muidugi
7) l a d y: konservatiivne naine, kes armastab, hoiab ja toetab oma meest, valib enne väga hoolikalt, kellega suhtesse minna, on ainult püsisuhtes. Mõned jõnkusd võivad eluteel ette tulla, millest aga ajalugu piinlikult vaikib. Osa thot'e ja whore'asid õpib teatud vanuses hästi teesklema end sellesse gruppi, kui tuleb aeg püsisuhteks. Ettevaatust!

---
Eraldi võib käsitleda gruppi:
x) Landwhales: vaalad, kes on merelt maale tulnud ja oma ebaatraktiivse välimuse (eeskätt haiguslik rasvumine, lõhnaprobleemid, ülekompenseeritud või kompenseerimata enesehinnangu probleemid, selle peale ka koledad tätoveeringud ja nahasisselõiked) tõttu ei suuda mehi ära võluda. Enamasti ei sattugi meeste huviorbiiti, kuid võivad kõrvalseisjana palju kahju teha (pealekaebajad, tagarääkijad, valekaebuste esitajad jne.) Neid võib kutsuda ka femcel'iteks, sest sarnanevad incel'itega (need on mehed, kellel pole erinevatel põhjustel mitte kunagi naiste juures lööki, kipuvad hakkama koolitulistajateks või muidu veidrikeks). Isiklikult mulle mõiste 'landwhale' kohe üldse ei meeldi. Pigem kasutaks väljendit 'f e m c e l'. Tihti leiavad puuduva tähelepanu ja eneseteostuse võitlevas feminismis.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Mar 2019 18:02

td wrote:
hh wrote:Loetagu.

President Kaljulaid on eksiteel, ütleks Nassim Nicholas Taleb (134)
https://arileht.delfi.ee/news/eekonvere ... Kb4TkLZlZw

Lugegem. ;)

Meie president on tark naine, kes on juba harjunud sellega, et teda peetakse targaks. Aga see tarkus väljendub tehnokraatlikus tarkuses (võibolla koos kerge autistliku-nartsissistliku värvinguga?). Hingetarkuse osas kahjuks sobiks mõni väikesaare memm hulga paremini ....

----

Olen ennegi siin kirjutanud, et presidendi statuut on minu jaoks natuke naljakas. Mis selle käigus toimub:
1) poliitikud valivad välja mõned inimesed, kelle esitavad presidendikandidaadiks
2) toimub presidendikandidaatide läbikatsumine - igasugused (suht ebaolulised) ülesanded ja küsimused nagu pioneerimängus, palju ei jää puudu tõrjutud kandidaatide *pasteerimisest ja muidu mõnitamisest
3) heal juhul valib Riigikogu neist välja ühe kõige "sobivama", halvemal juhul uus ring ja "must hobune"
4) ametisse kinnitatud president muutub omamoodi Messiaseks, keda kuulatakse suu ammuli, kummardatakse ning tsiteeritakse-analüüsitakse tema kõnesid nagu Brezhnevi ajal (samas teades, et enamasti need kõned pole päris tema enda kirjutatud).
5) Sama lugu kordub 5 aasta tagant.

See on nagu mingi mäng. Süütust lapsepõlvest ei oskagi konkreetselt ühtegi mängu nimetada. Trihvaa? (Põhiseaduse järgi viskab üks tähtis poliitikute komisjon palli õhku ja hüüab uue presidendi nime välja, siis jookseb igaüks kuskile mööda maad laiali. President tuleb kohale ja hakkab oma püütud palliga poliitikute pihta viskama, needsamad poliitikud kes palli andsid, püüavad aga nüüd pääseda puhta nahaga koju.)

---------
*pasteerimine oli pioneerilaagris kellegi näole vuntside salaja joonistamine hambapastaga - öösel, kui kõik magasid. Mängu sihtgrupp 8...14 aastased poisid. Võibolla käibel veel tänapäevalgi üritustel, kus öösel lapsed koos ühes ruumis magavad. Vt. ka "Kevade" filmis poiste magamamineku stseen jne.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Mar 2019 19:49

#MGTOW

täna tuli välja väga hea motivatsioonivideo beetameestele
https://www.youtube.com/watch?v=KDLJoUbNkJU

oma kogemusest võin oelda, et tõesti - sageli on turvalisem ja kindlam olla beeta, mitte võtta vastutust, mitte võtta riske (mida võitja peab paratamatult võtma) ja seega olla juba alguses määratud kaotama.
olulistes asjades peab olema alfa (aga need olulised asjad enda jaoks tuleb ära tunda ja ilma harjutamata ebaolulistes asjades ei saa alfaks)

mulle tundub nii
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 Mar 2019 22:01

Mäletate, kuidas see vend ära materdati, aga nüüd taustasüsteem radikaalselt muutunud ja võib 99% arvata, et see inimene rääkis tõtt.

