Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby aff » 23 Dec 2009 23:31

vana kommijana luban endale totaalset teemast kõrvalekaldumist ...

Et siis ei keegi muu, kui MIchael Schumacher naaseb rajale. Kõigi aegade kõige edukam vormelipiloot pühib 40 aasta vanuses (41 jaanuaris) kiivrilt tolmu ja vaatab, kas noortest on talle vastast :D . Pärast kolmeaastast eemalolekut naaseb Schumacher rajale Paraku (:s) vahetades punase ülikonna mercedese "silverarrow" oma vastu, kohtudes taas kellegi ..... Ross Barwniga (tehnikadirektor KÕIGI Schumacheri tiitlite juures, nii benettonis kui ferraris, kelle BRAWN-GP võitis tänavu uustulnukana mm tiitlid nii individuaalses kui meeskondlikus arvestuses)

Schumi on stardirivvi astudes kõigist osavõtjatest vanim. Samas, tal on 7 mm tiitlit, mis on rohkem kui ülejäänud meestel kokku (alonso 2, hamilton + button 1 per kärss). Lähemalt loe kõige autoriteetsemast mootorispordiallikas maamunal http://www.autosport.com , tegemist ei ole kuulujutuga, tegemist on täna ametlikult mersu poolt välja hõigatud tõega.

KOgu f1 ajaloo jooksul on olnud AINULT KAKS edukat comebacki, need on Niki Lauda ja Alain Prost kes on pärast eemalolekut tulnud maailmameistriks. Minuarust sobiks Mihkel KIngsepp igati seda nimekirja täiendama.

varasematest rohkem ja vähem edukatest comebackidest loe siit http://www.autosport.com/news/report.php/id/80663

ja mina igatahes usun et kui keegi üldse, siis mihkel suudab.
aff
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 23 Dec 2009 23:54

loonik wrote:[color=#804040][[color=#FFFFBF]quote="võõras"]spl
Üldiselt tulevikus tahaksin diislit, ilma elektroonikata st. mitte elektroonilised diislipihustid, mille hind 5000 eeku tükk. Vana hea ridapump jne Mida vähem elektroonikat, seda töökindlama masina saad. Selletõttu tulebki vanakooli vaadata.
[/color][/color]

Tahad võimatut tänasel päeval. Euroopa saastenormid nõuavad hetkel COMMON RAILi (Euro 3, Euro4, Euro 5, Tier III, jne. ) (eesti keeles otsesissepritse diislid). Eriti head on BMW diislid alates 2001 aasta (Euro 3). VW puhul samuti tegemist TPD (pumppihusti) mootoritega. Kui töötab, siis väga hea jõuallikas. Sellised mootorid on "rohelisemad ja ökomad". Töötavad ideaalselt ning karakteristika on parem kui ottomootoritel (bensiin). Kui aga siiski tehnika üles ütleb, siis rahakott saab korraliku Stalingradi.


Autod on muutunud tõeliseks nuhtluseks. Probleemi ei ole siis, kui saad riigikogulase palka ja sarnast(vähe teistsugust) kuluhüvitist. Tundub, et siin arutlejad selliseid hüvesid ei oma. Seega auto valik on tõeliseks probleemiks kujunenud. Saada on vaid tõelisi kellapomme (pea iga jubina sees on tiksuv rahavaakumpomm) . Ja mitte ainult elektroonilised. Kurikuulsad on nii mõnegi tootja keemilisi komponente sisaldavad, ühekorraga vahetatavad vidinad. (n. siingi mainitud tootja aknapesurid. Sees olev õli 100% tõenäosusega tahkestub ca 6 a jooksul jne. Seega siis vaja üle öö uus komplekt soetada.) Mõni tootja lausa niivõrd segi kammind, et ka aknapesuvedelikku ei saa kasutusjuhendi kohaselt ilma teeninduseta lisada. KRT! konnasööjaid ainult ei huvita, et teatud ilmadega ei saa ühest eesti otsast teise liikuda ilma aknapesuvedelikku 2X lisamata. :evil:
Uute diislite puhul on ärevustekitav aga üks meditsiini valdkonda puutuv asjaolu. Nimelt nende heitgaasid sisaldavad mingeid nanomõõtmes osakesi (Silmaga nähtav ja seega visuaalselt/lõhnaliselt välditav heitgaasisuits on nüüd likvideeritud :evil: )mis sisse hingates ei välju enam inimese organismist. Kui peaks selguma, et need osakesed üliohtlikud (uuringud käivad), siis arvatavasti miljonid autod kuuluvad ühel X päeval kokkukorjamisele. Tõenäoliselt saavad selle kulu just teise ringi tarbijad enda kraesse. :x

