Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 05 Apr 2020 00:47

viroloogi arvamus, pikk vestlus, aga huvitav
https://www.youtube.com/watch?v=nf35wbfnJ6I

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 04 Apr 2020 23:27

h wrote:/.../Ehk et kas see on mingi uhhuu või tõsijutt?

No kuule, sa tead ise väga hästi kumb variant (liiga pikalt foorumis olnud ka).

Ka Tallinna Televisioonis esines kunagi Andres Raidile üks paar kes ütles et "võite ise järgi vaadata, see ja see dokument, et teie pangalaen on seadusevastane, kehtetu, vms."
Ei ole nad midagi seadusevastased ega kehtetud, küll aga tuleb pangandus ise teistel alustel tööle panna, ja mul on ka mõtteid ( :twisted: ) kelle vara ja mis järjekorras tuleks korstnasse kirjutada (kui reservinõuet suurendada), ja/või muuta põhimõtteid mille alusel üldse raha emiteerida..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 04 Apr 2020 16:55

h wrote:Jutust püüdis kõrv kinni sõna "gold", et raha läheb kulla alusele. Sellest on varem ka räägitud, tuttav jutt.


Pikk temaatiline BBC film kullast või kuldvärvist kunstis 1:22:54

BBC A History of Art in Three Colours E 1: Gold
https://www.youtube.com/watch?v=JJAUTPt ... wHk9Aupxcc

Eesti kultuur on ajalooliselt hõbedakultuur (kirikuhõbe läbi sajandite).
Huvitav, et ka paljud eesti ehtekunstnikud ei taha eriti kulda kasutada. Või kui, siis valget kulda, mis näeb välja nagu hõbe.

Aga Piiblis on kullal kolmetine tähendus:
-- püha (kuld kuulub Jumalale ja on nii püha, et kui mittepühitsetud inimene seda katsub, ta langeb surnult maha),
-- maine (kuld kui maise võimu sümbol) ning
-- kuri (korruptiivne-kriminaalne aspekt, seotud ahnusega ja ülekohtuga).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 04 Apr 2020 15:20

Nüüd saab eesti keeles ka lugeda kuldsest Rootsi elust.

Rootsis pakutakse Covid-19 patsientidele intensiivravi asemel morfiini
https://tervis.postimees.ee/6941911/roo ... m_IhN7hoWI

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 04 Apr 2020 15:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 04 Apr 2020 13:45

Indias sündinud kaksikutele pandi nimeks Corona ja Covid. :roll:
https://news.sky.com/story/coronavirus- ... d-11968479

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 04 Apr 2020 13:32

Stockholmi intensiivragi võimete lagi võib saabuda juba nädalavahetusel (rootsi keeles):
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/70 ... -patienter

Grupp Rootsi kooliõpetajaid ei ole rahul epideemiaaegse koolikorraldusega (rootsi keeles)
https://www.aftonbladet.se/debatt/a/pLe ... ska-skolan

Kool ei teatanud lapsevanematele, et seal koolis on kaks nakatunud õpetajat (rootsi keeles):
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/dO ... rades-inte

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 04 Apr 2020 12:58

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 04 Apr 2020 11:01

https://arvamus.postimees.ee/6939231/ka ... F1FuzFtIBsKaupo Vipp Tekst: Teame, aga ei usu.

