Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Jan 2010 18:55

Ivar wrote:Sihuke tore lugu. :o http://www.ap3.ee/Redirect.aspx?Id=CB11 ... newsletter
Otsapidi maakana olen ka nendega natuke kaupa teinud, väga asjalik ja abivalmis seltskond olnd.
Polnud miskine "ratsa rikkaks" bizness aga tõsine põllumeha teeniv ja toetav ettevõtmine.


Selle kohta ütlen veelkord, kui kõigil läheb hästi, siis antakse vihmavari, kui paistab, et enam ei lähe nii hästi. Võetakse see vihmavari ja lüüakse .... ning tehakse lahti ja tõmmatakse. Viimasel ajal üldse omapärane rünnak põllumeeste vastu pankade poolt, ka valitsuse erikütuse hinna tõus.

Briti noored: kaer kasvab puu otsas, peekon tuleb lammastelt
http://publik.delfi.ee/news/kurioosum/article.php?id=28652921

Briti võite vabalt pankuri sõnaga asendada. Muideks olen täielikult selle pangandusmaksu poolt, miks üks kiht teenib meeletult kasumeid, tekitab totaalne kaose ja sisuliselt ainsana reaalselt ei vastuta millegi eest.

to Majandushuviline, mul ei tule laul meelde. Aga sisu oli midagi, et mingi neiu leti taga ...krt ei meenu. Ju poes parim koht komplimente teha...Naisterahvas valib riietust, lähed mööda, ole nüüd normaalne, see ei sobi sulle :twisted:
-----------------

Maailmapangalt tuli hoiatus, mida ma mitmeid kordi maininud. Hiina majandus on ülekuumenemas, firmad eelistavad euroopasse investeerida, esiteks hiina pole enam odav, samuti sealne võim pole just parim. Euroopas pikemas perspektiivis on ohutum firmat omada.
Uus kriis tuleb Hiinast...4 aasta pärast-


-----------------


:shock: :shock: :shock: jessus...vaatasin ilmateadet kuni -31, enam ei tee nalja, pean tõesti karterit soojendama leeklambiga.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Jan 2010 19:36

Uskumatult konkreetne avaldus poliitikult, kes tavaliselt räägib palju ja mitte milleski.

Ojuland: EL toetagu põllumajandust võrdselt või üldse mitte
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=28660729

:ugeek: mõni foorumlane võib mõelda, miks üks linnavurle nö niivõrd palju põllumajandust nagu toetab. Noorena olin palju nö vabatahtlik sulane, sain maatööd kõvasti tehtud ja ma tean, see oli päris karm. Õhtuti suutsin juba seistes magada... :lol:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Ivar » 21 Jan 2010 20:21

spl wrote: mõni foorumlane võib mõelda, miks üks linnavurle nö niivõrd palju põllumajandust nagu toetab.


Aga mis Sul üle jääb? See lõppeks ainus, mis päriselt süüa annab.
Ivar
 
Posts: 105
Joined: 07 Feb 2009 23:47

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Jan 2010 20:24

Ivar wrote:
spl wrote: mõni foorumlane võib mõelda, miks üks linnavurle nö niivõrd palju põllumajandust nagu toetab.


Aga mis Sul üle jääb? See lõppeks ainus, mis päriselt süüa annab.


:) mis murrak see olli. Tegelt aus olles, kasutades loogilist mõtlemist, siis 15 aasta pärast on linnade poed suht tühjad. Maal pole kunagi olnud probleemi, et süüa pole. Hops sahvrisse/keldrisse, praekartul olemas, kusagil tuli pekk ka, mida veel tahta.

Ma olen kunagi võrrelnud linnainimest pingviiniga, justkui lind, aga kui vaja lennata, siis ta seda ei suuda. Tõsiselt raskete aegade saabumisel on just linnad suures hädas, sest ka reaalne "tootmine" käib büroodes. Mida seal reaalselt toodetakse...vastus mitte midagi füüsiliselt katsutavat (õhk/magnetväli ja paberid).

Ka kui linnast kaoks elekter >24 tunniks, oh seda õnnetust ja paanikat.

Naisele lubasin, et mõned aastad veel ja vahetan klaviatuuri sõnnikuhargi vastu. Eks elame näeme :lol: Aga minu tuleviku kodu täiesti linnast väljas, õhk nii värske, et pean 2 päeva tavaliselt aklimatiseeruma.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 21 Jan 2010 21:09

Majandushuviline wrote:
h wrote:Ühele põhjamaa naisele tunduvad itaalia mehed esmapilgul täiesti vastupandamatud, sest nad räägivad sinuga, teevad komplimente sulle, imetlevad sind taevani. See paneb katuse sõitma igal naisel, kes tuleb kultuurist, kus valitsevad külmad inimsuhted, kus üldse ei räägita teineteisega, ei öelda naisele komplimente, ei lööda talle külge.