P.S. Mitmest kohast kuulnud, et vanakooli masinatel jaburalt hind tõusma hakanud.
Ka pätipoisid just neid massiliselt ärandama hakanud. Odav pidada ja saab ümber ehitada. Välistada ei saa muidugi järgmist, et mõneaastased tavaautod on elektrooniliselt lukus teenindaja küljes e. neid ei saa poole hinnaga ringlusse lasta. Ehk kui tavauto vähe keskmisest odavam, siis kahtlustatakse kohe kallist Kotermani. Uute luksmaasturitega on teine lugu. Nende puhul tasub kräkkida kogu elektroonika.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 24 Dec 2009 00:04

Sorry. mu eelmise kommiga läks midagi nihu. Vabandan.

Mis F1 puutub, siis jälle trikitamine meediaga. Võiks selle spordi/meelelahutuse sarnaselt 4-hobuse kaarikusõiduga juba ammu ajaloo prügikasti saata.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 24 Dec 2009 00:57

Nii nüüd siis riigiametnike uued palgad graafikutesse joonistatud.
http://www.postimees.ee/?id=204541

Mind ja paljusid mu tuttavaid ärritab müstiline (endiselt väidetavalt kasvav) keskmine palk.
KÜSIMUS. KAS AMETNIKOND JA PRESIDENT EI ESINDAGI TÖÖTUID JA TEISI PALKA MITTESAAVAID RIIGIALAMAID?
Mediaansissetulekut välditakse igasugustes valemites ja ametlikes näitajates. Kui aga eeldada , et motivatsiooniteooriad on õiged, siis selline süsteem taastoodab ju jätkuvalt ebavõrdsust ja ühiskondlikku ebastabiilsust. :x

Pühadehooaja algus ja igasugused aastalõpu koosolekud ning tähistamised on põhjustanud tihedamat rutiinivälist suhtlemist erinevate inimestega. Viimase aja MASU tulemused on karmid. Massiline koondamine, palgakärped ja tulude vähendamine tundub olevat üleüldine. Samas kulude vähenemist nagu polegi või on see juhuslik (n. soe sügis). Tunda on ka lausa käegalöömist. :x
Viimane trend on Jõulu - aastavahetuse sunnitud palgata puhkuse rakendamine. Olenevalt firmast/ametist on levinud kas alates sellest nädalast kuni uue aasta tööpäevadeni või lausa kuu-poolteist. :evil: Viimastel juhtudel siis "puhkus" algas rohkem kui nädal tagasi. Saaksid inimesed ka pankadest ja kohustuslikest kommunaalmaksetest samasugust puhkust.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Dec 2009 03:15

h wrote:Vastu jõulu NIIVÕRD tõsine ja olulisel teemal vestlusring Marju Lauristini, Peeter Tulviste jt osavõtul:
http://www.epl.ee/artikkel/485443

Infosõjast, neurolingvistilisest programmeerimisest, meediast, visuaalsest ja verbaalsest manipuleerimisest, poliitikast...
Kõik peaksid jäksama selle pika teksti läbi lugeda, sissejuhatus probleemidesse, millest tavaelus ei tunta ära, et need on probleemid.


Oli aeg, mil natuke huvitusin NLP-st ja muudest mõjutusmeetoditest, seetõttu panen kirja oma mulje asjast - neile, kellel pole olnud mahti asjaga tutvuda või järele mõelda, mida siis õigupoolest meile reklaamides ja kõnedes lubatakse..


