Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby muzungu » 18 Oct 2010 22:05

Jõehobu wrote:Mu tööandja teatas täna, et tahab minuga töölepingu lõpetada ja väidab, et on katseaeg, millal võib lepingu üles öelda kahenädalase etteteatamisega. Tööleping on mul sõlmitud sõlmitud aastaks (kaks kuud olen kõigest töötada saanud) ja katseajast pole seal kirjas silpigi, tööleping sõlmitigi aastaks. Kas tegu on tööandjapoolse vägivallaga?


Leidsin sotsiaalministeeriumi lehelt altoodud info. Ehk on abiks.

http://www.sm.ee/tegevus/too-ja-toimetu ... imine.html

Mida peab teadma katseajast ?

* Igas töösuhtes rakendub 4-kuuline katseaeg.
* Töötaja ja tööandja võivad kokku leppida 4-kuulise katseaja lühendamises või ärajätmises. Kokkulepe tuleb sõlmida kirjalikult. Selle puudumisel rakendub 4-kuuline katseaeg.
* Kuni 8 kuuks sõlmitud tähtajalise töölepingu korral ei või katseaeg olla pikem kui pool lepingu kestusest. Näiteks 6-kuulise töölepingu korral ei või katseaeg olla üle 3 kuu.
* Katseaja jooksul tööandja hindab, kas töötaja tervis, teadmised, oskused, võimed ja isikuomadused sobivad kokkulepitud töö tegemiseks.
* Töölepingu võib katseajal üles öelda 15-kalendripäevase etteteatamistähtajaga. Tööandja peab ülesütlemist põhjendama.
muzungu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby haa » 18 Oct 2010 22:18

Saksamaa parandab immigrantide integreerimist:
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Saksassa+uusia+toimia+maahanmuuttajien+kotouttamiseksi/1135260988848
Muu hulgas kavatsetakse hakata arvestama mujal väljaantud diplomeid. Artikli järgi on sellise diplomi omanikke Saksamaal 300 tuhat. Nii et kõik immigrandid ei ole ka harimatud.

Selles, et kõik laisad ei ole, võib veenduda igaüks, kes Saksas käib. Nii kiiresti kui türklased end restoranides liigutavad, ei saaks (ja ega ei peaks ka) ühtegi eestlast tööd tegema panna
haa
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby aff » 19 Oct 2010 00:35

haa wrote:
Jõehobu wrote:Hei-hei, kas meil mõni foorumlane juurat jagab?
Mu tööandja teatas täna, et tahab minuga töölepingu lõpetada ja väidab, et on katseaeg, millal võib lepingu üles öelda kahenädalase etteteatamisega. Tööleping on mul sõlmitud sõlmitud aastaks (kaks kuud olen kõigest töötada saanud) ja katseajast pole seal kirjas silpigi, tööleping sõlmitigi aastaks. Kas tegu on tööandjapoolse vägivallaga?
Tänan ette kõiki, kes oskavad nõu anda.
ABI VAJA!
P.S. Kas töövaidluskomisjonist oleks abi?

Katseaeg kestab 4 kuud, ka siis kui seda lepingus märgitud pole. Ja tõesti võivad mõlemad pooled lepingu sel ajal üles ütelda 15 kalendripäevase etteteatamisega.
allikas: Töötu käsiraamat, 2010


hmm. huvitav. tuleb välja et ma ajasin pada siiski. Aga ma pole siiralt uue seadusega ennast kurssi viinud. Vanasti võis katseajal enam-vähem päevapealt minema kõndida / või lahti lasta. POle küll plaanis tööle minna, aga peaks vist ka läbi lugema, et mismoodi need töösuhted meil tänapäeval reguleeritud on.
aff
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby haa » 19 Oct 2010 03:21

Üks tabav kirjatükk:
http://memokraat.ee/2010/10/svenmikserile/ Sealt tsitaat:
Ma tahtsin seekord kirjutada sellest, kuidas järgmised valimised võidab savisaarlus, hoolimata sellest, et Edgar Savisaar ise tõenäoliselt võimule ei tule. Et isegi kui valimised võidab Reformierakond või IRL, teevad nad seda võtetega, mida näiteks 10 aastat tagasi oleks oodanud vaid Savisaarest. Ja nii võidabki savisaarlus.

