Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jolyroger » 04 Jun 2010 12:31

Jõehobu wrote:Savisaar hakkab linnast tööle sõitma jalgrattaga


See oleks küll hea algatus.
Viimati kui Edgar linnas vastu sattus oli sellise hädise ja haiglase olemisega, nag poleks kaua aega välja päikese kätte saand...
nagu kartuliidu, noh....
Mul on kohe mure ta pärast.

Aga värske õhk ja mõõdukas kehaline koormus teeks kindlasti head.
Jolyroger
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hex » 04 Jun 2010 13:06

Tere!

minul õnnestus veeta pool päeva ARK`s,kus IT tiiger oli saba tõstnud-ainus,mida teha sai oli sularahas maksta.Läksin sinna,kuna kaks ülevaatust läbinud auto oli sellel aastal sobimatut värvi.
hex
 
Posts: 21
Joined: 29 Apr 2009 09:19

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby haa » 04 Jun 2010 14:37



Mul on mulje jäänud et Eesti valitud avatud majanduse suund oli just IMF-i soovitus.

"Sellised riigid nagu Tšehhi, Slovakkia ja Poola kannatasid märksa vähem, sest piirasid välismaiste pankade kapitali sissevoolu"
Eestis pooldasid sellelaadseid piiranguid vist ainult Rahvaliidu ja Iseseisvuspartei inimesed? Samas on raske uskuda, et me sel juhul nüüd paremini elaksime. Kust oleks suletud Eestis tulnud majanduskasv?

Pankade kuritahtlikkus on minu jaoks lõplikult tõestatud siis, kui nad tõesti peale KV massiivset kokkuostmist uue laenu- ja KV mulli üles puhuvad.
haa
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 04 Jun 2010 16:08

Mulle hakkas just silma üks järjekordne Delfi bänner "superpakkumisega". Nalja pärast otsustasin seda vaadata. Kuna olin just kaalunud mõningaid Berliini kortereid, et oma portfelli täiendada, tekkis kerge "võrdlusmoment".

Korteri ruut 12 200 krooni.
http://www.ekspresskinnisvara.ee/est/ob ... &x=14&y=13

Korteri ruut 10 200 krooni.

http://www.immobilenscout24.de/55771924

Kumma ostaksite: korteri Tallinn-Lasnamäel või korteri Berliin-Reinickerdorfis, mis pole üldsegi getorajoon? Pilte ikka klikkisite?
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby mr_Nemo » 04 Jun 2010 18:23

Kuigi kinnisvara müügihinnad on tubli poole võrra langenud, hoitakse neid ikka suhteliselt kõrgel.

Müüjad elavad ikka veel roosas udus, millest on kohe-kohe välja astumas suurte rahakohvritega ostja, kes millegipärast just nende kaheldava asukoha ja kvaliteediga kinnisvarakese tuhande samasuguse hulgast eest välja valib ja hetkegi kaotamata ära ostab. Veel parem, kui rumalaid kröösuseid oleks lausa mitu ja nad hakkaks keset kinnisvarakõrbe üksteist üle pakkuma.

Samas, korterite üürihinnad on kukkunud madalamale kui need olid aastal 2000, kusjuures valik on kordades suurem.

See vast näitab kõige paremini, mis turul tegelikult toimub. Saatjaks kinnisvaraärimeeste kurvahäälne laul kinnisvara hinna põhjast, mis lakkamatult möödub ja sellest kuidas euro tulek hindu kergitab või kui just ei kergita, siis vähemalt paigal hoiab küll. Ja sellest, et kui müük ei lähe, siis sööstab ehk üüriturg uskumatutesse kõrgustesse.

On vist kaks põhilist valdkonda, kus valetamine on elunormiks saanud: üks on kinnisvarabusiness, teine poliitika. Ehk teab keegi teine veel mõnd sarnast.

Huvitav, kui näiteks arstid hakkaks sama uljalt valetama nagu poliitikud või maaklerid.
Elu muutuks üsna põnevaks või mis...
mr_Nemo
 
Posts: 496
Joined: 27 Jan 2010 15:39

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Ivar » 04 Jun 2010 23:32

spl wrote:
Ivar wrote:Miks kõike korraga hakati tegema, kas mingid viimased tähtajad tiksusid eurorahadele ? Turismile selline segaminipööratud linn küll hästi ei mõju


Eks see vast büro viga olnd, ju toda mujalgi tuleb. Mitmed aastad ettevalmistatud ja vaieldud asjad jõuavad nüüd jupikaupa reaalsusse. Palju meil noid euromiljardeid kokku oli lubatud, vist midagi viiekümne tuuri.. selle eest võib poole kodumaad üles künda kui saksad bürokraatia selgeks on vaielnud.
Ivar
 
Posts: 105
Joined: 07 Feb 2009 23:47

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 04 Jun 2010 23:34

mr_Nemo wrote:

On vist kaks põhilist valdkonda, kus valetamine on elunormiks saanud: üks on kinnisvarabusiness, teine poliitika. Ehk teab keegi teine veel mõnd sarnast.

