Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 18:44

Juhul, kui on tõsine pandeemia (katk vms.), siis vajalikud meetmed meenutavadki totalitaarset režiimi. Sellel ettekäändel on aga võimalik inimesi käsutada ja diskrimineerida. Väga kerge on siin libastuda ning eriti neil, kes on psühhopaadid (s.t. sisemise sooviga teiste üle valitseda). Ka meedikutel tekkib sisuline vastuolu ühiskonnaga, nemad tahaksid piirata haiguste levikut, et enda töökoormust vähendada (kui oleks riikliku asemel erasüsteem, oleks arvatavasti vastupidi - rohkem tööd, rohkem teenistust)

Video on Kanadast ehk kuidas "ehitustegevuse" taga käib hotellis salapärane tegevus. Jääbki arusaamatuks, kui palju on vandenõuteooriat, kui palju tõtt. Piisaks vaid avalikustamisest, mis ühtlasi tähendaks ka ühiskondlikku kontrolli, et inimõigusi ei rikutaks
https://www.youtube.com/watch?v=cb588l3-9BA

Ametnike "aadli" vaktsineerimisel on lisaefekt: nad kaotavad huvi hoolitseda oma "talupoegade" eest.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 25 Feb 2021 18:32

Hädahüüe Iisraelist. Olukorras, kus meedia on tsenseeritud, jääb väljapoole mulje, nagu nad oleksid maailma avangard.
Testitakse seal asju, mida hiljem tuua teistele maadele?

https://rapsodia.fi/halytyskellot-israelista-nyt/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 18:26

Olin mures, kuidas aprilli alguses tööle saan. Ikkagi piiriületus jne. Täna tuli kiri, et graafik on ümber tehtud, mind oodatakse tööle mai lõpus. See on hea, siis ehk see jama juba möödas
1) enamus inimestest juba läbi põdenud ja tervistumas
2) piirangud ja päike teevad oma töö, viirus taandub kuni sügiseni
Täna tuli ka kiri, kus pakutakse tööd mitmel pool Rootsis asendusarstina (suvised ja sügisesed ajad). Esialgu naudin veel vabadust. Kui raha peaks otsa saama, eks siis näeb ... Meie linnakese haiglas oli hiljuti ka töökuulutus 2 radioloogi leidmiseks. Aga vaat enam ei huvita töö 07.30-16.00 iga nädal.

Mul ei tekki moraalset dilemmat, olen juba küllalt töötanud ja ennast ohverdanud. Aitab. Kahte risti keegi surnuaiale ei pane, ordeneid jagatakse lisaks tublidusele ka sõpruskonnale - ei tahakski tõsta nende ordenite väärtust, kui peaks saama asja eest (vt. ka Nobeli rahupreemia kulg ajas).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 18:15

küllap vaktsiini tulevik ongi ninasprei või lausa tablett
https://tervispluss.delfi.ee/artikkel/9 ... leti-kujul

Sellega praktiliselt langeks ära ka anafülaksia oht. Puuduseks on see, et ei saa kontrollida vaktsiinikogust, mis organismi peab jõudma. Teeks lihtsaks ka uued kordusvaktsineerimised igal sügisel. Küllap ka hind ajapikku langeb.

Antud pandeemiapuhang mõjub nagu üks väike sõda. Oluline edasiliikumine viiruste-vaktsiinide know-hows ja meditsiini logistikas.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Feb 2021 18:08

td wrote:Kas perearstikeskuses seda süsti saada on ohutum? Ilmselt mitte, kui süstija väljaõpe on sama hea. PR-seisukohalt on ülemustele parem, kui surm süsti tõttu saabuks haiglas, mitte kaubanduskeskuse apteegis.


Kusjuures point ongi, perearstikeskustes pole mitte mingil määral asi ohutum, sured täpselt samamoodi. Ehk ala ma ise võtan vastutuse, kui apteegis selle süsti teen, mitte ei oota millal need riiklikud hädapätakad minuni jõuavad. Hetke seis see, et nad ei jõuagi tavainimeseni. Sest 6 kuu pärast peavad hetkel süsti saanud uuesti vaktsineerima (eesliin, tagaliin jne)!