Hispaania gripp tappis 1918-20 kuni 50 miljonit inimest, Teine maailmasõda samas suurusjärgus, aga rohkem. Neid fakte suudame endale teadvustada. Aga veel ohvriterohkemaid tulevikustsenaariume, mis kirjeldavad tsivilisatsiooni kollapsit või lausa inimliigi võimalikku väljasuremist, praktiliselt mitte. See on nii raske, et sellised võimalused eralduvad mingisse argireaalsusest lahutunud mõtteregistrisse. Ja ka praktilises elus väga humanistlik inimene võib sellele reageerida õlakehitusega, lisades, et võib-olla inimliik ei väärigi ellujäämist. Ajaloolise pandeemia või sõjaga võrreldes kuulub „tsivilisatsiooni kollaps“ pigem mõne futuristliku essee või ulmefantaasia valda. Globaalriskide süngemad prognoosid on meie töömõtlemise jaoks sedavõrd ülemõõdulised, et psüühika ei käsitle neid reaalsetena. Mis siis, et need toetuvad senise inimmõtlemise kõige tõsikindlamale meetoodikale – meie loodusteaduslike teadmiste matemaatilistele ekstapolatsioonidele.
Koroonaviiruse antud kõrvakiil on ses mõttes olnud kainestav. Kui Hardo Pajula kujundit laenata, siis võib öelda, et globaalmõranemine leidis endale viiruse näol ootamatu reaktsioonikiirendi. Kui me loeme tõeseks oma senised teadmised bioloogia, termodünaamika ja komplekssüsteemide (põimsüsteemide) arenguloogika osas, siis peame arvestama ka nendest tuletatud ühiskondlike ja majanduslike arenguprognoosidega. Ajalooliselt tuntuimale neist, Rooma Klubi algatusel 1972. aastal ilmunud uuringule „Kasvu piiridele“ (Limits to Growth) on hiljem järgnenud kümned üha hõlmavamad. Ja üha süngemad. Neist lähtudes ei tohi täna enam põhiprobleemiks pidada mõnd eraldivõetavat kinnisvara-, börsi- või finantskriisi, näidet loodusliku elurikkuse hävingust või oma elukeskkonna mürgitamisest. Isegi mitte kliimamuutusi, geopoliitilisi pingeid või pandeemiapuhanguid. Need kõik on vaid tsivilisatsiooni süsteemse kriisini jõudmise sümptomid. Ajavahemikku 2020-2050 prognoositakse tööstustsivilisatsiooni komplekssuse (põimsuse) kollapsit – spontaanset ja kiiret langemist oluliselt väiksema energiasisendiga toime tuleva ühiskonnakorralduse poole. Põimsuse spontaanne langus oli ka NSVLi lagunemine, mida on samuti iseloomustatud väga kiire ja ootamatuna. Täpselt samad omadussõnad iseloomustavad tänaseid riikidevaheliste suhete teisenemisi Euroopa Liidus.
Võtmeküsimuseks saab, millisel astmel langus peatub. Kollapsi igal astmel hääbub mingi organiseerituse tasand. 1. astmel, finantskollapsis, kaob ühiskonna usk „asjade tavapärasesse käiku“. Tõukeks, mis selle etapi käivitas, loetakse 2008 aasta nn kinnisvarakriisi. 2. astmel, kaubanduskollapsis, kaob senine kindlus et „turg tagab kõik“. Etapi käivitajaks võib saada ka meie päevakangelane, pandeemiapuhang. Tootmis- ja tarneahelad lagunevad koos globaalse tööjaotuse ja -spetsialiseeritusega. Senise deflatsioonisurve asemel saab painajaks inflatsioon koos talongimajandusega ja kaosega monetaarsüsteemis. 3. astmel küpseb poliitiline kollaps, mis alustab lokaalsemalt tasemelt. Esmatarbekaupade nappus, sotsiaalprobleemid, avalike teenuste hääbumine ning seadusetuse levik hävitab ühiskondade usu sellesse, et „valitsus meie eest hoolitseb“. Sedamööda kuis kaob juhtstruktuuride võime toimuvat mingiski osas plaanipäraselt mõjutada, kaob ka juhtide legitiimsus kodanikkonna silmis. Paljud Eesti inimesed on selle astme piiresse ulatunud kollapsit omal nahal kogenud Nõukogude impeeriumi varingus. 4. aste tähistab sotsiaalset kollapsit. Ühiskonnas kaob usk sellesse, et „küll teised inimesed meid hädas aitavad“. Tsiviilühiskonnale omane organiseeritus kaob, elutähtsad taristud lakkavad toimimast, levib anarhia. Selleni on jõudnud enamus meile eelnenud tsivilisatsioonidest. 5. astmeni, kultuurikollapsini jõudes hülgaks massid inimliku käitumise, elamise ja olemise viisi. Indiviidide tegutsemise motiivid taanduksid kõige primitiivseimate vajaduste, reflekside ja tungide tasemele.
Protsessi kiirus sõltub paljude asjaolude koostoimest. Finantskriis võib vinduda aastakümneid (Rooma impeeriumi näitel üle sajandi). Tõsisemas pandeemialaines võivad asjad kulgeda kõigest aasta-paariga ning näiteks globaalses tuumakonfliktis läbida kõik astmed loetud päevadega. Punnimine 1. ja 2. astme läbimise vastu oleks asjatu energiakulu, kuid 3. astmest alates tasub pingutada. Selge see, et 4. ja 5. astmeni langemise vastu tuleks seista ükskõik mis hinna eest. Oluline on, et kõigi astmete läbimine pole vältimatu. Lokaalsel tasemel, isemajandavate kogukondadena tegutsedes, on kollaps 3. astmel peatatav. Sellise lokaalravitsuse eelduseks on toimuva mõistmine ja vajaliku vastupanuvõime saavutamiseks:
1. astmel - elamine nii, et raha kasutamine poleks vältimatu (või et kogukond kasutaks omaenda raha);
2. astmel - võime enda varustamiseks kõige inimeluks hädavajalikuga perede ja kogukondade tasemel;
3. astmel - eelnevalt ette valmistatud ning asjakohaselt korraldatud kogukondlik omavalitsemine;
4. astmel - kohalikku (pärimus)kultuuri austav sidus kogukond sobivalt jagatud õiguste ja vastutusega;
5. astmel - eelnevatest summeeruv kogukonna võimekus klassikaliste inimlike vooruste säilitamiseks.