Samas Savisaar/KE ise teeb tähelepanuväärseid pingutusi inimnäolisemaks muutumisel. Isake maandus isegi facebooki. Leebelt mõnitavaid kommentaare pole ka seal ära kustutatud. Mingis mõttes on ka siinsed keskerakonna postitused ju katse rahvaga otsesemat kontakti saada. Lõpuks pöördus ka Trubetsky juhtum ju KE-le soodsas suunas (vist "valgete" poolt üledoseeritud rünnaku tõttu?) Arvan, et sotside pööre vasakule, oli osaliselt tingitud just kartusest, et keskerakond hakkab suurendama oma toetust eestlaste hulgas.
haa
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 19 Oct 2010 08:14

Suur tänu vastajatele abi eest! 8-)
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 19 Oct 2010 12:34

Katseajaga jah lood kehvasti, sest vahepeal ntx oli firmades kombeks järjest uusi töötajaid võtta; 4 kuud katseaega ning siis öeldi nägemist ja uus odav tööjõud kohal.

------

to haa,

julgen veelgi ennustusi täpsustada, hetkel lähevad asjad täpselt nii nagu olen pakkunud. Probleemiks see, et moslemid vilistavad kohalikule kultuurile ja isegi keelele, miks peaks põlirahvus seda aktsepteerima ? Järgmiseks hakkas levima äärmuslik parempoolsus, mingit natsiajastut ei pea kartma, aga korralik madin sisserändajate vahel ning põlisrahvuse vahel tuleb....see vaid ajaküsimus ja vaja mingit sütikut (ala sisserännanu tapab saksa nooruki jne).
Sisserändajate endi teha on ka sallivus, aga paistab, et see pole just neil eriti suur probleem. Kas ma olen immigratsiooni vastane ? Vastus: EI, aga olen LOLLI immigratsiooni vastane (käsi ees - anna anna anna, selle asemel, et ise kõvasti tööd teha).

Sakslaste islamivaenulikkus tõstab pead
http://www.postimees.ee/?id=328634

Nüüd on aga toimunud märgatav muutus. Järjest enam inimesi tunnistab, et moslemist immigrantide rohkus häirib neid tõsiselt, kuigi vaid kuu aja eest oli täpselt sedasama kõva häälega välja öelnud Sarrazin avalikkuse peksukotiks.

...

Saksa uuringufirma Infratest-dimap värskete küsitlustulemuste kohaselt arvab 37 protsenti sakslastest, et elu oleks parem, kui moslemeid üldse Saksamaal poleks. 35 protsenti muretseb selle pärast, et islam võib liiga laialt levida.

------

Sellise lause peale oskan vaid kosta: "valimistel näeme raisk !"

Riigikogulane Antropov: "Iga inimene peab saama puhata!"
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=399014

blaaablaaa blaaaa....väike loll valija, küll talle blaaaa blaaa sobib see kaunis jutt

Riigikogu töö ei seisne abstraktses riigikogus kohalistumises," teatab Sepp. "Vaid hoopis pidevas, sageli ka ühiskondlikus töös, mis aitab tuua päriselus eksisteerivad probleemid riigikokku ning riigikogus aruteluks olevad küsimused või langetatud otsused viia praktikasse. Ja olgu korratud üle triviaalne tõetera – tõe parim kriteerium on praktika. Selles mõttes on Eesti jaoks kõige efektiivsemad sellised saadikud, kel on reaalselt igapäevane side nende valdkondadega, millega nad riigikogus tegelevad."
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 19 Oct 2010 14:30

Kreekal vaja lisakärpeid – defitsiit suurem
http://www.ap3.ee/?PublicationId=3f13c017-a786-416b-9ed7-e293e0ff4016

Küll neid uudiseid tuleb veelgi, mina nüüd küll kindel pole, et 5-10 aasta jooksul eurotsoon ei lagune (isegi EU).

