Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Feb 2019 00:38

Mis on kaasaegses ühiskonnas lapsele kõige ohtlikum keskkond? Selgub, et oma ema ihu, sest 1,5 miljardit last on selles tapetud alates aastast 1980.

Hedonistlik-egoistlik ühiskond ....
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Feb 2019 09:58

Hmm, väikeses kohas on huvitav. Siin käib palju asendusarste mujalt. Seekord ortopeed Stockholmi Danderydi haiglast. Kutsus tööle sinna. Aga ega vist küll kahjuks ei ole aega nii palju töötada ....

--
Kuulan tööl taustaks oma klassikalise lemmikmuusika listi YT-s. Sinna vahele tulevad reklaamid, nende muusika on nii banaalne ja suur kontrast, prrr ..... (kohe saad aru, kuidas reklaami helindamisega on tehtud haltuurat - aga rumal olekski ju oma annet raisata reklaamimuusika peale)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 27 Feb 2019 10:49

Üle pika aja ajakirjanduses korralik lugu väikestest kohtadest Eestis. (Pärnumaa ...spl? ) või siis milleks on vaja tegelikult meditsiini või mida sellest arvatakse. (td) Või mida arvata sellest Kanaaride või netropolide poolt vaadates? Loodetavasti ei liigu lähitundide jooksul maksuseina taha. Loodan, et see lugu (ja sarnased) avab ka kohalike ja kaugemate otsustajate jms. silmad. Olen ka aastaid proovinud liikluse, teedevõrgu ja ühistranspordi jms. planeeringute, uuringute jms. lisadesse inimmõõdet ja inimeste peades toimuvat sisse kirjutada aga vähesed saavad selle osa üliolulisusest aru. Enamasti ei loetagi neid (mõnikord tuleb teadasaaniseks sarnaseid trikke aksutada nagu ajakirjanik oma loos. 8-) )
https://ekspress.delfi.ee/elu/uhe-parnu ... d=85403681
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Feb 2019 11:36

Väga ilus ajakirjanduslik artikkel. Pean selle ajakirjaniku nime meeles.
Tekkis assotsiotsioon kohalike suusaradadega minu linnakeses, kus on gümnaasiumis suusaklass ja toimunud laskesuusatamise MM noortele. Seal suusaradade naabruses puude vahel on vanad ahjuasemed, kus on kunagi olnud elu. Nüüd on seal kiletatud sildid talude nimega, need sildid on juba ka hakkanud tuhmuma ja vettima (see oli kunagi vist mingi koduloo alane projekt kooli õpilastele). Kindlasti vaatas Ott Tänak ka selle metsaga kaetud mäe poole - seal kõrval on lennujaam ja WRC ajal eri võistkondade garaazhid. Seega väga lähedal linnakesele ja aktiivsetele inimestele, aga miskipärast on elu seal hävinud.
Kas me saame hoida seda, mis on loomulikul teel määratud hukkuma? Kui see on meie jaoks oluline, siis peame varuma energiat, et töötada entroopia kogunemise vastu. Kui aga seda huvi või ressurssi pole? :roll: :cry:

Ma ei tea, Võidula pole esimene ega viimane koht, mis peab kaotust kandma. Muide, vahetult selle Torsby suusastaadioni (ja maailma pikima suusatunneli) kõrval on eraldatud ala, kus on vanad kivikalmed.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 27 Feb 2019 12:59

projekteerija wrote:Üle pika aja ajakirjanduses korralik lugu väikestest kohtadest Eestis. (Pärnumaa ...spl? ) või siis milleks on vaja tegelikult meditsiini või mida sellest arvatakse. (td) Või mida arvata sellest Kanaaride või netropolide poolt vaadates? Loodetavasti ei liigu lähitundide jooksul maksuseina taha. Loodan, et see lugu (ja sarnased) avab ka kohalike ja kaugemate otsustajate jms. silmad. Olen ka aastaid proovinud liikluse, teedevõrgu ja ühistranspordi jms. planeeringute, uuringute jms. lisadesse inimmõõdet ja inimeste peades toimuvat sisse kirjutada aga vähesed saavad selle osa üliolulisusest aru. Enamasti ei loetagi neid (mõnikord tuleb teadasaaniseks sarnaseid trikke aksutada nagu ajakirjanik oma loos. 8-) )
https://ekspress.delfi.ee/elu/uhe-parnu ... d=85403681


Minu jaoks sai see pilt maaelust kuidagi pessimistlik. Maalt vaadates on asi palju rõõmsam.
Kohati jäi mulje, et linnamehest ajakirjanik läks otsima küsimusi oma vastustele ja need ta ka leidis.

