Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Feb 2019 14:36

värske ülevaade uue BMW X5 kohta
https://www.youtube.com/watch?v=f9_60tu0hPc
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Feb 2019 14:38

td wrote:mobiili teel juhitav "diiselkatel" auto eelsoojendajana on hea asi - kui plaanin sõitu, panen auto sooja, kasvõi linna teisest otsast, istun sooja autosse, mootor käivitub kohe. (Webasto diiselkatla juhtimine on integreeritud auto enda infosüsteemi osaks, katel pandud juba autotehases lisavarustusena)


Oota kui auto vanemaks saab, samuti igasugu tahmafiltrid jne jne. Häda rist ja viletsus, järgmine auto mul bensukas. Diisel õigustas ennast vaid siis kui maja ehitasin, siis sai asju vedada, diislil jõudu rohkem ja ei sure ka välja :twisted:

Vesinikautode põhiprobleem ikka see, et pole esiteks laadimisjaamu ja teiseks siiani pole tehnoloogiat, et saaks ohutult seda vesinikku hoida ja suure rõhu all.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Feb 2019 15:06

huvitav artikkel sigimisfunktsiooni evolutsiooni teemal
https://novaator.err.ee/908913/uuring-v ... ud-piirini

ehk siis kuskil on kindlasti tervise garantiiaja lõpp, mis inimesele antud. See võiks jääda vanusesse, mil kõige noorem laps juba iseseisvalt ilma vastava lapsevanemata hakkama saab (vanasti puudusid rasestumisvastased vahendid, seega garantiiaja lõppu tuleks hakata lugema peale viljakuse kadumist). (Sigimisfunktsiooni lõpp meestel võiks tähistada hetke, milest alates ei suuda olla alfaisane ehk populaarseim viljastaja.) Kuna inimene on sotsiaalne olevus ja abistab teisi ning ka järglaste arv mõjutab geenide ellujäämist kaudselt, siis see piir on hägune, aga kindlasti tuleks sellega arvestada oma maiste tegevuste planeerimises. (see ei välista muidugi vigasid garantiiajal)

Elusorganism on äärmiselt otstarbekas, liigselt ressursse nõudvad funktsioonid kaovad kohe, kui nendest on vähe kasu - sest ressursid on alati piiratud. Kui oled nii vana, et ei suuda enam toetada oma järglaste (geenide) paremat ellujäämist, siis oled määratud kadumisele, et uued põlvkonnad saaksid seda ressurssi kasutada, mida oled ise senini kasutanud järglaste saamiseks/toetamiseks.

Lisaks viljakusele: Meeste puhul võiks olla see garantiiaeg seotud toidu hankimise ja võitlemise funktsiooniga . Naistel lapsehoiu funktsiooniga. :roll: :roll: :roll:
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Feb 2019 20:12

Krt rahvastikuregistrisse ei tohi üldse õigeid andmeid anda, kahetsete. Ma võtsin eesti.ee lahti ja vaatasin andmejälgijat, sealt asutust rahvastikuregister. Sealt mu andmeid oli vasakule ja paremale läinud. Teen esmaspäev juriidilise järelpärimise, on asutusi, mis ei peaks üldse mu andmeid nägema. Et nagu wtf, Xtee ja muud liidesed on nüüd mõnus andmemüügi portaal, riik saab ju tasu selle eest. Võiks kohe inimeste andmed CD'le kirjutada ja Kadaka turule viia.
---

Rahvastikuregistrist andmete väljastamise hindade kinnitamine
https://www.riigiteataja.ee/akt/110112010015

1) Siduspöördusega edastatavale päringule vastamisel koosneb tasu teenuse eest liitumistasust uuele kasutajale, igakuisest abonenttasust ja päringu hinnast.
Uue kasutaja liitumistasu on 30,17 eurot.
Ühe päringu hind on 0,18 eurot.
Abonenttasu on 18,21 eurot kuus.
[RT I, 09.11.2010, 2 - jõust. 01.01.2011]

