Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Jan 2010 19:57

Sa ajad asjad sassi
Kompuutertomograafia kasutab röntgenkiiri. Metalli ei saa skännida seetôttu, et diagnostiline röntgenkiirgus pole piisavalt vôimas. (patsient vôiks ikkagi peale uuringut ellu jääda :D )
Magnettomograafia kasutab ülitugevat magnetvälja+tavalisi raadiolaineid. (tavaliselt on magnetväli 0,7 - 3 teslat, suured hapnikuballoonid tôusevad kiire hooga lendu; kui vôtme pihku pigistad, siis tunned kuidas augu juures hakkab kätt sisse tômbama; seepärast raudesemetega sinna ei tohi siseneda.)

Magnettomograafiast vôib rääkida jah imelugusid. :!: :lol: 8-) :ugeek:
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Jan 2010 19:58

td wrote:Sa ajad asjad sassi
Kompuuteromograafia kasutab röntgenkiiri.
Magnettomograafia kasutab ülitugevat magnetvälja+tavalisi raadiolaineid.

Magnettomograafiast vôib rääkida jah imelugusid. :!: :lol: 8-) :ugeek:


ptui, k---t sorry minu viga, ajasin jah sassi !

Need seadmed vist võtavad natuke elektrit ka 8-)


TTÜ's veel üks huvitav seade, kahjuks ma olin ammu selle ennem lõpetanud. 3D printer, jube mõnus on sellega mingite detailide prototüüpe teha. Sisuliselt prindid detaili välja, seal mingid ülipeenikesed plastik(?)graanulid, kus laserkiired kohtuvad, seal nö "kivistub" see.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Jan 2010 20:16

spl wrote:TTÜ's veel üks huvitav seade, kahjuks ma olin ammu selle ennem lõpetanud. 3D printer, jube mõnus on sellega mingite detailide prototüüpe teha. Sisuliselt prindid detaili välja, seal mingid ülipeenikesed plastik(?)graanulid, kus laserkiired kohtuvad, seal nö "kivistub" see.

Mina puutun iga päev kokku selliste asjadega:
http://www.youtube.com/watch?v=qjtG73uj ... re=related
ja tegelikkuses on pildi kvaliteet kohati parem kui sellel videol näidatud. 8-)
Nii et siis virtuaalsed topised. :oops:
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Jan 2010 20:17

td wrote:
spl wrote:TTÜ's veel üks huvitav seade, kahjuks ma olin ammu selle ennem lõpetanud. 3D printer, jube mõnus on sellega mingite detailide prototüüpe teha. Sisuliselt prindid detaili välja, seal mingid ülipeenikesed plastik(?)graanulid, kus laserkiired kohtuvad, seal nö "kivistub" see.

Mina puutun iga päev kokku selliste asjadega:
http://www.youtube.com/watch?v=qjtG73uj ... re=related
ja tegelikkuses on pildi kvaliteet kohati parem kui sellel videol näidatud. 8-)


;) mis asi see täpselt on, 3D röntgen ? Vabandame ka t eiste foorumlaste ees, me vahel lähme tehniliseks, see vist aju alfalainete difraktsioon :twisted:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Jan 2010 20:28

Kompuutertomograafia teeb hunniku umbes 1mm paksusi "singiviile" kehast, seega saame siis 3D (sisuliselt 4D) maatriksi, kus kolm koordinaati ja iga punkti heleduse väärtus (vastab antud juhul röntgenkiirte neeldumisele, magnettomografia uuringul - vastab vesiniku aatomite sisaldusele ja vesiniku spinnide ebakorrapäraseks muutumise ajale peale eelnevat ergastamist - erinevates kudedes on see erinev)
Seejärel on programm, mis selle 3D koordinaatide+pixeli heleduse info mingil moel töötleb. Antud juhul oli kasutusel "3D Volume rendering", see on kôige efektsem kôrvaltvaatajale - mingist piksli väärtusest suuremad väärtused tuuakse esile poolläbipaistvalt vôi läbipaistmatult, lisatakse värv (sôltuvalt pixeli väärtusest) ja valgushelk, mis peegeldab pindadelt, et muuta asja realistlikumaks, selelt on hea koljuluude murde vôi veresooni nähtavale tuua. Lisaks on veel MPR - "multiplanar reformatting" (lôikab maatriksist mingi seibi välja - saab ka pôikitasapinnas, kôige rohkem kasutusel), MIP - "maximum intensity projection" - kuvab vaid kôige suurema väärtusega pikselid mingis ruumiosas jne.