Huvitav, kui näiteks arstid hakkaks sama uljalt valetama nagu poliitikud või maaklerid.
Elu muutuks üsna põnevaks või mis...


Organiseeritud valetamist on rohkemgi kui me karta oskame. :shock:
Osavamaks puru silmaajamiseks on juba ammu kasutatusel legaalne teenus. Suhtekorraldus ja suhtekorraldajad. Tegemist vähkkasvajaga mis juba valetavate organisatsioonide tunnuseks saamas. :(

Viimasel ajal on mul kahtlus, et igasugused finantsasutused (pangad, fondid, börsid jne.) on omaette tase. :shock:

Ei saa olla nii, et poliitikud suudaksid omal käel selliseid jamasid korraldada...Kreeka puhul olid abistajateks suured ameerikamaa pangad. Kardeti sigasid aga euro hakkas jälle vankuma ootamatult hoopis Ungari jamadest. Peagi saame teade kes olid need kes aitasid sealseid poliitikuid. :x

Unkari ehkä vääristellyt talouslukujaan – euron kurssi laski
http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Unkari+ehkä+vääristellyt+talouslukujaan+–+euron+kurssi+laski/1135257335148
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jun 2010 08:57

Ivar wrote:
spl wrote:
Ivar wrote:Miks kõike korraga hakati tegema, kas mingid viimased tähtajad tiksusid eurorahadele ? Turismile selline segaminipööratud linn küll hästi ei mõju


Eks see vast büro viga olnd, ju toda mujalgi tuleb. Mitmed aastad ettevalmistatud ja vaieldud asjad jõuavad nüüd jupikaupa reaalsusse. Palju meil noid euromiljardeid kokku oli lubatud, vist midagi viiekümne tuuri.. selle eest võib poole kodumaad üles künda kui saksad bürokraatia selgeks on vaielnud.


eks ma siis Ivarilt küsin, kui järgmine kord plaan Pärnu tulla, kas panen roomikud autole alla :twisted: Positiivne see, et vähemalt kohalikel teefirmadel on tööd.

---

Ma mõtlen, et kuidas Ungari kõigutab eurot, seal pole ju euro kasutusel, kuigi jah EU's ta on. Kusjuures, mul tunne, et paljud suurriigid tahavadki Euroopa probleeme vaid näidata. USA võlg selline, et paljud tarkvarad ei võimalda isegi selle numbri sisestamist. Viimane uudis oli see, et Jaapani võlakoorem varsti 200 % SKP'st.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby mr_Nemo » 05 Jun 2010 08:57

projekteerija wrote:Viimasel ajal on mul kahtlus, et igasugused finantsasutused (pangad, fondid, börsid jne.) on omaette tase. :shock:


See on küll tõsi mis tõsi.

Aga kogu kaasaegne rahandussüsüsteem baseerub valel ehk siis võlal ja lubadustel.
Kui natuke järele mõelda, siis mida õieti nõuavad tagasi pangad, kes on välja laenanud mitte reaalset raha, vaid õhku, fiktiivseid numbreid pangakontol?

Kainelt mõeldes, peaks pangal olema õigus tagasi nõuda vaid seda 15%, või nagu EL pankades, 2% reaalsest rahast, mis nad välja laenasid. Ülejäänu on vaid verbaalne konstruktsioon :P . Sisuliselt on tegemist valeraha vorpimisega, paraku küll legaalses vormis.

Kõige suuremad jamad tekivad vist tegelikult sellest, et koos peavad eksisteerima mitu erinevat maailma: ühes tuleb raha saamiseks palehigis rassida, teises võib reegleid omatahtsi väänates mitte millestki, ehk teiste sõnadega neiltsamadet rassijatelt, miljardeid välja väänata.

Pole siis ime, et nende kahe maailma piiril tegutseb terve plejaad sebijaid-valetajaid, kelle amet on musta valgeks rääkimine.