(2) Andmete valimite koostamisel etteantud tingimuste alusel sõltub teenuse hind andmete valikuks kasutatavate tingimuste arvust ja valimi suurusest.
Ühe valimisse kantava kirje hinnaks on 0,05 eurot, kui valiku tingimusi on 1–2; 0,06 eurot, kui valiku tingimusi on 3–4; 0,06 eurot, kui valiku tingimusi on 5 või enam.
Kui valimisse kuulub kuni 10 000 kirjet, ei kasutata kirje hinda alandavat koefitsienti.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Feb 2019 21:27

Finland basic income trial left people 'happier but jobless'
https://www.bbc.com/news/world-europe-47169549

Maksti nö raha, et inimesed saaksid seni tööd otsida aktiivsemalt, tulemus on suht olematu. Kas tõesti usuti, et tulemus vastupidine ? Ka oleks huvitav statistikat teada, paljud neist olid sisserändajad.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 08 Feb 2019 23:01

td wrote:
neto wrote:Viimane USA-s tehtud uuring näitab, et elektriautode kasutamine külmas kliimas on arvatust palju problemaatilisem. Juba - 7 kraadise külmaga väheneb akude ressurss ligi 40%. Kampaaniakorras kiire üleüldine elektriautodele üleminek Põhja-Euroopas on hullumeelsus.
https://www.cnbc.com/2019/02/06/aaa-con ... ather.html

Kas elektriautole pakuks põhjamaades alternatiivi vesinik? Järgmised kümme aastat annavad sellele vastuse.
Seni, kuni pole lahendatud statsionaarse energiatootmise probleem (piisavalt energiat elektri/vesiniku tootmiseks), ei ole kuidagi võimalik kaotada diiselmootoreid (veoautod, laevad jne.).

Tootmise kavadega kütuseelement/vooluallikas?
Efficiency >74%
Cost < €500/kW
Lifetime >40,000h
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Feb 2019 23:18

Kütuseelementide põhiprobleem ongi see, et nende tootmine siiani olnud väga kallis.

Elcogen on 2001. aastal asutatud Eesti ettevõte, mis toodab maailma kõige tõhusamaid kütuseelemente. Ettevõte on välja töötanud uue põlvkonna kütuseelemendid, milles kasutatav tahkeoksiidsete kütuseelementide tehnoloogia on täna saadaolevatest kõige sobivam elektrolüüsiks.

Aga siiani pole ohutut ja efektiivset vesiniku talletamise paaki. Need mis on, maksavad rämedalt palju ja mingid erilised süsinikkiud paagid. Seal väga suur rõhk, nö ma ei tahaks olla seal autos, kui keegi otsa sõidab. Rõhk paagis: 260-680 atmosfääri.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby oliver253 » 09 Feb 2019 03:16

spl wrote:Krt rahvastikuregistrisse ei tohi üldse õigeid andmeid anda, kahetsete. Ma võtsin eesti.ee lahti ja vaatasin andmejälgijat, sealt asutust rahvastikuregister. Sealt mu andmeid oli vasakule ja paremale läinud. Teen esmaspäev juriidilise järelpärimise, on asutusi, mis ei peaks üldse mu andmeid nägema. Et nagu wtf, Xtee ja muud liidesed on nüüd mõnus andmemüügi portaal, riik saab ju tasu selle eest. Võiks kohe inimeste andmed CD'le kirjutada ja Kadaka turule viia.


Erinevare andmete kogumine, töötlemine ja müümine on tänapäeval suur äri. Google, Fatsebook ja suur osa veebikeskkondadest saavad oma sissetuleku rohkem või vähem personaliseeritud reklaami ja/või kasutajaandmete müügist. Hiljuti oli uudis, et Many popular SPAM apps secretly record your screen without asking. (SPAM on iTelefoon po angliski väikeste tähtetega). Mitte ei üllata. Telefoni äpid, nutiteleviisorid, printerid, kõik võrku pääsevad rakendused kasutavad teie andmeid. Marginaalne erinevus on ainult selles, kas tingimused on kusagil tuhandeleheküljelises kohustuslikus lepingus kirjas, või mitte.