KA seoses EU'ga ikka vaevab mind küsimus, millele kusagilt vastust ei paista ... 2013 lõppeb meie nö üleminekuaeg EU's st me enam pole beebid peame ise hakkama saama. EU'st hakkab kordades vähem raha tulema, jutt puudutab ka infrat, et me pole siiani suutnud mitte midagi ise ehitada, kas siis nagu Eestis majanduslik kiviaeg algamas. Oleme selle EU rahaga niivõrd seotud, et ilma selleta täiesti õhupuuduses.

--------------

Varsti aega leian, siis saadan need spämmer kasutajad jälle prügikasti ja tervitan keelunimistuga, aga krt reaalne maailma, mida teha inimcapthade vastu....

Odav tööjõud aitab küberkaakidel CAPTCHA koode lahendada
http://www.minut.ee/article.pl?sid=10/10/18/200228&mode=nested
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 19 Oct 2010 18:01

Orjarahvas....

Sotsioloog: eestlaste alalhoidlikkust põhjustab ajalooline taak
http://www.postimees.ee/?id=328858

Sotsioloog Andrus Saare hinnangul ei kipu eestlased streikima, kuna pikka aega erinevate võimude poolt okupeeritud riigis elamine on inimestes kujundanud alistuva ja ennast säästva hoiaku.

Samas riigist lahkujad protesteerivad vaikivalt, aga siiski ...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 Oct 2010 18:04

Käisin täna autoülevaatusel. Hoolikalt kontrolliti liigendeid, turvavöösid, tulesid, pidurivoolikuid, heitgaase; pidureid kontrolliti vaid sõidu peal ja käsipidurit kohalt startides (selle kohta, et kontrollitud sõidu peal, tehti protokolli vastav märge, naaberauto käis küll piduristendil), tulekustutit ega apteeki ei nõutud, ohukolmnurk pidi olema.
Tulekustuti sõiduautol on täiesti mõttetu - eriti, et seda üle kontrollida 50 krooni eest igal aastal. Ma arvan, et kulutused igaaastasele kontrollile on suuremad kui tulest tingitud kahjud (täna küll oli just uudis ühe BMW süttimise kohta). Tulekustuti võiks olla soovituslik.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 19 Oct 2010 18:53

to td, see auto standardne tulekustuti on täiesti mõttetu. Heal juhul süttinud juhtme või suitsu ära kustutatada. Mul pagassis on 6 kg pulber, sellega juba natuke midagi kustutab. Ärge jumala eest sellist jurakat salongi kuhugi pange, isegi tagaistme juurde mitte, sest järsk pidurdus ja see võib nagu torpeedo tulla.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 19 Oct 2010 20:44

vaadake kuidas lammutati EKA (kunstiakadeemia) vana maja:
http://ekamaja.artun.ee/
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Oct 2010 07:50

Kaasfoorumlased, mida eelmise postitusega teen (hetkeks on see postitus kadunud) ? See täiesti sisutühi nagu kesknädal pidevalt olnud, kus alati nähakse kuradeid.


to kasutaja keskerakond, see tõesti võib tsensuuri meenutada, aga lihtsalt kesknädal on kõike muud, kui "neutraalne" meedia, see on K-indla partei meedia, selletõttu pean selle postituse eemaldama.