Dopinguarst Vitali Bernatski: normaalsed spetsialistid on Eesti spordist ammu lahkunud
https://sport.postimees.ee/6535140/dopinguarst-vitali-bernatski-normaalsed-spetsialistid-on-eesti-spordist-ammu-lahkunud

Spordiarst Vitali Bernatski tunnistas 2013. aasta lõpus, et varustas aastatel 1995-2007 sportlasi ja treenereid dopinguainetega. Bernatski kirjeldas muu hulgas, kuidas Mati Alaver tellis dopinguaineid tippsuusatajatele Andrus Veerpalule ja Jaak Maele.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Mar 2019 23:59

hmmm, meenutage seda lugu. See on justkui testament, mehe vabasurm oli justkui vahend, et tuua tema sõnum ja ettekuulutus laiemalt rahva sekka
http://objektiiv.ee/rudolf-rimmel-ja-viimne-kujund/
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Mar 2019 00:08

#mgtow
anecdotal evidence eestlasest kolleegilt

ühe rootsi tunnustatud kolleegiga (osakonnajuhataja) juhtus selline lugu (eestlasest alluva ümberjutustus, konkreetne inimenee on saatnud oma patsiente ka minu juurde, seega nimed teada):

rahvuselt kreeklane, elab rootsis, abielus rootslannaga, lahutas naisest, naine andis politseisse mehe üles, et ahistab kodus nende lapsi. Istus kaks nädalat vanglas, ennistati siiski tagasi tööle.

teine lugu Norrast: perekond Albaaniast, naabrid vms. kaebasid, et kodus mees ahistab lapsi, ahistamiskomitee küsis arvamust nende perearstilt, perearst "juhtumisi" eesti taustaga, ütles neile, et lõpetage see inimsaatuste purustamine, tunneb seda peret hästi, mingit ahistamist seal pole.

kolmas lugu minu kohalikust linnakesest
minu poja endine sõber, ca 30 aastane, endine narkomaan, itaaliapärase nimega, hakkas koos elama 20 aastase rootslannaga, neil kaks last, mõne aasta pärast võeti lapsed neilt ära anonüümse kaebuse peale, ei teagi, kes kaebas (endine pruut?), et ei suutvat kodus laste eest hoolitseda - sellised natuke primitiivsemad inimesed, aga kõrvalt vaadates igati armastus selles peres, kui meie maja eest mööda jalutasid, ka minu poeg, kes neil oli sage külaline, ei osanud sellest perest midagi halba arvata
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby oliver253 » 03 Mar 2019 00:19

Ennustusi homseks õhtuks?

RE, KE ja EKRE koorivad enamus hääli, SDE ja IRL pääsevad üle künnise, E200 ehk samuti, VE ja teised enam mitte.

RE ja KE on nii sarnased ja varasemast ajast head sõbrad, et saavad piruka jagamisega kenasti hakkama. Kui üks neist peaks varemöeldust taganema ja/või EKRE saab oodatust parema tulemuse, läheb põnevaks. RE+EKRE on ebatõenäoline, KE+EKRE on reaalsem, RE/KE/EKRE+väiksemad on samuti võimalik.
oliver253
 
Posts: 70
Joined: 10 Jan 2016 02:06

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Mar 2019 00:35

:D
arutasime just sama asja sõbraga veiniklaasi taga

mina pakkusin,et Re 23%, Ke 22,5% EKRE 18% , ülejäänutele ülejäänud. Ehk valitsuse moodustamine läheb raskeks. Lõpuks Re valib kaaslaseks Ke (45,5% ja veel paar väiksemat, EKRE jääb opositiooni).
Sõber arvas, et Ke saab 25%, Re natuke vähem. Luuakse valitsus Ke ja väikeparteide vahel, Re opositsiooni. Jesti-dvesti kaotab.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby oliver253 » 03 Mar 2019 00:59

Pooleprotsendise täpsusega? Päris hea vein peab olema :)

KE valijad on lojaalsemad, kui keskmine puudel, ning RE on suutnud palju ämbreid kolistada. EKRE on paljudele sümpaatne kuid peale nende ebareaalse majandusprogrammi väljakäimist tekib küsimus, kas reaalne toetajaskond on ka sama suur, kui paistab, või on neil samuti oma trollivabrik, kes internetis kommentaare kirjutamas ja hindamas käib.
oliver253
 