Enamus perearstikeskuseid on juba nagu riide- ja tööriistapoed. Verd ehk osatakse võtta ja süsti teha, kõik muud tõsisemat tuleb haiglate juures teha.

Mul natuke saksa verega päris raske seda kaost vaadata, mis riiklikult toimub ja see blame game.

https://tervis.ohtuleht.ee/1027027/eksminister-karu-tanane-kriisiolukord-eestis-on-kontrollimata-kaos

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 17:36

kui ravimi kõrvaltoimetes on kirjeldatud anafülaktilist šokki (s.t. äkilist vererõhu langust koos rohke limaerituse ja õhuteede kitsenemisega, mis võib lõppeda surmaga ca poole tunni jooksul), siis tuleks ette näha võimalus selle harvaesineva potentsiaalselt fataalse kõrvaltoime kiireks ravimiseks. Mis selleks vaja on:
- adrenaliinisüstal (teostatav, apteekides müüdaval)
- otsustaja, kes otsustab seda kasutada (üldiselt arst, aga metsikus looduses viibides ja herilaselt nõelata saades - ka patsient ise)
- võimalus patsienti jälgida 1 tunni jooksul peale vaktsiinisüsti saamist (lisaruum apteegis)
- võimalus kutsuda välja anestesioloogia või kiirabi brigaad, kes võtab juhtimise üle, vajadusel intubeerib ja viib kunstlikule hingamisele

Sellise vaktsiini kõrvaltoime risk on väga väike (1:10 000? 1:100 000? 1:1 000 000?), aga mitte keegi ei taha endale seda - ei süstijana ega süsti saajana (süsti saaja ei oska seda karta, süstija ka alati mitte). Poole tunni möödudes võib patsient olla juba surnud, seda ka siis, kui enne seda oli täitsa rõõmus ja terve, kott kaubanduskeskusest ostetud kraamiga jääb tema kõrvale kasutult lebama.
Kas perearstikeskuses seda süsti saada on ohutum? Ilmselt mitte, kui süstija väljaõpe on sama hea. PR-seisukohalt on ülemustele parem, kui surm süsti tõttu saabuks haiglas, mitte kaubanduskeskuse apteegis.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Feb 2021 17:19

to td,

lihtsalt küsimus, kuna vaktsiine tegelikkuses saaks ka Apteegiketid juba osta kallimalt natuke sisse. Siis puhtteoreetiliselt, milline takistus oleks, et lähen apteeki, ostan vaktsiini ja sisuliselt lati kõrval tehakse mulle käsivarde süst (ma ei mõtle Pfiserit, pigem tavalisi külmkapi temp vaktsiine). Adreanaliinisüst ehk vaid peaks olema varus.

Riik ei saa hakkama, seal käib selline bürokraatlik segadus. Küsiti, miks pole vaktsineerimispunkte, küll mämmutati. Sorry, aga ei saada hakkama, mina ütlen põhjuseks ka kehv juhtimine, nii vaktsiinide hankimisel kui nende levitamisel. Valusalt Kiik and Co kaitsevad ennast.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 16:30

Oleme jõudmas sinna, et uppuja päästmine riiklikul tasemel enam ei toimi (ühiskondlik ja äriringkondlik vastuseis pluss viiruse lai levik, mille piiramiseks adekvatsed meetmed pole enam võimalikud). Uppuja päästmine on jälle iga uppuja enda asi.

Filosoofiline küsimus - kuivõrd riik üleüldse saab pikas perspektiivis mõjutada lõpptulemust (s.t. natuke ikka saab, aga kas piisavalt).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Feb 2021 16:12

Üle pika aja midagi mõistlikku Helme suust.

https://www.err.ee/1608122173/helme-eesti-voiks-hakata-ise-vaktsiinitootjatega-labi-raakima

Mul tuttavad ärikda ütlesid, pane tähele kaubanduskeskustes pidu jätkub, sest nende PR nii tugev. Ma olin kindel, et see tsirkus lõpetatakse ära, aga ennäe pidu läheb kaubanduskeskustes edasi.
Ainult Wifi lülitatakse välja :HEAD

Kallas vist ei adu, et see otsustamatus läheb 1000x kallimaks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 15:57

td wrote:
Ehkki sellised inimesed annavad positiivse PCR-testi tulemuse, ei tähenda see, et nad oleksid sel hetkel nakkusohtlikud," selgitas Kalda.

https://www.err.ee/1608122110/professor ... -mottekoht

Olekski täitsa huvitav teada, kui palju PCR-positiivsetest on tegelikult nakkuse levitajad.


