Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Jan 2020 22:23

The Lancet avaldas artikli 41 haigusjuhust. Nende puhul 15% surid (see on väikeste arvude viga, et tegelik suremus võib olla ebarealistlikult suur või väike), intensiivravi osakonda sattudes oli suremus 38 %. 70% olid mehed, mediaanvanus 49 aastat. Palavik oli väike, mõõdukas või üle 39. Teistest sarnastest haigustest on erinev ehk see, et tekkiv hingeldus on suht väljendunud sümptoom, mis tekkib (mediaanina arvutatult) 8. haiguspäeval. Surm saabub kopsupuudulikkuse või neerupuudulikkuse (multiorganpuudulikkuse) tõttu.
https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 40-6736(20)30183-5/fulltext

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Jan 2020 21:56


Proovin tõlkida ....
Küsimus oli, et miks pärilikkusinformatsiooni sisaldava "faili" lõpus on korraga 33 ühesugust ASCII märki. Selgub, et see ei ole looduses midagi haruldast, selline string faili lõpus on tihti abiks faili kopeerimisel. Aga jah, vandenõuteooria võiks ju ka kergesti tekkida, et keegi inimene on "oma vesimärgi" sinna lõppu poetanud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Jan 2020 21:34

td wrote:Wandel õpetab hiirele tsirkusetrikke :D
https://www.youtube.com/watch?v=z4xZpm5n214


:lol: proovin kodus järgi. Vägagi kaelushiire moodi, need hullud ronijad.

---

Heh AK's teema, et me rasvumises oleme päris kiired Euroopas. Seal oli lause, et mehed rasvuvad mõõdukalt, aga naiste puhul on näha järsku hüpet. Seda märkasid ka rõivatootjad.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Jan 2020 21:23

Wandel õpetab hiirele tsirkusetrikke :D
https://www.youtube.com/watch?v=z4xZpm5n214

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Jan 2020 20:47

to r009,

küsisid suht küsimuse millele vastust pole, teadlased murravad pead Hiinas. Piisknakkus kindlasti, kui üks patsient suutis nakata 18 arsti.

Nüüd räägitakse, et asi hullem, kui Hiina näitab. Kas liigne paanika või tõesti nii ? Ajalugu kordub https://et.wikipedia.org/wiki/Hispaania_gripp ?

---

Sellest saab vaid td aru 8-)

https://bioinformatics.stackexchange.com/questions/11227/why-does-the-wuhan-coronavirus-genome-end-in-aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Jan 2020 20:23

ega infot veel ju palju pole, tuleks mõelda analoogia põhjal tavalise gripi ja nohu viirustega:

- elab limaskesta ja kopsu sisepinna rakkudes, raku suremisel vabaneb lima sisse, rääkimisega ka inimene paiskab väikesi limaosakesi kuni paari meetri kaugusele => seda sodi sisse hingates peab olema teatud minimaalne kogus viirust, millega inimese organism toime ei tule. Rahvakogunemistel (saalid, ooteruumid, vaksalid, bussid jne. on ju õhk paks välja hingatud õhust)
- kui inimene köhib ja paneb käe suu ette, seejärel puudutab selle käega ukselinke, poes igasugu kauba pakendit, füüsilist raha, kirju postkastis; teine inimene puudutab ka seda, siis hajameelselt paneb käe suu ja nina juurde, "nina nokkimine" ja "silmade hõõrumine" ei tule ka kasuks.
- kui inimene nuuskab taskurätti, siis käed paratamatult puutuvad kokku limaga => kätega levitab edasi
- aevastamine ja köhimine paiskab õhku palju limaosakesi, mis mõnda aega hõljuvad õhus ja siis langevad pindadele

Halvemal juhul viirused suudavad õhus ja pindadel säilida kuni 5 päeva. Päike jt. füüsikalised faktorid hävitavad neid kiiremini (osoonirikas õhk ka?). Konkreetse viiruse elllujäämisest on veel vähe teada. Aga vältida tuleks umbseid ruume ja kontakte võõraste esemetega.
Maske on mitmesuguseid, ainult kõige kvaliteetsemad suudavad kinni pidada viiruseid, aga kui viirus on limaosakeste sees, siis limaosakesed on suuremad ja küllap ikka abiks. Maski välispind on seega tihedalt täis viirust (kui on viibitud viiruse keskkonnas), seda ei tohiks samuti käega katsuda ega jätta peale kasutamist kuskile laua peale vms. Sama kehtib kinnaste ja riiete kohta. Pole teada, kui kaua seal püsivad elujõulisena ja kui suur on nakatumiseks minimaalne kogus viirust. See viirus on inimesele võõras, pole ajalooliselt tekkinid mingit kiiret kaitsemehhanismi, seega minimaalne nakatumiseks vajalik hulk on arvatavasti väiksem kui varasemast tuttavatel viirustel.

