Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 22 Aug 2019 23:00

täpsustus:
"täna tuleb kõrvale panne suuremal määral, kui on seda võimalik tulevikus iseendal summaarselt ära tarbida."

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Arno » 22 Aug 2019 22:57

spl wrote::shock: :shock:/.../Germany for First Time Sells 30-Year Bonds Offering Negative Yields
https://www.wsj.com/articles/germany-for-first-time-sells-30-year-bonds-offering-negative-yields-11566385847?mod=rsswn/.../

Tegelikult tähendab see seda et olemegi jõudnud kahaneva majanduse paradigmade juurde (ja mis on muide väga hea).
Negatiivne võlakirjaintress ajab investeerimispankuri juhtme lühisesse, küll aga tähendab see ka seda et investor tajub et 30a jooksul saab ta vähemalt "varblase peos", mitte "tuvi katusel" (või kuidas see kõnekäänd nüüd oligi).

Senist ökonoomikat ja monetaarloogikat on finantseerinud lõppkokkuvõttes needsamad "rendiotsijad" (rent-seekers"), ja rent-seekeri juhe läheb tõepoolest lühisesse (puht olemuslikult) kuna rent ei saa ju ometi olla negatiivne !

Vaja oleks vaid nüüd kumulatiivse negatiivse intressi ja ka "diskontomäära" (selle vastandeterminit tegelt ju ei eksisteerigi, on vaid "negatiivne diskontomäär", mis on nö misnomer, a la "anti-suurendamine" (ehk vähendamine)) loogika istutada laiemate masside ajudesse - st selle ei ole midagi ebaloomulikku kui täna tuleb kõrvale panne suuremal määral, kui on seda võimalik tulevikus summaarselt ära tarbida.

Lubadused tulevikus hüvesid luua ei saa kuidagi olla mingi pärm mis "lihtsalt" iseeenseset aja jooksul kerkib ja tekitab rohkem hüvesid tulevikus, eriti üldise rahvaarvu kasvu olullise aeglustumise tingimustes.

Unustagem korraks krediidiraha ja kogu asja monetaarne pool - kas saab teenindada (puhtteoreetiliselt) üha suurenevat võlga (ehk täita suurenevaid kohustusi) tulevikus), kui selle teenindajaid - sealsamas tulevikus - saab olema üha vähem ?? Või siis kasvõi sellisel juhul kui võla nõudjate ja võla teenindajate suhe järjepidevalt kaldub võla nõudjate suunas ? (nagu nt pensionärid)
Igasugust tehnoloogilist kräppi (lisaväärtuse/GDP suurendajana) ma ka väga ei usu ise.

Sisuliselt on kolm peamist "dimensiooni" millest igaüks on mingis tähenduses piiratud: kust saada energiat, millega täita kõhtu, ja millega sisustada inimese aeg/elu (kui nt robotid üle võtavad).
Eriti tasub mõelda siin mis võiks olla võla ehk "kohustuse" sisuks nt juhul kui enamus inimesi on ebavajalikud ? Kohustuse kui sellise sisuks (mille vastu võiks "raha" emiteerida), võiks siis paremal juhul olla vaid näit kohustus nt minimaalselt x tundi päevas reklaame (või mis iganes ajupesu) vaadata, ning mitte hangude ja harkidega tänavale koguneda (ja muidugi kohstus mitte lapsi saada).

Ja kui lähtude sellest et (ka jõude elav) inimene on ikkagi loov isiksus (või-mis-iganes) ja tahab kindlasti midagi luua/teha, siis mida võiks nö "luua" inimene kes teab täie kindlusega et tema loodavat päris kindlasti mitte kelllegi vaja ei ole. Või vähemalt on nt AI abil kasvõi mistahes kunstiiiiki võimalik igaühel luua niipalju kui ta just tarbida suudab - liiatigi siis veel vajadust kellegi teise loodu "tarbimisele" oma aega raisata.