1) Kõigepealt tuleb teha väikest luuret: Kas inimene on põhliselt auditiivne, visuaalne või kinesteetiline, s.o. kas tajub ümbritsevat rohkem, silmade, kõrvade või puudutustega? Sellega leiame otsetee tema sisse - positiivseid emotsioone (auhindu tema tegevuse eest) tuleb kirjeldada just selles võtmes.
2) Milised on need asjad, mis kutusvad inimeses esile positiivseid emotsioone - meie ülesanne on talle neid tekitada, sellega muutub ta meist mõneti sõltuvaks, soovides saada rohkem positiivseid emotsioone ("räägi veel, see on nii ilus"). S.o. kirjeldada inimesele neid aistinguid (sõltuvalt siis punkt (1) saadud teadmistele - visuaalsete, auditiivsete või kinesteetilistena. Ka poliitikud lubavad meile ju midagi oma kampaaniates ja kirjeldavad seda ilusat tulevikku meile. Jääme kuulama seda ilusat muinasjuttu. Olen oma väikelaste peal tähelepannud, et telereklaamid naelutavad nende tähelepanu - ilmselt on see imeline muinasjutumaailm nii kena, kuhu meid korraks viiakse, et sellest ei taheta lahti lasta. Siia alla käivad ka nn. transisõnad - sõnad, mida mõjutatav sageli kasutab oma positiivsete aistingute kirjledamises, Mõjutaja peegeldab need tagasi, põimides need oma jutu sisse. (mõjutatavale jääb tunne, et mõtete ühtemoodi ja ta hakkab usaldama ja avaneb uutele mõjutustele, kaotab valvsuse)
3) ankurdamine - mingi meeldiva nähtuse ja enda koosnäitamine nii, et kuulajal tekib sama Pavlovi refleks nagu koeral süljeerutus toidule, näiteks K -> hoolib, R-> edukas, Red Bull -> olemise kergus (iseasi, kui hästi see mõjutajatel on õnnestunud välja mängida) Soovitav on siduda ka varasema elu meeldivate emotsioonidega - just seepärast näidatakse reklaamides ilusat lapsepõlve, armsaid kassikesi jne. (vt. punkt 1 ja 2)
4) metafoorid ja samakõlalised loosungid või mittejuhuslikud sõnavead, mis näivad juhuslikuna (juhuks, kui püütakse panna mõtlema asjadele, mis on tsenseeritud ja neid ei saa avalikult nimetada), näiteks: mul on k ahju.
5) rännakud ajas või ruumis: "Kujuta ette maailma, kus …." "Kas poleks kena kui …." "Kui keegi küsiks sinult …." "Kas poleks tore vaadata sellele tagasi kui ühele meeldivale kogemusele kui ükskord tulevikus istud oma tugitoolis ja jutustad seda oma lastelastele"
6) Vahel räägitakse mingist tulevikuideest kui juba käimasolevast - nii et kuulajal ei jäägi võimalust selle idee võimalikkuse üle arutleda, ta peab seda koheselt aktsepteerima: "Nagu me teame, on ….. " või hoopis: "Kas võtad veel ühe kohvi enne kui lepingule alla kirjutame?" "Parim viis seda teada saada on ise järele proovida" "Kuna Sa juba oled siin, siis oleks mõttekas seda teha/rumal sellest loobuda"
7) oma enese mõtete väljendamine pseudotsitaatidena: "Shveitsi teadlased on kindlaks teinud …" või "Minu sõbranna arvab, et see pesupulber peseb paremini …." "Edukad/arukad inimesed ostavad/kasutavad ... (lisa siia mingi kaubamärk)"
8) Tähelepanu koondamiseks käib kõikide mõjutuslausete ette konstruktsioon: Ma tahan sulle öelda, et …., Kui Sa nüüd mõtleksid selle üle, siis…. Olulisi märksõnu tuleb rõhutada.
9) Miks on enamus reklaame jämeda käriseva rinnahäälega sisse loetud? See loob autoriteedi tunde.

Soovitan lugeda Ross Jeffries'i võrgutuskunsti õpikut, kus on NLP tehnikat väga üksikasjalikult kirjeldatud naiste võrgutamise aspektist lähtuvalt. See õpik on võrgutuskunsti klassika, teda tsiteerivad paljud.
http://www.scribd.com/doc/3065935/Ross- ... todown=pdf

Mis puutub masside mõjutamist (anonüümset netikommentaariumi saab mõnes mõttes ka kujutada massina, kuid eeskätt mõeldakse selle all miitingut, rahvakogunemist), siis:
1) suur hulk rahvast vajab juhti, sest tunneb end ebakindlana. Juhita rahva seas levivad kuuldused ja pöörased ideed, mis otsivad kanaliseerumist tegudesse.
2) Alati tekkib rahvahulgas juht. Juhiks saab see, kes näitab lihtsa (enamasti küll ebaaruka) lahenduse ja asub seda teostama või hakkab seda lühikese loosungina deklareerima. Mida visuaalsem on lahendus, seda parem (vaja on rääkida piltlikult)
3) üksikisik massi sees kaotab südametunnistuse ja vastutusvõime, grupp selliseid inimesi on võimelised korda saatma jõledusi. Üksikinimese korralekutsumiseks tuleb ta tirida rahvamassist eemale, isoleerida - ja temas ärkab jälle häbitunne ja südametunnistus. Inimeste gruppi on raske ümber veenda
Ümerveenmiseks tuleb alguses asuda juhi poolele ja siis temaga dialoogi alustades ning samal ajal rahva madalatele instinktidlee mõjudes (ahnus, kättemaks jne.) näidata, et vana juhi tegevus on vale ja rahvale kahjulik

masside käitumisest ja juhtimisest (Venemaa sündmuste näitel) lähemalt selles filmis:
http://video.google.com/videoplay?docid ... %8B&hl=ru#
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Dec 2009 03:37