Aga mis siis saab, kui kõik valetama hakkavad?

Läheb pankur nohuse ninaga arsti juurde, see teeb mureliku näo ja kinnitab et nüüd tuleb magnaat hetkegi kaotamata operatsioonilauale toimetada, kirjutades samal ajal seitsmekohalist arvet.

Läheb fondijuht kauplusse, müüja aga teatab et tema jaoks, paraku, maksab leivapäts nüüd 2000 krooni, sest tegemist on hoogsa majanduskasvu ja uskumatu elatustaseme tõusuga.

Tuleb laenu tagasimakse tähtaeg, võlglane saadab panka 5-kroonise ja ruudulise paberilehe, mille peal on kirjas "Siin on ülejäänud 5000 krooni".

Tundub absurdne? '
Samas, panganduses, poliitikas jm. valdkondades umbes sedaviisi aus äri käib.
mr_Nemo
 
Posts: 496
Joined: 27 Jan 2010 15:39

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jun 2010 09:17

Hehh, hea nali - läheb pankur poodi, temale kõik 98% võrra (50x) kallim :lol:

Mis puutub meditsiini, siis esimesi ohumärke juba on. Kuulsin lugu, kus ühel noormehel oli eratervisekindlustus. See tähendab, et tuleb ravida "eelisjärjekorras ja maksimaalselt". Tulemuseks oli see, et noor mees sai kiiresti puusaproteesi (nende "tööiga" on max 20 aastat, tavaliselt miskit 10 a., võibolla uutel materjalidel natuke rohkem), pärast aga selgus, et häda oli palju väiksem (trohhanteriit) ning mitte mingil juhul ei olnuks vaja puusaproteesi.

Veel üks koht ebavõrduseks on füüsiline ja vaimne vägivald, füüsiline koormus ja vaimne koormus jne. Füüsilist osatakse hästi hinnata ja karistada, vaimse jaoks aga puuduvad kriteeriumid. Nii saavadki vaimselt vägivaldsed inimesed teisi karistamatult terroriseerida - igal elualal, seda nii üksikisiku kui ka riigi tasemel. Eriti hale on lugu meeste-naiste suhetes, kus meestel on võimalik saada endale tossikese või siis vastupidi - vägivalduri aunimetus.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jun 2010 09:53

Vilets bakalaureusetöö põhjustas ülikoolis tormi
http://www.postimees.ee/?id=272337

Minu ettepanek on lõpetada raha raiskamine ning nende igasuguste teoreetiliste ja pseudoalade õpetamine. Sisuliselt ülikoolid toodavad töötuid. See lõputöö näitas taset...

:lol: mul mälestustused kaitsmisest, juhendaja enamus ajast mõmises midagi ei rääkinud, siis lasin inimesel, kes 20 aastat eesti keelt andnud kirjavead ära parandada. irw...siis juhendaja parandas hiljem üle ja valeks :lol:

-----------

Joakim Helenius: Eesti majandusmudeli muutmine oleks puhas hullumeelsus
http://www.epl.ee/artikkel/577991


Edgar Savisaar kirjutab oma blogis, et tööpuuduse vähendamiseks on vaja vastu võtta töökohtade loomise seadus.

See on majanduslik kirjaoskamatus. Sellise jutuga võivad välja tulla inimesed, kes majandust ei tunne. Muidugi kõlab see jutt kenasti ja töötule inimesele kindlasti meeldib.

Kui keegi peaks kasutusele võtma majandussüsteemi, mida reklaamib Edgar Savisaar, siis oleks see otsetee Kreekasse. Andke natuke aega, ja ühel hetkel on Eesti sama kaugel – riigil pole enam lihtsalt raha.


Täpsustus, Edgar ise ei kirjuta midagi vaid seda teevad assistendid, tsiteerides teda...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jun 2010 10:11

Olen ise olnud juhendaja ja see on suuur vastutus, kui võtad asja südamega - ei taha ju oma marki täis teha, samuti juhendatavale pettumust valmistada. Töö juhendamine tähendab alati seda, et teed ise mõttes selle töö enda jaoks valmis. Idee loomisest rääkimata. Seetõttu juhendatava valik (minu puhul siis - nõusoleku andmine, et hakkan tema juhendaks) võib olla sama tähtis kui juhendaja valik. Ühel korral oli nii, et juhendatav (muidu suht kena kaasinimene) osutus purulolliks ja saamatuks - minu parandused olid nii suured, et sisuliselt kirjutasin ise selle kursatöö kokku :evil: :twisted: :oops: :( Peale seda muidugi tekkis korraks minu lähedusse palju tibiohtu kursante, kes tahtsid mind oma juhendajaks. Loomulikult keeldusin.