Millist kunsti võis pidada vajalikuks luua nt R. Crusoe, teades et peale tema enda seda mitte keegi kunagi ei vaata ?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Aug 2019 22:45

mõtlemisainet noortele vanematele (ja noortele vanavanematele)
https://www.youtube.com/watch?v=YcQg1EshfIE

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 22 Aug 2019 21:38

Lohutuseks, eesti taastunud mets (võsa) toodab hapniku tegelikult hästi, seal me viga ei tee... Aga püha hiiuga on perse ja SPAM....
Metsa taastada ka Afrikas annaks 15 aastaga, hingamise jaoks ja ka veidi puitu annaks, aga valedesse kättesse satuks, mingite kasumita tüüpide kätte.. Kiire roheline kasvab vajadusel 2-3 a jooksul, vaata Hiina kõrbete taastamise tehnoloogiaid..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Aug 2019 21:19

:twisted: :ugeek:
See kõigile eestlastele tuntud tädi "Eesti Juustu" pakendi pealt on oma juuksed lühikeseks lõiganud ja hakkanud juustu degusteerijaks. :P
https://youtu.be/myXB74CONsE?t=949

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Aug 2019 20:36

to r009,

sul õigus. Miks seda teemat tõstatan, mulle lihtsalt jõudis kohale see hävingu suurus, mis pole taastatav isegi mitme inimpõlvkonna jooksul. CNN näitab pilte, mis ikka oli karmid, sisuliselt vihmametsad põlesid. Boliivias põleb ka mingi ulme ala. Probleem selles, et inimkonna lõpp saabub kiiremini, kui keegi oskaks arvata. Siis ei aita mitu miljardit sul kontol, "rigor mortis" ja bye bye ning see kehtib kõigile.

Huvitav teema oli veel see, et hapnikust ca 20% mida hingame on toodetud vihmametsades. CO2 suurenemine ja hapniku tasakaalu muutumine võib hakata kaasa tooma terviserikkeid, millega inimene enam ei kohane. Ma ei oska seda ise kommenteerida, aga selle peale polnud kunagi mõelnud. Ehk td oskab seda kommenteerida.

Eesti ka eesrindlik metsade hävitaja, kutsutakse maagiliselt - "metsamajandamine". Siis paberitel kirjutatakse, et 1.6m võsa on suur metsamassiiv... Justkui paberite järgi oleks meil meeletud metsamaterjali varud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 22 Aug 2019 20:01

spl wrote:Brasiilia rahvas igatahes võtnud küll minu silmis vastu otsuse "suitsiid" teha, nad lihtsalt hävitavad kõik ära. Kas nad loodavad ka, et võtavad paadid ja kõik tulevad Euroopasse nagu terve Aafrika arvab.

Brasiilias lamavad miljardid surnud mesilased kuhjades. Mis juhtus?
https://maakodu.delfi.ee/news/maakodu/aed/brasiilias-lamavad-miljardid-surnud-mesilased-kuhjades-mis-juhtus?id=87201007

Brasiilia president süüdistab «maailma kopsude» põlemises looduskaitsjaid
https://elu24.postimees.ee/6759626/brasiilia-president-suudistab-maailma-kopsude-polemises-looduskaitsjaid

GRAAFIK | Amazonase metsatulekahjud lõõmavad tohutul territooriumil
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/graafik-amazonase-metsatulekahjud-loomavad-tohutul-territooriumil?id=87201481

Üldiselt no offence, aga elanikud, kes oma riigi täiesti ära si..tavad, väärivadki hävingut. Ei pea keegi neid päästma, ise hävitad, võta ka vastutus.


Täna komistasin hea näite otsa - kui Jumalema kirik põles, siis laksiti miljardeid sisse, kui Brasiilias põleb planeedi elu allikas siis tuleb umbes miljardi jagu möla.. Aga see on tõsi tegelikult, mingi planeedi jaoks mõttetu kirik ei saa tähtsam olla.. Tegelikult on see väga hea näide, pagana hea.. Tegelik kurjategija on kiriku finantseerija, nii halvasti kui see ka ei kõla. Brasiilia on jamas kuna vaesus ajab lolliks ja mingid grupid hoiavad näiteks kohvi 2 aastat omahinna piiril ülevõtmise mängu jaoks. Neil on lihtsalt limiite ja ressursse rohkem, aga mets ju kasvab ise ja selle toodetavat õhku ei saa maksustada..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by S » 22 Aug 2019 17:24

projekteerija wrote:
spl wrote::shock: :shock: vaadates, millist vähikäiku teeb Saksamaa majandus ja selles olukorras osta Saksamaa võlakirju negatiivse intressiga peegeldab mulle probleemi mõistusega või pole lihtsalt trükitud raha kuhugi panna enam aka lepalehed.