"Minu ja mu kolleegide töö näitab, et kui lävitsükli väärtus läheb üle 35, ei ole sa tegelikult nakkusohtlik, sest sinu eritistest viiruse isoleerimine on sisuliselt võimatu.

https://novaator.err.ee/1608122191/test ... -maaramist

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 25 Feb 2021 15:56

td wrote:mitte eriti
kerberosel (telefoni vastuvõtjal) on omad algoritmid, mille järgi sorteerib helistajaid, piltideni pole veel asi jõudnud
algoritmid on sellest head, et minimeerivad inimliku eksimuse ja "klienditeenindajaks" saab palgata madala kvalifikatsiooniga inimese
asi läheb karmiks siis, kui inimese asemel on kõnetundmissüsteem koos algoritmiga ja inimeseni pole võimalik enam jõuda (pikk ootejärjekord)

Ma olen mõelnud, et peaks arendama äppe mis rõõmuga suhtlevad igasuguste robotmüügimeestega, robotvestlejate ja ka madalapalgaliste "klienditeenindajatega"... ning alles siis kui see ahelik läbitud, annab toru päriskliendile.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Guest » 25 Feb 2021 15:45

rr009 wrote:Ma ise näen lähikümnenditel põhiprobleemi Aafrikas. Senine ajalugu on näidanud et noorema vanusegrupi hüppeline kasv rahvastiku osakaalus toob alati kaasa mingid revolutsioonid (siia sai ka kunagi lingitud dokumente kust nähtus et nt enne prantsuse suurt revolutsiooni oli seal kah värske buumerite põlvkond, ja sama venemaal enne 1917.


Ei, midagi on valesti, seda massi ei tohi lasta isikute kätte, sest maksutulu eeldaks ka baassumma suurenemist ja see on kontrollimatu tarbimine. Ja keskpangad on suht primitiivsed, nad ei vastuta proportsioonide eest ühiskonnas (mis on minu arust tegelik areng), nad on tuimalt kinni inflatsioonis ja ette kirjutatud reegleid nad täidavad, ikkagi inimesed ju ja oma reputatsiooni pärast kohe on ilus väriseda, olenemata mis nägu parasjagu ees on. Äkki nad on lihtsalt hetkel kokku jooksnud, vaatavad lihtsalt oma tehnilist pilti ja proovivad graafikuid kokku jooksutada, aru saamata et tänavad on tühjad ja pole kellegi kaela isegi midagi kirjutada. Luuaksegi mingeid sürrväärtuseid a la BC, mis on ilus ja edev ja progressivne ja selle hinna juures absurdselt sisutu (kui vaatan veel staffi kes seal taga on, siis on lausa natukene kurb) ...
Boston robotsi abil saab ka igasuguse Aafrika kontrolli alla väidetavalt..., muidugi Gadaffi arenguplaan oleks olnud kordades effektiivsem, kui veel ookeani magestada ja sellega Sahaarat päästa, siis oleks poolel aafrikal ka tööd...
[/quote]
Seda, et kas Sahara niisutamine ja roheliseks maailma (või Aafrikat) päästab, tuleb siiski eelnevalt uurida ja mudeldada. Liiga lihtne ja inimlikult mõistetavad on igasugused jõgede tagurpidikeeramise, metsade-soode (Sahara puhul siis kõrbe) põldudeks raadamise plaanid. Praktikas on aga tulemused ettearvamatud või lausa selgelt katastrofaalsed. Vesi ja veega seotud energia ja aineringlus jms. on uskumatult ettearvamatu, keerukas ja energiamahukas. Ntx. Tooks üha rohkemate uurijate kahtlues, et Lõunapoolse Aafrika põuad ja veepuudus on sünkroonis Amasoonase kahanemisega. Borneo raadamine põudade-põlengutega Austraalias jne. Suuremate muudatuste tegemisel on liigagi sageli selgunud, et summana ressursid ei suurene vaid hoopis kahanevad.
Teine asi on see, et Bostoni ... või sellest ettevõtte toodangust tõhusama koli tootjadte töö tulemusena pole inimloomade kasutmine keerulisemates oludes ammu enam konkurentsivõimeline. Kuumaga kohanenud aafriklane võib palka olematult soovida (ntx. harjaga päiksepaneelilt tolmu pühkida) aga ise sebiv või kaugjuhitav masin teeb summana palju odavamalt. Ei vaja elukeskkonda, meelelahutust, puhkust jne...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 15:12