Nagu näha, on vastupanuvõime igal astmel põhirollis kogukond. See termin on jätkusuutlikkuse kõrval teine, mida ametnikud ja poliitikud viimasel ajal nii ohtralt kasutavad, et termini sisu on ähmastunud. Kollapsiga kohastumine saab toimuda kogukondades, mis on selleks organiseerunud. Nende vajadus end ise kõige esmavajalikuga varustada (vähemalt kollapsi haripunkti möödumiseni) eeldab tegutsemist maal. Hakkama saamine madaltehnoloogiliste töövahenditega eeldab pärimuskultuuri tundmist, millest saab sõna otseses mõttes meie ellujäämise õpetus. Eluterve kogukonna ühe iseloomuliku joonena näevad antropoloogid võimet omi sisevastuolusid unustades ühineda alati, kui on vaja seista väliste ohtude vastu. Seda on kirjeldatud ka „konstruktiivse paranoia kontseptsioonina“. Iga tulevikuks valmistuv kogukond vajab ühisteadvuse kujundamisel mitte rahustamist stiilis „küllap kõik saab korda“, vaid just „asjakohase sisuga paranoiat“. Kasuks tuleb kihelkondade kaupa liitude loomine, omavaheline infovahetus jms.
Keset pandeemia sarnast kriisi oleks kogukondlik organiseerumine muidugi raske. Siiski on koroonaviirus meile ka mõne olulise teene osutanud – on näidanud, et me kõik oleme harjunud elama majanduslikus muinasloos. On demonstreerinud uppumatuks Titanicuks peetud tööstusühiskonna äärmist haavatavust ja kalduvust tõsisemas kriisis kaardimajakesena kokku vajuda. Lisaks on viimased nädalad paljudele selgeks teinud, et kõige olulisemad asjad meie elus polegi rahas mõõdetavad.
Kriitiliste aegade üleelamine saab olema seda raskem, mida enam jõutakse enne seda lõhkuda meie elukeskkonda. Nii et ka selle tõttu tuleks Eestis vastu seista metsade rüüstamisele ja vete lagastamisele, gigantomaaniast pakatavatele ideedele hiidkaevanduste, superraudteede, hüpermetsatööstuste jms rajamiseks. Prognoositavalt nii või teisiti koomasse langeva SKP reanimeerimise nimel ära rikutud põhjavete ja looduskooslustega jääksime ilma ainsatest eelistest, mida me täna veel paljude teiste rahvastega võrreldes omame.
Kõik muidugi ei viitsi end läbi närida keerulisest jutust tulevikustsenaariumite kohta. Aga selle asemel võib esitada endale mõned lihtsad küsimused, proovida neile vastata ja teha siis omad järeldused. Näiteks, kas see mida ma ümberringi näen, on jätkusuutlik? Kas samal moel jätkates saaksime veel pikalt kesta? Mis juhtub minu ja lähedastega, kui kogu kogu süsteem järsult peatub? Mis saab, kui midagi ei juhtugi, aga mina olen näinud vaeva valmistumisega ja end teiste silmis lolliks teinud? Mis saab siis, kui ikkagi juhtub, aga mina pole valmistunud?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 04 Apr 2020 10:30

Panen siia testimiseks 19 min video-loengu (1. osa), mis väidab teadvat, mis praegu toimub majanduses.
Kas leidub siin isikuid, kes saavad aru, millest ta räägib?

