Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 21 Jan 2021 13:14

Ja veel üks põhjus, miks oli KINDLASTI vaja lahti saada endisest USA presidendist... Vahendeid valimata...
Bidenit kasutatakse ära, et taastada WHO rahastamine Ameerika poolt. Ehk siis NWO ehitamine läheb täie rauaga edasi.

Fauci lays out Biden's support for WHO after Trump criticism
https://abcnews.go.com/Health/wireStory ... MJUyqi-Cpw

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 21 Jan 2021 13:07

pop wrote:Üks warning flag oli ka päris alguses - "I have so many businesses and income streams" - tavaliselt väga hõivatud inimene YT regulaarseid kanaleid ei tee.


Olen teda kuulanud pikas perspektiivis. Tüüp on pedagoog minusugustele algajatele, mitte edasijõudnutele. Ses mõttes tänulik! Väga tundlikult tajub ja kirjeldab muutusi, analüüsides neid ajaloolises perspketiivis (video, kus ta valgustab läbi 1930ndate USA majanduskrahhi). Teda on ka tsenseeritud, järelikult väga pihta saanud millelegi. Terav ajutöö, samas alandlik esinemisstiil.

Veel. Miks otsustab meie Ahto Lobjakas olla täiesti kohutav, ülbe ja matslik isik? KUI ta on tõesti kohalikest eestlastest targem, miks ta ei kasuta oma positsiooni, et inimesi hoiatada ja harida seoses eelolevate vapustustega? Vapustused on tulemas, kindel see, ja need on globaalsed. MIKS eesti keeles keegi ei hari minusuguseid, vaid pean taluma Ahto Lobjaka plärtsuvat esinemist -- kas see pole mitte madala intelligentsi tunnus?

Selle asemel jälgin valitud USA ja Inglismaa analüütikuid, kes kannatlikult ja aeglaselt ja omakasupüüdmatult ja selge tekstiga harivad minusuguseid. Neid on mitu!

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Jan 2021 12:37

projekteerija wrote:Vaktsineerimise korraldus aga ka mitmed muud tegevused ja meetmete rakendamine jms. on meil katastroofiline. Selgelt näha, et tsiviilkaitse, sptsiaalsete käitumismustrite, liikuvuse jms. meil kas pole viimased 30 aastat keegi tegelenud (ENSV ajal said seda ilmselt sõjalises kateedris pea kõik ehituse, poliitjuhtimise ja med. ala õppurid.


https://maailm.postimees.ee/7161122/keskaegses-briti-katedraalis-tehakse-kaitsesuste-orelimuusika-saatel

Mind hämmastab lihtsalt see kohutav bürokraatlik naiivsus ja mõttemaailm, isegi lapsed teavad, meie perearstisüsteem täiesti umbes (vananev põlvkond koormab). Kui soovitakse kasvõi juuniks 30% inimesi vaktsineerida, pole see bürokraatlik idee jätkusuutlik. Perearstid ei suuda seda teha, sest nad on aeglased, sorry ma ei taha kedagi solvata. Aga nii on !

"Tavainimestele" tuleks avada vaktsineerimispunktid suuremates linnades, sisuliselt saad orienteeruva aja ning sõidad kohale ja saad oma sutsu. Nii teevad juba enamus riike.
Eriti kui veel AstraXeneca vaktsiin tuleb varsti, kus ei pea olema nii ekstreemsed külmutustingimused.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Jan 2021 10:54

Eesti kv turg minu jaoks olemuselt nagu UFO, arusaamatu. Demograafia ei toeta kv hindade tõusu, ehk justkui ei peaks ostjaid palju olema ja vanade inimeste kv'd tuleb palju turule.
Kas tõesti eestlastel alates 3000 euri netopalk, eriti kui vaatame uusarenduste hindasid.

https://www.err.ee/1608080464/kinnisvaraturu-aktiivsus-ja-kaive-tegi-neljandas-kvartalis-14-aasta-rekordi

Täiesti sürreaalne :P

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 21 Jan 2021 10:28

hh wrote:Raha-uudised. Tasub kuulata. Analüütik pani huvitavat tendentsi tähele Inglismaal. Midagi toimub.
https://youtu.be/PkmrH-_8_Ww?t=336