Tõsi on, et maal ja maal on väga suur vahe. Igas maakonnas on mingid piirkonnad, mis elavad ja siis mingid, mis on suht lootusetud.
Olen märganud, et vanad kirikuasulad ja kultuurilist identiteeti omavad paigad on elujõulisemad. Looduskaunid kohad nagunii.
Kolhoosiasulad kipuvad pigem välja surema. Väikelinnades on rohkem vanemaealisi. Tegusamad inimesed koonduvad küladesse.
Samuti tuleb kaugus pealinnast maaelule pigem kasuks. Tööelu niidid viivad paljudel üht või teistpidi pealinna aga on väga suur vahe, kas koht on lihtsalt magala pealinnas tööl käijatele või tekib muu elu ka sinna juurde.

Teine suur vahe on maal elavate inimeste mõtteviisides. Paljud vanemaealised ei saa üle "kus vanasti elu kees" nostalgiast. Nõukaaega väga ei igatseta aga vanemate jaoks on kõigel kurblik toon, kõik justkui kuivab kokku.
Nooremad ei tea sellest midagi vaid vaatavad laiemalt. Maailma mõistes super keskkond suht mõistlike kuludega. Mis sest postkontorist, kultuurimajast või tasuta bussisõidust, teenused tulevad läbi neti või siis linnast. Vahemaad ja ajakulu sõidule ei ole Eestis suured. Pigem Tallinna eeslinnaga võrreldavad. Kontserdimajja võib ju tunnikese sõita ka või lennujaama paar. Omavalitsuselt väga ei loodeta, arvestatakse et tuleb ise hakkama saada. Tähtis, et oleks elekter, internet, kool ja teed. Parem keskkond, privaatsus ja vabadus kaaluvad üles.
Nii, et mitmetahuline on see maaelu. Aga kahtlemata on positiivset rohkem ja maaelu areneb.
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Feb 2019 16:41

Sisuliselt Rootsi pangad peavad meid rumalateks neeg.teks. Tuleb anda vastulöök! Tahaks maksuametilt ka seda infot, mis ärisaladus nö palju pangad enne "seaduste" täpsustamist andsid emapangale laenusid ala 100 + aastaste tähtaegadega.

Üks Rootsi pank raputas soola Eesti rahapesuhaavadele. Keskpanga juht ei pea Baltimaid Skandinaaviamaade sarnasteks
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/uks-rootsi-pank-raputas-soola-eesti-rahapesuhaavadele-keskpanga-juht-ei-pea-baltimaid-skandinaaviamaade-sarnasteks?id=85450539
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Feb 2019 17:18

Eestlased ise ju tükivad Skandinaaviasse, neid seal keegi tegelikult ei oota, see on kinnine klubi. Viisakuse pärast võibolla keegi midagi mainib Põhjala ('Norden') kohta (kui on vaja Põrgupõhja Jürkalt midagi saada ja teda innustada).
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Feb 2019 19:12

Avanza saatis mulle kirja eluasemelaenu pakkumisega ja võrdlusega teiste pankadega. Mul laenu pole vaja, aga hea võimalus vaadata ja näidata ka teistele, kuidas Rootsi pangad hindavad veebruaris 2019 lähemate aastate Rootsi majandust ehk millise riskiga eluasemelaenu anda. 3 kuu intress tähendab sidumata intressimäära, teistel juhtudel on intress enamasti siduv, ei muutu enne tähtaja kukkumist.
Kõige negatiivsemalt näeb lähitulevikku SEB, seejärel Handelsbanken ja Länsförsäkringar. Osad pangad negatiivset ei näe. Intressimäärade inversioonist (ehk negatiivsest väljavaatest majandusele ja börsile) oli minu viidatud video siin:
https://www.youtube.com/watch?v=_i67WHz ... tu.be&t=52
Attachments
eluasemeintressid Rootsis.jpg
eluasemeintressid Rootsis.jpg (30.49 KiB) Viewed 8562 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Feb 2019 20:02

SBAB on aastaid olnud üks (kirjade järgi) soodsamaid laenupakkujaid. Milliseid lisatingimusi nõutakse, et soodsat laenu saada, seda ma ei tea. Avanza ka kindlasti reklaamib end pigem nendele, kellel on nende pangas investeerimiskonto (ehk kes sisuliselt laenu nii väga ei vajaks ja on oskusliku investeerimis-säästu käitumisega)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 Feb 2019 09:49

Eestis ei üllata enam miskit ...