Mentaalselt võiks ette kujutada, et viibite ruumis, kus kõik esemed on värskelt värvitud ja kus õhus on palju peenikest tolmu (pihustiga värskelt värvitud) - kuidas käituda sellises kohas, et ise puhtaks jääda ....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 26 Jan 2020 19:37

td.. kui sa juba jagad, siis natukene pisiku parameetreid... Mis distantsilt nakkav, kaua elab maas, mis temperatuuril saba paneb, mida muidu kardab jne..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Jan 2020 08:05

vandenõuteooria on valmis
https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... aponize-it

... ja kaart, mida jälgida
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6

kui kellegile meeldivad õudusjutud reaalist, siis siin need on, kardetavasti lisandub neid veel :

https://www.bestgore.com/medical/video- ... han-china/

veel õudust, ma ei teadnud, et Chris Martensenil on PhD patoloogias, kuulake, mida tal on öelda:
https://youtu.be/Nk5P_iRYwTY?t=124
kui muutub epideemiaks, siis meditsiinile ei tasuks loota ka rikkas ühiskonnas - ressursid lihtsalt saavad otsa (pole piisavalt hingamisaparaate jne.)

----
Kui inimene on nakkav enne haigustunnuste ilmnemist, siis need ärevad teated on alles õied. Inimeste liikumise piirangutega on hiljaks jäädud, järgmisel nädalal tekkib palju uusi koldeid üle maakera - haigestuvad need, kes kontrollist puhtalt läbi said või kus inimesi üleüldse ei kontrollitudki. Ja siis 1-2 nädala pärast avaldub haigus juba ka neil, keda nad jõudsid nakatada enne piirangute kehtestamist. Ja nood on omakorda jõudnund nakatada juba oma pereliikmeid ja töökaaslasi, sest haigus oli juba nakkav.

Siinkohal on väike paanika täiesti omal kohal - nii, kui kellegil avalduvad mingid haigustunnused (tunne, et jääb haigeks), peaks ta ennast isoleerima teistest. Sellist teadlikkust on muidugi naiivne loota. Kardan, et seekord on kõik "ideaalsed" tingimused olemas, et tuleb pandeemia ning see pandeemia murrab maha ka täies elujõus inimesi, mitte ainult vanureid ja sülelapsi.
Sisuliselt põhjuslik ravi puudub. On toetav ravi, aga kardetavasti saavad ressursid enne otsa, kui epideemia taandub. Tasub süüa küüslauku ja loota sellele, vältida kodust väljas käimist, pakkide vastuvõtmist, inimeste sisselaskmist - seda siis, kui haigus jõuab Eestisse. Aga ametnike infole väga loota ei tasu, sest nad puhtinimlikult kipuvad olukorda ilustama. (Eks me kõik ju loodame paremat, kui seisukord on sitt.). Lohutus on see, et esialgseil andmeil on suremus sinna 4 % kanti - suurte rahvaarvude korral tulevad numbrid suured, aga tõenäosus surra on "küllaltki madal".

Seniks muusikat ....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Jan 2020 01:31

hmm, investeering tulevikku? Mõni mees kogub viskisid, mõni aga ....
https://kroonika.delfi.ee/news/mitmesug ... d=88747057

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Jan 2020 01:21

Millal te viimati nägite kaadreid sellest, kuidas inimesed surid tänaval haiguse kätte ....

Paistab nii. et haigustunnused avalduvad 2 nädalat peale nakatumist ja inimene on nakkav juba enne haigustunnuste ilmnemist. Ehk vägisi läheb mõte mõnele Hollywoodi katastroofifilmile.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Jan 2020 00:13

#MGTOW

Spermapuudus on nii suur,et arutatakse seemnerakkude võtmist surnutelt.
https://news.yahoo.com/posthumous-sperm ... 50182.html

Nojah, kui neerusid siirdatakse, siis ......
Tegelt, ma ei tahaks, et osake minust saaks üheks mingi kõrgi naisterahvaga, kes ei suuda end siduda mõne elusa meesterahvaga. Ja ma ei tahaks olla ka selle üksikema lapse nahas .... Mul on tõsiselt siiber nendest "iseseisvatest tugevatest naistest", kes vajavad meest ainult viljastamiseks (ja kasutavad last rahapumbana).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Jan 2020 09:59

td wrote:Selge on see, et ametkonnad püüavad vältida paanikat.

