Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 26 Apr 2021 14:25

oliver253 wrote:/../Kui ilma kaitseta lõigata, tasub nägu ketta tasapinnast eemal hoida, st. mitte lõikejoonega risti vaadata.

Teatud juhtudel ei pruugi aidata (eriti väikese ja samal ajal võimsa relaka korral) - nt kui metalli (nt piisavalt paksu nurkraua) sees on juba piisavalt sügav lõikejälg siis ebastabiilse (või nõrga) käe korral tõmbab tavalise (õhukese) metallilõikekettaga lihtsalt ketta sinna pilusse kinni, ja tekkiva pidurdtusmomendi tõttu (kuna relaka raskuskese on ketta keskmest erinev) võib relaka lihtsalt käest lahti tõmmata, ja suht juhusliku nurga alla, sh ka sellise nurga alla kus pöörlemistasapind silmaga kohakuti.
Lõigata tuleb alati "libistades" piki pinda (ja piki jälge). Oluline on ka õige suund, st et tera "ise roniks edasi" mööda lõikejälge (või märkimisjoont), vastupidises suunas on lõikejälge (kui ka märkimisjoont) raskem jälgida (lisaks "füüsikale" ka seetõttu et see jääb lihtsalt ketta taha).
Nö pinnaga "risti" lõigates (kus materjali tasapind on pöörlemiskeskme suunas) on see lahtihüppamine/ketta purunemine peaaegu garanteeritud (eriti paksu metalli korral).

Relakat on ka kõge raskem stabiilselt ja kindlalt käes (ja eriti kontrollitult lõikejäljes) hoida siis kui seda lõikejälge (ja ka relakat ennast) vaadata külje pealt (umbes nagu kraavi külje pealt vaatamine), ehk siis pöörlemistasandist eemal (ja tegelikult kaitsega sama oluline on ka pideme tugev hoidmine (ja see et pide üldse küljes oleks).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Apr 2021 14:45

8-) meil foorumis kõik teemad läbi aruatud. Üldiselt ma kasutan relakat lausa võinoana juba, kui tuulegeneka masti ehitasin, siis ma ei tea mitu tonni ja palju kettaid mul läks.

Pole ka kaitset, sest ma ei saaks sellega täpselt lõigata, pidin nägema mida teen. Kaitseprillid tavaline asi, kui metalli lõikate kasutage neid õhukesi kettaid, ärge hakakake nende jämedatega lõikama. Teine asi, ketastel peal ka aegumise kuupäev, kui võtate mingid aegunud kettad, siis see liimkomponent sees juba kehvaks muutunud ja võib laiali lennata. Ärge kunagi suruge peale relakaga lõigates.Enamasti normaalne ketas lihtsalt puruks ei lenda, seal siis peab mingi mehhaaniline vigastus olema. Vale nurga alt lõigatud, meeletult peale surutud jne
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 26 Apr 2021 14:51

spl wrote:8-) meil foorumis kõik teemad läbi aruatud. Üldiselt ma kasutan relakat lausa võinoana juba, kui tuulegeneka masti ehitasin, siis ma ei tea mitu tonni ja palju kettaid mul läks.

Sama siin, järgmisena räägin ilmselt metalli puurimisest 8-) (vihje - käsitrelliga pigem mitte, ka mootor ja reduktori elektroonika on määrava rolliga)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Apr 2021 14:53

pop wrote:
spl wrote:8-) meil foorumis kõik teemad läbi aruatud. Üldiselt ma kasutan relakat lausa võinoana juba, kui tuulegeneka masti ehitasin, siis ma ei tea mitu tonni ja palju kettaid mul läks.

Sama siin, järgmisena räägin ilmselt metalli puurimisest 8-) (vihje - käsitrelliga pigem mitte, ka mootor ja reduktori elektroonika on määrava rolliga)


Metallipuuride teritamine ei tule mul siian välja, kõik baastõed selged, aga ikka pole see . Puur peab hakkama just suht alguses laastu viskama, mitte vaid tükke :?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 26 Apr 2021 14:58

spl wrote:/../Pole ka kaitset, sest ma ei saaks sellega täpselt lõigata, pidin nägema mida teen.

