Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Sep 2020 22:50

Siin ühtin, EU pidi olema majanduslik liit, nüüd on näha, et see ülim monstrum. Kus iseseisvatele riikidele dikteeritakse, kuidas nad peavad rääkima, astuma jne. Kui nii edasi, siis tõesti tuleb teha ühel hetkel E-Exit.

---

Vaatan Tallinnas viiruse teema täiesti käest ära läinud. Riiklikult ei julgeta uuesti piiranguid kehtestada, sest see tapaks päris suure koguse ettevõtlusest. Aga usun, et varsti tuleb need uuesti kehtestada, sest inimesed ei saa asjadest aru. Katku aeg peeti pidusid ja eufooria oli üle mõistuse. Pill tuleb pika ilu peale !

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Sep 2020 21:29

spl wrote:Sellised jaburad seadused on lausa ohtlikud ! https://www.postimees.ee/7068798/eestit-ahvardab-vihakone-kriminaliseerimata-jatmise-eest-el-i-trahv

Minul küsimus, kus täpselt on "vihakõne" defineeritud, kes ütleb see vihakõne ja mitte.
Ehk ala julged öelda, et metslaste märatsemine lääneriikides pole normaalne. Kohe kriminaal, sest omasid arvamust.

Kui nii jätkub, siis varsti muutub aktuaalseks küsimus, kas Eestil (s.t. põliseestlastel) on EU-st rohkem kasu või kahju. Selline küsimus võib kerkida juba järgmise 5 aasta jooksul. Kas läheb millalgi ka Estxit hääletuseks? Sõltub mitte ainult eurolollustest vaid ka sellest, kuhu pöörab Venemaa, kui pikaajaline valitseja seal põduraks jääb (tõenäosus äkkhaigestumiseks kasvab nüüd ju iga aastaga, looduse vastu ei saa).

Täna sai kiviraiumise töö vist otsa (tegin seda plaanitust rohkem, kokku kulus selleks 4 tuttuut kivipuuri), kuulasin kõrvaklappidest sel ajal jälle Vseviovi Bütsantsi ajalugu (salvestus aastast 1999/2000). Palju asju 21. saj. sündmustest tulid ka sealt tuttavad ette. EU kui Bütsants ja Eesti kui selle ääremaa, mille haaramine sõltub suurriigi päevapoliitilistest huvidest ja selle suurriigi võimekusest äärealasid-perifeeriat oma vasallina hoida. Keskuse soov mõjutada ääremaa poliitikat, soov asendada kohalikud otsustajad *asehalduritega. Riik ja inimesed kui inimfarm, mis toodab hüvesid maailma võimsatele.

---
*kas Ratas sattus Bilderbergi kohtumisele ettekavatsetult või kogemata (kutse oli tegelikult mõeldud eelmisele, reffide peaministrile, aga peaminister äkitselt vahetus?)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Sep 2020 21:13

Eeesti logaritmgraafikul kipub haiglajuhtude ja aktiivsete juhtude graafik esialgu kulgema samas vahekorras nagu kevadel – seega, justkui ei ole tegu viiruse nõrgenemisega (või aastaajaefektiga). Liiga vara veel järeldusi teha.

Rootsis üldhaigestumus ca 8000 per million, uute juhtude arv juba mitu kuud stabiilne, teist lainet pole tulnud (erinevalt Norrast)
Norras ca 2400
Eestis ca 2243
Tšiilis ja Peruus 23 000+, haigestumine teatud langustendentsis

Millielt tasemelt algab karjaimmuunsus, on ikkagi raske öelda, sest Tšiilis ja Peruus on jätkuvalt veel päris palju uusi juhte. Selle põhjal tundub, et Rootsis on teine laine ka veel alles ees .... Samas, Lõuna-Ameerika indiaani geenid võivad olla süüdi selles, et seal haigestumus nii suur. Kevadel oleme hulga targemad - kes niikaua suudab vastu pidada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Sep 2020 20:07