Esimesest meinstriim-uudisest viiruse kohta on möödas 3 päeva, kinnitatud haigusjuhud USA-s, Prantsusmaal. jätan selle siia, vaatame, milline on narratiiv ja paradigma kuu aja pärast. Endiselt üleval küsimus - kui "hästi" levib see viirus Hiinast tulnud reisijatelt kohalikele elanikele üle maailma.
Attachments
Paanikaks pole põhjust.jpg
Paanikaks pole põhjust.jpg (122.55 KiB) Viewed 104 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Jan 2020 07:33

viiruse leviku ennustused järgnevaks 10 päevaks
https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... s-ten-days

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Rr009 » 25 Jan 2020 06:33

td wrote:kohustuslik toitumisalane video foorumlastele
https://youtu.be/UmRH6sv9rnAKirjuta juurde veel mis protsent toiduletist koosneb neist toiduainetest ja muidugi võiks veel lisada tootjate nimed ja nende päritolu ja siis hoia seda üldpilti kogu aeg kõikide silme eest ja esita mingi retooriline küsimus - näiteks kas me tõesti elame maailmas mida ei eksisteeri... Ja siis mõtle tagajärgedele ja isegi väike vapper Pipi Greta hakkab kokutama...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Jan 2020 00:52

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Jan 2020 00:25

kes nõukaaaegset salastamist tunneb, siis see kiri Hiinast annab elava ettekujutuse:
Posted January 24th, 2020 at 10:06 AM (CST) by Bill Holter & filed under Jim's Mailbox.

Bill,

I just received a call from a close American friend of mine who just got off the phone with a Chinese friend, who has relatives in Wuhan. He says there may already be ~10,000 dead there from the v i r u s. He was quite graphic about dreadful conditions in the city. He opined that the government was not coming clean on real facts. Imagine that?

It is far worse Bill than people imagine: My friend reiterated that Wuhan, more than other places in China, has a local population which consumes rats, bats, snakes, etc. , just like I told him.

His Wuhan relative recounted incidents of people walking down street and dropping dead. I see why the government has quarantined the place, which means nobody (especially the press) gets out or into the city.

This is really scary stuff. I imagine that China was, and is covering up what they thought was contained and now is not and I doubt they understand the scope of global fallout that they have unleashed.

Cheers,

Robert

https://www.jsmineset.com

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 24 Jan 2020 22:17

kohustuslik toitumisalane video foorumlastele
https://youtu.be/UmRH6sv9rnA

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 24 Jan 2020 17:49

Ma juba ammu mõelnud, et kui meie ilmastik jääb ka Eestis selliseks vesiseks ja soojaks, siis hakkab mõnusalt hallitus ja vetikas levima majade peal. Ka fasaadimaterjalid vettivad läbi.

Soojemad talved testivad Soomes majade vastupidavust
https://maailm.postimees.ee/6881107/soojemad-talved-testivad-soomes-majade-vastupidavust

Ehk projekteerija oskab öelda, milline võiks olla parim lahendus fasaadile.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 24 Jan 2020 14:50

Soojaks läheb see kasvuhoone meil....

Austraalia põlengud ähvardavad tõsta CO2-e rekordtasemele
https://maailm.postimees.ee/6880868/austraalia-polengud-ahvardavad-tosta-co2-e-rekordtasemele

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 24 Jan 2020 11:24

oh-oi-oi-oi!
ülimalt nakkav ja esialgsetel andmetel 830-st nakatunust 25 surnud (3%).
WHO estimates coronavirus is about as contagious as the Spanish flu, more than twice as infectious as the common flu.


kurikuulus Hispaania gripp nakatas 1918. aastal maailmas 500 miljonit, neist suri 20...50 miljonit 4...10 % (tolle aja meditsiinitaseme juures)

Nüüd on küsimus, kui objektiivselt infot edastatakse, väikeste arvude puhul ei saa veel kaugele ulatuvaid järeldusi teha. Selge on see, et ametkonnad püüavad vältida paanikat. Kui on piisknakkus ja kergesti külgehakkav, siis 3 % suremust tähendaks Eesti rahvaarvu puhul 39 000 surma - kogu epideemia jooksul. Loomulikult on ka neid, kes ei nakatu, seega arv tuleb väiksem, aga küsimus - kui suur protsent kokkupuutujatest nakatub, on isegi olulisem küsimus täna.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 23 Jan 2020 20:05

Uus viirus pidi ülimalt nakkav olema (piisknakkus) :?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 23 Jan 2020 16:09

The men met at a small dinner in Los Angeles on April 4. It's not clear what they discussed, but the meeting went well enough that the two men exchanged phone numbers.

And that's how it all began, as Bloomberg reports. Because nearly four weeks later, on May 1, Bezos received an unexpected WhatsApp message from MbS. Per BBG, which cited a report by FTI Consulting, it arrived "unexpectedly and without explanation, meaning it was not discussed by the parties in advance of being sent."

That message included a 4.22 MB video. And within hours of receiving the message, "a massive and unauthorized exfiltration of data from Bezos’s phone began."

