Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 28 Mar 2020 22:06

Saaremaa on juskui bioloogilise katse polügoon ehk see, mis võib kogu Eestit peagi oodata
https://www.postimees.ee/6935957/popov- ... l-covid-19

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 28 Mar 2020 22:03

Kataris ka tuntakse Händelit
https://www.youtube.com/watch?v=vEKdxLrbSiU

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 28 Mar 2020 20:38

Tänane muusikaline vahepala. Kas mäletate seda noormeest, kes mängis uhkesti orelil? Nüüd on ta abielus ja lapse isa. Naine aitab teda ja tahaks lausa nagu tantsu kaasa lüüa. Väga südantsoojendav.
https://youtu.be/ZGxCqpWPcSA

siin räägib Gert, kuidas ta õppis orelil mängima oma esimest klassikalise muusika lugu - loomulikult oli see kuulus Bachi teos. Väga inspireeriv jutustus.
https://www.youtube.com/watch?v=deEdpWk65cQ

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 28 Mar 2020 19:55

Tarkusetera kontaktläätsede kandjatele. Käesoleva pandeemia ajal on läätsede kandmine väga halb mõte, kandke parem prille!
https://edition.cnn.com/2020/03/27/heal ... _term=link

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 28 Mar 2020 17:20

td wrote:nooh, kas täna õhtuks saab maailmas 700 000 registreeritud juhtu täis?

Täna ehk mitte, aga homme kindlasti.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 28 Mar 2020 17:14

nooh, kas täna õhtuks saab maailmas 700 000 registreeritud juhtu täis? homme õhtuks kindlasti.

imestama paneb matemaatiline täpsus, kuidas see viirus inimesi õgib

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 28 Mar 2020 14:31

Sagenevad juhud, mille puhul arstid tõdevad, et covid-19 patsiendi peamised probleemid ei ole respiratoorsed vaid hoopis kardioloogilised.
https://www.nytimes.com/2020/03/27/heal ... tacks.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 28 Mar 2020 13:03

Koerad tulevad appi covid-19 nakatunute avastamisel. Arvatakse, et väljaõpetatud koerad võivad ninaga ära tunda, kellel on viirus. Samalaadne projekt töötab edukalt malaaria avastamisel.
https://www.medicaldetectiondogs.org.uk ... -covid-19/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 28 Mar 2020 12:53

spl wrote:
pop wrote:
td wrote:/.../(muide, mitte keegi ei kanna siin poes maski!/.../

Mu enda "darth vaderi"-stiilis ja kummikinnastes poekülastus tundus et kainestas nii mõndagi Selveris ringiuitajat (ju arvasid et ma olen kandja).
Aga maskiga on regulaarne rituaal nagunii, umbes nagu piibumeestel piibuga.


:lol: :lol: :lol: kuule sama teema, mul oli mask ees, mustad kindad käed, siin kus mina asun. Tädikesed hüppasid vasakule paremale, ma olin ainus selline. Pilgud jälgisid mind ! Aga üldiselt siinkandis ei võeta ohtu tõsiselt, mis täiesti masendav. PIN jaoks mul lausa eraldi pastakas, selle iseteeninduse puldi ka enne desinfitseerisin ära.

George Gao, director-general of the Chinese Center for Disease Control and Prevention (CDC):
The big mistake in the U.S. and Europe, in my opinion, is that people aren’t wearing masks. This virus is transmitted by droplets and close contact. Droplets play a very important role—you’ve got to wear a mask, because when you speak, there are always droplets coming out of your mouth. Many people have asymptomatic or presymptomatic infections. If they are wearing face masks, it can prevent droplets that carry the virus from escaping and infecting others.
https://www.sciencemag.org/news/2020/03 ... ntist-says

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 28 Mar 2020 12:13

Ja veel üks faktitäpsustus proffidele.. See et korona lendleb 3 tundi ja tema kaal 400-500 nM, mis peaks nagu ta maha vajutama kiirelt.. On kohti kus ise ei mõtleks..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 28 Mar 2020 11:02

Korraks spetsidele

Kust selle Dean Koontz The eyes of darkness ohutu allalaadimise saab, ma pulli pärast loeks läbi ja prooviks aru saada kas tuim manipuleerimine või on prohvetlikus täitsa olemas...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 28 Mar 2020 10:49

r009 wrote: Tegelik päästja suurima luurekeskuse ja infovargusega omaks täispilti juba ammu ja ei oleks lasknud US viirust tuimalt täis tassida.
...