------------

Statistikaamet: ehitushinnad hakkavad vaikselt tõusma
http://www.epl.ee/artikkel/585681

Üldehitus on ka kallimaks muutunud, sest elektrihind mõjutamas tootmist.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby mr_Nemo » 20 Oct 2010 07:51

spl wrote:Kaasfoorumlased, mida eelmise postitusega teen ? See täiesti sisutühi nagu kesknädal pidevalt olnud, kus alati nähakse kuradeid


Patriits Nemo pöörab pöidla allapoole.
mr_Nemo
 
Posts: 496
Joined: 27 Jan 2010 15:39

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Oct 2010 08:05

to haa,

ma ikka ei jäta ka jonni, sest tahan ikka teada nö multikultuursuse kasust. Saksamaal on asi juba failure, moslemid ei aktsepteeri Saksamaa traditsioone ja isegi keelt mitte. Kui ntx meie eurooplased hakkaksime võidu islamimaadesse rändama, miks ma ei usu, et me võiksime seal vabalt enda kultuurruumis elada. Vajadusel ka kirikuid püstitada. Kohe mitte ei usu !! Rumal eurooplane ei oska ennast kehtestada, pole enam mune, need devalveerunud.

Hollandi asüülikeskustes ründavad moslemid kristlasi
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/hollandi-asuulikeskustes-rundavad-moslemid-kristlasi.d?id=34064675

--

Ka räägitakse puuduvast tööjõust ... vot müstiline see, et Saksamaal ka väga suur töötus, miks neid inimesi ümber ei õpetata. Üks tegelane ütles väga hästi, et majandust ei päästa Kebabi putkade avamisega vaid vaja tarku insenere (arvatavasti viidati türklastele, keda Saksamaal meeletult)
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Oct 2010 08:18

Hmm...põnev

Oravate eelnõu nõuab gaasivõrgu müüki
http://www.e24.ee/?id=329067

Eelmisel esmaspäeval pakkus Reformierakond koalitsiooninõukogus välja gaasivõrgu lahutamise eelnõu. E24 andmeil peaks Eesti Gaas eelnõu järgi oma põhivõrgu müüma 1. jaanuariks 2013. Kui firma seda selle aja jooksul ei tee, on riigil õigus trahvida firmat poole miljoni krooniga ja algatada gaasipõhivõrgu sundvõõrandamine kahe aasta jooksul.

Mind huvitav just, miks ta peaks Eleringile minema, mis seos on Eleringil gaasiga. Krt sellised mängud ei meeldi, kusjuures selle gaasivõrgu lahutamine ei too odavamat gaasi hinda, pigem asjad muutuvad veel kallimaks. Tuletame meelde kui tihti Elering ka võrgutasude tõusu taotleb.

Ka see on huvitav lause...ma polnud matemaatikas parim, aga kuidas see ntx tarbijale soodsam oleks ?

Eleringi juht Taavi Veskimägi märkis, et praegu saab sõlmida veeldatud maagaasi Eestisse toomise tehinguid hinnatasemega 1200 dollarit 1000 kuupmeetri eest, samas kui torujuhet pidi tuleb Vene gaas hinnaga 340 dollarit 1000 kuupmeetri eest.

------

Tahes tahtmata tekib küsimus, et miks siis Tallinna Soojuse võrk pole eraldatud, antud juhul oleks konkurentidel ka võimalusi või miks pole Tallinna Vee torustik veefirmast eraldi.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Keskerakond » 20 Oct 2010 09:23

spl wrote:Kaasfoorumlased, mida eelmise postitusega teen (hetkeks on see postitus kadunud) ? See täiesti sisutühi nagu kesknädal pidevalt olnud, kus alati nähakse kuradeid.


to kasutaja keskerakond, see tõesti võib tsensuuri meenutada, aga lihtsalt kesknädal on kõike muud, kui "neutraalne" meedia, see on K-indla partei meedia, selletõttu pean selle postituse eemaldama.

------------

Statistikaamet: ehitushinnad hakkavad vaikselt tõusma
http://www.epl.ee/artikkel/585681

Üldehitus on ka kallimaks muutunud, sest elektrihind mõjutamas tootmist.


Arusaadav, sest see Info tuleb:
- Kesknädalast, kui oleks mõnest teisest ajakirjast tulnud N: EPL, siis arvatavasti ei oleks see nii "sisutühi" ja oleks OK.
- postitaja on Keskerakond, kui oleks mõni teine kasutajanimi N: Reformierakond või muu nimi, siis oleks samuti OK.
- see info ei mahu sinu maailmapilti, teistmoodi vaated tuleb julmalt maha suruda ja tsenseerida, teistmoodi lähenemist ei tohi olla.