Ma kuulasin, ja signal/noise ratio ei ole üleliia kõrge (otseselt midagi valet ei ütle, aga kasutatud narratiivid vääriksid igaüks eraldi põhjalikumat käsitlust, mitte ülelibisemist). Mu enda jaoks on väärtuslikeimad need kus tehakse lihtsate sõnadega selgeks põhjus-tagajärg. "Money doesn't actually exist" - (19:05) mis mõttes ei eksisteeri - sellega ju makstakse. Võiks vaevaks võtta kes on ja mis järjekorras tulevikus ilmajääjad tänaste maksmiste arvel, koos demograafiaga jne jne.
Üks warning flag oli ka päris alguses - "I have so many businesses and income streams" - tavaliselt väga hõivatud inimene YT regulaarseid kanaleid ei tee.

Ma väljendan siin oma sügavalt subjektiivseid muljeid tulenevalt poole sajandi jooksul nähtud ärimeestest ja nende tüpaazhidest (väljaspool Eestit).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 21 Jan 2021 02:30

video neile, kes on hädas naabri kassidega
https://youtu.be/DLG1jbPrp2Q

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 21 Jan 2021 01:17

Nüüd võib ennustama hakata -- Black Lives Matter rüüstajad on järsku nagu maa alla vajunud... Kadunud! Enam ei rüüstagi!

Tüüpiline, et ise nad tekitasid lõhestatust -- ja nüüd räägivad KOOS, KOOS edasi minemisest, ühiskonna ühendamisest, käsikäes ja kompu suus edasi minemisest. Avades riigipiirid norkoga smuugeldajatele ja kriminaalidele.

Ikka 78-aastane inimene... Nüüd tsiteerib Ameerika hümni -- seda ohtlikku rahvusriigi laulu... Siis lauldakse "Amazing Grace" selle peale.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 21 Jan 2021 00:26

minu jaoks oli sürr see, et Kapitooliumil ei olnud dekoratsioonina mitte USA lipud vaid lipusarnased mustrid (vt. tähtede asetsust "lippudel"); lipumastis oli USA lipu all mingi must lipp, millest ma ei saanud aru
teine sürr oli see, et siseruumides oli nagu Mefistofelese ball - enamusel mustad maskid ees (nende all oli paljudel meditsiiniline mask)

---
üks varasem uudis osutus libauudiseks - Mao pildiga korteris teisel pool seinas ei olnud pedofiilset maali (kellegi kuri käsi oli selle sinna pildile kleepinud). Veelkord, ei saa kindel olla selles, mida näed.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 20 Jan 2021 23:40

Keda huvitab -- Sanya Floridast, privjet rebjata!

- Kuidas Melania saabub imekaunis kleidis Floridasse koos Donaldiga
- Kuidas Floridas endiselt armastatakse ameti mahapannud presidenti
- Kuidas Floridas saab keskne maantee Trumpi nime
- Ja siis ülevaade tänasest inaugureerimisest, aerofotoga, mida ükski telekanal ei näidanud jms.

https://youtu.be/TeTj0j2AcjM?t=259

Isikud, kes kohale tulid, kandsid mantlite all kuulivesti -- seda kuulsin teistest uudistest.
20 000 kontrollitud sõjaväelast -- nad tegid kõigile taustakontrolli ja vale meelsusega isikud saatsid minema.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 20 Jan 2021 22:32

Raha-uudised. Tasub kuulata. Analüütik pani huvitavat tendentsi tähele Inglismaal. Midagi toimub.

https://youtu.be/PkmrH-_8_Ww?t=336

Kummastav oli vaadata seda nõretavat meedia-ülekannet USA inaugureerimisest. Nõretavat patriotismi. Kuidas vannuti, käsi Piiblil, järgia konstitutsiooni, samas kui me kõik teame, mismoodi USA konstitutsioon on muutunud viimasel ajal tabuteemaks ja radikaal-ohtlikuks dokumendiks. Tsirkus, ei tea kas keegi võttis tõsiselt?