---
Seoses juhendamisega meenub veel üks lugu - hiljuti sai minu endine juhendatav sellise kirja:

Dear .........,

I am writing on behalf of an international publishing house, Lambert Academic Publishing.

In the course of a research on the University of Tartu, I came across a reference to your thesis on "......................".
We are an international publisher whose aim is to make academic research available to a wider audience.
LAP would be especially interested in publishing your dissertation in the form of a printed book.

Your reply including an e-mail address to which I can send an e-mail with further information in an attachment
will be greatly appreciated.

I am looking forward to hearing from you.
Kind regards,

......


Tegin veidike taustauuringut ning see on üks kahtlane firma, kes proovib kirjastada vanu diplomitöid jne., muuhulgas ka trükib wikipedia artikleid raamatuna :? :!: Mitmed raamtud on Amazonis müügil. Kirjastamine käib print-on-demand põhimõttel, s.o. tiraaž on üksikeksemplarid. Firma kontor on muuhulgas ka Lätis. Tekkis mingi paralleelmõte nigeeria kirjadega :lol: Kuna minu arvates on 5 aastaga see töö teema aegunud (on tulnud peale paremaid ja põhjalikumaid uuringuid, mida avaldatud ajakirjades), siis soovitasin oma jüngril seda ootamatut kirja lihtsalt ignoreerida ja mitte midagi vastata.
Last edited by td on 05 Jun 2010 10:32, edited 3 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jun 2010 10:20

td wrote:Olen ise olnud juhendaja ja see on suuur vastutus, kui võtad asja südamega - ei taha ju oma marki täis teha, samuti juhendatavale pettumust valmistada. Töö juhendamine tähendab alati seda, et teed ise mõttes selle töö enda jaoks valmis. Idee loomisest rääkimata. Seetõttu juhendatava valik (minu puhul siis - nõusoleku andmine, et hakkan tema juhendaks) võib olla sama tähtis kui juhendaja valik. Ühel korral oli nii, et juhendatav (muidu suht kena kaasinimene) osutus purulolliks ja saamatuks - minu parandused olid nii suured, sisuliselt kirjutasin ise selle kursatöö kokku :evil: :twisted: :oops: :( Peale seda muidugi tekkis korraks minu lähedusse palju tibiohtu kursante, kes tahtsid mind oma juhendajaks. Loomulikult keeldusin.


kus Sul oli siis alles lööki, krt ma muudkui juhendaks ja kutsuks kohvile.... :lol: :lol:

Mul oli teemaks üks elektroonilise maailma mugavusi, vist Eesti üks esimesi, mille tegin tööalaselt ka. Probleemiks oli see, et juhendaja ise ei saanud pihta teemast. XSD,XSL(FO) sõna oli tema jaoks ulme...siis alles nö hakkasid need levima

Aga mulle müstika, miks on niipalju selliseid teoreetilisei alasid ülikoolides, millega ei saa kusagilt tööd. Riigi raha niisama raisata

------------

Kui ma midagi läheks veel õppima, siis tootmisliinide projekteerimist ...kahjuks pea pole enam see, mis oli...jääb ära
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jun 2010 10:28

spl wrote: kus Sul oli siis alles lööki, krt ma muudkui juhendaks ja kutsuks kohvile.... :lol: :lol:

Hähh, ega nad mind ennast taha, ikka minu aju. (Ma ei ole veel nii seniilne, et sellest mitte aru saada). Ja mida mina teeksin nende rändauhindadega, ahhh?
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jun 2010 10:33

td wrote:
spl wrote: kus Sul oli siis alles lööki, krt ma muudkui juhendaks ja kutsuks kohvile.... :lol: :lol:

Hähh, ega nad mind ennast taha, ikka minu aju. (Ma ei ole veel nii seniilne, et sellest mitte aru saada). Ja mida mina teeksin nende rändauhindadega, ahhh?