Sellised jaburad seadused on lausa ohtlikud ! https://www.postimees.ee/7068798/eestit-ahvardab-vihakone-kriminaliseerimata-jatmise-eest-el-i-trahv

Minul küsimus, kus täpselt on "vihakõne" defineeritud, kes ütleb see vihakõne ja mitte.
Ehk ala julged öelda, et metslaste märatsemine lääneriikides pole normaalne. Kohe kriminaal, sest omasid arvamust.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Sep 2020 19:27

USA tänane "headline" 200 005 surnut

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Sep 2020 18:20

Ma ei ole meinstriimi kojutellija ja kogu artiklit ei näe, aga alguse järgi tundub olevat hea lugemine:
https://leht.postimees.ee/7066909/viivi ... ukskoiksus

pealkirja lahti mõtestades: kui sallivus on tegelikult ükskõiksus, siis ükskõiksuse vastand on ju armastus (ja ebapiisavast vastuarmastusest tekkiv viha). Seega, kas võib siis järeldada, et sallivus = mittearmastus? (armastust mõtlen laiemas mõttes - ligimesearmastus jne.)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Sep 2020 18:07

Moodsa maailma nähtused: laps, kes sündis surrogaat-ema abil – kuna puudega, siis keegi ei taha teda nüüd tunnistada enda omaks. Ja nii ta siis kasvabki ilma (päris) emata.
https://twitter.com/obianuju/status/1308052778229653505

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Sep 2020 13:49

Selle jutu valguses tekib minul küsimus, kui midagi kohustuslikuks muuta, siis kuskohast saab kvaliteetseid maske. Apteegid müüvad jätkuvalt sodi, sisuliselt tolmumaskid, mis takistab ehk liivatera eest !

https://www.err.ee/1138045/perh-i-ulemarst-ida-virumaal-voiks-maskid-kohustuslikud-olla

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Sep 2020 12:31

Pisike näide, kuidas akud põlevad. Tegemist pole Teslaga, seal enamasti põlenud raam vaid järgi, siis spetsid kasutasid Tesla akupakki ja hästi näha, kuidas põlevad elemendid lendavad välja

https://www.youtube.com/watch?v=WdDi1haA71Q

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 22 Sep 2020 10:59

Lihtsalt tähelepanu juhtimiseks, tänane uudis.

Ministeerium kavandab omavalitsustele kohustust lubada hoonete külge 5G saatjad
https://www.err.ee/1107927/ministeerium ... nt-1107927

Tsitaat: "Eesti on üle võtmas eurodirektiivi, mis kohustab riiki ja omavalitsusi lubama enda ehitiste külge 5G saatjaid. Linnade ja valdade liit tõdeb, et lasteasutuste juures nad saatjate paigaldamist ei soosiks."

Riigikogulased ei hakanud 5G ohtusid arutamagi
https://m.forte.delfi.ee/article.php?id ... WBcXcm33pQ

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Sep 2020 09:27

neto wrote:See riist võib abiks olla Kooviti taltsutamisel. Hinnalipik ca. 2500€. Müüakse esialgu vaid meditsiiniasutustele.
https://www.japantimes.co.jp/news/2020/ ... ronavirus/


Juba turul müügil, alles üks ülikool tegi uuringu, et leida UV kiirgust, mis ei kahjustaks inimeste silmi jne. Japsid kiired, müts maha !
---

See pole veel kõik, kui elektriauto põleb ja korpus juba ära sulanud akudel, siis hakkavad lendama ka põlevad liitiumakud :|

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 22 Sep 2020 09:25

spl wrote:
rr009 wrote:Ma ise ootaks veel siiski veidi vesinikuauto üllatusi ja pagan, mu sõber elas üle autobatarei põlemise (ise ok, kuid asju enam autost päästa ei õnnestunud), nii et siin on vaatamata progressile veel üht teist siiski tulemas. Kahjuks on minu nimekirjas sellised autod nagu Jaguar XJ, Mitsubishi 3000 GT, BMW 850i ja ma ei loe ka diiselautot veel toimivaks, nii et ärge väga tõsiselt mind selles valdkonnas võtke. Suhtumine autodesse vahest oleks teema, ma ei talu masinaid, kes mind õpetavad ja muudavaks abituks raskes olukorras ja samuti vihkan oma auto otsimist parklas, üks miljarditest ühenäolistest jne...


