Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Aug 2020 10:24

NO - l pidavat olema viirust pärssiv toime
teadlased avastasid juba aastal 2002, et ümisedes suureneb NO hulk ninas

siit järeldus: ümisemine vähendab viiruse riski ( :P :twisted: :lol: )
aga võibolla ka päriselt:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16406689/

siinkohal meenub ka mediteerimistehnika koos vastavate häälitsustega:
https://youtu.be/ijfLsKg8jFY?t=117

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Aug 2020 09:43

USA poliitikas toimuvast on tõesti raske aru saada. Kus on see "vaikiv enamus", kes seda pullitegemist pealt vaatab? Seda ka demokraatide enda parteis ...

Mina saan aru nii, et "unine baiden" on kattevari millegi suurema eest. OK, eesriie mõneti langes, seal taga on härris (ja tema konstitutsiooniline õigus olla president on tõesti "natuke kaheldav" , sest tema sündides ei olnud tema ema-isa veel USA kodanikud). Baideni tervis väga tõenäoliselt ei pea vastu ja etteotsa saabki härris. Aga kes on härrise taga?

Peale presidendivalimiste välja kuulutamist läheb ilmselt USA-s suuremaks käärimiseks, sest valimistulemus ei rahulda ligi 50 % elanikest nii-ehk-nii. Suure riigi ebastabiilsus ei ole hea. Ebatabiilsus on sisse kirjutatud ka Venemaa ja Hiina tulevikku - kui seal ükskord tugev juht peab (tervise tõttu) lahkuma ja tulevikuvisioonid peaksid lahknema osakaalus 50-50.

Huvitav saaks olema trampi ja härrise vaheline valimisdebatt, sest trampi vastuargumente on väga lihtne tembeldada rassistlikeks (ja seega mittepädevateks). (samas, tramp on punapea ja seega justkui ka vähemus nahavärvi poolest. :twisted: )

(seotud inimeste nimed kirjutasin meelega väikselt ja häälduspildis, sest analüüsisin nähtusi-sümboleid, mitte otseselt inimesi)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 14 Aug 2020 02:15

USA kristlased räägivad praegu sellest vähetuntud pastorist, kes on nüüd saanud vastu tahtmist nagu (anti)kangelaseks -- põhjus, ta on näinud seeria unenägusid, mida peetakse prohvetlikuks lähituleviku suhtes. Uusimat unenägu tasub kuulata, jutt oktoobri kuust. Eriti alates 4:46 tasub kõrva teritada.

https://www.youtube.com/watch?v=l_LpOSgqsaY

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 14 Aug 2020 00:51

Järjejutt Ameerikamaa kvaliteethuumorile.

Seal oli üsna teravmeelne analüüs võimalikust malemängust. Et kui põdur vanake upitatakse presidendiks, siis selgub, et uups, ta ei sobi! Ja siis upitatakse presidendiks tema abi, see kommunistlik türann. Siis aga selgub, et uups, tema ka ei sobi, kuna ta ei ole sündinud Ameerikas, tema ema ja isa ka pole kumbki sündinud Ameerikas. Mida siis edasi teha? Ja vaat siis saab pukki panna 80-aastase Nancy, kellel on 23 aastat noorem mees.

Kas keegi üldse saab aru, mis seal toimub praegu?

Kas keegi kujutaks Eestis ette sellist kirbutsirkust?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 14 Aug 2020 00:23

Kvaliteethuumorit Ameerikamaalt.

Sattusin paljutõotavate videote otsa.

Ühesõnaga kõik nimetavad vastas-presidendikandidaati põduraks vanakeseks, keda keegi presidendina tõsiselt ei võta.
Ja tema valis endale nüüd abi, kes on väga progressiivne -- värviline ja naine, jurist, süüdistaja. Keda siinse video analüütikud nimetavad "kommunistlikuks türanniks".