Eestist lisaks X-teele - kui su e-mail on Äriregistris kirjas, saad garanteeritult kohalikku päritoluga spämmi. Variandid on: ignoreerida, või vajutada "Unsubsribe" lingile ning loota, et hiljem saata vähem soovimatut rämpsposti, või hoopis rohkem, kuna kinnitasite oma e-maili töötamist.
oliver253
 
Posts: 70
Joined: 10 Jan 2016 02:06

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Feb 2019 03:26

Majandushuviline wrote:
td wrote:
neto wrote:Viimane USA-s tehtud uuring näitab, et elektriautode kasutamine külmas kliimas on arvatust palju problemaatilisem. Juba - 7 kraadise külmaga väheneb akude ressurss ligi 40%. Kampaaniakorras kiire üleüldine elektriautodele üleminek Põhja-Euroopas on hullumeelsus.
https://www.cnbc.com/2019/02/06/aaa-con ... ather.html

Kas elektriautole pakuks põhjamaades alternatiivi vesinik? Järgmised kümme aastat annavad sellele vastuse.
Seni, kuni pole lahendatud statsionaarse energiatootmise probleem (piisavalt energiat elektri/vesiniku tootmiseks), ei ole kuidagi võimalik kaotada diiselmootoreid (veoautod, laevad jne.).

Tootmise kavadega kütuseelement/vooluallikas?
Efficiency >74%
Cost < €500/kW
Lifetime >40,000h

kas oleks mõttekas toota kit'i, mis omab elektrimootoreid ja kõiki muid elektriauto sõlmi, välja arvatud energiaallikas, mille saab iga tootja ise panna. Kas sellel äriideel oleks jumet, kui vesinikuautod pole veel välja kujunenud võitjadisainiga?
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Feb 2019 19:03

Kuld on 'money', euro ja Rootsi kroon on 'currency'. Huvitav on võrrelda kulla hinna graafikut EUR ja SEK järgi. Mõlemad on sarnases skaalas, kuid SEK on 10x rohkem. Siin on näha, kuidas SEK on odavnenud EUR suhtes aja jooksul. Tehnilise analüüsi järgi on kulla hind SEK-ides läbi murdnud ülemisest tasemest. Mida see tehnilise analüüsi järgi tähendaks? Et tee kulla hinna tõusule (SEK kursi langusele) on lahti. Või on see lihtsalt kunstlik graafik, mis on saadud arvutamise teel dollari graafikust ja seega tehniline analüüs SEK alusel ei oma tähtsust?
Attachments
kuld-SEK-EUR.jpg
kuld-SEK-EUR.jpg (62.45 KiB) Viewed 10966 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Feb 2019 20:53

sihuke asi kuluks autosse ära :)
https://youtu.be/eWSx-JvvuPQ?t=360
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Feb 2019 21:49

td wrote:mees, kes mõtleb karbist välja ja esitab oma astronoomia alased mõtted YT-s
siin arutleb Päikese struktuuri üle
https://www.youtube.com/watch?v=fynuCLQp1TE

tema teooria päikeseplekkide kohta
https://youtu.be/p-VZvIyddao?t=30
tema arvates päikeseplekid on sama temperatuuriga kui ülejäänud pind, kuid paistavad tumedana väiksema emissiivsuse tõttu
https://youtu.be/bC0Xt_Mz2wQ?t=121
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 09 Feb 2019 23:37

oliver253 wrote:/.../Erinevare andmete kogumine, töötlemine ja müümine on tänapäeval suur äri. Google, Fatsebook ja /.../

Seda ju mingid analüütikud hindasid (vist ka siin oli link) miks nt RIM (Blackberry) allavett läks - ja ainult seetõttu et kogu "äriidee" oli andmete privaatsus, ja miks Kuuglile praegu mingi 30-40% maailma reklaamiraha KOGUSUMMAST laekub (tema äriidee oli vastupidine).

Ja ilmselt samal põhjusel pole turul ka nutifoni mis KÕIK sensorid füüsilise lülitiga välja lülitaks.
Ega ilmselt kuugli viimaste androidi versioonidde "app permissione" ja "sensor permissione" ilmselt ka 100% usaldada ei saa.

