Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 19 Dec 2009 23:34

Ja lapsevanemad panid mind klaverit õppima mitte minu kalduvuse vms pärast, vaid sellepärast, et vanaema käskis.

Vanaema omakorda tahtis, et lapselapsed kõik klaverit mängiks, sellepärast, et vanaisa oli teda kosides lubanud talle klaveri osta ja teda mängima õpetada. Aga see osutus vaid tüüpiliseks meesterahva valeks, et ilus külatüdruk endale naiseks petta.

Ja sellepärast pidin mina lapsena sundkorras klaverit õppima pikki aastaid, et kompenseerida vanaisa valetamist ja et minu kaudu täituks vanaema unistus.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 20 Dec 2009 00:08

Aga lõpuks on happy end, sest väga tore on osata klaverit mängida! Olen ka paljudel orelitel klaverit mänginud. Võib-olla läheb seda oskust veel elus vaja, mine tea. Nii et kui süntesaator võimaldab orelit mängida, on super.
Inimene õpib kuni elab.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby z » 20 Dec 2009 00:18

h wrote:
td wrote: h, kunagi mainisid, et Sinu lemmik on ka Bach - siit saad Bachi noote tasuta alla laadida. Kui selle veebisaidi pealehele lähed siis, saad ka teiste heliloojate teoseid näha.
http://www.mutopiaproject.org/cgibin/ma ... ser=BachJS

kui Sind huvitab Jazz, siis soovitan seda (meloodia+sõnad+akordide nimed):
http://www.amazon.com/Ultimate-Jazz-Fak ... 300&sr=1-2


Aitäh, td, et sa mu peale enam pahane pole.
Häda selles, et unistus on saada / osta üks klaveri moodi asi, kas süntesaator vms, pole kaua mänginud. (Aga enne klaverit peab ostma raamatukapi, nii et see unistus on alles järjekorras, kuna pangalaenu ei taha võtta). Jah, Bach on lemmik. Jazzi pole õppinud kuulama, siiski ükskord sain noodi, kus Valgre "Muinaslugu muusikas" oli tõlgitud dzhässi keelde, selle pala õppisin ära ja kaifisin tõesti. Ilmselt on jazzi nautimine ka õpitav, lihtsalt ma pole nii kaugele veel jõudnud. Ilmselt on ka erinevat jazzi, mõni käib tõesti närvidele.


Lapsele ostsin sellise klaveri, täisklahviga, meil pole võmalik selle raha eest midagi saada. Olen väga rahul.
http://www.thomann.de/fi/hemingway_dp501_pb_set.htm
Toodi trepist yles ukse taha ka ...
z
 
Posts: 419
Joined: 25 Feb 2008 22:56

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Dec 2009 00:37

hmmm, hakkasin siin mõtlema, et äkki siiski sellest Yamaha NP30-st jääb Sulle väheks. (nimelt on sellel ikkagi ju 1 oktaav vähem kui päriselt ja nagu nüüd selgus, on kirikuoreli asemel hoopis rokkorel). M-Audio "ProKeys 88 SX" on hinnalt järgmine (seda prokeys on mitut tüüpi "ProKeys 88 sono" ei kõlba, tippmudel on lihtsalt "ProKeys 88" - tunduvalt kallim).

siin on ülevaated erinevatest digiklaverite brändidest:
http://www.ukpianos.co.uk/digital-piano ... i-buy.html

---
z,
Suure statsionaarse pillina eelistan ikkagi iga kell klassikalist "päris" klaverit. Digiklaveri eelis on just väiksus ja transpordvivõimalus (lisaks muidugi ka: hooldusvabadus, salvestusvõimalus, eri pillide mängimise võimalus, vaiksus).
Tegin eelmisel suvel üllatuse - võtsin "klaveri" metsa kaasa ja mängisin ühe Lõuna-Eesti metsajärve ääres ühele tänulikule kuulajale oma "klaveril" Valgret :D
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 20 Dec 2009 00:43

Pedagoogikas on ka omad koolkonnad, mis põhinevad filosoofial, ja need koolkonnad muutuvad.