Nüüd on kaks ime-inimest välja ilmunud -- valge mees ja värviline naine --, kellel pole mitte ühtegi viga! Sest nemad ja nende pered on kõik täiuslikud! Nad hakkavad juhtima riiki Hiina rüppe ja riigipiiride kaotamise suunas ja sugupoolte kaotamise poole jne jne jne. Maapealne paradiis, nagu peavoolu meedia sugereerib.

Muidugi nautisin Lady Gaga esitust ja imekauni noore mustanahalise poeedi esitust.
Aga imelik, et niivõrd tagurlik häbiväärne laul nagu riigi hümn kõlbas laulda...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 20 Jan 2021 20:10

spl wrote:---

Ma siiani ei saa aru, kas Terviseamet teeb nalja või neil loogiline mõtlemine täiesti kadunud. Kõik vaktsineeritavad suuname perearstide juurde, raugad veebr. Perearsti keskused täiesti umbes siis.
Inglismaa tegi isegi vaktsineerimispunktid kirikutesse, mitu vaktsineerimispunkti meil planeeritud: 0 !!! Kui jõuab järjekord tavainimeseni, nad ei viitsi seal perearsti ukse taga palvetada, et lõpuks saada vaktsineerimisaeg. Kuna peab 3 nädala pärast järgmise saama, kuidas tagatakse, et meeletult pika perearsti / õdede järjekordade puhul, see inimene saab ka teise süsti õigeaegselt.


Vaktsineerimise korraldus aga ka mitmed muud tegevused ja meetmete rakendamine jms. on meil katastroofiline. Selgelt näha, et tsiviilkaitse, sptsiaalsete käitumismustrite, liikuvuse jms. meil kas pole viimased 30 aastat keegi tegelenud (ENSV ajal said seda ilmselt sõjalises kateedris pea kõik ehituse, poliitjuhtimise ja med. ala õppurid. Eks minulgi on vastav eksam tegemata aga venekeelne konts on siiani alles) või sellega ei taheta /osata oma klaaskontorihoones ja valikulises suhtluskogemuses keegi arvestada. Lisaks pole ilmselt enamus võtmetegelasi pole ka sõjaväes käinud jne. ja ei kujuta ka halvimas unenäos isegi paarisajale inimesele supijagamist ette. Veel vähem aga neile kahe tableti/süsti jagamisega kaasnevat. :HEAD
Britid muidugi suurriigina ja kunagise suurvõimuna koos kogu võimekuse ja kogemusega vähemalt ei alahinda kordades sellise plaani teostamisega kaasnevat. Kirik on õige koht kus vaktsineerimist korraldada. Sest ühiskonnale kaitse andmisel peab vähemalt mingi hulk sutsakaid ka tervishoiusüsteemist väljaspoolseteni jõudma. Meil pole selle väljaütlemisenigi keegi jõudnud...
Võtame Nõmme linnaosa. Mitu perearstkeskust siin on... Perearste ...neid jms. leiaks aga kasvõi hiljutine üllatus kohalikele, kui perearstid meelitati Ülemistele. Päris huvitav saab olema logistiliselt kõigi pensionäride jms. sinna surakale toimetamine... Midagi sarnast on ka Saue vallas jne. Kolkavaldade olukorda ei hakka mainimagi. Veel mõned aastad tagasi olen näinud perearsti, kes ei saanud sisuliselt meili koostamisegagi veel mingid aastad tagasi hakkama ja e- retsepti jutu peale viskas patsiendi koos saatjatega välja. :o

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 20 Jan 2021 19:40

spl wrote:Valus segadus Terviseametis, nad ei tea ööd ega mütsi. Nende prioriteetne ülesanne on med. personali vaktsineerimine, neil vaja suht täpselt teada, palju vaktsineeriti, palju mitta. Sisuliselt ei tea nad täpselt mitte midagi. Seda digiriigis ? Mõni tudeng oleks 3 päevaga teinud vaktsineerimis liidese valmis, kus med. inimene isikukood ja kas tehti vaktsiin või mitte.

https://www.err.ee/1608079744/ministeerium-muretseb-meedikute-vaktsineerimisest-keeldumise-parast

Mis mind Eesti järjest naerma ajab, pole vahet kuhu lähen ja küsin, et miks siin selline segadus ja nii ebaloogiline midagi. Siis saan alati 1000 köitelise lollide vabanduste raamatu vastu.