Ootamatu tüng: kuni 100 000 inimest jäeti mullu maksutagastusest ilma
https://www.postimees.ee/6533418/ootamatu-tung-kuni-100-000-inimest-jaeti-mullu-maksutagastusest-ilma

Keskerakond, sotsid ja IRL võtsid madalapalgalistelt 720 eurot.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 28 Feb 2019 13:26

väikene kommentaar selle artikli juurde:
https://maaleht.delfi.ee/news/tervis/te ... d=85464909

Punaliblede noorvormid on natuke erinevad vanadest verelibledest ja neid saab kokku lugeda. Kui noori on vähe, kuid vanu on ebaloomulikult palju, kerkib ilmselt küsimus vereülekande kohta. Ma ei tea, kas näiteks valgeliblesid enne filtreeritakse välja või mitte (ilmselt filtreeritakse). Lisa vereülekande puhul ilma filtreerimata verega peaks ju nende valgeliblede hulk 1 milliliitri kohta ka suurenema.
Kui noori vorme on palju ja proportsioonis või ülekaalus võrreldes vanadega, siis see näitab vereliblede paljunemise stimuleerimist (EPO ehk erütropoetiini mõju)

Mis juhtub organismiga siis, kui punavereliblesid on (pikka aega) ebaloomulikult palju? Selle kohta on ka oma haigus olemas:
https://en.wikipedia.org/wiki/Polycythemia_vera
Last edited by td on 28 Feb 2019 13:30, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 Feb 2019 13:30

Meie suusatamisega nüüd kõik ja kogu mainega, tuletan meelde, et Mael ja Veerpalul olid ka kõrged näidud, olid ka vist Smigunil. Ma enam seda "loomulikku" kõrget hemoglobiini juttu enam ei kipu uskuma.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 28 Feb 2019 13:34

Kahju on nendest, kes ausalt spordivad. Nüüd rahva pahameel suur, keegi ei taha enam seda ala rahastada.
Mul on ka väga paha tunne. Iga päev mõtlen sellele, kuidas olla tubli eestlane väljamaal (eestlastel on siin haiglas hea maine, kõik 4 inimest on hinnatud töötajad), siis aga tulevad igasugused telekasse ja löövad eestlase maine jälle mättasse.

Krt, kui ausalt ei saa, valigu teine ala või olgu keskpärane ja oma rahakotil.

Meil siin osakonna puhketoas telekas mängib. Eile tuli kaastöötaja (see, kellel oma lambafarm) minu tööposti juurde ja teatas mulle rõõmsalt, et jälle kuld. Mina ütlesin mõrult naeratades, et meil jälle dopinguskandaal.
Last edited by td on 28 Feb 2019 13:58, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 Feb 2019 13:58

Meenub natuke ka see, et noorena jõualadega tegeledes sai tehtud kõvasti trenni, söödud õigesti. Üks tüüp hakkas järsku kõigist kiiremini arenema, võttis motivatsiooni alla, et kuidas võimalik. Teen ometi ju kõik õigesti, aga ups selgus mõne aja pärast, et kasvuhormoon ja teised poisid olid abimeheks.

---

Kui kv buum saab läbi on PUPU vol 2 või 3 isegi.