Sellest apsakast (kui see ei ole mingi kuri-käbimõeldud kaalutlus vms. Aga hiljem saab sellest läbikukkumisest suurim konspiratsiooniteooria paratamatult vms. mis hakkab oma kollielu elama (mida ei julge praegu väljagi öelda) ei saa ma samuti aru. Nüüd hätta sattunud ameeriklase jaoks tõeline pettumus ja häving. Tõenäoliselt ka iga ameerika sõbra või selle sõpruse pealt kasu lõikava jaoks. :HEAD

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 28 Mar 2020 10:41

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/k ... d=89379963

Ja siin on paar rida mida kohe pean märkima, see tüüpiline enda jumaldamine, kuid viisakalt, oi kui ilus.... OK, kui tüüp räägib, et kiiret taastumist ei tule, siis otsigu selle sisu ja kirjeldust ja tunnistagu ka enda loodud mulli. Kui keegi räägib, et tuleb vägivald, las siis tunnistab ka üles mis on selle allikas, miks jaotusmehhanismid on ausalt öeldes primitiivsed, miks rahatrüki puhul pole arvestatud reaalse väärtuse loonud isikute eelistust ja ka selle protsessi kirjeldust pole tehtud (OK, kuigi tagatoa programmid pole sugugi pahad, kui nüüd aus olla). Kui tulevikuhindamine on jätkuvalt kasumi maksimeerimise programmide käes, siis kuidas see on seotud evolutsiooniga, pagan.....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 28 Mar 2020 10:26

projekteerija wrote:Üle maailma ajakirjanikud patravad toidu ja wc paberi jms. ostuhullusest. Kas testi pole kellegil taipamist, et enamasti on tegemist vaid lihtmatemaatikaga. Toidupoed (suured ketid) saavad ostjad kuid varajasem tarneahel (kuidas toit inimeste kõhtu ja paber taguotsa lähedusse jõudis vastavate ettevõtete abil) on ju kinni kiilunud. Enamuse ajast olime enne viirust ju tööl, koolis, vaba aega veetmas, väljas söömas jne. Seal sõime ja käisime ka WC-s. Kui nüüd oleme kodus siis ülla. ülla...kõik see toimub kodus. Avalik WC on viimane koht mida külastaksime...ennem läheks "avarii" korral poe (mujale ju asja ei tohiks nagu ollagi) taha põõsastesse. :HEAD
Muidu on soome ajakirjanikud nagu tasemel aga...ei märja, et teises veerus nagu kurdetakse, et kõik toitkustusasutused on raskustes või suletud. Võiksid hoopis järeldada, et toidupoed ja nende tarneahelad on väheste võitjate poolel. Mis iseenesest on probleem.
https://www.hs.fi/talous/art-2000006455577.html


Jep, maailm on loogikavigu täis... Mitte miski ei keela teha lihtsalt arvutuskeskonda kus on näidatud varud ja võimalused ja seda täiendada kaameratega, tegelikult üpris lihtne matemaatika. Selle asemel et teha huuletekorrigeerimisprogramme saaks teha online ülevaateid elust. See bimbotamine on tegelikult kohutav. Mingi avaliku tasu süsteem oleks väga teretulnud, kus heateod mõõdetakse ära ja vastavalt sellele antakse allahindluseid heale isikule (kuigi see on juba keerulisem programm)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 28 Mar 2020 10:26

spl wrote::shock: :shock: koroonapaanika varjus võetakse vastu otsusteid, mis ei kannata vähimat kriitikat. See elusalt surnud projekt igast suunast ja sinna selline raha hetkel matta, mingi tõsine vaimne probleem tekkinud valitsejatel, aju õgiv amööb ?

Eesti Energia ehitab pea 300 miljoniga uue õlitehase
https://majandus24.postimees.ee/6934657/eesti-energia-ehitab-pea-300-miljoniga-uue-olitehase
.