Näide NLP peitmisest tutvumiskirja sisse - Ross Jeffries on oma ala meister! Lugege esmalt kogu vasakpoolne tekst kuni kirja lõpuni, siis hiljem aga koos paremal pool asuvate kommentaaridega peidetud sõnumi ja mõjutuse kohta. Kahjuks on tekst pildina, sest foorumis puudub kahe tulba võimalus
Attachments
RJ-NLP1.jpg
RJ-NLP1.jpg (112.16 KiB) Viewed 13651 times
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Dec 2009 03:39

osa2
Attachments
RJ-NLP2.png
RJ-NLP2.png (251.53 KiB) Viewed 13645 times
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Dec 2009 03:40

osa 3
Attachments
RJ-NLP3.jpg
RJ-NLP3.jpg (170.19 KiB) Viewed 13644 times
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Dec 2009 03:41

osa
Attachments
RJ-NLP5.jpg
RJ-NLP5.jpg (280.59 KiB) Viewed 13641 times
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Dec 2009 03:51

osa
Attachments
RJ-NLP6.jpg
RJ-NLP6.jpg (157.48 KiB) Viewed 13629 times
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Dec 2009 03:52

osa
Attachments
RJ-NLP7.jpg
RJ-NLP7.jpg (261.21 KiB) Viewed 13634 times
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Dec 2009 03:54

osa
Attachments
RJ-NLP8.jpg
RJ-NLP8.jpg (174.45 KiB) Viewed 13594 times
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Dec 2009 04:02

osa
Attachments
RJ-NLP9.jpg
RJ-NLP9.jpg (123 KiB) Viewed 13599 times
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby loonik » 24 Dec 2009 13:11

Kunagi sai välja öeldud mõte taas tekkida võivast vapsindusest. Piilusin Maalehte ja seal tähetark Mang esitleb oma 2010 aasta horoskoopi http://www.maaleht.ee/news/horoskoop/mang/tahetark-igor-mang-mida-toob-tiigriaasta-2010.d?id=28068395
Ma isiklikult küll horoskoopi ei usu aga selle enustuse tegemiseks ei pea ka tähetark olema. Foorumirahvas tegi sellise ettekuulutuse paju varem ära :mrgreen:
loonik
 
Posts: 51
Joined: 23 Nov 2009 19:49

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Guest » 24 Dec 2009 13:28

NLP on veidi üle haibitud, mehhaanilisevõitu tehnika, mis pakub lihtsaid lahendusi. Vähegi tundlikum inimene tabab selle kohe ära ja ei lase end sellega manipuleerida. Nojah, laste ja rahvamasside puhul mõjub see vast rohkem.

Märksa huvitavamad on psühholoogilised uuringud, mille peale NLP on üles ehitatud.

Sisuliselt tehti siis kindlaks, et:
1. Inimene tajub maailmast vaid kitsast osa, kusjuures see mida ta tajub, on paika pandud õpitud kirjeldusega.
Esimesed elukuud ja -aastad tegeleb laps intensiivselt kirjelduse õppimisega. Kui see on kinnistunud, siis näeb ja kuuleb inimene vaid seda mida ta on treenitud tajuma. Mõnedel ei jää fikseeritud maailmapilt päris kindlalt paika või põrutab mingi ootamatu sündmus taju paigast ära ja neid peetakse siis kas sensitiivideks või hulludeks, kuna nad tajuvad asju mida ei tohiks olemas olla. Sealt ka paljudel olemas olev kogemus, et lapsena nägid või kuulsid nad kummalisi asju, kuni täiskasvanud selle karmilt ära keelasid.

2. Maailma kirjeldus on verbaalne. Nii et Piiblis mainitud "alguses oli Sõna..." on sõna otseses mõttes nii.
Palju räägitakse positiivse mõtlemise tähtsusest jms., tegelikult on see palju olulisem kui arvata võiks.
Sisuliselt inimene loob oma maailma, seda päev-päevalt kirjeldades.

Nii et selles suhtes on negatiivsete uudiste otsimine ja edastamine sellega seotud inimestele hävitava mõjuga.
Sageli peetakse seda "tõe rääkimiseks". Mis polegi otseselt vale- kuna sellega kinnitatakse enda tugevalt negatiivset maailmapilti, siis see kinnistub järjest tugevamalt. Aga kui tahetakse oma elu paremuse suunas muuta, siis peaks hoolega jälgima, mida oma vaatevälja, sisedialoogi ja jutu sisse lubada.