Mis näitab et lugu peeglikesest seina peal on pidevalt päevakorras. Kui silme ette manada keskmise eestlase igapäeva, siis kus võiksid siin sellised suhtlemised toimuda nii et olukord imelikuks ei kisuks? Oodates peatuses -15C juures trammi, poes vorsti ostes, kaubanduskeskuses kingaleti ees, töökohas nõupidamisel või sööklas?


12 Points.
Ruum ja selle omadused (inimsuhted ja staatus ruumis) on olulised.
Enamasti tundub, et meil on õnnestunud siin see elukeskond selliseks teha (eeldused kliima osas muidugi pole just head) , et see lausa invaliidistab inimsuhteid.

Ühistranspordiga seotuv on lausa masendav. Kui Londonis-Berliinis-Helsingis seisavad bussis-metroos kõrvuti miinimumpalka ja miljoneid teenivad. Siis meil paljud lausa häbenevad ühistransporti. Oled luuser. jne. Siis kõik põrnitsevad vaid enda nina ette ja vaikivad. Jne. jne. Ainult kalli plekiga (ja selle peal pori :lol: ) kaetuna oled rüütel uhkel hobusel. Aga siis oled sa enamasti üksi. Põhimõtteliselt oleme kogu aeg üksi. :shock: Komplimentide tegemiseks ja smalltalkiks on meil väga vähe võimalusi. Harjutada tuleb ka. Klubid on ka meil sellised jaburkeskonnad. Rääkida seal saab ainult stiilis keel kõrvas.... On see meie kompleks?
Siia sattunud itaallased algul ei saa aru. (Jätkavad oma vadinat kodus harjumuseks saanud hooga) Pärast ühte talve siin, on nad juba üsna meiesarnased. Kolm talve ja mahlad sedavõrd väljas, et on juba raske mõnda itaalaseks pidada.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 21 Jan 2010 21:41

spl wrote:
Töötukassa meenehanke võitja on Paaveli naise vend
http://www.ap3.ee/article/2010/01/21/Tootukassa_meenehanke_voitja_on_Meelis_Paaveli_naise_vend

Üldiselt, kui hakatakse kunagi neid magusaid koolituslepinguid üks hetk vaatama, küll sealt leitakse ka huvitavaid asju.Kuidas seda öelda, see lihtsalt eesti elu.


Üldiselt inetu lugu.
Aga see lõik on ka omamoodi ülbelt eestilik:
Hankes osalenud, ent mitte valituks osutunud Büroomaailma omanikfirma Infotark osanik Jüri Ross ütles, et need asjad äratavad temas pehmelt öeldes kahtlusi. Seda, et riigihankes läheb võit suhteliselt tundmatule firmale, on tema sõnul varemgi ette tulnud.http://www.arutelud.com/posting.php?mode=quote&f=3&p=13424&sid=45019cdd865579a5af6ad0d681c8e181#

See, et pastakahankel võiksid osaleda (võita) ainult tuntud firmad on omamoodi häbiväärne.
Toode ja hind peaksid määrama. Võitku või õpilasfirma. Meil unustatakse ära, et millegiga peavad ju uued firmad alustama. Riigihanked aga tehakse selliste tükkidena , et ainult suured saavadki osaleda. Siis ongi nii, et oluline ongi kõrvasosistamine õigele inimesele. :( Tallinnas 70% ehitusrahadest läheb ühte objekti ja suuresti ühte hankesse. Kui midagi üle jääb (Toimub reaalne vähempakkumine), siis saavad teised suured ehk ka paar tükikest. Mis aga saab sadadet keskmistest ja väikestest? Neil ei ole võimalik isegi hangetel osalemisrõõmu saada. Kuidas nemad kehvemad ajad üle elavad? Samas kümned kõrged ametnikud ja pressiesindajad peavad kalleid ettevõtluse arendamise teemalisi konverentse ning soovitavad/loodavad, et töötud asuksid ettevõtlusega tegelema. :evil:
allikas:Töötukassa miljonihankest poole sai asutuse juhi sõbra firma
http://www.delfi.ee/news/majandus/majan ... d=28645169
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Ivar » 21 Jan 2010 21:46

spl wrote:Maal pole kunagi olnud probleemi, et süüa pole. Hops sahvrisse/keldrisse, praekartul olemas, kusagil tuli pekk ka, mida veel tahta.