Mul läheb seda põhjendada püüdvate tüüpide juttu kuukates sitt p...s keema. Raadios tüübid väitsid, et tegemist õngega raskel ajal...? :shock: Samas oli juba hääletoonist ja kokutamisest ning parasiitsõnade kordamisest aru saada, et tüüp ise ka ei uskunud oma juttu.
Pole ju lootustki kui isegi hulga sisukam kivi- ja pruunsüsigi pole konkurentsivõimeline. Päike juba kordades odavam energiaallikas. Pealegi Eesti teised majandusharud kannatavad sest meie toodete (ka IT) juures arvestatakse meie Euroopas meie CO jms. jalajälge. Selles osas oleme kahjuks ühe inimese kohta EL kõige tahmasemad. Töökohtade jutt on aga puhas häma. Uus tehas on kordades paremini mehhaniseeritud ja ka kaevandamine robotiseeritakse. Hetkel kui juba mullu elektri tegemine peatus ei julgeta sellega tegeleda. Ei saa Virumaa sealt midagi . Samas Tallinna kontorirahvas saab luksuslikult tasustatud isegi siis kui kogu projekt heleda leegiga aga rammusa haisuga kärssama peaks ...Teiseks enne koroonat EL jõudis kuulutada välja kliimahädaolukorra. Kõigi kliimaaktivismist elavate aga ka saastamismajanduse jüngrite ning päästelahendustehnoloogiast elatuvate suureks ehmatuseks (tulemused on silmaga näha ja osad neist isegi rahvale meeldivad) koroona juba esimeste nädalatega saavutas ka kõige julgemad eesmärgid. Mai kuu lõpuks on ilmselt EL 10 aasta pärast saavutatud eesmärk aasta lõikes ilmselt tehtud. Ja ei tasutatud vastased ega pooldajad pole sentigi teeninud. :twisted: Kui isegi tööstus jms. suvel peaks uuesti ellu ärkama, pole võimalik kruiisindust (suurimad firmad üksi saastavad rohkem kui kogu EL autotransport), lennundust ja turismiäri enne sügist restartida. Mõned hirmunumad juba on veendunud ja valjult peavoolus suurtel ekraanidel ütlevad välja, et ei taastugi (kuigi pole oma arvutusi ega mõttekäike täies ulatuses lagedale toonud) ... Loodaks siiski, et koroonaga saab maailm sügiseks hakkama aga Brüssel jms. ei jäta seda käiku karistuseta. Võimalik, et juba järgmine nädal (või siis esimesel nädalal pärast koroona lärmi tippu) saame teada mõnest esimesest finantsmõjukast (investeerite tahmamisse? OK, elate liig hästi. Võtane teilt mõnesaja milli jagu muid (või kõik) meetmeid ära :HEAD ) näpuviibutusest.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 28 Mar 2020 10:18

h wrote:Trump allkirjastas 2 triljoni USD suuruse abipaketi, otsevideo jooksis uudisvoos.


Korraks lihtsalt pean ära mainima selle tüübi libedust. Näen kuidas kriitilistes momentides lükkab ta oma alluvaid esiplaanile, et mitte oma mõlaga endale kahju teha ja unustab, et kui juba vastutada, siis kogu aeg. Ta räägib jumalikusest, kuid samal ajal on tema suhtumine naistesse on nagu mingil aarialasel, tundub et see jobu on ära unustanud kust ta tuleb. Pidevalt lööb ette mingi pildi inetust pardipojast, kes on veidi solvunud kõigi peale. Ta pole küll loll, (kusjuures eeldan, et tal on lihtsalt vedanud paari meeskonna liikmega) kuid tema meetodid rikastumiseks on mulli loomise kasutamine ja lihtne kompleksis oleva inimese pidev tähelepanuks kaadrisse ronimine. Tegelik päästja suurima luurekeskuse ja infovargusega omaks täispilti juba ammu ja ei oleks lasknud US viirust tuimalt täis tassida.
Võin ka selles kõiges eksida ja ta on lihtsalt loll ja kogu mure... Või siis strateeg, kes näeb puhastustule vajalikust, nimetage seda kuidas tahate...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 28 Mar 2020 10:04

td wrote:Meenub 80-ndatel laineid löönud romaan "Kaitstud mehed", kus mingi haiguse tõttu enamus mehi suri ja naised said ülemvõimu. Ja nüüd selline uudis, et uus viirus vähendab spermatozoide poole võrra:
https://www.zerohedge.com/health/covid- ... rone-study


Ja see on koht kus mul mõtted otsa lõppevad ja tunnen, et tegemist on millegi kõrgemaga... Viiruse sobivus üldpilt on kohati nagu hämmastavav. Annaks jumal, et sellest õpitakse..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 28 Mar 2020 10:01

td wrote:Võrdleme Balti riike: tõestatud juhud // surnud
Eesti: 575 // 1
Läti: 280 // 0
Leedu: 358 // 5

järeldus?
Eesti on suht hästi testinud või on epideemia värskem kui Leedus? Aga Leedus ju avastati hiljem kui Eestis - seega Leedus on vähem intensiivselt testitud ja viirus võis olla juba ka varem riigis sees. Kolmas võimalus on ka: riskigrupi osakaal nakatunute seas on suurem.