Ja näiteks - miks pole head lahendust mis nt krüpteeritud volüümi (a la EDS lite) mingist txt failist (kus on nt kontaktid, ja tavapäraset "kontaktid" ise on tühi, nagu ka call log), võimaldaks sealt txt "kontakidest", kavõi automaatse taustal toimuva copy/paste abil (txt editoris/vieweris olles) selektitud numbril kõnet sooritada? Siis tuhnigu FB ja WA mu kontaktides niipalju kui kulub. Ja samuti - miks ei saa anda nt "media/files/gallery jms" juurdepääsu kataloogide kaupa, sõltuvalt äpi kontekstist? jne jne
Kuugel pani need permissionid ilmselt seetõttu et pissed-off arendajad-robinhuudid hakkasid äppidele wrappereid kirjutama mis ruuditud telefoni emuleeriks ja võimaldaks juba "kuuglist sõltumatult" juurdepääse manageerida.

Surfamisel juba pikemat aega praktiseerin ise küpsiste/ajaloo/ jne automaatkustutamist iga sessiooni lõpus. Ka "unique pixelite" leidmiseks on suht tõhusad vahendid olemas. Raspberry PI on ka suht hea vahend suvaliseks surfamiseks (töölaua taga, kui on lihtne ja kiire ja mugav konsoli ümberlülitaja). Sellele siis lihtsalt sama image-ga SD uuesti sisse, ja selle elu algab regulaarselt samast punktist.

Ka Win10 juba toimib selliselt, ca igal kuul (või harvem) alustab OS samast seisust, st. kiirelt, jne - muidugi selle kiire seisundi enda väljaseligtamiseks saavutamiseks kulus terve päev (ca 20 teenust kinni, läbu-äpid ära, vastavad teenused kinni, scheduleris läbi taskid maha koos vastavate teenuste killiga, registris hulga häkke, hosts failis mingi 15 mikkkrosoffti domeeni 127.0.0.1 peale (aga osad nagu nt msdn on hardcoded ja hostsi ignoreeritakse), jne jne).
OS image flash NVMe PCIe peale võtab ca 8 min, st jõuab hommikukohvi ära juua (ja identselt kiire arvutiga tööpäeva alustada).

Igasugune (mistahes, ka win enda oma, kui vaja) profiiliinfo on muidugi ka OS partitsioonist eraldi.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 10 Feb 2019 00:52

to pop,

Sa võtad ikka oma privaatsust tõsiselt, mul siin ka laual kaks kontrollerit Raspberry põhiselt surisevad, aga täidavad kontrollerite ülesandeid.
Pole mõelnudki, aga saaks neid tõesti kasutada veebisirvijana ka.


Tegelikkuses sellest aegu möödas, vanasti oli mul arvutil RamDrive ketas, kuhu suunasin kõik sirvija cached. Sisuliselt seniks vaid oli info olemas, kuniks masin sai restardi või shutdowni.
Pole hetkel sirvijatega proovinud, et kas see trikk veel töötab. Teine variant, on suunata sirvija cache enda krüptokettale.

---

Mis mind nüüd tõsiselt närvi ajab, eriti selle uue GDPR valguses, müüb riik minu andmeid, ilma minu nõusolekuta suvalistele firmadele. Konkreetne GDPR violation !!!
Vähe sellest, et Xtee arendati maksumaksja rahaga, räme raha pandi ka sinna, nüüd see ka tasuline. Maksumaksjale ei maksa keegi seda raha tagasi ja nüüd veelkord müüakse ka minu andmeid wtf nagu. Teen esmaspäev päringu justiitsministeeriumi, et mehed mis toimub, te müüte minu andmeid, GDPR olete midagi kuulnud ? Mina pole nõusolekut andnud, et 3 osapool saaks neid kasutada.

Rahvastikuregister ei paku võimalust: tuvastada, miks 3 osapool täpselt selle päringu tegi, kuidas tagatud see, et 3 osapool neid andmeid ei kuritarvita, kuidas metoodika tehtud, et mul andmesubjektina oleks õigus nõuda olla kustutatud.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 10 Feb 2019 01:10

spl wrote:to pop,

Sa võtad ikka oma privaatsust tõsiselt, mul siin ka laual kaks kontrollerit Raspberry põhiselt surisevad, aga täidavad kontrollerite ülesandeid. Pole mõelnudki, aga saaks neid tõesti kasutada veebisirvijana ka.