mitte eriti
kerberosel (telefoni vastuvõtjal) on omad algoritmid, mille järgi sorteerib helistajaid, piltideni pole veel asi jõudnud
algoritmid on sellest head, et minimeerivad inimliku eksimuse ja "klienditeenindajaks" saab palgata madala kvalifikatsiooniga inimese
asi läheb karmiks siis, kui inimese asemel on kõnetundmissüsteem koos algoritmiga ja inimeseni pole võimalik enam jõuda (pikk ootejärjekord)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 25 Feb 2021 15:08

teretere wrote:
spl wrote:Jah kuulan pressikonverentsi, need meetmed, mis tulevad on kõike muud kui karmid minu silmis. Suht purki p--tamise tegevustik./.../Sobilik film meie kriisijuhtimisele, vana hea "Idiocracy"
https://www.youtube.com/watch?v=pibqo6Z4Cgo

meditsiin on ehk veel veidi parem kui see (sealsamas)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 15:00

Ehkki sellised inimesed annavad positiivse PCR-testi tulemuse, ei tähenda see, et nad oleksid sel hetkel nakkusohtlikud," selgitas Kalda.

https://www.err.ee/1608122110/professor ... -mottekoht

Olekski täitsa huvitav teada, kui palju PCR-positiivsetest on tegelikult nakkuse levitajad.
---
Kuna suur osa inimestest ei tea, kustkohast nad nakkuse said, siis teatud levikuprotsendi juures võib rahva sees liikuva inimese puhul eeldada, et tal kindlasti on olnud kontakt (aga ei pruukinud nakatuda). Seega testimine kaotab tõesti mõtte. Mõttekas on hoopis maksimaalselt vähendada inimeste arvu, kellega kokku puutud - ka üle teiste inimeste. (s.t. mehe/naise uue armukese suguhaigus ei saa levida sulle, kui enam ei seksi oma naise/mehega)

Kas keegi tunneb täna inimest, kes ei tunne inimest, kes on olnud haige?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 14:08

heh, see oli küll tore ninanips nendele tüütutele siristajatele
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/torv ... ninanipsu/

tunnen, et minus on tekkinud pööre - ma ei võta enam neid siristajaid kui võrdväärseid, kellega diskuteerida; minu jaoks on nad muutumas kärbesteks ja sääskedeks, keda ignoreerida

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 13:52

New-Yorkis ka uus kohalik mutatsioon. Väga ei süvenenud, aga lisaks on olemas ka uus mutatsioonikoht ehk
"One specific mutation, the L452R mutation, in the receptor-binding domain of the spike protein may enable the virus to dock more efficiently to cells.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 13:37

see käis küll kiiresti :D
Image


nägin und, et "ühiskonna toimimiseks vajalikud" inimesed, kes on vaktsineeritud, muutuvad tulevikus superlevitajaks:
(turvatunne+sümptoomideta põdemine + viirused ninaneelus)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 25 Feb 2021 13:18

spl wrote:
hh wrote:Reuters teatab eeseti tech-firma seadest, mis pea ümber UV kiirguse abil hävitab kõik pahalased.


Natuke muinasjutu moodi, tahaks sest COV hävineb ca 5 min jooksul UV kiirguses mitte kohe.