Eestis on siiani valdav olnud koolkond, mis on põhinenud järele tegemisel, jäljendamisel. A la: klaveriõpetaja tundleb ja ohib muusika taktikas, nüüd tee samamoodi järgi, sest sina kui õpilane pead täpselt samamoodi tajuma ja tundma, nagu õpetaja. (Mis sest et sina kui õpilane oled hoopis teine põlvkond jne)

Praegu, nagu ma aru saan, püütakse juurutada nn konstruktivistlikku pedagoogikat. Mis tähendab seda, et fookus on lapsel endal ja laps peab ise "tõlkima" õpitava materjali "enda keelde", oma kogemusse. Seal on palju aktiivõpet ja uurimistööl põhinevat õpet. See printsiip on nagu teine planeet, võrreldes vana, jäljendamis-paradigma pedagoogikaga.

Ja rõhutatakse refleksiivsust. St et õpetaja peab olema ka enesekriitiline ja mõtlema, mis tema valesti tegi, kui laps oli tuim ja huvivaba ega saanud millestki aru. Äkki oli viga õpetamis meetodites?
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 20 Dec 2009 00:53

Üldiselt, inimene valib ise endale õpetaja(d), kui ta väga tahab õppida (on minu kogemus).

Kui ametlik klaveriõpetaja püüdis õpetada omal ajal pms ohkimist ja tundlemist klaveri mängimisel, siis kolossaalselt rohkem õppisin tänu sellele ebaametlikule rokkooperile, mängides laule kuulmise järgi järele ja lauldes. Kes või mis iganes võib hakata su õpetajaks, isegi kass (kassilt tasub õppida lõdvestumist, näiteks).
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Dec 2009 00:53

kusjuures minu puhul oligi nii: kui minu päris õpetaja oli lapsepuhkusel, siis oli asendaja ja mul oli eriaalatunnis neljad-viied ja ma tundsin, et mulle meeldis ja ma sain muusikast aru ja majasisesel kontserdil sain (tagantjärgi meenutades) päris ilusa aplausi. Pärisõpetajaga olid aga kahjuks kahed-kolmed ja kuidagi ei tahtnud asi edeneda. Asendusõpetaja rääkis lahti pala meeleolud ja tõusude-mõõnade tähendused ja ma leidsin, et see ongi nii. Pärisõpetajaga oli lihtsalt nootide tampimine ja palade dünaamika oli lihtsalt nagu kraanist vee keeramine - käsu peale. No ei saa 10-14a poisi käest nõuda iseseisvalt muusikast arusaamist. Mõistmine ja interpreteerimine tuleb palju-palju hiljem, elukogemusega.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 20 Dec 2009 01:13

td, võib-olla oled sa ka kaotsiläinud profi-pianist! :idea:
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Dec 2009 01:20

paraku mitte, ma pean väga palju vaeva nägema, et eri käte vahel asünkroonset koostööd harjutada. Jah, ma tunnetan muusikat küll sügavalt, kuid ei suuda seda keha abil "välja mängida". Vaim tugev, liha nõrk. Harmooniatunnetus on ka kehva - enne pean järele proovima, ei saa nii, et ütlen peast, mis järgnevusena seda peaks klaveril saatma. Selles mõttes imetlen alati neid, kes suudavad loo "lambist" raadiost kuuldu järgi maha mängida. Mul on siin Rootsis olnud palju võimalusi tegeleda eri asjadega ja muuseas olen ostnud ka muusikaalaseid raamatuid ( see Jazzology ja Introductions-Endings raamat on ka juba minu riiulis) ja üks huvitav raamat on tüüpharmooniatest - toodud on harmooniline järgnevus ja siis konkreetsed muusikalised näited. Tõeline levilaulu konstruktor. Raamat ise on selline:
http://www.amazon.com/Chord-Progression ... 348&sr=1-1
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby z » 20 Dec 2009 01:41

td wrote:hmmm, hakkasin siin mõtlema, et äkki siiski sellest Yamaha NP30-st jääb Sulle väheks. (nimelt on sellel ikkagi ju 1 oktaav vähem kui päriselt ja nagu nüüd selgus, on kirikuoreli asemel hoopis rokkorel). M-Audio "ProKeys 88 SX" on hinnalt järgmine (seda prokeys on mitut tüüpi "ProKeys 88 sono" ei kõlba, tippmudel on lihtsalt "ProKeys 88" - tunduvalt kallim).