Liitiumi lahendus tõesti natuke kiviaegne, sest tegemist piiratud ressursiga, mille hind täiesti taevasse lennanud. Aga huvitav, kas meie päästjaid on koolitatud elektriautot kustutama,
see põleb nii agresiivselt, et tavalised kustutamismeetodid ei tööta. Ala stiilis Kreeka tuli.

Seda autot ei tohi veega kustutada, sest liitium plahvatab ja kustutaja võib surma saada elektrilöögist. Saksastel selleks mingi spetsiaalne kustutusvaht + see kustutamisseade nii isoleeritud, et kustutaja ei saaks elektrilööke.

Ma tihti loen igasugu ahelavariidest Saksa autobahnidel. Jube mõelda, mis seal siis juhtuma hakkab, kui ongi valdavalt elektriautod. Täielik põrgu nii päästjate kui päästetavate jaoks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 22 Sep 2020 09:22

See riist võib abiks olla Kooviti taltsutamisel. Hinnalipik ca. 2500€. Müüakse esialgu vaid meditsiiniasutustele.
https://www.japantimes.co.jp/news/2020/ ... ronavirus/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Sep 2020 08:51

rr009 wrote:Ma ise ootaks veel siiski veidi vesinikuauto üllatusi ja pagan, mu sõber elas üle autobatarei põlemise (ise ok, kuid asju enam autost päästa ei õnnestunud), nii et siin on vaatamata progressile veel üht teist siiski tulemas. Kahjuks on minu nimekirjas sellised autod nagu Jaguar XJ, Mitsubishi 3000 GT, BMW 850i ja ma ei loe ka diiselautot veel toimivaks, nii et ärge väga tõsiselt mind selles valdkonnas võtke. Suhtumine autodesse vahest oleks teema, ma ei talu masinaid, kes mind õpetavad ja muudavaks abituks raskes olukorras ja samuti vihkan oma auto otsimist parklas, üks miljarditest ühenäolistest jne...


Liitiumi lahendus tõesti natuke kiviaegne, sest tegemist piiratud ressursiga, mille hind täiesti taevasse lennanud. Aga huvitav, kas meie päästjaid on koolitatud elektriautot kustutama,
see põleb nii agresiivselt, et tavalised kustutamismeetodid ei tööta. Ala stiilis Kreeka tuli.

Seda autot ei tohi veega kustutada, sest liitium plahvatab ja kustutaja võib surma saada elektrilöögist. Saksastel selleks mingi spetsiaalne kustutusvaht + see kustutamisseade nii isoleeritud, et kustutaja ei saaks elektrilööke.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Sep 2020 08:48

Teine laine Eestis juba pikemat aega käes...

Krista Fischer, Mario Kadastik: viiruse teine laine on käes. Aga nüüd me teame, millega on tegemist
https://epl.delfi.ee/arvamus/krista-fischer-mario-kadastik-viiruse-teine-laine-on-kaes-aga-nuud-me-teame-millega-on-tegemist?id=91104579

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 22 Sep 2020 04:37

pop wrote:
rr009 wrote:/..../ehitan rahulikult oma sõltumatu maailma baaslahendust/.../

Mulle tundub et sõltumatut maailma kui sellist on suht raske ehitada. Kui sõltumatuse oht liiga suureks muutub, siis keelatakse vihmavee kogumine (nagu Colorado osariigis - kuivõrd see vesi on juba 10x ette ära monetiseeritud, ja ka osad Arizona maakonad om oma coloradu haurjõgede veeõigused kenasti maha parseldanud jooksvate (mineviku) eelarveaukude lappimiseks, ja on hetkel sõna otseses mõttes kuival, ja nüüd lisaks ka eelarve mõttes). Või siis tehakse piirangud päikesepaneelide paigaldusele (nagu kohati Californias).