Kas ma olen kunagi väitnud, et Kesknädal on neutraalne meedia, ma nimetasin seda alternatiivseks meediaks, mis tasakaalustab ühes suunas kaldu "Eestis on kõik hästi, afganistaani sõda on hea, tööpuudus on hea, väljränne on hea jne." meediasõnumit.

Kas seal oli mõni artikkel, mille sõnum sind eriliselt ärritas ?
Keskerakond
 
Posts: 186
Joined: 27 May 2010 10:58

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Keskerakond » 20 Oct 2010 09:26

kommentaar on siit teemast kustutatud foorumi moderaator td poolt.
Postitust saab lugeda siit: viewtopic.php?f=6&t=408&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Keskerakond
 
Posts: 186
Joined: 27 May 2010 10:58

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Oct 2010 09:31

Selles mõttes proovi foorumiga üheks saada, sest teised foorumlased juba suht pahaseks saanud. Üheks saamime ei tähenda, et pead noogutama meie maailmapildi järgi, aga lihtsalt ürita kesknädala maailmapildist eemale saada, sest seal samapalju tõde, kui mustlase müügijutus.

Muideks see EE teema, vot asi selles, hetkel ei klapi asjad. Juhul, kui see oli kokkumäng, siis seda tehti liiga vara ! See mäng oleks pidanud siis olema kusagil jaan/veebr kuus. Ma tean, kuidas asjad käivad ja reitingu mõjutamised jne. Antud käik ei tõstnud Reformi mainet isegi 1% võrra.

Elektrihind tõuseb niikuinii, pole vahet kes oleks võimul. EE hea lüpsilehm
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby mr_Nemo » 20 Oct 2010 09:33

spl wrote:Ka see on huvitav lause...ma polnud matemaatikas parim, aga kuidas see ntx tarbijale soodsam oleks ?

Eleringi juht Taavi Veskimägi märkis, et praegu saab sõlmida veeldatud maagaasi Eestisse toomise tehinguid hinnatasemega 1200 dollarit 1000 kuupmeetri eest, samas kui torujuhet pidi tuleb Vene gaas hinnaga 340 dollarit 1000 kuupmeetri eest.


Arvan et silmas peeti seda et 1200 dollarit maksab 1000 kuupmeetrit veeldatud gaasi.
Kahjuks ei olnud keegi vaevunud seda selgelt välja ütlema.

Veel vähem vaevuti lahti seletama, mitu kuupmeetrit gaasi saab ühest vedelgaasi kuupmeetrist, kui palju maksab vedelgaasi transport ning kui palju vedelgaasi aurustamine ise energiat ja raha nõuab.

Ühesõnaga, kui palju vedelgaasi kuupmeeter siis tarbijale odavam tuleb või kas üldse tuleb.

Kui juba Elering mängus on, siis kahtlustan et tegemist on rämeda reformierakonna ja nende semude äriplaaniga, mille abil üritatakse rahvas juba ammusest ajast maa sees vedelevate torude eest obrokit maksma panna ja mitte vähe.

Arvestades Eesti riigi juriidilist mannetust siis kahtlustan ka seda, et Gazprom lajatab sellise tõmblemise peale tõsiselt karmi kahjutasu nõudega, mida kõrvad lontis maksab... jällegi rahvas.
mr_Nemo
 
Posts: 496
Joined: 27 Jan 2010 15:39

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Oct 2010 09:35

to mr_nemo,

mulle see teema ka ei meeldi, eriti on näha seda sära Eleringi ja Veskimäe silmades, see juba näitab, et miskit mäda.