Selle nurka saab ju muuta (sa ei tohi näha vaid nö enda poole suunatud pöörlemist).
Ma olen kaitse pidanud ära võtma vaid juhul kui kasutasin tasapinnalist lihvimisketast.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 26 Apr 2021 16:23

Vaadake parem internetist videosid kuidas mägi kokku kukkub.. Kui vinge tükk ühe laksuga alla kukub, siis lõikab õhk kõrval asuva metsa pooleks...

Aga mida siis veel õppida tänastest aktsiaturgudest, näiteks seda vist, et India pole maailmas üldse vajalik riik. Märkide järgi on teine peaaegu sotsiaalselt kokku kukkumas, kuid turg see hüppab edasi nagu Padaveres kohane.. Lootus uuele kasumine kiibiturul on palju tähtsam ja elulisem.. Ausalt ma ei saa aru...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 26 Apr 2021 16:52

Tanel Kiik: reisilt tulijaid ei hakata sundtestima, see pole demokraatlikule õigusriigile kohane. WTF :HEAD
https://www.delfi.ee/artikkel/93249023/ ... ile-kohane
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Apr 2021 17:20

neto wrote:Tanel Kiik: reisilt tulijaid ei hakata sundtestima, see pole demokraatlikule õigusriigile kohane. WTF :HEAD
https://www.delfi.ee/artikkel/93249023/ ... ile-kohane


Kiige sõnum meile maksumaksjatele, et see normaalne, kus mingite debiilikute tõttu võime meie või meie lähedased ära surra !
Sest osadel on vaja "puhata" ja reisida kohtadesse, kus levivad COV ohtlikud vormid.

Eile oli AK'shea ülevaade vaktsiinidest, Pfizer ja moderna efektiivsus LAV tüvega 15%, AstraXenecal sisuliselt puudus / briti tüvega 60% kandis.
Mind üllatas, et J & J oli LAV tüvega efektiivne. India tüvest ei tea me veel midagi.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 26 Apr 2021 17:45

Ta väidab, et SEE NÄDAL (apr lõpp) saab turgudel olema "huvitav"
Veel väidab, et ta suudab õpetada, kuidas olla ajast ees, kui miski pauk käib

5 Must Watch Signs That Could Send The Markets Plummeting Or To The Moon This Week
https://www.youtube.com/watch?v=ACo7yg0zbjM

Aprilli lõpp -- strateegiline -- jah 26. aprill 2021 -- ütlevad mitmed
Mina ei tea, ärge küsige, püüan osutada "kanaarilindudele" kaevanduses -- uurige ise ja tehke järeldused, keda huvitab
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Apr 2021 23:00

https://www.postimees.ee/7234222/lati-minister-koroonasse-haigestumine-riigis-kasvab-piirangute-leevendamine-ei-tule-kone-alla

Kui meie suure hurraaga hakkame asju avame, oleme jalaga mõlema korralikus ..s. Inimesed rõõmsalt ka reisivad ja toovad muudkui uusi tüvesid siia, debiilikud kuubis, pole midagi rohkemat nende kohta öelda. Kui vaktsineerimine pole jõudnud alla 50 juurde, pole mõtet isegi mõelda riigi avamisele. Nagu poed avatakse, siis tunnete inimeste käitumispsühholoogiat, algab suur trügimine.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 27 Apr 2021 01:00

Ei saa aru soovist niigi suhteliselt ülekoormatud Kesklinnade haljasalade hõivamist "õilsa" betoonivaluga. Algas Tartu SÜKU madinaga, seejärel täitis eetri niigi ära närvilisusega nutitud Tammsaare pargi ooperilaamendamine, seejärel siis mingi heliorg ...Meil ei ole niigi olemasolevategi rajatiste täitmiseks ei rahvast ega sisu ja mingi kunstlik tihendamine seda ei aita. Pigem peletab sest rahulikke tsoone enam ei ole.On vaid vohamas mingi ühtlane sisutühi kultuurivõsabetoon ...ms on nüüd tarbijatest liiga kaugele jäänud.
Helioru pilt. https://leht.postimees.ee/7234214/ukste ... s-tardunud
Maksumüürita nimekiri:
https://kultuur.err.ee/1209148/kultuuri ... ehitistest
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Apr 2021 08:29

https://forte.delfi.ee/artikkel/93256171/briti-tuvi-on-vallutanud-eesti

J & J üllatab mind LAV tüve puhul, et ta efektiivsem, kui teised.