Oli aasta 1994. Erastati, ärastati, tehti igasugu vigureid. Meiereid pandi kinni ja pankrotti jne. Piimarahasid oodati ca. pool aastat, veerand maksti juustuga ja ülejäänu jäi saamata. :shock: Ega nälga polnud. Oli kartul, munad, piim, ise tehti võid, kõik rohelised ja punased asjad peenralt, kümme kilo juustu :D , küülikud sigisid nigut segased, kanapraadi ka aga raha polnd pennigi , poodi polnud asja.
Hirmsasti oleks tavalist kandilist Pärnu leiba tahtnud....

spl wrote:Mida seal reaalselt toodetakse...vastus mitte midagi füüsiliselt katsutavat (õhk/magnetväli ja paberid).


Kunagi kauges koolipõlves arvasin, et võiks ka ärimeheks... AgA Kapitali saamiseks tuleb esiti midagi müüa, esimese asjana südametunnistus. Tollest ei raatsinud loobuda (õieti nigu põlegi teist :lol: )
Nüüd, kas ma just rahul olen aga konkreetseid asju tahan teha ja teen. Linnabürood ja kontorid ja börsid on/olid täis hirmtähtsaid kõrgepalgalisi maailmanabasid, kes päevatööks uhkeid sõnakõlkse ja numbreid arvutis ühest lahtrist teise tõstavad. Nad küll väga produktiivsed võivad olla aga nende loodud majanduskasv kestab paraku ainult seni, kuniks Narva poisid rubilniku sees hoiavad..... On käive, on kasum aga kas maailm sai sellest kuidagi paremaks-rikkamaks-täiuslikumaks?
Sarnast "karjääri" enesele täna enam ei soovi. Parem teen hommikust õhtuni "kopp ees"traktoriga täiesti enese karjääri.

Üks mõttejupike veel..., kuulsin uudistes miskit kõlksu Eesti suurlinnadest.
Arvan, et kaunil kodumaal pole ainsatki suurlinna. Meil on (depressiivsed?) "väikelinnad" ja "pisilinnad".
Ivar
 
Posts: 105
Joined: 07 Feb 2009 23:47

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Jan 2010 22:28

Sarnast "karjääri" enesele täna enam ei soovi. Parem teen hommikust õhtuni "kopp ees"traktoriga täiesti enese karjääri.


:lol: :lol: :lol: mul kopp ees ilma traktorita.

Üldiselt mõtleme strateegiliselt; ntx kui mina saan oma "maamaja" valmis; kaob probleem kommunaalide arvetega, kolks koheselt kulud kukuvad 80%. Soojustusele läheb täisrõhk ehk tähendab, talvel ei vaja hiigelkütet. On ka väike põllumaa; toit seal ja ma viitsin tegeleda sellega.

Ehk kui ma isegi IT jään väga passiivselt tegutsema, siis ma pea peagi mingeid hiigelsummasid taga ajama ning infrakti äärele töötama. Saan rahulikult tegutseda, ka närvipinge alaneb. Üks oht on, muutun riigile EBAEFEKTIIVSEKS maksumaksjaks ehk elan pensionieani ära ja tahan pensioni.

Küsin ka nii, kas olete näinud püksata maameest, aga püksata linnavurlet.

Kui valgekradest rääkida, siis olen ühes tähtsas kohas kõva häälega rääkinud tähtsate ninadega, tarka juttu võõrsõnadega oskate rääkida, kas te reaalselt teha ka midagi oskate ja suudate. Ütleme nii, et meie linnasüsteemis on niivõrd meeletu kogus töö imiteerijaid, täitsa hirmus hakkab.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Ivar » 21 Jan 2010 22:45

spl wrote:Küsin ka nii, kas olete näinud püksata maameest, aga püksata linnavurlet.


Jätkuks minu eelnevale loetelule, mida põllult/laudast/metsast/keldrist/ lauale saab. Kõik ehk veel mäletame ütlemist, et sõja- ( või miski suva ekstreem-) olukorra puhuks tuleb varuda "SOOLA ja TIKKE". "PÄRISmaalased" saavad tolle tiku ja soolaga hakkama, linnainimesed paraku enam mitte...
Peaks ehk ettevõtlustoetust nõutama ja maalähedasi ellujäämiskursusi asuma korraldama...?
Pisuke paradoks, et kõik nipid pole kehtiva seadusandlusega päris kooskõlas... :roll:
Ivar
 
Posts: 105
Joined: 07 Feb 2009 23:47

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Jan 2010 22:52

Ivar wrote:
spl wrote:Küsin ka nii, kas olete näinud püksata maameest, aga püksata linnavurlet.