---

See, et med personalist väga suur osa keeldub pole mingi üllatus. Täiesti otse on avalikus seltskonnas hulk erinevaid med. tõõtajaid (õdedest-perearstidest jne.kubi juhtivtöötajateni) minu kuuldes öelnud, et unustagu ära. Põhjuseid palju, kattuvaid ja ka erinevaid. Pragmaatilisemad nõuavad testimiskindlustust ja tasu testimises osalemise eest jms. . Teised on liiga vanad või/ja lihtsalt teavad, et sellest pole kasu---on juba varem vakstsineerimisprobleemides olnud või vakstsineerimisest hoolimata haigestunud jne. Ennem on valmis päeva pealt töölt lahkuma või siis mõtisklevad sellest, et arusaamatu miks veel üldse tööl käivad... Muidugi on tutvusringkonnas ka vakstineerimise aktiivseid toetajaid. Mõned neist said süsti lausa TV eetris. Aga nende motiveeritus on ka palgalehelt või auto ja ärihuvide kaudu selge... + tervis hea + vanuserühm sobiv + lapsed olemas...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 20 Jan 2021 18:18

Valus segadus Terviseametis, nad ei tea ööd ega mütsi. Nende prioriteetne ülesanne on med. personali vaktsineerimine, neil vaja suht täpselt teada, palju vaktsineeriti, palju mitta. Sisuliselt ei tea nad täpselt mitte midagi. Seda digiriigis ? Mõni tudeng oleks 3 päevaga teinud vaktsineerimis liidese valmis, kus med. inimene isikukood ja kas tehti vaktsiin või mitte.

https://www.err.ee/1608079744/ministeerium-muretseb-meedikute-vaktsineerimisest-keeldumise-parast

Mis mind Eesti järjest naerma ajab, pole vahet kuhu lähen ja küsin, et miks siin selline segadus ja nii ebaloogiline midagi. Siis saan alati 1000 köitelise lollide vabanduste raamatu vastu.

---

Ma siiani ei saa aru, kas Terviseamet teeb nalja või neil loogiline mõtlemine täiesti kadunud. Kõik vaktsineeritavad suuname perearstide juurde, raugad veebr. Perearsti keskused täiesti umbes siis.
Inglismaa tegi isegi vaktsineerimispunktid kirikutesse, mitu vaktsineerimispunkti meil planeeritud: 0 !!! Kui jõuab järjekord tavainimeseni, nad ei viitsi seal perearsti ukse taga palvetada, et lõpuks saada vaktsineerimisaeg. Kuna peab 3 nädala pärast järgmise saama, kuidas tagatakse, et meeletult pika perearsti / õdede järjekordade puhul, see inimene saab ka teise süsti õigeaegselt.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 20 Jan 2021 16:53

DTr jättis armu andmata Snowdenile ja Assange'le. Loevad eeskätt teod. Seega, DTr oli küll vajalik katalüsaator madude paljastamiseks, aga ta ei ole humanist. (rr009 muidugi siinkohal sajataks edasi, aga enamus trampiste võiks nüüd siin korra mõelda ning jõuda seisukohale, et DTr ei ole lahendus vaid parimal juhul lambike, mis näitab valgust urgaste suunas). Arvan, et järgmised 4 aastat valitsusaega ei oleks enam midagi juurde lisanud. Kui sellest valitsemisperioodist lähtunud selginemisest areneks uus liikumine, siis ehk 4 aasta pärast võiks midagi muutuda (aga vaevalt).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 20 Jan 2021 14:54

spl wrote:Kuidas need arvutused tehti, et vaktsiin, mis ta oligi 98% tõhus.