Olemas ka täitsa tasuta programm selliseks töötluseks: ;) 8-)
http://www.osirix-viewer.com/Snapshots.html
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Jan 2010 20:37

:lol: :lol: mitu sellist "singiviilutajat" Eestis on ?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby mõmm » 07 Jan 2010 20:45

salasilm() wrote:See on kurb tõesti, et meie ühiskonnas suudab enamik mehi end vaid sel juhul täisväärtuslikuna tunda, kui nad naisest "üle" on - hariduselt, positsioonilt, sissetulekult jne jne. Osalesin mingil ajal aktiivselt "abieluturul" ja pidin kurvastusega tõdema, et ENAMIKULE kohatud meestest paistis ähvardava ohuna juba autojuhilubade olemasolu, arvestatavast sissetulekust või firma omamisest kõnelemata. Seda enam oskan hinnata oma praeguse kaasa võimet end minu sissetulekust mitte segada lasta.

Huvitav, mina küll omale hariduseta kirikurotist naist ei taha, pigem ikka vastupidi. Arvan, et mees ja naine peaks olema hariduselt, sissetulekult ja maailmavaadetelt ligikaudu samal tasemel, eks mingi erinevus võib olla aga mitte liiga suur. Hakkasin mõtlema, et mul on senimaani olnud üks naine, kes on minust sissetulekult oluliselt "üle" olnud ja ei ütleks, et see probleem oleks olnud. Ju ma siis olen mingi imelik :P
mõmm
 
Posts: 41
Joined: 17 Nov 2009 17:39

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby mõmm » 07 Jan 2010 21:02

projekteerija wrote:Kõige mõistlikum on minna krundi plaaniga (enne krundi ostu, det.planeeringu algatamist, proj. tingimuste taotlemist) piirkonna linnaarhitekti/ehitusnõuniku jutule.

Saatsin e-maili tallinna LPA mingile spetsialistile, kes veebis oli vastava piirkonna alla märgitud.
Vastus tuli väga kiiresti (2 tunniga), et peab olema tänavapoolsest kinnistupiirist 5m kaugusel ja teistest piiridest vastavalt tuleohutuse nõuetele.

Eks peab siis projekteerimistingimuste taotluse sisse andma..
Veebis on kirjas, et sellele peavad lisatud olema eskiis ja asendiskeem. Oskad sa öelda, millised nõuded nendele on, kas saab ise arvutis hakkama või tuleb kindlasti arhidekti/projekteerija käest tellida? Arvutis joonestamine pole mulle eriline probleem aga kui on mingeid erinõudeid väga palju, siis läheb raskeks ilmselt.
Samuti oleks oodatud soovitused kust/kelle käest tüüpprojekte vaadata/tellida saaks. Netis on olemas mingi poola firma tüüpprojekte hulgim aga sealt ei leidnud küll ühtegi ligilähedaselt meelepärast asja... Huvi oleks 1-kordse 110-120m2 maja vastu + lisaks garaaz. Kas 12 000/m2 oleks tänapäeval reaalne saada "võtmed kätte" maja? Samas tuttavaid ehitajaid mul on, nii et põhimõtteliselt tuleb kõne alla ka ise ehituse organiseerimise variant...
mõmm
 
Posts: 41
Joined: 17 Nov 2009 17:39

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Jan 2010 21:09

spl wrote::lol: :lol: mitu sellist "singiviilutajat" Eestis on ?

Igas suuremas Tallinna haiglas on üks vôi mitu, Tartus hetkel vist kaks, mingil ajal oli kolm, aga too kolmas oli hiiglavana. Lisaks hajusalt suuremad rajoonikeskused: Pärnu, Kohtla-Järve jne. Miks nii palju? Ajuverejooksu diagnoosimiseks on see ainuke meetod, diagnoosimata ajuverejooks aga vôib lôppeda katastroofiga väga lühikese aja jooksul. Lisaks - uuringute ampluaa on väga lai ja väga palju soovijaid oleks - praktiliselt kôikide erialada arstid saadavad oma patsiente. (KT poolt on piiranguks kiirguskoormus, hinnanguliselt vähemalt mitu tuhat inimest sureb aastas lääne suurriikides vähi kätte, mis on saadud meditsiinis kasutatud röntgenkiirgusest. Seetôttu ilma-asjata ei tahaks inimest uurida.)
Reeglina käib 3-5 (vahel isegi 7) patsienti tunnis, sôltuvalt hetkevajadusest - sellest, mis vastuvôtuosakonnas toimub ja mitu inimest oli autoavariis korraga kannatada saanud. Meil siin tavaliselt 2 patsienti tunnis, vahel harva 3. Rohkem lihtsalt ei vôeta, sest ei jää piisavalt aega inimlikkuseks. (aparaadid on nüüd ülikiired, nii et pilt tuelb masinast alla minutiga, ülejäänud on vestlus, ettevalmistus, informeerimine, uuringu planeerimine jne.)
Üks esimesi masinaid, mis Eestis oli, tegi vaid aju uuringuid. Ühe uuringu peale kulus 1 tund puhast masinaaega (teoreetiliselt siis 24 patsienti ööpäevas, kui mitte arvestata pealeminekut ja mahatulekut ja uuringu planeerimist (uuritava ala arvutisse "joonistamist" ja sobiliku hulga röntgenkiirte valimist). Selle peale hakkasid ôed kindaid kuduma, sest aega lihtsalt jäi üle nii palju, aga pidi ju viibima kogu aeg ruumis aparaadi kôrval. Kui asi läks nässu, siis kulus üks tund veel :evil: :twisted: VAhel juhtus nii,et uurignu pidi katkestama, kuna raskes seisus patsient hakkaks surema.
Reeglina "sülitab" masin välja kuni mônisada pilti, mille hindamiseks kulub siis 10 minutit kuni 1 tund, sôltuvalt sellest, mida pildil näha on ja kui suurt ala uuriti ja kas vaja üksüheselt vôrrelda eelmiste uuringutega vôi mitte. Vaatajast sôltub näiteks see, kas inimene suunatakse avastatud kasvajaga edasi onkoloogi-kirurgi juurde vôi jääb edasi oma kasvaja kasvamist ootama, et tulla järgmine kord juba liiga kaugele arenenud kasvajaga :o Vôi siis pôhjustab hindaja oma üliinnukusega asjatut muretsemist ja valusaid-tülikaid lisaprotseduure, kui asi polegi seda väärt. :(
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Jan 2010 22:12