---

Mis mind nüüd tõsiselt närvi ajab, eriti selle uue GDPR valguses, müüb riik minu andmeid, ilma minu nõusolekuta suvalistele firmadele. Konkreetne GDPR violation !!!
Vähe sellest, et Xtee arendati maksumaksja rahaga, räme raha pandi ka sinna, nüüd see ka tasuline. Maksumaksjale ei maksa keegi seda raha tagasi ja nüüd veelkord müüakse ka minu andmeid wtf nagu. Teen esmaspäev päringu justiitsministeeriumi, et mehed mis toimub, te müüte minu andmeid, GDPR olete midagi kuulnud ? Mina pole nõusolekut andnud, et 3 osapool saaks neid kasutada.

Õige! On ikka paras sigadus, kui see päriselt nii toimub. Anna minna!
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 10 Feb 2019 01:14

Riik sisuliselt müüb minu andmeid ja ka sinu, siis teenib raha. Pole täpset kirjeldust, miks osapool tundis minu vastu huvi, puudub nimekiri osapooltest, kes võivad mu andmeid vaadata. Puudub võimalus nõuda 3 osapoolelt andmete kustutamist, kui ise just kurja vaeva ei näe ja seda asutust ei tuvasta. Lihtsalt mul tekkis sportlik huvi, kuidas mulle põhjendatakse seda andmemüüki GDPR valguses. See oleks pigem ajakirjanduse teema, et kas see ongi uus normaalsus.

---
Nojah, Europark sai ka kohtus õiguse autode omanike info küsimiseks, varsti saab ka sealt superandmebaasi.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 10 Feb 2019 01:18

Soomes kogus puunokusid ja anaaltappe valmistav naisettevõtja start-up 200 000€, kusjuures suur osa tuli riigilt. :o

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005994151.html
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Feb 2019 02:08

neto wrote:Soomes kogus puunokusid ja anaaltappe valmistav naisettevõtja start-up 200 000€, kusjuures suur osa tuli riigilt. :o

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005994151.html

see on seepärast, et luua (järjekordne) pretsedent näitamaks, et
+ naised on sama tublid kui mehed (loovad firma ja arendavad toodet)
+ naistel on pauerit (mis iganes see ka pole, kuid soovitavalt ikka nii, et meeste seksuaalsusele "ära teha" ja koht kätte näidata, "naised ei vaja mehi")

Ehk siis ülalviidatud siblimine sobib väga hästi praeguse promotava narratiiviga. Ei imestaks, kui otsustuskomitees oli seltskond "aktiivseid" naisi ja üks "pehmo" meesterahvas, kes tahtis oma voorusi signaliseerida.

Sihukesi seksistlikke äriprojekte ikka aeg-ajalt tehakse. Kuskil (Austraalias?) oli näiteks naiste kohvik, kus meestele olid hinnad 17% kõrgemad ehk "keskmise palgavahe" võrra. Samamoodi on väga kuul, kui luuakse kinnine klubi naistele (naisinvesteerijad, naisettevõtjad, naisjuhid jne.).

Nüüd pöörake mõttes see info tagurpidi: riigi toetus kunstvagiinade tootjale ning eraldi klubid meestele ja allahindlus kohvikus meestele. :evil:
Kes vaatas Trumpi kõnet Kongressis, siis sai näha, kuidas dem. partei naissaadikud endale aplodeerisid (et naised on järjest paremini poliitikas esindatud), kuid jätsid reageerimata näiteks sõjaveterani austamisele. Mii-mii-mii!
Last edited by td on 10 Feb 2019 05:59, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Feb 2019 03:59