Jätkuks minu eelnevale loetelule, mida põllult/laudast/metsast/keldrist/ lauale saab. Kõik ehk veel mäletame ütlemist, et sõja- ( või miski suva ekstreem-) olukorra puhuks tuleb varuda "SOOLA ja TIKKE". "PÄRISmaalased" saavad tolle tiku ja soolaga hakkama, linnainimesed paraku enam mitte...
Peaks ehk ettevõtlustoetust nõutama ja maalähedasi ellujäämiskursusi asuma korraldama...?
Pisuke paradoks, et kõik nipid pole kehtiva seadusandlusega päris kooskõlas... :roll:


:lol: irw...õnneks mina saaksin hakkama, olen isegi nö kiviaja stiilis tuld teinud, puit peab ikka sigakuiv olema siis.

Ma arvan, et keskmisel linnavurlel ja tibile esmalt juba öelda, mobiil ei tööta, arvutit/ netti pole, telekat ka mitte, ainult raamatud. Sellest juba piisab, et nad kiljudes jooksu paneks.

---------------------

Vahepeal oleme unustanud ühe teema, iluuisutamine. See on vägev reklaam ja üldse annab signaali, et näed need väikesed oskavad ka asju korraldada ning teha ideaalselt. Iluuisutamine on minu sportlikest huvidest valgusaasta kaugusel, aga nüüd isegi mina vaatan :mrgreen:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby MM » 22 Jan 2010 00:31

Tekkis täna tööl kolleegiga vaidlus. Pakkusin, et Eestis riigipalgalisi ligi 200 000, ta ei taht kuidagi uskuda, et nii palju. Kas on kusagil infot selle kohta? Täitsa huvitav oleks teada, palju on siin üldse töötegijaid, töötuid, riigiametnikke, pensionäre, lapsi jne... Ja kas Eestis see suhe kuidagi erilisem teiste riikidega võrreldes.
Selle Meelis Paaveli loo juures veel see küsimus, et mille krdi pärast oli neil vaja neid pastakaid. Ja imestama paneb ka see, et juba nii ülbeks mindud, et nii avalikult oma naisevennalt selline tellimus tehakse. Oleks võinud ju natuke jälgi segada. Mis tundeid tekitab see keskmises maksumaksjas???? Ma arvan, et paljud mõtlevad, et nii asjad käivadki ja selle asemel, et vinguma hakata, tuleb ise ka mõelda, kuidas natuke riiki lüpsta.
Maaelu kohta ka natuke...Sellel omad head ja vead. Küttele tõesti palju raha ei kulu, lammutasime eelmine talv vana kuuri ära. Järgmiseks talveks vaja juba puid muretsema hakata. Sai ka eelmine talv metsas puid tehtud, aga kuna siis külma polnud,ei saanud metsast kätte neid. Nüüd jälle liiga külm, et metsa minna :D .Eelis vast see, et kui asi peaks väga hulluks minema ja tööd üldse poleks, siis tooks kasvõi seljas igapäev ühe palgi metsast välja.
Odavam kindlasti maaelu pole. Hetkel vaja tööl käimiseks iga päev üle 100 km maha sõita, see teeb peaaegu pool palgast tööle sõiduks. Mulle tundub, et maal elamine pigem ikka suur luksus, mitte võimalus odavamalt läbi saada. Oleme nüüd 2,5 aastat maal elanud ja päris palju kordi on tulnud mõte ära kolida, aga ei raatsi kuidagi. Sügisel kui vihma sajab ja on muidu pime, siis mõtled, kui mõnus on ikka suvel peale sauna tiiki hüpata jne. Huvitav on see, et kui algul pidin naist moosima, et ta oleks nõus maale kolima, siis nüüd on tema see, kes ei ole nõus ära kolima.
MM
 
Posts: 98
Joined: 07 Aug 2009 08:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Jan 2010 00:36

to MM, mina ei pea tulevikus eriti sõitma nö kiire internet kõikjal. Okei valetan, poodi mõnikord peab sõitma.

Külmaga meenub üks anekdoot, aga üldiselt oli -35 norrakas tõmbab luku kinni, lõuna-euroopa surnd, -40 aken pannakse kinni, -50 venemaa poolt tuleb vandumist...viin külmus ära :lol: :lol: :lol:

Minu kusagilt meeles andmeid, et riigipalgalisi on 110 000 - 120 000.

------------

Minu käest küsitud, et lähed ju lolliks seal maal talvel vaikuses. Vaatasin otsa küsisin, kas tead, mida tähendab vaikuse nautimine, ma kuulen ka enda mõtteid lõpuks. Kontoris olin, telefonid helisesid, eposti tulid häda viletsus. Kakle tutvustega tööle saanud täiesti i---dest analüütikutega jne jne. Ooo ei seda jama ma enam ei taha. Linnaelu ongi nö ideaalsete maksumaksjate tootja: joob, suitsetab ja sureb enne pensioni.