Andmeid vaktsineerimise järgselt tekkinud antikehade neutraliseerimisvõime kohta pole, kuid vaktsiiniga tehtud kliinilised uuringud näitasid, et vaktsiini tõhusus on LAV tüve puhul 57%.

---

https://www.postimees.ee/7234126/brasiilia-uus-koroonatuvi-mojub-rasedatele-rangemalt
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 27 Apr 2021 09:03

Tammepuu-Tare Teflon-Tädi sooritas (kerge varasema abistava müksu toel) lõpuks karjäärihüppe pangast välja - hüppe "vertikaalskaalale" siin hinnangut ei anna (õhtumaade sh Baltimaade pangandus ei ole vist enam "in", Aasia oma aga pigem vist on (kuna seal on majandus, aga ka inimesed)).
https://arileht.delfi.ee/artikkel/93185 ... sse-naasta
Näide iga olukorra ja iga hetke jõujoontest ideaalselt orienteeruvast inimesest (ma imestangi miks hoopis poliitikas või EU-s ei ole).
Aga eks panga riskijuhi amet ongi põhimõtteliselt patuoina ametipost, juba nö "by definition".
====================
Pank on ka justkui "time masheen" (laenates "Idiocracy"-st) - kui panna üks inimene nt 5 aastaks lüpsjaks ja teine 5 aastaks panka siis väljub lüpsja ikka 5 a vanemana, pankur aga 10+ aastat vanemana.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Apr 2021 09:44

Ikka liiga palju nakatunuid, hurraaga avamine oleks suurim lollus, mida poliitikud saaks teha.

https://tervis.postimees.ee/6931752/oopaevaga-lisandus-459-koroonapositiivset-suri-kolm-inimest
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 27 Apr 2021 14:22

Iisraeli allikatest pärinev analüüs tõlgitud.

TÕETUND: Iisraeli uuring näitab, et vaktsineeritud inimesed nakatuvad sagedamini LA koroonatüvega

https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulev ... 2RaKhKtw5I
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Apr 2021 14:48

spl wrote:Ikka liiga palju nakatunuid, hurraaga avamine oleks suurim lollus, mida poliitikud saaks teha.

https://tervis.postimees.ee/6931752/oopaevaga-lisandus-459-koroonapositiivset-suri-kolm-inimest

Olen mõtetes nende koroonahaigetega, kes on endiselt hingamisaparaadi küljes ja sealt enam lahti ei kipu saama .... Ei ela ega sure.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Apr 2021 15:30

Ei oska Iisraeli kohta midagi öelda, aga kokku vist vaid 15k nakatunud. Raskelt nagu eriti mitte keegi, samas uus tüvi võib kõik pingutused tühistada. Nagu meil toovad debiilikud sisse LAV tüve ja rändavad ringi, ma võin kihla vedada, et see Mustamäele ennast sisse seadnud tegelased. Kelle kogukond seal muudkui suureneb. Riik näitab vaktsineerimisel oma saamatust, mul oleks miljon mõtet, kuidas asju parandada. Mina ei hakka neile palka lauale teenima, aeg oleks oma aju kasutades ise raha välja teenida.

Fakt see, kui mai alguses asjad avatakse, oleme juuni lõpuks tagasi seal kus alustasime. Vaktsineerimine viia massidesse, lõpetagu see sõnumite jagamine, et alla 50 unistage edasi.

Saksamaal omavad kõik inimesed alates juunist õigust vaktsineerida ennast ja riik peab selle tagama.

https://www.err.ee/1608192271/vaktsineerimisest-keelduv-ida-virumaa-taidab-haiglate-intensiivravikohti
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 27 Apr 2021 17:34

hh wrote:Iisraeli allikatest pärinev analüüs tõlgitud.