1) Peale esimest süstimist, on tõhusus 55 % ringis
2) "Tõhusus" ehk efficacy on jah konkreetse arvutusmeetodi tulemusel saadud arv: RRR
https://en.wikipedia.org/wiki/Relative_risk_reduction

Reaalsusele selgemalt silma vaatav arvutus on ARR (arvestab ka haiguse levimust uuritud populatsioonis):
https://en.wikipedia.org/wiki/Risk_difference
Kunagi tegin arvutuse sellele vaktsiinile 2 süsti järgselt, ARR tuli ca 0,025 ehk 2,5 %

Seda saab kirjeldada ka kui NNT ehk 1/ARR (mitu inimest on vaja süstida, et ilmneks kasulik efekt ühel inimesel), see tuli ca 40
https://en.wikipedia.org/wiki/Number_needed_to_treat

vt. ka NNV (mitu inimest on vaja vaktsineerida, et ilmneks mittenakatumine ühel inimesel)
https://en.wikipedia.org/wiki/Number_ne ... _vaccinate


Aga farmafirmad ning ajakirjanikud eelistavad esimest (RRR ehk efficacy), mis näitab asju dramaatilisemalt.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 20 Jan 2021 14:38

spl wrote:Millal viimane hammasratas ennast pöörab... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=nFslB0AcVmM

kui suurt jõudu peab rakendama viimasele hammasrattale, et esimene end pööraks.

10^100 olla siis maailmas esinevate aatomite hulk ...
10^300 olla ühe valgu kokkukäkerdumise kombinatsioonide arv ...

matemaatika on ikka võimas, saab väga suuri asju väga lühidalt kirjeldada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 20 Jan 2021 14:35

pop wrote:Covid nõuandetelefon teadis rääkida et PCR testi puhul peavad kõik WHO etteantud RNA nädislõigud klappima.
Sellega seoses pean ma ka inimeste informeerimise sabotaazhiks seda et sellist triviaalset fakti need vandenõuteoreetikud ei viitsinud või ei tahtnud endale selgeks teha, leides selle asemel WHO näidiste hulgast inimgenoomile loomupäraselt omaseid lõike ja ehitades sellele üles ka oma bull-shit teooriaid/klikipüüdjaid. Samas platsenta kinnitumiseks vajaliku valgu (organismi poolse) võõristuse kohta pole häid debunke igatahes veel leidnud.

Puhtmatemaatiliselt: kui nakatunute osakaal ühiskonnas on väike, saame palju valepositiivseid; kui nakatunute arv on suur, saame vähe valepositiivseid.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 20 Jan 2021 13:40

spl wrote:
pop wrote:

Noh - alati jääb lootus et vaktsiin oma muud eesmärgid ikkagi täitis :twisted:


Tõi aktsionäridele kasumi ja tekitas patsientidel allergiaid. Ma ei saa aru, vabandatakse kahe doosi vajaduse taha. Fakt see, et esimene doos ei anna siis üldse mingit immuunsust ?
Kuidas need arvutused tehti, et vaktsiin, mis ta oligi 98% tõhus.

Midagi on siin loos ikkagit väga mäda ! Eestisse saadeti järsku kallist "pühavett" ? Kas meil terviseamet teeb pisteliselt kontrolle, mis seal ampullides ikkagit lõpuks on ? Kas kasvõi üks selline kontroll tehtud ?

Kui palju (kas üldse?) on viirusvaktsiine mis peale ühte kuud või peale teist süsti+kuu toimima hakkavad?

Puukentsefaliidi puhul tuleks juba praegu esimene süst teha, et suve alguseks (puukide liikuma hakkamise ajaks) kaitse saada...Sellest ka vaktsineerimise vähne populaarsus sest reeglina kui inimestele meenub (lapsevanem tahab oma last suvelaagriks vaktsineerida) on juba selleks aastaks hilja...
Aga üldiselt eks see vaktsineerimine suur meedia ja masside rahustamisebluff ole. Ebameeldiv aga ilmselt pole teadus nii kaugele arenenud, et ulmefilmides nähtud kiiret ja säravat maailmaparandamist oodata. Samuti pole ilmselt võimalik ametlikult kellegil välja tulla ebameeldivate uudistega ühe korraga. Ikka tuleb teha tsirkust, vahepeal anda lootust ja seejärel n.ö. aeglaselt keeta... Soome meedias ka tasapisi liigub vaktsiinikaitse saamine pea iga nädal mõne kuu võrra kaugemale + märkus, et ei tule ettenägematuid tagasilööke.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 20 Jan 2021 13:01