:lol: :lol: nagu mu sõber ütleks, koguksid skoori... Sul vedanud, miskitpärast keegi mu aju pole tahtnud... :twisted:

Aga tean ka nö tibisid, kes pöörasid juhendajad enda sõrme ümber ja sisuliselt said kuidagi läbi. Nii käibki vaeste meestega manipuleerimine.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jun 2010 10:42

Jah, eks tibinatest tudengid panevad elujõuliste meesõppejõudude moraalse palge ikka proovile. Vähemasti flirtimisega. Nii on see alati. Kui suudad olla heas mõttes eelarvamusteta ning hindad ainult aine teadmisest tulevaid väärtusi, siis see ongi professionaalsus. (Mõni nimetab sellist õppejõudu ka kuivikuks :D ) Eks sama asi nende tibinatega on igal elualal, küllap ka näiteks autokaupluses uue auto hinda kaubeldes. Sisuliselt on ju tegemist ka siin oma võlude müümisega, kuigi mitte nii otseselt (ja ausalt) nagu prostituut seda teeb.
Eraelu ja tööelu peavad olema lahus - see on eduka tööalase karjääri põhitingimus meesterahvaste puhul (vähemasti siis, kui endal pole käepärast naisülemust, keda ümber sõrme pöörata :twisted: ). Kui on mängulusti, siis võib tibinaid muidugi natuke vastu tirriteerida, kuid oht on mitte tajuda mõistlikku piiri ning saada sulg sappa. (Minu meelest viisakas variant on näiteks sügavalt silma vaadates öelda loengu ajal, kui tibi antud tööülesande peale protesteerima ja mossitades silmi plõksutama hakkab: Lp. neiu kolmandas reas, palun ärge ahistage mind tööpostil. Spl, Sul on kindlasti paremaid tegutsemisvariante.) Olen olnud õppejõuna lahke teadmiste jagamises, range nõudmistes, objektiivne hindamisel ja enamus õpilasi on mind hea sõnaga meenutanud.
Last edited by td on 05 Jun 2010 11:10, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jun 2010 11:05

spl wrote: :lol: :lol: nagu mu sõber ütleks, koguksid skoori... Sul vedanud, miskitpärast keegi mu aju pole tahtnud... :twisted:

Siis soovitaksin Su paar aastat olla mingis koolis õppejõud, kus õpilasteks 18+ a. naised, päris huvitav kogemus - kuidas keegi naha alla pugeda püüab.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jun 2010 11:11

td wrote:
spl wrote: :lol: :lol: nagu mu sõber ütleks, koguksid skoori... Sul vedanud, miskitpärast keegi mu aju pole tahtnud... :twisted:

Siis soovitaksin Su paar aastat olla mingis koolis õppejõud, kus õpilasteks 18+ a. naised, päris huvitav kogemus - kuidas keegi naha alla pugeda püüab.


:) ooo ei...siis mu elu oleks nagu Mehhiko seriaal, selline koht paras SPAM meestele
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jun 2010 11:14

Novott, seepärast ma telekat ei vaatagi ja juturaamatuid ei loe. Elu ise on palju huvitavam. (haiglaelu pakub ka piisavalt dramaatikat muidugi - vabal ajal ihkan vaikust ja rahu looduses, mitte välja mõeldud uusi intriige)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jun 2010 13:02

Muideks üks müüt mida meie kullamüüjad räägivad, et kuld asendamatu elektroonikas ja isegi kui finantsmaailmas ei ole nõudlust, on see elektroonikamaailmas.
Ma tean paljud on kuulnud kunstteemanditest, kus süsinik hiigelrõhuga ja temp. muudetakse teemantiks, on olemas ka tehnoloogia, mis vist oli "tina" muuta kullaks, aga see ei tasunud ära. Selline alkeemia meil ammu juba olemas. Kui kullahind veelgi tõuseb, siis hakkab sellel meetodil tekkima tasuvus.

Mõelge, ühel hetkel elektroonikatööstus ütleb, kuulge sorry poisid, aga me ei vaja enam teie päris kulda... Ehk siis kindla nõudluse allikas kaob.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jun 2010 14:04

Mis värk see nüüd on Reform, si-b jälle meile kinga sisse ?