TÕETUND: Iisraeli uuring näitab, et vaktsineeritud inimesed nakatuvad sagedamini LA koroonatüvega

https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulev ... 2RaKhKtw5I

Ma arvan et väga paljud portaalid tegelevad praegu klikipüüdmisega. (telegramis on asjalikku infot ka aga nende filter sõkalde suhtes on pehmelt öeldes nõrk - kasvõi need lamemaa-artiklid - kellele ja milleks ?)

Tõeline defitsiit on artiklitest mis nö "otse laborist" seletaks inimkeeli lahti tüvede erinevused retseptoritele kinnitumise/rakku tungimise osas, samuti mingi ülevaade mutatsioonide tekkest ja loogikast (mis on nende tõenöoline "vektor" senise info põhjal - nakkavam? tapvam? pikema "best-before" kuupäevaga ? säilib paremini erinevatel pindadel ? katab paremini vanusegruppe ?)
(ehk siis mida täpsemalt teeb ORF9b Briti tüves, mis on LAV tüve "E484K" mutatsiooni sisu (ja juhised mulle kui lollile selles teemas), ja sama Brasiilia jne "brändidega" (need ongi sisuliselt brändid, suht kasutu ajakirjanduse teemadena).

Kasu pole ka väidetest a la "For the UK variant there is some research suggesting it may be associated with a 30% higher risk of death. The evidence is not conclusive, however."
No krt kui ei ole "conclusive" siis hoidku see teadmine endale - mida ma sellega peale hakkan (või ka siis kui ongi "conclusive") ? Hoian 2m asemel 2.5m ? Palvetan 5x päevas ? Viin kuskile küünla ?
=================
kui mu enda teemades kipub jutt laiali valguma siis tavaliselt küsin "ekspertidelt" otse - "so what ?" St - mida ma (me) selle teadmisega peale hakkame, konkreetselt ? Mida edasi teema ja mis järjekorras ? (või siis lihtsalt raiskasime üksühe aega)
Kui saaks inimkeelselt aru konkreetsetest levikuvektoritest (lisaks näkku köhimisele ja sõrmede lakkumisele) siis oleks selge sõnumi puudumisel (mis poliitikul reeglina puudubki) võimalus see sõnum/järeldus igal mõtleval indiviidil kasvõi ise sünteesida.

Omadussõnadest tuleks ka rohkem loobuda ("oleme libelraalsed", "reisimise piiramine oleks liigselt õigusi riivav" (jms) - selle asemel et näidata, puhtkvantitatiivselt et "tulid 5 õnnelikku reisiselli - nüüd on 500 vähem õnnelikku nakatunut" (sõnum - reisisellid tuleks suunata eskordi saatel kohe hotelli (no pain - no gain, jm tarkuseterad juurde).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 27 Apr 2021 19:22

pop wrote:
hh wrote:Iisraeli allikatest pärinev analüüs tõlgitud.

TÕETUND: Iisraeli uuring näitab, et vaktsineeritud inimesed nakatuvad sagedamini LA koroonatüvega

https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulev ... 2RaKhKtw5I

Ma arvan et väga paljud portaalid tegelevad praegu klikipüüdmisega. (telegramis on asjalikku infot ka aga nende filter sõkalde suhtes on pehmelt öeldes nõrk - kasvõi need lamemaa-artiklid - kellele ja milleks ?)

Tõeline defitsiit on artiklitest mis nö "otse laborist" seletaks inimkeeli lahti tüvede erinevused retseptoritele kinnitumise/rakku tungimise osas, samuti mingi ülevaade mutatsioonide tekkest ja loogikast (mis on nende tõenöoline "vektor" senise info põhjal - nakkavam? tapvam? pikema "best-before" kuupäevaga ? säilib paremini erinevatel pindadel ? katab paremini vanusegruppe ?)
(ehk siis mida täpsemalt teeb ORF9b Briti tüves, mis on LAV tüve "E484K" mutatsiooni sisu (ja juhised mulle kui lollile selles teemas), ja sama Brasiilia jne "brändidega" (need ongi sisuliselt brändid, suht kasutu ajakirjanduse teemadena).