Millal viimane hammasratas ennast pöörab... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=nFslB0AcVmM

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 20 Jan 2021 12:21

pop wrote:

Noh - alati jääb lootus et vaktsiin oma muud eesmärgid ikkagi täitis :twisted:


Tõi aktsionäridele kasumi ja tekitas patsientidel allergiaid. Ma ei saa aru, vabandatakse kahe doosi vajaduse taha. Fakt see, et esimene doos ei anna siis üldse mingit immuunsust ?
Kuidas need arvutused tehti, et vaktsiin, mis ta oligi 98% tõhus.

Midagi on siin loos ikkagit väga mäda ! Eestisse saadeti järsku kallist "pühavett" ? Kas meil terviseamet teeb pisteliselt kontrolle, mis seal ampullides ikkagit lõpuks on ? Kas kasvõi üks selline kontroll tehtud ?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 20 Jan 2021 12:18


Noh - alati jääb lootus et vaktsiin oma muud eesmärgid ikkagi täitis :twisted:

Ja eks ta üks paras "problem-reaction-solution"-paanika laineharjal kasumi eesmärgil kokkuklopsitud "snake-oil" ole (kaldun ise arvama).

============
Covid nõuandetelefon teadis rääkida et PCR testi puhul peavad kõik WHO etteantud RNA nädislõigud klappima.
Sellega seoses pean ma ka inimeste informeerimise sabotaazhiks seda et sellist triviaalset fakti need vandenõuteoreetikud ei viitsinud või ei tahtnud endale selgeks teha, leides selle asemel WHO näidiste hulgast inimgenoomile loomupäraselt omaseid lõike ja ehitades sellele üles ka oma bull-shit teooriaid/klikipüüdjaid. Samas platsenta kinnitumiseks vajaliku valgu (organismi poolse) võõristuse kohta pole häid debunke igatahes veel leidnud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 20 Jan 2021 12:16

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 20 Jan 2021 11:59

td wrote:artikli kommentaarides oli selline link:
https://safenetwork.tech/how-it-works/#introduction

Tänud, väärt link - juba uurin (mingi jalgratta leiutamise kahtlus oli ka endal). See asi peab õnnestuma.
Jään ootama reaktsioone miks see asi on halb, toetab kuritegevust, rahapesu jne.

Otsingumootori osas ei saanud päris selgust. Ja geniaalne on see et tükke (lego klotse) liigutatakse regulaarselt ringi (see oli ka P2P filehsharingus, aga nö ad-hoc, siin tundub olevat rohkem concepti "tuumas" sees).

===================
Kunagi sattusin ühe digi-revolutsionääri artiklile kus see tahtis teha nn mesh-networki, st panna omavahel internetti ja toimima ruuteritena erinevad nuti-tolmuimejad, nuti-tänavakaamerad, nuti-tv-d, nutikellad ja BT kaudu vist isegi peegeldada võrku moblade kaudu (ehk siis et minna tava-infrastruktuurist täiesti mööda ja jaotada (alternatiivne) internet ära lõpp-seadmetesse). Selle kontsepti puht-tehnoloogiline väljavaade oli mulle suht kohe selge.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 20 Jan 2021 11:44

Riigikogu Keskkonnakomisjoni arutelu kollektiivsest metsapöördumisest, 19.01.2021
Võibolla kedagi huvitab tavapärasest natukene detailsem vaade Eesti metsa ja keskkonna probleemide käsitlusest.

https://www.youtube.com/watch?v=ohjRICU ... ture=share

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 20 Jan 2021 11:41

td wrote:Haiglajuhi selline toimetamine oli minu jaoks üllatus. Varasemalt (nooruses) tundsin seda meest kui arukat asjaajajat, kuid pikk juhikarjäär ehk muudab inimest ...