Vt. kaht video-lõiku, mis valitud ülitäpselt, nii et siin paljastub tegelaste silmakirjalikkus:
1) Too värviline ja naine kiidab taevani põdurat vastas-presidendikandidaati, kuna see EI OLEVAT rassist. Samas on teada, et presidendikandidaat on teinud PALJU rassistlikke avaldusi oma varasemal eluperioodil ja saanud sugeda sellesama naise käest. [Naerukoht: :lol: ] Vaadake millise süüdlasliku kutsiku pilguga too presidendikandidaat kuulab oma abi kiidukõne tema kohta :lol:
2) Havai esindaja paljastab omakorda seda värvilist asepresidendikandidaati-prokuröri, kuna see olla mõistnud Californias 1500 just tumedama nahalist inimest vangi teatud taime suitsetamise pärast ja mõned täiesti süütult ja kui talt küsiti, kas ta ise on suitsetanud sedasama taime, ta ainult naeris, st on küll; lisaks oli inimesi vangis hoidnud kauem, et kasutada neid orjatöödel Californias [naerukoht: :lol: ]

Ütle nüüd, sellised presidendikandidaadid ja nende abid Ameerikamaal. Teda nimetatakse "tühjaks anumaks", mida aeg-ajalt täidetakse ideoloogiatega -- eelmine ideoloogia, mida ta esindas, oli rassistlik, aga uus ideoloogia radikaal-kommunistlik! Nipsti ja inimene on muutunud iseenda vastandiks. Too abiks valitud värviline naissüüdistaja samuti. :lol:

https://youtu.be/qFxkfWtjgQk?t=295

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Aug 2020 23:07

aga mis pikalt vihatud juhil üle jääb? lambiposte ja nööri on ka seal piisavalt, seetõttu tulebki igasugune vastupanu alge kohe maha suruda, tärganud leeki on hiljem palju raskem kontrolli alla saada
äraproovitud strateegia: julgemad-ausamad, kes esimestena protestivad, tuleb vardassse ajada, et keegi hiljem ei julgeks neid järgida (ja timukate kuulekuse eest tuleb tublisti maksta, et neil ei tekiks kõhklust)
sellise asja vastu aitab vaid salaja korraldatud üldrahvalik avalik protest - nii et vanglasse enam ei mahu ja timuka käsi väsib (või süda jookseb suurt rahvamassi nähes saapasäärde)

isegi siis, kui rahva seas on vihkajaid siiski vähe, võib olukord kiirelt muutuda, kui opositsioon oskab mängida õigesti - batka pikaajalist valitsusaega ära ei peida, kõiges halvas saab teda teha siis süüdlaseks

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 13 Aug 2020 21:48

Mis Valgevenemaal toimub ... õudne. Video, kuidas lapseohtu poissi pekstakse, kuidas nii, omaenda rahvas, räägivad sama keelt ja kõik valge näoga.

Kari tulnukaid peksmas ühte meest, kes maas kõveras. Siis jookseb roosas pluusis noor naine karjudes mundrimehe vastu ja hakkab teda kotiga peksma.

Täna toimus meie Vabaduse väljakul Valgevenemaa toetuseks üritus, palju noori oli. Põletati küünlaid ja lauldi, Privet Belarus ja Elagu Eesti, tõesti pisar tuli silma. Facebooki kildudest olen kokku pannud enda jaoks pildi, mis seal toimub. Muidu vist ei saaks aru, peavoolu ajakirjanduse põhjal.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 13 Aug 2020 20:37

Kvaliteethuumorit meie valitsuse pressikonverentsilt. "Tegi Trumpi", kommenteeris keegi.

VIDEO | Martin Helme keeldus valitsuse pressikonverentsil Delfi küsimusele vastamast. Peaminister seda ei kommenteerinud (141)
https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id ... 0NKrnQweNE

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 13 Aug 2020 20:21

h wrote:Seoses Hiinaga ikka midagi lootusrikast ka.


Ja siin kaks koomiksitegelast teavad samuti uusi andmeid Hiina kohta, läheb kokku eelviidatud artikli sõnumiga:
https://youtu.be/bcKnm4jD714?t=513

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 13 Aug 2020 15:31

Mõningaid deflatsioonitunuseid (töökohti, rahavoogusid kärpivaid jne.) omavad näited värsketest Eesti uudistest minu kapsamaalt.
Robot hakkab lammutama korstent: Ohtlik, lisakulusid nõudev, igasuguseid kalleid abivahendeid, kallist tööjõudu, kallist arvutamist ja järelvalvet, töö- ja tööajakorraldusekriitiline tööots. Robotile aga üha hõlpsam tööots.
https://parnu.postimees.ee/7038163/robo ... stent?_ga=
Või siis see tunneliehitus. Sajad inimesed ja ettevõtted oleksid saanud siblimist. Aga nüüd punt itaallasi teevad väikehaltuura korras ära + ehitamine raketiste jms. näol kontrollitult ja ilma igasuguste materjali ülekuludeta ning sisuliselt hambaraviga taguotsa kaudu jäi ära... jne.
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/f ... 39&fbclid=