Germany for First Time Sells 30-Year Bonds Offering Negative Yields

Oletame, et intresside langus jätkub sama joonega nagu viimased 10-15 aastat. Kui suur on siis neg intress 10 aasta pärast? :?

Äkki pole see siis enam üldse aktuaalne? Kuna on olulisemaid küsimusi, nt. mis maksab saiapäts jms.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Aug 2019 16:20

Tarbija (s.t. td) hinnang Apple Airpods'idele peale 1 aastat kasutust:
Hea kompaktne asjake alguses, aga niipea, kui nad saavad kõrvavaiguga kokku (ja varem või hiljem see juhtub), kaob hääl ära, puhastamine on tüütu, sest kõrvapoolses avauses on peenike võrk, mis ummistub ära. Seega tänavamüras on nende tehtud häält raske kuulda...

Ostsin hoopis Bose QC 35 II (mürasummutus töötab hästi - köögi ventilaatorit pole kuulda, käteplaks siiski on, helikvaliteet on täitsa hea - klassikalise muusika koha pealt, popmuusikas ootaks tugevamat bassi; korraga on ühendus 2 seadmega, kusjuures mõlemast saab vastu võtta kõnesid, muusikat saab mängitada korraga muidugi ainult ühest; peab meeles 8 seadet, ümberlülitus muuhulgas ka NFC abil - viia korraks seadme lähedale)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Aug 2019 15:11

Brasiilia rahvas igatahes võtnud küll minu silmis vastu otsuse "suitsiid" teha, nad lihtsalt hävitavad kõik ära. Kas nad loodavad ka, et võtavad paadid ja kõik tulevad Euroopasse nagu terve Aafrika arvab.

Brasiilias lamavad miljardid surnud mesilased kuhjades. Mis juhtus?
https://maakodu.delfi.ee/news/maakodu/aed/brasiilias-lamavad-miljardid-surnud-mesilased-kuhjades-mis-juhtus?id=87201007

Brasiilia president süüdistab «maailma kopsude» põlemises looduskaitsjaid
https://elu24.postimees.ee/6759626/brasiilia-president-suudistab-maailma-kopsude-polemises-looduskaitsjaid

GRAAFIK | Amazonase metsatulekahjud lõõmavad tohutul territooriumil
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/graafik-amazonase-metsatulekahjud-loomavad-tohutul-territooriumil?id=87201481

Üldiselt no offence, aga elanikud, kes oma riigi täiesti ära si..tavad, väärivadki hävingut. Ei pea keegi neid päästma, ise hävitad, võta ka vastutus.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 22 Aug 2019 14:36

spl wrote:
r009 wrote:Ajalooliselt on kombeks põlenud maa kellegi poolt ära ostmine, tegelikult on see väga levinud komme..
Trump jättis isegi Taani minemata sest Gröönimaa ei taha veel põleda..
Väga vastik komme, aga see on kinni teatud iseloomus ja seda kahjuks keelustada ei saa..


:D :D kas Trump tõesti ka tõsiselt arvas, et nende tagatoas trükitud väärtusetute paberlipikute eest saaks ära osta midagi, millel on väärtus. Siis ta on veel rumalam, kui ma arvasin....


Ta pole loll, lihtsalt mölapidamatus ja seda mida US gild tegelikult räägib, seda ta ka vahel välja paiskab, see on peegelmöla, tema enda jutt maailma ei kotiks..
Ka on tal uskliku probleem, jumalat uskudes ajab ta end objektiga sassi ja kuna seal on kõik lubatud mis kinni on makstud, siis tuleb terve mõistusega inimesele sealt suht oksepilt. Plastiksööjad seda tähele ei pane, neile on see lõbus müra mis seedimist kergendab...
Brasiilia on nüüd üks uus ja keerulisem objekt, väga elurõõmsad ja meeldivad isikud, kes lihtsalt ei oska süsteemi luua ja lähevad kaklema kuna leidsid mingi ebaõigluse ja siis teises kohas maksavad selle eest kätte. Seal on väga palju suht karmide rahvusvaheliste lugupeetud pättide käes ja tulemus on halb, aga kohalikud on vähem süüdi kui sellest kirjutatakse, kuid kindlasti mitte patust puhtad..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 21 Aug 2019 23:16

spl wrote::shock: :shock: vaadates, millist vähikäiku teeb Saksamaa majandus ja selles olukorras osta Saksamaa võlakirju negatiivse intressiga peegeldab mulle probleemi mõistusega või pole lihtsalt trükitud raha kuhugi panna enam aka lepalehed.