Kui elu liiga lilleks läheb siis tekib päevakorda ka muidugi maamaks (ja seda rohkem mida väärtuslikumaks/elamiskõlbukumaks inimesed ISE oma kohaliku keskkonna muutnud on).
===================
KAs keegi teab kas on veel maailmas kohti kus on kodualuse maa maksuvabastus ? (Monaco ?)
Igatahes - respect Isamaale selle läbisurumise eest (ja jään surmani meeles pidama et sotsid olid kõige häälekamalt selle vastu (mis on ka loogiline, nagu ka see et ma neid ei vali), KE ja RE nuusutasid siis lihtsalt tuult ja seisukohta ei võtnudki).


Igiliikuri sarnast sõltumatust pole ja maamaks pole teab mis hirmus asi võrreldes kadedusega. Samas pole võimalik panna ka kõiki inimesi korda ja puhtust hoidma või nõuda neilt stabiilset pikaajalist nägemust ja selle järgimist. Küll on aga võimalus valida sõpru, mida sööd ja kellega räägid ja mis tuju kannad. Aga siin on võimalik ära kasutada eeliseid ja tekitada olukord, kus vajadusel saan enamuse idioote persse saata, selles suhtes jään kindlaks, DT f.king scrimp stiil on minu juuresolekul keelatud. Päikese kiirgusvoog 2600-2700 juures annab paraja varu energiasõltumatuseks (kuigi arukalt tuleb ka siin käituda), veelahendused kaljupragudest ühe kirkama vee saamiseks on veel ees, õhku filtreerib õnneks ca 20-30 000 000 km2 ookeani (umbes veerand on tegev ajaloolises passatide ringluses). Siinne ühiskond ei ole frustreeriv, kohati veidi lihtne küll, aga äärmiselt inimlik (tsivilisatsiooni taseme langus vs. inimilikuse tõus), nii et ole mees ja näita end ja sind hakatakse austama. Ekotoidu puhtus võrreldes kanaari päikeses rikastatud energiaga on kanaari kasuks ja selle kasvatamine väga hariv tegevus (ma ei kasta hommikul maja kõrval põõsaid mitte viljade jaoks, vaid kanaari lehelindudega sõbrustamiseks) jne. Tegevus on mõeldud proportsioonide taipamiseks ja ma usun, et teatud aeg ei vaja ma trükitud väärtuseid, vaid ainult inimesi, kes suudavad neid ise luua ja ka maailmale näidata. Ma ei saa küll kunagi tippmilitaristide vastu otseses lahingus, kuid loodan, et muudan väiksemaks nende sõprusringkonna. Aga siin on võimalik jääda ausaks, seda ma usun, sest piisab ka enda ja sõprade abist, et ilma kellegilt ära võtmata ennast hästi tunda.
Sul on Ukraina kogemus, see on teine äärmus, kus on meeletu militaristide ja nende pikenduste jõud, vahet pole mis mandrilt nad tulevad. Keskkond ise on väga toredate inimest kerge anarhia ja suht lõbus selline, kuid see kui persse on need militaarkäpikud selle keerata suutnud on täielik tase. Ma pole küll mingi hunnik aastat seal käinud, kuid nähes kaadrit kes siit läbi voolab ja aimates vanu kujundatud kombeid, siis jääb vaid natukene maigutada ja kanaarilindudele pesemiseks vett lasta... eks ta ole...
Kokkuvõte, me pole veel mitte kuidagi loodusest üle, seetõttu proovi parimas keskkonnas endale tugisammas teha...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 22 Sep 2020 03:57

spl wrote:
pop wrote:Siin on siis kinnas visatud "Euroopa tublimale rahandusministrile". Kinnas on visatud sisuliselt veel rohkem ära mainitud asutuse juhile.