Kasu pole ka väidetest a la "For the UK variant there is some research suggesting it may be associated with a 30% higher risk of death. The evidence is not conclusive, however."
No krt kui ei ole "conclusive" siis hoidku see teadmine endale - mida ma sellega peale hakkan (või ka siis kui ongi "conclusive") ? Hoian 2m asemel 2.5m ? Palvetan 5x päevas ? Viin kuskile küünla ?
=================
kui mu enda teemades kipub jutt laiali valguma siis tavaliselt küsin "ekspertidelt" otse - "so what ?" St - mida ma (me) selle teadmisega peale hakkame, konkreetselt ? Mida edasi teema ja mis järjekorras ? (või siis lihtsalt raiskasime üksühe aega)
Kui saaks inimkeelselt aru konkreetsetest levikuvektoritest (lisaks näkku köhimisele ja sõrmede lakkumisele) siis oleks selge sõnumi puudumisel (mis poliitikul reeglina puudubki) võimalus see sõnum/järeldus igal mõtleval indiviidil kasvõi ise sünteesida.

Omadussõnadest tuleks ka rohkem loobuda ("oleme libelraalsed", "reisimise piiramine oleks liigselt õigusi riivav" (jms) - selle asemel et näidata, puhtkvantitatiivselt et "tulid 5 õnnelikku reisiselli - nüüd on 500 vähem õnnelikku nakatunut" (sõnum - reisisellid tuleks suunata eskordi saatel kohe hotelli (no pain - no gain, jm tarkuseterad juurde).


Meditsiini teemadel ei oska kahjuks kaasa rääkida.
Kuid kui legitiimsed seltsimehed, kes ühte valdkonda on võimelised juhtima sellise ignorantsusega, siis miks mitte kasutada samu kvaliteete universaalselt kõigis valdkondades :(
https://arvamus.postimees.ee/7233995/as ... est-teadma

«Kui sa metsa ei majanda, siis ta lihtsalt hävib,» võttis peaminister Kaja Kallas äsjases intervjuus kokku oma arusaama Eesti metsast ja väljendas usku, et keskkonnaministeerium suudab leida kokkuleppe, mis vastaks metsa tähtsusele Eesti inimese jaoks.

Ka tema eelkäija valitsusjuhi ametis Jüri Ratas jagas optimismi keskkonnaministeeriumi suutlikkusest. Olukorda kirjeldas ta 23. septembril 2020 riigikogu infotunnis nii: «Me peame ka ausalt ütlema, et jah, 2020. aastal hakkab Eesti mets [...] saama küpseks.» Kusjuures «mets, mis on langenud, maha kukkunud, see hakkab CO2 emiteerima». Ja kokkuvõttena asjakohases Facebooki otse-eetris 18. veebruaril 2020: «Jätta küps mets kasvama [...] – ega see mõistlik ei ole.»

Need sõnastused ei ole esitatud pisiasjades norimiseks, vaid Eesti valitsuse metsapoliitikat iseloomustavate pintslitõmmetena. Mõistan, et peaministri tähelepanu vajavad paljud teemad ja kriisiaeg takistab süvenemist veel rohkem. Seepärast toon järgnevalt välja üksnes kolm loodusega seotud üldprobleemi, mille iga Eesti peaminister peab minu arvates kindlasti ära lahendama.