Jutust püüdis kõrv kinni sõna "gold", et raha läheb kulla alusele. Sellest on varem ka räägitud, tuttav jutt.
Aga muid pangandus-teemasid peab keegi teadja kommenteerima.

Ehk et kas see on mingi uhhuu või tõsijutt?

All Debts & Mortgages have been Forgiven - Globally. :1 of the 3.
https://www.youtube.com/watch?v=z8NO5Ao ... D580bM6wzI

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 04 Apr 2020 09:40

Kuidas selle suure "ühtusega" on kriisi ajal ;)

Meedia: USA kaaperdas Saksamaa tellitud isikukaitsevahendid
https://maailm.postimees.ee/6941878/meedia-usa-kaaperdas-saksamaa-tellitud-isikukaitsevahendid

---

Ma ei saa Eestis, sellest 2m teemast aru (ka poodides). Viirus levib hingamise ja rääkimisega ning osake lendleb 20m ilma ühegi probleemita, võtke tolmuosake, kui hästi ta lendleb, viirus veel väiksem.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 04 Apr 2020 09:36

Saudi-Araabias võivad naised karantiini ajal mehele ei öelda.
https://english.alaraby.co.uk/english/n ... udi-cleric

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 04 Apr 2020 06:33

td wrote:
projekteerija wrote:Viimastel päevadel on meediasse imbunud maailma ähvardava toiduainete kriisi ja puuduse teema seoses kroontõve garantiinide, tööjõu liikumise ja maailmakaun´banduse takistustega. Samas on kroontõbi ära varjanud põua, põlengute tagajärgede ja rohutirtsude laastustöö. On kellegile ,õni kokkuvõte nendest sümdmustest (ilma koroonata) silma hakanud?

toorainete hindade graafik
https://commodityseasonality.com/grains/


Siin tahaks korra ära tuua veel kohvi omapära antud Suures Kakluses... 3 aastat on seda turgu pekstud omahinna piiri ümber ja nüüd, kus siis on tekkinud olukord kus suurim turg US näol on hädas, toodangu kogus on Brassilias, suurimas ja otsustavamas regioonis prognooside kohaselt kuni 68 mio (üks ajaloo rekordeid) ja pole ka otsest uudist, et teda saaks kasutada viiruse raviks ja kukkumine peaks turu kadumise ja ülepakkumise tõttu kukkuma kolinal, kuid reaalsus on teine... Hinna tõus on ca 15-20% ja seda lihtsalt selle tõttu, et need Chicakokad, kes kogu aeg on ülbanud on lihtsalt sunnitud tähelepanu mujale juhtima ja oma aktsiaid ülesse ostma.
Riisi ja nisu jne turul midagi sellist pole kuna kontroll on ülemaailmne ja turg on objektiivne, kuid kui jätta asi vaid üpris väikse ringi kätte, siis hakkab toimuma totaalne kantimine. Ma lihtsalt oma kogemustest võin välja tuua, et selline iseloom on kõige sügavamalt sees Chicago, Londoni ja NY tüüpidel. Kuna teine pool pakkujate maailmast Brasiilia valitsejate näol on ka pisut gängistunud, siis kui aus olla - maailmas on mida parandada.
Siin pole tegu mul ärilise huviga, ma jälgin seda lihtsalt kuna fännan kohvi kasvatajate kogukonda, mis on väga suur ja väga inimlik ja vastukaaluks on need tüübid keda olen autost välja visanud kuna närvid pole vastu pidanud sisu kasumiks kantimise teooriatele. Siin on ka minu üks väga suur küsimus endale - mille pagana pärast pole maailmas Fair Trading süteemid siiski suutnud kanda kinnitada....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 04 Apr 2020 00:20