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 13 Aug 2020 15:24

Seoses Hiinaga ikka midagi lootusrikast ka. Tänane uudisvoog:

Chairman Of Huge Electronics Manufacturing Company: China’s ‘Days As The World’s Factory Are Done’
Trump's tariffs on China are having an impact

https://www.dailywire.com/news/chairman ... jc1AYSoyVQ

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 13 Aug 2020 14:29

Rr009 wrote:Pilt peaks tegelikult huvitavaks minema, ma ise usun et tekib inflatsioon.. Ja FED peaks siis intressi tõstma nagu jne. Kui inflatsioon läheb veel suuremaks, siis veel ja samas suurendama subsiidiumprogramme, sest teenindamine läheb kallimaks...

Teisalt on kõik eeldused olemas ka deflatsiooniks. Iga päevaga kisandub lahendusi, tehnoloogiaid , lihtsustusi jms. mis võimaldavadenamustes valdkondades asju odavamalt, vähemate inimestega (täiesti inmtööjõuvabalt), kiiremini, ühekorraga, kaugjuhitavalt, rutiinelammutavalt jne. teha. See kuramuse pärgtõbi oli ka nagu pakk dünamiiti õiges kohas, mis täiesti ettearvamatu tegurina vaid kiirendas protsesse ja/või tegi võimalikuks paljude (juba ammu olemasolnud) tehnoloogiate kasutuselevõtu jms. Ntx. igasugustest inimlikest põhjendustest (inimlik inerts, juriidilised kokkulepped, traditsioonid, tavad, korruptsioon, mugavus, vastuseis uutele lahendustele, soov tyaktikaliselt venitada...) takistused kaotasid oma võime vastu pidada ning on selge võimalus need üleliigsed kulukad puugid või mittevajalikud kuluallikad/takistused jms. üle parda visata.
Tegelikult karm ja ettearvamatuid tulemusi võib anda.
Täiesti tühine ja mitteoluline näide: Maailmas on vähemalt miljard üleliigset shampanjapudelit. Pildil oleva maski pärast valisin selle ikkustreeriva sisutu lingi.
https://www.euronews.com/2020/07/31/glo ... -7-billion
Samas seisus või hullemas on CAVA, Cremanti, Prosecco, Asti, Spumante, Sekti...jne. tootjad ja turustajad jne. + uue ja vana maailma tuuled tiibadesse saanud igasugused konkurendid. + Isegi meie mullimarjamahla tublid väiketootjad. Üks asi, et headus, kvaliteet, maine ja hind on surve all. Milleks juua head ja kallist, kui kümneid korda odavam joogid võidab testid? Aga veel hullem on see, et lihtsalt pole võimlik, survet-vajadust või põhjust kõlistada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 13 Aug 2020 14:24

Kurb, Euroopa liit on muutunud seniilseks asutuseks, kus munadeta mehed ja pläkutavad eided. Hiina teemal täielik vaikus, Valgevene täielik vaikus...

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/minski-arestimajast-vabanenute-kirjeldused-meenutavad-nkvd-ohvrite-malestusi-peks-monitamine-naljutamine-ruumipuudus?id=90727843

---

EU meenutab mulle tegelasi reaalelust , kes muidu nii kõvad mehed, et kõik taovad ära, keegi neid ei peata. Kui sõber saab pättidelt peksa, istuvad peidus enda naise taga. Täiesti reaaleluline olukord...täielik deja vu tekkis. EU olematu olemus meenutab täpselt seda.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 13 Aug 2020 13:38

Katku ajal riigis see tõesti suurim probleem... :P

USA muudab Trumpi kehva juustepesukogemuse tõttu duširegulatsioone
https://www.err.ee/1123374/usa-muudab-trumpi-kehva-juustepesukogemuse-tottu-dusiregulatsioone

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Rr009 » 12 Aug 2020 20:05

Pilt peaks tegelikult huvitavaks minema, ma ise usun et tekib inflatsioon.. Ja FED peaks siis intressi tõstma nagu jne. Kui inflatsioon läheb veel suuremaks, siis veel ja samas suurendama subsiidiumprogramme, sest teenindamine läheb kallimaks...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 12 Aug 2020 16:32

pop wrote:===============
Sai siin pandeemia algupoole välja öeldud et meedias hakkavad Covid-uudiste asemel domineerima majandusuudised (ja selle taustal ei huvita Covid varsti enam ka neid selle üles korjanud on).