Esiteks tekib küsimus, keda valitsusjuht esindab, kui ta Eesti inimesest rääkides ei tunne tema hoiakuid. Loodushoiakuid jälgib ja kirjeldab meil hulk esinduslikke, sh riiklikult korraldatud küsitlusi ja uuringuid. Neist nähtub, et rahvas hoolib loodusest väga ega näe metsi mitte nõtrumas, vaid ära raiutavat. Kurioosumina tähtsustatakse loodus- ja elukeskkonna säilitamist kõige üksmeelsemalt isegi eestluse säilitamiseks vajalike tegevuste seas. Olgu pingeridadega kuidas on, aga asjaolule, et mets on üks Eesti kultuurilisi pidepunkte, on osutanud paljud teemat süvitsi tundvad mõtlejad. Mõnele peaministrile isiklikult võib mets olla tüütu küsimus, millest ikka ja jälle pealiskaudse vastuse ja keskkonnaministeeriumile osutamisega mööda hiilida. Rahvast see vastus aga ei teeni.
Teiseks tunnen ökoloogi ja keskkonnateadlasena kohustust öelda, et aastaid kestvas keskkonnadebatis on peaministrite (ka teiste ministrite, sh keskkonnaministrite) teadmised looduse kohta nii kehvad, et neid on valus kuulata. Valu ei põhjusta sõnad ise, vaid teadmine, mida nende ütleja võim Eesti loodusele tähendab. Metsa puhul käib jutt lausa algteadmistest, nagu ökosüsteemi ja puiduressursi erinevus. Samuti sellest, kui paljude elusolenditega me oma maad jagame, kuidas neil läheb ja mis tähtsust sellel on. Kui juba alustõdesid ei mõisteta, siis ei ole kliimapoliitikast, elukeskkonnast või jätkusuutlikust arengust võimalikki mõttekalt rääkida.

Ökoloog näeb metsa muutuva ja puid surelikena ning mõistab, et puit on väärtuslik tooraine. Ent kirjeldades puude pikka eluiga, liigirikkaid ja süsinikku talletavaid vanu metsi, kuuleb ta riigijuhtidelt vastuseks hoopis muud. Justkui kukuksid keskealised puud metsaseaduse vastuvõtmise järel ise pikali ja mets haihtuks gaasina. Seevastu lageraie jätaks alles nii metsa, riigi kui ka harjumuspärase kliima.

Ometi selgitavad ökoloogid metsade toimimist, tähtsust elukeskkonnas ja muid looduseasju avalikkusele iga päev. Muuhulgas meenub, et kolleeg Kristjan Zobel lootis kolm aastat tagasi oma looduseveerust Postimehes abi just poliitikute harimisel. Tagantjärele tundub, et kasutegur oli nullilähedane ja asi tahtmatuses õppida. Valitsus, mille juht ja liikmed tohivad jätta koolitükid tegemata, annab halvimat võimalikku eeskuju.

Kolmandaks on vältimatu teadvustada loodus- ja sotsiaalteaduslike tõsiasjade erinevust. Eesti ei muutu jätkusuutlikuks ja loodushoidlikuks retoorika ja turundusega, isegi kui varustada välisteenistusi selleks «jutupunktidega» ja panna ebameeldivad raportid sahtlisse. Looduse seisundit mõjutavaid otsuseid ja nende tagajärgi saab mõõta ning vastavalt Aarhusi konventsioonile on igaühel õigus neid teada. Ka soovimatus otsustada on otsus, isegi kui see jääb esialgu märkamata. Ent mida kauem olukord kestab, seda selgemini tagajärjed end ilmutavad. Parafraseerides Karl Ristikivi: iga raiutud vääriselupaik, kodumets ja hiis jääb kuhugi alles, saab kuhugi tallele pandud.

Poliitiku erioskus on keeruliste asjade esitamine üldarusaadaval moel ise sisulist valikut mõistes ja seda teha julgedes. See väärib lugupidamist aga üksnes juhul, kui ei räägita rumalusi ega tehta halba.
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 27 Apr 2021 20:28

Pop... Hämamise vastu võtteid pole, selle üks parimaid esindajaid ja juurutajaid oli vana hea Greenspan, kes ise oli ülitäpne oma teadmistes ja arvutustes, aga niipea kui ise midagi rääkima pidi, siis tuli vaid puhas ilu huultelt... Ja see süsteem on nüüd paigas kuni uus süsteem tuleb ja vanad tegijad seda ei tee (lihtsalt põhineb mu teadmisel et inimesed ei muutu)... Jaotussüsteemi muutus saab olema valus ja mulle meeldib väga Hiina komme lihtsalt uus peale ehitada, kui Venemaa sama võimaluse saaks, siis oleks kordades kiirem kuid valusam.. Aga enne tuleb veel palju häma...
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 27 Apr 2021 21:16