Germany for First Time Sells 30-Year Bonds Offering Negative Yields

Oletame, et intresside langus jätkub sama joonega nagu viimased 10-15 aastat. Kui suur on siis neg intress 10 aasta pärast? :?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Aug 2019 21:05

:shock: :shock: vaadates, millist vähikäiku teeb Saksamaa majandus ja selles olukorras osta Saksamaa võlakirju negatiivse intressiga peegeldab mulle probleemi mõistusega või pole lihtsalt trükitud raha kuhugi panna enam aka lepalehed.

Germany for First Time Sells 30-Year Bonds Offering Negative Yields
https://www.wsj.com/articles/germany-for-first-time-sells-30-year-bonds-offering-negative-yields-11566385847?mod=rsswn

---

Itaaliast saab järgmine Kreeka, usun et Inglismaa laks käib ära ja siis algavad Itaaliast varsti raha küsimised. Riigivõlg hetkel 132% SKPst !

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Aug 2019 13:47

r009 wrote:Ajalooliselt on kombeks põlenud maa kellegi poolt ära ostmine, tegelikult on see väga levinud komme..
Trump jättis isegi Taani minemata sest Gröönimaa ei taha veel põleda..
Väga vastik komme, aga see on kinni teatud iseloomus ja seda kahjuks keelustada ei saa..


:D :D kas Trump tõesti ka tõsiselt arvas, et nende tagatoas trükitud väärtusetute paberlipikute eest saaks ära osta midagi, millel on väärtus. Siis ta on veel rumalam, kui ma arvasin....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 21 Aug 2019 13:37

Ajalooliselt on kombeks põlenud maa kellegi poolt ära ostmine, tegelikult on see väga levinud komme..
Trump jättis isegi Taani minemata sest Gröönimaa ei taha veel põleda..
Väga vastik komme, aga see on kinni teatud iseloomus ja seda kahjuks keelustada ei saa..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Aug 2019 12:41

:? päris jõhker, sisuliselt metslased on "maakera kopsud" ära hävitanud. Ja see jutt, et peame oma lapsi ära toitma, tegelt elavad nad vaid loogika järgi, et tulgu või peale meid veeuputust. Sest nende lastele ei jää mitte midagi, peale nälja ja kohutavate põudade.

Pildid ja video: Amazonase vihmametsa põlengu tõttu on Brasiilias nagu «Sõrmuste isanda» Mordoris
https://elu24.postimees.ee/6758405/pildid-ja-video-amazonase-vihmametsa-polengu-tottu-on-brasiilias-nagu-sormuste-isanda-mordoris

originaal artikkel:

https://www.bbc.com/news/world-latin-america-49415973

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Aug 2019 21:20

:geek:

Leaked Brexit Document Depicts Government Fears Of Gridlock, Food Shortages, Unrest
https://www.npr.org/2019/08/18/752173091/leaked-brexit-document-depicts-government-fears-of-gridlock-food-shortages-unres

Aga minu teada siis ei maksa ka Inglismaa seda üüratut summat EU kassasse, mille ta pidi lahkumisel maksma. Ehk EU eelarves tekib korralik auk....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Aug 2019 20:01

Vot see põnev kokkusattumus !! Ma eile just rääkisin ühe inimesega, kes parandab Soome põllumajandustehnikat. Ta ütles, et enam ei mõista, kelle huvides on tehnika hävitamine, et kas müük ei lähe enam hästi. Traktoritel peale 2-3 tankimist tuleb kõik filtrid ära vahetada, mingi müstilised pumpade rikked jne. Ütles, sõnu mida ei tahaks siia panna, aga sisuliselt nii, et pakki s....da ei tohiks ja seda riiklikult peale sundida. Filtrid pidid olema mingit rõvedat sülti täis.