Posts: 70
Joined: 10 Jan 2016 02:06

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Mar 2019 01:07

mitte ainult vein, olin 2 nädalat jutti ööpäevases telefonivalves, päevane töö norra keelses keskkonnas, eile kl. 01 öösel haiglas naisjotaga jandamas, täna lõpetasin sabasid (allkirjastasin eelmiste päevade lugusid), kahe nädalaga hindasin ca 500 erineva patsiendi pilte - pingelangus

pooleprotsendilise täpsusega (ise ka naeran), aga miks ka mitte, kui ennustuse standardhälve paika panemata

vein oli Tallinki laevalt punane majavein 3 L karbis, maksis 9.90 EUR. Täitsa hea, julgen soovitada seltskonnaveiniks.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 03 Mar 2019 10:29

td wrote:Ja ikkagi ei saa ma jälle mainimata jätta, et väga paljud siinsed Sognefjordi inimesed on näojoontelt sarnased eestlastega, keda olen oma elu jooksul kohanud - nii mitmelegi kohalikule on välja pakkuda sarnane tüüp Eestist. Kesk-Rootsis (ilma rannajooneta) ma sellist tuttavlikkust ei näe või siis palju vähem. Samas, inimestel on siin tugevd juured: minu juurde tuleb sellise perekonnanimega inimene, kes on pärit sama nimega asukohast kaardil.

Ehk tuleneb sarnasus ajast kui rootslased-norrakad sealkandis veel ei elanud?
https://et.wikipedia.org/wiki/Fail:Northern_Europe_in_814.jpg
https://en.wikipedia.org/wiki/Petty_kingdoms_of_Norway
https://en.wikipedia.org/wiki/Iron_Age_Scandinavia
https://pood.aripaev.ee/vene-riigi-saamine
http://muinasaeg.blogspot.com/p/hilisrauaaeg.html
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Mar 2019 11:15

viimasest lingist loen:
Kui näiteks novgorodlased 1210. aastal Otepääd piirasid, maksid ugalased neile 400 marka nogaatasid (erinevate arvutuste kohaselt kuni 80 kg hõbedat), et nad ära läheksid. 1212. aastal Varbolas maksid varbolased venelastele koguni 700 marka nogaatasid (erinevate arvutuste kohaselt kuni 140 kg hõbedat). Olgu mainitud, et vaid 150 g hõbeda eest võis toona osta mõõga, sõjahobuse või terve karja koduloomi.


Mulle jääb arusaamatuks, miks ülemaid nimetati kuningaks - see on ju väljamaa laen. Kas juba siis meeldis eestlastele end ehtida võõramaa nimedega? Mõnda aega võõramaa keskkonnas olnule kõlab sõna kunningaz mulle selliselt nagu eesti keeles "oskuslik", "võimekas" - puhas spekulatsioon muidugi, aga paljud sõnad on ju mingist teisest sõnast tuletatud.
Tekkis ka mõte, et kust on tulnud eesti keelde lõpuliide -kas (nupukas, võimekas, arukas jne.). Kas ugrimugridel oli see liide või on ka see pärit samast kohast, kus kunningaz.

veel üks tsitaat, olen nõus
Kuna kultuuride erinevus Ranniku-Eesti ja Sise-Eesti vahel oli väga suur, siis võib oletada, et rannarahvas, kes suhtles tihedalt skandinaavlastega, sarnanes nendele ka välimuselt. Samal ajal kagueestlased, keda mõjutas tihe suhtlus Venemaal elavate hõimudega, sarnanesid ka sõjavarustuselt rohkem nendele.
Last edited by td on 03 Mar 2019 11:44, edited 3 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 03 Mar 2019 11:23

oliver253 wrote:Ennustusi homseks õhtuks?

RE, KE ja EKRE koorivad enamus hääli, SDE ja IRL pääsevad üle künnise, E200 ehk samuti, VE ja teised enam mitte.

Millegipärast pettumusega pelgan, et nii peakski minema. (kui keegi kaamera ees küsiks ...siis sellise vastuse annakski) :( Kuid sellega on üks aga. Selle tulemusega peaks kaasnema üle pika-pika aja politoloogide - arvamusküsitluste tegijate täistabamus. Sellesse aga ei kipu uskuma, seega 50-50 jätan võimaluse, et pärast lõpptulemuse selgumist on mingisugune suurüllatus-ehmatus aiateibast-valearvestusest-ühiskonnamuutustest-poliitikute irdumisest tavalistest inimestest jne. tingituna lahtiselgitajatel ja poliitikutel hammastevahel.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 03 Mar 2019 11:35

td wrote:Mõnda aega võõramaa keskkonnas olnule kõlab sõna kunningaz mulle selliselt nagu eesti keeles "oskuslik", "võimekas" - puhas spekulatsioon muidugi, aga paljud sõnad on ju mingist teisest sõnast tuletatud.