Ma aegajalt piilun erinevate riikide pealinnade või muidu tuntud kohtade online tänavakaamerate pilti. Ning on üsnagi keeruline mõista kuhu küll inimesed kadunud e. siis suutnud nii kaua peidus olla... Mõnikord on isegi kahtlus, et näidatakse võltsitud pilti. Õnneks ikka leidub veel kontakte, kes tõesti kinnitavad oma nutikavideotega, et nii ongi. :shock: teine kontrollimise moodus on minna Tallinna Kesklinna ning tõesti ...ongi sisuliselt vaikus. Täna hommikul tegin ajaplaneerimise apsaka ning hommikul 10-11-12 oli rohkem aega Kesklinnas ringi vaadata. Muidu ju ei ole sinna asja ning igasuguseid jahnatavaid muutusi oli näha. Alates sellest, et poed avatakse tund-kaks hiljem. Või võid 3-4 suurt poodi nii järjest külastada, et ühtegi teist ostjat ei näe jne. Nüüd on aga sedasi, et kesklinnas mäeb juba jälle ka maske (mis ca viimased kuud linnapildist sisuliselt kadusid) . Nädalavahetusel oli Tartus (Tartugi oli tühi) neid siiski rohkem näha.
Nüüd aga paistab sedasi, et uueks reaalsuseks on mitmeks kuuks siis Hiina mudel. Kuidas see välja näeb Hiinas. Ega tõesti selliste katsumiste juures pole soovi ega mingit ideed reisida.
https://yle.fi/uutiset/3-11488786
Kuna ka Soomlased vist sama korra kehtestavad siis... :? On suht fakt tunnistada, et Hiina kord ja trendiloome levib. (Selleski loos on linn hotlliakna ukatuses inimtühi)
https://yle.fi/uutiset/3-11489229
Ei üllatuks, et kohe ka meil ca nädala pärast sama seis.
Kui kaua suudab see vara (omanikud/rentnikud mingit renti ja tulu saada, korras seda pidada, audiitorid jms. seda olukorda seedide) väärtuste ahelas-skaalal vastu pidada?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 12 Aug 2020 13:25

USA endine rahandusminiser ütleb mõne minuti jooksul välja huvitava mõtte (tõese mõtte), kapitali optimaalsest jaotusest ja keskpanga poolsest otsesekkumisest equities osas.

===============
M Keiser räägib et intressimäära nullis hoidmine on pensionäride röövimine (tehniliselt on tõesti), aga kui kasvu ei ole ja demograafia muutub, siis mis võluvägi peaks nö "SI mõõtühikute" süsteemis suureneva osakaaluga penskaritele neid hüvesid tekitama ?
===============
Sai siin pandeemia algupoole välja öeldud et meedias hakkavad Covid-uudiste asemel domineerima majandusuudised (ja selle taustal ei huvita Covid varsti enam ka neid selle üles korjanud on).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 12 Aug 2020 12:07

spl wrote:Ja EU ostulepingust ei saa ka väljuda, kui selgub palju parem ja odavam vaktsiin saadaval !

Maksude üle üle peaks tegelikult otsustama rahvas ise ja otse (ja mitte läbi valitavate partide, 4 aastaste tsüklitega). Kogu maailma ajalugu on ju tegelikult maksude ajalugu, nii naljakas kui see ka pole (erandiks on maavaradega seonduv). Tshingis-khaanil polnud ju isegi kohapealseid valitsejaid (kohalikud vasallid muidugi olid), käidi lihtsalt korra aastas ja korjati kokku see mis inimeste poolt vahepaal loodud.