Reformi seadusemuudatus koorib soojatarbijatelt 150 miljonit
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/kulukas-poliitiline-sobing--reformierakonna-seadusemuudatus-votab-tallinna-soojatarbijatelt-150-miljonit-lisakrooni.d?id=31498995&l=fplead
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jun 2010 14:55

Mõtisklesin selle untsuläinud bakatöö üle ja tegelikult on ju asja sisu laiem - kas miljonirahva jaoks on võimalik Universitas? Kas vananeva miljonirahva jaoks on võimalik Universitas? Hakkame oma negatiivse loomuliku iibega jõudma sinnakanti, kus kõikidele erialadele enam sobiliku ajupotentsiaaliga eesti keelt kõnelevaid tudengeid (ja õppejõude) ei jätku. Osad teaduskonnad jäävad tudengitest-õppejõududest täitmata, teistes kohtades lastakse lihtsalt latt nii madalale, et diplomini jõuavad pooliku haritusega inimesed. Ja see on meie järgmise kümnendi suur probleem - siis, kui ülikooli-ikka jõuab 90ndatel sündinud põlvkond. Hiljem muutub see ka üldiseks tööjõu (mitte ainult õppejõu) probleemiks - nutikaid inimesi ei jätku. Esmalt neil aladel, mis pole nii atraktiivsed, hiljem ka muudel aladel.
---
Naistundengite flirtimisest meesõppejõuga veel. Võibolla mõni teist arvab, et kujutan asju ette ja mul on suured seksfantaasiad, tegelikult pole see ju probleem. Nüüd kujutage aga ette olukorda, kus naisõppejõud flirdiksid samate võtetega oma meestudengitega. Mõeldamatu, eks! Järelikult on tegemist ikkagi meesõppejõu seksuaalse ärakasutamisega omakasu huvides. (Samas, kui ise käisin ülikoolis, siis osa minu kursakaaslaseid võlus vanemaid naisõppejõude sellega, et mängisid end poja rolli.) Naistudengite poolt oleks vist kõige nupukam taktika paljulubavalt flirtida, et meesõppejõud teeks mingi siivutu verbaalse või füüsilise käigu - see tunduks ju loomuliku sammuna, kui teine pool mitteverbaalselt märku annab. Seejärel tõmbub naistudeng tagasi ning hakkab seda meesõppejõudu santažeerima - nüüd ta teab selle mehe kohta midagi, mis korraliku õppejõu renomee juurde ei käi. Küllap seda strateegiat paljud naised ka kasutavad - ka muudel elualadel.
Nii arvab td, meesõiguslane ehk maskulist. ;)
---
Mõned kuud tagasi oli mul väga kummaline kogemus Norras asendusarstina töötades - olin oma tööpäeva lõpetamas, üksi oma tööplatsil. Sisse astus lõunamaalasest rätistatud peaga noorarst, et minult midagi ühe patsiendi röntgenpildi kohta küsida. Kommenteerisin talle seda pilti, tema oli minu selja taga ja tundsin kuidas ta oma rinnaga nõjatus minu selja peale. Kummaline. Kas nende maal on nii kombeks? Loomulikult ma ei teinud sellest välja, aga imelikke mõtteid tekkis minu sees küll. Olen ju ikkagi mees selle igas tähenduses.
Kui olin viimast päeva tööl, siis oli juhtumisi sama naisterahvas haiglas valves. Ta jättis kättpidi minuga hüvasti (andis esimesena käe) ja ütles, et noorarstide arvates olen mina parim asendusarst (röntgenarst), kes neil seal tööd tegemas käib.
Vaat sihuke lugu...
Last edited by td on 05 Jun 2010 15:58, edited 2 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 05 Jun 2010 15:21

Muide, on küll olemas mingi bioloogiline allhoovus "külmas akadeemilises maailmas". See on mingi looduse seadus, et noorem naine "armub" (kas teadlikult või alateadlikult) vanemasse meesõppejõudu, see käib nii, et noorel raske protsessi kontrollida.

Sel kevadel nähtud näiteks: kuidas eriti tagasihoidlike akadeemiliste võimetega tudengineiu valib juhendajaks leebe, aga osakonnas positsioonika meesõppejõu, kes kiidab kõiki tema valikuid takka. Kaitsmisel on siis naissoost professor sarkastiline ja esitab kriitilisi küsimusi ("kas te ei arva, et olete võtnud endale üle jõu käiva ülesande?", mille peale tudengineiu plaksutab silmi ja ütleb: "Ei arva", mida loetakse ammendavaks vastuseks) ja kõigil tekib tunne, et see vanem naine eriline nõid. Tema vastas noor ilus (ja silmapaistvalt rumal) neiu ning see positsioonikas, aga igavikuliselt ja filosoofiliselt käituv meesõppejõud. Retsensendiks võetakse teine meesõppejõud, kes veelgi leebem ja filosoofilisem -- ning tibi saab ilusasti töö kaitstud, lahkub sirge seljaga.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jun 2010 15:33