Kahjuks meie lihtkoeliste probleem on ja jääb, mitte midagi ei muutu enne kui ei teki kommet kõige pealt rahvamajas oma kodu asjad läbi arutada ja pärast siis juba juba targemate klubis edasi edendada... Ma olen Läti jooksva eluga kahjuks juba rohkem kursis kui Eesti omaga, kuid see pagana süüdimatu suhtumine (mis tuleb pidevast kergest pohmakast, pole vahet, kas odavast õllest või kõrgest egost) on täiesti hull. Ka Hispaanias oli jutte , a la grip jne. kuid kuu ajaga oli selge ja otsused selged, aga Baltikum kogu taustinfo olemasolu korral peaks kas või mõned korrad läbi laskma avalikult videod intensiivosakonnas olnutest ja tekitama arusaamise. Teatud arengutasemel inimestele on lihtsalt seda vaja. Ja arusaamist on vaja, fotod on kirjeldamiseks mitte näitamiseks, see on juba sisuline erinevus...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 28 Mar 2020 09:51

td wrote:kuidas valmistada osooni kodustes tingimustes:
https://youtu.be/2UdtKssU7po?t=585


Eks ta ole... Üks hea kild kogupildis ja see meeleolu peaks kunagi domineerivaks saama, kuidas paranadada keskkonda enda ümber lihtsalt ja loomulikult on tegelikult suurim väljakutse... See on koht suurimaks võitluseks, maailm ei tohi tegeleda aju tuhmistamisega, pisiasjad on olulised, tegelikult me vajame sotsiokraatiat, tegelikult me vajame kapitali puutumatuse reguleeringut läbi avalike isikute tekitamise jne. Ka arusaamise ja taipamise hävitamine peaks olema avalikustav ja eks ühiskond ise peab jälgima ja mõtlema kuidas selle hävitajad saavad oma vitsad...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 28 Mar 2020 09:40

spl wrote:
----

Vaadake, kuidas COV paanika varjus "ära kadunud" ka pagulaste probleem ja Türgi väljapressimine.

Koroona paistab olevat hetkel kõikvõimas. Trumpi tara võib peagi ka mehhiklastele meeldima hakata. USA kodanikud püsige teisel pool tara ... Gringod on ohuks Mehhikole. Sellissed loosungid siis. Arvestades USA ravikulusid võib ameeriklastel tõesti tekkida soov ennast või oma sugulasi teisele poole tara ravile sokutada jne.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006454741.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 28 Mar 2020 02:27

Üle maailma ajakirjanikud patravad toidu ja wc paberi jms. ostuhullusest. Kas testi pole kellegil taipamist, et enamasti on tegemist vaid lihtmatemaatikaga. Toidupoed (suured ketid) saavad ostjad kuid varajasem tarneahel (kuidas toit inimeste kõhtu ja paber taguotsa lähedusse jõudis vastavate ettevõtete abil) on ju kinni kiilunud. Enamuse ajast olime enne viirust ju tööl, koolis, vaba aega veetmas, väljas söömas jne. Seal sõime ja käisime ka WC-s. Kui nüüd oleme kodus siis ülla. ülla...kõik see toimub kodus. Avalik WC on viimane koht mida külastaksime...ennem läheks "avarii" korral poe (mujale ju asja ei tohiks nagu ollagi) taha põõsastesse. :HEAD
Muidu on soome ajakirjanikud nagu tasemel aga...ei märja, et teises veerus nagu kurdetakse, et kõik toitkustusasutused on raskustes või suletud. Võiksid hoopis järeldada, et toidupoed ja nende tarneahelad on väheste võitjate poolel. Mis iseenesest on probleem.
https://www.hs.fi/talous/art-2000006455577.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 28 Mar 2020 02:08