Kvantfüüsika ütleb meile, et meie tajutav maailm on ajutine anomaalia, väljasopistus näiliselt tühjas vaakumis pulbitsevast energiasupist. Seda anomaaliat hoiab mingi aja kindlas vormis teatud energia, mida võime nimetada informatsiooniks, või kui soovite, sõnaks. Maailma niimoodi vaadates hajub piir normaalse ja üleloomuliku vahel, ning kaasaegse teaduse teadmiste saarekeste vahel haigutav tühjus ei olegi enam nii tühi ja varjamist vääriv 8-)
Guest
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby võõras » 24 Dec 2009 13:35

projekteerija wrote:Sorry. mu eelmise kommiga läks midagi nihu. Vabandan.

Mis F1 puutub, siis jälle trikitamine meediaga. Võiks selle spordi/meelelahutuse sarnaselt 4-hobuse kaarikusõiduga juba ammu ajaloo prügikasti saata.

Eks ta ole.
Maitseasi.
Mõnele meeldib tütar,mõnele ema.
Kui on vormeli nädalavahetus,siis ei plaani midagi pühapäevaks.Ainult vormel ja saun.
Olen sõitnud perega spetsiaalselt nii Austriasse A-1-le kui Saksamaale et laivis vormelit näha.
Kuigi ausalt peab ütlema,et telekast vaatamine on parem.Kohapeal jääb asi segaseks,kuna ei näe aegu.Helistasin 4-5 korda sõidu jooksul koju sõbrale,kes asja telekast jälgis,et asjast selge ülevaade oleks.Aga melu,mis on kohapeal on seda kogemist väärt.(Purgiõlu,mis maksab raja ääres 100 krooni ringi,aga on kohustuslik,kui tahad melus kaasa teha)Mulle igatahes sobib.
võõras
 
Posts: 430
Joined: 10 May 2009 11:16

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 24 Dec 2009 14:04

td wrote: Oli aeg, mil natuke huvitusin NLP-st ja muudest mõjutusmeetoditest, seetõttu panen kirja oma mulje asjast - neile, kellel pole olnud mahti asjaga tutvuda või järele mõelda, mida siis õigupoolest meile reklaamides ja kõnedes lubatakse..


td, ma ei jäksa sind ära imetleda, kuidas sa kõike nii hästi tead :geek:

Nüüd siis selgus, et vanaisa Peeter rakendas kunagi 1920-ndatel vanaema võrgutamiseks neurolingvistilist programmeerimist, lubades talle klaveri osta ja teda klaverit mängima õpetada, kui ta on nõus naiseks tulema. Hiljem selgus, et mingit klaveri-asja mitte iial ei toimunudki, aga vanaema unistas veel 1970ndatel klaverist, mis pani teda ostma lapselapsele (mulle) ornamentidega antiik-klaveri.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 24 Dec 2009 14:18

Nii et naised peaksid tutvuma Ross Jeffries'i teooriaga (naised ju sageli verbaalse tundlikkusega, nende peal töötavad sõnad rohkem kui vaatepildid; mehed ilmselt rohkem visuaalse tundlikkusega, nii et see on valdkond, millega neid lõksu püütakse).
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 24 Dec 2009 14:30

IME kauneid jõulusid kõikidele foorumlastele! Praegu tuleb raadiost intervjuu Saksamaal elava eesti pastoriga, kes räägib hingerahust, et saksa inimesed ei räägi hingerahust, nii nagu eesti keeles räägitakse. Ta räägib: Kristus on sündinud! See tähendab, et halastus on olemas ja armastus on olemas, teised inimesed on olemas. Põhi asi on tehtud Jumala poolt.

Nii et palju hingerahu kõikidele ja head osadust oma lähedaste inimestega! (Pange TV kinni ja suhelge oma lähedastega, tundke üksteisest rõõmu.)
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Dec 2009 17:22

h wrote:Nii et naised peaksid tutvuma Ross Jeffries'i teooriaga (naised ju sageli verbaalse tundlikkusega, nende peal töötavad sõnad rohkem kui vaatepildid; mehed ilmselt rohkem visuaalse tundlikkusega, nii et see on valdkond, millega neid lõksu püütakse).

Ei, naised ei tohiks tutvuda RJ teooriaga, sest siis jääks neil palju ilusaid emotsioone olemata :P Küll aga mehed peaksid tutvuma sellega. Kahjuks aga on nii, et meetod kehtib vaid uute tutvuste korral. Kui vana meestuttav hakkab sellist juttu ajama, siis on: WTF!? Aga eks mône hea iva ikka leiab, kuidas oma armsat inimest üllatada vôi meelitada.