Maaeluministri hinnang: biolisandiga diislikütus paneb ka bussid seisma
https://www.err.ee/971706/maaeluministri-hinnang-biolisandiga-diislikutus-paneb-ka-bussid-seisma

Cirkle K Eesti juht: biolisand ei ole probleem

Circle K Eesti AS peadirektor Kai Realo ütles ERR-ile. et hirmu uute kütuste ees toetavad tugevad ärihuvid ja mitmete ettevõtjate hirmud senise äri kõrge kasumlikkuse kadumise pärast.
Maaeluministri sõnul tõrguvad kombainid biolisandiga kütusega sõitmast

"Ministri väiteid on meil võimatu kommenteerida, teadmata millist kütust ja kelle poolt tarnituna kõnealustes põllumajandusseadmetes kasutati. Sisuliselt oleks sama võinud juhtuda ka mistahes ilmaga ebakvaliteetse diislikütuse kasutamisel.
Et keda usaldada, kütusemüüjat, kes müüb ...ta või inimene, kes peab selle si..ta kahjusid parandama :twisted:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Aug 2019 19:45

spl wrote:Müstika, see tõde isegi lapsele teada, aga insenerid ei tulnud poolt asjade peale :roll: /.../
https://www.sciencealert.com/the-world-s-first-solar-road-has-turned-out-to-be-a-disappointing-failure

Ma arvan et insenerid tulid tegelikult kohe asja peale. Igasugune finantseerimine v abi mis "valatakse betooni" kätkeb endas üsna mahukat toiduahelat, eriti kui eraldatakse raha, mitte vahetult ei tehta töid otse.
Nt kui Kathmandus kohalikke tänavaid/kanalisatsiooni remonditi siis linnavalitsus oli tagajalgadel kui selgus et saksamaalt osa töid lihtsalt "tehakse ära", mitte ei "finantseerita" nende teostust kohalike parima äranägemise järgi.

Seega igasugused projektid kus on võimalik tõestada asja kasulikkust või innovatiivsust (ja tingimata läbi raha eraldamise tööde teostamiseks, mitte tööde vahetu teostamise kaudu), on reeglina edukad. Nagu ka Aafrika abiprojektid mis läbi mõne ÜRO tütarorganisatsiooni toimuvad (koos ca 80% ärakulutamisega abi "organiseerija" poolt) toimuvad - ka need on tavaliselt edukad tingituna toiduahela üksmeelsest motivatsioonist (ühes dokfilmis üks üksiküritaja (ja sealjuures edukas) tõi näite UNESCO marmorfuajeest, olles eelnevalt loobunud nende "abist").

Teine näide on WB jm poolt finantseeritud betoonitehas Togos (kus läheduses polnud isegi betooni lähtekomponente), aga kõik asjaosalised olid ikkagi rahul - ja betooni mittetootmine peale valmimist oli kõige väiksem mure.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Aug 2019 21:01

Müstika, see tõde isegi lapsele teada, aga insenerid ei tulnud poolt asjade peale :roll:

The World's First Solar Road Has Officially Crumbled Into a Total Failure
https://www.sciencealert.com/the-world-s-first-solar-road-has-turned-out-to-be-a-disappointing-failure

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Aug 2019 12:29

video mõtisklemiseks nendele, kes püüavad oma kaalu langetada toidukoguseid piirates ja hullult füüsilist koormust andes
https://www.youtube.com/watch?v=obpI0rHoNPY

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Aug 2019 23:42

siin Norras on väga head aedvaarikad, olen täna omapead, proovisin koos šoti viskiga (valmistun juba homseks) - väga huvitav kombinatsioon, proovige!

---
#MGTOW
ka peale 25 aastat abielu võib tulla ette ootamatusi:
https://www.reddit.com/r/MGTOW/comments ... l_to_live/

postitan selle eeskätt meeste empaatiliste kommentaaride pärast
tänan iga päev Jumalat, et mul hea naine on, aga kunagi ei tea, millal äkki see muutuda võib - kasvõi haiguse pärast ...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Aug 2019 20:39

Minu jaoks oli see üllatav

Japan surpasses China as largest foreign holder of US Treasurys
https://www.cnbc.com/2019/08/15/japan-surpasses-china-as-largest-foreign-holder-of-us-treasurys.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 17 Aug 2019 16:38

S wrote:Ernits: see ongi võitlus süvariigi vastu
https://www.postimees.ee/6754881/ernits ... iigi-vastu
Süvariik ja süvariik..Koomikud koos seal Ekres./.../


Mind ennast huvitaks kõige rohkem see milline oli EKRE vs mitte-EKRE jaotus (valijate vahel) riigiteenistujate ja mitte-riigiteenistujate lõikes.
On väidetud et vähemharitumad valisid EKRE - see on igati võimalik (st pole välistatud).
Suhteliselt välistatud on vaid see et Eestis väljaspool hääletanud oleksid riigiteenistujad (ja me teame ju väga hästi mis tulemus EKRE-le välismaalt tuli).