üldiselt ütlen ausalt, islam oma olemuselt on suurim oht euroopale, ennekõike just meeletu immigratsiooni tõttu, mis varsti lämmatabki osa väiksemaid rahvaid. Mulle meeldib see, et euroopas osad riigid hakkavad seda mõistma. Ismal ei sulandu ealeski euroopa kultuuriga, seal usus pole nö kompromisse, seal on asi on nii nagu öeldud ja kõik.

Prantsusmaa asub arutama mosleminaiste riietuse küsimust
http://www.minut.ee/article.pl?sid=10/01/07/1924230&mode=nested

Mulle tuleks kodukandis mustalt riietatud naine vastu, mingi blämba ka peas, ma haaraks kohe relva (hangu), pätt kurat, tuleb mind röövima. Meil pole kombeks inimese nägu peita. Eurooplasele on must värv ja selline riietus matuse värv.

Samas mind huvitav h arvamus ehk tema teab, kas tõesti on nii, et islamimaades on kristlus sisuliselt kuritegu ja kui üritad kirikut püstitada, siis oled sisuliselt surmale määratud. Või kui levitad enda arvamust, siis sama lugu, siis tekib küll küsimus eurooplased avage silmad.

Prantsusmaa plaanib burkat kandvatele naistele kopsaka trahvi kehtestamist
http://www.postimees.ee/?id=209116

Kas pole mitte ilus naine...vaadake neid kauneid näojooni ja seda rõõmsat ning värvikat riietust.

Image
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Jan 2010 22:25

neiul on üks asi puudu - päikseprillid 8-)
---
mul oli Eestis kogemus, kus ei saanud araabia nimega eesti soost piigat piisavalt lähedalt meditsiniliselt uurida, sest tema sôstrasilmne mees ütles: STOPP!
meil siin läheduses elab üks Iraagist pärit kooliôpetaja haridusega mees, kes enda sônul Rootsis paguluses - ta on ristiusku (aga sellele vaatamata on hetkel Iraagis sugulastel külas :-) )
lasteaias hakkas käima ka üks leedu lapsuke
---
Meil tööl aga üks noor norra arstihakatis, kes teeb siin oma praktikat, kuna Norras pole piisavalt noorarsti kohti. Mina aga lähen varsti Norrasse asendusarstina tööle, sest seal on puudus paberitega arstidest. Vaat nii käib elu Skandinaavias :-)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Jan 2010 22:26

td wrote:neiul on üks asi puudu - päikseprillid 8-)



:lol: :lol: 5+

Üldiselt Euroopal viimane aeg silmad avada ...

-----------

Sul Norras kulub vist palju piiritust, kuidas sellise külmaga veri vedel hoida NaCl lahust ei saa ka niipalju lisada verre.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Jan 2010 22:35

vastupidi - etüülalkohol soodustab vereliblede "kokkukleepumist", tegelikult vereringe halveneb, kuid subjektiivselt tunned sooja, palju suurem oht on varvaste ära külmumiseks.
üle-eile hommikul oli jah siit 20km pôhja poole -35. Täna hommikul meil stabiilselt -27. Sellist külma kohalikud hästi ei mäletagi (1987 vôi miskit olla olnud - nagu Eestiski)
kuskil netipoes nägin patareitoitega soojendusega saabastega sisetaldu :lol: Patarei kinnitatakse säärele ja jôuab jalatalda soojendada 1 tunni jooksul.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Jan 2010 22:39

td wrote:vastupidi - etüülalkohol soodustab vereliblede "kokkukleepumist", tegelikult vereringe halveneb


:D krt...siis palju aspiriini teeb vere vedelaks, natuke soola ka . Tegelt ma ei mõista, mis selle külmaga nii erilist, me põhjamaa rahvas. Saan aru, et tõesti Floridas soojad riided ostma ning vaatama, et igasugu sisalikud surnult pähe ei kukuks. Seal ei ole see tõesti normaalne.