Kuna tõsine UV lamp võtab kõvasti elektrit, siis kasutatakse UV dioode, mis ikka tunduvalt nõrgemad.
Kui viroloogia laborid kinnitava, et see nii ka on ametlikult, siis võtan tõesti mütsi maha. Siis midagi väga uut leiutatud.

See idee oli mul kohe COV alguses, aga UV lamp lihtsalt tõmbaks igasuguse aku tühjaks ja nagu ütlesin UV ledid on naljanumber.

Olen kriitiline igasuguste seadmete osas, mis müra ja õhuliikumist tekitavad. Eriti kui see müra on pea ja kõrvade läheduses. Või õhu liikumine katmata kehaosade ligiduses. Aga proovima-katsetama peab. (katsetaja võib tootest arendamise käigus hoopis midagi muud kasulikku välja pigistada. See kes ei katseta ja ei proovi... sellel ei juhtu sedagi) Kui ikka väga jamaks keerab, siis sööb vanakurigi kärbseid. Ning siis pole (piltlikult) ajudesse tungida ähvardav surin mingi ületamatu segaja...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 25 Feb 2021 13:05

spl wrote:Jah kuulan pressikonverentsi, need meetmed, mis tulevad on kõike muud kui karmid minu silmis. Suht purki p--tamise tegevustik. Olgem valmis suuremaks laipade koguseks, täna sisuliselt 1200, järgmisel nädalal 2000 arvatavasti ja üles per day.

Mida nad kardavad, kas tõesti pole enam selgroogu olemas ?

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/otsepilt-ja-otseblogi-koolid-jaavad-kaugoppele-kuni-martsi-lopuni-kaubakeskused-lubavad-valtida-noorte-kogunemisi?id=92673415

Kaubanduskeskuste PR on üle mõistuse, miks lubatakse jätkuvalt seal seda "pidu". Kõik see jutt, mida kuulsin on puhtakujuline asendustegevus, millel pole mingit reaalset väljundit.

Ooodake...Wifid lülitatakse välja kaubanduskeskustes, et noored ei koguneks. Noortel ju netti telefonis pole, noored ju ei oska netti jagada jne :HEAD

---

Sobilik film meie kriisijuhtimisele, vana hea "Idiocracy"

https://www.youtube.com/watch?v=pibqo6Z4Cgo


Võibolla pole päevapoliitik(a) siin süüdi(kelle süü võiks olla ainult ametist tulenev valijatele valetamine, tõe mitte rääkimine manipulatsiooni eesmärgil).
Tsiteerin targemaid:
"Pärast süsteemsesse kriisi jõudmist pole põhimõttelist vahet, kas saabub ressursipuudus, keskkonnakaos, taudipuhang, majandusšokk, sõda või mõni muu probleem. Kui süsteemil ei jätku energiat, et oma põimsust uue probleemi lahendamiseks parandada, kui olemasolevad institutsioonid ülepingega hakkama ei saa ja kui ka sootsiumil pole võimet probleemile omal käel vastu seista, siis algab kollaps: esimeses etapis finantsmajanduslik, teises kaubanduslik, kolmandas poliitiline,5 neljandas sotsiaalne ja viiendas etapis kultuuriline."

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Feb 2021 12:35

Jah kuulan pressikonverentsi, need meetmed, mis tulevad on kõike muud kui karmid minu silmis. Suht purki p--tamise tegevustik. Olgem valmis suuremaks laipade koguseks, täna sisuliselt 1200, järgmisel nädalal 2000 arvatavasti ja üles per day.

Mida nad kardavad, kas tõesti pole enam selgroogu olemas ?

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/otsepilt-ja-otseblogi-koolid-jaavad-kaugoppele-kuni-martsi-lopuni-kaubakeskused-lubavad-valtida-noorte-kogunemisi?id=92673415

Kaubanduskeskuste PR on üle mõistuse, miks lubatakse jätkuvalt seal seda "pidu". Kõik see jutt, mida kuulsin on puhtakujuline asendustegevus, millel pole mingit reaalset väljundit.