Hea postitus, kahju et thumbs up ikooni pole siin. Tegelikkuses enamik meie rahandustegelasi teadis sellest ja minister tahab väita, tema mitte. Bullshitt, nüüd need tegelased istuvad vaikselt nagu kuldid rukkis. Aumees astuks poliitikast tagasi, aga aumees termin ammu meie valitsejate seas ei kehti.


Lohutan, kõikide liikumiste üldinfo on maailmas olemas ja see on ka analüüsitav ja aru saadav ja piisaks aastast, et seisukord võtta jne. Sellisest kümme aastat hiljaks jäänud analüüsid olukorras kus näed nüüd on juba ju ka kasulik on üpris kahepalgelised. Kurjus tuleb hävitada eos ja viisakalt , see on tegeliku evolutsiooni diktaat. Inimeste aju massipsühhoosistamine on näiteks minu jaoks kordades suurem kuritegu..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 22 Sep 2020 03:52

spl wrote:Investorid ostsid jälle aktsiaid powerpoint presentatsiooni peale :lol:

https://hindenburgresearch.com/nikola/


Nojah,illusioonide loomise maailm on täitsa olemas. Ja siis kui hakkad isegi õiget asja elus kokku lappima tuleb välja et lihtsalt aega ei jätku ja ikka leidub keegi vale inimene kuskil. Musk vähemalt töötas kümmekond aastat US jõustruktuuride agendina ja omab nende toetust (ja ka sõltuvust eeldatavasti, kuid see on väga suur, profesionaalne ja halastamatu meeskond).
Ma ise ootaks veel siiski veidi vesinikuauto üllatusi ja pagan, mu sõber elas üle autobatarei põlemise (ise ok, kuid asju enam autost päästa ei õnnestunud), nii et siin on vaatamata progressile veel üht teist siiski tulemas. Kahjuks on minu nimekirjas sellised autod nagu Jaguar XJ, Mitsubishi 3000 GT, BMW 850i ja ma ei loe ka diiselautot veel toimivaks, nii et ärge väga tõsiselt mind selles valdkonnas võtke. Suhtumine autodesse vahest oleks teema, ma ei talu masinaid, kes mind õpetavad ja muudavaks abituks raskes olukorras ja samuti vihkan oma auto otsimist parklas, üks miljarditest ühenäolistest jne...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Sep 2020 21:37

Investorid ostsid jälle aktsiaid powerpoint presentatsiooni peale :lol:

https://hindenburgresearch.com/nikola/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Sep 2020 20:04

pop wrote:Siin on siis kinnas visatud "Euroopa tublimale rahandusministrile". Kinnas on visatud sisuliselt veel rohkem ära mainitud asutuse juhile.


Hea postitus, kahju et thumbs up ikooni pole siin. Tegelikkuses enamik meie rahandustegelasi teadis sellest ja minister tahab väita, tema mitte. Bullshitt, nüüd need tegelased istuvad vaikselt nagu kuldid rukkis. Aumees astuks poliitikast tagasi, aga aumees termin ammu meie valitsejate seas ei kehti.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 21 Sep 2020 15:58

spl wrote:Pankurite elu ikka tõsiselt imeline

On küll (been there, done it)
Samas mind paneb imestama kuidas Shveits on suutnud endale välja võidelda/säilitada ülimalt madala profiili sel teemal (meediakajastuses), aga meil siin konnatiigis on õnnestunud edukalt ennast täis s.ttuda.

H.Luik kommenteeris (20.09.2020 22:32:54) seda esimest artiklit ka tabavalt:
"Mäletan ühe panga klientidele korraldatud suusaüritust . Õhtuses vestlusringis heideti nalja Danske Eesti kontori üle - sest neil oli tulu klientide arveldustest täiesti anomaalselt suur, tulu laenuandmisest aga pisike. Justnagu oleks klientide hulgas olnud Apple.Inc
Taoline eripära oli selgelt näha teistele pankadele, järelikult ka Finantsinspektsioonile. Lugege aga valitsuse rahapesuvastase komisjoni protokolli sellest ajast. Sularaha tundus neile muret tegevat. KES pidi juhtima seda komisjoni, ent käis 8-st istungist kohal ainult ühel??"