siin on ülevaated erinevatest digiklaverite brändidest:
http://www.ukpianos.co.uk/digital-piano ... i-buy.html

---
z,
Suure statsionaarse pillina eelistan ikkagi iga kell klassikalist "päris" klaverit. Digiklaveri eelis on just väiksus ja transpordvivõimalus (lisaks muidugi ka: hooldusvabadus, salvestusvõimalus, eri pillide mängimise võimalus, vaiksus).
Tegin eelmisel suvel üllatuse - võtsin "klaveri" metsa kaasa ja mängisin ühe Lõuna-Eesti metsajärve ääres ühele tänulikule kuulajale oma "klaveril" Valgret :D


Sellelt statsionaarselt klaverilt võid iga kell jupid ümbertringi maha keerata ja jääb pmst tavaline keyboard.
Aga pluss on just odavus, täis kaalutud klahv,ilus disain ja värvivalik loomulikult suurim eelis tavaklaveri ees - ka võimalus kõrvaklappidega mängida.
z
 
Posts: 419
Joined: 25 Feb 2008 22:56

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Dec 2009 01:52

aaaa, OK. Siis küll. Kas tellisidki otse sealt poest?
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby z » 20 Dec 2009 02:27

td wrote:aaaa, OK. Siis küll. Kas tellisidki otse sealt poest?


jah
z
 
Posts: 419
Joined: 25 Feb 2008 22:56

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 20 Dec 2009 13:07

Susan Boyle on niivõrd võimas naine. Avastasin, et CD bulketis on tema käekirjaga kirjutatud lühiseletused iga laulu kohta väikses kirjas. Need kõik on sellised võitluslaulud tegelikult, ja võitja laulud.

1. laul "Wilde Horses": "Ei saanud mind minema lohistada". Ei saa ilma selle kummitava teemata. See toob esile lapsepõlve mälestusi viletsusest ja heitlusest. Irooniast ja kibedusest. Üks mu lemmiklaule ja emotsionaalne vabastaja.

5. laul "You'll See" on: otsustavusest, sõltumatusest ja võimest nädata neile, millest sa tehtud oled. Kahtlus külvab uskmatust. See laul räägib selle ümberpööramisest. Et jätkata. Minu produktiivne viha. Minu viis ebaõiglastest siltidest lahtisaamiseks.

6. laul "Daydream Believer": "Eilsed pisarad ei tähenda mitte kui midagi". Kõigile, kes julgevad unistada, neile on valmis pandud üks rõõm.

8. laul "Amazing Grace": Ilmutustest. Oma tee leidmisest. Kõik oli mulle nii uus. Ma kartsin. Loodan, et saab olema parem. Ma tean, et saab olema koos sinu [Jumala] jätkuva toetusega, mis on nii puudutav ja alandlik.

11. laul "End of the World" (kurvastusest, kui kallim on maha järnud): Ära ole rumal! See on alles algus! Ma tahan, et te kõik saaksite osaks rohkemast!