Pigem ütlen ausalt, see lumi ja külm mõjub mulle kuidagi rahustavalt, olen nagu omas pingviini elemendis. Küttearve ainult põhjustab vist hüpertensiooni...
Selline külmaga oleks hea ka majadele termopilt teha, kui kellegil pole rahast kahju. Eriti detailselt näha, kus on majal soojuskaod.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Jan 2010 22:49

tahtsin hakata töölt kodu poole liikuma (niigi jäin siia lobisema) - ei saa, just helistati! Peab veel veidike passima - pilti hakatakse alles tegema, aga tehakse seda siit 80km kaugusel, ônneks küll tuleb pilt internetiühenduse kaudu - siis saan sellele praktiliselt momentaalselt ligi, aga enne peab naaberlinna ôde oma keha haiglasse vedama - tal ka koduvalve. Hädasti oleks vaja koju sarnast süsteemi, aga turvakaalutusletel seda ei taheta vist panna. Juba mingi kaks aastat tagasi räägiti, et tuleb kunagi selline vôimalus. No eks näis... Siis saaks ka ju kasvôi Eestist seda valvetööd teha :-) Seda aga siisk ei taheta - tahetakse ikka inimest, kes on päeval kohapeal ja kes suhtleb näost-näkku. Päeval siin lisaks pildivaatamislee ka muu töö ootab tegemist ja valveajal tuleb ka mônikord ise haiglas käsi külge panna.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Jan 2010 22:53

SAAB-iga on asi ikka väga kriitiline, Hollandi "Spyker Cars" tahaks veel ühe pakkumise teha, aga GM aktsepteerib nüüd ainult selliseid, mille puhul raha kohe lauale lüüakse. Ja homme on vist juba liiga hilja ...
Trollhättan'is (Edela-Rootsi) jääb arvestuslikult tööta 3500 tehasetöötajat ning samapalju allhanketeenijat.
---
Elektritootja Fortum kardab elektrikatkestusi ja soovitab elanikel külmaga vähem kasutada pesumasinat, pesukuivatit ja nôudepesumasinat, samuti triikrauda - et hoida kokku amperaazhi
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Jan 2010 22:54

to td, diagnoos foorumi sõltuvus :twisted: Samas meelelahutus turgutab vaimu igapäevase jama eest. Mina tegin msn ravikuuri endale, sulgesin selle asja. Sest enamus tööasju ja muud jama käis selle kaudu, nii nagu avasin taskbar meenutas mingit viiruse rünnakut, kõik vilkus ja kõik tahtsid midagi. Telefoni ka enam ei anna, palun alati nüüd e-kirja saata.

Huvitav, kas meditsiiinis on selline asi võimalik, et diagnoos nö kaugelt panna. St. vereanalüüsid, uriin jne. +3-4D pildid nö üldse patsienti ei näe ja siis arst annab juhised inimesele, kes kohal, kuidas edasi ravida.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Jan 2010 23:12

spl wrote:Huvitav, kas meditsiiinis on selline asi võimalik, et diagnoos nö kaugelt panna. St. vereanalüüsid, uriin jne. +3-4D pildid nö üldse patsienti ei näe ja siis arst annab juhised inimesele, kes kohal, kuidas edasi ravida.

Vana kooli mehed, kes mind omal ajal TÛ-s ôpetasid, ütlesid, et selline asi pole vôimalik ja ärge kunagi andke soovitusi telefoni teel. Olen nendega nôus!!! Eks minu arvamus on siiski ka ju vaid "ekspertrarvamus". Pakun välja vastusevariandid, millest näpuga katsuja valib välja talle sobilikud. (ka siingi ju nendel vähestel kordadel, kui meditsiinist juttu tulnud, olen pakkunud välja variante, mitte absoluutseid tôdesid vôi siis heietanud vaid üldiselt) Probleem selles, et 90% asi töötab,aga 10% tuleb viga - ja seda ju ei tea, millal viga tuleb, siis teaks ju sellest hoiduda :ugeek: Seepärast tehakse meditsiinis suyht palju asju "igaks juhuks" - ei ole vôimalik 100% asju ette näha. Samamoodi nagu talveks kaetakse kinni roosid - ei tea, kas tuleb pehme vôi külm talv.
---
nonii, diagnoos pandud, tôsisemad diagnoosid välistatud - nüüd lähen koju sööma :idea: :P (see oli ka "igaks juhuks" uuring)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 07 Jan 2010 23:50

mõmm wrote:
projekteerija wrote:Kõige mõistlikum on minna krundi plaaniga (enne krundi ostu, det.planeeringu algatamist, proj. tingimuste taotlemist) piirkonna linnaarhitekti/ehitusnõuniku jutule.