Kasv koondus ehituse ümber
https://www.aripaev.ee/uudised/2019/02/28/kasv-koondus-ehituse-umber
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 28 Feb 2019 15:59

first they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, and then you ... <vat nüüd see on on veel siiski ebaselge>
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 28 Feb 2019 20:21

Kas treener võiks teada, kui tema hoolealune kasutab veredopingut ehk kuidas on seis Poltoranini treeneriga? Kas ta peaks ruttu lennukile minema, et vältida Austrias vangistust? Kesse treener nüüd oligi? Kuidas on lugu treeneri pojaga ("isa soovitusel"? :twisted: )

Ohh, masendav! Ma ikka lootsin, et ajapikku tuleb selgus teises suunas. Kas tõesti on Eesti moraalne tase nii madal?! Ma siiski ei tahaks teha veel lõplikke järeldusi, aga kisub selles suunas. Uskumatu!
Kui kerida ajalugu tagasi, siis sellesse saagasse kisti ka statistikateadlane. Jah, tookord oli õige öelda, et testi tulemus on määramatus. Aga kas kasutati ausat teadlast oma nime puhtaks pesemiseks ja siis jätkati samal lainel??? Kui tõesti nii, siis jääb üle endale tuhka päre raputada ja nentida, et tühjagi ma inimesi tunnen, kuid tõesti, "glazaa bõõli takiije doobrõje, doobrõje". Sellest statistikateadlasest on kahju!

Eks vaatame, mida toovad järgnevad päevad......
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 01 Mar 2019 03:38

pop wrote:first they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, and then you ... <vat nüüd see on on veel siiski ebaselge>

Samas selles loos esinevad noored on kuidagi omadega täiesti rappa läinud. Elavad miskis omas mullis. Kahtlustan, et suur osa EKRE valijatest ei ole sotsiaalmeedia inimesed ja ei istu ka oma tagumikke laiaks arvuti taga. Lihtsalt nad teevad mingit sellist tööd mis seda ei võimalda või nende ülemused annavad kohe piitsa, kui nad peaksid korrakski sinnapoole vaatama.... Kui eelmiste valimiste ajal oli sotsiaalmeedia tõesti uus ja värske tunnel inimesteni ja mõttevahetusteks, siis nüüd minu läheduses kõik irduvad sellest. Pehmelt öeldes. Paar tuttavat on kohates lausa teatanud, et nad ei kasuta ühtegi sotsmeedia kanalit..ärgu ma muretsegu. Kõik on korras ...elavad vaid päriselu. Pea keegi ei julge midagi arvata või siis kõgile on kohale jõudnud, et iga nupuvajutus seal tehakse rahaks...suurfirmade jms. poolt. Ainult reklaamid jooksevad . Aga need on tüütult masendavad ja piinlikud. (EKRE, Roheliste ja ERE omi pole näinud...ilmselt pole neil raha või ei kuluta seda jamale). Ka postkast on täis vaid S punaseid, R kollaseid, K rohelisi ja I siniseid läiktrükiseid (tahaks neile pärast valimisi utiliseerimise arve saata). EKRE saatis vaid paar tagasihoidlikku jõulukaarti ja mingi kaardi aastapäevaks. Refaritest vaid Paet vist suutis enam-vähem viisaka kaardi saata. Aga miks ta neid (ühesuguseid) nii palju saatis?
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 11:33

Tekkis selline mõte. Olete korra dopinguküttide hammasrataste vahele jäänud, aga ära päästetud. Aga tagasiteed pole - sest teid saab santazheerida (juhul, kui tõesti oli doping). Isegi oma lapsele nad ei halasta. Küsimus taandub siis sellele, et kes on see isik, kes santazheerib (juhul, kui isa tõesti pole nii loll :HEAD , et teist korda samasse ämbrisse tahaks astuda) :roll:
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Mar 2019 11:40

:geek: Tuletan meelde, et Andrus Veerpalul olid just need verenäitajad paigast ära, mis seotud hemoglobiiniga ja viitavad veredopingule. Statistikud pidid musta valgeks rääkima, ma varem isegi uskusin, aga selle olukorra valguses on see kõike muud kui usutav. Niipalju siis meie "spordi-sangaritest" !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 11:52

Minu isa suri aastal 2003. Ta tavaliselt sporti ei vaadanud, aga Veerpalu talle meeldis, temale elas kaasa. Dopinguskandaal oli vist aastal 2011 ...