Ooodake...Wifid lülitatakse välja kaubanduskeskustes, et noored ei koguneks. Noortel ju netti telefonis pole, noored ju ei oska netti jagada jne :HEAD

---

Sobilik film meie kriisijuhtimisele, vana hea "Idiocracy"

https://www.youtube.com/watch?v=pibqo6Z4Cgo

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Feb 2021 10:35

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 01:34

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 25 Feb 2021 01:22

hh wrote:Reuters teatab eeseti tech-firma seadest, mis pea ümber UV kiirguse abil hävitab kõik pahalased.
Tore video.
Küpsiste kastist saab lahti, kui kerida kõige lõppu ja seal on "Reject all". Siis annab lugeda ja videot vaadata.

https://www.reuters.com/article/us-heal ... JGV1nE4jzA


St Eesti firma leiutis. Nii shikk, kui poemüüjatel seadeldis kaelas ja pea ümber, ei pea maskiga õhupuuduses hingeldama.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Feb 2021 01:21

hh wrote:Reuters teatab eeseti tech-firma seadest, mis pea ümber UV kiirguse abil hävitab kõik pahalased.


Natuke muinasjutu moodi, tahaks sest COV hävineb ca 5 min jooksul UV kiirguses mitte kohe.

Kuna tõsine UV lamp võtab kõvasti elektrit, siis kasutatakse UV dioode, mis ikka tunduvalt nõrgemad.
Kui viroloogia laborid kinnitava, et see nii ka on ametlikult, siis võtan tõesti mütsi maha. Siis midagi väga uut leiutatud.

See idee oli mul kohe COV alguses, aga UV lamp lihtsalt tõmbaks igasuguse aku tühjaks ja nagu ütlesin UV ledid on naljanumber.

---

Räägitakse ka mingitest nano - maskidest, aga ma eriti ei tea mis need on. Sain aru, et neid saab pikalt kasutada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Feb 2021 01:20

Meie üks peretuttav sattus haiglasse, sisuliselt otsiti haiglakohta juba. COVi kohti pidi jutu järgi olema, reaalsus nagu justkui teine...

https://tartu.postimees.ee/7187755/kliinikum-peab-plaanilist-ravi-piirama-poole-vorra

«Viimaste päevade Covid-19 pandeemia on hullem kui kunagi varem,» selgitas TÜ kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna juht professor Joel Starkopf.

Iga päev lisandub Eestis väga palju viirusega nakatunuid, kõige rohkem on nende seas alla 50-aastasi elanikke. Ühtlasi kasvab ka kõikide haiglaravi vajavate patsientide hulk. Kui Eesti nakatumiskordaja ei muutu, on märtsi keskel oodata ligi 2000 nakatunu lisandumist päevas, mis seab haiglad äärmiselt suure surve alla, lisas Starkopf.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 25 Feb 2021 01:20

Reuters teatab eeseti tech-firma seadest, mis pea ümber UV kiirguse abil hävitab kõik pahalased.
Tore video.
Küpsiste kastist saab lahti, kui kerida kõige lõppu ja seal on "Reject all". Siis annab lugeda ja videot vaadata.

https://www.reuters.com/article/us-heal ... JGV1nE4jzA

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Feb 2021 00:26

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 24 Feb 2021 23:19

Gamestop tänase päeva lõpuks +100% ning http://www.reddit.com on maas (http error 503)
Kellegile astuti jälle varba peale ning see orgunnis väikese küberteo.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 24 Feb 2021 22:40

https://www.postimees.ee/7187898/rootsis-karmistatakse-koroonapiiranguid

Järjest enam tuleb vaktsiini uudiseid, et uusi tuleb turule. Eesti riik peaks ka oma strateegiad üle vaatama, Moderna oli ebaõnnestumine ja AstraXeneca ka. Moderna oli hinna tõttu väiksemas koguses. Igatahes tasuks vaadata uusi vaktsiinikandidaate ja kuidas USAs läheb ning suhelda nendega.


Mul tuttavad ärimehed hoiavad hinge kinni, et mis otsused valitsuselt tulevad järgmisel nädalal.

Top