Ma kahtlustan, et Covidi ja Corona vanemad juba veidi kahetsevad oma "ülemeelikut" nimevalikut. Arvatakse, et India iga kategooria tegelikud numbrid on kordades ametlikest hullemad.
https://edition.cnn.com/2021/04/27/indi ... _term=link
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Apr 2021 23:25

R partei all toimub riigis ikka kõrgtasemeline taandareng.
https://www.postimees.ee/7235132/riigi-karpekrokodill-laheb-laste-huvitegevuse-kallale
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 27 Apr 2021 23:43

spl wrote:
neto wrote:Tanel Kiik: reisilt tulijaid ei hakata sundtestima, see pole demokraatlikule õigusriigile kohane. WTF :HEAD
https://www.delfi.ee/artikkel/93249023/ ... ile-kohane


Kiige sõnum meile maksumaksjatele, et see normaalne, kus mingite debiilikute tõttu võime meie või meie lähedased ära surra !
Sest osadel on vaja "puhata" ja reisida kohtadesse, kus levivad COV ohtlikud vormid.

Eile oli AK'shea ülevaade vaktsiinidest, Pfizer ja moderna efektiivsus LAV tüvega 15%, AstraXenecal sisuliselt puudus / briti tüvega 60% kandis.
Mind üllatas, et J & J oli LAV tüvega efektiivne. India tüvest ei tea me veel midagi.

Singapur on range kontrolliga ja testimise jms. piiril siiani suutnud tagada oma elanikele suht normaalse elu... ;) Oma roll selles on ka hirmul garantiini ja muude reeglite rikkumisel "ebademokraatlikku" trahvil ja ihunuhtlusel. Ka tabeli eesotsas olevad Austraalia ja NZ on garantiini ja piirikontrolliga saavutanud hea tulemuse. Sellega on ssuliselt siiani välditud ka kaheldava väärtusega ja kvaliteediga vaktsiinide kasutust. Ühel pildil on bussid, millega võõrtöölised "ebademokraatlikult" aga ohutult ja tõhusalt piirilt garantiini suunatakse...
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007945448.html
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 27 Apr 2021 23:46

spl wrote:R partei all toimub riigis ikka kõrgtasemeline taandareng.
https://www.postimees.ee/7235132/riigi-karpekrokodill-laheb-laste-huvitegevuse-kallale

Kunagi figureeris meedias salapärane Reformiparteiga seotud R-hoolduse nimeline ettevõte. ;) Ehk on selle R tähe taga hoopis "Raie" sõna?
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 Apr 2021 09:05

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/93261251/video-jurgen-ligi-jai-volikogu-istungi-ajal-kaamerasilma-ette-puksata-kogu-olukord-tekkis-tehnilise-torke-tottu

Meenub lugu, mehed tegid peegelpõrandale kükke, kükke, jalas polnud pükse https://www.youtube.com/watch?v=gLlUXlE5ULc :twisted:

Väga kahtlasi tegevusi teevad meie poliitikud kraanikausi juures.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 28 Apr 2021 11:08

spl wrote:Väga kahtlasi tegevusi teevad meie poliitikud kraanikausi juures.

No ilmselt põiepidamatus, vajas korraks pabersalvrätikut (või siis vahetas rattapükse enda sõnul, vahet pole).
(krt kaamerale saab kasvõi tavalise salvrätiku peale visata (kui on kerakujuline), või siis isetehtud papist ümbriku peale libistada.

(Minu omal on juhtumisi küljes ülikvaliteetne mikker (40 cm kauguselt on parem ja veatum helituvastus (teksti dikteerimisel otse Wordi vms) kui kallite kõrvakate küljes poomiga mikker otse suu ees) - kui vaid mikrit kasutan siis selline papist toru ongi kuni mikrini peale tõmmatud).

mic.jpg
mic.jpg (10.47 KiB) Viewed 5027 times
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 28 Apr 2021 12:15

Delhis hakatakse isegi koertekrematooriume inimkehade põletamiseks kasutama.
https://thekashmirwalla.com/2021/04/dog ... -in-delhi/
Samal ajal hüüab kuskil üks ema õue: "Coovid-Coovid-Coovid, Coroona-Coroona-Coroona, where aaaa juuu !?"