Meil Eestis bideekultuur vist täielikult puudub? Rootsis on (nähtud kinnisvarakuulutuste alusel) pea igas eramajas bidee ja Lõuna-Euroopast siinkohal ei räägigi. Meil tuli Rootsis ka koos vannitoaga kaasa selline asjandus. Ma kohe hakkasin internetist uurima, et kuidas seda kasutatakse, YT-s on päris mitu näitlikku videot (ilma alastuseta, loomulikult). Täna Tartus poes käies torkas silma üks allahinnatud bideekraan, mis oli valamukraani nime all - no valamule küll sellist kraani paigaldada ei saa ..... Ja oligi nii, et kogu poe peale oli vaid kaks sellist kraani: üks allahinnatud ja teine kalli kraanifirma näidisena (tellitav). Me ise siiski selle kasutamiseni pole jõudnud, seisab seal üsna kasutult ja võtab ruumi (ja kogub tolmu)

Siin on 2 videot, mis tundusid kõige informatiivsemad:
https://www.youtube.com/watch?v=0s9SyakvoRA
https://www.youtube.com/watch?v=aCAiJO-83-E

(Eraldi videorubriik on inimeste reaktsioonidest, kes kasutasid bideed esimest korda.)

Disaininäiteid Rootsi kaubandusvõrgust (reastatud populaarsuse alusel)
https://www.prisjakt.nu/kategori.php?&b=1212
ja bideekraanid populaarsuse järgi (käsidušiga mudelid ruulivad)
https://www.prisjakt.nu/kategori.php?&b=1831

Eesti kaubandusvõrgust leidsin muuhulgas ka sellise CPU-kontrolliga prill-laua :P
https://www.vidaxl.ee/e/8718475834489/v ... prill-laud
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Feb 2019 14:44

td wrote:
neto wrote:Soomes kogus puunokusid ja anaaltappe valmistav naisettevõtja start-up 200 000€, kusjuures suur osa tuli riigilt. :o

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005994151.html

see on seepärast, et luua (järjekordne) pretsedent näitamaks, et
+ naised on sama tublid kui mehed (loovad firma ja arendavad toodet)
+ naistel on pauerit (mis iganes see ka pole, kuid soovitavalt ikka nii, et meeste seksuaalsusele "ära teha" ja koht kätte näidata, "naised ei vaja mehi")

Ehk siis ülalviidatud siblimine sobib väga hästi praeguse promotava narratiiviga.

Veel üks näide meenus aastast 2018
https://youtu.be/CziHrYYSyPc?t=70
ja loomulikult, aasta hiljem: mehed on arad ja kardavad pulmapäeva selliste iseteadlike kaunite naistega (kooselu polegi tähtis, tähtis on see "kõige tähtsam päev", et tunda end tähelepanu keskpunktis jne.)
https://www.youtube.com/watch?v=jV1sjm9Lz_Q
Juhul, kui inimkond peaks saabuva katastroofi üle elama ja kirjalikud/audiovisuaalsed artefaktid säilima järgnevatele põlvedele, siis meenutatakse seda aega kummalise tupikteena, mis tõi nähtavale kontrolli alt väljunud (osade) naiste salahoovused.

Kuigi Netta puhul ma pole kindel, kas tegemist on irooniaga või mõtleb ta seda täiesti tõsiselt. Kahtlustan esimest.

Netta kontsert Rootsis. Huvitavam on vaadata publikut. Selline asi toob teatud seltskonna kokku.
https://www.youtube.com/watch?v=dCpGBKqAl5g

Jah, "Brawndo™ on kasulik, sest ta sisaldab elektrolüüte."
(12 aastat Rootsis ning igapäevane internet on muutnud mind ülitundlikuks selliste nähtuste suhtes, ärge pahandage, kui üle reageerin).

---
"Ja siis saabus aeg, mil laulusõnu lihtsustati veelgi. Selleks, et kõik maailma rahvad saaksid sõnadest aru ja oskaksid hoogsalt kaasa laulda, kasutati uutes lööklauludes vaid onomatopoeetilisi hüüatusi. Nõnda sai laulu emotsioon kohe kõigile selgeks."