Jeff Bezos, the richest man on the planet, had successfully phished by the Crown Prince.


https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... ll-tour-us

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 23 Jan 2020 14:24

Nonii. Selle aasta esimesed õied Eestis. Näsiniin õitseb. :!
Lõuna-Rootsis madal kuni mõõdukas oht sarapuu õietolmule:
https://www.klart.se/se/pollenprognoser/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 23 Jan 2020 10:41

Ussi viirus... :shock:

Teadlased tegid kindlaks, kellelt pärineb uus tappev viirus
https://tervis.postimees.ee/6879576/teadlased-tegid-kindlaks-kellelt-parineb-uus-tappev-viirus

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 23 Jan 2020 00:22

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 22 Jan 2020 23:58

td wrote:veel paremaks võrdluseks sobib isotermide võrdlus 2020-2019-2018 20. jaanuaril. Halliga on tähistatud ala, kus arvestuslikult 0 meetri kõrgusel on temperatuur alla 0. Tänavusel aastal on hall taandunud Euroopa ja Kesk-Kanada kohalt, kuid tunginud veidi kaugemale lõunasse Ida-Aasia (Sahhalin) ja Ida-Ameerika (Pennsylvania) kohalt (kas see võib kuidagi olla seotud ka hoovuste muutuva mõjuga (el Ninjo vms.), ei oska ju niiviisi lambist öelda, aga teatud seaduspära mandrite lääneosades paistab ju olevat. Võibolla on põhjuseks külma liikumise muster, võibolla aga hoopis sooja liikumise muster.

Selle kaardi puhul tuleb kindlasti arvestada teatud massides ekslikku optimismi tekitavat kõrvalmõju. Tegemist on ju Mercatori projektsiooniga. Ehk leiab keegi sellesama kohvipiimakaardi ka mõnel teisel projektsioonil (millel külmem ehk siis poolused pole nii optimistlikult suured)
https://et.wikipedia.org/wiki/Kaardiprojektsioon

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 22 Jan 2020 23:41

spl wrote::roll: ma olen paarismaja pidanud alati mingist müstiliseks tänapäeva kinnisvara kommunismiks,
aga mind üllatas see, et seaduse järgi pead kõik naabriga kooskõlastama. Kasvõi tahad endal aknaid vahetada jne jne

---

Korrates küsimust, mis oli mõni postitud tagasi, kes on need ostjad, sest hinnad juba ulme valdkonnast.

Rotermanni kvartali naabrusesse kerkib uus elu- ja ärikvartal
https://www.err.ee/1026802/rotermanni-kvartali-naabrusesse-kerkib-uus-elu-ja-arikvartal

Omamoodi põnev, kuhu kõik need autod pargivad, mis hetkel seal parklas.

Praeguste arengute jätkumisel ilmselt ostjatest puudust ei tule. Kui me ise ei osta, soovivad neid jõukad hiinlased, aafriklased, araablased, venelased ... igasugused fondid. Mis autodesse puutub siis nende osas on kahtlus. et peagi on see piirkond nagu juba praegu paljud Euroopa suurlinnad, kas autovaba tsoon või väga reglementeeritud autoliiklusega tsoon. Ntx. 20 -30 km/h ja/või ummikumaksuga ala. Eriti aga arvestades seda, mida Sõõrukas sinna soovib. Multifunktsionaalne ala ... :HEAD Tegelikult pelgan, et juba Porto Francosse pöörduda soovivad autod teevad Ahtri tänavast osadel kellaaegadel hullumaja. Juba praegu ainuüksi Nautica parklasse pöörata soovivad autod suudavad ristmikud ja pöörded kinni sõita. Suvisel poolaastal aga turistide ja kruiisitajate massid ja liinilaevadele minevad-tulevad rütmilised autodevood teevad sealse elu meeleolukaks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Jan 2020 23:10

:roll: ma olen paarismaja pidanud alati mingist müstiliseks tänapäeva kinnisvara kommunismiks,
aga mind üllatas see, et seaduse järgi pead kõik naabriga kooskõlastama. Kasvõi tahad endal aknaid vahetada jne jne

---

Korrates küsimust, mis oli mõni postitud tagasi, kes on need ostjad, sest hinnad juba ulme valdkonnast.

Rotermanni kvartali naabrusesse kerkib uus elu- ja ärikvartal
https://www.err.ee/1026802/rotermanni-kvartali-naabrusesse-kerkib-uus-elu-ja-arikvartal

Omamoodi põnev, kuhu kõik need autod pargivad, mis hetkel seal parklas.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Jan 2020 20:39

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jan 2020 19:02

Tänane muusikaline pala. Meil pole midagi häbeneda (pigem vastupidi) ka vaimuliku muusika alal
https://www.youtube.com/watch?v=yETJdX5r80U

Top