Saatsin e-maili tallinna LPA mingile spetsialistile, kes veebis oli vastava piirkonna alla märgitud.
Vastus tuli väga kiiresti (2 tunniga), et peab olema tänavapoolsest kinnistupiirist 5m kaugusel ja teistest piiridest vastavalt tuleohutuse nõuetele.

Eks peab siis projekteerimistingimuste taotluse sisse andma..
Veebis on kirjas, et sellele peavad lisatud olema eskiis ja asendiskeem. Oskad sa öelda, millised nõuded nendele on, kas saab ise arvutis hakkama või tuleb kindlasti arhidekti/projekteerija käest tellida? Arvutis joonestamine pole mulle eriline probleem aga kui on mingeid erinõudeid väga palju, siis läheb raskeks ilmselt.
Samuti oleks oodatud soovitused kust/kelle käest tüüpprojekte vaadata/tellida saaks. Netis on olemas mingi poola firma tüüpprojekte hulgim aga sealt ei leidnud küll ühtegi ligilähedaselt meelepärast asja... Huvi oleks 1-kordse 110-120m2 maja vastu + lisaks garaaz. Kas 12 000/m2 oleks tänapäeval reaalne saada "võtmed kätte" maja? Samas tuttavaid ehitajaid mul on, nii et põhimõtteliselt tuleb kõne alla ka ise ehituse organiseerimise variant...


* Kui kahe aasta vanust geotopograafilist alust ei ole, tuleb tellida maamõõdubüroost. Ca 5000+-1000 EEK. Selle peale saab ametnik täpselt kujad peale joonistada sest 10m naaberkrundist saab ka peale mõõdetud. Kui ehitusloa taotlemiseks läheb peab see nii-naa olemas olema.
* Väikse krundi puhul paratamatult saab ehitada ainult nii suure maja kui ehitusõigus lubab, seega kuju määrab PR-tingimused. Seega tuleb sul minna linna alusplaan näpus. väga keerulise juhtumi puhul (kui ametnikul on kahtlus, et normaalse majaga läheb keeruliseks) tasub arhitekti eeleskiis võtta. Samal põhjusel ei leia sa ilmselt sobivat tüüpprojekti. Tõenäoliselt sellisele vastavat pole leida. Tüüprojektid sobivad põllule ja suurele krundile. Millegipärast arvan , et hetkel ei tohiks meie viimastele ehitusseaduse muudatustele vastavaid tava tüüpprojekte (v.a. Tüüp passiiv ja madalenergiamajade tootjate omad .) olemas veel olla. Kindlasti Poola omad ei sobi enam sest energiaarvutus eeldab akende suundade-suuruste täpset määramist ilmakaarte suhtes. Lisaks konstruktsioonide paksused kasvasid lõuna-lääne Euroopast erinevaks.
* Kas 12000.-/m2 on võimalik ehitada juulist 2009 paika pandud normidega maju on praktikas veel kinnitamata. Sellest kuupäevast alates taotletud ehitusloaga majad peavad kopsakalt omama kallist lisavarustust/soojustust/kallimaid uksi-aknaid jne. Praegult ehitakse veel vanade kohaselt/või siis JOKK vingerdusi. Arendajatel on ka sadu kinnitatud projekte ette tehtud. Samas praktiliselt energiasääst saab peagi üha tähtsamaks, seega odavalt/viletsalt ehitamise idee on enda/kliendi petmine.
* Usun, et eramu tegijatest arhitektide leidmine pole keeruline. Vahepeal ainult suuri ja uhkeid asju valinud bürood/arhitektid on pea kõik pööranud näod ka väiksemate asjade poole. Tallinnast väljaspool asetsevaid arhitekte tean mitmeid, kes on viinud hinnad pea samasse kanti kui tüüprojektid + lisatasud soojusarvutuse, insenerosa ja erilahenduste eest.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 07 Jan 2010 23:56

spl wrote:
td wrote:vastupidi - etüülalkohol soodustab vereliblede "kokkukleepumist", tegelikult vereringe halveneb


:D krt...siis palju aspiriini teeb vere vedelaks, natuke soola ka . Tegelt ma ei mõista, mis selle külmaga nii erilist, me põhjamaa rahvas. Saan aru, et tõesti Floridas soojad riided ostma ning vaatama, et igasugu sisalikud surnult pähe ei kukuks. Seal ei ole see tõesti normaalne.

Pigem ütlen ausalt, see lumi ja külm mõjub mulle kuidagi rahustavalt, olen nagu omas pingviini elemendis. Küttearve ainult põhjustab vist hüpertensiooni...
Selline külmaga oleks hea ka majadele termopilt teha, kui kellegil pole rahast kahju. Eriti detailselt näha, kus on majal soojuskaod.