(katkend td uuest düstoopillisest romaanist)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 10 Feb 2019 18:13

td wrote:
neto wrote:Soomes kogus puunokusid ja anaaltappe valmistav naisettevõtja start-up 200 000€, kusjuures suur osa tuli riigilt. :o

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005994151.html

see on seepärast, et luua (järjekordne) pretsedent näitamaks, et
+ naised on sama tublid kui mehed (loovad firma ja arendavad toodet)
+ naistel on pauerit (mis iganes see ka pole, kuid soovitavalt ikka nii, et meeste seksuaalsusele "ära teha" ja koht kätte näidata, "naised ei vaja mehi")

Ehk siis ülalviidatud siblimine sobib väga hästi praeguse promotava narratiiviga.


Lisaks sobiks see väga hästi puidu "väärindamise" narratiiviga. :lol:
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 10 Feb 2019 20:05

Eestis räägitakse pidevalt puidu väärindamisest, ökofibraatoreid tootma :lol: :lol: Samas see peaks olema "hardwood" et pinnud välja ei tuleks :twisted:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 10 Feb 2019 20:32

On teadusuudis, aga ilma kuupäevata.

Vaatasin video üle -- kuidas tavalise aknaklaasi moodi aknaklaas kogub päikeseenergiat ja muudab selle öko-elektriks.

https://www.arch2o.com/transparent-sola ... c4X9j7zBIA
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 10 Feb 2019 20:35

h wrote:On teadusuudis, aga ilma kuupäevata.

Vaatasin video üle -- kuidas tavalise aknaklaasi moodi aknaklaas kogub päikeseenergiat ja muudab selle öko-elektriks.

https://www.arch2o.com/transparent-sola ... ollectors/


See oleks väga vinge (hetkel efektiivsus nõrk), päris mõnda aega tagasi arendati seda.
Aga selle toote hind kahjuks oli ulme, isegi vahetaksin oma lõunapoolsed aknad siis ära, mis vägagi suure pinnaga.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Feb 2019 20:59

spl wrote:Eestis räägitakse pidevalt puidu väärindamisest, ökofibraatoreid tootma :lol: :lol: Samas see peaks olema "hardwood" et pinnud välja ei tuleks :twisted:

Karjala kask.

Proovisin kuugeltõlkida seda teksti. Tulemus oli, et see firma toodab teekatte ( :roll: ) ja ankrunööri.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Feb 2019 21:05

spl wrote:
h wrote:On teadusuudis, aga ilma kuupäevata.

Vaatasin video üle -- kuidas tavalise aknaklaasi moodi aknaklaas kogub päikeseenergiat ja muudab selle öko-elektriks.

https://www.arch2o.com/transparent-sola ... ollectors/


See oleks väga vinge (hetkel efektiivsus nõrk), päris mõnda aega tagasi arendati seda.
Aga selle toote hind kahjuks oli ulme, isegi vahetaksin oma lõunapoolsed aknad siis ära, mis vägagi suure pinnaga.


Ideel oleks jumet siis, kui klaasipinnad on suured (s.t. hind peab alla tulema). Väiksemate akende korral on odavam katta seinad ja katus "tavalise" päikesepaneeliga.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Feb 2019 21:29

td wrote:Proovisin kuugeltõlkida seda teksti. Tulemus oli, et see firma toodab teekatte ( :roll: ) ja ankrunööri.

wikipedia teab rääkida
https://en.wikipedia.org/wiki/Butt_plug

üldiselt, igasugu asjade taguotsa toppimisega peaks olema ettevaatlik, sest võib seista ees piinlik teekond arsti juurde, kui sulgurlihas krampi kisub ja eset enam kätte ei saa.
teine hoiatus käib kõvastamisvahendite liig agara kasutamise kohta, kuigi wikipedia artikkel räägib muudest põhjustest. (Ravi on paisunud ihuliikme nõeltega torkimine, et liigne veri välja lasta.)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 10 Feb 2019 23:23

Vägev, meil ikka mitmekülgne foorum, elektriautodest, kinnisvarast, puust ....ni.