Siin on siis kinnas visatud "Euroopa tublimale rahandusministrile". Kinnas on visatud sisuliselt veel rohkem ära mainitud asutuse juhile.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Sep 2020 13:55

Pankurite elu ikka tõsiselt imeline, meeletud rahad, mitte kedagi kunagi vangi ei panda, see pigem väga suur erand. Isegi karistust ei saa. Ja kui hätta pank jääb, küll riik päästab 8-)

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/danskes-rahapesu-tokestamise-eest-vastutanud-amor-sild-miljonite-dollarite-puhtaks-pesemisest-ajakirjandusega-ma-sel-teemal-ei-suhtle?id=91099069

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Sep 2020 12:52

pop wrote:
spl wrote::roll: kas seal ei saa olla meeletud metsapõlengud ?

Ilmselt vist jah.
https://edition.cnn.com/2020/09/03/worl ... index.html

Samas on hämmastav California meediakajastus ja vaikus Jakuutia/Saha teemal. Tundub et juba suurusjärgult on erinevad sündmused (windy.com kaart on küll mercator projektsioonis (st põhjaalad suuremad), aga jakuutia on ka koos sellega californiast 7x suurem (sisuliselt sama mis India).


Californias elavad ju rikkad, Jakuutias mitte. Aga globaalne jalajälg on seal kordades suurem ja kliimamõju jõuab USAni suuremas mastaabis, kui see, mis Californias toimub. USA's ka vaikselt räägitakse, et vist kliima muutub. Tegelikkuses USA saab korralikult peksa kliimamuutuse tõttu, aina võimsamad tormid, tihemini, põuad, põlengud. Porgandimees teeb näo, et kõik okei...kliima ju külmeneb vaid :evil: Ma julgen pakkuda, et Eestis tuleb samasugune talv nagu eelmine aasta, kus jaanuaris niitsid muru.

Vähe sellest Jakuutias ka tekkinud meeletud "sinkhole" tüüpi avaused loodusesse, selle käigus eraldub ulmeline kogus metaani.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 21 Sep 2020 11:11

spl wrote::roll: kas seal ei saa olla meeletud metsapõlengud ?

Ilmselt vist jah.
https://edition.cnn.com/2020/09/03/worl ... index.html

Samas on hämmastav California meediakajastus ja vaikus Jakuutia/Saha teemal. Tundub et juba suurusjärgult on erinevad sündmused (windy.com kaart on küll mercator projektsioonis (st põhjaalad suuremad), aga jakuutia on ka koos sellega californiast 7x suurem (sisuliselt sama mis India).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Sep 2020 09:12

:roll: kas seal ei saa olla meeletud metsapõlengud ?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 21 Sep 2020 01:05

holy sh-t, kas Jakuutias on mingi looduskatastroof ?
https://www.windy.com/-PM2-5-pm2p5?cams ... 3,72.327,3

See PM2.5 on kõige tapvama õhusaaste näitaja, ja kui praegu vaadate, võrrelge nt kasvõi Indiaga või Hiina tööstuspiirkondadega. Need viimased on nagu männimetsa õhuga sanatooriumid võrreldes (praeguse) Yakutski ümbrusega.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 21 Sep 2020 00:13

https://banned.video/watch?id=5f654cbbdc50dc07a109f1b0
2:32:35 alates on huvitav mõttekäik, mille käigus seletab kuidas kriisis saab "1%-of-1%" eriti lahedalt ja libedalt erinevaid skeeme punuda, kuna Covid-hirmutatud rahvas pandib oma tulevikku laenutagatisena veel pikemalt.