Külmaga termopiltide tegemine pole meelakkumine. Nüüd masinad kiiremad aga veel aastaid tagasi tuli nutt peale kui näpud-varbad hangusid. Lisaks külmal omadus elektroonikat uimaseks peetida... jne.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Jan 2010 00:13

to mõmm,

iseehitamisega hoiad isegi kõige hullemal ajal kokku väga kõvasti, aga vaid üks probleem. Juba palju peab aega olema st. et ei tööta. Endal hetkel jäi ehitus seisma, sest saabus TÄPU + töölt lahkumine. Natuke kannatan, aga pankade poole ei vaata, söögu savi. Sisuliselt kõik ehitanud ka omafinantseeringuga. See jutt odavatest üldehitusmaterjalidest ajab siiani mind naerma, odavusest asi kaugel.

Üldiselt algul vaatasin ka Poole projektide poole, aga mida rohkem neid uurisin, seda rohkem sain aru, et tõsine jura. Tuttav arhitekt tegi mulle projekti ära. Nö eelprojekt, sest insenertehnilist lahendust ehitusloa puhul ei nõuta. Krt nüüd tunnen sellest puudust, tihti mõelnud, kuidas seda teha jne. igale asjale tegin peaaegi 3x tugevusvaru, kuna puuduvad nö õiged arvutused.

Pinnast võiks ka uurida, krt mul olid vesiliivad, savine põhi, nägin vundamendiga ikka kõvasti vaeva.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 08 Jan 2010 00:19

h wrote:
td wrote:Siin elus vist ongi pôhiküsimus, kuidas panna teised inimesed omaenda silmasära eest maksma!
Itaallased oskavad seda hästi - tegelikult ju nende jahuroad koos ôliga ja kuivatatud vôi hôôrutud tomatitega on ajalooliselt välja kujunenud näljaaja toit - miskit muud seal ju üle talve ei saa säilitada. Pane aga juurde see imidzh ja uhke enesekindlus ning kôik kiidavad itaalia kööki


Muide, ongi nii! Pizza pole ka muud, kui toidu ülejääkide kuhjamine taignale. Ja terve maailm kiidab Itaalia kööki! See pole prantsuse gurmee kõrgköök, välja kujundatud sajandite jooksul kuninglike kokkade poolt Versailles' valitud seltskonnale.

Nii et tõesti õige püstitus, et kuidas müüa mingeid näljaaja lahendusi. Ma arvan, et kõigepealt tuleb ise kaifida seda, mida müüa üritatakse. Mitte kaval-Antsu kombel sokutada teistele kalli raha eest kräppi, hoides seejuures endale salajas neid kõige paremaid palasid.


Itaalased on pasta jm. toitudega tabanud ära taseme milleni eestlastel on veel milj. kilomeetrit. Üks ja sama retsept aga andes tootele erineva kuju (farfalle, tagliatelle või linguine, spaghetti, maccheroni jne.) saame erinevad maitsed jm. aistingud. Iga sealne laps ka saab aru. Sellest ilmselt ka itaallaste hea emapiimaga saadud käsi/silm disaini peale.

Kruudale ja tema kr..äpi meeskonnale see aga kohale ei jõua. eestlaste kurvastuseks andsid Kalevile ja eesti maiustustele tõelise hoobi. Kommi kuju muutes ei saa ma sama aistingut. Suu, keel, neel jne. võtavad erineva kuju puhul ju erineva asendi . Nüüd olen Läti-Leedu kommide tarbija. :x . Õnneks nemad nii klemmid polnud.
Pakendi ämber koliseb veel lisaks. :shock: Isegi oma naise avastasin hammastega kommipakendit avamas. Näppudega ju ei saa.... Samas mida selle käigus kõike veel suhu satub. Pisikud on ilmselt ühed süütumad--- :shock:
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 08 Jan 2010 00:25

spl wrote:
td wrote:
spl wrote: Metalliga on nii, et sul autol jupp katki, lased 3D laserskännerida sisse pildi ja mõõdud ning tehakse masinale selgeks. Jama selles, kõik see tehnoloogia maksab üüratult.

Tallinnas käis samast masinast läbi mingi eelajaloolise looma (latimeeria eellane) kivistis, millelt leiti randmeluukeste alged. Sellest ilmus mingi artikel koos rootslastega.
e-posti faili all pidasin silmas CAD-formaadis faili.


:lol: tahaks näha ühte elust väsinud arsti, kes selle seadmega metalli skänniks. Üldiselt, kui suitsuvorstis oli metallitükk, imestan, et ta sealt välja ei lennanud. Seal ikka tõsine magnetväli, mitu gaussi see oli enam ei mäleta. Ikka vesinikmolekulid värisema saada, on tõsine pingutus.


Minu kõrvu on ulatunud, et üks punt arste on ühed legendaarsemad autode remontijad (autode surmatõve diagnoos :D ) Kas BMW ja SAAB-i tundjad. Õnneks pole pidanud neid ülesse otsima.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 08 Jan 2010 00:34

loonik wrote:
spl wrote:to td, ei usu sind pakutud suundi. See tekitaks vajaduse, et ennast peaks kõvasti rohkem liigutama, inimesed on kerge raha jahil ja nad ei lõpeta seda jonni.