Aga igat pidi mage lugu mõlemal juhul
1) Vana Veerpalu pani dopingut ja etendas süütut, nüüd santazheeritakse jätkama samas vaimus
2) Vana Veerpalu ei pannud dopingut, aga otsustas ikka minna sellele teele oma hoolealustega
3) Vana Veerpalu ei pannud dopingut ja ei tea oma hoolealuste "harjumustest"

Nüüd vist võib juba öelda, et neljandat varianti pole:
4) keegi ei pannud dopingut ja see on kius eesti spordi vastu või lihtsalt nõrgema juriidilise kaitsega riigi ärakasutamine, et dopinguküttidel oleks tulemusi näidata

---
Mõned vanad pildid aastast 2011
https://elu24.postimees.ee/540074/kas-s ... s-veerpalu

Mõne kurjategija puhul on ka nii, et ta ise siiralt usub, et temal ei olegi süüd. Seega, sisemiselt ta ei valeta vaid on eksiarvamusel ja seega tema tunded on siirad.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 12:15

njah ...
Karel Tammjärv: 2016 suve teine pool, mul oli jutuajamine Mati Alavariga, on kontakt, kui tahad kiiremini suusatama hakata, on see võimalus. Saksamaal on see arst, kes selliseid asju võimaldab. Mina võtsin vastu selle otsuse, et tahan saada abi veredopingu näol. Esimest korda 2016 suve lõpus võtsime verd välja, Lahti MMil panime tagasi selle sisse, see ei toonud erilist edu, sest olin haige MMi ajal. Järgmise hooajal juba rohkem verekotte välja suve jooksul ja rohkematel võistluste - hommikul enne võistlust enda veri sisse, pärast välja - nii ei jää mingisuguseid märke ja sel hooajal samamoodi,


njah ...
Anti Saarepuu: Omalt poolt soovin öelda, et kõik need inimesed, kes kuidagi sellega seotud on, nende julgus on see vastutus võtta. Karel on täna minu kõrval ja ta annab teile kindlasti ütlus, kahjuks Andreas Veerpalu lahkus minule teadmata koos Andrus Veerpaluga hotellist. Mina nende käitumist heaks ei kiida, see on nende tehtud otsus minu selja taga.


Eks sarnaseid lugusid kohtame ka teistel elualadel. Kõigepealt ikka omakasu ja soov seda suurendada-kiirendada, siis vahelejäämine, selgusemoment (arusaamine, kui kaugele see kõik on tasapisi arenenud), kahetsemine. Loodetavasti hiljem ka aftermath - selleks korraks.

AUSUS ON INVESTEERING TULEVIKKU!
Pettus on nagu leping vanakuradiga - algne edu, hiljem santaazh ja/või täielik krahh.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Mar 2019 12:34

Mis siin heietada, meie Veerpalu statistika teema ka täielik BS, kõige hullem, et meie tippteadlased veeti ka pasa sisse. Sest seal olid täpselt samad probleemid vere näitajate anomaaliatega.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 12:35

Artikli all jookseb reklaam sõnumiga: "Elame omadele kaasa."
Njah, ei saa öelda, et põnev pole, aga s_tamekk.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 12:37

spl wrote:Mis siin heietada, meie Veerpalu statistika teema ka täielik BS, kõige hullem, et meie tippteadlased veeti ka pasa sisse. Sest seal olid täpselt samad probleemid vere näitajate anomaaliatega.

Kui oled valetamisega poole peal, ei saa peatuda enne, kuni vale päriselt välja tuleb - enne seda on kõik tegevused kasulikud ja "moraalsed".
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 13:07

Anti Saarepuu: Mis on koondise peatreener.. olen formaalselt. Põhitöökoht on Team Haanja peatreener. Kuidas Andreas Laane ütleb, see on nende otsus, mina endal süüd ei näe ja kaitsen neid sportlasi, kellega ma koostööd teen ja usun, et Raido ja Markoga ma jätkan koostööd kindlasti. Ma olen väga palju läbi elanud, ma lihtsalt ei võta seda enda vastutada. Kui suusaliit näeb teistmoodi, siis see on nende otsus. Aga mu elu on rikutud.


Saan aru sellest shokist, saan aru ka sellest, et inimene tahab kaitsta oma töökohta (pangalaen, kuri naine vms.); aga kui dopingutarvitaja jääb esikümnest kaugele maha, kerkib paratamatult küsimus ka treeningumetoodikast.