Hetkel on juba elektriarvel mõnusad võrgutasud. Tean, et gaasitarbijatel on ka vist võrgutasu, aga see pole just eriti suur. Antud juhul teeks võrgutasud hiigelhüppe. Kõige toredam, et nö veeldatud gaasi jaoks vaja võimsaid terminale, mida meil reaalselt pole, kusjuures tasuvusega on lood väga kahtlased.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jollyroger » 20 Oct 2010 09:45

spl wrote:to haa,

ma ikka ei jäta ka jonni, sest tahan ikka teada nö multikultuursuse kasust. Saksamaal on asi juba failure, moslemid ei aktsepteeri Saksamaa traditsioone ja isegi keelt mitte. Kui ntx meie eurooplased hakkaksime võidu islamimaadesse rändama, miks ma ei usu, et me võiksime seal vabalt enda kultuurruumis elada. Vajadusel ka kirikuid püstitada. Kohe mitte ei usu !! Rumal eurooplane ei oska ennast kehtestada, pole enam mune, need devalveerunud.


Vastan Haa eest(eks ta võibolla vastab ise ka oma nägemuse) - et mingil hetkel tekkis arenend lääneriikides seis, kus kohalikud "valged" inimesed ei tahtnud/viitsinud/pidanud piisavalt prestiizhikakas mustemaid ja ebameeldivamaid töid teha. Ja siis leiti lahendus selles, et kutsuti/võimaldati immigreeruda/imporditi inimesi riikidest kus elu oli natuke sitem või suisa nälgimine (kas te olete näinud, kuidas kõhnad lapsed koos sama kõhnade eeslite-kitsedega süüa otsides prügihunnikus tuhnivad? mina olen). Saksamaa puhul oli selleks riigiks Türgi, Prantsusmaa puhul vist peamiselt Alzheeria ja Maroko. USA-Kanada? puhul siis Mehhiko.

Nüüd need inimesed kes sinna esimese lainena tulid, olid siiralt rõõmsad, tegid vist ka täitsa okeilt tööd ja üritasid uues ühiskonnas nii hästi-halvasti hakkama saada kui võimalik, ilma oma rahvuslikke/usulisi kombeid maha jätmata, aga samas nad ei üritanud nende kommetega peale ka pressida.... Nüüd mingi aja jooksul said need tegelased kodakondsuse, said lapsi (kes said juba kodakondsuse automaatselt kui kodanike lapsed jne.) Samas oli kindlasti sisse imbunud (või imbus juurde mingit kahtlast kontingenti - misjonäre, kurjategijaid, lihtsalt suli moodi tegelasi jne.) Alguses ei andnud need tegelased eriti tooni, sest nendega ei tahetud ennast seostada (kõigil oli meeles kuidas vanal "emamaal" oli elu palju sitem, kardeti väljasaatmist jne.) Aga nüüd, kui uus põlvkond ühelt poolt väljasaatmist ei pelga (Noh, kuhu neid peaks välja saatma, nad on ju igatepidi juriidiliselt oma uue riigi kodanikud, seal sündinud ja kasvanud, "valgetest" eristab neid ainult nahavärv ja kodus räägitud keel - "valge" võib ka oma lapse kuuldes ainult suaheeli keelt rääkida ja keegi ei saa tea keelata....); ja teiselt poolt on ära unustanud, et on kohti, kus elu on märgatavalt sitem; - saavad need tüübid, kes tahavad oma usku levitada või on lihtsalt sulid, märksa rohkem kõlapinda....

Mis teha annaks? Kui praegust "pehmet" joont jätkata, siis ei annakski.... ja kui joon "mittepehmeks" ajada, siis on suur oht, et mingi eelmisel sajandi alguse poole ja keskel tegutsenud vuntside moodi tüüp selle joone ära hijackiks... ja seda ka nagu ei tahaks....