Novott, h, just lootsin, et Sina (ka) kommenteerid seda ja näed, mis toimub. Tänud! ;)

:lol: @ eriti tagasihoidlike akadeemiliste võimetega tudengineiu
:lol: @ juhendajaks leebe, aga osakonnas positsioonikas meesõppejõud
:lol: @ retsenseerijaks teine meesõppejõud, kes veelgi leebem ja filosoofilisem
:lol: @ sarkastiline naissoost professor (kõrvalseisjale paistab olevat mingi eriline nõid)
:lol: @ tibi lahkub sirge seljaga

Siin on peidus võimas intriig hea romaani või filmi jaoks, mängu tuleks tuua veel
-tibisse lootusetult armunud (armukade, emotsionaalselt ebastabiilne) noormees või püssikangelasest ärimees-sponsor
-teine naissoost õppejõud, kes ise ambitsioonikalt noolib professorikohta (loomulikult vaenujalal selle päris-professoriga)
----
Akadeemiline maailm tunneb ka palju meessoost professoreid-õpetajaid, kes on läinud pereelus teisele ringile, juhtumisi mõne oma noorema töökaaslase või õpilasega.
Last edited by td on 05 Jun 2010 16:19, edited 4 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 05 Jun 2010 16:11

Jah, Inglismaal oli üks juhtum ühe eriliselt kihvti meesteoreetikuga, kes jättis maha oma lapseootel (!) naise, et minna kokku elama oma juhendatava doktorandiga. Sain sellest kogemata teada, üks kolleeg sosistas. Nad tulid kahekesi Tallinna konverentsile, juhendaja (too meesõppejõud) ja juhendatav (noor naine). Too meesõppejõud sai oma ülikoolist kohe kinga, kui asi välja tuli, mis sest et tegemist oli tõesti andekate ajudega. Inglismaal jälgitakse seda kõike eriti rangelt.

USA juhtivates ülikoolides õpetanud professor rääkis, kuidas seal panid tudengineiud tema kannatuse proovile, ikka täiesti teadlikult ja manipulatiivselt. Keset loengut. Ei hakka kirjeldama, aga see kõlas räigelt, nii saab vist ainult USA-s.

Hiljuti võis jälgida, kuidas nooremapoolne endast kõrgelt arvav meie enda meesõppejõud (lapsega, hõivatud, aga mitte ametlikus abielus) flirtis Facebookis avalikult tudengineiudega, kuni asi läks tõesti piinlikuks, aga nad ise sellest aru ei saanud. Küsimusele, et kas hinded juba väljas, anti pikk ülidetailne vastus ja sellele järgnes vaikus.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jun 2010 16:13

h wrote:USA juhtivates ülikoolides õpetanud professor rääkis, kuidas seal panid tudengineiud tema kannatuse proovile, ikka täiesti teadlikult ja manipulatiivselt. Keset loengut. Ei hakka kirjeldama, aga see kõlas räigelt, nii saab vist ainult USA-s.

Vaat sellest tahaks küll lähemalt lugeda. Väga intrigeeriv teema. Palun kirjuta veidike.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 05 Jun 2010 16:18

Jah, td, saaks küll hea filmistsenaariumi. Välja mõelda veel mingeid kõrvalliine. Saaks komöödia!
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 05 Jun 2010 16:24

td wrote:Vaat sellest tahaks küll lähemalt lugeda. Väga intrigeeriv teema. Palun kirjuta veidike.


Oeh, kardan levitada halbu ideid. On olemas idioote, kes kõike järele teevad.
Ja seda juttu rääkis ta nagu usaldavalt, ei usu et ta mujal teistele oleks rääkinud.
Need US tippülikooli tudengid paistsid olevat ka eriti ekstreemsed, kuni selleni välja, et omal nahal järele proovida mingeid raamatust loetud tarkusi, mis lõppesid enesetapuga (huvitav, kuidas nad siis pärast seda osaluseksperimenti oma teadmisi said järgmistele edasi anda...), prrrrr.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jun 2010 16:34

oot, et siis umbes nii, et meesõppejõud oleks justkui oma nõudlikkusega viinud õpilased enesetapu lähedasse seisundisse :roll:
kahju, et Sa ei saa sellest lähemalt rääkida. Tegelikult peaks kõikidel tulevastel õppejõududel (aga miks mitte ka muude elualade inimestel) olema koolitus, kuidas vältida manipuleerimist. Elukaugete teadlashingede ehk leebete filosoofide puhul on see muidugi eriti kurb, kui neid ära kasutatakse, ilma et nad sellest arugi saaksid.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Keskerakond » 05 Jun 2010 17:04

Jollyroger wrote:
Keskerakond wrote:Mida valge meedia ei kajasta, ... ... etc. etc.