Linnas elades meenutan mingi närvihaiget puudlit, kes sõi oma peremehest diileri kõik extacy tabletid sisse.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 22 Jan 2010 02:32

Äripäevast selline arvamusartikkel. Mõnigi kord mõtlesin, et olen ainus viriseja, kes näeb maailma mustades toonides. Tundub, et aasta statistika on kokku võetud.
Arvamus: oskusi hävitav konkurents
http://www.ap3.ee/opinion/2010/01/21/Ar ... konkurents

Jaanuari alguse Äripäevas tõdesid projekteerijad, ehitajad ja ehitusmaterjalitootjad, et mullune langus ehitussektoris oli 30%, projekteerimises 40% ja ehitusmaterjalide tootjatel 50%. Sõnum on nukker: projekteerimis- ja ehitusturg langeb ning languse lõppu pole veel näha.

Ehitusmaterjalide tootmise langus on jõudnud juba sinnakanti, et tööstuse jäätmete toormeks kasutajad on plindris. :o Näide: . Vabariigis on saepuru otsas. Pelleteid, briketti pole millestki teha... Samas tarbimine ja nõudlus kasvab...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Jan 2010 10:11

Hiina majandus plahvatab
http://forex.delfi.ee/est/News/NewsView?id=673

mulle meeldis kunagi ühe Hiina statistiku vastu, meie analüüsid vastavad meie juhtide ootustele :lol: :lol:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Jan 2010 10:40

Nii natuke rääkides tarkvara sektorist, üldiselt on hakatud järjekordselt võitlema euroopas võimalike lolluste vastu, et tarkvara patente ei lubataks. Ameerikas teenivad juristid ja kohtusüsteemid miljardeid, samas väikestel tegijatel pole midagi teha. Sest suurfirmad tapavad nad kohe patendi nõudega ära-

Saan aru, kui patent oleks mingi algoritmi peale. Aga Ameerikas sisuliselt patenteeritakse ära sisselogimise nupp ja kõik rikuvad kohe patenti. Väikefirmad ei jõua patente osta, sest üks tarkvara patent on 15 000 dollarit

EU's käivad osa asjapulki seda lobby tegemas, kui Euroopas saaks see teoks, siis poleks mitte ühtegi veebilehte ega tarkvarafirmat, kes ei rikuks "mingit" patenti. Ja saaks kohe miljoneid nõuda lolluste eest.

Vaadake seda kaklust Apple Nokia vahel, varem oli Microsoft, kes muudkui patentide abil üritas teisi tappa, siis hakkas ise vastu hambaid saama. Viimati case on Wordiga.

Ehk kui EU'sse tulevad patendid, siis võib öelda, et tarkvaratööstusele RIP. Mina ei näeks mingit mõtet enam seal sektoris jätkata. Sisuliselt võtan laenu, põhjendan ära patendi lausele for i=0 ... ja hakkan kõik firmasid peedistama.

----

MySQL müüdi ka nüüd lõplikult ära, EU andis rohelise tule. Oracle ja tasuta lõunad, selle peale kõik IT mehed naeravad kõva häälega...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Guest » 22 Jan 2010 12:29

MM wrote:Tekkis täna tööl kolleegiga vaidlus. Pakkusin, et Eestis riigipalgalisi ligi 200 000, ta ei taht kuidagi uskuda, et nii palju. Kas on kusagil infot selle kohta? Täitsa huvitav oleks teada, palju on siin üldse töötegijaid, töötuid, riigiametnikke, pensionäre, lapsi jne... Ja kas Eestis see suhe kuidagi erilisem teiste riikidega võrreldes.


See on väga hea küsimus, millele selget vastust raske leida, sest meie kodukootud bürokraatia on saanud terve taasiseseisvuse aja segamatult paisuda ja paljuneda nagu majavamm.

Vahepeal tekkis mingi kisa-kära avaliku sektori suuruse ümber, siis ametnikud kinnitasid et meil on ametnikke hoopis väga vähe, teiste riikidega võrreldes. Samas öeldi et erinevus on nimetustes- kui meil loetakse ametnikke, siis mujal, näit. Soomes, kõiki avaliku sektori töötajaid, kuni pargivahtideni välja, kes riigi rahakotist palka saavad.

Ühesõnaga, häma on palju.

Samas mõned tähelepanekud on: näiteks meie Kaitseministeerium oli vahepeal peaaegu kaks korda suurema töötajate arvuga kui Soome oma.
Teiste ministeeriumide kohta ei tea, tegelikult oleks nende kõrvutamine kasvõi Soome omadega päris huvitav.

Kui juba puht arvuliselt on mõni meie asutus tükk maad suurem, siis eelarveid ja haldusala suurust vaadates on vahe juba mitmekordne, meie kahjuks. See peaks puht pragmaatiliselt mõtteid tekitama, miks meil neid asjapulki ikka nii hirmus palju vaja on.