Viirusel kulus vaid kuu, et pankrotisaag (pealkirjaga saneerimine) jõuliselt käima tõmmata. :shock: T1 siis...
https://www.aripaev.ee/uudised/2020/04/ ... tm_source=

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 03 Apr 2020 22:08

projekteerija wrote:
rr009 wrote:
spl wrote:Vähe sellest, et Hiina valas terve maailma s...ga üle ja nppd teenib hiigelkasumeid med. asju müües. Siis nemad ei õpi vist midagi !

https://www.err.ee/1072678/koroonaviiruse-levikus-kahtlustatud-hiina-loomaturud-on-taas-avatud


Siin tahaksin küll Hiina kaitseks veidikene paar sõna öelda. Nad said ikka väga kiirelt aru mullega tegu on, mingi paar nädalat, kuu varjamist on maailma praktikas suht näpukas. Reaktsioon kiire ja väga adekvaatne, mu enda partnerid sellest piirkonnast nutsid ja täitsid käske. Selliste mastaapide ja ohu juures äärmiselt sügav lugupidamine minu poolt.
Ja siis tuleb lehmakauplemisete kuningate disko, peale seda räpib pardiajudega tippnuhkur kogu info olemasolekul nagu lubatud vaieldamatult esimeseks ja suurimaks.
Pagan see on nagu inseneer ja ajakirjanik majaehitusel - see oli südamest mõeldud solvanguna....

Siiski on alust kahtlusele. et asja tõsidusest pole ei Hiinas ega Väikeste tiigrite juures aru saadud. Ning mätsimisest, varjamisest või pisemaks rääkimisest (Singapuri puhul siis lihtsalt vahepeal meelega ei räägitud...ehk rahustab maha) pole abi.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006463793.html


Loomulikult varjatakse ja vähendatakse ja manipuleeritakse. Kuid Hiinas siiski saadi üks väga suur nakuskolle 2 kuuga kontrolli alla, see on kohati uskumatu... Pardiaju tuli vist täna või eile alles US välja teadmisega, et maske tuleb kanda (vahepeal muidugi lükkas ta ka paariks nädalaks enda nõunikud meedia ette, et ise mitte üliloll välja paista). Jään kordama - kui a la Td ja mina olime asjaga kursis juba mitmeid kuid varem ja nakustase jne oli selge, siis üliinformeeritud isik omas laual sadu lehekülgi detailseid kirjeldusi, tal lihtsalt polnud aega lugeda, sest peeglise oli vaja vaadata ja muidu jämmida..
Samas eks ka see rahatrükk oli neile vajalik, kuid ma kardan, et nad tahtsid veidi jama asja õigustamiseks, mitte seda, et asi kontrolli alt väljub. Ma lihtsalt tiba aiman kuidas tipptegijad infot saavad ja otsutavad ning selle taustal julgen väita, et suure pealiku egotripp oli nagu alati täpselt nii kõrgel, et sisuse süübimine oli häiritud, kuna mure ilusa majandusmulli pärast oli sügaval hinges...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 03 Apr 2020 21:25

Tundub, et Rootsi usk, et kapis kolle enam ei ole ega tule ,oli ikka väga julge...
Nüüd leinatakse hävitatud varusid ning kellegi tegemattajätmisi - lühiajalist jooksvat kokkuhoiukest.
https://yle.fi/uutiset/3-11287854

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 03 Apr 2020 21:21

rr009 wrote:
spl wrote:Vähe sellest, et Hiina valas terve maailma s...ga üle ja nppd teenib hiigelkasumeid med. asju müües. Siis nemad ei õpi vist midagi !

https://www.err.ee/1072678/koroonaviiruse-levikus-kahtlustatud-hiina-loomaturud-on-taas-avatud


Siin tahaksin küll Hiina kaitseks veidikene paar sõna öelda. Nad said ikka väga kiirelt aru mullega tegu on, mingi paar nädalat, kuu varjamist on maailma praktikas suht näpukas. Reaktsioon kiire ja väga adekvaatne, mu enda partnerid sellest piirkonnast nutsid ja täitsid käske. Selliste mastaapide ja ohu juures äärmiselt sügav lugupidamine minu poolt.
Ja siis tuleb lehmakauplemisete kuningate disko, peale seda räpib pardiajudega tippnuhkur kogu info olemasolekul nagu lubatud vaieldamatult esimeseks ja suurimaks.
Pagan see on nagu inseneer ja ajakirjanik majaehitusel - see oli südamest mõeldud solvanguna....