"Keskerakond", üks küsimus, lihtsalt jutujätkuks..... Sa paistad palju kasutavat väljendit "valge meedia", ja sealjuures nagu natuke halvustavas seoses.
Et - mis värvi meediaid Sinu jaoks peale valge veel olemas on?
Ja mis oleks selle "valge meedia" vastand, nö. "hea" poolus? Et mis värviga sa seda "head" - (siis vist objektiivset, neutraalset, erapooletut, ausat ?) - meediat seostaksid ?


Siin hea näide sulle nn. "Valge meedia" kallutatusest ja manipuleerimisest.

Reformierakondlane Leemets tahtis kehtestada müügimaksu, turismimaksu ja võtta laenu

Peaminister Ansip üritab avalikkust eksiteele viia, öeldes, et Tallinnas toob müügimaksu kehtestamine kaasa üle-eestilise hinnatõusu. Täna kehtib müügimaks ka näiteks Harku vallas, kus on võimul Reformierakond ja IRL. Küsin selle peale vastu, kas Harku vallas kehtestatud müügimaks on toonud üle-eestilise hinnatõusu? Usun, et vastus on eitav. Seda imelikum on kuulda ka peaministri suust paanilisi avaldusi Tallinna müügimaksu teemal, mis on tehtud justkui eesmärgiga Eesti rahvast eksiteele viimiseks.
Tuletan meelde, et Tallinnas müügimaksu kehtestamine ei ole uus idee ega Keskerakonna leiutis. Sellega tuli välja 1997.aastal ametis olnud abilinnapea ja täna juba tipppoliitikuks saanud reformierakondlane Ants Leemets, kes plaanis kehtestada pealinnas ühe protsendilise müügimaksu, kuid lisaks sellele ka veel turismimaksu ja võtta mitmesaja miljoni kroonine laen.

Toon mõned näited 1997.aasta Ants Leemetsa tegemiste kohta. Nimelt 28.06.1997.a Õhtulehes kirjutatakse, et Tallinna volikogu lubas linnavalitsusel võtta järgmise aasta rohkem kui kahe miljardi kroonise eelarve tarvis 240 miljonit krooni laenu ning volikogu andis põhimõttelise nõusoleku uue maksu kehtestamiseks. Reformerakondlane Ants Leemets kaitses omal ajal müügimaksu väga tuliselt, sest samal päeval teatas Ants Leemets ka Eesti Päevalehes kindlalt, et müügimaks tasub end kõigest hoolimata ära.

Jääb järjest enam mulje, et Reformierakond ütleb lahti nii oma ideedest kui inimestest kui need mingil hetkel ei sobi või ei käi olukorraga kokku. Seega täna teatab Reformierakond, et müügimaks on ebaõiglane ja Ants Leemetsa ideed surutakse mätta alla peitu. Mulle meenub, et Reformierakond kunagi öelnud lahti nii ka Riigikogu liikmest Igor Gräzinist kui Tallinna Linnavolikogu liikmest Mati Elistest.

Euroopa Liiduga ühinemise eel ei tahtnud reformlased tunnistada oma parteikaaslaseks Igor Gräzinit, kuna see julges öelda „EI“ Euroopa Liidule. Ning samalaadne juhtum toimus ka mõni aasta tagasi reformierakondlasega Mati Elistega, kes pakkus Tallinna Linnavolikogu liikmena välja idee, et tuleks luua Tallinna Televisioon.

Kuigi 1997.aastal ei olnud Reformierakond võimul, ei muuda see fakti, et tänane reformierakondlane Ants Leemets soovis toona kehtestada pealinnas lisaks müügimaksule ka turismimaksu ja võtta mitmesaja miljoni kroonine laen. Ka tänane Reformierakonna esimees Andrus Ansip kuulus kunagi komparteisse, kuid täna me räägime temast ikkagi kui reformierakondlasest, mitte aga kommunistist. Reformierakond peaks oma inimesi ja nende ideid rohkem tunnustama, mitte neid pidevalt kõrvale heitma.
Keskerakond
 
Posts: 186
Joined: 27 May 2010 10:58

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 125 guests