Siia võiks veel muidugi lisada hulgi erinevaid statistika hüüdlauseid a la "korrelatsioon ei tähenda veel põhjuslikku seost" (mis on tõsi) jne jne.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2019 23:27

jazz-klaver edasijõudnuile ehk kuidas mängida kurbi 2-5-1 järgnevusi:
https://www.youtube.com/watch?v=yw_X6lpdpoY

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2019 18:25

veel üks video kaalulangetusest - teaduslik põhjendus, miks liigne trenn ei ole hea
https://www.youtube.com/watch?v=1EcbsQVWY_4

hea videoseeria sellest, kuidas tekkib insuliiniresistentsus ja 2. tüüpi diabeet (ja miks süsivesikuid tarbiv inimene tunneb nälga), aastast 2011
https://youtu.be/8LfjRmJzoc0

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2019 17:53

lähemalt õnnelikust lennuõnnetusest Moskva lähedal
https://www.youtube.com/watch?v=95lwwrD3gnY

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by S » 16 Aug 2019 16:03

Ernits: see ongi võitlus süvariigi vastu
https://www.postimees.ee/6754881/ernits ... iigi-vastu

Süvariik ja süvariik..Koomikud koos seal Ekres. Kangutamine olevat õige aga põhjendada ei oska.
See, millist alternatiivi nad süvariigile pakuvad, pole just eriti julgustav. Pigem sarnaneb venemaaga, kus peade lendamiseks läheb vaja vaid isakese otsust.
Kui vormistus läheb aia taha, on tegu asjatundmatusega aga kui fakte ka pole, siis on küll kehvasti.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2019 13:17

#MGTOW
https://kroonika.delfi.ee/news/kroonika ... 7#cxrecs_s

Naine enamasti ei lahku suhtest enne, kui on varuvariant olemas. Ja sel põhjusel ongi nii, et naine saab vahetada suhet, nagu miskit poleks olnudki ja kategooriliselt ei soovi purunenud suhet parandada (suhe oli lõppenud ja otsus "eluga edasi minna" oli juba varem, aga pime partner ei osanud seda aimata)
Disclaimer: Antud tees ei pea ilmtingimata kehtima konkreetselt selle suhte korral, aga kas ei pane isegi ajakirjanikku imestama, kui ruttu tavaliselt leiavad naised uue(püsi)suhte uue eduka mehega, kui vana suhe läbi saab.

a) monkey-branching e. oksalt-oksale e. uus partner on alati ühiskondlikult kõrgemal positsioonil (seni, kuni naise atraktiivsus seda võimaldab)
b) hüpergaamia
c) she is not yours, it's just your turn
d) (paljud) naised ei ole raja ääres, et ulatada maratoonerile veepudelit, nad ootavad võitjat finishis, et temaga tutvuda

---
ülehomme on plaanis sõbraga viskide degusteerimine, kolm erinevat marki on varuks, muuhulgas kingin talle ka oma vana keyboardi ja üritan teda juhatada klaveri imelisse maailma, noodid on ka juba välja prinditud.
Aga vt. ka
https://sport.delfi.ee/news/voitlusspor ... 5#cxrecs_s

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2019 12:39

projekteerija wrote: ;) Kevadisest kakast on saanud kleepuv s...tt ja sügiseks...
/.../
Selgemast selge, et Vaher on oma krediidi iga nurga pealt kahjuks ära põletanud. Ainult mõjuvõimu ja koondunud pahalõhnalise olluse võrk hoiab teda püsti. Ilmselt on ka Ratasel piisavalt erinevaid vanu ja ka uusi muresid ja saladusi mis sõltuvad liigselt Vaherist. :(

... sõnnik?
/.../
Mis võiks telefoniõigusele veel parem olla kui pisipattudega vahele jäänud "keskastme juht", kes püüab olla "oma mees" nendele, kelle võimuses on teda kohalt kangutada. Seni on see taktika end ära tasunud. Aga kui uus ülemus ei vaja enam selliseid teeneid, kuidas siis edasi? Eks tuleb ikka püüda endistelt ülemustelt leida toetust (seda juhul, kui on piisavalt komprat kogunenud ka nende kohta). Aga endised ülemused võivad taktikaliselt ka tüütu putuka aknast välja saata, kui see pole neile enam kasulik.

Top

cron