12. laul "Silent Night": laul toodi esimest korda avalikkuse ette Saksamaal jõulude ajal. Jõulude liigutav hümn - loodan et see meeldib teile.
h
 


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby (mark) » 20 Dec 2009 14:59

Lihtsalt taustainfoks:
Möödunud nädalal Riias oli jutuks et rendihinnad on kordades langenud ( konkreetne juhus kesklinna lähedal 9.- EUR/m2 -lt 3.- EUR-le m2) ja langevat veel. Põhjuseks kasutamata pindade küllus. Olla saada vabu pindu mida tehnilistel põhjustel ei saa kütmata jätta ka ainult kommunaalkulude eest. Viimast varianti pakutavat vähemalt kaupluseruumide osas ka Vilniuses.
Tallinna osas ei ole kursis, ehk keegi täpsustab?
(mark)
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Dec 2009 19:00

RAIVO VARE: Kui midagi on mäda, siis vajab see parandamist
http://www.epl.ee/artikkel/485194


Olen seda ideed pikalt soovitanud:
Kolmandaks, muu­ta tuleks põhiseaduse paragrahvide 62 ja 64 sõnastust. Praegu sätestavad need riigikogu liikme mandaadi mitteseotuse, sealhulgas ka valijatega. Kehtestada tuleks mandaadi imperatiivsus valimisringkonnast isikuliselt valitud saadikule ehk valijate võimalus saadikut tagasi kutsuda näiteks siis, kui enam kui pooled valimisringkonna valijad selle poolt hääletavad. Kindlasti on vaja seejuures suurendada ka valimisringkondade arvu. Seda aga saab määrata juba valimisseaduses.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Dec 2009 22:29

muzungu wrote:...
http://fora.tv/2009/09/24/The_Future_of ... d_Leonhard
Palju selle mehe ennustustest täide võiks minna ja millal - ei tea. Kuid suund on vist küll selline nagu ta kirjeldab.

Vaatasin, ega midagi väga üllatavat ei olnudki. Arvab, et kõik inimesed lähimas tulevikus omavahel seotud läb twitteri ja muude süsteemide. Oluliseks muutub info selekteerimine ja selle pealt saab raha küsida. Minu jaoks oli üllatav siiski see, et räägib lähitulevikust (1.5 -5 aastat), ma siiski nii kiiret arengut ei usuks. Natuke teeb ettevaatlikuks ka rikkalik buzzword'ide kasutamine (production vs freeduction jne.). Reeglina sellised asjad lähevad mõne aastaga moest :-)
Mina ise ei loe väljamaa ajalehti, piisab, kui viskan pilgu peale mõnele targa inimese blogile ja mul on pilt ees - usaldan nende filtrit. Samal ajal viskan pilgu peale ka mõnele mainstream filtrile (digg jne). Omamoodi filtrina toimib ju ka see foorum siin - projekteerija ja spl riputab üles nende jaoks olulisemad uudised, h soovitab mõnda kunstisündmust, mina siin kah postitan üht-teist. Selle asja puudus on muidugi ebajärjepidevus - piisab, kui keegi omal alal haigeks jääb või muidu ära kaob, siis ongi info puudulik.
Eks see filtreerimine on toimunud ka varem - oleme lugneud ainult teatud kirjanike teoaseid, uurinud ajalehtedest ainult teatud lehekülgi, kuid nüüd on see haare laiem ning on vajadusel võimalik ka edasi liikuda algallika suunas.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 21 Dec 2009 01:00

td wrote:kuu aega tagasi city24.ee pakkumishindade graafik seisis paigal, isegi väike jõnks ülespoole oli. Nüüd on jälle hakkanud kiiremini langema. Arvan siiski, et järgmine faas on hindade diferentseerumine - sõnnik langeb veelgi, heade asjade tehinguhind hakkab vaikselt tõusma (hinnatõus sõltub sellest, kui palju tuleb häid asju sundmüüki, arvan, et mitte eriti palju - hoolas peremees on ka hoolas ja ettenägelik majandaja. Kui kvaliteetkinnisvaraks pidada kalleid uusarendusi, siis nende hind küll ei tohiks tõusta - enne tulevad enda võimeid üle hinnandu inimestelt sundmüügid: http://www.e24.ee/?id=202746)


SUUR küsimus. Mis võiks olla sõnnik ja mis hea asi?