Armastusega on nii, et igal asjal on oma hind. Enamusel juhtudest peame maksma armastuse eest südamevaluga - kui armsa inimese kaotame vôi ta meile muul moel haiget teeb. Kas keegi oskab armastada nii, et ta hiljem haiget ei saa???
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 25 Dec 2009 11:12

td wrote:Ei, naised ei tohiks tutvuda RJ teooriaga, sest siis jääks neil palju ilusaid emotsioone olemata :P Küll aga mehed peaksid tutvuma sellega. Kahjuks aga on nii, et meetod kehtib vaid uute tutvuste korral. Kui vana meestuttav hakkab sellist juttu ajama, siis on: WTF!? Aga eks mône hea iva ikka leiab, kuidas oma armsat inimest üllatada vôi meelitada.

Armastusega on nii, et igal asjal on oma hind. Enamusel juhtudest peame maksma armastuse eest südamevaluga - kui armsa inimese kaotame vôi ta meile muul moel haiget teeb. Kas keegi oskab armastada nii, et ta hiljem haiget ei saa???


Veelkord, pastor Mart ütleb, et armastus on otsus (st pikaajaline), mitte tunne (st ajutine ja kaduv). See võiks olla hea definitsioon.

Mis vahe on nõidumisel ja palvetamisel? Nõidumise eesmärk on saada, mida inimese ego tahab. Panna teine inimene tantsima nõiduja ego pilli järgi. Teadmata ja huvi tundmata, mis on nõidumise tulemused pikas perspektiivis. Enamasti on tulemused destruktiivsed. Palvetamine on inimese püüe ühitada oma tahtmine Jumala tahtmisega, st palvetamine läheb läbi ainult siis, kui Jumala filter kiidab heaks inimese soovi. Näiteks, armastuse nõidumine on selline: "MINA tahan, et see mees MINUSSE armuks jne" (+ vastavad rituaalid või võtted). Palvetamine on selline: "Jumal, ma armastan seda meest, KUI see on ka sinu soov ja sinu parim minu jaoks, vii meid kokku" (millega kaasneb õnnistus pikas perspektiivis). Tundub, et RJ teooria ja NLP (neurolingvistiline programmeerimine) on pigem nõidumise-laadne tegevus. Ses mõttes peaksid naised ikka tundma RJ teooriat, et soovi korral hoida end petiste ja valetajate eest. [Aga noh, sageli käivitub külgetõmme hoopis lõhnade jms, mitte sõnade baasil.]
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Dec 2009 12:02

h, loomulikult on see Sinu definitsioonis nõidumine - eesmärk vaid üks: meelitada ihaldatav naine voodisse ja seejärel pidada teda koos mitme teise sarnase naisega. Aga oluline on siin see, et mees ei peta naist vaid räägib ausalt, et tal on mitu suhet. (see isegi naist alateadlikult tõmbab ligi, sest on omamoodi sotsiaalne tõestus, et mees on miskit väärt ja naine tahab uudishimust selle väärtuse välja uurida). Aga kokkuvõttes peaks võitma kõik - naine saab emotsionaalselt paremini koheldud ja mees skoorib rohkem (kui öelda küüniliselt välja nii nagu asjad maailmas on).

Eesis on selle ala korüfee juuraharidusega fotograaf A.K., kes on kirjutanud ka raamatu antud teemal:
http://www.blogger.com/profile/17879991211402387742

raamat:
http://www.amazon.com/Tony-Clink/e/B001 ... =sr_tc_2_0

veebileht (tasuta piraatkoopia, kuna mees ise kasutas piraat-tsitaate teistest raamatutest):
http://www.pickupguide.com/layguide/


Vallalised mehed, proovige, see tehnika töötab väga hästi. Ärge võtke sõna-sõnalt vaid kohandge see loominguliselt enda jaoks. Eriti kõva sõna on enda meelelaadi-imidži muutmine ja vestlusmustrid.
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 25 Dec 2009 14:20

td, ok, kõik taandub sellele, mis on eesmärk. Kas kvantiteet või kvaliteet. Tänapäeva inimene vist tõesti käitub ka teiste inimestega nagu need oleksid supermarketi kaubad. Ja muidugi on ka naisi, kes otsivad "kogemusi". Nii nagu armastusel on hind (millest sa kirjutasid), on ka "kogemustel" hind. Selleks võib olla halvemal juhul mingi ravimatu haigus (hiljuti kirjutati lehes, et Eestis leviv aids on mingi seninägematu, maailmas kordumatu versioon Ukraina, Aafrika ja L-Euroopa aidsist, lisaks mingi kohalik mutatsioon) või kergemal juhul kõigest hingetühjus. Inimesel on ju ometi hing, eks (isegi Sõõrumaa rääkis hingest (sic), kui enne jõule avas Rotermanni keskuses oma galerii), mitte ainult keha. Ja inimesel on lisaks hingele ka vaim (räägitakse ju "vaimuhaigustest", eks). Mis siis nendest saab?