Mis igalt poolt silma jäänud, et kasvõi võrreldes vene ajaga on suht sarnaste ametkondade koosseisud paisunud nagu pärmi peal.

Tõeline paradoks- kui paarkümmend aastat tagasi saadi mingi töö tehtud mõne töötajaga, kasutades vaid sulepead, paberit ja telefoni, siis nüüd ajab sama asja sajapealine asutus koos interneti, arvutite, andmebaaside, mobiiltelefonide, fakside ja kõige muu atribuutikaga. Kusjuures, ikka oleks nagu töötajaid ja raha vähe, kogu aeg käib virin et viletsus ja puudus võtab eluisu ära ja patt oleks üldse mingit tööd nõuda.

Buumi ajal, kui rahva laenuraha arvelt ka riigi rahakott üle ääre ajas, siis paisusid osade ametkondade koosseisud ja palgakulud 20-30% aastas. Nüüd võetakse iga 10% kärbe vastu valukisaga, et kohe on surm suu ääres ja riik kukub kokku.

Pole ülevaadet ka sellest, millist tööd keegi teeb. Kas sama asja tehakse paralleelselt. Mis tulemused sellel on. Mis tulemustega peale hakatakse.

Omal ajal tuli riigiametitega teatud koostööd teha, sealt jäi küll meelde et ametnikud ise kurtsid et nad teevad tobedat paralleeltööd, vahel isegi kolme liini pidi. Et ministeeriumid nõuavad suurte tabelite täitmist ja saatmist, mis peale kohale jõudmist keldrisse visatakse ja sinna jäävadki. Jne. jne. jne. Läbiv joon oli alati: neile endale ei meeldi ka tühja tööd teha, aga keegi kusagil nõuab seda ja midagi parata ei ole.

Selge on see, et nii väike riik kui Eesti, mis elanikkonna arvu poolest väiksem kui mõne suurlinna linnaosa, ei vaja nii suurt, kulukat ja ebaefektiivset avalikku sektorit.

Kaudselt mõjub see igale poole, kasvõi palju kirutud Eesti hindadele. Üritatakse kuidas tahes, ikka kukub Eestis tootmine või teenus jõhkralt kalliks minema.
Guest
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Jan 2010 14:19

Kehvake see meie IT tiiger, viimati nägin teda linnas, siuhke karvadeta ja hambutu juba. Samas peegel oli ees, kus ta ennast imetles ja kiitis.

Digiretsept tõrkus taas
http://www.tarbija24.ee/?id=215239

Kogume annetusi, et nad suudaksi tabeleid suurendada... :lol:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Jan 2010 14:49

Peame kõvasti pingutama...meil lootust täita 100 000 töötu kriteerium...Eurostat järgi meil ammu juba 110 - 120 tuhat

Töötus ületas 90 000 inimese piiri
http://uudised.err.ee/index.php?06192043
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 22 Jan 2010 15:35

spl wrote:Peame kõvasti pingutama...meil lootust täita 100 000 töötu kriteerium...Eurostat järgi meil ammu juba 110 - 120 tuhat

Töötus ületas 90 000 inimese piiri
http://uudised.err.ee/index.php?06192043


Karm nädal + 3059 :shock:
Eile-üleeile juhtusin Tallinna palgal oleva tööhõivega tegeleva tädi juttu kuulama.
Piinlik :x Kiitis seal bussisaatjate missiooni hädavajalikust. Jättes samas mainimata ,et aasta lõpus vabastas tööst ainuüksi Tallinn Koolide-lasteaedade töötajaid rohkem. :o jne.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 22 Jan 2010 15:40

Täiesti uus tase meie kv-sektoris!!!!! (ehk -- masu sunnib tähelepanu pöörama kvaliteedile!)
St, väärtustatakse intellektuaalset alget ja hakatakse tegema tulevikku suunatud koostööd teaduslikul tasandil:

Arco Vara sõlmib arhitektuuri arengu edendamiseks Eesti Kunstiakadeemiaga koostöölepingu.

Täna, 22. jaanuaril kell 14 allkirjastavad Arco Vara AS juhatuse esimees Lembit Tampere ja Eesti Kunstiakadeemia rektor prof Signe Kivi akadeemia rektoraadis koostöölepingu eesmärgiga toetada arhitektuuriõpet ning edendada selle uurimist Eestis.

Idee ja initsiatiiv arhitektuuriõppe toetamiseks sündis Arco Vara esimehel Lembit Tamperel, kelle sõnul soovib kinnisvaraettevõte teha koostööd EKA arhitektuuri- ja kunstikultuuriteaduskondadega "professionaalselt kujundatud kõrge ehituskvaliteediga keskkonna tekkeks Eestis ning ühtlasi arhitektuuri mõistmise ja uurimise edendamiseks."