Spekulantide põlemist pole otseselt silma alla sattunud. Võimalik, et seda tegevust varjatakse ja ollakse vaiki.
Üha rohkem näen-kuulen lugusid kus likviidsuse puudumisest, kiirest turuhindade langusest või ülevalpidmiskulude kiirest kasvust jne. on paljud inimesed oma varaga hätta sattunud. Lahutused, pere suurenemine/vähenemine või laste kooliminekuea saabumine. jne. on väga paljusid pannud vägagi kehvade valikute vahele. :(

Ühe mu tuttava pikaks veninud lahutusprotsess on saamas uue dimensiooni. Üks osapool püüab protsessi teisele ringile suunata. Nimelt osade varade väärtus on pika protsessi käigus nüüd liiga kiiresti oma hinda kaotama hakanud.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 21 Dec 2009 10:39

Tundub et asjalik artikkel uute kooli õppekavade teemal:
http://www.epl.ee/artikkel/485283

Seesama, millest enne mainisin, et praegu püütakse juurutada konstruktivistlikku pedagoogikat (endise jäljendava pedagoogika asemel), mis keskendub aktiivõppele, st laps "tõlgib" omandatava materjali oma keelde ja oma kogemusse. Ning rõhk seoste loomisele, mitte faktide tuupimisele.

Siin "aruteludes" kirjutas veidi aega tagasi üks sümpaatne poiste tööõpetuse õpetaja. Uus õppekava püüab sundida koolidirektoreid parandama tööõpetuse ja kunstiõpetuse materiaalset baasi.

(Vaadake ka, epl artiklis jookseb mitmes kohas läbi sõna "kunstiõpetus" kui võrdväärne aine teiste ainetega - saavutus! Praegu peetakse koolides ju kunstiõpetust reeglina viimase järjekorra tähtsusega aineks, tase on ka niivõrd madal, kuna paljudes koolides õpetavad kunsti teiste ainete õpetajad, mittespetsid.)
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Dec 2009 12:00

:) mind ajab naerma, kes on meediakanalite strateegia kujundajad. Paistab vist need vennad, kes laval hüppavad turundajad ja räägivad @ märgist. Turundaja = õhumüüja, aga see eest muudkui räägib ja räägib ja räägib ega sisu pea olema.

Ideed ja arvamused – Eesti Päevaleht Online uueneb
http://www.epl.ee/artikkel/485312

Suur muutus ootab ees kommentaariumi. Tulevikus saavad Eesti Päevaleht Online`is oma arvamust avaldada need inimesed, kes on valmis end ID-kaardiga sisse logima.

Ma lugesin tihti rohkem kommentaare, kui meediat ennast, sest seal polnud midagi lugeda. Selle sammuga välistavad nad üldse kommentaarid.


Alates 1.aprill 2010 saab arutelud foorumisse ainult postitada, kui teil kodus biomeetrilised lugejad. Silma võrkkest, näpujäljed, DNA proov, strateegilised mõõdud...ka peab teil laual veel olema vöötkoodilugeja, mis tuvastab teie nahale tatöveeritud vöötkoodi, siis RFID lugeja, mis loeb kuklas teie ID kiipi.
Ja siis võime öelda, kommenteerimine on lubatud. Mõtlen, kas ma midagi ei unustanud :mrgreen:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 21 Dec 2009 12:48

Loomaaia uudised: Edgar lahkus jäädavalt Tallinnast
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=202474
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Dec 2009 12:50

h wrote:Loomaaia uudised: Edgar lahkus jäädavalt Tallinnast
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=202474


:( :( :( Ma juba mõtlesin, täna heade uudiste päev üle pika aja. Lugesin: Edgar lahkus jäädavalt Tallinnast...aju keeldus esimest osa lugemast.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby v õõras » 21 Dec 2009 14:15

h le.
Lubasin keyboardi margi täna panna.
http://www.m-audio.com/products/en_us/KeyRig49.html
td lingil maksab see Rootsis 725 Sek-i ehk 1100 krooni, ja on populaarsuselt 8 kohal .
Tallinnas 2000 krooni.
v õõras
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 21 Dec 2009 14:37

v õõras wrote:h le.
Lubasin keyboardi margi täna panna.
http://www.m-audio.com/products/en_us/KeyRig49.html
td lingil maksab see Rootsis 725 Sek-i ehk 1100 krooni, ja on populaarsuselt 8 kohal .
Tallinnas 2000 krooni.