Veel võimalusi
https://en.wiktionary.org/wiki/Reconstruction:Proto-Finnic/kuningas
https://en.wiktionary.org/wiki/Reconstruction:Proto-Germanic/kuningaz
https://en.wiktionary.org/wiki/kunnia
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Mar 2019 11:46

ahhaa, ikkagi perekond ja dünastia
https://en.wiktionary.org/wiki/Reconstr ... manic/kunją

võibolla on seos siis vastupidine - paljulapselise pere isa on võimekas :D
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Mar 2019 11:54

tekkis mõte, kuidas taastada Suur-Eesti. :!: :) ;)

Eestis tuleb kehtestada šariaadi seadused (suurpered tagasi), valimisõigus ainult maaomanikele (koos kohustusega hoida sõjaväge korras jne.).
Ilma maata inimesed on ju lihtsalt tööriist nende käes, kes rohkem maksavad või lubavad. Seda näeme iga kord ka valimistel.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 03 Mar 2019 19:21

to td,

ja iga lapse eest lisahääl, samuti võimalus vastuhääletamine ja hääle tagasivõtmine. Kõik see tänapäeva digimaailmas nii lihtsasti teostatav, saan aru, miks valitsejatel puudub tahe, et selline võimalus puuduks. Kujutage ette, valijatel saab teist kõrini, teie garanteeritud 4 aastane soe tool ohus.

---

Valimiste kooslus: kesk + sotsid või reform + sotsid, ma ei taha sotse enam mitte mingilgi määral juhtimises näha. Tegelt ülinapp saab olema, kas Kesk või Reform, ei oska isegi pakkuda
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 03 Mar 2019 19:23

Eestlast lüpstakse mõnusalt, olgu laenud, olgu pensionifondid

Pankade kõrged intressid laenajat ei heiduta. Loe, mis põhjustel eestlasi eurooplastest halvemini koheldakse
https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/pankade-korged-intressid-laenajat-ei-heiduta-loe-mis-pohjustel-eestlasi-eurooplastest-halvemini-koheldakse?id=85497139
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 03 Mar 2019 20:39

E-hääletuse võitis Reform, nüüd küsimus paberhäältes, sest venekeelne elanikkond valib enamasti Keskerakonda.

EKRE ikka päris kõva tulemuse teinud, samas mäletan, justkui Reform välistas EKREga koostöö nagu K parteiga. Kellega nad siis "paarituda" kavatsevad.

Ohjah tuleb jälle vist see juudi-seto-kaukaasia pulm; Reform - IRL - sotsid, lootsin et Reform midagi minevikust õppinud, aga paistab, et mitte midagi ei õpita.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 04 Mar 2019 00:41

td wrote::D
mina pakkusin,et Re 23%, Ke 22,5% EKRE 18% , ülejäänutele ülejäänud. Ehk valitsuse moodustamine läheb raskeks. Lõpuks Re valib kaaslaseks Ke (45,5% ja veel paar väiksemat, EKRE jääb opositiooni).


hetkeseis Re 30% Ke 23% EKRE 18 % ;)
Re nii suur ülekaal oli mulle üllatuseks, väga hea meel, et Jesti-dvesti välja jäi. Vabaerakonnast ja elurikkusest ei tunne ka puudust, aga siiski arvasin, et RE asemel nemad need Re-le lisandunud 7% omavahel jagavad.
KeRe annaks kokku 60 häält, seega 9 puudujat või irdujat on päris suur reserv. Kahega on lihtsam kokku leppida kui kolmega. Arvan, et näo päästmiseks teeb Re ettepaneku IRL ja Sotsidega (68 häält), aga siis ikkagi läheb Ke-ga valitsusse, seda nad ju ka varem teinud. Ekre jäetakse oposotsiooni - nii nagu Rootsis. Muidu ei saa Eesti riik parketikõlbulikuks. Olukord võib paari aastaga muutuda, kui paljudes EU riikides saavad parlamenti põlisrahva parteid, siis ehk uus valitsuskoalitsioon.
Ke-l ongi ainuke võimalus Re, sest muidu vaja 4 parteid, kuid Sots+Ekre oleks valitsuses nagu tuli ja vesi. Ke+Ekre+Irl tähendaks aga Ke-le oma näo kaotamist vene valijate silmis.

Mida on oodata? Rohkem Re sigadusi, sest ilma Re-ta on raske (Euroopa silmis) parketikõlblikku valitsust kokku saada.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 04 Mar 2019 01:30

td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 04 Mar 2019 01:46

spl wrote:Ohjah tuleb jälle vist see juudi-seto-kaukaasia pulm; Reform - IRL - sotsid, lootsin et Reform midagi minevikust õppinud, aga paistab, et mitte midagi ei õpita.

Reformil on see skeem pika aja jooksul läbi proovitud ja sisse töötatud, mida uut saakski neilt oodata? Meenub ütlus insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.
Majandushuviline
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 110 guests