Selles muru niitmises kahtlen. Buumi ajal mõned rikkurid küll hakkasid seda teenust tellima ning hind oli 50 senti ruutmeeter. Sellel suvel aga selle teenuse hind juba kukkunud 20 sendini. Sellise hinna juures ei jõua ettevõte makse riigile maksta. Rääkimata veel kellegi tööle võtmisest. Ja kui leiadki kellegi min. palga eest, siis kaob ta päevapealt parema tööpakkumise saamisel.
Eestlased on üsna töökad ja niidavad ise oma muru ära.

Mujal maailmas (Hispaania, Prantsusmaa, Kreeka) olen märganud, et ammu loobutud rohuga võitlemisest. Meil on seda muru kasvu napp 6 kuud. Soojadel maadel on aga tihti ka maja hoov põlvepikkuse heinaga kaetud. Kes see jõuab aasataringselt muruniitjaga ümber maja joosta.


Muru pidavat olema hoolimata oma visuaalsest lihtsusest üks kulukamaid haljastusviise.
Tänavu suvel märkasin, et rahval nüüd rohkem vaba aega oma aedades sebida. Aiatööde teenuste nõudlus olevat kõvasti kokku kuivanud.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Jan 2010 00:35

Vanemapalgaga mängijad kaotavad petmisvõimaluse
http://www.postimees.ee/?id=209207

:roll: alles nüüd, selline lüpsimasin töötab täiega. Nüüd avastati, et inimesed trikitavad.

---------------

Järkus muruniitmise asemel mutitõrjega tegeleda, nendest ei saa niisama lahti, peab ikka osavust olema.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Guest » 08 Jan 2010 00:42

h wrote:
td wrote:Siin elus vist ongi pôhiküsimus, kuidas panna teised inimesed omaenda silmasära eest maksma!
Itaallased oskavad seda hästi - tegelikult ju nende jahuroad koos ôliga ja kuivatatud vôi hôôrutud tomatitega on ajalooliselt välja kujunenud näljaaja toit - miskit muud seal ju üle talve ei saa säilitada. Pane aga juurde see imidzh ja uhke enesekindlus ning kôik kiidavad itaalia kööki


Muide, ongi nii! Pizza pole ka muud, kui toidu ülejääkide kuhjamine taignale. Ja terve maailm kiidab Itaalia kööki! See pole prantsuse gurmee kõrgköök, välja kujundatud sajandite jooksul kuninglike kokkade poolt Versailles' valitud seltskonnale. /.../


Nii ja naa. Kunagistel tööreisidel olen kuulnud Itaalia gurmaanide käest (täpsemalt inimestelt kes suure osa elust bankettidel ja restoranides ära raiskavad) tihti väidet (kui jutt kokakunstile läks) et Itaalia kokakunsti igatsugu kvintessentsid levisid prantsusmaale kui omal ajal vastavate ülikute vahel mingi tihe suhtlus olla olnud (sugulus, liidud jne.), ja seda eeskätt mürgitaja Medici ajast alates (kas pole irooniline? loodetavasti oli vähe toidumürgitusi nii siin kui sealpool Alpe.) Prantslased siis arendanud asja edasi. Itallased muidugi ka.

Prantsuse gurmaanide käest (ikka sama kontingent) ei ole aga otsesõnu eitusi kuulnud, ega ka väiteid nagu oleks asi toimunud hoopiski Prantsusmaa -> Itaalia suunal.

Ise olen sattunud sööma Archimedese kodukandis üsna ebamaist, ütleks suisa et vist lausa ambroosiamaigulist kalarooga. Kala oli roosakasvalge, kaste oli süsimust ja sisaldas (visuaalselt, mitte konsistentsilt) justkui imepisikesi lumivalgeid liivaterasid. Poisson kogemus ka hea, aga siiski mitte selline kui pesce.
Guest
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 08 Jan 2010 00:44

spl wrote:Samas mind huvitav h arvamus ehk tema teab, kas tõesti on nii, et islamimaades on kristlus sisuliselt kuritegu ja kui üritad kirikut püstitada, siis oled sisuliselt surmale määratud. Või kui levitad enda arvamust, siis sama lugu, siis tekib küll küsimus eurooplased avage silmad.


Just täna õhtul arutasime kolleegiga, kes teeb doktorit Soomes, et islami pered sunnivad oma tüdrukuid abielluma juba 8-aastaselt, ja kuidas see mõjub näiteks juhul, kui perekond elab Euroopas. Ühelt poolt - vaene laps, kes on juba kogenud läänelikku demokraatiat ja eluviisi ja näeb, et on võimalik ka teistmoodi elada kui suletud islami süsteemis. Teiselt poolt - Euroopa pedofiilid-kommionud saavad siit õigustuse oma tegevusele. On jah tsivilisatsioonide kokkupõrge.