Üks põhjus, miks elektriautode masslevik poleks hea, on elektrihind. Meil läinud see, koos võrgutasudega juba taevasse + kallineb veelgi. Siis tekiks olukord, kus ka ööelekter võrdsustuks päevasega, sest suurem laadimine oleks öösel. Teine asi on see, et ntx maapiirkondades ei pruugi elektrivõrgud vastu pidadagi, laadimisvoolud ikka päris suured. Kiirelaadimisest ei hakka rääkimagi, seda ei saa küll keegi eriti kodus lubada.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 10 Feb 2019 23:32

td wrote:Meil Eestis bideekultuur vist täielikult puudub? Rootsis on (nähtud kinnisvarakuulutuste alusel) pea igas eramajas bidee ja Lõuna-Euroopast siinkohal ei räägigi. Meil tuli Rootsis ka koos vannitoaga kaasa selline asjandus. Ma kohe hakkasin internetist uurima, et kuidas seda kasutatakse, YT-s on päris mitu näitlikku videot (ilma alastuseta, loomulikult). Täna Tartus poes käies torkas silma üks allahinnatud bideekraan, mis oli valamukraani nime all - no valamule küll sellist kraani paigaldada ei saa ..... Ja oligi nii, et kogu poe peale oli vaid kaks sellist kraani: üks allahinnatud ja teine kalli kraanifirma näidisena (tellitav). Me ise siiski selle kasutamiseni pole jõudnud, seisab seal üsna kasutult ja võtab ruumi (ja kogub tolmu.

Selles, et bidee pole meil ja üldse enamuses idaeuroopas on "süüdi" vene naised. Õigemini nende kaasad ja muud meessugulased-lähedased. Purjus vene mees ei erista ka parima tahtmise juures bideed WC potist. :lol: Ning iga vene naine teab seda ja ei hoia oma teadmist ka vaka all... ;) Seetõttu tean ka mina ja ei tee katsedki sellist vidinat neile maha müüa... OK mõnele kuidagi mainin, et selline leiutis on olemas aga alati tuleb üks ja sama tagasiside. :HEAD
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Feb 2019 23:57

projekteerija wrote: Purjus vene mees ei erista ka parima tahtmise juures bideed WC potist.

Ahhaa. Siis tuleks Ida-Euroopa jaoks teha eriline disain, mis meenutab hoopis sadulat (potist kitsam ja kõrgem, istud kaksiratsi peal).
Teine küsimus, mis mul on tekkinud: miks mehed ei taha enda elamusse pissuaari? See ju lihtsustaks nii asajatoimetamist kui ka koristamist. Ma arvan, et üsna hea idee oleks müüa ka sellist seadeldist, mis käib tavalise WC-poti peale ja oleks loputusveega. Vajadusel tõstad poti peale ja poti pealt maha (lahendada tuleks muidugi tilkumise probleem, aga see ei ole ülejõukäiv - näiteks tühjendusega seade - nii nagu matkapott. Või veelgi parem: pissuaar, mis on põranda peal või seina küljes WC poti läheduses, millel on aga sarnane lahus sees kui matkapottidel (reservuaari tuleb aeg-ajalt (korra nädalas) tühjendada valades sisu WC-potti. Nendesse WC-desse, kus ei ole võimalik uusi torusid vedada. Ma arvan, et selle ideega saaks rikkaks. (Nõuka aja peldikud on muidugi nii väikesed, et sinna ei mahu "lisa-anumaid", kuid seadeldis ei pruugi ju olla WC-s, võib olla ilusti suletava kaanega ja hoopis garaažis/töötoas, kus on mehe tavapärane koht.)

Otsisin märksõna "portable pissoir" ja leidsin hoopis sellise kaasaskantava noku naistele (kujutan ette, kuidas see hakkab haisema, kui seda kohe loputada ei saa):
kaasaskantav noku.jpg
kaasaskantav noku.jpg (75.11 KiB) Viewed 10939 times

Meeste urinaal oli midagi sellist, aga ma arvan, et siit saaks disainida hulga paremaks. (konksudega töötoa seinale kinnitatav mudel koos loputuslahusega ja reservuaariga, tühjendamine lohvi abil WC-potti korra päevas vms.) Eesti Nokia! :twisted: :lol: :idea:
portaabel.png
portaabel.png (39.11 KiB) Viewed 10939 times
Last edited by td on 11 Feb 2019 00:30, edited 3 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 114 guests