Vastavalt koostöölepingule, annab Arco Vara igal semestril 15 000 kroonise stipendiumi väljapaistva erialase tegevuse eest arhitektuuri või kunstikultuuri teaduskonna magistri- või doktoriõppe üliõpilasele. Stipendiumi antakse välja vaheldumisi - ühel semestril arhitektuuri loomise ja teisel arhitektuuri uurimise eest.

Arco Vara AS on 1992. aastal Eestis asutatud Baltimaade juhtiv kinnisvarakontsern, mille esindused asuvad täna 17. piirkonnas Eestis, Lätis, Leedus, Ukrainas ja Bulgaarias. Firma meeskonda kuulub ca 250 inimest. Arco Vara AS on noteeritud Tallinna Börsil.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kommentaar: MIKS midagi sellist ei toimunud varem, kui kv-sektor omaette egoistlikult pidu pidas?
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 22 Jan 2010 15:51

Ivo Nikkolos on talvekollektsioonil muinasjutulised hinnad, kohati -70%. Meie diplomaatiline korpus ja ministeeriumi rahvas käib esindusriideid ostmas. Samuti välismaalased.

Üks soome naine sai vapustavalt ilusa must-valge komplekti tippkvaliteetsetest sallidest ja rõivastest ca 3000 krooniga. Ja üks Euroopast tulnud iluuisutamise ajakirjanik on Nikkolosse täiesti ära armunud, õhkab et küll teie (st meie siin) olete õnnelikud, et teil on selline bränd. Temal "seal" pole, kui ta koju tagasi lendab.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 22 Jan 2010 16:12

Pirita elanikkond on selle vastu, et Merivälja teele ehitatakse Maxima kauplus kui liig väheelitaarne:

http://www.tallinnapostimees.ee/?id=215334
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 22 Jan 2010 17:30

h wrote:Täiesti uus tase meie kv-sektoris!!!!! (ehk -- masu sunnib tähelepanu pöörama kvaliteedile!)
St, väärtustatakse intellektuaalset alget ja hakatakse tegema tulevikku suunatud koostööd teaduslikul tasandil:

Arco Vara sõlmib arhitektuuri arengu edendamiseks Eesti Kunstiakadeemiaga koostöölepingu.


Teine uudis tänasest päevast räägib jälle vastupidist, kuidas keegi tahab Arco Vara vastu pankroti nõude esitada (vt ka inimeste kommentaare):
http://www.e24.ee/?id=215272

Saa siis aru.
Igasugune edumeelne loogika võiks eeldada, et kui kohalik kv õitses ja õilmitses, oleks pidanud osa raha investeerima arhitektuuri õpingutesse, uurimisse, teadusesse, et seda valdkonda edendada maailmatasemel. Kui Arco Vara tuli sellele ideele praegu, siis õnn kaasa, parem hilja kui mitte kunagi. Kui aga tegemist mingi puhtakspesemise aktsiooniga, siis tõesti, kuidas saab meie elu edeneda muudmoodi kui üksikute fanaatikute tegevuse kaudu, see pole ju laiemas perspektiivis jätkusuutlik, kuna fanaatikutel peaks seljataga olema süsteem, raha, toetus, laiem arusaam tuleviku strateegiatest.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 22 Jan 2010 18:32

projekteerija wrote:
Majandushuviline wrote:
h wrote:Ühele põhjamaa naisele tunduvad itaalia mehed esmapilgul täiesti vastupandamatud, sest nad räägivad sinuga, teevad komplimente sulle, imetlevad sind taevani. See paneb katuse sõitma igal naisel, kes tuleb kultuurist, kus valitsevad külmad inimsuhted, kus üldse ei räägita teineteisega, ei öelda naisele komplimente, ei lööda talle külge.

Mis näitab et lugu peeglikesest seina peal on pidevalt päevakorras. Kui silme ette manada keskmise eestlase igapäeva, siis kus võiksid siin sellised suhtlemised toimuda nii et olukord imelikuks ei kisuks? Oodates peatuses -15C juures trammi, poes vorsti ostes, kaubanduskeskuses kingaleti ees, töökohas nõupidamisel või sööklas?

12 Points. Ruum ja selle omadused (inimsuhted ja staatus ruumis) on olulised.
Enamasti tundub, et meil on õnnestunud siin see elukeskond selliseks teha (eeldused kliima osas muidugi pole just head) , et see lausa invaliidistab inimsuhteid.