Täna käisin Solarise toidupoes. Aatriumis oli suur kontsert, kaugelt ei saand aru, kesse laulab, mingi väliseestlane? Selgus, et meie enda Eesti artist, mees-naine, naiselik mees, kes peenutsevate maneeridega tegi "kultuuri", hääldas peenelt välja itaalia laulu eestikeelset versiooni, ta eesti keel oli mängu-itaalia-keel, laulis serenaadi mingile olematule naisele, rahvas kuulas tõsise näoga.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Dec 2009 15:43

loonik wrote:Kunagi sai välja öeldud mõte taas tekkida võivast vapsindusest. Piilusin Maalehte ja seal tähetark Mang esitleb oma 2010 aasta horoskoopi http://www.maaleht.ee/news/horoskoop/mang/tahetark-igor-mang-mida-toob-tiigriaasta-2010.d?id=28068395
Ma isiklikult küll horoskoopi ei usu aga selle enustuse tegemiseks ei pea ka tähetark olema. Foorumirahvas tegi sellise ettekuulutuse paju varem ära :mrgreen:


Igor Mang ütleb:
Ilmselt on tulemas väga teravaid olukordi, kus närvid äärmuseni pingul. Meenutagem mõnd eelmist tiigriaastat.

1914. aasta 28. juulil algas Esimene maailmasõda. 1926. aasta kevadel kukutas marssal Józef Piłsudski Poolas sõjaväe abil valitsuse ja haaras võimu. 1938. aastal annekteeris Saksamaa Austria. 1950. aastal kuulutas India end vabariigiks, 1962. aastal viis Nõukogude Liit raketid Kuubale ja algas Kuuba ehk Kariibi kriis. 1986. aastal toimus Tšernobõli katastroof. 1998. aastal algas Kosovo sõda.


Kunagine pime prohvet Vanga (sündinud 1911, surnud 1996) Bulgaariast ennustas 2010.a. novembris III Maailmasôda, mis lôpeb 2014. Algab nagu tavaline konflikt, kuid tulemuseks on inimeste, loomade ja taimede hävimine Pôhjapoolkeral 2011.a. tuumarelva ja keemiarelva tôttu.
2010 - World War III. War will begin in November 2010 and end in October 2014. Will begin as usual, then nuclear will be used initially, and then chemical weapons.
2011 - As a result of the fallout of nuclear fallout in the northern hemisphere will not be any animals or vegetation. Then Muslims will wage war against chemical surviving Europeans.
2014 - Most people will suffer skin cancer and other skin diseases (a consequence of chemical warfare).
2016 - Europe almost lonely (empty).


Ta on igasugu muid asju ka ennustanud (kohtumist tulnukatega, hirmsaid haigusi jne.) ja olevat ette näinud Kurski katastroofi, 9-11 jne.
http://en.wikipedia.org/wiki/Baba_Vanga

veel ennustusi:
http://lighthead.wordpress.com/2008/09/ ... 2010-5079/
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Dec 2009 15:49

:D Häid jõule Teilegi, ma ei saa aru, millest te hetkel räägite, aga olen kõigega päril.

Vaatasin ETV Jõulutunnelit ja pean nentima, et ETV ainus koht, kus jõulude aeg midagi vaadata, Kanal 2 / TV3 soovitan panna testtabeli jõulude ajaks, sest seal pole mitte midagi.

Aga seoses jõulutunneliga tekkis küsimus:

Psühhoterapeut Sild: “õiendav naine” ei õigusta vägivalda
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=28115723

Samas ta ise rääkis, teise kallal õiendamine on vaimne vägivald, kuid ta rääkis nagu naiste peal rakendataks seda. Ma võin lehekülgege kaupa tuua peresid, kus naine lihtsalt laseb mehe kallal, mõnikord lausa jube. Vägivald pole tõesti kunagi õigustatud, aga kuidas mees peaks ennast kaitsma naise vaimse vägivalla eest, sellest nagu ei räägita.

Kujutan ette, et kui 12 tundi oled tööl stress, ülemus laseb sinu kallal. Jõuad koju, naine hakkab laskma, miks see tegemata, miks nii vähe raha tood, otsi teine töö, täielik möku jne jne. Nõuab ikka eriüksuslase närve, et mitte agressiivseks muutuda. Loomulikult on kõvasti idiootidest mehi , kes maailmas ei saa hakkama, siis näitavad oma jõudu kodus nõrgemate peal.