Siiski on alust kahtlusele. et asja tõsidusest pole ei Hiinas ega Väikeste tiigrite juures aru saadud. Ning mätsimisest, varjamisest või pisemaks rääkimisest (Singapuri puhul siis lihtsalt vahepeal meelega ei räägitud...ehk rahustab maha) pole abi.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006463793.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 03 Apr 2020 20:49

spl wrote:Vähe sellest, et Hiina valas terve maailma s...ga üle ja nppd teenib hiigelkasumeid med. asju müües. Siis nemad ei õpi vist midagi !

https://www.err.ee/1072678/koroonaviiruse-levikus-kahtlustatud-hiina-loomaturud-on-taas-avatud


Siin tahaksin küll Hiina kaitseks veidikene paar sõna öelda. Nad said ikka väga kiirelt aru mullega tegu on, mingi paar nädalat, kuu varjamist on maailma praktikas suht näpukas. Reaktsioon kiire ja väga adekvaatne, mu enda partnerid sellest piirkonnast nutsid ja täitsid käske. Selliste mastaapide ja ohu juures äärmiselt sügav lugupidamine minu poolt.
Ja siis tuleb lehmakauplemisete kuningate disko, peale seda räpib pardiajudega tippnuhkur kogu info olemasolekul nagu lubatud vaieldamatult esimeseks ja suurimaks.
Pagan see on nagu inseneer ja ajakirjanik majaehitusel - see oli südamest mõeldud solvanguna....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 03 Apr 2020 20:40

td wrote:
Rr009 wrote:Niipalju vaid minu pisiarvutustest, et ca aprilli keskel peaks siis selguma kurb fakt, et esialgu trükitud rahadest ei piisa ja maikuusse on vaja juba uusi otsuseid kui asi enam vähem samas rütmis laieneb. Siis peaks hakkama ka sisuliste küsimuste arutelu..

Pane arvutuskäik ka kirja, huvitav oleks seda jälgida.


Siin mul matemaatika ei ei aita, lihtsalt kogumuslik tajumine... Aga FED bilansimahu kasv on ca pluss 1 trillion, kui turud ignoreerivad uudiseid, siis kanditakse parasjagu vajaliku segmenti kõik. Üle poole avalikustatakse, teise saad teada arhiivides tuhnides... tõusu hoidmise jõud tuhmub vaatamata rahasüstidele (see on taju pealt), järelikult nüüd on enamus otsas (loogika) ja tuleb usinalt rääkima hakata kui sitaks vajalik on mingi suvaline suur number lauda käia (seda loodan et lähinädalatele näeme).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 03 Apr 2020 19:03

Oooooh! Laotöölise kohale 900 kandidaati! :o
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/t ... ajandus%29

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 03 Apr 2020 19:01

td wrote:
neto wrote:Fekaal-oraalse aerosooli ohust oleme siin varemgi rääkinud.

Fekaal-aerosoolne oht. :P Õnn on juhus ja junn on õhus - sõna otseses mõttes.

link ei vane, kasuta tinyurl.com
Tänud, nüüd korras. Nüüd saavad teised ka põhjalikumalt lugeda, mis ja kuidas, et vältida junni õhus :D

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 03 Apr 2020 18:16

td wrote:
spl wrote:Hmm...90 inimest Eestis koroonaga intensiivis, 16 aparaatide all...

Haiglas, mitte intensiivis.


Vaadates asjade käiku, siis nädala jooksul +40-50 aparaatide alla.

Ameerikas tuvastatud: 245 658 tõendatud olukorda ja 6069 surma. Hispaanias olid ka müstilised numbrid, ööpäevaga 1000 surnut.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 03 Apr 2020 17:51

neto wrote:Fekaal-oraalse aerosooli ohust oleme siin varemgi rääkinud.