Aitäh, võõras. Väga ahvatlev hind (huvitav siiski, et nii kui kaup maabub Eesti pinnale, kohe hinnad kõrgemad kui muudel maadel). Peab mõtlema, sellega saab kirikulaule ja rokki mängida, ilmselt Tshaikovskit ja Bachi mitte. Aga lähen vaatama Rocca al Maresse igaks juhuks. Näiteks viimati Kaubamajas jäi silm peale variantidele, mille hind isegi 4000, aga samuti vähe oktaave. Kallimad pillid olid tõesti rohkemate klahvidega. Kõla kuulamine ja võrdlemine juba järgmise astme teema.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 21 Dec 2009 15:56

49 klahvi on mängimiseks selgelt liiga vähe, mul on 61 ja ikka tuleb puudu. Kasutajate arvamused:
http://www.amazon.com/Audio-KeyRig-Key- ... ewpoints=1
Lugesin amazon.com-ist arvamusi nende m-audio 88-klahviliste klaviatuuride kohta. Arvati, et klahvikäik liiga raske. Muidu jah - hind on sobilik, aga NB! 88-klahvilisi on vähemalt 3 eri tüüpi. Osadel on vaid arvutiühendus, ise häält ei teegi. Ikka on vaja sellist, mis ise ka häält teeb, nonde hääl läbi kôrvaklappide on suht korralik (helinäide on veebilehel). Arvutiühendusel Vista ja Win7-ga olevat sellel mudleil see häda, et hääl jôuab kohale teatud latentsiga. (Garanteeritult latentsivabad ühendused arvutisse on ka olemas, nende märksôna on: ASIO, hind kohe kallim). Üks kasutaja kurtis ka, et juba üks klahv ei tööta enam. Käi ringi poodides, mängi koos kôrvaklappidega ja siis mine koju otsustama. Odavam on vist osta netipoest.
Selgus, et sellel Yamaha NP30-l on vaja lisavidinat arvuti ja klaviatuuri vahele (ja ikkagi see 76 klahvi), seetôttu kaldun nüüd
M-Audio ProKey 88 sx poole vôi hoopis Yamaha DGX630, millel on haamriga klahvimehhanism (loomulikult mitte nii hea kui klavinoovadel) ja lisaks ka süntesaatori vôimalused (saateakordid, saateansambel rütmimasinaga, salvestamine jne.). Üks kasutaja kiitis, et tema naaber, kes mängib Kurzweili peal, olla küsinnud, kui palju see hea pill maksab. Disain on muidugi plastmassist.

P.S. kas mu kirja said kätte?
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby võõras » 21 Dec 2009 16:02

veel h-le.
Polegi vaja Rootsi sõita.Kui kuskil poes kõla ära kuulata ja sobib,siis saab Eestist ka sama raha eest.
http://www.enter.ee/et/catalogsearch/re ... =KeyRig+49
võõras
 
Posts: 430
Joined: 10 May 2009 11:16

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Dec 2009 16:06

Sammas jääb pimedaks
http://www.epl.ee/artikkel/485321

Täiesti peetis FAIL ja mitte keegi kusagil ei astu tagasi ega võeta vastutusele :evil: Sisuliselt lasi kaitseminister WC potist alla 130 miljonit krooni....wusss...

Mitte 13 miljonit vaid 130 miljonit
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 21 Dec 2009 16:15

spl wrote::) mind ajab naerma, kes on meediakanalite strateegia kujundajad. Paistab vist need vennad, kes laval hüppavad turundajad ja räägivad @ märgist. Turundaja = õhumüüja, aga see eest muudkui räägib ja räägib ja räägib ega sisu pea olema.