See "otsedemokraatia" (maksustamise mõttes) peaks olema praegusel ajastul täiesti võimalik - inimestele on võimalik viia detailne info kust riigiraha tekib ja kuhu kaob, ja praeguseks on ehk ka igaühes piisavalt teadlikkust elementaarsetele asjadele pihtasaamisel. Samas - viimane kord kui ma (veel oravate ajal) detailset riigieelarvet alla laadisin oli see sisuliselt fotona, mitte excelina (mis küll võiks olla selle põhjus ... ?).

Ja kogu poliitiline debatt pseudoteemadel "parem-vasak, LGBT-konservatiiv" jne jne langeks ära, mõõdetakse lihtsalt seda mis ja kuipalju maksab, ja kogu "parem-vasak" parteiskaala saaks üheselt mõõdetava kvantitatiivse skaala, ehk siis mis % inimestelt ära korjatakse.

Ja kogu selle pika jutu point on see et sel juhul poleks selline tehnokraatlik-autokraatlik süsteem võimalik (ja mis kukkus sealjuures täielikult läbi pandeemia alguses, kogu oma hiigelaparaadi juures), ega ka selline vaktsiinide välkhange (välkNÕUSTUMINE hankega).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 12 Aug 2020 11:42

pop wrote:


Artiklis sisalduva taustal on loogiline et EU-l on "kiire", ja Eesti hankevastus tuleb anda paari päeva jooksul. Kuidagi hästi on see ajastatud uudisega Venemaa vaktsiini väljatulekust (no aga kes saab EU-s (ja big pharma Euroopa peakorterites) alla neelata selle et Venemaalt vaktsiini ostma hakatakse).


Paistab jah, et ravimifirmad üritavad neid kergeid miljardeid kätte saada, sest Venemaa vaktsiini vastu on alanud tõeline "vastukampaania". Kujutage ette kui Venemaa vaktsiin töötab, kes nende "pharmade" ülikalleid vaktsiine ostab (ja mu sisetunne ütleb, et see tõesti töötab, sest muidu poleks alanud selline PR rapsimine). Ehk sa ründad mingit asja, ise teadmata, kuidas asi töötab jne. Võetakse eeldus, et ei tööta, aga sellele väitele pole Lääne firmadel mitte ühtegi tõestust ! Sul õigus, Venemaa ei saa lubada rahvastiku suuremat hävingut, mida võiks kehv vaktsiin põhjustada.

Ja EU ostulepingust ei saa ka väljuda, kui selgub palju parem ja odavam vaktsiin saadaval !

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 12 Aug 2020 11:33Artiklis sisalduva taustal on loogiline et EU-l on "kiire", ja Eesti hankevastus tuleb anda paari päeva jooksul. Kuidagi hästi on see ajastatud uudisega Venemaa vaktsiini väljatulekust (no aga kes saab EU-s (ja big pharma Euroopa peakorterites) alla neelata selle et Venemaalt vaktsiini ostma hakatakse).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 12 Aug 2020 09:19

Eelostulepingud asjadele, mida ei eksisteeri ja selle eest raha maksta kellegile...

Eesti plaanib vaktsineerida 670 000 inimest
https://ekspress.delfi.ee/kuum/eesti-plaanib-vaktsineerida-670-000-inimest?id=90698851

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Rr009 » 12 Aug 2020 06:14

https://www.nature.com/articles/s41893-020-0590-x

Lugege ja analüüsige natukene seda, üks asi mis maailma mastaabis 15-25% elanike olusid muuta saab.

Aga see kulla-hõbeda tants on arvutite mäng. Nn. kõige suurema võimusisaldusega tootegrupp ja hetke liidritel seda varu eriti pole. Müügimehest eliit väidab, et võim on sotsmeedias hoopis. Kuna eriteenistuste ja arvutigurude koostöö on alati teatud vormides tiksunud, siis eks näis. Seetõttu on uued op süsteemid nii olulised. Hiina keelebarjäär on muidugi tohutu, enda kogemustest julgen väita, et ei hakka väga külge, aga nad peavad vaid ka India ja Kaug Ida riigid süsteemi liitma ja ka Aafrika ja peale seda saame luurata vaid enda järelt. Ma ainult ei kujuta veel ette kui suur töö selleks tuleb teha ja kui raske on see töökindlalt tegutsema panna. Aga kui seda saab teha paar korda odavamalt nagu paljud targad väidavad, siis jääb praegu olev süsteem tohutust kasumist ilma..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 12 Aug 2020 01:11

andekas kutt, kes kaverdab 80-ndate poppi
https://www.youtube.com/c/ClemensWennersMusic/videos