Esikohameestel on loll lugu tarvitada dopingut, ainult veel lollem lugu on see, kui dopingut pannakse teises viiekümnes.
---

Nüüd jääb üle oodata Alaveri (ja Veerpalu) kommentaare, aga mis seal enam vahet - ma arvan, et mehed valivad ajakirjanduse vältimise, nii on energiakulu väiksem sama lõpptulemuse juures.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 13:51

Sündmused arenevad väga kiiresti. Ja nii ongi. Alaver läkitas teate. Ilmselt rohkem ta ei avalda ja jääb edaspidi kättesamatuks ("mul ei ole midagi lisada", "olen sõnatu" vms.).

Vaadake ka selle sõnumi täpset sõnastust. Ehk siis - mis täpselt oli tema suurim viga (ja veel olulisem: mis ei olnud viga ja seega ei tunnista ega maini).

---
ja Merko ning teised sponsorid võiksid edaspidi oma raha avalikult anda hoopis Eesti tublidele noortele peredele. Miks mitte Silberautolt auto sildiga " Eesti tubli pere. Silberauto toetab." vms.
https://sport.postimees.ee/6535020/pilt ... i-hotellis

Varsti näeme videost, kuidas see auto Otepää lumistelt mägedelt kodu suunas liikuma hakkab .... Ajakirjanikud juba kindlasti passivad seal.
Või siis siiski ei näe - lahkub varga kombel teistkaudu, ilma autota. Hoopis Silberauto noorim jooksupoiss saab võtmed ja toimetab auto ülevärvimisele ja müüki.
Last edited by td on 01 Mar 2019 14:35, edited 4 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Mar 2019 14:27

Veerpaludel oleks aeg tõde ära rääkida, nüüd pugesid peitu nagu tõelised argpüksid ja loodetakse, et see kõik unustatakse. Kurb, et Eesti mainele tehti selline kahju suusatamises. Mitu inimest veel usub Veepalu ausasse võitu ?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 14:30

üks kommentaar ültes ilusti, et nad valisid õudse lõpu asemel lõputu õuduse
konkreetne põgenemine hotellist võis tähendada muidugi ka põgenemist vangla eest....
kindlasti aga loevad ajakirjandust ;)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 14:48

oi p_rset küll, Treffneri kooli poiz, õppis ülikoolis statistikat (see ei ole lollidele), laulis ooperikooris (klaveritundidest rääkimata), siis aga esimesed edusammud spordis, Alaveri kõne - ja nüüdseks kõik ajalugu
https://tartu.postimees.ee/90076/suusal ... t-lahtisse

poisil oli hõbelusikas suus - uks mitmesse valdkonda lahti, nüüd aga peab ennast topelt tõestama, kui mingil teisel alal tahab edu saavutada
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Mar 2019 15:06

Ohh jummel küll. Raul Olle vastus.
https://www.postimees.ee/6535118/raul-o ... eotud-pole
Olete ka ise olnud dopingukahtlustusega seotud. Dopinguarst Vitali Bernatski väitis mõned aastad tagasi, et ostsite samuti keelatud aineid. Kuidas kommenteerite seda nüüd?

Hästi lakooniliselt kommenteeriks nii, et Bernatski väidete uurimiseks moodustati EOK (Eesti Olümpiakomitee- toim) poolt vastav komisjon, kus mina käisin ütlusi andmas. Komisjon leidis, et arst Bernatski ütlustel ei olnud mingit alust. Kui austatud ja auväärne komisjon ka seda leidis, siis ma arvan, et mul pole põhjust hakata nende kogutud dokumentides kahtlema.


Kuidas meie foorumi mehed vastaks sellisele küsimusele. (Hästi lakooniliselt)
Minu puhul oleks vastus: "Kordan nagu varemgi, pole kunagi dopingut ostnud ega ka tarvitanud."
Saaks vist ka veel lakoonilisemalt. Alati võib muidugi kåüsimuse naljaks pöörata, kui tahetakse otsevastusest kõrvale hiilida või on lihtsalt naljatuju nende naljakate süüdistustega :twisted: ....

Järgmine küsimus muidugi oleks siis ajakirjanikult: "Ostnud ja tarvitanud pole, aga kas saate sama öelda ka vahendamise kohta?"
Tavalise ausa mehe lakooniline vastus: "Ei ole vahendanud ka mitte. Puudub seos dopinguteemaga"
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 110 guests