Ühistranspordiga seotuv on lausa masendav. Kui Londonis-Berliinis-Helsingis seisavad bussis-metroos kõrvuti miinimumpalka ja miljoneid teenivad. Siis meil paljud lausa häbenevad ühistransporti. Oled luuser. jne. Siis kõik põrnitsevad vaid enda nina ette ja vaikivad. Jne. jne. Ainult kalli plekiga (ja selle peal pori :lol: ) kaetuna oled rüütel uhkel hobusel. Aga siis oled sa enamasti üksi. Põhimõtteliselt oleme kogu aeg üksi. :shock: Komplimentide tegemiseks ja smalltalkiks on meil väga vähe võimalusi. Harjutada tuleb ka. Klubid on ka meil sellised jaburkeskonnad. Rääkida seal saab ainult stiilis keel kõrvas.... On see meie kompleks?

SPLi mainitud laul oli juustuletist: ... juustu kus müüd, seepärast käin iga päev, leti ees nüüd jne.
Autoga hommikul tööle ja õhtul koju kulgev eluviis sarnaneb väga mullis elamisega, kus mulli välisega on vähe kokkupuudet. Küla kultuurimajadele sarnanevad linnade klubid, kuid Eestis pole need enamuse inimeste jaoks loomuliku igapäevase meeldiva ajaveetmise kohad, pigem millegi võõrapärase jäljendamise ja näitlemise kohad.

SPLi Hiinaga seotud mure meenutas lugu sealsest uuest pilvelõhkujapiirkonnast - uusi tühjalt seisvaid ruutmeetreid on tohutult, kuid pole kedagi kes neid kasutada sooviks. Kuid äkki suudetakse seal käsu korras sellestki üle saada.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Jan 2010 18:45

Hint oli õige, leidsin kohe loo :lol:



Üldiselt Hiina on üks tulevase majanduskriisi ja konflikti allikas. Sees juba ammu käärib, sest kui Hiinas ei tasu enam toota ja temast saab tarbija, siis hakkab laenamine jnejne. Kõik see juba toimub, üritatakse kõvasti piirata. Ka sealne nö statistikaamet ajab isegi kogenud investorid naerma, partei ütleb numbrid !

Ma ei taha meie optimistlikke pessimiste ehmatada, aga ma kardan uut kriisi tulekul aasta/kaks elame natuke inimese moodi, siis tuleb uus pauk. Muideks uus pauk võib tulla ka kliima tõttu !

Mul neist kriisidest, mida meie toredad pangaonu vallandanud ikka tõsiselt kopsik ees. Ealeski pole pidanud niipalju rabelema, kui nüüd. Karm ka see, et majas palju töötuid jne jne. Kuidagi masendav on see värk.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Jan 2010 01:40

millal?
Attachments
karu_tahab_tulla.jpg
karu_tahab_tulla.jpg (44.88 KiB) Viewed 12712 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Jan 2010 02:28

Spanish Economist Niño Becerra: 'Two Months Until Euro Market Crash'

http://www.businessinsider.com/spanish- ... ash-2010-1
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby (mark) » 23 Jan 2010 17:05

td wrote:Spanish Economist Niño Becerra: 'Two Months Until Euro Market Crash'

http://www.businessinsider.com/spanish- ... ash-2010-1


http://www.desteni.co.za/forum/viewtopi ... 75&t=13352
(mark)
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Jan 2010 21:31

Trichet: Kreeka pettus ei kordu
http://www.ap3.ee/article/2010/01/23/Trichet_Kreeka_pettus_ei_kordu

Kreekast võib saada euro tõsine langus, vanade liikmesriikide võlad teevad ka rekordeid. See lubatud võla % SKP'sse paljudel ammu ületatud, pigem tuleb otsida, kellel see veel normis. Saksamaa kavatseb kõvasti laenata jne. Kui EU riigid võlgades, siis kuidas saab eurot, kui rahaühikut stabiilseks pidada. Ehk sisuliselt sinu naabri majanduse jamad tõmbavad kõigil tooli alt.

Sisuliselt kardan uut jama tulekut, euroopa / hiina. Ehk üks pisike laine ühineb teise lainega sellest tekkinud laine edasi jne. Ausalt öeldes, ma loodan, et mingi lahendus tuleb. Kõik juba väsinud neist finantsjamadest, varsti tõesti selline tunne, et sügavasse metsa elama. Tuleb 15 aasta pärast välja, paned teokarbi letile, kui selle eest saab toitu, siis lootust...Rahasüsteemid hakkavad keerdu minema.

Üldiselt, kui seda teame, et USA on Hiinale rämedalt võlgu. Siis kellele EU riigid võlgu ? Või käib nö ristlaenamine; Kreeka laenab Saksamaalt; Saksamaa Kreekalt; Inglismaa Saksamaalt jne
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 115 guests