Mina näen kahte muutust või "joont" mida tuleks "ajada"....
1) Religioon vs. sekularism - see et moslemitel keelatakse näomaske kanda, on minu meelest hea algatus. Aga see peaks olema sümboolselt-nähtavalt-demonstratiivselt kõigi jaoks võrdne - ära peaks keelama ka ristide kandmise kaelas, sikhide turbanid, oranzhid riided ja trummiga tänaval ringituterdamise krishnaiidide poolt jne. Rõhk on sõnal VÕRDSUS - keegi ei peaks tundma et teda diskrimineeritakse ROHKEM kui mingit TEIST religiooni. Peaks andma mingi üleminekuaja koos riigi poolt sponsoreeritud võimalusega riigist lahkuda (üheotsapilet soovitud maailma punkti koos allkirjaga kodakondsusest loobumise kohta).
Ja see käiks ka "valgete" "kristlaste" kohta. Ma olen kuulnud, et näiteks nigeeria ja botswana on sllised hästi kristlikud riigid, kus keegi ei keelaks neil risti kaelas kanda. Ja valgeid võetakse aafrikas hea meelega tööle ka...
2) töötegija vs. laiskur. AbiRAHA jagamine tuleks lõpetada. Neile kes on kodanikust töötud, tuleks võimaldada toit(toidutalongid), secondhänd riided (neid produtseerib arenenud maailm rohkem kui vaja) ja mingi VÄGA basic elamine ((ühika)tuba kuhu mahub narikoht ja väike kapp per nägu). Ma pole kindel, kas sellised luksusasjad nagu auto peaks kulude katteks võõrandama või mitte, aga ma kaldun arvama, et seda on praktilistel põhjustel suhteliselt raske teha...
Ja tungivalt soovitav võimalus mingi minimaalse raha eest (kust siis toidutalongide hind maha läheks, aga natuke järgi ka jääks) tööd ka teha... tänavaid puhastada, tee äärest prügi korjata vms.
TÖÖTUD mittekodanikud kes tulevad ABI küsima (rikas turist kes viisat tahab pikendada on ok... ) või muidu ka mingil suuremal määral seadust rikuvad tuleks kiires korras saata nende asukohamaale. Kehtib ka "valgete" hipide kohta. Hispaanias hääletades kohtasin ma kohalike tüüpide... noh... suhteliselt negatiivset suhtumist.... paistis, et kõigil on siiber tüüpisest, kes (ida-)euroopast tulevad ideega et lähme hispaaniasse vargile ja kerjama ja squattima. Ja sõidame rongis jänest - kui öelda, et raha pole siis visatakse välja ja midagi mud ei tehta. Ja eestis olen ma juttu ajanud ka tüüpidega, kes täpselt nii plaanivadki.

Kuigi hääletamine ja tänavamuusikuna elamine-olemine on ka mingis mõttes "kerjamine" siis ma leian et seal on vahe sees - hääletamise-tänavamuusika puhul on inimesel vaba valik kas küüti pakkuda või raha kohvrisse visata; või mitte... agressiivselt kerjamise, jänest sõitmise, squattimise(mõnel juhul) puhul on tegu rohkem surve avaldamise või suisa illegaalse tegevusega...

DISCLAIMER: Hääletanud olen riikides kus see on keeatud, väljas olen maganud kohtades kus see on keelatud.
Kerjanud, (teadlikult, ideega öelda et näe, raha pole, visake välja) jänest sõitnud, squattinud, tänavamuusik olnud ei ole.
Üle aia õuna, visrsikut, ploomi, tomatit varastanud olen :oops:


Loomulikult ei toimu selliseid muutusi poliitilistel põhjustel mitte kunagi.....
Jollyroger
 
Posts: 93
Joined: 06 Sep 2010 10:48

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Oct 2010 10:09

mis siis aab, kui kõik hakkavad salaja tänaval tulistama neid, kes ei meeldi? :o
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=34065923
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 20 Oct 2010 10:49

Tänases Päevalehes Martin Ehala lugu
http://www.epl.ee/artikkel/585653

Seostab poiste kehvemat edasijõudmist koolis nende keelelise arengu ja infotöötlemise võime aeglasema edenemisega kasvueas.
Poisse tuleks teistmoodi õpetada, eriti keelelise eneseväljenduse osas.
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby haa » 20 Oct 2010 11:07