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 12 Aug 2020 00:00

td wrote:
pop wrote:(taas väike laen Iiiri folkloorist)

selle laulu viis oli tuttav, sõnad ja seostuv lugu aga mitte
väga võimas laul! üks väheseid laule, mis on pühendatud oma pojale (mõned siiski on veel - ja sama ilusad)

Nii on, ma poleks pidanud libretosse (juba varem) süvenema, nüüd seda Danny't natuke raskem kuulata. Sellest on iirlastel endil mustmiljon head versiooni (nagu arvata võibki), Sinead, mingid Iiri kaunitarid jne.
Eesti muusikas oli sama lugu "las vahtrad õitsevad" lauluga (kus liigume mõlemad eelviimase salmi suunas (nagu tegelikult ka kõik teised)).

Aga kahe peale kokku siis siit natuke rõemsam Iiri-Eesti sümbioos (meloodia on väga meeldejääv, ja minu arvates Iiri folk-ballaadi kui sellise kompositsiooni nö "kvintessents").
https://www.youtube.com/watch?v=I4dL1zWojOE

(kui keegi leiab/teab iiri/inglise originaalversiooni, oleks tänulik viite eest

.... KUIGI .... mõned Eesti versioonid ONGI originaalidest paremad. Nt sellesama Tõnis Mägi poolne "Sa mu Veenus" variant. Bananarama diskoversioon on ka OK (see mängis ülikooli ühikas .... taustaks, nero-stiilis "peol", seega sööbis mällu).
No ja lõpuks ka lahjapoolne originaal (suht viimastena praegu pensioni nautivate buumerite esituses)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 11 Aug 2020 23:07

pop wrote:(taas väike laen Iiiri folkloorist)

selle laulu viis oli tuttav, sõnad ja seostuv lugu aga mitte
väga võimas laul! üks väheseid laule, mis on pühendatud oma pojale (mõned siiski on veel - ja sama ilusad)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 11 Aug 2020 22:56

td wrote:
teretere wrote:Metalliminutid :)

https://www.youtube.com/watch?v=KaUVHLSVpco

hõbe täna -15 % :!:


Kui USA's teavitatakse töötavast vaktsiinist, siis võin öelda, kuld teeb ka kohe korraliku sukeldumise.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 11 Aug 2020 22:55

teretere wrote:Metalliminutid :)

https://www.youtube.com/watch?v=KaUVHLSVpco

hõbe täna -15 % :!:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 11 Aug 2020 22:49

Mind ajab naerma Lutsari jutt, et pole mingit infot avalikustatud teadusportaalides selle vaktsiini kohta jne. Venemaal ei käi asjad nii, nad ei avalikusta enda asju, Lutsar peaks seda juba teadma. Ma sain aru vaktsiinist niipalju, et mingile "ohutule" viirusele poogiti külge vist mingi osake cov proteiinist ja seda hakkas immuunsussüsteem ära tundma.

---

Venemaa meditsiin vahel üllatab oma primitiivsete lahendustega, mis töötavad. Aga vaktsiinidest ei tea midagi, ei tasu ära unustada, neil võimsad salajased sõjalaborid.
Kui see tõesti tõsi, siis võivad ennast ikka lääneriigid täis lasta, sest ma ammu öelnud, teadus on mitmekordselt ülemakstud. Ehk raha versus tulem, pole ammu korrelatsioonis. Võimalik, et teaduses entusiasm kadunud ja kõike tehakse vaid aktsionäride teenindamiseks, see ei motiveeri paljusid "ajusid".