See massiline laipade põletamine on ikka hullult keskkonda saastav. Olen mõelnud, et ookeaniäärsetes piirkondades oleks kõige ökom laibad kotiriidesse mässida, põllukivi jalutsisse ballastiks ja sügaviku kohal vette heita. Seda võiks teha kasvõi omasteta ja tundmatute laipadega, keskkonnasaaste väheneks üksjagu. Matmine viljatutele maadele oleks muidugi ka ok. Olen näinud pilte, kuidas maetakse ilusa musta mullaga aladele. Kas läheb see maa põllumajanduslikust käibest välja, et mitte rikkuda hauarahu või küntakse-külvatakse seal rahulikult edasi, seda muidugi ei tea.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 Apr 2021 13:21

to neto,

see põletamine on kõige mõistusevastasem tegu, mida üldse hetkel teha. St seal palavas kliima muutub õhk veel saastatumaks ja hingamine veelgi raskemaks, mis niigi piiratud.

---

Kui suur see statistika oli 1 juhtum 100 000 peale ? Meil juba mitu tegelt, see surnud päästja ka. Ei klapi see nr.

https://tervis.postimees.ee/7235014/eestis-teatati-haruldasest-trombotsutopeenia-juhust-mees-on-paranemas

---

https://www.err.ee/1608193555/leedus-lisandus-1585-ja-latis-967-koroonapositiivset

Sisuliselt, kui tahame riiki avada, peame naabritega kehtestama piirikontrolli. Muidu juuni lõpus püstitame jälle rekordeid. Tavaliselt ei pane tähele, aga täna delfis mingid isehakanud staarid räägivad kuhu puhkama sõidavad jne jnbe. Vaadates palju LAV tüve sisse toodud, siis ilma naljata, täiskasvanutele kehtestaksin Hiina stiilis koroonatestis lennujaamas. Siis mõneks ajaks rahuneksid maha ja ehk tuleks tilk mõistust ka !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 28 Apr 2021 16:21

Ehee!
https://www.err.ee/1608193843/renault-p ... ile-tunnis
Saksas nüüd Renault müük küll langeb. :lol:

Tavaliselt sõidan Saksas autobahnil rahulikult nii 130-140 km tunnis. Mõnikord lasen ka kiiremini, aga vaid siis, kui on päriselt kiire. Kõige vasakpoolsemas reas lähevad kiiremad ka 140 pealt vupsti ja vupsti mööda (nii 200 ga ja rohkem). Olen imestanud, et seda tehakse sageli just mingite vanade ja prostade autodega, paljud Renault mudelid sealhulgas. Muidugi on palju kiirustavaid sportautosid ja muidu igasugu ägedaid pille, mis lasevad lõdvalt minna üle 250. Teinekord olen ise ka kõige vasemas reas möödasõidul 160-170ga ja siis näed, kuidas tagant lähenevad kiirelt tuled, millega muidugi metsikult vilgutatakse.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 28 Apr 2021 16:38

ja veel natuke samasse sektorisse - väga hea video Veritasiumilt nn "planned obsolescence" teemal (Apple tema videosid ilmselt toetama ei hakka ;)

https://www.youtube.com/watch?v=j5v8D-alAKE
(ja see 120 a järjest põlenud pirn on kah suht muljettavaldav)

===============
selle taustal on mul olnud kogu aeg natuke naljakas kuulata tehnokrati jt kohati natuke orgasmisegust kilkamist kui mõne uue äppli junni nupp ümmarguse asemel nt ovaalseks muudetakse. Äppel oli siin lihtsalt näide (mida kasutas ka "Ve" ise), js ma pole ka siiamaani saanud aru mida teeb Macbook Air rohkem/kiiremini kui täpselt sama palju maksev 13 tolline äriklassi Dell XPS (küll tean vastupidist, eriti linuxis), mille nähtav ekraan on isegi pikem, kuigi veidi madalam - ja näppida on olnud võimalik õuna üsna põhjalikult.)
pop
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 124 guests