Ulst oli ju pikka aega Tartu Kliinikumi juhatuses. Eks ta tollel ajal arvatavasti krutskeid tegema õppis. Muidu on ta igati tark ja lahe sell. Omal ajal istusime koos paar kuud statal (vabakäigu osakonnas) ühes palatis, kui nõukogude armee kimbutas. Tagusime iga päev bridzhi ja voltisime ning kleepisime tööteraapia raames fotonurkade kotikesi. :D

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 20 Jan 2021 03:00

artikli kommentaarides oli selline link:
https://safenetwork.tech/how-it-works/#introduction

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 20 Jan 2021 01:45

.... ja siit justkui kümnesse jätk hajutatud sotsiaalvõrgustike teemal
https://www.zerohedge.com/technology/wh ... wn-twitter

aga TOR võrk ju toimib ? Ja sõltumatuna kõikidest nendest piirangutest.

Peab mõtlema läbi kuidas optimiseerida nende lego klotside jaotuspõhimõtteid erinevate "Raspberry PI" -de vahel, millest siis mingi terviklik "infotükk" (tweet, message, jne) kokku keevitatakse. Sisetunne ütleb et just TOR loogika ja arhitektuur on see õige lähtepunkt.

===============
finantskeemia ajab mind ennast sisimas tegelikul haigutama, makro-monetaarkeemia natuke vähem, aga silma paneb särama just info optimeeritud hajutamise loogika, vastavad graafid jms.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Jan 2021 23:00

spl wrote:Elamisõigus vaid valitutele ...

https://www.err.ee/1608078868/pealtnagija-valga-haigla-juht-pakkus-koroonavaktsiini-klubivendadele

Kuradi jama see Eestis käib, iroonia see, et mingit reaalset vastutust pole siiani kõik pukis. Nii need, kes Rakvere volikogu vaktsineerisid ja need haigla "kaupmehed". Me oleme nii nõuk.aja mentaliteedis.

---

Fck the sake ma aususest räägin, minister kuritarvitab riigivara, eeldus oleks ka mingi karistus või miskit...möödub kuu tädi uut ministri kohta jahtimas.

Presku suusareisi võib ka siia lisada ....

Oleme klassikalises situatsioonis "Quod licet Jovi ...."
Haiglajuhi selline toimetamine oli minu jaoks üllatus. Varasemalt (nooruses) tundsin seda meest kui arukat asjaajajat, kuid pikk juhikarjäär ehk muudab inimest ....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Jan 2021 22:55

projekteerija wrote:Üha rohkem paneb kukalt kratsima isolatsioonieksperiment. Kroontöbi vohab, levib ja muundub kuidas tahab (pea iga nädal leitakse mõni uus tõsisem mutatsioon) aga teised viirushaigused pole (siiani) suutnud siiani (?) muutunud olukorrale reageerida. On see tõesti nii või inimestele vaid tundub. /.../

Igal juhul midagi nagu ei klapi...

Oskan vaid niipalju kommenteerida, et kroonviiruste tipp ongi ajalooliselt keskmiselt detsember-jaanuar, gripiviiruste puhul veebruar-märts. Seega, õige grpiphooaeg pole veel käes.
Samas. Pärjaviirusega paralleelselt võiks ju levida ka teised, nö "tavalised" kroonviirused. Nendest nagu ei kuuldu miskit .... Võib ju teoreetiliselt olla, et selle kroonviiruse puhul on tegemist mingi kergemini leviva liigiga.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jan 2021 22:02

Elamisõigus vaid valitutele ...

https://www.err.ee/1608078868/pealtnagija-valga-haigla-juht-pakkus-koroonavaktsiini-klubivendadele

Kuradi jama see Eestis käib, iroonia see, et mingit reaalset vastutust pole siiani kõik pukis. Nii need, kes Rakvere volikogu vaktsineerisid ja need haigla "kaupmehed". Me oleme nii nõuk.aja mentaliteedis.

---

Fck the sake ma aususest räägin, minister kuritarvitab riigivara, eeldus oleks ka mingi karistus või miskit...möödub kuu tädi uut ministri kohta jahtimas.

Top