Toidujulgeolek Eestis, video 28 min:

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/e ... A6llrexlto

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 28 Mar 2020 01:49

Trump allkirjastas 2 triljoni USD suuruse abipaketi, otsevideo jooksis uudisvoos.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 28 Mar 2020 01:07

kui keegi veel maailma majanusasjad vastu huvi tunneb, siis George Gammonl on huvitavad vestlusseeriad, seekord Brent Johnson
https://www.youtube.com/watch?v=blaySIwqJOY

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 27 Mar 2020 23:45

Meenub 80-ndatel laineid löönud romaan "Kaitstud mehed", kus mingi haiguse tõttu enamus mehi suri ja naised said ülemvõimu. Ja nüüd selline uudis, et uus viirus vähendab spermatozoide poole võrra:
https://www.zerohedge.com/health/covid- ... rone-study

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Mar 2020 23:41

Kõige hullem variant üldse https://www.postimees.ee/6935528/saaremaal-tuvastati-covid-19-veel-22-hooldekodu-elanikul

Pevkur oli minu teada see, kes orgunnis need Itaalia mängijad sinna, kuigi terviseamet tegelikkuses ei soovitanud. Usun, et saarlased nüüd suurimad "võrkpalli" fännid.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 27 Mar 2020 23:40

Võrdleme Balti riike: tõestatud juhud // surnud
Eesti: 575 // 1
Läti: 280 // 0
Leedu: 358 // 5

järeldus?
Eesti on suht hästi testinud või on epideemia värskem kui Leedus? Aga Leedus ju avastati hiljem kui Eestis - seega Leedus on vähem intensiivselt testitud ja viirus võis olla juba ka varem riigis sees. Kolmas võimalus on ka: riskigrupi osakaal nakatunute seas on suurem.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 27 Mar 2020 23:33

kuidas valmistada osooni kodustes tingimustes:
https://youtu.be/2UdtKssU7po?t=585

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 27 Mar 2020 22:47


test, mis sobib skriininguks, ei pruugi sobida terveks tunnistamiseks

skriiningtestil ei tohi olla valenegatiivseid ehk oluline on sensitivity ligi 100 %
haiguse välistustestil ei tohi olla valepositiivseid ehk oluline on specificity ligi 100 %

Sensitivity = õiged positiivsed tulemused / kõik nakatunud
Specificity = õiged negatiivsed tulemused / kõik terved

seda piiri (mitu puud on mets ehk kus on mõõtmistulemuse numbriline piir eristamaks haigete populatsiooni tervete populatsioonist) saab optimeerida ROC abil:
https://en.wikipedia.org/wiki/Receiver_ ... curves.svg

seal all on graafik, kus x-teljel valepositiivsed ja y-teljel positiivsed tulemused - mõõdetava tunnuse iga *piirväärtuse jaoks, normi piir pannakse sinna, kus graafiku joon on kõige rohkem ülal vasemal. Mida kehvem test, seda rohkem sarnaneb graafik diagonaaljoonele, mida parem test, seda suurem kõverus vasakusse ülanurka.
----
*piirväärtus on mõõtmise tulemi väärtus, mille alusel jagatakse testid positiivseks või negatiivseks, näiteks:
kui normaalse lümfisülme suuruse piiriks on 8 mm, saame 2 valeposiitivset ja 3 positiivset
kui suuruse piiriks on 10 mm, saame 1 valepositiivse ja 3 positiivset (s.t 1 on negatiivne)
kui suuruse piiriks on 12 mm, saame 0 valepositiivset ja 3 positiivset (s.t. 2 on negatiivset)
kui suuruse piiriks on 14 mm, saame 0 valepositiivset ja 2 positiivset (s.t. 2 on negatiivset ja 1 valenegatiivne)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Mar 2020 22:23

Vaadates kogu seda olukorda maailmas, meenub mulle ütlus: "inimene teeb plaane, Jumal naerab !"
---

USA seis
97200 teada nakatunut, 1505 surnut.

---

Üldiselt peale seda jama, majandus ei ole enam sama, mis enne oli. Eestis meeletu koondamine alanud, meedias kuuleb vaid väikest osa sellest.
Kõige hullem, et eestlastel pole ju rahalisi puhvreid. Miks neid heal ajal ei kogutud, ei suuda mõista !

Top