Kuuldavasti on tõsi, et kristlastel, kes elavad keset islami ühiskonda, on elu väga raske. Euroopas kristlaseks saanud endisi islamiusulisi on samuti ähvardatud hukkamisega. Samas lähevad missionärid endiselt islamimaadesse ja Hiinasse tööd tegema, ka tänapäeval, ning viivad sinna Piibleid. Piiblit tõlgitakse ka tänapäeval eri keeltesse, printsiip on jõuda kõikvõimalike rahvaste mõtlemisse lähedale. (Kuulsin näiteks, et tõlgitakse ka udmurdi jt soome-ugri väikerahvaste keelde.)

Samas prohveteerivad pastorid juba pikemat aega varsti saabuvat kristlaste tagakiusu, mis eriti Hiinas võtab hirmsa ulatuse. Paljud kristlased on neis maades vangistatud oma usu pärast, palju teateid saabub pidevalt, et nende inimeste eest tuleb palvetada.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Jan 2010 01:00

KGB teema jälle üleval
http://www.ekspress.ee/news/telejaraadi ... 5&l=fplead
---
seoses külmade ilmadega on elektri hind rootsi vabaturul tõusnud 0,7 SEK -> 3 SEK (sellele lisandubtranspordikulu ja keskkonnamaks) :!: :shock:
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Jan 2010 09:47

td wrote:seoses külmade ilmadega on elektri hind rootsi vabaturul tõusnud 0,7 SEK -> 3 SEK (sellele lisandubtranspordikulu ja keskkonnamaks) :!: :shock:


Elektrienergia Eestis kolm korda Soomest odavam
http://www.ap3.ee/article/2010/01/08/Elektrienergia_Eestis_kolm_korda_Soomest_odavam

2013 vaba turuga saame igatahes siin riigis sellised elektrihinnad, et oi oi oi...nagu meie mehe laulus. See võltsmulje, mis jäetud, et meil pigem isegi elekter tuleb odavam täis utoopia. Kui peaks veel külmalaine tulema.

Inglismaal ka probleemid, elektrivõrgud ei pea vastu. Natuke talve ja Euroopas kaos.

http://www.nordpool.com/asa/

-----------

Antarktikas võib tulla sajakraadist pakast
http://teadus.err.ee/arhiiv?cat=1&id=1413

Mingist hetkest muutub juba metall hapraks. Vaesed kliimateadlased, nad peavad nüüd kõvasti selgitama, kuidas nende mudel seletab seda meeletud külmalainet ja CO2 obrukit edasi küsida. Muideks, kuhu see CO2 eest makstud raha läheb, mida Euroopa riigid maksavad ?

Vene mingi tuntud teadlane ütles lihtsalt, meil tuleb mini ice age st lihtsalt mõni aasta meil keskmisest külmemad talved.

Samas see külm hea test majade soojapidavusele ja küttekuludele, järgmisest nädalast läheb soojemaks.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 08 Jan 2010 13:43

spl wrote:
td wrote:seoses külmade ilmadega on elektri hind rootsi vabaturul tõusnud 0,7 SEK -> 3 SEK (sellele lisandubtranspordikulu ja keskkonnamaks) :!: :shock:




Inglismaal ka probleemid, elektrivõrgud ei pea vastu. Natuke talve ja Euroopas kaos.

http://www.nordpool.com/asa/

-----------

Antarktikas võib tulla sajakraadist pakast
http://teadus.err.ee/arhiiv?cat=1&id=1413

Mingist hetkest muutub juba metall hapraks. Vaesed kliimateadlased, nad peavad nüüd kõvasti selgitama, kuidas nende mudel seletab seda meeletud külmalainet ja CO2 obrukit edasi küsida. Muideks, kuhu see CO2 eest makstud raha läheb, mida Euroopa riigid maksavad ?

Vene mingi tuntud teadlane ütles lihtsalt, meil tuleb mini ice age st lihtsalt mõni aasta meil keskmisest külmemad talved.

Samas see külm hea test majade soojapidavusele ja küttekuludele, järgmisest nädalast läheb soojemaks.


Inglaste majade soojapidavus on omaette lugu selliste külmadega. Meenub ühe uhkes Londoni disaini galeriikaupluses nähtud pilt. Kõik viimase peale kallis disainlahendus ja sisu js ksup. Aga iga maastlaeni vitriinakna ette oli paigaldatud tavaline kole odav elektriradiaator suvaliste pikendusjuhtmete ja prosta kinnitusega. Küsisin poe omanikult , et miks . Vastus oli, et mõni aasta tagasi oli külm talv. Üle nädala oli isegi kuni +5 ligidane ilm. Ja ühel päeval sadas isegi lund :lol: Samas oli kogu see siinidega disainakende ja uste süsteem sellise konstruktsiooniga, et igal pool oli näha lahtised vahed kuhu isegi sõrm vahele mahuks. Kui tõesti peaks tulema külmem periood. Näiteks järjest 3-4 sellist lumist talve, siis meie aknatootjatel ja ehitusmeestel oleks kindlasti sealkandis kõvasti tellimusi.
projekteerija
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 119 guests