Lahe vaadata, kus biofirmad ise ka üritavad enda aktsiaid üles ajada, et meil justkui on vaktsiin, tegelt pole ka, testime. Noh... läks nagu alati pärast 8-)
---

Jah, eks see Venemaa asjade kvaliteet on nagu on. Normaalset töötavad elektroonikat nad ei suuda toota, aaa ja autosid ka mitte, nagu prantslased :twisted:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 11 Aug 2020 22:13

rr009 wrote:
pop wrote:
spl wrote:Mõelge, mis hämming tekiks läänemaailmas, kui Venemaa vaktsiin tõesti töötab. Sadu miljardeid läänes põletatud vaktsiini väljatöötamise peale, Venemaal osad laborid siiani kivikirve tasemel.
https://www.err.ee/1122687/putin-kuulutas-venemaa-voitu-koroonavaktsiini-loomise-voidujooksus

Kindel on ainult üks - Venemaal on inimesi vähe (ja üha vähemaks jääb), seega see vaktsiin, vähemalt eesmärki arvestades, pole kindlasti mõeldud "kaunite loodusvaadete" parandamiseks ja selle häirijate vähendamiseks. Venemaa eelistaks surmkindlalt kaug-Idas omakeelseid-omameelseid kaasmaalasi, mitte pilusilmsemaid naabreid.

Kui see tõesti töötab siis "Donny-boy" (taas väike laen Iiiri folkloorist) kommentaare tahaks küll kuulda. Putini ajal pole ka ehk enam aeg kus «Хотели как лучше, а получилось как всегда».


Venemaal pole häda midagi, sama raha eest saab seal tulemust tihti rohkem kui US, see on tavaline. Protsessoreid võiks muidugi õppida tegema, lihtsalt viisakusest, kunagine Elbruse baasloogika oli tegelikult hea jne. See komme varastada neil muidugi on ikka hullult veres, aga puhas emotsionaalsuse küsimus.. Meil loodud kujund Venemaast on muidugi kogu sita välja toomine ja täielik positiivsuse unustamine, sellest on natukene kahju.. Nad ajavad küll tihti vihale, kuid ma jään enda juurde, loomult on nad ausamad kui praegu domineeriv US-UK müügimeeste punt, kelle tegevus on nagu 24 h igavese kirve panemine, aga seda õrnalt...

Ma jään ettevaatlikuks. Kuigi ei eita teatud asjade ärategenise võimekust. Kas see ikka on vaktsiin? Pigem midagi muud. Aga üldiselt pole ju vahet mis tõugu kass on...peaasi, et aitab hiirte vastu. Mõnikord on isegi hea. et keegi usub, et aitab...
Vaatame kõigepealt, kas Putin ise usub. (Ja ennast vaktsineerib) Ehk siis enne pole mingit alust uskuda vaktsiini olemasolus ega toimisises, kui me Putinit ei hakka igapäevaselt endiselt rahvamassidega kohtumas jms. nägema... :HEAD

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 11 Aug 2020 21:27

pop wrote:
spl wrote:Mõelge, mis hämming tekiks läänemaailmas, kui Venemaa vaktsiin tõesti töötab. Sadu miljardeid läänes põletatud vaktsiini väljatöötamise peale, Venemaal osad laborid siiani kivikirve tasemel.
https://www.err.ee/1122687/putin-kuulutas-venemaa-voitu-koroonavaktsiini-loomise-voidujooksus

Kindel on ainult üks - Venemaal on inimesi vähe (ja üha vähemaks jääb), seega see vaktsiin, vähemalt eesmärki arvestades, pole kindlasti mõeldud "kaunite loodusvaadete" parandamiseks ja selle häirijate vähendamiseks. Venemaa eelistaks surmkindlalt kaug-Idas omakeelseid-omameelseid kaasmaalasi, mitte pilusilmsemaid naabreid.

Kui see tõesti töötab siis "Donny-boy" (taas väike laen Iiiri folkloorist) kommentaare tahaks küll kuulda. Putini ajal pole ka ehk enam aeg kus «Хотели как лучше, а получилось как всегда».


Venemaal pole häda midagi, sama raha eest saab seal tulemust tihti rohkem kui US, see on tavaline. Protsessoreid võiks muidugi õppida tegema, lihtsalt viisakusest, kunagine Elbruse baasloogika oli tegelikult hea jne. See komme varastada neil muidugi on ikka hullult veres, aga puhas emotsionaalsuse küsimus.. Meil loodud kujund Venemaast on muidugi kogu sita välja toomine ja täielik positiivsuse unustamine, sellest on natukene kahju.. Nad ajavad küll tihti vihale, kuid ma jään enda juurde, loomult on nad ausamad kui praegu domineeriv US-UK müügimeeste punt, kelle tegevus on nagu 24 h igavese kirve panemine, aga seda õrnalt...

Top