Seega - ma ei võta Telegrami (see ajakiri) vandenõu-seisukohti, aga tahaks väga rohkem teada selle laus-hirmutamise taustal (millesse ka ise alguses natuke langesin):

1) surmade dünaamikat, korrigeerituna rahvastikupüramiidi muutusega (no aastaga see palju ei muutu, kui just sõda pole alanud, st lapsi ei tehta kuna mehed on rindel vms)

2) täpsemat statistikat millesse siis sureti (või "surdi" on õige ?), kas nö "silmus kaelas toolil seisja" lasi endale kuuli pähe ja esmane visuaalne vaatlus üleukse vaatajale ütleb et ilmselgelt poomissurm, või siis ikka selgitatakse täpsemalt välja kus koroona sattus lihtsalt muidusurijal nö kauba peale kah kaasas olema (näiteks - kas kõik "grippi surijad" surevad konkreetselt "grippi" või siis hoopis tüsistustesse selle tagajärjel mis avaldusid neil juba ennem olnud haigustena nagunii, ja vaid veidi nõrgemal kujul.)

3) täpsemat võrdlust gripi suremusega (koos igasuguste "kombineeritud" tüsistustega.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 20 Sep 2020 21:44

Kui natuke autode teemaks läks, kas keegi sõidab eCVT automaatkäigukastiga ka ? Kas see variaatorkäigukast on vastupidav ja ei teki trolli tunnet ?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 20 Sep 2020 21:42

pop wrote:Selle uudise (ja ka varasemate päevade numbrite) valguses tundub mulle et mõnedes (ja just majandusolukorrast tingituna) on tekkinud suhtumine et "kui kannatan mina, kannatagu ka maailm". Kui poes on lähedalt möödumine vältimatu siis ma ise vaatan eemale ja hingan aeglaselt ja pikalt välja (ja loogiliselt siis ostjatest lagedamas kohas hingan mitte-nii-aegalselt sisse).


Samas ei pea ka olema selgeltnägija, et terviseametil asi käest ära läinud. Ega neid asju ei saagi jälgida reaalsuses, viiruse ekspansioon. Aga inimesed käituvad ka ikka tõesti suht hoolimatult, see on point küll. Kui valitsus ei julge eriolukorda välja kuulutada enam (erasektor ei elaks seda enam üle), see saab olema sürr olukord vol 2. Ehk midagi kinni otseselt ei panda, aga nakkuse tase nii suur, et inimesed ei julge enam kusagil varsti käia. Hakkavad tulema uudised surmade kohta ja mitu kunstliku hingamise all, see nagu osadel inimestel paneb tule põlema, et ehk peaks ettevaatlikumalt käituma. Osad nii rumalad, et nende lambikest ei süüta isegi pikne.

Aga see, et valitsus andis raha mingile kv arendusele, on nii debiilne, et mul pole sõnu, sest teada oli teine laine tuleb ! Ehk nüüd see raha kinni, mis oleks saanud targasti kasutada.
COV laine on niipalju muutnud kv taustasüsteemi ehk selle kalli arenduse korteritele pole lihtsalt ostjaid.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 20 Sep 2020 21:38

pop wrote:Kiirusehoidja enda puudus on see et samm on 5km/h. Grand Vitaral oli sammuks 0.5 km/h, st sai täpselt rihtida vajalikku kiirust arvestades et spidomeeter on GPS-ga võrreldes +3, radari mõõteviga on +/- 3 km/h (ehk +3, juriidiliselt), esimene (hoiatus)trahvi vahemik on +(0...5) km/h jne. RAV'ga tuleb see vajalik täpne kruiisikiirus aga ise jalaga välja vajutada, ja siis kiirus fikseerida (ja 1 katsel reeglina ei õnnestu)


Jah, vot just see asi kallutaks kiirusehoidja hinnangu VW kasuks. Toyotal ajab see 5ne samm üksjagu närvi küll. Volkaril lased kasvõi kilomeetri kaupa üles-alla, kuskilt saab ka 5-10 kilomeetri kaupa liikuda. Lisaks ei pea Volkaril cancelit tampima, et uut kiirust sisestada. Vajutad lihtsalt alumist ja võtab hetkekiiruse uueks normiks.

Top

cron