--------------------------------------

Analüüs: linnastumine hävitab Eesti tuleviku
http://www.ap3.ee/article/2009/12/25/Analuus_linnastumine_havitab_Eesti_tuleviku
spl
Site Admin
 
Posts: 19031
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Dec 2009 17:03

uurisin natuke veel vôrgutuskunsti alast kirjandust. Soovitati väga osta see raamat:
http://www.amazon.com/Art-Seduction-Rob ... r-mr-title

ja see:
http://www.amazon.com/SPAM-More-Lays-60 ... r-mr-title

ja siis enesemuutmiseks (ensekindluse saavutamiseks) ka see:
http://www.amazon.com/Get-Off-Your-But- ... r-mr-title
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Dec 2009 18:13

veel Vanga ennustustest:
2008 - Assassination attempts on four heads of states. Conflict in Indonesia. That becomes one of the causes for the start of WWIII.


Môtlen, et milline sündmus siis Indoneesias 2008.a.a toimus:
-jaanauaris suri nende kunagine diktaator
http://www.postimees.ee/300108/esileht/ ... 308515.php
http://www.postimees.ee/060208/esileht/ ... 310070.php
- iseseisvunud Ida-Timori presidendile tehti (mitteedukas) atentaat
http://www.postimees.ee/010508/esileht/ ... 322520.php
- 2008.a. majanduskriis môjutab kindlasti Aasiamaade eksporti lääne suunas
http://www.postimees.ee/180408/esileht/ ... 324559.php
- Indoneesia lahkub OPEC grupist
http://www.postimees.ee/290508/esileht/ ... 333682.php
-kolm islamimässulist hukati
http://www.postimees.ee/?id=47470
-aasta jooksul toimus seal hulk looduskatastroofe
---
lisaks Ida-Timori presidendile tehti tollel aastal atentaadikatse ka:
-Chavezile
http://www.postimees.ee/?id=36027
-Pôhja-Korea
http://www.postimees.ee/?id=60194
-küllap püüti rünnata ka Gruusia presidenti.
aga kas keegi veel? :roll:

----

muide, Obama on elanud lapsepõlves mõnda aega Indoneesias ja oskab veidike indoneesia keelt.
http://hubpages.com/hub/barrack-obama-indonesia
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Dec 2009 19:09

Islami algkodu on Lähis-Idas, kuid kõige rohkem on selle kummardajaid Aasia riikides.

Praegu on kõige suurema moslemikogukonnaga riigiks Indoneesia. Talle järgnevad Pakistan, India, Bangladesh ja Egiptus.

Mõned andmed üllatasid uurijaid. Nimelt on Saksamaal moslemeid rohkem kui Liibanonis ja Hiinas rohkem kui Süürias. Venemaa islamikogukond on näiteks suurem kui Jordaania ja Liibüa rahvaarv kokku ning Etioopias on moslemeid rohkem kui Afganistanis.

Viiendik maailma moslemitest, 317 miljonit, kuulub oma elukohariigis religioosse vähemuse hulka. Eurooplaste hulgas on moslemeid 38 miljonit.
http://www.postimees.ee/?id=173275
td
 
Posts: 17161
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Dec 2009 23:34

to td, ära muretse, varsti Rootsis ka palvetad ida poole ja jõule ei tohi pidada ning sealiha on patt.

---------------------------


Saate “Sind otsides” uskumatu armastuslugu jäi endiselt lõputa
http://publik.delfi.ee/news/film/article.php?id=28118081

:shock: :shock: ma pole eriti tundeinimene, paljud kes elus igasugu ......a pidanud kogema ei ole just suurimad tunde inimesed enam. Tänane saade, mida juhuslikult nägin nö võttis isegi minul karbi lahti.

Vana naine ütles, ta pole kunagi oma meest suudelnud ja ka vist kallistanud ?!? Samuti 6 last nagu tehtud vastavalt traditsioonile ja ta mees ei teagi, mida ta otsib. Selle naise mees olla pole just parim tunne, vanaduses saad teada, et olid lihtsalt liikuv spermapank ja kõik.
spl
Site Admin
 
Posts: 19031
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Dec 2009 01:10

:shock: täiesti sürr äriloogika, GM'il vist raha nagu raba, kuigi natuke järele mõeldes, keegi kerjas riigilt raha ja oli sisuliselt surnud. Kuulutab välja pankroti, viis tarnijad raskustesse. Jah, selle firmaga ei tasu äri teha.

GM paneb Saabi pigem kinni, kui müüb Vene kapitalile
http://www.arileht.ee/artikkel/485509

Ford loodab Volvo tuleval aastal hiinlastele maha müüa
http://www.arileht.ee/artikkel/485510

Volvo ka sisuliselt surnud, juba teadmine, et hiinlaste käsi mängus välistab igasuguse mõtte sellist autot omada. Viimasel pean nentima, et ma ei tea ühtegi hiina toodet, mis peaks aasta vastu, ilma mingite jamadeta.
spl
Site Admin
 
Posts: 19031
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests

cron