Aitäh abi eest, Jollyroger! Ise ei ole nii kaugele oma mõtetega jõudnud :)
Mul on kolm põhilist põhjust, miks ma ei talu (hmm... talu-tolereeri...) selliseid "mitu prantslast seal on" arvamusi.
1. Uued vuntsid on juba kohal ja just sellise retoorikaga proovivad nad populaarsust võita. Majanduskriis annab selleks ka head võimalused. Kõige hulem, et populaarsuse nimel hakkasid samalaadset juttu ajama ka peavoolu poliitikud (nt. Berlusconi, Sarkozy). Nad teavad, et see ei tee olukorda paremaks, kuid hääled on tähtsamad.
2. Mulle ei meeldi praegune Eesti. Võimalik, et loen liiga palju Delfi kommentaare, aga see pilt on masendav. Minu jaoks kujunenud koondkommentaar on sealt - Ma ei ole rassist / homofoob, aga kui mõni pede / multikult veel suu lahti teeb, siis laks tuleb.
Minu jaoks ei ole siin valikut, ma ei saa sellise jutu peale neutraalseks jääda. Seega, eks ma olen siis multikult.
3. Nõrgemaid tuleb kaitsta. Ja loomulikult on immigrandid Euroopas "nõrgemad". Majanduslikult, hariduse poolest ja positsioonilt ühiskonnas.
haa
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Keskerakond » 20 Oct 2010 11:16

td: postitus viidud teema "Keskerakonna spämm" alla
Keskerakond
 
Posts: 186
Joined: 27 May 2010 10:58

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jollyroger » 20 Oct 2010 11:24

Keskerakond wrote:Seda ma tean juba ammu, et Keskerakonna suhtes on inimestel väga palju eelarvamusi ja negatiivseid hoiakuid. Sellepärast olengi sellise kasutajanimega, kuna püüda näidata, et Keskerakond ei ole nii halb nagu laimajad kooris laualavad....


Noh, tead, kuidas sulle nüüd seda öeldagi... :roll: ...ega sul see näitamine tegelikult eriti hästi välja ei tule....
Jollyroger
 
Posts: 93
Joined: 06 Sep 2010 10:48

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 20 Oct 2010 11:33

Jõehobu wrote:Tänases Päevalehes Martin Ehala lugu
http://www.epl.ee/artikkel/585653

Seostab poiste kehvemat edasijõudmist koolis nende keelelise arengu ja infotöötlemise võime aeglasema edenemisega kasvueas.
Poisse tuleks teistmoodi õpetada, eriti keelelise eneseväljenduse osas.


Muide, see on tõesti probleem -- haritud säravatele naistele ei jätku Eestis võrdväärseid mehi.
Hea, et asi on nüüd presidendi tasandil artikuleeritud.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby mr_Nemo » 20 Oct 2010 11:37

Jõehobu wrote:Tänases Päevalehes Martin Ehala lugu
http://www.epl.ee/artikkel/585653
Seostab poiste kehvemat edasijõudmist koolis nende keelelise arengu ja infotöötlemise võime aeglasema edenemisega kasvueas.
Poisse tuleks teistmoodi õpetada, eriti keelelise eneseväljenduse osas.


Üldiselt on tõstatatud küsimus õige, ainult et kitsukese mätta otsast nähtuna.

Poisse tulebki teistmoodi kasvatada, kusjuures keeleline eneseväljendus on üks osa sellest, kusjuures mitte kõige tähtsam, nagu vaprale eesti keele professorile kangastub.

Mingil määral haakub see ka teemaga:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=34057899

Seal on paar huvitavat nüanssi:
1. Poiste suhteline eelistamine on tegelikult õigustatud, kuna suure tõenäosusega nende tulemused paranevad tulevikus suhteliselt rohkem kui tüdrukutel.
2. Kui võrdõiguslased võitlevad tulihingeliselt võrsete sookvootide kasutamise eest, miks nad koolide juhtumi puhul ei juubelda, vaid valgustavad seda pigem negatiivses võtmes?
mr_Nemo
 
Posts: 496
Joined: 27 Jan 2010 15:39


PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 123 guests

cron