Fekaal-aerosoolne oht. :P Õnn on juhus ja junn on õhus - sõna otseses mõttes.

link ei vane, kasuta tinyurl.com

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 03 Apr 2020 17:49

#MGTOW

hinnagute muutus keskmiste meeste suhtes majandusliku kriisi ajal (ja peale seda):
https://www.youtube.com/watch?v=jxmDUScL3S8

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 03 Apr 2020 17:48

Ma ei saa aru, miks meie terviseamet ennast kasvõi interneti kaudu (miks mitte meie foorumi linkide ja postituste abil) ei hari. Meil võiks rahvale laiemalt selgeks teha kõik nakkuse saamise viisid koos näidetega ja vastavad juhised, kuidas nakkusohtu vähendada. Tundub, et endiselt alahinnatakse erinevaid aerosoolina levimise võimalusi. Fekaal-oraalse aerosooli ohust oleme siin varemgi rääkinud. Siin veel üks kirjutis, mis annab väga konkreetseid soovitusi ja juhiseid ühiskasutuses oleva tualeti ohutumaks kasutamiseks. Loputuskasti kasutamine ilma kaant alla laskmata suurendab 4 korda riski nakatumiseks. Fekaal-aerosool võib õhus püsida kaua, võimalusel ei tohiks tualetti siseneda enne paari minuti möödumist eelmise kasutaja lahkumisest jne. Kortermajades (eriti vanemates) tuleks üle vaadata ja vajadusel kasvõi ajutiselt sulgeda vannitubade ventilatsiooniavad, mis võivad olla potentsiaalselt ohtlikud. Mõned nädalad tagasi linkisin konkreetse juhtumi HongKongi korrusmajaga, kus nakkus levis ventilatsiooni ja kanalisatsiooni kaudu lausa 10 korrust.
https://tinyurl.com/yx635t6c
Kahjuks ei saa seda linki tööle. Guugeldades leiab üles.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 03 Apr 2020 17:11

spl wrote:Hmm...90 inimest Eestis koroonaga intensiivis, 16 aparaatide all...

Haiglas, mitte intensiivis.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 03 Apr 2020 16:06

Hmm...90 inimest Eestis koroonaga intensiivis, 16 aparaatide all...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 03 Apr 2020 15:38

Pidin viimasel kahel päeval Tallinnas käima - notar, vandetõlk, DHL. Liikluse järgi ei saanudki eriti aru, et midagi teisiti on. Neid lõike, kus tänavad tühjad, oli vähe, pigem ikka üsna tihe liiklus. Notar oli maskis ja kinnastega, mina muidugi ka maskis (iskutuvastuseks pidin korraks maha võtma). Büroos oli käte jaoks desopudel. Notar tegi pahurat nägu, kui kuulis, et mul ei ole taskus oma pastakat. Vandetõlk võttis vastu Magistrali kaubanduskeskuses. Tal ei olnud mingeid kaitsevahendeid. Magistrali keskus oli üsnagi rahvast täis. Lisaks RIMl-le avatud pangad, prillipood, R-Kiosk, Pagaripoisid, muidugi apteek ka. Ühelgi külastajal peale minu maski polnud. Töötajatest jäi maskiga silma ainult üks RIMI teenindaja. DHL-is salkkond kullereid lobises omavahel tropis koos - ühelgi polnud maski. Kaks klienditeenindajat olid alguses mõlemad maskita, pärast üks vaevus ette panema. Kättepuhastuseks pudel oli siiski olemas. Ma kardan küll, et sellise suhtumisega ei ole meil kahjuks uute haigusjuhtude lisandumise lõppu niipea ette näha. Suur osa rahvast ei paista olukorra tõsidusest üldse aru saavat.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 03 Apr 2020 15:14

Koroonapandeemia saab Corona õlle kirstunaelaks. Tundub, et tootmine lõpetatakse.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006462620.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 03 Apr 2020 14:44

Vähe sellest, et Hiina valas terve maailma s...ga üle ja nppd teenib hiigelkasumeid med. asju müües. Siis nemad ei õpi vist midagi !

https://www.err.ee/1072678/koroonaviiruse-levikus-kahtlustatud-hiina-loomaturud-on-taas-avatud

Top

cron