Ideed ja arvamused – Eesti Päevaleht Online uueneb
http://www.epl.ee/artikkel/485312

Suur muutus ootab ees kommentaariumi. Tulevikus saavad Eesti Päevaleht Online`is oma arvamust avaldada need inimesed, kes on valmis end ID-kaardiga sisse logima.

Ma lugesin tihti rohkem kommentaare, kui meediat ennast, sest seal polnud midagi lugeda. Selle sammuga välistavad nad üldse kommentaarid.


Alates 1.aprill 2010 saab arutelud foorumisse ainult postitada, kui teil kodus biomeetrilised lugejad. Silma võrkkest, näpujäljed, DNA proov, strateegilised mõõdud...ka peab teil laual veel olema vöötkoodilugeja, mis tuvastab teie nahale tatöveeritud vöötkoodi, siis RFID lugeja, mis loeb kuklas teie ID kiipi.
Ja siis võime öelda, kommenteerimine on lubatud. Mõtlen, kas ma midagi ei unustanud :mrgreen:


Ajalehtedel ja nende omanikel vist täitsa kama kas nad eksisteerivad või mitte. :twisted:
Tulemas on 4-päevased pühad. Just raadios loeti ette millal keegi veel või jälle ilmub.
Päevalehed teevad 4-päevase pausi. Äripäev loodab, et tänapäevases globaalses maailmas jõulud on veel sündmus mis lubab kummi lõdvaks lasta. :mrgreen: Enamuse maailma majanduse jaoks on Kristlikud pühad üha väheolulisem teema. Karavan (Islamimaailm,Hiina, India jne.) liigub edasi...
....Seega internetimeediale jälle suurepärane võimalus oma edu kasvatada. 4-12 päevane paus pole tänapäeval enam vastuvõetav. Kujutan ette kolmandat jõulupüha, kus koolijõmpsist lapselaps oma uue läppariga ajaleheta jäänud vanaisale internetiuudiste lugemise koolitust tegema hakkab (kasvõi mobiili abil)...jne.
Peatoimetajana oleksin nende pühade puhul erinumbri välja lasknud.
Tundub, et ka lehtede internetiväljaanded tahetakse lasta hangumise piirile. :twisted:
Ajakirjanikele võiks meenuda , et me elame 21. sajandil. :idea:
Kui Google, Maci või Billi tooted pool päevagi toppaksid/jõulukoodidega oleksid nad peagi turult kadunud mõne konkurendi rõõmuks.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 21 Dec 2009 16:19

td wrote:P.S. kas mu kirja said kätte?


Polevat veel tulnud. Sekretär juba informeeritud (oli alguses ära ehmatanud mu meili peale, mille pealkiri "noodid", ta arvas, et mingid poliitilised noodid nende poole teel :D ). Siis ütles heldinult, et see on nagu jõulupaki ootamine. Aga jah, polevat veel jõudnud.

Kipun ka arvama, et mitut pilli pole mõtet tekitada - üht odavat väikese klaviatuuriga ning teist põhjalikku. Nii see mateeria meid matab lõpuks enda alla. Püüan hoida "pigem vähem aga kvaliteetset" joont. Üldiselt, olen elus ostnud heategevuse korras 2 süntesaatorit ühele noormehele, kes sündinud anne, lootuses, et ta saab endale "jalad alla" ning saab teenida nende pillide abil (aga ta osutus siiski suuremaks loruks kui ma arvasin) - igatahes nägin kõrvalt, mis imeasju saab süntesaatoritest välja võluda täiesti ilma klaverimängu oskuseta, kui on tehnilist taipu ja sellega mässamise isu. Nii et minu vajadused on suht taditsioonilised.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 21 Dec 2009 16:21

Minu "jôluvaheaeg": olen 21, 22 valves, 23 lihtsalt tööl, 24 vaba ,25, 26, 27 valves :twisted:

---
oot, mismoodi pole veel e-mail tulnud???
Ära jama, tee endale suvaline aadress mail.google.com lehele suvalise nimega - palju puhtam ja kuivem tunne.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 114 guests